Licensed to York YMCA Aquatic Club                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
                   Winterfest 2014 - 1/10/2014 to 1/12/2014                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA        23.93      23.95  
  2 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA        24.50      24.50  
  3 McManus, Maura            14 Kennett-PA             24.72      24.54  
  4 Gingerich, Marisa H       14 York-PA                24.72      24.97  
  5 Brown, Becca M            13 Reading-PA             24.73      25.19  
  6 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD        25.17      25.24  
  7 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA              24.91      25.28  
  8 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ             25.04      25.38  
B - Final
  9 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ        25.22      24.70  
 10 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ        25.32      25.06  
 11 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ             25.36      25.16  
 12 May, Sophie N             14 Jennersville-PA        25.45      25.31  
 13 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ        25.31      25.45  
 14 Merino, Samantha A        14 Cross Island-NY        25.19      25.47  
 15 Thornton, Hannah E        13 Jennersville-PA        25.25      25.73  
 16 Blake, Kelly A            14 Western Br-DE          25.43      25.78  
 
Event 1  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA        24.16      23.93  
  2 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA        24.61      24.50  
  3 McManus, Maura            14 Kennett-PA             24.72      24.72  
  3 Gingerich, Marisa H       14 York-PA                24.61      24.72  
  5 Brown, Becca M            13 Reading-PA             24.67      24.73  
  6 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA              24.90      24.91  
  7 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ             25.35      25.04  
  8 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD        25.15      25.17  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merino, Samantha A        14 Cross Island-NY        25.07      25.19  
 10 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ        24.86      25.22  
 11 Thornton, Hannah E        13 Jennersville-PA        25.47      25.25  
 12 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ        25.10      25.31  
 13 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ        24.61      25.32  
 14 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ             25.24      25.36  
 15 Blake, Kelly A            14 Western Br-DE          24.90      25.43  
 16 May, Sophie N             14 Jennersville-PA        25.56      25.45  
-------------------------------------------------------------------------
 17 McCurley, Corinne E       13 Reading-PA             25.45      25.58  
 18 Weeks, Molly K            14 Sussex-DE              26.45      25.65  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fabius, Emily R           14 Phoenixville-PA        26.20      25.67  
 20 Ritter, Hailey            13 Talbot County-MD       26.00      25.69  
 21 Nigh-Johnson, Amelia      14 Sussex-DE              26.38      25.70  
 22 Bland, Kathryn D          14 Phoenixville-PA        26.00      25.88  
 23 Hyde, Sarah L             14 Sussex-DE              26.58      25.91  
 24 Kilama, Atim              13 BRY                    25.71      25.94  
 25 Grenoble, Madi A          13 Lionville-PA           25.96      25.95  
 26 Austin, Tori A            14 South Shore, MA        26.97      25.97  
 27 Johnson, Rachel C         13 Reading-PA             26.08      26.07  
 28 Machado, Elli R           14 Reading-PA             26.04      26.12  
 29 Cabaron, Gabrielle A      14 Ocean County-NJ        26.46      26.13  
 30 Savory, Aley M            13 Jennersville-PA        27.12      26.16  
 31 Policari, Jordan          13 West Monmouth-NJ       26.10      26.18  
 32 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY          27.56      26.26  
 33 Lee, Kristen C            14 Wyckoff-NJ             26.70      26.28  
 33 Committe, Haylee R        14 Catonsville-MD         26.66      26.28  
 35 Longenecker, Emily D      14 Western Br-DE          26.86      26.29  
 36 Lippert, Grace            13 Carlisle-PA            26.50      26.30  
 37 Groff, Avelia L           14 Phoenixville-PA        26.75      26.38  
 38 McCarthy, Siobhan E       14 Lionville-PA           27.10      26.40  
 39 Weems, Tori R             14 Talbot County-MD       26.09      26.44  
 40 Guerdat, Coralie          14 Wyckoff-NJ             27.09      26.46  
 41 Flanagan, Brianna         13 Wyckoff-NJ             26.51      26.54  
 41 Bria, Kristin             14 Brandywine-PA          26.36      26.54  
 43 Volkov, Stacy L           14 Ocean County-NJ        25.98      26.55  
 44 Franciscus, Samantha L    14 Jennersville-PA        26.62      26.59  
 45 Sarabia, Alexis S         14 Cross Island-NY        26.26      26.61  
 46 Dumdey, Mattea            13 GreaterNashua-NH       27.67      26.70  
 47 Appler, Sophie            13 Reading-PA             27.40      26.72  
 48 Duncan, Marlies A         14 Brandywine-PA          26.80      26.74  
 49 Walker, Madilyn K         13 Rappahannock-VA        26.73      26.78  
 50 Pluckhorn, Eliza          14 Burlington Co-NJ       26.40      26.90  
 51 Conrad, Jordan            13 Reading-PA             27.26      26.92  
 52 Manning, Hanna H          14 WAY                    26.93      26.93  
 53 Dvorak, Abigail T         13 Carroll Co.-MD         27.48      26.94  
 54 Bye, Danielle N           14 Western Br-DE          27.14      26.95  
 54 Young, Elizabeth          14 Carlisle-PA            26.47      26.95  
 56 Jamieson, Anna C          13 South Shore, MA        27.45      26.96  
 57 Tate, Ellie G             14 Carlisle-PA            27.43      27.02  
 58 Brokstorp, Malin          14 Hagerstown-MD          27.02      27.09  
 58 Barnes, Cydney A          13 Central Delaware       27.38      27.09  
 60 Scandalios, Cassie M      14 Cross Island-NY        26.59      27.10  
 61 Jackson, Shannon M        14 Ridley-PA              26.85      27.19  
 62 Stevenson, Dionn K        14 Central Delaware       27.79      27.20  
 63 Noll, Brandi M            13 Reading-PA             27.32      27.22  
 63 Martin, Kylie R           13 York-PA                27.00      27.22  
 65 O'Brien, Carly C          14 SPY                    26.94      27.23  
 66 McDermott, Breanne        14 Lionville-PA           27.44      27.32  
 67 Fry, Kylie                13 Reading-PA             27.58      27.33  
 68 Stoner, Maddi R           14 York-PA                26.54      27.35  
 69 Quinn, Lilly H            14 BRY                    27.56      27.36  
 70 McAneny-Droz, Sophia      13 Western Br-DE          28.15      27.37  
 71 Swartz, Carly S           14 Ridley-PA              27.75      27.41  
 72 Murphy, Rosalia           13 Lansdowne-PA           27.60      27.47  
 73 Borrero, Kayla            13 Ocean County-NJ        27.66      27.52  
 74 McGlade, Ciera            13 Burlington Co-NJ       27.78      27.54  
 75 Sena, Chloe M             14 Wyckoff-NJ             27.79      27.56  
 75 Oechsli, Saige M          13 Mid-Delmarva-MD        27.68      27.56  
 77 Topka, Jessica L          14 West Chester-PA        28.08      27.58  
 78 Neff, Katie J             14 Phoenixville-PA        27.78      27.67  
 79 Ackerman, Julia E         14 Ocean County-NJ        27.44      27.71  
 80 Manning, Katie M          14 WAY                    29.15      27.75  
 81 Semisch, Hayden R         13 Phoenixville-PA        27.58      27.76  
 82 Kemp, Morgan E            13 Carroll Co.-MD         27.63      27.81  
 83 Vila, Camryn M            14 Lebanon-PA             27.70      27.89  
 84 Friedman, Jordan L        13 Talbot County-MD       27.78      27.91  
 85 Krivitsky, Victoria M     14 South Shore, MA        27.33      27.92  
 86 Schutt, Ryann A           14 BRY                    27.71      28.03  
 87 Galitski, Mara            14 West Chester-PA        28.38      28.04  
 88 Byrne, Elizabeth M        14 Ridley-PA              27.76      28.13  
 89 Benedictis, Haley M       13 Carroll Co.-MD         27.76      28.14  
 90 Dubinski, Katie L         13 SPY                    27.76      28.24  
 91 Colasurdo, Alexis         14 Ocean County-NJ        26.94      28.43  
 92 Castura, Carley           14 West Chester-PA        29.97      28.91  
 93 Johnson, Maile J          13 SPY                    30.86      30.41  
 
Event 2  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA        22.49      22.33  
  2 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ       22.66      22.54  
  3 Oland, Remington R        14 Frederick-MD           23.05      22.88  
  4 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA            23.32      23.42  
  5 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA        23.21      23.46  
  6 Kuscan, Nolan D           14 Wyckoff-NJ             23.66      23.49  
  6 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ             23.30      23.49  
  8 Pressly, John P           14 Frederick-MD           23.28      23.72  
B - Final
  9 Kay, Ryan                 14 Burlington Co-NJ       23.95      23.90  
 10 Smith, Ryan T             14 Ridley-PA              23.97      23.92  
 11 Waterland, Daniel C       13 BRY                    23.93      24.01  
 12 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA        23.84      24.10  
 13 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ        23.69      24.11  
 14 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ             23.86      24.14  
 15 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ             23.79      24.23  
 16 Teague, Charles A         14 BRY                    24.26      24.49  
 
Event 2  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA        23.27      22.49  
  2 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ       23.38      22.66  
  3 Oland, Remington R        14 Frederick-MD           23.35      23.05  
  4 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA        23.77      23.21  
  5 Pressly, John P           14 Frederick-MD           23.51      23.28  
  6 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ             23.82      23.30  
  7 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA            23.82      23.32  
  8 Kuscan, Nolan D           14 Wyckoff-NJ             23.92      23.66  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ        23.43      23.69  
 10 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ             24.56      23.79  
 11 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA        24.45      23.84  
 12 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ             24.40      23.86  
 13 Waterland, Daniel C       13 BRY                    24.42      23.93  
 14 Kay, Ryan                 14 Burlington Co-NJ       23.86      23.95  
 15 Smith, Ryan T             14 Ridley-PA              24.36      23.97  
 16 Teague, Charles A         14 BRY                    24.60      24.26  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blackmon, Solomon D       13 Reston-VA              24.43      24.37  
 18 McIlroy, Connor J         14 Lionville-PA           24.63      24.41  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Schiff, Aaron M           14 Burlington Co-NJ       24.75      24.54  
 20 Zwilgmeyer, Matt          14 Western Br-DE          26.45      24.55  
 21 Tolino, Christian D       13 Frederick-MD           25.21      24.69  
 22 Maher, Ryan M             13 Phoenixville-PA        25.82      24.87  
 22 Gardner, Ben C            14 Talbot County-MD       25.68      24.87  
 24 Donlevy, Billy            14 Cross Island-NY        25.33      24.90  
 25 Booth, Jack               14 Lansdowne-PA           25.51      25.00  
 26 Zheng, Ian                13 Cumberland-MD          24.63      25.03  
 27 Axelsson, Mikael J        14 Jennersville-PA        25.97      25.23  
 28 Iuvara, David             13 Burlington Co-NJ       26.78      25.24  
 29 Byrd, Bryan               13 Western Br-DE          25.71      25.27  
 30 Yeung, Eric               14 Ocean County-NJ        25.41      25.29  
 31 Sun, Alex J               12 York-PA                25.03      25.30  
 32 Powell, Tom J             14 Jennersville-PA        25.23      25.31  
 33 Brierley, Christian J     14 East Hampton-NY        25.37      25.40  
 34 Tupper, Aaron M           13 Jennersville-PA        25.23      25.41  
 35 O'Toole, Victor E         14 Catonsville-MD         26.26      25.56  
 36 Hayward, Joshua L         14 Phoenixville-PA        25.59      25.59  
 37 McConnell, Jack           14 Lansdowne-PA           25.73      25.67  
 38 Leitz, JR                 13 Lansdowne-PA           25.83      25.70  
 39 Hartmann, Nicholas J      13 Central Delaware       25.82      25.72  
 39 Hughes, Conor P           13 South Shore, MA        26.63      25.72  
 41 Tascione, Matthew A       14 Kennett-PA             25.98      25.79  
 42 Bates, Brian M            14 South Shore, MA        25.95      25.84  
 43 Fiorentino, Max           14 Carlisle-PA            26.12      25.85  
 43 Gwiazdowski, Colin T      13 Reading-PA             26.45      25.85  
 45 Tran, Thomas V            14 South Shore, MA        26.46      25.95  
 46 Yim, Marcus               13 Wyckoff-NJ             25.92      25.96  
 46 Gill, John                13 Randallstown-MD        26.18      25.96  
 48 Dunn, Coby N              14 Ocean County-NJ        26.83      25.99  
 49 Parsons, Christopher C    13 Mid-Delmarva-MD        26.24      26.03  
 49 Wayne, Dominic M          14 Western Br-DE          26.57      26.03  
 51 Kern, Trevor              14 Brandywine-PA          26.87      26.11  
 52 Gregory, Matthew J        14 Carroll Co.-MD         26.42      26.15  
 53 Wagner, Bryce M           14 Burlington Co-NJ       26.26      26.27  
 54 Tuttle, Calvin M          13 Howard County-MD       26.80      26.34  
 55 Lengel, Jason V           13 Jennersville-PA        26.18      26.37  
 56 Mitchell, Alexander W     13 Ridley-PA              26.14      26.42  
 57 Trice, Nat E              14 Talbot County-MD       26.66      26.43  
 58 Chapla, Matthew A         14 Jennersville-PA        26.65      26.51  
 59 Chen, Matthew             14 York-PA                26.59      26.52  
 60 Ai, Tyler T               14 Howard County-MD       26.82      26.56  
 61 Lehman, Malachi           14 Lansdowne-PA           26.03      26.58  
 62 Ni, John Z                13 Wyckoff-NJ             26.80      26.59  
 63 Stevens, Jack T           14 Talbot County-MD       26.64      26.60  
 64 D'Amato, Vincent          13 West Monmouth-NJ       26.70      26.66  
 65 Gayman, Jacob             14 Chambersburg-PA        26.82      26.71  
 66 Maryash, Ronnie P         13 Wyckoff-NJ             26.86      26.73  
 67 Myers, Connor K           14 Lionville-PA           26.65      27.06  
 68 Crone, Ben R              13 SPY                    32.34      30.00  
 69 Amlong, Liam P            13 SPY                    31.30      30.64  
 
Event 3  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diaz, Alicia              15 Kennett-PA             24.49      23.92  
  2 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA             24.16      24.16  
  3 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE          24.47      24.28  
  4 Manuelli, Melissa         16 Burlington Co-NJ       24.52      24.37  
  5 Mahoney, Corinne E        15 Ocean County-NJ        24.75      24.68  
  6 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA             24.66      24.84  
  7 Simunek, Natalie          17 Burlington Co-NJ       24.91      24.85  
  8 Yadoff, Jamie H           15 Wyckoff-NJ             24.92      24.86  
B - Final
  9 Cossitor, Kate            17 Reading-PA             25.19      24.80  
 10 Goldman, Georgia R        17 Cross Island-NY        25.11      25.03  
 11 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ             25.28      25.07  
 12 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ       25.22      25.15  
 13 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA              25.12      25.19  
 14 Johnson, Gabriella G      15 Reading-PA             25.16      25.30  
 15 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ             25.28      25.31  
 16 Marino, Sam               16 Reading-PA             25.27      25.93  
 
Event 3  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA             23.81      24.16  
  2 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE          24.18      24.47  
  3 Diaz, Alicia              15 Kennett-PA             24.28      24.49  
  4 Manuelli, Melissa         16 Burlington Co-NJ       24.61      24.52  
  5 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA             24.42      24.66  
  6 Mahoney, Corinne E        15 Ocean County-NJ        24.69      24.75  
  7 Simunek, Natalie          17 Burlington Co-NJ       24.42      24.91  
  8 Yadoff, Jamie H           15 Wyckoff-NJ             25.22      24.92  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA        25.13      25.11  
 10 Goldman, Georgia R        17 Cross Island-NY        24.73     J25.11  
 11 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA              24.77      25.12  
 12 Johnson, Gabriella G      15 Reading-PA             24.69      25.16  
 13 Cossitor, Kate            17 Reading-PA             25.09      25.19  
 14 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ       25.28      25.22  
 15 Marino, Sam               16 Reading-PA             24.68      25.27  
 16 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ             25.69      25.28  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ             25.31     J25.28  
 18 Sell, Katie K             16 Rappahannock-VA        24.84      25.30  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Costa, Julia K            16 Burlington Co-NJ       24.88      25.38  
 20 Moore, Shawna             17 Phoenixville-PA        25.34      25.39  
 21 Haines, Morgan M          15 Reading-PA             25.42      25.41  
 22 Perry, Julia E            17 Wyckoff-NJ             25.16      25.43  
 23 Smires, Audra E           15 Ocean County-NJ        24.70      25.44  
 24 Perkins, Carlie           16 Kennett-PA             25.77      25.45  
 25 Brown, Natalie A          15 Ocean County-NJ        25.01      25.47  
 26 Biagioli, Isabella A      15 Wyckoff-NJ             25.51      25.48  
 27 Judge, Megan              12 West Monmouth-NJ       25.44      25.50  
 27 Niness, Devon N           16 Phoenixville-PA        25.10      25.50  
 29 Brown, Jenna              17 Burlington Co-NJ       24.96      25.55  
 30 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ       25.61      25.56  
 30 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ       25.45      25.56  
 32 Dickey, Megan K           15 SPY                    25.61      25.63  
 33 Lu, YangYang P            16 York-PA                25.36      25.64  
 34 Evanko, Kate G            16 Kennett-PA             25.12      25.65  
 35 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ       25.59      25.70  
 35 Bryant, Julia E           17 Howard County-MD       25.62      25.70  
 37 Santos, Olivia J          15 Flushing-NY            24.83      25.92  
 38 Griswold, Molly C         15 Ocean County-NJ        26.06      25.98  
 38 Slocomb, Tessa A          15 Western Br-DE          25.93      25.98  
 40 Manthorp, Catherine A     17 Lionville-PA           25.36      26.01  
 41 Buckley, Abigail M        16 West Monmouth-NJ       25.96      26.02  
 42 Gamble, Madison L         17 Jennersville-PA        26.27      26.03  
 43 Pelletier, Emily E        16 GreaterNashua-NH       26.48      26.05  
 44 Russo, Renee              16 Burlington Co-NJ       25.83      26.06  
 44 Rambo, Sarah M            15 Sussex-DE              26.67      26.06  
 46 Orr, Kayla                15 Western Br-DE          26.72      26.10  
 47 Minetree, Lilah R         15 East Hampton-NY        26.09      26.12  
 48 DiPrizito, Lena E         17 Wyckoff-NJ             25.40      26.13  
 49 Reigel, Bailey R          16 Kennett-PA             26.60      26.15  
 50 Timuscuk, Maria A         17 Burlington Co-NJ       26.18      26.16  
 51 Vaughn, Carley E          15 York-PA                26.07      26.18  
 52 Abraham, Nicki            16 Reading-PA             26.48      26.23  
 53 Burnett, Julianna         16 Carroll Co.-MD         26.15      26.27  
 53 Lentz, Annie              15 Talbot County-MD       26.56      26.27  
 55 Nixon, Josie C            18 Western Br-DE          26.04      26.30  
 56 Burke, Brianna            16 Ocean County-NJ        25.71      26.35  
 57 Vennitti, Gabby M         15 Cross Island-NY        26.78      26.38  
 58 Bromley, Alex L           15 Burlington Co-NJ       25.98      26.39  
 59 Voorhees, Allison C       15 SPY                    26.07      26.40  
 60 Klimko, Jillian A         16 Wyckoff-NJ             26.19      26.45  
 61 Donlevy, Katie D          16 Cross Island-NY        26.46      26.46  
 62 Currie, Juna M            15 Kennett-PA             26.19      26.50  
 63 DeCrescente, Lauren M     17 Lionville-PA           26.37      26.53  
 63 Metz, Kylee E             17 Chambersburg-PA        25.86      26.53  
 65 Mora, Cassandra T         15 West Monmouth-NJ       26.79      26.54  
 66 Salerno, Caroline R       16 Wyckoff-NJ             26.71      26.56  
 66 Ribeiro, Sarah V          15 South Shore, MA        26.22      26.56  
 68 Committe, Haylee R        14 Catonsville-MD         26.66      26.60  
 69 Collier, Tara L           15 Lionville-PA           26.72      26.61  
 70 Connelly, Elise C         15 Burlington Co-NJ       26.54      26.66  
 70 Burke, Amanda J           17 Ocean County-NJ        26.08      26.66  
 72 Kohart, Lauren            17 Burlington Co-NJ       26.21      26.71  
 73 Gleason, Breanna          15 Burlington Co-NJ       25.98      26.72  
 74 Weinberger, Madalyn P     17 Howard County-MD       25.96      26.77  
 74 Metz, Karlee N            16 Chambersburg-PA        26.11      26.77  
 74 Haefner, Peyton E         16 Lionville-PA           26.76      26.77  
 77 Jacobs, Gini M            17 WAY                    26.35      26.89  
 78 Brennan, Katherine E      16 GreaterNashua-NH       26.63      26.99  
 79 Benson, Anja M            16 SPY                    26.66      27.04  
 80 Capro, Emma C             15 Ocean County-NJ        26.52      27.06  
 81 Trent, Sarah              17 Burlington Co-NJ       26.54      27.08  
 82 Yount, Maggie A           15 Western Br-DE          26.93      27.10  
 83 Asanjarani, Ashley S      15 Cross Island-NY        26.54      27.11  
 83 Darmofal, Katarina        17 West Chester-PA        26.59      27.11  
 85 Anich, Annabelle K        15 Flushing-NY            26.64      27.13  
 86 Lawler, Marta R           18 Burlington Co-NJ       26.49      27.15  
 87 Welch, Catherine R        15 Brandywine-PA          26.40      27.16  
 88 Farina, Nicole L          17 BRY                    25.62      27.34  
 89 Miller, Marin E           16 SPY                    26.26      27.50  
 90 Kilfeather, Kathleen      17 Ocean County-NJ        26.64      27.58  
 90 Evans, Caroline G         17 SPY                    26.24      27.58  
 92 Vickery, Laci R           16 WAY                    27.73      28.03  
 93 Pinamont, Julia M         16 Kennett-PA             26.38      28.43  
 94 Digiovanni, Sara N        15 Flushing-NY            28.47      28.50  
 95 Sears, Caroline P         15 SPY                    29.12      29.34  
 96 Needy, MacKenzie          12 Hagerstown-MD          29.37      29.55  
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Shellem, John M           17 Burlington Co-NJ       21.91      21.65  
  2 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ       21.74      21.66  
  3 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ             21.61      21.70  
  4 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA              21.50      21.85  
  5 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE          21.63      21.87  
  6 Groff, Trent D            16 Reading-PA             21.73      22.04  
  7 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ             22.00      22.08  
  8 Magorry, Philip M         17 Jennersville-PA        21.98      22.09  
B - Final
  9 Cook, Chris               17 Burlington Co-NJ       22.21      21.83  
 10 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ       22.06      22.15  
 11 Cestare, Tommy J          16 Lionville-PA           22.20      22.27  
 11 Caffrey, Ryan             17 Burlington Co-NJ       22.14      22.27  
 13 Galvis, Nico              17 Lionville-PA           22.12      22.30  
 14 Tunno, Conor F            17 Lionville-PA           22.23      22.36  
 15 Dias, Adam M              16 Western Br-DE          22.25      22.45  
 16 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA        22.23      22.52  
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA              20.71      21.50  
  2 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ             21.38      21.61  
  3 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE          21.94      21.63  
  4 Groff, Trent D            16 Reading-PA             21.96      21.73  
  5 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ       21.62      21.74  
  6 Shellem, John M           17 Burlington Co-NJ       21.79      21.91  
  7 Magorry, Philip M         17 Jennersville-PA        22.04      21.98  
  8 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ             22.31      22.00  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ       21.10      22.06  
 10 Galvis, Nico              17 Lionville-PA           22.24      22.12  
 11 Caffrey, Ryan             17 Burlington Co-NJ       21.56      22.14  
 12 Cestare, Tommy J          16 Lionville-PA           23.07      22.20  
 13 Cook, Chris               17 Burlington Co-NJ       21.88      22.21  
 14 Tunno, Conor F            17 Lionville-PA           22.44      22.23  
 14 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA        22.36      22.23  
 16 Dias, Adam M              16 Western Br-DE          22.70      22.25  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ             23.05      22.28  
 18 Rastelli, Alex J          15 South Shore, MA        22.39      22.31  
-------------------------------------------------------------------------
 19 March, Christian M        17 Carroll Co.-MD         23.03     J22.31  
 20 Davis, Connor W           16 Burlington Co-NJ       21.78      22.36  
 21 Stewart, Coleman M        15 York-PA                22.57      22.37  
 22 An, Tanner M              16 Wyckoff-NJ             23.17      22.39  
 23 Smith, Ben C              18 Ocean County-NJ        22.53      22.55  
 24 Gillooly, Patrick C       15 Burlington Co-NJ       22.15      22.57  
 25 Payne, Connor R           15 Ocean County-NJ        22.54      22.58  
 26 Brown, Joshua R           15 Talbot County-MD       22.53      22.59  
 27 Brinton, Trevor L         16 Kennett-PA             22.29      22.65  
 28 Morgan-Scott, Luke A      18 BRY                    22.40      22.79  
 29 Faull, Jacob R            17 Western Br-DE          23.07      22.80  
 30 Fisher, Ryder H           16 Reading-PA             22.77      22.83  
 30 Harrison, William L       16 Flushing-NY            22.26      22.83  
 32 Howard, Tyler J           17 GreaterNashua-NH       23.36      22.86  
 33 Brown, Jacob R            15 Talbot County-MD       22.73      22.88  
 34 Green, Aaron C            16 Central Delaware       22.75      22.89  
 35 Hoops, Kyle W             17 Phoenixville-PA        23.25      22.95  
 36 Brierley, Thomas K        17 East Hampton-NY        22.86      22.96  
 37 Murray, Grant P           17 SPY                    22.39      23.03  
 38 Buckley, Gregory F        16 Kennett-PA             22.23      23.04  
 38 Haines, Collin A          18 Reading-PA             22.76      23.04  
 40 Furcon, Drew A            15 Brandywine-PA          22.66      23.06  
 40 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ        23.47      23.06  
 42 McNamara, Colin C         18 Phoenixville-PA        23.12      23.08  
 42 Strbik, Peter             15 Flushing-NY            22.74      23.08  
 42 Stewart, Dan P            17 Ridley-PA              23.52      23.08  
 45 Vujovic, Dragan           16 Burlington Co-NJ       23.70      23.10  
 46 Aronson, Danny B          16 Burlington Co-NJ       22.83      23.16  
 47 McMahon, Nolan M          17 Talbot County-MD       23.01      23.18  
 48 Perkowski, Evan A         17 WAY                    23.42      23.20  
 49 Knapp, Michael P          17 Flushing-NY            22.89      23.22  
 49 Manley, Corey E           16 BRY                    22.47      23.22  
 51 Clark, Hunter K           16 Kennett-PA             23.16      23.23  
 51 Kull, Andrew R            16 Phoenixville-PA        24.05      23.23  
 53 Gannon, Brady S           17 Burlington Co-NJ       22.92      23.24  
 54 Barr, John W              18 WAY                    23.30      23.26  
 55 Chang, Raymond K          17 Howard County-MD       23.85      23.27  
 55 Lee, Anthony              16 Talbot County-MD       23.46      23.27  
 57 Herlihey, Peter           16 Lionville-PA           23.76      23.30  
 57 Hieb, Austin J            17 Ridley-PA              22.75      23.30  
 57 Francis, Ben M            16 York-PA                23.52      23.30  
 60 Meek, Parker H            17 Howard County-MD       23.81      23.34  
 61 Wen, Shuyang              15 Reading-PA             22.98      23.37  
 62 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ             23.59      23.38  
 63 Rosenberger, Daniel J     15 Ridley-PA              23.40      23.48  
 64 Safran, Robert L          16 Wyckoff-NJ             23.76      23.54  
 65 Callis, Daniel            17 Chambersburg-PA        22.72      23.58  
 66 Sarabia, Josef M          17 Cross Island-NY        23.55      23.65  
 67 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE              24.41      23.69  
 68 Pan, Noah                 16 Flushing-NY            23.73      23.75  
 69 Buzdygon, David A         17 BRY                    24.27      23.77  
 70 Tenner, Alexander P       18 Ocean County-NJ        23.22      23.80  
 70 Dello Buono, Frank A      18 Kennett-PA             23.10      23.80  
 72 Verby, Tim W              15 Frederick-MD           24.15      23.82  
 73 McBride, Colin            16 Burlington Co-NJ       24.20      23.88  
 74 Morgan, Ben R             17 Jennersville-PA        24.70      23.91  
 75 Thompson, George M        17 Ocean County-NJ        23.63      23.97  
 76 Kern, Benjamin            15 Burlington Co-NJ       24.11      23.99  
 77 Nevers, Shawn             16 Ocean County-NJ        23.47      24.00  
 78 Mora, Bryan               16 Western Br-DE          24.60      24.01  
 79 Barnes, Porter J          16 Burlington Co-NJ       23.59      24.03  
 80 Mogil, Josh M             15 Burlington Co-NJ       23.79      24.04  
 81 Vaughn, Billy L           15 Catonsville-MD         23.62      24.12  
 82 Merke, Darius R           15 Phoenixville-PA        24.48      24.13  
 82 Field, Francis L          17 BRY                    23.53      24.13  
 84 Asanjarani, Jonathan D    17 Cross Island-NY        24.04      24.16  
 85 Cortez, Paolo             15 Ocean County-NJ        24.43      24.18  
 86 Rhoads, Reed M            16 Carroll Co.-MD         24.42      24.19  
 87 Culbert, Michael A        16 Ocean County-NJ        24.22      24.25  
 88 Schroeder, Liam C         15 Brandywine-PA          24.13      24.27  
 89 Garber, Marcello F        15 Burlington Co-NJ       24.29      24.51  
 90 Silverman, Jeremy D       15 Wyckoff-NJ             24.52      24.56  
 91 Wolfkill, Aaron M         17 SPY                    23.30      24.57  
 92 O'Brien, Joe              15 Lansdowne-PA           24.52      24.60  
 93 Traynor, Jack             17 Carroll Co.-MD         24.21      24.67  
 94 Kim, Noah P               15 Wyckoff-NJ             24.52      24.69  
 95 Costello, Teague B        17 East Hampton-NY        24.06      24.73  
 96 Blackmon, Solomon D       13 Reston-VA              24.43      24.74  
 97 Akhavan, Ryan V           15 SPY                    25.30      24.79  
 98 Gardner, Dylan M          15 Ocean County-NJ        24.28      24.87  
 99 Seifried, Wil G           16 Ridley-PA              24.47      25.04  
100 Lardas, Vasilios K        17 Flushing-NY            23.98      25.06  
101 Scandura, Anthony F       17 Flushing-NY            23.95      25.07  
102 Masciandaro, Nicholas     15 Burlington Co-NJ       24.19      25.10  
103 Volm, Zach                15 Burlington Co-NJ       24.19      25.28  
104 McDermott, Jake P         16 Jennersville-PA        25.48      25.54  
105 Gottfried, Andrew S       15 Mid-Delmarva-MD        24.49      25.75  
106 McAndrew, Matthew C       14 Cross Island-NY        25.60      26.08  
107 Smith, Adam M             16 SPY                    26.32      26.35  
 -- Borrero, Corbin           16 Ocean County-NJ        23.57         DQ  
      False start
 
Event 5  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, Emma R          12 Ridley-PA            5:30.80    5:22.54  
      28.04   31.71   32.67   33.08   33.12   33.16   33.41   33.13
      32.61   31.61                                                
  2 Robinson, Holly           12 Burlington Co-NJ     5:36.55    5:28.48  
      28.63   31.43   32.15   32.77   32.98   33.80   34.44   34.65
      34.88   32.75                                                
  3 MacCausland, Heather C    12 Lionville-PA         5:42.36    5:31.10  
      28.56   32.09   33.63   34.07   34.50   33.90   33.86   34.47
      33.68   32.34                                                
  4 Wagner, Kristen L         11 SMAC                 5:37.86    5:31.97  
      30.18   33.02   33.73   33.92   34.06   33.73   33.91   33.72
      33.48   32.22                                                
  5 Gring, Cameron            12 Reading-PA           5:50.21    5:33.35  
      29.49   33.13   33.63   33.67   33.84   34.60   33.75   34.56
      34.13   32.55                                                
  6 Sizemore, Michaela E      12 Rappahannock-VA      5:39.07    5:34.99  
      30.40   32.61   34.07   35.29   33.82   34.46   33.39   34.16
      34.26   32.53                                                
  7 Dado, Nicole              12 West Monmouth-NJ     5:44.27    5:35.69  
      29.96   32.99   33.64   34.14   34.69   34.96   34.26   35.01
      34.04   32.00                                                
  8 Shifflett, Hanna K        12 SMAC                 5:49.12    5:40.41  
      30.48   33.97   35.31   34.70   34.84   34.22   34.79   34.40
      34.40   33.30                                                
  9 Culbert, Shannon A        12 Ocean County-NJ      5:38.03    5:43.28  
      29.88   32.81   34.02   34.43   35.00   35.30   35.46   35.39
      36.04   34.95                                                
 10 Caccamo, Courtney L       12 Wyckoff-NJ           5:47.24    5:44.02  
      29.53   32.48   34.41   35.05   35.37   36.30   35.76   36.22
      35.56   33.34                                                
 11 Cranker, Emi L            11 Cecil County-MD      5:48.88    5:47.49  
      29.87   33.35   34.28   35.46   35.74   36.80   36.31   36.33
      35.79   33.56                                                
 12 Misurelli, Megan R        12 Ocean County-NJ      5:46.23    5:48.83  
      30.09   33.61   34.52   35.34   36.10   35.94   36.00   36.50
      36.12   34.61                                                
 13 Marshall, Claire M        12 Sussex-DE            5:54.16    5:49.92  
      30.92   34.80   35.87   36.11   36.10   35.76   36.45   36.15
      35.04   32.72                                                
 14 Chung, Ashley             12 Wyckoff-NJ           5:54.78    5:53.15  
      30.21   33.55   35.34   36.29   36.18   35.76   36.47   37.11
      36.82   35.42                                                
 15 Josey, Alana M            11 York-PA              5:50.85    5:57.96  
      31.15   35.56   35.80   36.52   36.57   35.93   36.95   36.97
      36.46   36.05                                                
 16 Nguyen, Stasia            12 Ocean County-NJ      5:54.07    6:00.32  
      31.15   35.81   36.22   36.11   37.51   37.77   36.53   36.51
      37.09   35.62                                                
 
Event 6  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barao, Will S             12 South Shore, MA      4:59.49    4:49.93  
      25.54   28.32   29.13   29.30   29.36   29.73   30.04   29.83
      30.05   28.63                                                
  2 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY      5:43.79    5:22.61  
      28.57   31.92   32.20   32.97   33.21   33.20   33.78   33.54
      32.24   30.98                                                
  3 Ordakowski, Ryan A        12 SPY                  5:42.73    5:29.22  
      29.53   32.13   32.81   33.60   33.60   33.96   34.51   34.23
      33.86   30.99                                                
  4 Watson, Jack              12 Burlington Co-NJ     5:29.48    5:29.86  
      28.65   32.66   33.52   34.82   34.02   34.60   34.31   34.41
      33.38   29.49                                                
  5 Boeckx, Alex A            12 Ridley-PA            5:37.74    5:31.72  
      28.83   33.28   34.11   33.93   34.70   33.91   34.52   33.20
      34.11   31.13                                                
  6 Kuriawa, Alex J           12 SPY                  5:38.30    5:35.38  
      28.63   32.75   33.69   34.57   34.53   34.66   34.75   34.61
      34.41   32.78                                                
  7 Valeriano, Max            12 Reading-PA           6:01.42    5:37.15  
      29.95   33.89   34.52   34.32   34.29   34.03   34.57   34.32
      34.57   32.69                                                
  8 McCormac, Ethan           12 East Hampton-NY      5:38.64    5:41.91  
      28.90   33.61   34.53   34.92   34.88   35.06   35.07   35.64
      35.53   33.77                                                
  9 Speed, Cameron J          12 York-PA              5:48.64    5:44.19  
      29.73   33.05   34.77   35.58   35.67   35.82   35.82   35.92
      35.46   32.37                                                
 10 Gifford, Alex J           11 Wyckoff-NJ           5:45.32    5:44.40  
      28.47   32.75   34.38   35.52   35.82   36.26   36.28   36.21
      35.67   33.04                                                
 11 Funari, JT T              12 Burlington Co-NJ     5:53.75    5:47.77  
      29.36   33.19   34.73   35.52   36.13   36.52   36.72   36.03
      35.26   34.31                                                
 12 Cox, Miles C              11 York-PA              5:45.22    5:50.83  
      31.13   33.82   34.77   35.44   36.10   35.86   36.52   36.51
      35.95   34.73                                                
 13 Gonzalez, Gabriel S       12 Sussex-DE            5:56.39    5:50.99  
      28.98   33.01   35.59   36.63   36.69   37.35   36.80   36.63
      36.25   33.06                                                
 14 Seifried, Matthew W       12 Ridley-PA            6:00.84    5:57.36  
      31.53   35.50   35.36   36.06   36.02   35.84   36.66   37.26
      37.24   35.89                                                
 15 O'Hara, John P            12 Rappahannock-VA      5:57.65    6:02.68  
      30.93   34.41   35.53   36.52   36.96   36.42   37.59   38.67
      38.78   36.87                                                
 16 Rankin, Cael              11 Ocean County-NJ      5:58.83    6:17.64  
      32.45   36.30   38.43   39.38   38.17   38.35   40.00   39.66
      37.38   37.52                                                
 
Event 7  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braswell, Leah D          13 York-PA              5:04.95    4:53.72  
      27.41   28.74   29.22   29.42   29.76   29.98   29.95   30.14
      29.89   29.21                                                
  2 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA      5:06.60    5:05.24  
      28.44   30.49   30.56   30.52   30.79   30.36   31.23   31.27
      31.04   30.54                                                
  3 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              5:07.17    5:08.11  
      27.98   30.20   31.03   31.19   31.22   31.22   31.18   31.40
      31.52   31.17                                                
  4 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           5:14.97    5:09.32  
      27.58   30.30   30.84   31.17   31.47   31.38   31.85   32.05
      31.97   30.71                                                
  5 Bogetti, Georgie J        14 East Hampton-NY      5:03.87    5:09.42  
      27.99   30.62   30.89   31.53   31.61   31.11   31.86   32.15
      31.41   30.25                                                
  6 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           5:19.00    5:14.18  
      29.20   31.33   31.65   31.90   31.67   31.43   31.75   32.24
      31.81   31.20                                                
  7 Rumsey, Charlotte D       13 SMAC                 5:19.33    5:15.98  
      28.72   31.19   31.56   31.78   31.82   31.92   32.24   32.73
      32.84   31.18                                                
  8 Brenneman, Lindsay C      14 York-PA              5:19.77    5:20.17  
      29.42   31.77   32.30   32.94   32.80   32.85   32.65   32.39
      32.00   31.05                                                
  9 Bilello, Adrienne M       14 Burlington Co-NJ     5:19.05    5:20.65  
      28.73   30.98   31.54   31.91   32.59   32.27   33.00   33.39
      33.54   32.70                                                
 10 Keating, Abby J           14 York-PA              5:25.93    5:21.35  
      29.75   31.56   32.09   32.35   32.60   33.00   33.04   32.78
      32.54   31.64                                                
 11 Loomis, Sarah E           13 SMAC                 5:22.71    5:22.15  
      29.54   32.44   33.03   33.01   32.68   32.28   32.51   32.70
      32.38   31.58                                                
 12 Elder, Maelyn E           14 York-PA              5:28.09    5:23.02  
      28.66   31.76   32.25   32.69   32.58   32.99   33.24   33.15
      33.45   32.25                                                
 13 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA      5:34.91    5:23.79  
      30.06   33.78   33.44   33.64   32.84   32.95   33.02   32.25
      32.17   29.64                                                
 14 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           5:33.36    5:23.87  
      29.80   32.84   32.86   32.06   32.09   33.00   33.14   33.03
      33.01   32.04                                                
 15 Mozoki, Olivia C          13 South Shore, MA      5:32.76    5:25.94  
      29.64   33.08   33.24   33.17   32.76   33.01   32.81   33.04
      33.02   32.17                                                
 16 Paff, Callie E            13 York-PA              5:29.01    5:26.63  
      29.59   31.64   32.39   33.11   33.26   33.29   32.98   33.56
      33.80   33.01                                                
 17 Purcell, Margaret         13 East Hampton-NY      5:35.02    5:27.88  
      29.01   31.88   33.03   33.14   33.30   34.06   34.08   34.35
      33.61   31.42                                                
 18 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ     5:30.83    5:27.94  
      28.80   32.71   33.35   33.89   33.71   33.56   33.12   33.87
      32.99   31.94                                                
 19 DiCamillo, Lauren T       13 Brandywine-PA        5:31.55    5:28.89  
      29.46   33.04   34.21   33.96   33.77   33.05   33.25   33.32
      33.09   31.74                                                
 20 Steenvoorden, Katelyn N   14 Wyckoff-NJ           5:41.60    5:29.87  
      28.80   31.89   32.65   33.00   33.16   33.70   33.71   34.32
      34.94   33.70                                                
 21 Hyatt, Juli M             14 Wyckoff-NJ           5:26.21    5:30.50  
      28.76   32.40   32.82   33.55   33.71   33.96   34.11   34.00
      34.43   32.76                                                
 22 Sun, Jessica J            14 York-PA              5:39.69    5:30.97  
      29.87   32.73   33.58   33.83   34.18   34.04   33.73   33.84
      33.15   32.02                                                
 23 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           5:33.57    5:31.18  
      29.46   32.90   33.14   33.78   33.38   33.50   33.33   33.83
      34.23   33.63                                                
 24 Thomas, Allison K         14 BRY                  5:38.25    5:32.15  
      28.56   31.69   32.54   33.63   33.43   34.43   35.09   34.72
      35.04   33.02                                                
 25 Barbieri, Gabby           14 Kennett-PA           5:25.65    5:32.93  
      27.80   31.78   33.53   34.17   34.30   34.48   34.44   34.56
      34.46   33.41                                                
 26 Davis, Natalie            13 Ocean County-NJ      5:34.35    5:33.78  
      29.53   32.06   32.95   33.24   33.70   34.22   34.75   34.94
      35.02   33.37                                                
 27 Krivitsky, Victoria M     14 South Shore, MA      5:40.06    5:37.45  
      30.46   32.54   33.80   35.08   34.44   34.86   34.47   34.74
      34.25   32.81                                                
 28 DeHavenon, Cecilia R      14 East Hampton-NY      5:37.12    5:37.49  
      28.68   32.97   34.50   34.18   34.45   34.88   34.74   34.85
      34.55   33.69                                                
 29 Szum, Katie J             14 GreaterNashua-NH     5:41.02    5:37.81  
      30.97   34.36   34.48   34.73   34.99   34.28   34.79   34.02
      33.47   31.72                                                
 30 Hines, Katie              13 Burlington Co-NJ     5:38.91    5:40.56  
      30.83   34.31   34.38   34.16   34.51   34.74   34.76   34.88
      34.54   33.45                                                
 31 Stankus, Kailey           14 Burlington Co-NJ     5:40.98    5:47.14  
      30.52   33.22   34.07   34.24   35.03   35.78   36.54   36.64
      36.26   34.84                                                
 32 Oakland, Caroline E       13 East Hampton-NY      5:39.57    5:48.04  
      30.54   33.62   34.39   35.48   35.01   35.28   36.16   36.14
      36.19   35.23                                                
 
Event 8  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  5:01.22    4:57.48  
      26.57   29.20   29.79   30.26   30.61   30.45   30.57   30.48
      30.20   29.35                                                
  2 Gunn, Ted P               14 York-PA              5:15.30    4:59.03  
      26.62   28.93   29.71   30.09   30.92   30.62   30.91   30.91
      30.76   29.56                                                
  3 Holman, Kyle              14 Western Br-DE        5:05.85    5:00.18  
      26.25   28.88   29.38   30.11   30.54   30.74   30.81   31.83
      31.19   30.45                                                
  4 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           4:54.86    5:02.31  
      25.82   29.04   30.33   30.67   31.01   31.20   31.14   31.39
      31.09   30.62                                                
  5 Desotelle, Chandler S     14 Chambersburg-PA      5:15.95    5:09.13  
      26.98   29.96   30.67   31.09   31.45   31.87   31.80   32.21
      31.90   31.20                                                
  6 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ           5:11.07    5:12.24  
      27.08   30.12   30.89   31.61   31.93   32.23   32.24   32.60
      32.47   31.07                                                
  7 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ     5:37.97    5:12.53  
      28.41   31.43   31.87   32.03   31.84   32.15   31.54   31.77
      31.22   30.27                                                
  8 Yang, Nicholas Y          14 BRY                  5:14.80    5:13.04  
      27.86   30.67   30.94   32.49   31.62   32.64   32.46   32.15
      31.78   30.43                                                
  9 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     5:14.71    5:13.71  
      27.79   31.03   31.73   32.03   31.76   32.50   32.46   32.11
      31.52   30.78                                                
 10 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ           5:14.77    5:15.59  
      27.88   30.97   31.21   31.89   31.85   32.77   32.52   32.43
      32.29   31.78                                                
 11 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        5:24.34    5:17.09  
      27.29   30.73   31.91   32.53   32.76   32.41   33.18   32.62
      32.20   31.46                                                
 12 Howard, Nick A            14 SPY                  5:25.04    5:18.03  
      27.23   31.31   32.59   32.22   32.68   33.11   32.61   32.63
      32.14   31.51                                                
 13 Liu, NingNing H           13 York-PA              5:18.64    5:19.76  
      28.07   31.12   31.67   32.32   32.47   32.63   32.68   33.40
      33.11   32.29                                                
 14 Labenski, Mitchell        14 Lionville-PA         5:32.97    5:20.63  
      27.17   30.65   32.07   32.03   33.44   33.61   33.73   34.06
      32.93   30.94                                                
 15 Myers, Samuel H           13 Western Br-DE        5:13.65    5:22.94  
      27.68   31.11   32.28   32.82   33.34   33.71   33.61   33.35
      32.84   32.20                                                
 16 Andersen, Justin T        13 Burlington Co-NJ     5:33.32    5:23.18  
      28.73   32.15   33.67   33.27   33.07   33.44   33.11   32.73
      32.71   30.30                                                
 17 Ferg, Andrew S            14 York-PA              5:31.48    5:23.93  
      29.05   32.13   32.98   33.29   33.28   33.38   33.22   32.92
      32.61   31.07                                                
 18 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD      5:26.77    5:23.98  
      28.27   31.57   32.31   32.89   33.55   33.14   33.39   33.53
      33.18   32.15                                                
 19 Delacruz, Dylan           13 Ocean County-NJ      5:36.42    5:24.57  
      29.87   32.48   33.29   33.78   33.25   32.67   32.37   32.44
      32.80   31.62                                                
 20 Sears, David D            14 SPY                  5:35.24    5:24.58  
      27.80   30.59   32.39   33.26   32.79   32.84   33.47   34.29
      34.12   33.03                                                
 21 Schurer, Thomas           13 Burlington Co-NJ     5:42.68    5:26.39  
      29.41   31.95   32.72   32.30   33.04   33.55   33.48   33.48
      33.57   32.89                                                
 22 Haefner, Wilson G         14 Lionville-PA         5:40.62    5:26.63  
      29.66   32.56   32.52   32.19   33.72   33.25   33.32   33.67
      33.49   32.25                                                
 23 Smits, Matthew J          14 Wyckoff-NJ           5:28.65    5:26.92  
      28.20   31.60   32.65   33.03   33.39   33.82   34.06   33.23
      33.93   33.01                                                
 24 Hughes, Conor P           13 South Shore, MA      5:40.64    5:27.45  
      30.39   33.02   33.14   33.71   33.51   33.53   33.32   33.55
      33.10   30.18                                                
 25 Raiken, Evan J            13 Burlington Co-NJ     5:19.83    5:29.45  
      27.26   31.92   32.54   33.12   33.57   33.99   34.09   35.04
      34.74   33.18                                                
 26 Smith, James M            13 Frederick-MD         5:44.02    5:31.98  
      29.79   32.90   33.28   33.32   33.52   34.35   34.34   33.54
      34.32   32.62                                                
 27 White, David W            13 York-PA              5:38.84    5:32.58  
      29.22   31.77   33.02   33.85   34.22   34.01   34.07   34.35
      34.62   33.45                                                
 28 Greenwood, Jacob          13 Chambersburg-PA      5:40.23    5:33.02  
      29.24   32.86   33.87   34.01   34.59   34.70   34.71   34.53
      34.25   30.26                                                
 29 MacCausland, Patrick K    14 Lionville-PA         5:42.35    5:34.72  
      29.77   33.03   33.77   34.18   34.22   35.41   34.35   33.84
      34.29   31.86                                                
 30 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ     5:39.91    5:38.47  
      29.59   32.84   34.03   33.91   34.74   35.50   33.47   35.33
      34.90   34.16                                                
 
Event 9  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA              4:45.15    4:46.48  
      26.82   28.76   29.15   29.02   29.10   28.89   29.00   28.94
      28.74   28.06                                                
  2 Small, Meghan N           15 York-PA              4:59.01    4:54.50  
      27.11   28.85   29.43   29.30   29.72   29.56   29.58   30.33
      30.60   30.02                                                
  3 Price, Niki S             17 York-PA              4:58.68    4:58.44  
      27.04   29.19   29.70   30.00   30.60   30.84   30.81   30.60
      30.23   29.43                                                
  4 Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ     4:58.63    5:00.03  
      27.43   29.92   30.16   30.10   30.04   30.25   30.38   30.72
      30.78   30.25                                                
  5 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA              4:52.29    5:00.17  
      27.26   29.46   29.67   29.79   30.10   30.68   30.84   31.30
      30.98   30.09                                                
  6 Evans, Sidney             16 Reading-PA           5:08.44    5:05.07  
      27.62   29.72   30.36   31.14   31.16   30.92   31.25   31.24
      31.14   30.52                                                
  7 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ     5:02.92    5:05.31  
      27.30   29.68   30.31   30.63   30.94   31.15   31.11   31.43
      31.55   31.21                                                
  8 Molloy, Marianne          15 Ocean County-NJ      5:10.03    5:07.69  
      28.74   30.35   31.22   31.17   31.51   31.04   31.20   31.14
      30.96   30.36                                                
  9 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      5:18.99    5:07.77  
      28.41   30.99   31.29   31.24   31.46   31.05   31.39   30.83
      30.99   30.12                                                
 10 Worrell, Taylor N         17 Burlington Co-NJ     4:54.36    5:08.19  
      27.31   29.32   30.26   30.76   30.94   31.54   31.90   31.99
      32.30   31.87                                                
 11 Schaefer, Courtney M      17 York-PA              5:13.25    5:10.93  
      28.56   30.86   31.22   30.99   31.21   31.38   31.35   31.62
      32.01   31.73                                                
 12 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     5:09.08    5:11.48  
      27.01   29.27   30.20   31.01   31.51   32.19   32.43   32.77
      32.97   32.12                                                
 13 Calocino, Jillian M       15 Wyckoff-NJ           5:12.20    5:13.30  
      28.36   31.01   32.03   31.90   32.41   31.55   31.56   32.16
      31.69   30.63                                                
 14 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        5:11.60    5:14.82  
      27.74   30.57   31.17   31.90   32.43   32.31   32.18   32.54
      32.33   31.65                                                
 15 Thomas, Maddy A           16 York-PA              5:05.58    5:14.92  
      28.26   30.58   31.29   31.73   31.85   32.03   32.38   32.36
      32.67   31.77                                                
 16 Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ           5:08.67    5:15.91  
      28.32   30.49   31.40   31.95   31.83   32.18   32.26   32.37
      33.28   31.83                                                
 17 Mulcahy, Katie A          15 West Monmouth-NJ     5:11.47    5:16.65  
      28.57   30.80   31.30   31.67   31.92   32.18   32.72   33.02
      32.55   31.92                                                
 18 Neggia, Susan E           16 Wyckoff-NJ           5:20.59    5:18.97  
      28.78   31.60   32.33   32.40   32.32   32.44   32.69   32.42
      32.50   31.49                                                
 19 Kern, Carolyn E           16 Ocean County-NJ      5:24.60    5:19.04  
      29.35   32.07   32.39   32.27   33.20   32.14   33.16   32.13
      31.83   30.50                                                
 20 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           5:27.69    5:20.87  
      28.50   31.28   32.35   32.55   32.48   32.98   33.03   33.34
      33.00   31.36                                                
 21 Timuscuk, Gabriella E     16 Burlington Co-NJ     5:22.89    5:21.09  
      29.48   31.36   32.18   32.12   32.27   32.61   32.95   33.30
      33.09   31.73                                                
 22 Higgins, Colleen G        15 SMAC                 5:21.46    5:22.56  
      29.67   31.21   31.79   32.49   32.42   32.72   32.97   33.28
      33.56   32.45                                                
 23 Sears, Katherine L        15 Brandywine-PA        5:12.98    5:23.43  
      28.27   31.79   32.79   33.18   32.96   33.14   33.24   33.30
      32.99   31.77                                                
 24 Kling, Abby M             16 York-PA              5:15.68    5:23.80  
      30.17   31.78   32.68   32.53   32.95   32.82   32.92   32.83
      32.98   32.14                                                
 25 Hoffman, Victoria         18 Reading-PA           5:23.00    5:24.06  
      28.09   31.17   32.69   33.08   33.33   33.40   33.30   33.53
      33.18   32.29                                                
 26 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ      5:20.77    5:25.18  
      29.24   31.76   32.25   32.65   32.26   32.86   32.80   33.70
      34.01   33.65                                                
 27 Elgin, Maggie             15 Reading-PA           5:28.45    5:27.03  
      28.58   31.22   32.55   33.24   33.34   32.97   33.99   33.96
      33.80   33.38                                                
 28 Verby, Maddy J            15 Frederick-MD         5:28.28    5:27.57  
      29.59   32.48   33.20   33.21   32.87   33.44   33.56   33.74
      33.03   32.45                                                
 29 Altchiler, Emily M        15 Huntington-NY        5:20.72    5:28.17  
      29.84   32.14   33.22   33.32   33.54   33.40   33.53   33.69
      33.66   31.83                                                
 30 Lawrence, Olivia C        17 South Shore, MA      5:28.69    5:29.33  
      29.96   32.68   33.37   33.27   33.56   33.17   33.42   33.65
      33.26   32.99                                                
 31 Blanchard, Maddy C        16 BRY                  5:27.24    5:37.17  
      29.70   33.08   34.03   34.14   34.14   34.43   34.51   34.71
      34.55   33.88                                                
 32 Miller, Megan A           16 SPY                  5:50.04    5:54.57  
      30.43   34.78   35.24   36.30   35.99   36.88   36.52   36.78
      36.72   34.93                                                
 
Event 10  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Daniel W            18 York-PA              4:34.33    4:36.00  
      25.27   26.91                   27.86   28.33   28.38   28.41
      27.94   27.59                                                
  2 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ      4:27.09    4:38.58  
      24.78   27.10   27.59   27.64   28.30   28.55   28.58   28.82
      28.35   28.87                                                
  3 Stewart, Noah A           16 York-PA              4:50.24    4:41.99  
      25.46   27.42   27.87   28.83   28.86   28.92   28.62   28.86
      28.90   28.25                                                
  4 Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ           4:42.07    4:43.33  
      25.40   28.08   28.15   28.75   28.63   28.97   29.29   29.69
      28.99   27.38                                                
  5 Snyder, Zach A            15 York-PA              4:34.50    4:44.05  
      26.08   28.03   28.20   28.30   28.52   28.59   28.86   29.51
      29.57   28.39                                                
  6 North, Dylan J            15 York-PA              4:43.40    4:44.24  
      25.93   27.93   28.40   28.63   28.38   28.66   29.11   29.57
      29.37   28.26                                                
  7 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ      4:38.70    4:44.84  
      25.83   27.56   28.25   28.63   29.15   29.47   29.50   29.24
      29.06   28.15                                                
  8 Barrett, Graham M         15 South Shore, MA      4:49.77    4:45.83  
      25.32   27.67   28.87   29.19   28.66   29.07   29.41   29.69
      29.79   28.16                                                
  9 Souza, Tim P              15 South Shore, MA      4:49.46    4:46.70  
      25.71   28.11   28.64   29.19   28.87   29.19   29.56   30.17
      29.53   27.73                                                
 10 Mott, Trevor T            17 East Hampton-NY      4:48.08    4:47.00  
      25.20   27.83   28.59   28.99   29.54   29.52   29.59   29.93
      29.87   27.94                                                
 11 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ           4:47.03    4:47.11  
      26.41   28.38   28.45   28.92   28.97   29.02   29.70   30.14
      29.04   28.08                                                
 12 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA            4:42.31    4:47.95  
      25.46   28.78   29.22   29.41   29.37   29.25   29.38   29.32
      29.33   28.43                                                
 13 Schurer, JD D             16 Burlington Co-NJ     4:44.84    4:49.78  
      26.34   28.68   28.85   29.29   29.48   29.35   29.81   29.62
      29.30   29.06                                                
 14 Links, Jon D              15 Wyckoff-NJ           4:50.40    4:51.77  
      25.59   28.71   29.87   29.90   30.00   30.34   29.92   29.79
      29.50   28.15                                                
 15 King, Chance T            18 York-PA              4:51.59    4:51.94  
      25.95   28.35   29.11   29.47   30.48   30.15   30.07   30.24
      30.04   28.08                                                
 16 Biagioli, Francis P       15 Wyckoff-NJ           4:49.74    4:51.96  
      26.23   28.85   29.34   29.58   29.85   29.84   30.02   30.06
      29.77   28.42                                                
 17 Runfola, Tim              16 Burlington Co-NJ     4:47.23    4:52.06  
      25.72   28.47   29.15   29.48   29.58   29.94   29.77   30.32
      29.94   29.69                                                
 18 Barnes, Logan J           17 Burlington Co-NJ     4:49.17    4:52.54  
      26.27   28.35   29.25   29.51   29.60   29.84   30.10   30.29
      30.26   29.07                                                
 19 Riordan, Jacob A          18 Burlington Co-NJ     4:46.74    4:52.84  
      25.82   28.48   29.16   29.39   29.59   29.90   29.91   30.48
      30.28   29.83                                                
 20 Howard, Tyler J           17 GreaterNashua-NH     4:58.82    4:53.14  
      26.42   29.13   30.18   29.72   29.75   29.60   29.97   29.54
      30.12   28.71                                                
 21 Betts, Daniel A           16 Ocean County-NJ      4:40.19    4:53.37  
      26.31   28.57   29.26   29.38   29.47   29.78   30.51   30.54
      30.22   29.33                                                
 22 Flowers, Alexander A      15 SMAC                 4:58.73    4:54.05  
      27.21   28.82   29.63   29.76   30.09   30.07   30.14   29.96
      29.91   28.46                                                
 23 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ     4:53.28    4:55.93  
      25.92   28.09   28.83   29.86   30.12   30.55   30.73   30.99
      30.66   30.18                                                
 24 Guindine, Lawrence        15 Wyckoff-NJ           4:53.95    4:58.26  
      26.81   29.33   29.67   29.81   30.30   30.76   30.60   30.83
      30.91   29.24                                                
 25 Winchester, Logan         17 Reading-PA           5:02.70    4:58.53  
      26.99   29.62   29.97   30.06   30.38   30.67   30.76   30.40
      30.41   29.27                                                
 26 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ      4:50.52    4:59.06  
      26.20   28.64   29.32   30.36   30.76   30.73   30.55   30.91
      31.19   30.40                                                
 27 Steinberg, Aidan C        16 Wyckoff-NJ           4:56.51    5:00.35  
      26.84   29.30   30.28   30.48   30.40   30.42   30.45   31.12
      30.95   30.11                                                
 28 Mooers, Henry D           15 South Shore, MA      4:58.88    5:00.73  
      25.52   28.48   29.88   31.31   32.32   35.16   28.98   30.32
      31.31   27.45                                                
 29 Finnegan, Brendan M       15 Burlington Co-NJ     4:56.73    5:06.88  
      27.14   29.77   30.55   30.62   31.19   31.00   31.49   31.49
      32.12   31.51                                                
 30 Marczinkowski, Ryan M     17 Wyckoff-NJ           4:55.71    5:07.21  
      26.51   30.11   30.64   30.94   31.02   31.05   30.87   31.77
      32.37   31.93                                                
 31 Jones, Brendan M          15 SPY                  5:04.24    5:10.23  
      26.63   29.89   30.39   31.15   32.10   32.29   32.19   32.29
      32.16   31.14                                                
 
Event 11  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     1:40.97    1:38.20  
     1) Giampietro, Olivia M 14         2) Fabius, Emily R 14             
     3) Bland, Kathryn D 14             4) Cooke, Maddie E 14             
       24.69    25.27    25.11    23.13                                    
  2 Ocean County YMCA  'A'                            1:40.55    1:39.86  
     1) Francisco, Anna V 14            2) Nguyen, Erianna 14             
     3) Volkov, Stacy L 14              4) Rankin, Michaela D 13          
       25.10    24.84    25.45    24.47                                    
  3 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:41.74    1:41.33  
     1) Caccamo, Kim K 14               2) Horne, Sarah C 14              
     3) Steenvoorden, Katelyn N 14      4) Choi, Abby D 13                
       25.57    25.23    25.30    25.23                                    
  4 Reading and Berks County YMCA  'A'                1:42.24    1:41.76  
     1) McCurley, Corinne E 13          2) Johnson, Rachel C 13           
     3) Machado, Elli R 14              4) Brown, Becca M 13              
       25.71    25.97    25.48    24.60                                    
  5 York And York County YMCA  'A'                    1:41.15    1:43.83  
     1) Gingerich, Marisa H 14          2) Braswell, Leah D 13            
     3) Stoner, Maddi R 14              4) Keating, Abby J 14             
       24.98    25.87    27.06    25.92                                    
  6 Brandywine YMCA  'A'                              1:47.94    1:44.48  
       25.94    27.13    26.48    24.93                                    
  7 Lionville Community YMCA  'A'                     1:45.84    1:44.69  
     1) Ferguson, Grace M 12            2) Grenoble, Madi A 13            
     3) McCarthy, Siobhan E 14          4) MacCausland, Heather C 12      
       26.11    27.05    25.85    25.68                                    
  8 York And York County YMCA  'B'                    1:47.68   x1:44.99  
     1) Brenneman, Lindsay C 14         2) Elder, Maelyn E 14             
     3) Pokrzywa, Julia M 14            4) Paff, Callie E 13              
       27.26    26.64    25.09    26.00                                    
  9 Western Branch YMCA  'A'                          1:47.64    1:45.53  
     1) Longenecker, Emily D 14         2) Bye, Danielle N 14             
     3) Wayne, Julianna M 14            4) Blake, Kelly A 14              
       26.72    26.25    27.11    25.45                                    
 10 South Shore MA YMCA  'A'                          1:47.63    1:45.71  
     1) Mozoki, Olivia C 13             2) Krivitsky, Victoria M 14       
     3) Connolly, Katherine P 13        4) Austin, Tori A 14              
       26.11    27.35    26.68    25.57                                    
 11 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:46.42   x1:46.55  
     1) Lim, Cleopatra 13               2) Lee, Kristen C 14              
     3) Afromsky, Ashleigh D 13         4) Flanagan, Brianna 13           
       26.06    26.53    26.88    27.08                                    
 12 Ridley Area YMCA  'A'                             1:46.91    1:46.56  
     1) Apostolu, Georgia K 14          2) Jackson, Shannon M 14          
     3) Byrne, Elizabeth M 14           4) Swartz, Carly S 14             
       24.86    27.82    27.37    26.51                                    
 13 Burlington County YMCA  'A'                       1:48.23    1:47.19  
       26.81    26.78    27.08    26.52                                    
 14 Carlisle Family YMCA  'A'                         1:49.29    1:47.42  
     1) Tate, Ellie G 14                2) Young, Maddison 13             
     3) Young, Elizabeth 14             4) Lippert, Grace 13              
       27.53    27.26    26.85    25.78                                    
 15 Brandywine YMCA -pa  'A'                          1:48.05    1:47.44  
     1) Bria, Kristin 14                2) Sears, Diana 13                
     3) Duncan, Marlies A 14            4) DiCamillo, Lauren T 13         
       26.78    28.55    26.36    25.75                                    
 16 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     1:51.46   x1:47.96  
     1) Groff, Avelia L 14              2) Hansen, Riley M 13             
     3) Neff, Katie J 14                4) Semisch, Hayden R 13           
       26.35    27.25    27.80    26.56                                    
 17 Greater Nashua YMCA  'A'                          1:52.79    1:48.37  
       26.36    27.12    29.18    25.71                                    
 18 Ocean County YMCA  'B'                            1:48.03   x1:48.80  
     1) Colasurdo, Alexis 14            2) Davis, Natalie 13              
     3) Ackerman, Julia E 14            4) Cabaron, Gabrielle A 14        
       27.97    26.58    27.91    26.34                                    
 19 South Shore MA YMCA  'B'                          1:52.58   x1:49.94  
     1) Jamieson, Anna C 13             2) Donnellan, Molly M 14          
     3) Heitkamp, Katerina M 14         4) Spillane, Catherine E 14       
       26.74    27.06    29.40    26.74                                    
 20 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   1:50.92    1:50.12  
     1) Jones, Maddie R 13              2) Swanson, Isabella 13           
     3) Ryan, Marikate 14               4) Oakland, Caroline E 13         
       27.62    27.48    27.47    27.55                                    
 21 West Chester Area YMCA  'A'                       1:55.24    1:52.95  
     1) Darmofal, Hannah 13             2) Castura, Carley 14             
     3) Galitski, Mara 14               4) Topka, Jessica L 14            
       28.56    29.23    28.11    27.05                                    
 
Event 12  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:36.46    1:33.92  
     1) Kuscan, Nolan D 14              2) Oh, Joshua J 14                
     3) Johnson, Sean T 13              4) Keh, Lucas 14                  
       23.79    23.79    23.83    22.51                                    
  2 Burlington County YMCA  'A'                       1:37.75    1:34.07  
     1) Kay, Ryan 14                    2) Meagher, Brenden G 14          
     3) Schiff, Aaron M 14              4) Worrell, Kyle T 14             
       24.00    24.83    23.56    21.68                                    
  3 Frederick County YMCA  'A'                        1:39.98    1:36.99  
     1) Smith, James M 13               2) Oland, Remington R 14          
     3) Tolino, Christian D 13          4) Pressly, John P 14             
       27.13    22.61    23.89    23.36                                    
  4 Western Branch YMCA  'A'                          1:42.12    1:37.27  
     1) Narvaez-Duckworth, Alex 13      2) Byrd, Bryan 13                 
     3) Myers, Samuel H 13              4) Holman, Kyle 14                
       24.97    25.23    32.01    15.06                                    
  5 Brandywine YMCA  'A'                              1:40.72    1:37.78  
     1) Teague, Charles A 14            2) Yang, Nicholas Y 14            
     3) Buzdygon, Aaron M 14            4) Waterland, Daniel C 13         
       24.30    25.85    24.30    23.33                                    
  6 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:40.77   x1:38.11  
     1) Steward, Gordon C 13            2) Scrivanich, Tommy A 14         
     3) Yim, Marcus 13                  4) Mecca, Dan C 14                
       25.21    24.09    25.39    23.42                                    
  7 Ocean County YMCA  'A'                            1:41.54    1:38.69  
     1) Yeung, Eric 14                  2) Delacruz, Dylan 13             
     3) Dunn, Coby N 14                 4) Jagielski, Patrik 14           
       24.69    25.96    25.27    22.77                                    
  8 Burlington County YMCA  'B'                       1:44.16   x1:41.49  
     1) Raiken, Evan J 13               2) Montesanti, Nic 14             
     3) Schurer, Thomas 13              4) Greer, Reid 13                 
       25.48    25.37    34.10    16.54                                    
  9 Lionville Community YMCA  'A'                     1:44.04    1:41.74  
     1) Labenski, Mitchell 14           2) Myers, Connor K 14             
     3) Haefner, Wilson G 14            4) McIlroy, Connor J 14           
       24.89    26.86    26.34    23.65                                    
 10 York And York County YMCA  'A'                    1:44.58    1:41.95  
     1) Liu, NingNing H 13              2) Ferg, Andrew S 14              
     3) Chen, Matthew 14                4) Gunn, Ted P 14                 
       26.15    26.76    24.53    24.51                                    
 11 Chambersburg Memorial YMCA  'A'                   1:46.39    1:42.16  
     1) Greenwood, Jacob 13             2) Gayman, Jacob 14               
     3) Wertz, Nicholas 13              4) Desotelle, Chandler S 14       
       25.57    25.69    26.86    24.04                                    
 12 Lansdowne YMCA  'A'                                    NT    1:42.61  
       25.98    26.02    25.85    24.76                                    
 13 Talbot County YMCA  'A'                           1:46.84    1:44.71  
     1) Stevens, Jack T 14              2) Rieck, Will W 15               
     3) Trice, Nat E 14                 4) Gardner, Ben C 14              
       25.33    26.02    27.41    25.95                                    
 14 South Shore MA YMCA  'A'                          1:46.51    1:45.18  
     1) Bates, Brian M 14               2) Hughes, Conor P 13             
     3) Connolly, Timothy J 13          4) Tran, Thomas V 14              
       26.52    26.35    26.79    25.52                                    
 15 Spy Swimming  'A'                                 1:40.12    1:50.29  
     1) Howard, Nick A 14               2) Amlong, Liam P 13              
     3) Crone, Ben R 13                 4) Sears, David D 14              
       24.82    31.26    16.20    38.01                                    
 
Event 13  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reading and Berks County YMCA  'A'                1:37.60    1:38.02  
     1) Shaffer, Autumn 15              2) Johnson, Gabriella G 15        
     3) Marino, Sam 16                  4) Gring, MacKenzie 15            
       24.64    24.59    24.69    24.10                                    
  2 Burlington County YMCA  'A'                       1:37.59    1:38.57  
     1) Orth, Carter R 16               2) McBride, Erin 17               
     3) Manuelli, Melissa 16            4) Simunek, Natalie 17            
       24.98    24.78    24.11    24.70                                    
  3 Kennett Area YMCA  'A'                            1:39.89    1:40.27  
     1) Evanko, Kate G 16               2) Perkins, Carlie 16             
     3) McManus, Maura 14               4) Diaz, Alicia 15                
       25.81    25.27    25.07    24.12                                    
  4 Reading and Berks County YMCA  'B'                1:42.97   x1:40.88  
     1) Evans, Sidney 16                2) Abraham, Nicki 16              
     3) Haines, Morgan M 15             4) Cossitor, Kate 17              
       25.21    25.32    25.65    24.70                                    
  5 Western Branch YMCA  'A'                          1:40.83    1:41.01  
     1) Blake, Caitlyn E 17             2) Slocomb, Tessa A 15            
     3) Nixon, Josie C 18               4) Thomas, Emma L 15              
       25.68    25.50    25.53    24.30                                    
  6 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:41.19    1:41.16  
     1) Yadoff, Jamie H 15              2) Kim, Michelle M 17             
     3) Nowak, Maddie E 17              4) Perry, Julia E 17              
       24.88    25.54    25.13    25.61                                    
  7 Cross Island YMCA  'A'                            1:42.52    1:41.29  
     1) Merino, Samantha A 14           2) Sarabia, Alexis S 14           
     3) Donlevy, Katie D 16             4) Goldman, Georgia R 17          
       25.09    25.81    25.56    24.83                                    
  8 Chambersburg Memorial YMCA  'A'                   1:42.22    1:41.41  
     1) Shelly, Marget S 13             2) Metz, Karlee N 16              
     3) Metz, Kylee E 17                4) Stauffer, Abby E 16            
       25.03    26.08    25.81    24.49                                    
  9 Burlington County YMCA  'B'                       1:40.76   x1:41.57  
     1) Fontaine, Sophie F 15           2) Brown, Jenna 17                
     3) Koelsch, Maddy B 17             4) Costa, Julia K 16              
       25.01    25.26    25.91    25.39                                    
 10 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     1:42.52    1:41.66  
     1) Moore, Shawna 17                2) Hansen, Morgan M 14            
     3) Niness, Devon N 16              4) Merke, Erin A 12               
       26.53    24.75    25.52    24.86                                    
 11 Ocean County YMCA  'A'                            1:40.11    1:41.81  
     1) Smires, Audra E 15              2) Brown, Natalie A 15            
     3) Burke, Brianna 16               4) Mahoney, Corinne E 15          
       26.09    25.43    25.73    24.56                                    
 12 Sussex Family Branch YMCA  'A'                    1:45.52    1:42.28  
     1) Hyde, Sarah L 14                2) Rambo, Sarah M 15              
     3) Weeks, Molly K 14               4) Nigh-Johnson, Amelia 14        
       25.99    25.77    25.17    25.35                                    
 13 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:43.29   x1:42.77  
     1) Klimko, Jillian A 16            2) Biagioli, Isabella A 15        
     3) Weihenig, Emilia A 16           4) DiPrizito, Lena E 17           
       26.14    25.01    26.42    25.20                                    
 14 York And York County YMCA  'B'                    1:43.58    1:42.78  
     1) Schaefer, Courtney M 17         2) Oberlander, Kacey B 15         
     3) Vaughn, Carley E 15             4) Lu, YangYang P 16              
       25.71    26.19    25.58    25.30                                    
 15 Lionville Community YMCA  'A'                     1:45.31    1:44.12  
     1) Manthorp, Catherine A 17        2) DeCrescente, Lauren M 17       
     3) Collier, Tara L 15              4) Haefner, Peyton E 16           
       26.38    25.45    26.23    26.06                                    
 16 Waynesboro Area YMCA  'A'                         1:45.99    1:44.43  
     1) Jacobs, Gini M 17               2) Manning, Hanna H 14            
     3) Rodriguez, Julia N 17           4) Koons, Claire E 16             
       26.76    26.41    26.06    25.20                                    
 17 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   1:45.09    1:44.47  
     1) Minetree, Lilah R 15            2) DeHavenon, Cecilia R 14        
     3) Purcell, Margaret 13            4) Bogetti, Georgie J 14          
       26.33    25.99    25.78    26.37                                    
 18 Talbot County YMCA  'A'                           1:47.53    1:45.44  
     1) Ritter, Hailey 13               2) Friedman, Jordan L 13          
     3) Lentz, Annie 15                 4) Weems, Tori R 14               
       25.85    27.95    25.81    25.83                                    
 19 Brandywine YMCA -pa  'A'                          1:48.68    1:45.99  
     1) Welch, Catherine R 15           2) Amber-Messick, Adeline A 12    
     3) Kowalski, Megan 16              4) Sears, Katherine L 15          
       26.81    26.73    26.46    25.99                                    
 20 Spy Swimming  'A'                                 1:44.07    1:46.42  
     1) Miller, Marin E 16              2) Benson, Anja M 16              
     3) Voorhees, Allison C 15          4) Dickey, Megan K 15             
       27.43    26.60    26.89    25.50                                    
 21 Ocean County YMCA  'B'                            1:44.75   x1:46.45  
     1) Burke, Amanda J 17              2) Kern, Carolyn E 16             
     3) Capro, Emma C 15                4) Griswold, Molly C 15           
       27.29    25.71    26.57    26.88                                    
 22 Greater Nashua YMCA  'A'                          1:48.08    1:46.46  
     1) Pelletier, Emily E 16           2) Rego, Mary M 15                
     3) Kendall, Keelin A 15            4) Brennan, Katherine E 16        
       26.22    26.67    27.32    26.25                                    
 23 Lionville Community YMCA  'B'                     1:49.31   x1:46.92  
     1) Law, Liz L 16                   2) Grill, Francesca K 15          
     3) McDermott, Breanne 14           4) Dickson, Emily K 14            
       26.06    26.94    27.73    26.19                                    
 24 Western Branch YMCA  'B'                          1:48.46   x1:47.25  
     1) Yount, Maggie A 15              2) Orr, Kayla 15                  
     3) DelPizzo, Phoebe M 16           4) Slocomb, Maggie M 18           
       26.71    26.98    27.65    25.91                                    
 25 Kennett Area YMCA  'B'                            1:45.85   x1:47.63  
     1) Currie, Juna M 15               2) Pinamont, Julia M 16           
     3) Barbieri, Gabby 14              4) Reigel, Bailey R 16            
       26.57    27.97    27.01    26.08                                    
 26 South Shore MA YMCA  'A'                          1:50.25    1:47.97  
     1) Flynn, Caroline G 16            2) Lawrence, Olivia C 17          
     3) Dobrindt, Emily R 11            4) Ribeiro, Sarah V 15            
       27.01    27.12    27.42    26.42                                    
 27 South Shore MA YMCA  'B'                          2:05.52   x2:08.10  
     1) Huynh, Annie 10                 2) Schewe, Emme S 12              
     3) San Antonio, Sofia C 10         4) Higgins, Mackenzie L 12        
       30.11    31.83    33.45    32.71                                    
 -- York And York County YMCA  'A'                    1:36.14         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Small, Meghan N 15              2) Ilgenfritz, Emily R 16         
     3) Price, Niki S 17                4) Harnish, Courtney N 14         
       23.62    24.33    23.77    24.49                                    
 
Event 14  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burlington County YMCA  'A'                       1:25.62    1:26.18  
     1) Taccard, Matt 17                2) Caffrey, Ryan 17               
     3) Davis, Connor W 16              4) Shellem, John M 17             
       21.59    21.67    21.48    21.44                                    
  2 Ocean County YMCA  'A'                            1:27.94    1:27.90  
     1) Kazanowsky, Matthew R 17        2) Smith, Ben C 18                
     3) Payne, Connor R 15              4) Molloy, Zachary J 17           
       22.49    21.93    22.52    20.96                                    
  3 York And York County YMCA  'A'                    1:29.18    1:28.40  
     1) Snyder, Zach A 15               2) Stewart, Coleman M 15          
     3) Stewart, Noah A 16              4) Ross, Daniel W 18              
       22.37    21.88    22.27    21.88                                    
  4 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:26.09    1:28.47  
     1) Woo, Brendan 17                 2) Yi, Harrison J 15              
     3) Choo, Harold H 17               4) Cassidy, Michael F 17          
       21.93    22.01    22.72    21.81                                    
  5 Lionville Community YMCA  'A'                     1:31.67    1:28.78  
     1) Galvis, Nico 17                 2) Tunno, Conor F 17              
     3) Cestare, Tommy J 16             4) Herlihey, Peter 16             
       22.31    21.80    22.82    21.85                                    
  6 Reading and Berks County YMCA  'A'                1:30.64    1:29.57  
     1) Fisher, Ryder H 16              2) Wen, Shuyang 15                
     3) Haines, Collin A 18             4) Groff, Trent D 16              
       22.71    23.08    22.26    21.52                                    
  7 Western Branch YMCA  'A'                          1:32.06    1:29.91  
     1) Dias, Adam M 16                 2) Faull, Jacob R 17              
     3) Mink, Alex A 17                 4) Weston, Kyle M 17              
       22.24    22.73    23.46    21.48                                    
  8 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     1:34.72    1:30.15  
     1) McNamara, Colin C 18            2) Kull, Andrew R 16              
     3) Hoops, Kyle W 17                4) Maher, Zach S 15               
       23.01    22.82    22.52    21.80                                    
  9 Burlington County YMCA  'B'                       1:28.44   x1:30.16  
     1) Schurer, JD D 16                2) Gillooly, Patrick C 15         
     3) Aronson, Danny B 16             4) Cook, Chris 17                 
       23.18    22.18    22.94    21.86                                    
 10 South Shore MA YMCA  'A'                          1:33.11    1:30.23  
     1) Rastelli, Alex J 15             2) Barao, Will S 12               
     3) Barrett, Graham M 15            4) Ramsay, Auston J 14            
       22.11    23.19    22.61    22.32                                    
 11 Talbot County YMCA  'A'                           1:31.73    1:30.35  
     1) Brown, Jacob R 15               2) Lee, Anthony 16                
     3) McMahon, Nolan M 17             4) Brown, Joshua R 15             
       22.34    22.51    22.65    22.85                                    
 12 Ridley Area YMCA  'A'                             1:26.20    1:30.72  
     1) Hieb, Austin J 17               2) McGrath, Dan R 17              
     3) Rosenberger, Daniel J 15        4) Nawn, Philip C 17              
       23.46    21.63    23.23    22.40                                    
 13 Flushing YMCA  'A'                                1:31.62    1:31.19  
     1) Strbik, Peter 15                2) Knapp, Michael P 17            
     3) Pan, Noah 16                    4) Harrison, William L 16         
       22.90    23.10    23.20    21.99                                    
 14 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:28.19   x1:31.72  
     1) Klimko, JT T 18                 2) Links, Jon D 15                
     3) Ro, Andrew S 15                 4) An, Tanner M 16                
       23.22    23.36    23.21    21.93                                    
 15 Kennett Area YMCA  'A'                            1:30.19    1:32.05  
     1) Clark, Hunter K 16              2) Buckley, Gregory F 16          
     3) Brinton, Trevor L 16            4) Dello Buono, Frank A 18        
       22.85    22.93    23.35    22.92                                    
 16 Ocean County YMCA  'B'                            1:33.14   x1:32.47  
     1) Tenner, Alexander P 18          2) Suatengco, Brian V 17          
     3) Nevers, Shawn 16                4) Betts, Daniel A 16             
       23.59    22.81    23.36    22.71                                    
 17 Brandywine YMCA  'A'                              1:33.47    1:33.30  
     1) Manley, Corey E 16              2) Buzdygon, David A 17           
     3) Field, Francis L 17             4) Morgan-Scott, Luke A 18        
       23.49    23.72    23.87    22.22                                    
 18 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   1:35.29    1:33.39  
     1) Mott, Trevor T 17               2) Costello, Teague B 17          
     3) Dubs, Chasen E 12               4) Brierley, Thomas K 17          
       23.41    23.65    24.19    22.14                                    
 19 Waynesboro Area YMCA  'A'                         1:36.74    1:33.90  
     1) Perkowski, Evan A 17            2) Barr, James T 15               
     3) Benchoff, Darek P 15            4) Barr, John W 18                
       22.69    23.91    24.70    22.60                                    
 20 Spy Swimming  'A'                                 1:32.07    1:34.71  
     1) Murray, Grant P 17              2) Jones, Brendan M 15            
     3) Akhavan, Ryan V 15              4) Wolfkill, Aaron M 17           
       23.15    24.37    23.89    23.30                                    
 21 York And York County YMCA  'B'                    1:36.31   x1:37.85  
     1) King, Chance T 18               2) Kint, Matthew D 15             
     3) North, Dylan J 15               4) Francis, Ben M 16              
       24.03    27.23    23.87    22.72                                    
 22 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     1:42.11   x1:37.86  
     1) Zhang, Robin 16                 2) Hayward, Joshua L 14           
     3) Maher, Ryan M 13                4) Merke, Darius R 15             
       24.61    25.25    24.48    23.52                                    
 23 Ridley Area YMCA  'B'                             1:35.00   x1:38.42  
     1) Stewart, Dan P 17               2) Smith, Ryan T 14               
     3) Seifried, Wil G 16              4) Mitchell, Alexander W 13       
       23.69    24.15    24.59    25.99                                    
 24 Flushing YMCA  'B'                                1:38.32   x1:55.50  
     1) Lardas, Vasilios K 17           2) Scandura, Anthony F 17         
     3) Sultana, Matthew J 14           4) Park, James 15                 
       24.65    29.50    35.93    25.42                                    
 
Event 15  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 York And York County YMCA  'A'                    3:43.59    3:51.32  
     1) Harnish, Courtney N 14          2) Small, Meghan N 15             
     3) Price, Niki S 17                4) Ilgenfritz, Emily R 16         
       27.45    56.00    30.31  1:04.66    27.03    58.23    24.82    52.43
  2 Burlington County YMCA  'A'                       3:54.16    3:56.39  
       28.12    57.78    31.63  1:07.77    26.53    57.70    25.18    53.14
  3 Western Branch YMCA  'A'                          3:59.79    3:58.59  
     1) Orr, Kayla 15                   2) Slocomb, Maggie M 18           
     3) Blake, Caitlyn E 17             4) Thomas, Emma L 15              
       27.82    58.82    31.52  1:07.11    27.09    59.68    24.93    52.98
  4 Burlington County YMCA  'B'                       3:55.07   x3:59.83  
       28.56    58.86    31.61  1:07.42    27.05    59.84    25.75    53.71
  5 Ridley Area YMCA  'A'                             3:56.21    4:01.09  
     1) Ronayne, Kylene R 17            2) Street, McKenzie C 16          
     3) Burns, Megan M 16               4) Wadsworth, Kiera A 15          
       29.14    59.55    30.27  1:05.34    28.46  1:01.06    26.03    55.14
  6 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      3:57.63    4:04.97  
       28.65    59.53    32.90  1:09.18    27.95  1:01.16    26.18    55.10
  7 Rappahannock Area YMCA  'A'                       3:56.56    4:05.47  
     1) Sell, Katie K 16                2) Wineinger, Kara E 16           
     3) Showers, Rachel M 16            4) Ulrich, Ryan E 16              
       28.60  1:00.31    31.99  1:08.15    28.33  1:01.47    26.10    55.54
  8 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      4:05.73   x4:08.85  
       29.02  1:00.11    33.46  1:12.00    28.68  1:02.34    26.20    54.40
  9 Rappahannock Area YMCA  'B'                       4:01.86   x4:09.12  
     1) Howell, Maggie E 16             2) Johnson, Annalee I 16          
     3) Wood, Laura E 16                4) Butler, Noland N 17            
       29.78  1:01.55    33.05  1:10.56    28.11  1:01.67    26.26    55.34
 10 Spy Swimming  'A'                                 3:58.40    4:09.44  
       31.12  1:04.39    32.31  1:09.22    28.63  1:01.41    25.69    54.42
 11 York And York County YMCA  'B'                    3:56.43   x4:10.48  
     1) Lu, YangYang P 16               2) Sun, Jessica J 14              
     3) Schaefer, Courtney M 17         4) Gingerich, Marisa H 14         
       28.81    58.87    33.81  1:11.47    28.92  1:02.66    27.34    57.48
 12 Ocean County YMCA  'A'                            3:59.66    4:12.77  
     1) Kilfeather, Kathleen 17         2) Griswold, Molly C 15           
     3) Molloy, Marianne 15             4) Mahoney, Corinne E 15          
       29.85  1:02.79    33.09  1:10.47    29.30  1:02.51    26.58    57.00
 13 Chambersburg Memorial YMCA  'A'                   4:06.60    4:13.07  
     1) Metz, Kylee E 17                2) Stauffer, Abby E 16            
     3) Shelly, Marget S 13             4) Metz, Karlee N 16              
       31.94  1:08.03    31.14  1:07.49    27.62    59.66    27.36    57.89
 13 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    4:07.60    4:13.07  
     1) Buckley, Abigail M 16           2) Mulcahy, Katie A 15            
     3) Chiang, Sophia S 16             4) Campbell, Kiana 17             
       29.18  1:00.03    33.46  1:11.50    30.15  1:04.74    26.89    56.80
 15 Spy Swimming  'B'                                 4:08.44   x4:13.97  
       31.19  1:04.21    32.82  1:10.50    27.83  1:00.60    27.83    58.66
 16 Sussex Family Branch YMCA  'A'                    4:14.95    4:14.28  
     1) Rambo, Sarah M 15               2) Hyde, Sarah L 14               
     3) Nigh-Johnson, Amelia 14         4) Weeks, Molly K 14              
       30.54  1:03.81    34.18  1:13.00    29.35  1:02.19    26.40    55.28
 17 Kennett Area YMCA  'A'                            4:07.28    4:14.54  
     1) Diaz, Alicia 15                 2) Stepchuk, Caroline 15          
     3) Reigel, Bailey R 16             4) McManus, Maura 14              
       28.93    59.29    33.19  1:12.64    29.87  1:06.85    26.35    55.76
 18 Western Branch YMCA  'B'                          4:18.18   x4:16.20  
     1) DelPizzo, Phoebe M 16           2) Yount, Maggie A 15             
     3) Slocomb, Tessa A 15             4) Nixon, Josie C 18              
       31.25  1:05.49    33.81  1:11.08    28.58  1:01.70    27.44    57.93
 19 Ridley Area YMCA  'B'                             4:11.02   x4:16.49  
     1) Georgias, Rose R 17             2) Louden, Gabrielle M 18         
     3) Cardow, Allison E 17            4) Resweber, Frances C 15         
       31.53  1:05.00    34.19  1:15.39    27.99  1:01.24    26.44    54.86
 20 South Shore MA YMCA  'A'                          4:19.38    4:17.83  
     1) Ribeiro, Sarah V 15             2) Austin, Tori A 14              
     3) Lawrence, Olivia C 17           4) Flynn, Caroline G 16           
       30.63  1:03.17    33.17  1:10.54    30.64  1:05.71    27.70    58.41
 21 Greater Nashua YMCA  'A'                          4:16.01    4:18.96  
       29.85  1:01.35    32.73  1:11.89    31.10  1:07.78    27.34    57.94
 22 Ocean County YMCA  'B'                            4:05.09   x4:19.73  
     1) Burke, Amanda J 17              2) Wagner, Marissa L 15           
     3) Smires, Audra E 15              4) Burke, Brianna 16              
       31.58  1:05.97    33.02  1:10.32    30.51  1:07.32    26.68    56.12
 23 Cross Island YMCA  'A'                            4:15.66    4:20.93  
     1) Asanjarani, Ashley S 15         2) Donlevy, Katie D 16            
     3) Goldman, Georgia R 17           4) Toskas, Aerin O 17             
              1:04.78    34.91  1:15.70    28.56  1:01.78    27.58    58.67
 24 Lionville Community YMCA  'A'                     4:17.62    4:23.20  
     1) Law, Liz L 16                   2) Stack, Caitlin G 17            
     3) Haefner, Peyton E 16            4) Manthorp, Catherine A 17       
       32.33  1:06.56    35.18  1:15.24    29.21  1:03.62    27.40    57.78
 25 Waynesboro Area YMCA  'A'                         4:22.01    4:23.98  
     1) Rodriguez, Julia N 17           2) Jacobs, Gini M 17              
     3) Koons, Claire E 16              4) Manning, Hanna H 14            
       30.99  1:03.60    35.96  1:17.12    29.38  1:04.23    27.88    59.03
 26 Flushing YMCA  'A'                                4:20.09    4:24.00  
     1) Zdesar, Samantha M 15           2) Anich, Annabelle K 15          
     3) Arana, Jennifer 17              4) Digiovanni, Sara N 15          
       31.13  1:04.62    34.61  1:15.47    28.31  1:01.92    28.71  1:01.99
 27 Brandywine YMCA -pa  'A'                          4:17.31    4:24.78  
     1) Welch, Catherine R 15           2) Kowalski, Megan 16             
     3) Sears, Katherine L 15           4) Oddo, Jordan M 15              
       31.70  1:05.37    32.42  1:10.24    30.13  1:08.85    28.07  1:00.32
 28 Kennett Area YMCA  'B'                            4:22.04   x4:25.14  
     1) Barbieri, Gabby 14              2) Stepchuk, Erin 15              
     3) Perkins, Carlie 16              4) Currie, Juna M 15              
       31.05  1:05.19    34.01  1:15.16    29.34  1:04.25    28.18  1:00.54
 29 Frederick County YMCA  'A'                        4:29.06    4:28.96  
     1) Wadding, Julia R 15             2) Elspas, Molly K 14             
     3) Smith, Nicole A 15              4) Verby, Maddy J 15              
       31.04  1:03.91    38.37  1:22.56    28.31  1:03.46    27.70    59.03
 30 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     4:29.14    4:30.52  
     1) Hussin, Elizabeth J 14          2) Niness, Devon N 16             
     3) Moore, Shawna 17                4) Groff, Avelia L 14             
       34.13  1:09.24    36.09  1:16.57    28.86  1:03.52    29.39  1:01.19
 31 Lionville Community YMCA  'B'                     4:26.34   x4:47.20  
     1) Collier, Tara L 15              2) Grill, Francesca K 15          
     3) DeCrescente, Lauren M 17        4) Yahr, Catherine G 11           
       33.19  1:08.34    36.62  1:19.70    29.08  1:05.16    35.19  1:14.00
 
Event 16  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      3:30.43    3:31.21  
     1) Klimko, JT T 18                 2) Choo, Harold H 17              
     3) Woo, Brendan 17                 4) Cassidy, Michael F 17          
       26.37    54.22    27.17    57.72    24.18    51.53    22.75    47.74
  2 Ocean County YMCA  'A'                            3:25.81    3:34.62  
     1) Molloy, Zachary J 17            2) Limaldi, Jacob L 16            
     3) Smith, Ben C 18                 4) Kazanowsky, Matthew R 17       
       25.54    52.87    27.82    59.39    25.04    54.07    22.97    48.29
  3 York And York County YMCA  'A'                    3:32.16    3:35.59  
     1) Stewart, Coleman M 15           2) Ross, Daniel W 18              
     3) Francis, Ben M 16               4) Stewart, Noah A 16             
       25.51    52.11    29.19  1:02.03    24.80    52.79    23.35    48.66
  4 Burlington County YMCA  'A'                       3:30.93    3:37.37  
     1) Taccard, Matt 17                2) Vujovic, Dragan 16             
     3) Runfola, Tim 16                 4) Shellem, John M 17             
       25.87    53.42    28.41  1:03.29    23.30    52.04    22.89    48.62
  5 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     3:43.91    3:37.95  
     1) Hoops, Kyle W 17                2) Kull, Andrew R 16              
     3) Maher, Zach S 15                4) McNamara, Colin C 18           
       26.06    53.54    28.91  1:02.26    24.44    52.43    23.66    49.72
  6 Ridley Area YMCA  'A'                             3:35.10    3:38.06  
     1) Resweber, Clay H 17             2) McGrath, Dan R 17              
     3) Rosenberger, Daniel J 15        4) Nawn, Philip C 17              
       26.81    55.16    27.41    59.30    25.31    54.71    23.20    48.89
  7 Burlington County YMCA  'B'                       3:35.53   x3:38.33  
     1) Schurer, JD D 16                2) Barnes, Porter J 16            
     3) Caffrey, Ryan 17                4) Davis, Connor W 16             
       26.33    53.99    29.12  1:02.30    24.39    53.59    22.83    48.45
  8 South Shore MA YMCA  'A'                          3:40.25    3:38.94  
     1) Ramsay, Auston J 14             2) Souza, Tim P 15                
     3) Mooers, Henry D 15              4) Rastelli, Alex J 15            
       25.77    53.60    29.31  1:02.07    25.76    54.88    22.95    48.39
  9 Flushing YMCA  'A'                                3:34.57    3:39.51  
     1) Pan, Noah 16                    2) Li, Alan 16                    
     3) Harrison, William L 16          4) Cazzorla, Daniel 15            
       27.29    56.48    28.03  1:00.88    24.07    51.66    23.71    50.49
 10 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      3:35.55   x3:40.58  
     1) Links, Jon D 15                 2) Hilditch, Joseph G 16          
     3) Ro, Andrew S 15                 4) Yi, Harrison J 15              
       26.85    55.13    28.04  1:01.47    25.78    55.08    23.07    48.90
 11 Western Branch YMCA  'A'                          3:45.26    3:42.47  
     1) Brant, Michael D 16             2) Dias, Adam M 16                
     3) Weston, Kyle M 17               4) Faull, Jacob R 17              
       28.46    59.15    27.52    59.11    24.58    53.35    23.80    50.86
 12 Ocean County YMCA  'B'                            3:36.48   x3:45.53  
     1) Borrero, Corbin 16              2) Suatengco, Brian V 17          
     3) Tenner, Alexander P 18          4) Betts, Daniel A 16             
       27.48    56.66    28.89  1:01.31    26.16    57.52    23.77    50.04
 13 Kennett Area YMCA  'A'                            3:38.81    3:45.70  
     1) Buckley, Gregory F 16           2) Dello Buono, Frank A 18        
     3) Brinton, Trevor L 16            4) Clark, Hunter K 16             
       26.06    54.21    28.54  1:02.75    25.53    56.48    24.37    52.26
 14 Spy Swimming  'A'                                 3:29.07    3:48.40  
     1) Fuller, Sam M 16                2) Jones, Brendan M 15            
     3) Kogut, Dougie A 17              4) Praley, Matthew X 16           
       26.68    54.63    31.11  1:06.48    24.57    53.89    24.83    53.40
 15 Brandywine YMCA  'A'                              3:42.88    3:49.70  
     1) Manley, Corey E 16              2) Zlupko, TJ J 16                
     3) Morgan-Scott, Luke A 18         4) Rogatz, Henry 17               
       28.51    59.79    30.62  1:07.42    24.84    53.11    23.18    49.38
 16 Lionville Community YMCA  'A'                     3:49.11    3:49.88  
     1) Cestare, Tommy J 16             2) Melleady, Connor J 17          
     3) Herlihey, Peter 16              4) Galvis, Nico 17                
       27.85    58.39    31.47  1:06.63    25.15    55.29    23.82    49.57
 17 Rappahannock Area YMCA  'A'                       3:45.39    3:52.00  
     1) Howell, Billy J 18              2) Anibal, James T 15             
     3) Vaughn, Christopher T 17        4) Allison, Brad E 16             
       27.49    57.27    30.14  1:04.84    27.18    59.44    23.79    50.45
 18 Ridley Area YMCA  'B'                             4:02.00   x3:52.67  
     1) Stewart, Dan P 17               2) Beck, Quinton T 17             
     3) Seifried, Wil G 16              4) Hieb, Austin J 17              
       28.52  1:00.84    29.10  1:02.09    26.98    59.36    23.84    50.38
 19 York And York County YMCA  'B'                    3:43.77   x3:52.76  
     1) North, Dylan J 15               2) Kint, Matthew D 15             
     3) King, Chance T 18               4) Snyder, Zach A 15              
       27.32    55.88    33.61  1:11.15    26.25    56.85    23.43    48.88
 20 Brandywine YMCA -pa  'A'                          3:50.45    3:52.88  
     1) Furcon, Drew A 15               2) McPherson, Will K 17           
     3) Greer, Logan E 17               4) Schroeder, Liam C 15           
       27.17    56.02    31.53  1:08.19    25.90    55.76    25.00    52.91
 21 Waynesboro Area YMCA  'A'                         3:56.82    3:54.65  
     1) Barr, John W 18                 2) Perkowski, Evan A 17           
     3) Benchoff, Darek P 15            4) Barr, James T 15               
       27.12    57.37    29.29  1:02.94    27.98  1:00.64    25.48    53.70
 22 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   3:50.15    4:03.84  
     1) Brierley, Christian J 14        2) Mott, Trevor T 17              
     3) Brierley, Thomas K 17           4) Costello, Teague B 17          
       30.47  1:04.19    32.11  1:07.92    26.45    57.86    25.98    53.87
 23 Spy Swimming  'B'                                 3:42.07   x4:07.05  
     1) Kogut, Richie W 15              2) McKeehan, Jack B 15            
     3) Akhavan, Ryan V 15              4) Baker, Richie W 16             
       29.01  1:00.53    33.05  1:12.52    27.92  1:00.01    25.65    53.99
 24 Dancel Family YMCA  'A'                           4:14.65    4:12.09  
     1) Tuttle, Calvin M 13             2) Chang, Raymond K 17            
     3) Meek, Parker H 17               4) Ai, Tyler T 14                 
       31.05  1:04.65    32.62  1:09.49    28.07  1:00.20    26.90    57.75
 
Event 17  Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     3:55.56    3:56.87  
     1) Seiberlich, Emma W 14           2) Cooke, Maddie E 14             
     3) Hansen, Morgan M 14             4) Giampietro, Olivia M 14        
       27.89    56.56    30.59  1:06.60    26.68    59.12    25.67    54.59
  2 Ocean County YMCA  'A'                            4:03.62    4:07.31  
     1) Rankin, Michaela D 13           2) Cabaron, Gabrielle A 14        
     3) Francisco, Anna V 14            4) Nguyen, Erianna 14             
       30.18  1:01.13    16.46  1:10.28    28.07  1:00.74    25.68    55.16
  3 Ridley Area YMCA  'A'                             4:11.67    4:08.61  
     1) Apostolu, Georgia K 14          2) Rudy, Gabrielle R 14           
     3) Swartz, Carly S 14              4) Dickert, Madison R 13          
       29.16    59.37    31.18  1:06.61    29.74  1:04.45    27.47    58.18
  4 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      4:06.91    4:11.05  
     1) Lim, Cleopatra 13               2) Shin, Clair K 14               
     3) Caccamo, Kim K 14               4) Choi, Abby D 13                
       30.34  1:02.06    15.96  1:11.77    28.70  1:02.08    26.71    55.14
  5 Western Branch YMCA  'A'                          4:21.05    4:13.55  
     1) Wayne, Julianna M 14            2) McAneny-Droz, Sophia 13        
     3) Blake, Kelly A 14               4) Longenecker, Emily D 14        
  6 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      4:13.38   x4:14.36  
     1) Lee, Kristen C 14               2) Flanagan, Brianna 13           
     3) Guerdat, Coralie 14             4) Steenvoorden, Katelyn N 14     
       30.69  1:03.31    32.99  1:12.60    27.63  1:00.46    27.57    57.99
  7 South Shore MA YMCA  'A'                          4:14.62    4:14.64  
     1) Jamieson, Anna C 13             2) Krivitsky, Victoria M 14       
     3) Connolly, Katherine P 13        4) Mozoki, Olivia C 13            
       31.05  1:03.48    34.00  1:12.49    28.59  1:01.68    26.79    56.99
  8 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     4:23.05   x4:21.07  
     1) Bland, Kathryn D 14             2) Baker, Sarah M 13              
     3) Hansen, Riley M 13              4) Fabius, Emily R 14             
       30.51  1:03.80    16.71    34.03    41.49  1:10.62    37.37  1:32.62
  9 Greater Nashua YMCA  'A'                          4:27.15    4:22.70  
       30.84  1:06.46    33.28  1:11.85    29.49  1:04.84    27.93    59.55
 10 Burlington County YMCA  'A'                       4:16.63    4:22.91  
       32.33  1:07.12    32.95  1:10.20    31.43  1:06.58    27.49    59.01
 11 York And York County YMCA  'B'                    4:06.19    4:25.73  
     1) Braswell, Leah D 13             2) Keating, Abby J 14             
     3) Martin, Kylie R 13              4) Brenneman, Lindsay C 14        
       31.07  1:03.32    34.86  1:15.37    31.93  1:13.87    22.81    53.17
 12 Ocean County YMCA  'B'                            4:19.52   x4:25.88  
     1) Borrero, Kayla 13               2) Colasurdo, Alexis 14           
     3) Volkov, Stacy L 14              4) Davis, Natalie 13              
       30.93  1:03.10    36.25  1:17.73    30.64  1:06.45    28.00    58.60
 13 Cross Island YMCA  'A'                            4:28.27    4:26.02  
     1) Sarabia, Alexis S 14            2) Merino, Samantha A 14          
     3) Krische, Sheila M 14            4) Scandalios, Cassie M 14        
       31.84  1:05.94    33.39  1:13.46    30.86  1:08.46    26.98    58.16
 14 Lionville Community YMCA  'A'                     4:34.10    4:27.40  
     1) McCarthy, Siobhan E 14          2) Grenoble, Madi A 13            
     3) McDermott, Breanne 14           4) Dickson, Emily K 14            
       32.46  1:05.51    33.68  1:13.76    30.98  1:09.43    27.55    58.70
 15 Spy Swimming  'A'                                 4:28.26    4:31.75  
       32.69  1:07.86    35.04  1:15.65    31.03  1:07.99    28.33  1:00.25
 16 Brandywine YMCA -pa  'A'                          4:36.30    4:32.21  
     1) Duncan, Marlies A 14            2) Sears, Diana 13                
     3) DiCamillo, Lauren T 13          4) Bria, Kristin 14               
       33.53  1:09.05    35.14  1:16.82    30.06  1:05.42    29.23  1:00.92
 17 Brandywine YMCA  'A'                              4:31.67    4:32.37  
       33.36  1:09.87    36.75  1:18.88    31.20  1:06.50    26.51    57.12
 18 Rappahannock Area YMCA  'A'                       4:15.89    4:32.79  
     1) Behnke, Maria E 14              2) Osleger, Lexi R 14             
     3) Walker, Madilyn K 13            4) Pearson, Ashley N 14           
       33.17  1:07.74    34.94  1:15.41    31.71  1:10.99    27.45    58.65
 19 Spy Swimming  'B'                                 4:51.91   x4:52.60  
       35.07                                                               
 20 West Chester Area YMCA  'A'                       4:56.70    4:53.44  
     1) Castura, Carley 14              2) Ciccarelli, Kira 14            
     3) Darmofal, Hannah 13             4) Galitski, Mara 14              
       36.64  1:14.55    40.10  1:24.29    33.40  1:11.50    29.35  1:03.10
 -- York And York County YMCA  'A'                    3:59.10         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Paff, Callie E 13               2) Sun, Jessica J 14              
     3) Elder, Maelyn E 14              4) Pokrzywa, Julia M 14           
       28.80    58.95    33.59  1:10.94    28.38  1:03.00    26.05    54.92
 -- East Hampton Recenter YMCA  'A'                   4:17.88         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) DeHavenon, Cecilia R 14         2) Purcell, Margaret 13           
     3) Swanson, Isabella 13            4) Bogetti, Georgie J 14          
       31.20  1:04.45    35.39  1:16.25    29.21  1:06.37    26.78    56.37
 
Event 18  Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      3:47.80    3:46.62  
     1) Scrivanich, Tommy A 14          2) Mecca, Dan C 14                
     3) Oh, Joshua J 14                 4) Keh, Lucas 14                  
       27.07    56.47    29.83  1:04.59    25.25    55.08    23.67    50.48
  2 Spy Swimming  'A'                                 3:56.58    3:56.14  
     1) Weiner, Ian D 14                2) Sears, David D 14              
     3) Mason, John R 14                4) Howard, Nick A 14              
       29.34  1:00.34    28.03  1:00.74    28.01  1:01.39    25.65    53.67
  3 Western Branch YMCA  'A'                          4:02.58    4:00.82  
     1) Holman, Kyle 14                 2) Wayne, Dominic M 14            
     3) Zwilgmeyer, Matt 14             4) Narvaez-Duckworth, Alex 13     
       28.24    57.97    31.69  1:07.61    27.43  1:01.88    25.46    53.36
  4 Frederick County YMCA  'A'                        4:02.97    4:01.47  
     1) Tolino, Christian D 13          2) Oland, Remington R 14          
     3) Pressly, John P 14              4) Smith, James M 13              
       30.10  1:02.34    30.08  1:04.18    25.71    57.21    27.35    57.74
  5 Brandywine YMCA  'A'                              4:05.58    4:03.26  
     1) Teague, Charles A 14            2) Yang, Nicholas Y 14            
     3) Waterland, Daniel C 13          4) Buzdygon, Aaron M 14           
       28.08    58.34    34.63  1:12.52    26.89    59.31    25.48    53.09
  6 York And York County YMCA  'A'                    4:09.83    4:05.27  
     1) Gunn, Ted P 14                  2) Ferg, Andrew S 14              
     3) White, David W 13               4) Liu, NingNing H 13             
       28.93    59.04    31.73  1:08.60    29.02  1:02.51    26.30    55.12
  7 Ocean County YMCA  'A'                            4:01.16    4:05.28  
     1) Yeung, Eric 14                  2) Delacruz, Dylan 13             
     3) Anzano, Kent 13                 4) Jagielski, Patrik 14           
       32.50  1:06.09    31.00  1:06.48    27.65  1:01.39    24.30    51.32
  8 Burlington County YMCA  'B'                       4:07.71    4:06.51  
     1) Andersen, Justin T 13           2) Montesanti, Nic 14             
     3) Greer, Reid 13                  4) Schiff, Aaron M 14             
       31.62  1:05.11    31.64  1:07.52    28.04  1:01.97    24.41    51.91
  9 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      4:06.24   x4:07.78  
     1) Kuscan, Nolan D 14              2) Ni, John Z 13                  
     3) Steward, Gordon C 13            4) Johnson, Sean T 13             
       30.53  1:02.53    32.51  1:11.59    28.08  1:01.55    24.38    52.11
 10 Lionville Community YMCA  'A'                     4:19.24    4:18.88  
     1) MacCausland, Patrick K 14       2) Haefner, Wilson G 14           
     3) Labenski, Mitchell 14           4) McIlroy, Connor J 14           
       32.62  1:06.15    34.58  1:14.73    28.41  1:02.39    25.94    55.61
 11 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     4:26.39    4:24.22  
     1) Brousseau, Weston T 14          2) Tweedie, Matthew A 14          
     3) Hayward, Joshua L 14            4) Maher, Ryan M 13               
       33.54  1:10.04    34.59  1:14.34    29.50  1:04.63    25.72    55.21
 12 Spy Swimming  'B'                                 4:39.12   x4:41.87  
     1) Hussey, Reid L 14               2) Muessig, James W 14            
     3) Sames, Benjamin D 14            4) Maloy, Ryan M 13               
       35.11  1:13.45    36.29  1:18.35    30.83  1:08.90    28.44  1:01.17
 -- Ridley Area YMCA  'A'                             4:15.00         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Yancey, Oliver C 14             2) Mitchell, Alexander W 13       
     3) Carl, Jaison A 14               4) Smith, Ryan T 14               
       31.70  1:05.73    33.26  1:10.71    28.07  1:03.12    24.69    53.68
 -- Burlington County YMCA  'A'                       3:46.18         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Head under for 2 or more strokes - breast
     1) Schurer, Thomas 13              2) Meagher, Brenden G 14          
     3) Worrell, Kyle T 14              4) Kay, Ryan 14                   
       29.67  1:00.98    29.39  1:03.33    24.03    53.20    24.42    52.07
 -- South Shore MA YMCA  'A'                          4:24.77         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1: Non-continuous turning action - back
     1) Connolly, Timothy J 13          2) Tran, Thomas V 14              
     3) Hughes, Conor P 13              4) Bates, Brian M 14              
       32.52  1:06.90    34.51  1:13.86    29.70  1:10.42    24.38    55.55
 
Event 19  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Price, Niki S             17 York-PA              1:53.42    1:50.79  
      26.14   28.19   28.09   28.37                                
  2 Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ     1:54.68    1:53.09  
      26.50   28.61   29.09   28.89                                
  3 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA              1:53.99    1:53.43  
      26.35   28.39   29.25   29.44                                
  4 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ     1:56.18    1:55.74  
      26.94   29.25   30.11   29.44                                
  5 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA           1:55.46    1:55.89  
      26.54   29.25   29.89   30.21                                
  6 Worrell, Taylor N         17 Burlington Co-NJ     1:56.10    1:56.02  
      26.88   28.96   29.94   30.24                                
  7 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA            1:56.08    1:56.36  
      26.80   29.09   30.36   30.11                                
  8 Marino, Sam               16 Reading-PA           1:55.59    1:58.56  
      26.94   29.44   30.99   31.19                                
B - Final
  9 Resweber, Frances C       15 Ridley-PA            1:58.12    1:55.43  
      27.18   29.75   29.51   28.99                                
 10 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        1:59.47    1:56.33  
      27.65   29.47   29.81   29.40                                
 11 Hunt, Norah M             15 SMAC                 1:57.80    1:56.35  
      27.77   29.36   29.87   29.35                                
 12 Schaefer, Courtney M      17 York-PA              1:59.53    1:57.00  
      27.12   29.45   30.34   30.09                                
 13 Evans, Sidney             16 Reading-PA           1:58.76    1:57.20  
      27.19   29.79   30.38   29.84                                
 14 Cossitor, Kate            17 Reading-PA           1:59.61    1:58.06  
      26.92   29.95   31.16   30.03                                
 15 Perry, Julia E            17 Wyckoff-NJ           1:58.41    1:58.53  
      27.29   29.97   30.84   30.43                                
 16 Biagioli, Isabella A      15 Wyckoff-NJ           1:59.59    1:58.59  
      27.76   30.16   30.56   30.11                                
 
Event 19  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Price, Niki S             17 York-PA              1:48.00    1:53.42  
      27.30   29.18   28.45   28.49                                
  2 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA              1:52.01    1:53.99  
      26.97   29.01   29.00   29.01                                
  3 Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ     1:51.42    1:54.68  
      26.97   29.24   29.23   29.24                                
  4 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA           1:55.34    1:55.46  
      26.82   29.37   29.86   29.41                                
  5 Marino, Sam               16 Reading-PA           1:52.57    1:55.59  
      26.59   28.84   30.28   29.88                                
  6 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA            1:55.05    1:56.08  
      27.09   29.57   29.95   29.47                                
  7 Worrell, Taylor N         17 Burlington Co-NJ     1:50.61    1:56.10  
      27.20   29.24   29.91   29.75                                
  8 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ     1:52.82    1:56.18  
      27.41   29.09   29.92   29.76                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hunt, Norah M             15 SMAC                 1:55.21    1:57.80  
      27.84   29.54   30.14   30.28                                
 10 Resweber, Frances C       15 Ridley-PA            1:54.77    1:58.12  
      27.61   30.14   30.05   30.32                                
 11 Perry, Julia E            17 Wyckoff-NJ           1:55.50    1:58.41  
      27.32   30.08   30.98   30.03                                
 12 Evans, Sidney             16 Reading-PA           1:59.59    1:58.76  
      27.70   29.99   30.52   30.55                                
 13 Butler, Noland N          17 Rappahannock-VA      1:52.67    1:58.87  
      27.64   29.45   30.75   31.03                                
 14 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        1:57.61    1:59.47  
      28.52   30.28   30.48   30.19                                
 15 Schaefer, Courtney M      17 York-PA              1:55.75    1:59.53  
      28.13   30.09   30.81   30.50                                
 16 Biagioli, Isabella A      15 Wyckoff-NJ           2:03.99    1:59.59  
      27.87   31.02   30.61   30.09                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cossitor, Kate            17 Reading-PA           1:56.70    1:59.61  
      27.69   30.39   31.35   30.18                                
 18 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE        1:58.62    1:59.67  
      27.98   30.25   30.19   31.25                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Haines, Morgan M          15 Reading-PA           2:01.18    1:59.93  
      28.27   30.28   31.00   30.38                                
 20 Parker, Katie M           17 SPY                  1:56.26    2:00.10  
      27.83   30.06   30.83   31.38                                
 21 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     2:05.44    2:00.57  
      27.98   30.70   31.34   30.55                                
 22 Johnson, Gabriella G      15 Reading-PA           2:01.83    2:00.60  
      27.63   30.70   31.17   31.10                                
 23 Wood, Laura E             16 Rappahannock-VA      2:02.50    2:00.74  
      27.79   29.99   31.79   31.17                                
 23 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ     1:58.15    2:00.74  
      28.10   30.38   31.45   30.81                                
 25 Molloy, Marianne          15 Ocean County-NJ      1:57.11    2:00.85  
      28.05   30.28   30.92   31.60                                
 26 Mulcahy, Katie A          15 West Monmouth-NJ     1:58.63    2:00.87  
      28.67   30.51   30.65   31.04                                
 27 Calocino, Jillian M       15 Wyckoff-NJ           1:59.31    2:00.88  
      27.52   30.27   31.49   31.60                                
 28 Lu, YangYang P            16 York-PA              1:58.65    2:00.95  
      28.69   30.36   31.31   30.59                                
 29 Buckley, Abigail M        16 West Monmouth-NJ     2:00.29    2:01.10  
      28.21   30.58   31.61   30.70                                
 30 Thomas, Maddy A           16 York-PA              1:58.43    2:01.32  
      28.56   30.75   31.15   30.86                                
 31 Showers, Rachel M         16 Rappahannock-VA      1:58.29    2:01.37  
      28.31   31.04   31.57   30.45                                
 32 Arana, Jennifer           17 Flushing-NY          1:59.80    2:01.64  
      28.31   30.79   31.49   31.05                                
 32 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           2:02.85    2:01.64  
      28.40   30.95   31.57   30.72                                
 34 Atkinson, Allison N       17 SPY                  1:57.40    2:01.68  
      28.06   30.67   31.95   31.00                                
 35 Capro, Emma C             15 Ocean County-NJ      1:59.98    2:01.72  
      28.21   30.95   31.20   31.36                                
 36 Manuelli, Melissa         16 Burlington Co-NJ     1:56.79    2:01.91  
      27.67   30.69   31.93   31.62                                
 37 Neggia, Susan E           16 Wyckoff-NJ           2:02.32    2:01.96  
      28.42   30.92   31.83   30.79                                
 38 Adams, Julia T            16 Reading-PA           2:04.75    2:01.98  
      27.97   30.62   31.65   31.74                                
 39 Bromley, Alex L           15 Burlington Co-NJ     2:00.88    2:02.01  
      27.76   31.20   32.14   30.91                                
 40 Sell, Katie K             16 Rappahannock-VA      1:56.27    2:02.21  
      28.02   30.97   32.35   30.87                                
 41 Timuscuk, Gabriella E     16 Burlington Co-NJ     2:03.79    2:02.24  
      28.80   30.97   31.27   31.20                                
 42 Kling, Abby M             16 York-PA              2:02.46    2:02.31  
      28.70   30.55   31.64   31.42                                
 43 Costa, Julia K            16 Burlington Co-NJ     1:56.53    2:02.39  
      27.82   30.61   31.71   32.25                                
 43 Yadoff, Jamie H           15 Wyckoff-NJ           1:59.93    2:02.39  
      27.75   30.92   31.88   31.84                                
 45 Davis, Saralynn G         15 Jennersville-PA      2:05.92    2:02.54  
      28.22   31.30   31.59   31.43                                
 46 Kern, Carolyn E           16 Ocean County-NJ      2:01.68    2:02.57  
      28.19   31.50   31.95   30.93                                
 47 Manthorp, Catherine A     17 Lionville-PA         2:02.37    2:02.81  
      28.73   31.77   31.87   30.44                                
 48 Slocomb, Tessa A          15 Western Br-DE        2:03.81    2:02.82  
      28.80   31.05   31.65   31.32                                
 49 Hoffman, Victoria         18 Reading-PA           2:01.00    2:03.13  
      27.85   31.13   32.17   31.98                                
 50 Cardow, Allison E         17 Ridley-PA            2:02.44    2:03.22  
      28.53   31.39   32.06   31.24                                
 51 Santos, Olivia J          15 Flushing-NY          2:02.41    2:03.39  
      28.63   31.34   31.93   31.49                                
 52 Ulrich, Ryan E            16 Rappahannock-VA      1:57.27    2:03.53  
      28.55   30.85   32.07   32.06                                
 53 Altchiler, Emily M        15 Huntington-NY        2:04.17    2:03.85  
      28.53   31.25   32.13   31.94                                
 54 Gamble, Madison L         17 Jennersville-PA      2:03.17    2:04.16  
      28.72   31.63   32.06   31.75                                
 54 Gleason, Breanna          15 Burlington Co-NJ     2:01.87    2:04.16  
      28.87   31.67   32.14   31.48                                
 54 Zdesar, Samantha M        15 Flushing-NY          2:03.78    2:04.16  
      28.49   31.22   32.44   32.01                                
 57 Lentz, Annie              15 Talbot County-MD     2:05.96    2:04.24  
      28.88   31.41   32.31   31.64                                
 58 Goodman, Abigail S        15 SPY                  2:01.67    2:04.43  
      27.97   31.23   32.34   32.89                                
 59 Lawler, Marta R           18 Burlington Co-NJ     2:05.35    2:04.52  
      28.93   31.33   32.50   31.76                                
 60 Brown, Natalie A          15 Ocean County-NJ      1:58.25    2:04.74  
      28.43   31.33   31.94   33.04                                
 61 Timuscuk, Maria A         17 Burlington Co-NJ     2:05.65    2:04.99  
      28.68   30.99   32.05   33.27                                
 62 Donlevy, Katie D          16 Cross Island-NY      2:02.28    2:05.06  
      28.37   31.57   32.51   32.61                                
 63 Belloff, Lauren J         16 SPY                  2:06.12    2:05.17  
      28.77   31.72   32.92   31.76                                
 64 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ      2:00.89    2:05.25  
      28.80   31.38   32.19   32.88                                
 65 Higgins, Colleen G        15 SMAC                 2:03.63    2:05.38  
      29.74   31.47   32.46   31.71                                
 66 Mahoney, Corinne E        15 Ocean County-NJ      1:58.28    2:05.39  
      28.93   31.32   32.67   32.47                                
 67 Campbell, Kiana           17 West Monmouth-NJ     2:04.37    2:05.42  
      28.45   31.98   32.78   32.21                                
 68 Pelletier, Emily E        16 GreaterNashua-NH     2:06.00    2:05.52  
      28.38   30.64   33.24   33.26                                
 69 Reeves, Nikki E           15 Rappahannock-VA      2:04.85    2:05.64  
      28.99   32.21   32.58   31.86                                
 70 Verby, Maddy J            15 Frederick-MD         2:05.74    2:05.86  
      28.87   32.14   33.01   31.84                                
 71 Bryant, Julia E           17 Howard County-MD     2:05.29    2:06.00  
      27.90   31.43   33.14   33.53                                
 72 Rodriguez, Julia N        17 WAY                  2:05.71    2:06.10  
      29.04   31.84   33.17   32.05                                
 73 Johnson, Annalee I        16 Rappahannock-VA      1:56.47    2:06.15  
      28.85   31.78   32.59   32.93                                
 74 Brennan, Katherine E      16 GreaterNashua-NH     2:04.77    2:06.18  
      29.43   32.49   32.88   31.38                                
 74 Murphy, Kiera E           15 SPY                  2:04.97    2:06.18  
      28.64   31.76   33.51   32.27                                
 76 Connelly, Elise C         15 Burlington Co-NJ     2:05.04    2:06.21  
      28.25   31.20   32.95   33.81                                
 77 Burke, Brianna            16 Ocean County-NJ      2:01.32    2:06.45  
      28.66   31.03   32.94   33.82                                
 78 Evanko, Kate G            16 Kennett-PA           2:05.70    2:06.50  
      28.26   31.84   33.26   33.14                                
 79 Lawrence, Olivia C        17 South Shore, MA      2:05.15    2:06.73  
      29.88   31.75   32.93   32.17                                
 80 Sears, Katherine L        15 Brandywine-PA        2:03.84    2:06.88  
      28.25   32.00   33.89   32.74                                
 81 Kauffman, Sam M           16 Wyckoff-NJ           2:02.55    2:07.13  
      29.07   31.81   33.18   33.07                                
 82 Griswold, Molly C         15 Ocean County-NJ      2:03.39    2:07.45  
      29.94   32.51   32.93   32.07                                
 83 Reyman, Thea E            17 Ocean County-NJ      2:04.69    2:07.53  
      29.62   32.27   32.77   32.87                                
 84 Law, Liz L                16 Lionville-PA         2:05.15    2:07.66  
      28.88   32.12   33.73   32.93                                
 85 Minetree, Lilah R         15 East Hampton-NY      2:05.01    2:07.78  
      28.39   31.58   33.76   34.05                                
 86 Amber-Messick, Sidney A   15 Brandywine-PA        2:06.09    2:07.98  
      29.42   32.90   33.11   32.55                                
 87 Metz, Karlee N            16 Chambersburg-PA      2:03.65    2:08.21  
      29.16   32.55   33.43   33.07                                
 88 Benson, Anja M            16 SPY                  2:06.57    2:08.37  
      28.74   31.50   33.48   34.65                                
 89 Blanchard, Maddy C        16 BRY                  2:04.78    2:09.13  
      28.68   32.59   34.19   33.67                                
 90 Rogers, Julianne M        17 Rappahannock-VA      2:06.00    2:09.15  
      29.17   32.76   33.37   33.85                                
 91 Miller, Jordan K          15 SMAC                 2:01.28    2:09.25  
      29.50   32.80   33.55   33.40                                
 92 Louden, Gabrielle M       18 Ridley-PA            2:05.73    2:09.35  
      29.05   32.86   34.06   33.38                                
 93 Chiang, Sophia S          16 West Monmouth-NJ     2:03.79    2:09.99  
      30.63   32.58   33.29   33.49                                
 94 DelPizzo, Phoebe M        16 Western Br-DE        2:06.22    2:10.30  
      29.66   33.13   34.12   33.39                                
 95 Rambo, Sarah M            15 Sussex-DE            2:06.09    2:11.09  
      29.44   32.85   34.96   33.84                                
 96 Vaughn, Carley E          15 York-PA              2:06.01    2:11.17  
      29.38   32.87   34.55   34.37                                
 97 Welch, Catherine R        15 Brandywine-PA        2:06.01    2:11.71  
      30.12   34.04   35.02   32.53                                
 98 Currie, Juna M            15 Kennett-PA           2:05.96    2:12.15  
      29.70   33.35   34.34   34.76                                
 99 Myers, Annie M            15 SPY                  2:17.35    2:14.85  
      30.89   33.66   35.10   35.20                                
100 Miller, Marin E           16 SPY                  2:03.32    2:14.99  
      30.51   34.21   35.16   35.11                                
101 Gray, Haley E             15 SPY                  2:14.69    2:15.87  
      31.76   34.39   35.28   34.44                                
102 Hite, Mackenzie E         15 SPY                  2:17.48    2:18.26  
      30.92   35.03   36.08   36.23                                
103 Sears, Caroline P         15 SPY                  2:19.59    2:21.95  
      32.13   35.99   37.78   36.05                                
104 Douglas, Sabrina L        16 SPY                  2:21.91    2:25.20  
      31.67   36.95   38.60   37.98                                
105 Sharpe, Katie M           16 SPY                  2:26.01    2:28.52  
      33.73   37.68   39.47   37.64                                
106 Bohny, Rachel A           15 SPY                  2:30.97    2:30.16  
      33.07   37.63   39.98   39.48                                
 -- Rego, Mary M              15 GreaterNashua-NH     2:07.00   X2:11.07  
      30.58   33.37   34.07   33.05                                
 -- Mansfield, Teresa E       15 Flushing-NY          2:09.25   X2:11.69  
      30.92   33.29   34.13   33.35                                
 
Event 20  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ      1:42.98    1:39.92  
      24.03   25.87   25.09   24.93                                
  2 O'Neill, Ryan P           17 West Monmouth-NJ     1:44.90    1:41.15  
      23.90   25.52   25.79   25.94                                
  3 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ           1:43.99    1:42.86  
      23.84   26.03   26.41   26.58                                
  4 Ross, Daniel W            18 York-PA              1:45.33    1:44.29  
      24.41   26.19   26.74   26.95                                
  5 Stewart, Noah A           16 York-PA              1:45.94    1:45.00  
      24.85   26.32   26.83   27.00                                
  6 Snyder, Zach A            15 York-PA              1:45.77    1:45.47  
      23.97   26.34   27.65   27.51                                
  7 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ           1:46.49    1:45.94  
      24.72   26.01   27.62   27.59                                
  8 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA      1:46.52    1:47.17  
      24.55   27.24   27.61   27.77                                
B - Final
  9 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA            1:47.42    1:45.18  
      24.51   26.39   27.12   27.16                                
 10 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ           1:46.89    1:45.68  
      25.23   27.56   26.14   26.75                                
 11 Allison, Brad E           16 Rappahannock-VA      1:46.93    1:45.85  
      24.71   26.54   27.33   27.27                                
 12 North, Dylan J            15 York-PA              1:47.12    1:46.81  
      25.16   27.06   27.22   27.37                                
 13 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        1:47.52    1:47.39  
      24.38   27.66   27.47   27.88                                
 14 Riordan, Jacob A          18 Burlington Co-NJ     1:47.42    1:47.83  
      24.67   27.52   27.90   27.74                                
 15 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ     1:47.09    1:48.64  
      24.58   27.17   28.54   28.35                                
 16 Furcon, Drew A            15 Brandywine-PA        1:47.00    1:49.64  
      24.99   27.79   28.52   28.34                                
 
Event 20  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ      1:37.42    1:42.98  
      23.75   25.68   25.99   27.56                                
  2 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ           1:45.16    1:43.99  
      24.16   26.05   27.30   26.48                                
  3 O'Neill, Ryan P           17 West Monmouth-NJ     1:39.71    1:44.90  
      24.51   26.26   26.96   27.17                                
  4 Ross, Daniel W            18 York-PA              1:41.10    1:45.33  
      25.10   26.75   26.90   26.58                                
  5 Snyder, Zach A            15 York-PA              1:43.14    1:45.77  
      25.36   26.09   26.94   27.38                                
  6 Stewart, Noah A           16 York-PA              1:44.05    1:45.94  
      25.20   26.62   27.01   27.11                                
  7 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ           1:45.41    1:46.49  
      25.17   26.23   27.44   27.65                                
  8 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA      1:46.14    1:46.52  
      24.74   27.09   27.07   27.62                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ           1:47.34    1:46.89  
      24.72   27.16   26.91   28.10                                
 10 Allison, Brad E           16 Rappahannock-VA      1:42.92    1:46.93  
      24.86   27.00   27.58   27.49                                
 11 Furcon, Drew A            15 Brandywine-PA        1:45.98    1:47.00  
      24.45   26.80   28.00   27.75                                
 12 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ     1:47.11    1:47.09  
      24.71   27.12   27.99   27.27                                
 13 North, Dylan J            15 York-PA              1:46.18    1:47.12  
      25.39   26.99   27.30   27.44                                
 14 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ     1:46.52    1:47.30  
      24.45   28.13   28.55   26.17                                
 15 Riordan, Jacob A          18 Burlington Co-NJ     1:43.82    1:47.42  
      25.03   27.26   27.62   27.51                                
 15 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA            1:44.88    1:47.42  
      25.06   27.08   27.92   27.36                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        1:52.26    1:47.52  
      24.37   27.40   27.83   27.92                                
 18 Barrett, Graham M         15 South Shore, MA      1:50.11    1:47.72  
      25.27   27.47   27.79   27.19                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Steinberg, Aidan C        16 Wyckoff-NJ           1:49.63    1:47.77  
      24.50   26.82   28.26   28.19                                
 20 Groff, Trent D            16 Reading-PA           1:49.35    1:47.79  
      24.91   27.30   27.73   27.85                                
 21 Tunno, Conor F            17 Lionville-PA         1:52.95    1:47.85  
      25.05   27.18   28.13   27.49                                
 22 Magorry, Philip M         17 Jennersville-PA      1:46.50    1:47.91  
      24.45   27.43   28.26   27.77                                
 23 Betts, Daniel A           16 Ocean County-NJ      1:43.10    1:47.93  
      25.38   27.75   27.39   27.41                                
 23 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ           1:50.25    1:47.93  
      25.09   27.43   28.35   27.06                                
 25 Rosenberger, Daniel J     15 Ridley-PA            1:49.47    1:48.05  
      25.40   27.20   27.59   27.86                                
 26 Souza, Tim P              15 South Shore, MA      1:50.55    1:48.12  
      25.71   27.44   28.04   26.93                                
 27 Rastelli, Alex J          15 South Shore, MA      1:49.44    1:48.39  
      24.90   27.40   27.49   28.60                                
 28 Brown, Jacob R            15 Talbot County-MD     1:50.48    1:48.43  
      25.10   27.42   27.78   28.13                                
 29 Rogatz, Henry             17 BRY                  1:44.52    1:48.55  
      25.59   27.67   27.56   27.73                                
 30 Harrison, William L       16 Flushing-NY          1:47.78    1:48.56  
      25.51   27.53   28.07   27.45                                
 31 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ      1:43.64    1:48.58  
      25.24   27.41   28.07   27.86                                
 32 Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ           1:48.20    1:48.73  
      24.69   27.28   28.94   27.82                                
 33 Howard, Tyler J           17 GreaterNashua-NH     1:51.87    1:48.81  
      25.01   27.99   28.58   27.23                                
 34 Runfola, Tim              16 Burlington Co-NJ     1:51.85    1:48.92  
      25.01   27.80   28.36   27.75                                
 35 Kogut, Dougie A           17 SPY                  1:44.72    1:48.93  
      25.49   27.54   28.02   27.88                                
 36 Cook, Chris               17 Burlington Co-NJ     1:48.27    1:49.01  
      24.86   27.24   28.43   28.48                                
 37 Li, Alan                  16 Flushing-NY          1:52.60    1:49.10  
      25.75   27.03   27.67   28.65                                
 38 Stewart, Coleman M        15 York-PA              1:43.67    1:49.29  
      25.04   27.36   28.36   28.53                                
 39 Davis, Connor W           16 Burlington Co-NJ     1:47.23    1:49.55  
      24.50   27.84   28.66   28.55                                
 40 Schurer, JD D             16 Burlington Co-NJ     1:44.03    1:49.61  
      25.62   27.20   28.17   28.62                                
 41 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ     1:45.68    1:49.77  
      25.37   27.80   28.48   28.12                                
 42 Biagioli, Francis P       15 Wyckoff-NJ           1:51.12    1:49.80  
      25.81   28.28   28.01   27.70                                
 43 Haines, Collin A          18 Reading-PA           1:48.97    1:49.86  
      25.14   27.47   28.48   28.77                                
 44 Mooers, Henry D           15 South Shore, MA      1:50.68    1:49.95  
      25.62   27.93   28.82   27.58                                
 45 Green, Aaron C            16 Central Delaware     1:51.95    1:50.12  
      24.92   27.79   29.16   28.25                                
 46 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ      1:45.13    1:50.14  
      25.32   27.93   28.09   28.80                                
 47 Dello Buono, Frank A      18 Kennett-PA           1:48.72    1:50.24  
      25.50   28.10   28.80   27.84                                
 48 Shellem, John M           17 Burlington Co-NJ     1:45.95    1:50.31  
      24.89   27.71   29.03   28.68                                
 49 Souza, Zach H             15 South Shore, MA      1:48.78    1:50.36  
      25.70   27.82   28.71   28.13                                
 50 Mott, Trevor T            17 East Hampton-NY      1:47.30    1:50.62  
      25.33   28.15   29.14   28.00                                
 51 Verby, Tim W              15 Frederick-MD         1:54.69    1:50.82  
      25.33   27.52   28.68   29.29                                
 52 Links, Jon D              15 Wyckoff-NJ           1:51.04    1:51.03  
      25.44   28.28   28.82   28.49                                
 53 Brierley, Thomas K        17 East Hampton-NY      1:47.97    1:51.14  
      25.42   27.69   29.10   28.93                                
 54 Fuller, Sam M             16 SPY                  1:47.69    1:51.20  
      25.72   28.02   28.69   28.77                                
 55 Thompson, George M        17 Ocean County-NJ      1:49.99    1:51.78  
      25.87   28.46   29.22   28.23                                
 56 Beck, Quinton T           17 Ridley-PA            1:53.85    1:52.02  
      26.15   28.40   29.14   28.33                                
 57 Finnegan, Brendan M       15 Burlington Co-NJ     1:49.51    1:52.14  
      25.36   28.06   29.33   29.39                                
 58 Francis, Ben M            16 York-PA              1:49.72    1:52.20  
      25.74   28.84   29.01   28.61                                
 59 Carey, Bobby F            16 SMAC                 1:49.53    1:52.23  
      26.31   28.00   28.82   29.10                                
 60 Vujovic, Dragan           16 Burlington Co-NJ     1:53.62    1:52.51  
      25.11   28.25   29.62   29.53                                
 61 Tenner, Alexander P       18 Ocean County-NJ      1:47.55    1:52.62  
      25.82   28.08   28.86   29.86                                
 62 McNamara, Colin C         18 Phoenixville-PA      1:53.60    1:52.66  
      25.70   28.70   29.41   28.85                                
 63 Greer, Logan E            17 Brandywine-PA        1:52.05    1:52.71  
      26.05   28.46   29.07   29.13                                
 64 Lee, Anthony              16 Talbot County-MD     1:54.07    1:52.78  
      25.34   28.69   29.49   29.26                                
 65 Guindine, Lawrence        15 Wyckoff-NJ           1:49.77    1:52.93  
      25.33   28.50   29.88   29.22                                
 66 Brown, Joshua R           15 Talbot County-MD     1:49.59    1:53.38  
      25.49   28.70   29.63   29.56                                
 67 King, Chance T            18 York-PA              1:47.92    1:53.45  
      26.06   28.44   29.57   29.38                                
 68 Barnes, Porter J          16 Burlington Co-NJ     1:54.89    1:53.50  
      25.50   28.36   30.05   29.59                                
 69 Strbik, Peter             15 Flushing-NY          1:53.14    1:53.61  
      25.42   28.99   29.81   29.39                                
 70 Payne, Connor R           15 Ocean County-NJ      1:52.23    1:53.64  
      25.41   28.76   29.56   29.91                                
 71 Winchester, Logan         17 Reading-PA           1:52.31    1:53.87  
      25.88   28.76   29.82   29.41                                
 72 Howell, Billy J           18 Rappahannock-VA      1:46.47    1:54.13  
      26.28   28.35   29.72   29.78                                
 72 Cazzorla, Daniel          15 Flushing-NY          1:48.95    1:54.13  
      24.96   27.54   30.17   31.46                                
 74 Hieb, Austin J            17 Ridley-PA            1:50.03    1:54.39  
      25.84   28.66   29.80   30.09                                
 75 Mogil, Josh M             15 Burlington Co-NJ     1:52.42    1:54.51  
      26.24   28.79   30.29   29.19                                
 76 Kint, Matthew D           15 York-PA              1:49.70    1:54.87  
      26.46   28.76   29.81   29.84                                
 77 Donnelly, Jack H          15 Wyckoff-NJ           1:54.90    1:54.90  
      26.25   28.73   29.97   29.95                                
 78 Seifried, Wil G           16 Ridley-PA            1:54.22    1:55.04  
      26.30   29.35   30.13   29.26                                
 79 Culbert, Michael A        16 Ocean County-NJ      1:51.50    1:55.83  
      26.91   28.17   30.27   30.48                                
 80 Flowers, Alexander A      15 SMAC                 1:53.76    1:55.89  
      27.11   29.39   30.14   29.25                                
 81 Mink, Alex A              17 Western Br-DE        1:52.39    1:55.93  
      26.76   29.28   29.88   30.01                                
 82 Gillooly, Patrick C       15 Burlington Co-NJ     1:54.21    1:56.36  
      25.07   28.86   31.59   30.84                                
 83 Buckley, Joseph J         18 West Monmouth-NJ     1:55.09    1:57.21  
      27.32   29.45   29.95   30.49                                
 84 Howard, Matt J            15 Rappahannock-VA      1:52.42    1:57.28  
      26.07   29.01   31.06   31.14                                
 85 Smith, Ben C              18 Ocean County-NJ      1:48.87    1:57.41  
      27.08   30.00   30.42   29.91                                
 85 Schroeder, Liam C         15 Brandywine-PA        1:53.81    1:57.41  
      26.46   29.85   30.95   30.15                                
 87 McBride, Colin            16 Burlington Co-NJ     1:53.17    1:57.56  
      25.72   29.39   31.10   31.35                                
 88 Gannon, Brady S           17 Burlington Co-NJ     1:52.72    1:57.88  
      26.09   29.98   31.33   30.48                                
 89 Borrero, Corbin           16 Ocean County-NJ      1:54.49    1:59.01  
      26.74   29.67   31.42   31.18                                
 90 Marczinkowski, Ryan M     17 Wyckoff-NJ           1:53.66    1:59.21  
      26.86   30.30   31.10   30.95                                
 91 Kern, Benjamin            15 Burlington Co-NJ     1:54.41    1:59.22  
      26.41   29.61   31.07   32.13                                
 92 Vaughn, Christopher T     17 Rappahannock-VA      1:53.55    1:59.95  
      26.94   29.06   31.42   32.53                                
 93 Costello, Teague B        17 East Hampton-NY      1:55.19    1:59.99  
      27.67   30.26   31.27   30.79                                
 94 Baker, Richie W           16 SPY                  2:00.98    2:00.30  
      26.93   29.95   31.91   31.51                                
 95 Praley, Matthew X         16 SPY                  1:54.63    2:00.95  
      27.19   30.40   31.50   31.86                                
 96 Muessig, Pierce C         17 SPY                  2:03.86    2:04.87  
      28.00   31.31   32.53   33.03                                
 97 Smith, Adam M             16 SPY                  2:01.23    2:05.11  
      28.41   31.29   33.11   32.30                                
 98 Troy, Caelen T            15 SPY                  2:06.24    2:06.63  
      28.36   32.28   33.17   32.82                                
 -- Faull, Jacob R            17 Western Br-DE        1:55.85   X1:58.66  
      25.69   29.82   31.17   31.98                                
 
Event 21  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Braswell, Leah D          13 York-PA              1:55.47    1:51.57  
      26.65   28.03   28.75   28.14                                
  2 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA      1:54.20    1:51.82  
      25.84   28.20   28.95   28.83                                
  3 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA      1:56.23    1:53.47  
      26.75   28.80   29.19   28.73                                
  4 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA            1:56.22    1:55.67  
      26.93   29.19   30.28   29.27                                
  5 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           1:57.94    1:56.91  
      26.95   29.34   30.18   30.44                                
  6 Bogetti, Georgie J        14 East Hampton-NY      1:58.43    1:56.96  
      26.89   29.24   30.33   30.50                                
  7 Gingerich, Marisa H       14 York-PA              1:59.28    1:57.36  
      26.96   29.52   30.46   30.42                                
  8 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              1:57.76    1:58.84  
      27.53   30.10   30.67   30.54                                
B - Final
  9 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA      2:00.19    1:57.83  
      26.52   29.73   30.84   30.74                                
 10 Younts, Rebecca G         14 Catonsville-MD       2:01.97    1:58.40  
      27.34   30.11   30.63   30.32                                
 11 McManus, Maura            14 Kennett-PA           2:00.45    1:59.09  
      26.97   29.66   31.44   31.02                                
 12 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ      2:00.04    1:59.94  
      27.13   29.92   31.18   31.71                                
 13 Bilello, Adrienne M       14 Burlington Co-NJ     2:00.74    2:00.94  
      28.41   30.69   31.08   30.76                                
 14 Johnson, Rachel C         13 Reading-PA           2:02.31    2:01.13  
      28.01   30.58   31.36   31.18                                
 15 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD      2:02.38    2:02.43  
      28.58   30.71   32.36   30.78                                
 16 Weeks, Molly K            14 Sussex-DE            2:02.50    2:03.35  
      27.85   31.13   32.07   32.30                                
 
Event 21  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA      1:52.28    1:54.20  
      26.41   28.61   29.84   29.34                                
  2 Braswell, Leah D          13 York-PA              1:55.15    1:55.47  
      27.74   29.11   29.61   29.01                                
  3 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA      1:56.78    1:55.93  
      25.79   29.57   30.68   29.89                                
  4 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA            1:56.02    1:56.22  
      26.95   29.48   30.40   29.39                                
  5 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA      1:54.67    1:56.23  
      27.22   29.42   30.02   29.57                                
  6 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              1:57.44    1:57.76  
      27.68   29.62   30.50   29.96                                
  7 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           1:57.53    1:57.94  
      27.19   29.63   30.75   30.37                                
  8 Bogetti, Georgie J        14 East Hampton-NY      1:55.59    1:58.43  
      27.64   29.74   30.63   30.42                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gingerich, Marisa H       14 York-PA              1:57.35    1:59.28  
      27.64   29.94   30.84   30.86                                
 10 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ      1:57.51    2:00.04  
      27.79   30.16   31.14   30.95                                
 11 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA      1:58.13    2:00.19  
      27.14   30.29   31.15   31.61                                
 12 McManus, Maura            14 Kennett-PA           1:59.45    2:00.45  
      26.81   29.92   31.63   32.09                                
 13 Bilello, Adrienne M       14 Burlington Co-NJ     2:00.84    2:00.74  
      28.31   30.57   30.98   30.88                                
 14 Younts, Rebecca G         14 Catonsville-MD       2:02.74    2:01.97  
      27.80   30.43   31.77   31.97                                
 15 Johnson, Rachel C         13 Reading-PA           2:05.07    2:02.31  
      28.10   30.51   31.68   32.02                                
 16 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD      2:03.67    2:02.38  
      28.44   31.72   31.64   30.58                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Weeks, Molly K            14 Sussex-DE            2:06.18    2:02.50  
      27.84   31.13   31.85   31.68                                
 18 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ           2:01.41    2:02.75  
      27.97   30.55   31.80   32.43                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Thomas, Allison K         14 BRY                  2:07.79    2:02.82  
      27.97   31.65   31.66   31.54                                
 20 Austin, Tori A            14 South Shore, MA      2:06.54    2:02.85  
      27.38   30.87   32.40   32.20                                
 21 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ      2:01.79    2:03.25  
      28.25   31.15   31.91   31.94                                
 22 Steenvoorden, Katelyn N   14 Wyckoff-NJ           2:01.07    2:03.33  
                    1:05.45                                        
 23 DiCamillo, Lauren T       13 Brandywine-PA        2:03.82    2:03.46  
      28.23   31.67   32.17   31.39                                
 23 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ           2:01.53    2:03.46  
      27.66   30.89   31.97   32.94                                
 25 Elder, Maelyn E           14 York-PA              2:03.71    2:03.53  
      28.78   31.63   32.05   31.07                                
 26 Weems, Tori R             14 Talbot County-MD     2:03.55    2:03.61  
      27.95   30.61   32.16   32.89                                
 27 McCarthy, Siobhan E       14 Lionville-PA         2:08.59    2:03.69  
      29.55   31.55   31.93   30.66                                
 28 Machado, Elli R           14 Reading-PA           2:08.90    2:03.73  
      29.02   31.34   32.31   31.06                                
 29 Dickson, Emily K          14 Lionville-PA         2:06.30    2:03.83  
      28.46   31.57   32.18   31.62                                
 30 Loomis, Sarah E           13 SMAC                 2:06.49    2:03.94  
      29.65   31.46   31.91   30.92                                
 31 Hyde, Sarah L             14 Sussex-DE            2:11.23    2:04.15  
      28.00   31.87   33.00   31.28                                
 32 McCurley, Corinne E       13 Reading-PA           2:07.17    2:04.34  
      27.83   32.16   33.02   31.33                                
 33 Fabius, Emily R           14 Phoenixville-PA      2:08.11    2:04.36  
      27.31   31.09   32.91   33.05                                
 34 Policari, Jordan          13 West Monmouth-NJ     2:05.19    2:04.40  
      29.22   31.98   31.92   31.28                                
 35 Kilama, Atim              13 BRY                  2:09.29    2:04.64  
      28.94   31.35   32.42   31.93                                
 36 Hyatt, Juli M             14 Wyckoff-NJ           2:05.27    2:04.88  
      28.27   31.74   32.30   32.57                                
 37 Brenneman, Lindsay C      14 York-PA              2:01.87    2:04.93  
      29.39   31.83   32.32   31.39                                
 38 Keating, Abby J           14 York-PA              2:00.56    2:05.26  
      28.81 1:36.45                                                
 39 Purcell, Margaret         13 East Hampton-NY      2:04.10    2:05.43  
      28.58   32.02   33.41   31.42                                
 40 Lee, Kristen C            14 Wyckoff-NJ           2:03.84    2:05.51  
      28.70   31.70   33.07   32.04                                
 41 Barbieri, Gabby           14 Kennett-PA           2:04.04    2:05.53  
      28.37   31.82   32.98   32.36                                
 42 Grenoble, Madi A          13 Lionville-PA         2:07.87    2:05.58  
      28.19   31.69   33.19   32.51                                
 43 Paff, Callie E            13 York-PA              2:02.46    2:05.78  
      29.09   31.67   32.57   32.45                                
 44 Longenecker, Emily D      14 Western Br-DE        2:07.92    2:05.90  
      28.86   31.86   32.82   32.36                                
 45 Brown, Becca M            13 Reading-PA           2:08.68    2:06.08  
      28.48   31.37   33.03   33.20                                
 46 Green, Rebecca A          14 BRY                  2:09.21    2:06.19  
      29.26   31.91   32.82   32.20                                
 47 Martin, Kylie R           13 York-PA              2:07.42    2:06.27  
      28.99   31.73   33.03   32.52                                
 48 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ     2:05.44    2:06.28  
      28.90   32.82   33.38   31.18                                
 49 Davis, Natalie            13 Ocean County-NJ      2:05.39    2:06.55  
      30.27   32.66   32.36   31.26                                
 50 Krivitsky, Victoria M     14 South Shore, MA      2:07.48    2:07.26  
      30.04   32.30   32.78   32.14                                
 51 Mozoki, Olivia C          13 South Shore, MA      2:02.12    2:07.47  
      29.07   31.61   33.71   33.08                                
 52 May, Sophie N             14 Jennersville-PA      2:05.16    2:07.50  
      29.10   32.52   33.65   32.23                                
 53 Savory, Aley M            13 Jennersville-PA      2:06.36    2:07.53  
                      34.16   32.18                                
 54 Thornton, Hannah E        13 Jennersville-PA      2:04.01    2:07.55  
      28.37   32.19   33.42   33.57                                
 55 Wayne, Julianna M         14 Western Br-DE        2:08.33    2:07.82  
      28.91   32.23   33.33   33.35                                
 56 Blake, Kelly A            14 Western Br-DE        2:01.98    2:07.88  
      28.22   32.35   33.45   33.86                                
 57 Nigh-Johnson, Amelia      14 Sussex-DE            2:08.91    2:07.89  
      28.29   32.24   33.65   33.71                                
 58 Spillane, Catherine E     14 South Shore, MA      2:09.41    2:07.94  
      29.12   32.24   33.07   33.51                                
 59 Sun, Jessica J            14 York-PA              2:08.53    2:08.09  
      29.62   32.41   33.55   32.51                                
 60 Donnellan, Molly M        14 South Shore, MA      2:10.67    2:08.18  
      29.57   32.80   33.22   32.59                                
 61 DeHavenon, Cecilia R      14 East Hampton-NY      2:04.75    2:08.26  
      28.86   32.53   33.69   33.18                                
 62 Enriquez, Ava             13 Reading-PA           2:10.93    2:08.48  
      30.45   33.10   32.91   32.02                                
 63 Bland, Kathryn D          14 Phoenixville-PA      2:10.56    2:08.60  
      29.64   32.99   33.14   32.83                                
 64 Hansen, Riley M           13 Phoenixville-PA      2:10.34    2:09.06  
      29.97   32.61   33.35   33.13                                
 65 Dickert, Madison R        13 Ridley-PA            2:10.50    2:09.08  
      29.94   33.67   32.67   32.80                                
 66 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA      2:07.26    2:09.16  
      30.83   33.88   33.02   31.43                                
 67 Thornton, Tara            14 Burlington Co-NJ     2:10.86    2:09.24  
      29.54   33.01   33.85   32.84                                
 68 Smith, Eve H              14 YNS                  2:09.81    2:09.50  
      29.23   32.26   34.06   33.95                                
 69 Merino, Samantha A        14 Cross Island-NY      2:06.09    2:09.65  
      28.72   33.12   34.26   33.55                                
 70 Stankus, Kailey           14 Burlington Co-NJ     2:07.50    2:10.03  
      29.97   32.66   34.24   33.16                                
 71 Ritter, Hailey            13 Talbot County-MD     2:09.90    2:10.19  
      28.04   32.65   34.59   34.91                                
 72 Distenfeld, Maddie R      13 Jennersville-PA      2:11.69    2:10.20  
      30.08   33.29   34.08   32.75                                
 73 Park, Sarah               13 Wyckoff-NJ           2:10.43    2:10.48  
      29.44   32.71   34.15   34.18                                
 74 Flanagan, Brianna         13 Wyckoff-NJ           2:09.17    2:10.64  
      29.51   33.53   34.86   32.74                                
 75 Stein, Maggie H           14 Catonsville-MD       2:11.22    2:10.66  
      30.51   33.05   33.59   33.51                                
 76 Topka, Jessica L          14 West Chester-PA      2:11.51    2:10.70  
      30.37   33.43   34.09   32.81                                
 77 Oakland, Caroline E       13 East Hampton-NY      2:06.16    2:10.74  
      29.68   32.57   34.33   34.16                                
 78 McAneny-Droz, Sophia      13 Western Br-DE        2:10.01    2:10.83  
      30.52   33.57   33.66   33.08                                
 78 Franciscus, Samantha L    14 Jennersville-PA      2:09.07    2:10.83  
      29.75   33.34   34.18   33.56                                
 80 Bye, Danielle N           14 Western Br-DE        2:09.17    2:10.88  
      30.05   32.92   34.33   33.58                                
 81 Bria, Kristin             14 Brandywine-PA        2:08.62    2:11.01  
      28.87   33.44   35.20   33.50                                
 82 Osleger, Lexi R           14 Rappahannock-VA      2:10.92    2:11.03  
      30.73   33.74   33.44   33.12                                
 83 Pluckhorn, Eliza          14 Burlington Co-NJ     2:07.87    2:11.17  
      29.23   33.09   33.90   34.95                                
 84 Young, Elizabeth          14 Carlisle-PA          2:10.93    2:11.49  
      30.36   33.47   34.48   33.18                                
 85 Sarabia, Alexis S         14 Cross Island-NY      2:11.89    2:11.57  
      29.93   33.61   34.55   33.48                                
 86 Jones, Maddie R           13 East Hampton-NY      2:06.05    2:11.62  
      29.43   32.63   35.04   34.52                                
 87 Dumdey, Mattea            13 GreaterNashua-NH     2:10.20    2:12.25  
      29.78   34.60   34.53   33.34                                
 88 Loucraft, Maggie K        14 GreaterNashua-NH     2:11.61    2:12.54  
      29.68   32.75   35.31   34.80                                
 89 Ackerman, Julia E         14 Ocean County-NJ      2:07.02    2:12.62  
      31.07   33.62   34.10   33.83                                
 90 Sena, Chloe M             14 Wyckoff-NJ           2:11.54    2:12.70  
      29.50   33.32   35.02   34.86                                
 91 Volkov, Stacy L           14 Ocean County-NJ      2:06.33    2:12.73  
      30.45   33.89   34.59   33.80                                
 92 Whitman, Juliet B         14 Rappahannock-VA      2:11.44    2:13.17  
      29.35   34.04   35.12   34.66                                
 93 Committe, Haylee R        14 Catonsville-MD       2:10.12    2:13.34  
      29.67   32.65   34.89   36.13                                
 94 Hines, Katie              13 Burlington Co-NJ     2:11.06    2:14.09  
      31.69   34.41   34.33   33.66                                
 95 Oechsli, Saige M          13 Mid-Delmarva-MD      2:11.78    2:14.39  
      29.91   34.05   35.42   35.01                                
 96 Behnke, Maria E           14 Rappahannock-VA      2:10.64    2:15.36  
      31.48   34.16   34.88   34.84                                
 97 Schutt, Ryann A           14 BRY                  2:11.24    2:15.44  
      29.85   34.23   35.47   35.89                                
 98 Colasurdo, Alexis         14 Ocean County-NJ      2:11.68    2:16.27  
      31.07   34.67   35.34   35.19                                
 99 Walker, Madilyn K         13 Rappahannock-VA      2:06.44    2:16.91  
      30.93   34.98   35.74   35.26                                
100 Stoner, Maddi R           14 York-PA              2:06.87    2:18.31  
      31.45   34.78   36.24   35.84                                
101 Wright, Chloe E           13 SPY                  2:29.38    2:26.24  
      33.95   38.20   38.14   35.95                                
102 Morgan, Emily J           14 SPY                  2:30.56    2:27.70  
      34.01   38.28   38.73   36.68                                
103 Kozel, Emily N            13 SPY                  2:36.18    2:31.93  
      32.86   38.90 1:20.17                                        
104 Johnson, Maile J          13 SPY                  2:32.27    2:37.65  
      34.68   39.99   41.72   41.26                                
105 Roros, Andreanna C        13 SPY                  3:00.19    2:49.46  
      37.61   41.81   44.75   45.29                                
 -- Bell, Caroline            14 Kennett-PA           2:15.12   X2:14.38  
      29.95   33.46   35.59   35.38                                
 -- Sweet, Emily J            13 GreaterNashua-NH     2:13.00   X2:16.65  
      31.79   34.48 1:10.38                                        
 -- Manning, Katie M          14 WAY                  2:20.90   X2:23.26  
      32.07   35.18   37.90   38.11                                
 -- Manning, Hanna H          14 WAY                  2:06.96         DQ  
      False start
 
Event 22  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         1:49.31    1:44.77  
      24.13   26.13   26.77   27.74                                
  2 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA      1:49.42    1:48.20  
      25.03   27.53   28.17   27.47                                
  3 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ     1:50.64    1:48.36  
      25.08   27.37   28.49   27.42                                
  4 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ           1:50.25    1:49.17  
      25.46   27.53   28.72   27.46                                
  5 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA      1:53.22    1:51.36  
      25.90   27.95   28.75   28.76                                
  6 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  1:53.55    1:52.54  
      25.85   28.39   29.47   28.83                                
  7 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           1:53.18    1:52.62  
      25.07   28.44   29.64   29.47                                
  8 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA      1:52.77    1:53.87  
      25.63   28.84   29.37   30.03                                
B - Final
  9 Gunn, Ted P               14 York-PA              1:54.07    1:52.10  
      26.17   28.84   29.06   28.03                                
 10 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ      1:54.51    1:52.56  
      26.46   28.70   29.09   28.31                                
 11 Kuscan, Nolan D           14 Wyckoff-NJ           1:55.69    1:54.06  
      25.79   28.62   29.85   29.80                                
 12 Waterland, Daniel C       13 BRY                  1:56.33    1:54.97  
      26.65   29.31   30.09   28.92                                
 13 Teague, Charles A         14 BRY                  1:54.93    1:55.23  
      26.62   28.93   29.92   29.76                                
 14 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        1:56.46    1:56.17  
      26.74   29.49   30.18   29.76                                
 15 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ           1:56.63    1:56.40  
      25.74   28.92   31.20   30.54                                
 16 Pressly, John P           14 Frederick-MD         1:55.54    1:56.85  
      26.30   29.32   30.51   30.72                                
 
Event 22  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         1:49.47    1:49.31  
      25.12   27.01   28.16   29.02                                
  2 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA      1:48.65    1:49.42  
      25.08   28.04   28.46   27.84                                
  3 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ           1:51.26    1:50.25  
      25.43   27.82   28.79   28.21                                
  4 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ     1:48.37    1:50.64  
      24.88   27.52   28.93   29.31                                
  5 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA      1:55.39    1:52.77  
      25.42   28.76   29.40   29.19                                
  6 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           1:55.98    1:53.18  
      25.43   28.29   29.67   29.79                                
  7 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA      1:53.59    1:53.22  
      25.85   28.22   29.88   29.27                                
  8 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  1:53.93    1:53.55  
      26.31   28.53   29.70   29.01                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gunn, Ted P               14 York-PA              1:58.10    1:54.07  
      26.35   28.89   29.62   29.21                                
 10 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ      1:51.52    1:54.51  
      26.48   29.57   29.32   29.14                                
 11 Teague, Charles A         14 BRY                  1:57.18    1:54.93  
      26.09   28.69   30.15   30.00                                
 12 Pressly, John P           14 Frederick-MD         1:57.17    1:55.54  
      25.67   28.72   30.04   31.11                                
 13 Kuscan, Nolan D           14 Wyckoff-NJ           1:56.34    1:55.69  
      26.41   29.09   30.23   29.96                                
 14 Desotelle, Chandler S     14 Chambersburg-PA      1:56.82    1:55.92  
      26.29   29.25   30.11   30.27                                
 15 Waterland, Daniel C       13 BRY                  1:56.83    1:56.33  
      26.66   29.64   30.69   29.34                                
 16 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        1:58.28    1:56.46  
      27.14   29.74   30.60   28.98                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ           1:56.45    1:56.63  
      26.74   29.66   30.38   29.85                                
 18 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA      1:57.49    1:56.69  
      26.59   29.79   30.64   29.67                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ           1:56.68    1:57.36  
      26.23   29.28   31.03   30.82                                
 20 Ellis, Tyler              14 Reston-VA            1:58.64    1:57.62  
      26.14   29.30   31.03   31.15                                
 21 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA          1:59.96    1:57.77  
      24.97   29.66   32.06   31.08                                
 22 Sun, Alex J               12 York-PA              1:56.54    1:57.96  
      26.68   29.59   31.25   30.44                                
 23 Yang, Nicholas Y          14 BRY                  1:58.86    1:58.61  
      27.91   30.34   30.58   29.78                                
 24 Raiken, Evan J            13 Burlington Co-NJ     1:59.20    1:58.82  
      27.00   30.27   30.76   30.79                                
 25 Maher, Ryan M             13 Phoenixville-PA      2:02.78    1:58.85  
      27.17   30.09   31.16   30.43                                
 26 Schiff, Aaron M           14 Burlington Co-NJ     1:56.92    1:59.00  
      27.50   30.20   30.70   30.60                                
 27 McIlroy, Connor J         14 Lionville-PA         2:04.50    1:59.07  
      26.58   30.98   31.44   30.07                                
 28 Kay, Ryan                 14 Burlington Co-NJ     2:00.20    1:59.16  
      26.68   29.96   31.77   30.75                                
 29 Powell, Tom J             14 Jennersville-PA      2:01.27    1:59.41  
      26.43   31.22   31.54   30.22                                
 30 Drallios, Konstantin      14 Flushing-NY          2:01.28    1:59.84  
      27.94   30.06   31.45   30.39                                
 31 Weiner, Ian D             14 SPY                  1:59.68    2:00.10  
      27.14   30.71   31.41   30.84                                
 32 Liu, NingNing H           13 York-PA              1:58.83    2:00.14  
      28.05   30.52   31.07   30.50                                
 33 Sears, David D            14 SPY                  2:02.93    2:00.44  
      27.49   30.78   32.04   30.13                                
 34 Smith, Ryan T             14 Ridley-PA            2:02.82    2:00.48  
      28.00   30.88   31.81   29.79                                
 35 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD      2:00.26    2:00.68  
      27.88   30.69   31.13   30.98                                
 36 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ           2:01.55    2:01.08  
      27.28   30.80   31.93   31.07                                
 37 Axelsson, Mikael J        14 Jennersville-PA      2:05.51    2:01.23  
      26.66   30.07   32.57   31.93                                
 38 Donlevy, Billy            14 Cross Island-NY      2:03.11    2:01.31  
      27.72   31.24   31.87   30.48                                
 39 Wayne, Dominic M          14 Western Br-DE        2:03.31    2:01.53  
      28.13   30.69   31.53   31.18                                
 40 Gardner, Ben C            14 Talbot County-MD     2:04.17    2:01.54  
      26.21   30.32   32.61   32.40                                
 41 Ferg, Andrew S            14 York-PA              2:06.62    2:01.71  
      28.37   31.21   31.34   30.79                                
 42 Delacruz, Dylan           13 Ocean County-NJ      2:06.39    2:01.90  
      29.64   31.62   30.75   29.89                                
 43 Gatchalian, Kyle C        14 West Monmouth-NJ     2:04.65    2:01.97  
      28.65   31.20   30.94   31.18                                
 44 Fiorentino, Max           14 Carlisle-PA          2:01.52    2:02.09  
      27.53   31.16   31.07   32.33                                
 45 Myers, Samuel H           13 Western Br-DE        1:58.34    2:02.28  
      27.69   31.32   32.34   30.93                                
 46 Greenwood, Jacob          13 Chambersburg-PA      2:01.84    2:02.35  
      27.63   30.67   32.12   31.93                                
 47 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     2:01.26    2:02.37  
      27.70   31.38   32.55   30.74                                
 48 Gwiazdowski, Colin T      13 Reading-PA           2:04.50    2:03.10  
      27.97   31.64   32.46   31.03                                
 49 Haefner, Wilson G         14 Lionville-PA         2:06.03    2:03.16  
      27.87   31.21   32.76   31.32                                
 50 Yancey, Oliver C          14 Ridley-PA            2:00.59    2:03.27  
      27.99   31.05   32.23   32.00                                
 51 Byrd, Bryan               13 Western Br-DE        2:05.25    2:03.38  
      27.28   30.82   32.24   33.04                                
 52 Smits, Matthew J          14 Wyckoff-NJ           2:04.02    2:03.62  
      28.46   31.06   32.12   31.98                                
 53 Lengel, Jason V           13 Jennersville-PA      2:07.13    2:04.13  
      27.86   31.74   32.39   32.14                                
 54 Yim, Marcus               13 Wyckoff-NJ           2:05.26    2:04.22  
      27.66   30.94   32.52   33.10                                
 55 Dunn, Coby N              14 Ocean County-NJ      2:07.40    2:04.25  
      28.18   31.29   32.75   32.03                                
 56 McNally, Patrick M        13 Western Br-DE        2:06.58    2:04.73  
      28.47   31.89   32.93   31.44                                
 57 McAndrew, Matthew C       14 Cross Island-NY      2:06.17    2:05.85  
      28.79   32.10   32.79   32.17                                
 58 Iuvara, David             13 Burlington Co-NJ     2:05.88    2:05.94  
      28.85   32.52   33.77   30.80                                
 59 Hughes, Conor P           13 South Shore, MA      2:05.58    2:06.09  
      29.44   31.69   33.46   31.50                                
 60 Hartmann, Nicholas J      13 Central Delaware     2:07.19    2:06.29  
      28.45   31.88   32.91   33.05                                
 61 McConnell, Jack           14 Lansdowne-PA         2:06.30    2:06.72  
      27.93   32.20   33.56   33.03                                
 62 Lucas, Connor             13 Huntington-NY        2:05.76    2:07.51  
      28.75   32.11   33.41   33.24                                
 63 Andersen, Justin T        13 Burlington Co-NJ     2:03.14    2:07.54  
      28.88   32.35   33.48   32.83                                
 64 Harris, Graham W          14 Wyckoff-NJ           2:06.45    2:07.61  
      29.28   32.40   33.43   32.50                                
 65 Mitchell, Alexander W     13 Ridley-PA            2:07.51    2:07.76  
      29.05   31.96   33.60   33.15                                
 66 D'Amato, Vincent          13 West Monmouth-NJ     2:07.67    2:07.94  
      29.08   32.87   33.80   32.19                                
 67 Yeung, Eric               14 Ocean County-NJ      2:03.68    2:08.40  
      29.09   32.13   33.35   33.83                                
 68 MacCausland, Patrick K    14 Lionville-PA         2:07.68    2:08.74  
      29.49   33.56   34.19   31.50                                
 69 Smith, James M            13 Frederick-MD         2:07.00    2:09.38  
      29.41   32.37   34.04   33.56                                
 70 Mason, John R             14 SPY                  2:10.99    2:10.77  
      30.54   33.59   33.65   32.99                                
 71 Parsons, Christopher C    13 Mid-Delmarva-MD      2:07.24    2:13.56  
      29.39   33.75   35.12   35.30                                
 72 Sames, Benjamin D         14 SPY                  2:13.10    2:17.90  
      30.82   34.55   36.79   35.74                                
 73 Harrington, Patrick J     14 SPY                  2:22.61    2:18.75  
      31.59   35.66   36.92   34.58                                
 74 Maloy, Ryan M             13 SPY                  2:17.53    2:18.95  
      31.22   35.05   37.27   35.41                                
 75 Fernandez, Danny J        13 SPY                  2:22.21    2:20.05  
      31.04   34.96   36.78   37.27                                
 76 Marchetti, Zybo Z         13 SPY                  2:24.56    2:27.90  
      33.39   38.85   38.49   37.17                                
 77 Clokey, Mitchell J        14 SPY                  2:24.33    2:29.83  
      30.39   35.99   40.53   42.92                                
 78 Simon, Hunter D           13 SPY                  2:40.65    2:33.04  
      33.15   39.63   41.46   38.80                                
 79 Burton, Jimmy K           13 SPY                  2:43.60    2:37.81  
      35.15   40.87   42.11   39.68                                
 -- Sultana, Matthew J        14 Flushing-NY          2:12.30   X2:11.84  
      31.33   33.57   33.62   33.32                                
 
Event 23  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Small, Meghan N           15 York-PA                56.29      55.27  
      27.11   28.16                                                
  2 Harnish, Courtney N       14 York-PA                56.42      55.31  
      26.95   28.36                                                
  3 Diaz, Alicia              15 Kennett-PA             58.27      56.25  
      27.59   28.66                                                
  4 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ       57.50      56.68  
      27.85   28.83                                                
  5 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ             58.05      57.41  
      28.09   29.32                                                
  6 Simunek, Natalie          17 Burlington Co-NJ       58.58      58.59  
      28.72   29.87                                                
  7 Price, Niki S             17 York-PA                58.60      59.16  
      28.88   30.28                                                
  8 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA             58.81      59.21  
      28.48   30.73                                                
B - Final
  9 Lu, YangYang P            16 York-PA                59.27      57.78  
      28.16   29.62                                                
 10 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE          59.14      58.30  
      28.53   29.77                                                
 11 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ       59.30      58.62  
      28.65   29.97                                                
 12 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ             59.25      58.64  
      28.43   30.21                                                
 13 Marino, Sam               16 Reading-PA             59.22      58.97  
      28.61   30.36                                                
 14 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ       58.84      59.03  
      28.54   30.49                                                
 15 Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ             59.16      59.21  
      28.74   30.47                                                
 16 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA              59.21      59.82  
      29.38   30.44                                                
 
Event 23  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Small, Meghan N           15 York-PA                55.51      56.29  
      27.28   29.01                                                
  2 Harnish, Courtney N       14 York-PA                55.40      56.42  
      27.58   28.84                                                
  3 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ       55.84      57.50  
      28.12   29.38                                                
  4 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ             55.98      58.05  
      28.67   29.38                                                
  5 Diaz, Alicia              15 Kennett-PA             57.40      58.27  
      28.46   29.81                                                
  6 Simunek, Natalie          17 Burlington Co-NJ       57.70      58.58  
      28.69   29.89                                                
  7 Price, Niki S             17 York-PA                55.14      58.60  
      28.80   29.80                                                
  8 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA             59.07      58.81  
      28.21   30.60                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ       57.47      58.84  
      28.61   30.23                                                
 10 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE          59.61      59.14  
      28.70   30.44                                                
 11 Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ             57.70      59.16  
      28.73   30.43                                                
 12 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA              58.92      59.21  
      28.99   30.22                                                
 13 Marino, Sam               16 Reading-PA             57.28      59.22  
      28.61   30.61                                                
 14 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ             59.19      59.25  
      28.80   30.45                                                
 15 Lu, YangYang P            16 York-PA                57.10      59.27  
      29.17   30.10                                                
 16 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ       58.04      59.30  
      29.24   30.06                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Orr, Kayla                15 Western Br-DE        1:01.51      59.59  
      28.55   31.04                                                
 18 Neggia, Susan E           16 Wyckoff-NJ             59.66      59.75  
      29.20   30.55                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Arnold, Jessie L          16 SMAC                   57.32      59.77  
      29.16   30.61                                                
 20 Goldman, Georgia R        17 Cross Island-NY        58.82      59.87  
      28.75   31.12                                                
 21 Buckley, Abigail M        16 West Monmouth-NJ     1:00.04      59.97  
      29.57   30.40                                                
 22 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA             59.43    1:00.06  
      28.92   31.14                                                
 23 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA                58.91    1:00.22  
      29.23   30.99                                                
 24 Davis, Saralynn G         15 Jennersville-PA      1:01.15    1:00.40  
      29.56   30.84                                                
 25 Sell, Katie K             16 Rappahannock-VA        58.57    1:00.47  
      29.21   31.26                                                
 26 Resweber, Frances C       15 Ridley-PA            1:01.20    1:00.53  
      29.81   30.72                                                
 27 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      1:01.18    1:00.71  
      29.68   31.03                                                
 28 Perry, Julia E            17 Wyckoff-NJ             59.28    1:00.81  
      29.91   30.90                                                
 29 Burns, Megan M            16 Ridley-PA            1:00.53    1:00.93  
      29.63   31.30                                                
 30 Thomas, Maddy A           16 York-PA              1:00.23    1:01.08  
      30.23   30.85                                                
 31 Brennan, Katherine E      16 GreaterNashua-NH     1:02.45    1:01.28  
      29.79   31.49                                                
 32 Biagioli, Isabella A      15 Wyckoff-NJ           1:01.45    1:01.40  
      29.60   31.80                                                
 33 Howell, Maggie E          16 Rappahannock-VA        59.78    1:01.44  
      29.90   31.54                                                
 34 Vaughn, Carley E          15 York-PA              1:02.56    1:01.66  
      30.05   31.61                                                
 35 Ribeiro, Sarah V          15 South Shore, MA      1:01.41    1:01.92  
      30.23   31.69                                                
 36 Mahoney, Corinne E        15 Ocean County-NJ      1:00.42    1:02.00  
      30.13   31.87                                                
 37 Butler, Noland N          17 Rappahannock-VA      1:00.97    1:02.29  
      30.22   32.07                                                
 38 Blake, Caitlyn E          17 Western Br-DE          59.95    1:02.36  
      29.96   32.40                                                
 39 Slocomb, Tessa A          15 Western Br-DE        1:01.54    1:02.45  
      30.38   32.07                                                
 40 DiPrizito, Lena E         17 Wyckoff-NJ           1:00.44    1:02.47  
      30.25   32.22                                                
 41 Russo, Renee              16 Burlington Co-NJ     1:02.02    1:02.91  
      30.27   32.64                                                
 41 Atkinson, Allison N       17 SPY                    59.95    1:02.91  
      30.21   32.70                                                
 41 Voorhees, Allison C       15 SPY                  1:02.61    1:02.91  
      30.65   32.26                                                
 44 Wadsworth, Kiera A        15 Ridley-PA            1:01.52    1:02.95  
      30.24   32.71                                                
 45 Dickey, Megan K           15 SPY                  1:10.54    1:03.02  
      30.39   32.63                                                
 46 Stein, Colby C            16 Towson-MD            1:01.81    1:03.09  
      30.04   33.05                                                
 47 Vennitti, Gabby M         15 Cross Island-NY      1:04.99    1:03.31  
      30.74   32.57                                                
 48 Kilfeather, Kathleen      17 Ocean County-NJ        59.41    1:03.45  
      30.38   33.07                                                
 49 Georgias, Rose R          17 Ridley-PA            1:03.31    1:03.46  
      30.82   32.64                                                
 50 Kendall, Keelin A         15 GreaterNashua-NH     1:03.53    1:03.49  
      31.49   32.00                                                
 51 Koons, Claire E           16 WAY                  1:03.99    1:03.50  
      30.73   32.77                                                
 52 Smires, Audra E           15 Ocean County-NJ      1:01.86    1:03.51  
      31.00   32.51                                                
 53 Arana, Jennifer           17 Flushing-NY          1:03.07    1:03.53  
      30.64   32.89                                                
 54 Rambo, Sarah M            15 Sussex-DE            1:02.39    1:03.54  
      30.30   33.24                                                
 55 Rodriguez, Julia N        17 WAY                  1:03.60    1:03.59  
      31.40   32.19                                                
 56 Musser, Meg S             17 Jennersville-PA      1:03.56    1:03.64  
      31.15   32.49                                                
 57 Brown, Jenna              17 Burlington Co-NJ     1:01.45    1:04.08  
      31.09   32.99                                                
 58 Broome, Nikki             15 Burlington Co-NJ     1:02.73    1:04.09  
      31.01   33.08                                                
 59 Ulrich, Ryan E            16 Rappahannock-VA      1:01.11    1:04.16  
      31.36   32.80                                                
 60 Davis, Natalie            13 Ocean County-NJ      1:02.85    1:04.19  
      31.70   32.49                                                
 61 Toskas, Aerin O           17 Cross Island-NY      1:02.96    1:04.21  
      31.14   33.07                                                
 62 Reeves, Nikki E           15 Rappahannock-VA      1:03.56    1:04.28  
      31.61   32.67                                                
 63 Largmann, Danielle M      16 West Monmouth-NJ     1:03.02    1:04.37  
      31.43   32.94                                                
 64 Bauman, Alden C           17 SPY                  1:05.27    1:04.63  
      31.79   32.84                                                
 65 Wadding, Julia R          15 Frederick-MD         1:04.36    1:04.69  
      32.04   32.65                                                
 66 Goodman, Abigail S        15 SPY                  1:03.09    1:04.73  
      31.59   33.14                                                
 67 Asanjarani, Ashley S      15 Cross Island-NY      1:03.49    1:04.76  
      30.82   33.94                                                
 68 Salerno, Caroline R       16 Wyckoff-NJ           1:03.76    1:04.79  
      31.14   33.65                                                
 69 Evans, Caroline G         17 SPY                  1:01.51    1:04.80  
      31.35   33.45                                                
 70 Leitz, Meggie             17 Lansdowne-PA         1:03.15    1:04.92  
      31.40   33.52                                                
 70 Talamayan, Janina         16 Ocean County-NJ      1:04.95    1:04.92  
      30.97   33.95                                                
 70 Kauffman, Sam M           16 Wyckoff-NJ           1:00.90    1:04.92  
      31.05   33.87                                                
 73 Wood, Laura E             16 Rappahannock-VA      1:02.96    1:04.99  
      31.67   33.32                                                
 74 Anich, Annabelle K        15 Flushing-NY          1:05.43    1:05.01  
      31.58   33.43                                                
 75 Costa, Julia K            16 Burlington Co-NJ     1:02.95    1:05.20  
      31.89   33.31                                                
 76 Timuscuk, Maria A         17 Burlington Co-NJ     1:03.37    1:05.26  
      31.46   33.80                                                
 77 Klimko, Jillian A         16 Wyckoff-NJ           1:04.78    1:05.32  
      31.28   34.04                                                
 78 Kling, Abby M             16 York-PA              1:05.40    1:05.48  
      32.47   33.01                                                
 79 Corpuz, Gabrielle D       17 Ocean County-NJ      1:02.44    1:05.54  
      32.13   33.41                                                
 80 DelPizzo, Phoebe M        16 Western Br-DE        1:04.63    1:05.57  
      31.68   33.89                                                
 81 Farina, Nicole L          17 BRY                  1:01.00    1:05.71  
      31.79   33.92                                                
 82 Santos, Olivia J          15 Flushing-NY          1:04.06    1:05.76  
      32.18   33.58                                                
 83 Murphy, Kiera E           15 SPY                  1:02.85    1:05.93  
      31.97   33.96                                                
 84 Perkins, Carlie           16 Kennett-PA           1:05.96    1:05.95  
      32.15   33.80                                                
 85 DeSernia, Kathryn A       16 Wyckoff-NJ           1:05.64    1:06.13  
      32.18   33.95                                                
 86 Rogers, Julianne M        17 Rappahannock-VA      1:05.56    1:06.23  
      32.07   34.16                                                
 87 Jacobs, Gini M            17 WAY                  1:03.69    1:06.42  
      32.49   33.93                                                
 88 Gamble, Madison L         17 Jennersville-PA      1:05.38    1:06.47  
      32.10   34.37                                                
 89 Miller, Megan A           16 SPY                  1:06.68    1:06.72  
      32.13   34.59                                                
 89 Amber-Messick, Sidney A   15 Brandywine-PA        1:05.26    1:06.72  
      32.04   34.68                                                
 91 Connelly, Elise C         15 Burlington Co-NJ     1:03.40    1:06.73  
      32.28   34.45                                                
 92 Murray, Alexa R           17 Western Br-DE        1:05.58    1:06.79  
      32.37   34.42                                                
 93 Welch, Catherine R        15 Brandywine-PA        1:04.05    1:06.95  
      32.65   34.30                                                
 94 Kelly, Natalie E          15 Burlington Co-NJ     1:04.12    1:06.96  
      32.70   34.26                                                
 95 Metz, Karlee N            16 Chambersburg-PA      1:05.59    1:07.10  
      32.59   34.51                                                
 96 Burke, Amanda J           17 Ocean County-NJ      1:02.00    1:07.15  
      32.32   34.83                                                
 97 Campbell, Kiana           17 West Monmouth-NJ     1:05.96    1:07.60  
      32.81   34.79                                                
 98 Miller, Marin E           16 SPY                  1:05.48    1:08.66  
      33.08   35.58                                                
 99 Hite, Mackenzie E         15 SPY                  1:07.79    1:08.84  
      33.39   35.45                                                
100 Gray, Haley E             15 SPY                  1:10.25    1:10.05  
      34.61   35.44                                                
101 Benson, Anja M            16 SPY                  1:10.84    1:10.17  
102 Bohny, Rachel A           15 SPY                  1:11.69    1:11.76  
      34.71   37.05                                                
103 Bohny, Meghan D           17 SPY                  1:11.92    1:11.92  
      35.15   36.77                                                
104 Whaling, Isabel C         14 SPY                  1:16.15    1:15.73  
      36.75   38.98                                                
105 Douglas, Sabrina L        16 SPY                  1:13.37    1:16.92  
      37.03   39.89                                                
 -- Pelletier, Emily E        16 GreaterNashua-NH          NT   X1:04.39  
      31.60   32.79                                                
 -- Reigel, Bailey R          16 Kennett-PA           1:05.21   X1:06.36  
      31.10   35.26                                                
 -- Currie, Juna M            15 Kennett-PA           1:07.10   X1:10.47  
      34.35   36.12                                                
 -- Vickery, Laci R           16 WAY                  1:08.29   X1:10.63  
 
Event 24  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Coleman M        15 York-PA                52.60      50.60  
      24.43   26.17                                                
  2 Stewart, Noah A           16 York-PA                53.33      52.69  
      25.89   26.80                                                
  3 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ       53.30      52.73  
      25.44   27.29                                                
  4 Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ             54.05      52.76  
      25.41   27.35                                                
  5 Hoops, Kyle W             17 Phoenixville-PA        53.12      53.06  
      25.72   27.34                                                
  6 Harrison, William L       16 Flushing-NY            53.58      53.22  
      25.95   27.27                                                
  7 Fuller, Sam M             16 SPY                    53.71      53.55  
      26.05   27.50                                                
  8 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ        53.70      54.35  
      26.58   27.77                                                
B - Final
  9 Francis, Ben M            16 York-PA                54.45      53.20  
      25.93   27.27                                                
 10 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ        54.89      53.43  
      26.15   27.28                                                
 11 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ       54.28      53.78  
      26.02   27.76                                                
 12 Barrett, Graham M         15 South Shore, MA        54.22      53.92  
      25.78   28.14                                                
 13 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE              54.83      54.28  
      25.97   28.31                                                
 14 Pan, Noah                 16 Flushing-NY            54.71      54.90  
      26.37   28.53                                                
 15 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ       54.29      56.68  
      27.19   29.49                                                
 16 Furcon, Drew A            15 Brandywine-PA          54.44      57.42  
      27.77   29.65                                                
 
Event 24  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Coleman M        15 York-PA                50.60      52.60  
      25.57   27.03                                                
  2 Hoops, Kyle W             17 Phoenixville-PA        54.09      53.12  
      26.01   27.11                                                
  3 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ       51.94      53.30  
      26.01   27.29                                                
  4 Stewart, Noah A           16 York-PA                52.74      53.33  
      26.27   27.06                                                
  5 Harrison, William L       16 Flushing-NY            54.74      53.58  
      26.31   27.27                                                
  6 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ        50.19      53.70  
      26.60   27.10                                                
  7 Fuller, Sam M             16 SPY                    53.07      53.71  
      26.51   27.20                                                
  8 Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ             53.29      54.05  
      26.50   27.55                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barrett, Graham M         15 South Shore, MA        57.04      54.22  
      26.19   28.03                                                
 10 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ       52.83      54.28  
      26.20   28.08                                                
 11 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ       54.30      54.29  
      25.81   28.48                                                
 12 Furcon, Drew A            15 Brandywine-PA          55.78      54.44  
      26.10   28.34                                                
 13 Francis, Ben M            16 York-PA                53.84      54.45  
      26.80   27.65                                                
 14 Pan, Noah                 16 Flushing-NY            54.22      54.71  
      26.24   28.47                                                
 15 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE              55.16      54.83  
      26.45   28.38                                                
 16 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ        52.10      54.89  
      27.24   27.65                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Links, Jon D              15 Wyckoff-NJ             54.32      55.04  
      26.93   28.11                                                
 18 Brierley, Thomas K        17 East Hampton-NY        54.23      55.63  
      26.83   28.80                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA              55.65      55.65  
      26.30   29.35                                                
 20 Howell, Billy J           18 Rappahannock-VA        52.96      55.73  
      26.74   28.99                                                
 21 Howard, Tyler J           17 GreaterNashua-NH       57.14      55.76  
      27.06   28.70                                                
 21 Orzechowski, Drew C       17 West Monmouth-NJ       53.25      55.76  
      26.81   28.95                                                
 23 King, Chance T            18 York-PA                53.14      55.82  
      27.17   28.65                                                
 24 North, Dylan J            15 York-PA                55.38      56.19  
      27.60   28.59                                                
 25 Borrero, Corbin           16 Ocean County-NJ        54.43      56.31  
      26.93   29.38                                                
 26 Haines, Collin A          18 Reading-PA             56.67      56.32  
      27.22   29.10                                                
 27 Allison, Brad E           16 Rappahannock-VA        54.59      56.40  
      27.78   28.62                                                
 28 Shellem, John M           17 Burlington Co-NJ       56.22      56.46  
      27.21   29.25                                                
 29 Greer, Logan E            17 Brandywine-PA          55.41      56.47  
      27.51   28.96                                                
 30 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA        55.77      56.55  
      27.49   29.06                                                
 31 Snyder, Zach A            15 York-PA                56.53      56.62  
      27.30   29.32                                                
 32 Morgan-Scott, Luke A      18 BRY                    56.12      56.81  
      28.11   28.70                                                
 33 Guindine, Lawrence        15 Wyckoff-NJ             56.58      56.90  
      28.04   28.86                                                
 34 Barr, John W              18 WAY                    57.74      56.93  
      27.05   29.88                                                
 35 Caffrey, Ryan             17 Burlington Co-NJ       59.03      57.03  
      27.32   29.71                                                
 36 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ        55.13      57.54  
      27.70   29.84                                                
 37 Strbik, Peter             15 Flushing-NY            56.51      57.60  
      27.78   29.82                                                
 38 Rosenberger, Daniel J     15 Ridley-PA              56.34      57.72  
      28.35   29.37                                                
 39 Gillooly, Patrick C       15 Burlington Co-NJ       57.51      57.78  
      27.98   29.80                                                
 40 Steinberg, Aidan C        16 Wyckoff-NJ             59.77      57.89  
      28.27   29.62                                                
 41 Morgan, Ben R             17 Jennersville-PA        59.43      58.12  
      27.59   30.53                                                
 42 An, Tanner M              16 Wyckoff-NJ             59.41      58.29  
      28.17   30.12                                                
 43 Aronson, Danny B          16 Burlington Co-NJ       57.85      58.35  
      28.02   30.33                                                
 44 Praley, Matthew X         16 SPY                    57.04      58.36  
      28.20   30.16                                                
 45 Marczinkowski, Ryan M     17 Wyckoff-NJ             57.17      58.70  
      28.55   30.15                                                
 46 Cazzorla, Daniel          15 Flushing-NY            57.21      58.89  
      28.69   30.20                                                
 47 Masciandaro, Nicholas     15 Burlington Co-NJ       57.86      58.90  
      28.92   29.98                                                
 48 Cook, Chris               17 Burlington Co-NJ       59.59      58.92  
      28.46   30.46                                                
 49 Zheng, Donald             16 Wyckoff-NJ             59.04      59.03  
      28.40   30.63                                                
 50 Silverman, Jeremy D       15 Wyckoff-NJ             58.19      59.16  
      28.68   30.48                                                
 51 Kim, Noah P               15 Wyckoff-NJ             58.66      59.31  
      29.12   30.19                                                
 52 Souza, Zach H             15 South Shore, MA        57.32      59.43  
      28.73   30.70                                                
 53 Payne, Connor R           15 Ocean County-NJ        58.42      59.52  
      29.25   30.27                                                
 54 Zamalis, Jake A           16 SMAC                   58.37      59.67  
      28.90   30.77                                                
 55 Barnes, Logan J           17 Burlington Co-NJ       58.79      59.69  
      29.19   30.50                                                
 56 Gardner, Dylan M          15 Ocean County-NJ        59.50      59.81  
      29.42   30.39                                                
 57 Mink, Alex A              17 Western Br-DE        1:00.03      59.89  
      29.00   30.89                                                
 58 Tenner, Alexander P       18 Ocean County-NJ        57.05      59.93  
      29.03   30.90                                                
 59 Manley, Corey E           16 BRY                    59.21      59.94  
      28.73   31.21                                                
 60 Brant, Michael D          16 Western Br-DE          59.78      59.96  
      28.93   31.03                                                
 61 Hieb, Austin J            17 Ridley-PA              59.31    1:00.00  
      29.22   30.78                                                
 62 Field, Francis L          17 BRY                    58.30    1:00.18  
      29.09   31.09                                                
 63 Maniscalco, Jack E        17 SPY                  1:00.68    1:00.19  
      29.46   30.73                                                
 64 O'Brien, Joe              15 Lansdowne-PA           59.64    1:00.27  
      29.80   30.47                                                
 65 Park, James               15 Flushing-NY            59.92    1:00.37  
      29.02   31.35                                                
 66 Buzdygon, David A         17 BRY                    58.85    1:00.39  
      29.75   30.64                                                
 67 Zhang, Robin              16 Phoenixville-PA      1:00.61    1:00.57  
      29.21   31.36                                                
 68 Betts, Daniel A           16 Ocean County-NJ        54.15    1:00.76  
      29.13   31.63                                                
 69 Costello, Teague B        17 East Hampton-NY        57.12    1:00.83  
      29.84   30.99                                                
 70 Kogut, Richie W           15 SPY                    59.65    1:00.88  
      29.45   31.43                                                
 71 Smits, David J            16 Wyckoff-NJ           1:00.33    1:01.29  
      29.57   31.72                                                
 72 Vaughn, Christopher T     17 Rappahannock-VA        58.60    1:01.45  
      29.77   31.68                                                
 73 Kern, Benjamin            15 Burlington Co-NJ     1:00.30    1:01.54  
      29.41   32.13                                                
 74 Clark, Hunter K           16 Kennett-PA           1:00.52    1:01.56  
      30.15   31.41                                                
 75 Gannon, Brady S           17 Burlington Co-NJ       58.22    1:01.59  
      30.53   31.06                                                
 76 Kint, Matthew D           15 York-PA                58.36    1:01.68  
      30.53   31.15                                                
 76 Donnelly, Jack H          15 Wyckoff-NJ           1:00.40    1:01.68  
      29.95   31.73                                                
 78 Jeong, Daniel             15 Mid-Delmarva-MD      1:00.60    1:02.01  
      29.63   32.38                                                
 79 Volm, Zach                15 Burlington Co-NJ     1:00.08    1:02.14  
      29.68   32.46                                                
 80 Griswold, Robert T        17 Ocean County-NJ      1:00.69    1:02.21  
      30.33   31.88                                                
 81 Staniszewski, Matthew     16 Brandywine-PA        1:00.66    1:02.45  
      30.12   32.33                                                
 82 Troy, Caelen T            15 SPY                  1:04.56    1:03.03  
      30.39   32.64                                                
 83 Wolfkill, Aaron M         17 SPY                  1:02.07    1:03.22  
      29.24   33.98                                                
 84 Asanjarani, Jonathan D    17 Cross Island-NY        59.50    1:03.55  
      30.92   32.63                                                
 85 Akhavan, Ryan V           15 SPY                  1:03.39    1:04.68  
      31.39   33.29                                                
 86 Baker, Richie W           16 SPY                  1:03.57    1:05.13  
      32.00   33.13                                                
 87 Mills, Nathan J           15 SPY                  1:03.96    1:06.19  
      32.42   33.77                                                
 88 Muessig, Pierce C         17 SPY                  1:06.04    1:06.66  
      31.79   34.87                                                
 89 Atkinson, Aidan P         15 SPY                  1:14.99    1:12.09  
      34.66   37.43                                                
 90 Maloy, Ryan M             13 SPY                  1:18.32    1:16.05  
      36.91   39.14                                                
 91 Martin, Sam R             13 SPY                  1:23.29    1:22.60  
      39.95   42.65                                                
 -- Barr, James T             15 WAY                  1:01.04   X1:02.23  
      30.29   31.94                                                
 -- Benchoff, Darek P         15 WAY                  1:08.87   X1:06.46  
      32.10   34.36                                                
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA        57.00      55.88  
      27.72   28.16                                                
  2 Gingerich, Marisa H       14 York-PA                59.27      58.13  
      28.42   29.71                                                
  3 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA        58.59      58.29  
      28.68   29.61                                                
  4 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ        58.97      58.31  
      28.37   29.94                                                
  5 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA              59.32      59.53  
      29.07   30.46                                                
  6 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ      1:00.62      59.93  
      28.99   30.94                                                
  7 Ronan, Eleanor G          14 YNS                  1:00.31    1:00.22  
      29.01   31.21                                                
  8 McCleskey, Caroline       14 Reston-VA            1:01.99    1:01.09  
      29.86   31.23                                                
B - Final
  9 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           1:02.37    1:00.53  
      29.81   30.72                                                
 10 Borrero, Kayla            13 Ocean County-NJ      1:02.98    1:01.93  
      30.16   31.77                                                
 11 Elder, Maelyn E           14 York-PA              1:02.94    1:01.94  
      30.48   31.46                                                
 12 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD      1:03.05    1:02.18  
      30.25   31.93                                                
 13 Hansen, Morgan M          14 Phoenixville-PA      1:02.93    1:02.35  
      29.81   32.54                                                
 14 Bland, Kathryn D          14 Phoenixville-PA      1:02.40    1:02.38  
      29.79   32.59                                                
 15 May, Sophie N             14 Jennersville-PA      1:03.24    1:02.45  
      30.60   31.85                                                
 16 Paff, Callie E            13 York-PA              1:03.17    1:02.84  
      30.36   32.48                                                
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA        55.43      57.00  
      28.29   28.71                                                
  2 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA        59.11      58.59  
      28.85   29.74                                                
  3 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ        58.23      58.97  
      28.70   30.27                                                
  4 Gingerich, Marisa H       14 York-PA                58.06      59.27  
      28.95   30.32                                                
  5 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA            1:00.48      59.32  
      29.03   30.29                                                
  6 Ronan, Eleanor G          14 YNS                    59.86    1:00.31  
      29.22   31.09                                                
  7 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ        58.04    1:00.62  
      29.43   31.19                                                
  8 McCleskey, Caroline       14 Reston-VA            1:01.15    1:01.99  
      29.64   32.35                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           1:02.55    1:02.37  
      30.90   31.47                                                
 10 Bland, Kathryn D          14 Phoenixville-PA      1:03.18    1:02.40  
      30.04   32.36                                                
 11 Hansen, Morgan M          14 Phoenixville-PA      1:06.40    1:02.93  
      30.09   32.84                                                
 12 Elder, Maelyn E           14 York-PA              1:02.87    1:02.94  
      31.20   31.74                                                
 13 Borrero, Kayla            13 Ocean County-NJ      1:01.83    1:02.98  
      31.46   31.52                                                
 14 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD      1:02.93    1:03.05  
      30.79   32.26                                                
 15 Paff, Callie E            13 York-PA              1:03.88    1:03.17  
      30.86   32.31                                                
 16 May, Sophie N             14 Jennersville-PA      1:02.36    1:03.24  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ      1:02.03    1:03.29  
      30.72   32.57                                                
 18 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA      1:02.10    1:03.31  
      30.54   32.77                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jamieson, Anna C          13 South Shore, MA      1:04.56    1:03.40  
      31.03   32.37                                                
 20 Braswell, Leah D          13 York-PA              1:04.67    1:03.50  
      31.05   32.45                                                
 21 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           1:03.73    1:03.53  
      31.16   32.37                                                
 22 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ           1:02.70    1:03.57  
      30.92   32.65                                                
 23 Steenvoorden, Katelyn N   14 Wyckoff-NJ           1:01.92    1:03.60  
      31.06   32.54                                                
 24 Higgins, Andrea M         14 YNS                  1:03.62    1:03.79  
      31.03   32.76                                                
 25 Fabius, Emily R           14 Phoenixville-PA      1:05.38    1:03.89  
      30.45   33.44                                                
 26 Smith, Eve H              14 YNS                  1:03.86    1:03.90  
      31.96   31.94                                                
 27 Redican, Emi K            13 Reston-VA            1:07.30    1:03.96  
      31.15   32.81                                                
 28 Quinn, Lilly H            14 BRY                  1:04.73    1:04.04  
      31.43   32.61                                                
 29 DeHavenon, Cecilia R      14 East Hampton-NY      1:02.69    1:04.35  
      31.23   33.12                                                
 30 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY        1:07.06    1:04.52  
      31.63   32.89                                                
 31 Franciscus, Samantha L    14 Jennersville-PA      1:06.16    1:04.53  
      31.26   33.27                                                
 32 Conrad, Jordan            13 Reading-PA           1:05.91    1:04.64  
      30.76   33.88                                                
 33 Swartz, Carly S           14 Ridley-PA            1:06.04    1:04.66  
      31.61   33.05                                                
 34 Guerdat, Coralie          14 Wyckoff-NJ           1:04.75    1:04.83  
      30.81   34.02                                                
 35 Weeks, Molly K            14 Sussex-DE            1:05.58    1:04.89  
      30.83   34.06                                                
 36 Policari, Jordan          13 West Monmouth-NJ     1:04.13    1:05.03  
      31.62   33.41                                                
 37 Weems, Tori R             14 Talbot County-MD     1:03.47    1:05.20  
      31.74   33.46                                                
 38 Nigh-Johnson, Amelia      14 Sussex-DE            1:06.09    1:05.30  
      31.66   33.64                                                
 39 Lee, Kristen C            14 Wyckoff-NJ           1:03.61    1:05.44  
      31.98   33.46                                                
 40 Grenoble, Madi A          13 Lionville-PA         1:05.88    1:05.45  
      31.62   33.83                                                
 41 DeSernia, Emily G         14 Wyckoff-NJ           1:05.95    1:05.51  
      32.28   33.23                                                
 42 Wayne, Julianna M         14 Western Br-DE        1:07.33    1:05.52  
      31.75   33.77                                                
 43 Sarabia, Alexis S         14 Cross Island-NY      1:04.58    1:05.64  
      32.00   33.64                                                
 44 Keating, Abby J           14 York-PA              1:04.11    1:05.71  
      31.98   33.73                                                
 45 Dorsey, Grace E           14 York-PA              1:07.30    1:05.94  
      31.72   34.22                                                
 46 Pluckhorn, Eliza          14 Burlington Co-NJ     1:04.13    1:05.96  
 47 Barbieri, Gabby           14 Kennett-PA           1:03.98    1:06.07  
      31.45   34.62                                                
 48 Thornton, Hannah E        13 Jennersville-PA      1:06.52    1:06.15  
      31.96   34.19                                                
 49 Brokstorp, Malin          14 Hagerstown-MD        1:07.38    1:06.23  
      32.17   34.06                                                
 50 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA      1:06.82    1:06.25  
      32.61   33.64                                                
 51 Blake, Kelly A            14 Western Br-DE        1:05.23    1:06.30  
      31.74   34.56                                                
 52 Merino, Samantha A        14 Cross Island-NY      1:05.85    1:06.37  
      31.47   34.90                                                
 53 Loucraft, Maggie K        14 GreaterNashua-NH     1:07.15    1:06.42  
      32.32   34.10                                                
 54 Thomas, Allison K         14 BRY                  1:08.14    1:06.54  
      32.99   33.55                                                
 55 Brown, Blair              14 Burlington Co-NJ     1:06.48    1:06.63  
      32.53   34.10                                                
 56 Distenfeld, Maddie R      13 Jennersville-PA      1:07.33    1:06.92  
 57 Darmofal, Hannah          13 West Chester-PA      1:08.13    1:07.05  
      33.03   34.02                                                
 58 Murphy, Rosalia           13 Lansdowne-PA         1:08.54    1:07.15  
      31.94   35.21                                                
 59 Noll, Brandi M            13 Reading-PA           1:08.74    1:07.17  
 60 Ritter, Hailey            13 Talbot County-MD     1:06.47    1:07.18  
      32.65   34.53                                                
 60 Bye, Danielle N           14 Western Br-DE        1:07.19    1:07.18  
      33.06   34.12                                                
 62 DiCamillo, Lauren T       13 Brandywine-PA        1:07.10    1:07.23  
      32.96   34.27                                                
 63 Park, Sarah               13 Wyckoff-NJ           1:05.93    1:07.27  
      32.64   34.63                                                
 64 McCarthy, Siobhan E       14 Lionville-PA         1:07.03    1:07.29  
      33.38   33.91                                                
 65 Riggan, Maggie S          14 SMAC                 1:09.62    1:07.38  
      33.03   34.35                                                
 66 Sweet, Emily J            13 GreaterNashua-NH     1:07.87    1:07.50  
      33.54   33.96                                                
 67 Topka, Jessica L          14 West Chester-PA      1:07.72    1:07.51  
      33.33   34.18                                                
 67 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           1:06.70    1:07.51  
      33.14   34.37                                                
 69 Savory, Aley M            13 Jennersville-PA      1:07.14    1:07.54  
      32.69   34.85                                                
 70 Grow, Lindsey D           14 Mid-Delmarva-MD      1:09.54    1:07.60  
      32.79   34.81                                                
 71 Brown, Becca M            13 Reading-PA           1:08.43    1:07.65  
      32.56   35.09                                                
 71 Gagnon, Nicole M          13 GreaterNashua-NH     1:07.01    1:07.65  
      33.19   34.46                                                
 73 Laux, Claire G            13 York-PA              1:09.29    1:07.68  
      33.26   34.42                                                
 74 Behnke, Maria E           14 Rappahannock-VA      1:03.01    1:07.78  
      32.78   35.00                                                
 75 Vila, Camryn M            14 Lebanon-PA           1:09.22    1:07.84  
      31.95   35.89                                                
 76 Duncan, Marlies A         14 Brandywine-PA        1:08.08    1:07.89  
      33.40   34.49                                                
 77 Krische, Sheila M         14 Cross Island-NY      1:07.25    1:07.91  
      32.57   35.34                                                
 78 Bodnar, Allie R           14 SPY                  1:06.67    1:08.05  
      32.97   35.08                                                
 79 Kilama, Atim              13 BRY                  1:08.31    1:08.29  
      34.05   34.24                                                
 80 Fry, Kylie                13 Reading-PA           1:08.29    1:08.42  
      33.27   35.15                                                
 81 Volkov, Stacy L           14 Ocean County-NJ      1:07.09    1:08.44  
      33.43   35.01                                                
 82 Kemp, Morgan E            13 Carroll Co.-MD       1:09.66    1:08.56  
      32.77   35.79                                                
 83 Baginski, Amanda M        14 WAY                  1:08.65    1:08.82  
      33.31   35.51                                                
 84 O'Brien, Carly C          14 SPY                  1:11.38    1:09.08  
      33.36   35.72                                                
 85 Mostyn, Eileen            14 Kennett-PA           1:09.18    1:09.14  
      33.39   35.75                                                
 86 Stein, Maggie H           14 Catonsville-MD       1:09.23    1:09.21  
      34.55   34.66                                                
 87 Walker, Madilyn K         13 Rappahannock-VA      1:09.05    1:09.28  
      33.76   35.52                                                
 88 Scandalios, Cassie M      14 Cross Island-NY      1:08.26    1:09.34  
      33.52   35.82                                                
 89 Schutt, Ryann A           14 BRY                  1:08.58    1:09.40  
      33.46   35.94                                                
 90 Elspas, Molly K           14 Frederick-MD         1:08.89    1:09.41  
      33.51   35.90                                                
 91 Donnellan, Molly M        14 South Shore, MA      1:09.22    1:09.48  
      33.97   35.51                                                
 92 Oechsli, Saige M          13 Mid-Delmarva-MD      1:08.52    1:09.55  
      33.00   36.55                                                
 93 Wayne, Cassie R           14 GreaterNashua-NH     1:09.31    1:09.63  
      33.77   35.86                                                
 94 Ryan, Marikate            14 East Hampton-NY      1:08.99    1:09.85  
      33.45   36.40                                                
 95 Colasurdo, Alexis         14 Ocean County-NJ      1:07.02    1:09.91  
      34.29   35.62                                                
 96 Sena, Chloe M             14 Wyckoff-NJ           1:09.69    1:10.14  
      33.92   36.22                                                
 97 McNamara, Maggie Rose R   14 Phoenixville-PA      1:08.91    1:10.98  
      34.85   36.13                                                
 98 Manning, Hanna H          14 WAY                       NT    1:11.10  
      35.11   35.99                                                
 99 Dubinski, Katie L         13 SPY                  1:16.07    1:11.85  
      35.17   36.68                                                
100 McGrady, Emma E           14 SPY                  1:14.22    1:11.95  
      34.62   37.33                                                
101 Manning, Katie M          14 WAY                       NT    1:12.98  
      35.81   37.17                                                
102 Russell, Katie M          13 SPY                  1:11.33    1:13.67  
      35.77   37.90                                                
103 Wright, Chloe E           13 SPY                  1:17.68    1:14.88  
104 Andrews, Abby F           13 SPY                  1:12.91    1:15.89  
      37.02   38.87                                                
105 Carbo, Colby R            13 SPY                  1:20.08    1:16.88  
      37.45   39.43                                                
106 DeMaio, Sarah J           13 SPY                  1:19.37    1:17.99  
      38.65   39.34                                                
107 Kulp, Abby R              13 SPY                  1:21.56    1:20.15  
108 Johnson, Maile J          13 SPY                  1:19.27    1:21.17  
      38.93   42.24                                                
109 Nathan, Casey P           13 SPY                  1:23.52    1:22.40  
110 Morgan, Emily J           14 SPY                  1:24.56    1:22.72  
      40.80   41.92                                                
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA        55.24      51.55  
      25.40   26.15                                                
  2 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ             55.71      55.91  
      26.82   29.09                                                
  3 Holman, Kyle              14 Western Br-DE          57.58      56.60  
      27.13   29.47                                                
  4 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA        57.23      57.09  
      27.60   29.49                                                
  5 Gunn, Ted P               14 York-PA                59.13      57.64  
      28.35   29.29                                                
  6 Teague, Charles A         14 BRY                    58.00      58.06  
      28.18   29.88                                                
  7 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ             59.16      58.50  
      28.67   29.83                                                
  8 Waterland, Daniel C       13 BRY                    58.86      58.99  
      28.53   30.46                                                
B - Final
  9 Sun, Alex J               12 York-PA                59.29      58.16  
      28.50   29.66                                                
 10 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ             59.83      59.04  
      28.64   30.40                                                
 11 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA      1:00.19      59.05  
      28.58   30.47                                                
 12 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  1:00.21      59.26  
      29.65   29.61                                                
 13 Tolino, Christian D       13 Frederick-MD         1:00.27      59.31  
      29.00   30.31                                                
 14 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA          1:00.47      59.76  
      28.82   30.94                                                
 15 Schurer, Thomas           13 Burlington Co-NJ     1:00.53    1:00.25  
      29.35   30.90                                                
 16 Tse, Jade M               13 Cross Island-NY      1:00.65    1:01.38  
      30.01   31.37                                                
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA        53.31      55.24  
      26.56   28.68                                                
  2 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ             56.20      55.71  
      27.15   28.56                                                
  3 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA        58.23      57.23  
      27.72   29.51                                                
  4 Holman, Kyle              14 Western Br-DE          58.99      57.58  
      27.95   29.63                                                
  5 Teague, Charles A         14 BRY                    58.91      58.00  
      28.23   29.77                                                
  6 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ       56.35      58.35  
      28.13   30.22                                                
  7 Waterland, Daniel C       13 BRY                    59.74      58.86  
      28.99   29.87                                                
  8 Gunn, Ted P               14 York-PA                58.56      59.13  
      28.88   30.25                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ             59.27      59.16  
      29.14   30.02                                                
 10 Sun, Alex J               12 York-PA                59.09      59.29  
      29.04   30.25                                                
 11 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ           1:00.19      59.83  
      29.07   30.76                                                
 12 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA      1:00.68    1:00.19  
      28.94   31.25                                                
 13 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  1:01.07    1:00.21  
      30.11   30.10                                                
 14 Tolino, Christian D       13 Frederick-MD         1:01.57    1:00.27  
      29.25   31.02                                                
 15 Weiner, Ian D             14 SPY                    59.49    1:00.29  
      29.67   30.62                                                
 16 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA          1:00.90    1:00.47  
      29.33   31.14                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schurer, Thomas           13 Burlington Co-NJ       58.75    1:00.53  
      29.62   30.91                                                
 18 McIlroy, Connor J         14 Lionville-PA         1:02.03    1:00.65  
      29.43   31.22                                                
 18 Tse, Jade M               13 Cross Island-NY      1:00.68    1:00.65  
      29.86   30.79                                                
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 20 Howard, Nick A            14 SPY                  1:03.00    1:01.51  
      29.98   31.53                                                
 21 Sears, David D            14 SPY                  1:03.50    1:01.56  
      29.86   31.70                                                
 22 Donlevy, Billy            14 Cross Island-NY      1:04.04    1:02.02  
      30.05   31.97                                                
 23 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ        58.81    1:02.08  
      30.67   31.41                                                
 24 Hayward, Joshua L         14 Phoenixville-PA      1:03.75    1:02.12  
      30.40   31.72                                                
 25 Tupper, Aaron M           13 Jennersville-PA      1:03.26    1:02.32  
      30.50   31.82                                                
 26 Brierley, Christian J     14 East Hampton-NY      1:03.91    1:02.41  
      29.91   32.50                                                
 27 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD      1:01.73    1:02.61  
      30.47   32.14                                                
 28 Tuttle, Calvin M          13 Howard County-MD     1:07.22    1:02.62  
      30.74   31.88                                                
 28 Liu, NingNing H           13 York-PA              1:03.92    1:02.62  
      30.30   32.32                                                
 30 Klemm, Max C              14 Catonsville-MD       1:04.19    1:02.67  
      29.82   32.85                                                
 31 Labenski, Mitchell        14 Lionville-PA         1:03.76    1:02.86  
      30.52   32.34                                                
 32 Anzano, Kent              13 Ocean County-NJ      1:03.77    1:03.10  
      30.50   32.60                                                
 33 Nguyen, Tristan           13 West Monmouth-NJ     1:02.96    1:03.12  
      29.97   33.15                                                
 34 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ           1:02.92    1:03.28  
      31.40   31.88                                                
 35 Gatchalian, Kyle C        14 West Monmouth-NJ     1:02.40    1:03.37  
      30.80   32.57                                                
 36 Byrd, Bryan               13 Western Br-DE        1:03.58    1:03.57  
      31.50   32.07                                                
 37 Turner, Justin            14 Reston-VA            1:03.07    1:03.67  
      30.50   33.17                                                
 38 Kay, Ryan                 14 Burlington Co-NJ     1:05.19    1:03.80  
      30.76   33.04                                                
 39 Gregory, Matthew J        14 Carroll Co.-MD       1:04.99    1:03.87  
      31.15   32.72                                                
 40 Haefner, Wilson G         14 Lionville-PA         1:04.69    1:04.06  
      31.60   32.46                                                
 41 Kuscan, Nolan D           14 Wyckoff-NJ           1:02.50    1:04.22  
      31.45   32.77                                                
 42 Smits, Matthew J          14 Wyckoff-NJ           1:05.28    1:04.53  
      32.12   32.41                                                
 43 Chen, Matthew             14 York-PA              1:05.41    1:04.66  
      31.65   33.01                                                
 44 Zheng, Ian                13 Cumberland-MD        1:04.93    1:04.85  
      31.61   33.24                                                
 45 Leitz, JR                 13 Lansdowne-PA         1:06.40    1:05.23  
      31.75   33.48                                                
 46 Powell, Tom J             14 Jennersville-PA      1:04.89    1:05.32  
      32.22   33.10                                                
 47 Ni, John Z                13 Wyckoff-NJ           1:04.38    1:05.33  
      30.92   34.41                                                
 48 Gwiazdowski, Colin T      13 Reading-PA           1:06.92    1:05.58  
      31.98   33.60                                                
 49 Hartmann, Nicholas J      13 Central Delaware     1:07.17    1:05.72  
      31.75   33.97                                                
 50 Mason, John R             14 SPY                  1:06.33    1:05.77  
      32.42   33.35                                                
 51 Trice, Nat E              14 Talbot County-MD     1:05.75    1:05.98  
      31.32   34.66                                                
 52 O'Toole, Victor E         14 Catonsville-MD       1:07.95    1:06.24  
      32.79   33.45                                                
 53 Zwilgmeyer, Matt          14 Western Br-DE        1:06.64    1:06.26  
      31.84   34.42                                                
 54 Navarro, Jeremiah R       14 Ocean County-NJ      1:06.77    1:06.41  
      32.16   34.25                                                
 55 Smith, James M            13 Frederick-MD         1:07.69    1:06.50  
      32.40   34.10                                                
 56 Andersen, Justin T        13 Burlington Co-NJ     1:04.97    1:06.52  
      32.65   33.87                                                
 57 Connolly, Timothy J       13 South Shore, MA      1:07.74    1:06.59  
      32.63   33.96                                                
 58 Parsons, Christopher C    13 Mid-Delmarva-MD      1:04.97    1:06.67  
      31.44   35.23                                                
 59 Haines, Jake R            13 Burlington Co-NJ     1:07.49    1:06.82  
      32.66   34.16                                                
 60 MacCausland, Patrick K    14 Lionville-PA         1:07.33    1:06.92  
      32.81   34.11                                                
 61 Wertz, Nicholas           13 Chambersburg-PA      1:07.89    1:07.07  
      32.98   34.09                                                
 62 Lucas, Connor             13 Huntington-NY        1:06.88    1:07.35  
      32.90   34.45                                                
 63 D'Amato, Vincent          13 West Monmouth-NJ     1:07.30    1:07.36  
      32.59   34.77                                                
 64 Iuvara, David             13 Burlington Co-NJ     1:06.77    1:07.61  
 64 Mood, Collin M            14 Frederick-MD         1:06.25    1:07.61  
      33.14   34.47                                                
 66 Keck, Hunter              14 Reading-PA           1:07.73    1:07.71  
      32.70   35.01                                                
 67 Axelsson, Mikael J        14 Jennersville-PA      1:08.23    1:07.73  
      32.73   35.00                                                
 68 Kubista, Collin A         14 SPY                  1:09.15    1:07.83  
      33.24   34.59                                                
 69 Sabo, Justin J            13 Carroll Co.-MD       1:07.87    1:08.05  
      33.14   34.91                                                
 69 Wagner, Bryce M           14 Burlington Co-NJ     1:08.22    1:08.05  
      33.08   34.97                                                
 71 Muessig, James W          14 SPY                  1:10.40    1:08.09  
      33.72   34.37                                                
 72 McAndrew, Matthew C       14 Cross Island-NY      1:07.85    1:08.18  
      32.90   35.28                                                
 73 Marchetti, Zybo Z         13 SPY                  1:12.35    1:11.12  
      35.12   36.00                                                
 74 Hussey, Reid L            14 SPY                  1:09.08    1:12.35  
      34.78   37.57                                                
 75 Schwenk, Connor C         13 SPY                  1:12.65    1:13.29  
      36.07   37.22                                                
 76 Harrington, Patrick J     14 SPY                  1:14.31    1:13.35  
      35.58   37.77                                                
 77 Carl, Jaison A            14 Ridley-PA            1:07.59    1:15.31  
      35.78   39.53                                                
 78 Fernandez, Danny J        13 SPY                  1:12.66    1:16.03  
      37.15   38.88                                                
 79 Crone, Ben R              13 SPY                  1:20.35    1:17.33  
      36.89   40.44                                                
 80 Languell, Christopher J   13 SPY                  1:21.23    1:18.09  
      37.13   40.96                                                
 81 Coble, Scott A            13 SPY                  1:21.64    1:18.24  
      37.84   40.40                                                
 82 Douglas, Teddy R          13 SPY                  1:18.57    1:19.04  
      37.25   41.79                                                
 83 Burton, Jimmy K           13 SPY                  1:21.44    1:23.32  
      40.16   43.16                                                
 84 Wilson, Jake F            13 SPY                  1:22.91    1:25.77  
      41.42   44.35                                                
 -- Booth, Jack               14 Lansdowne-PA         1:04.87   X1:05.35  
      31.47   33.88                                                
 -- Chapla, Matthew A         14 Jennersville-PA      1:09.11   X1:07.40  
      32.28   35.12                                                
 -- Lehman, Malachi           14 Lansdowne-PA         1:08.19   X1:07.64  
      33.33   34.31                                                
 -- McNally, Patrick M        13 Western Br-DE        1:09.87   X1:08.31  
      33.35   34.96                                                
 -- Martin, Jake D            13 SPY                  1:24.39         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
      42.48   46.98                                                
 
Event 27  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Small, Meghan N           15 York-PA              2:04.78    2:02.98  
      27.14   31.07   36.73   28.04                                
  2 Harnish, Courtney N       14 York-PA              2:04.55    2:03.07  
      26.57   29.76   38.78   27.96                                
  3 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ     2:09.13    2:07.20  
      27.75   31.13   38.28   30.04                                
  4 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     2:08.91    2:08.23  
      27.24   31.49   38.94   30.56                                
  5 Street, McKenzie C        16 Ridley-PA            2:07.94    2:08.42  
      27.18   33.12   37.24   30.88                                
  6 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      2:08.74    2:08.72  
      28.10   32.03   37.71   30.88                                
  7 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        2:10.93    2:09.72  
      29.09   33.06   36.68   30.89                                
  8 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ           2:10.25    2:13.50  
      28.79   32.75   40.65   31.31                                
B - Final
  9 Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ     2:12.52    2:10.14  
      27.70   31.71   40.67   30.06                                
 10 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE        2:12.26    2:10.33  
      29.05   31.05   40.05   30.18                                
 11 Evans, Sidney             16 Reading-PA           2:11.99    2:10.82  
      28.58   32.44   39.27   30.53                                
 12 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           2:11.61    2:10.97  
      29.03   32.72   38.65   30.57                                
 13 Schaefer, Courtney M      17 York-PA              2:11.73    2:11.04  
      29.06   33.38   39.19   29.41                                
 14 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ     2:11.78    2:13.80  
      28.93   34.00   39.76   31.11                                
 15 Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ           2:13.08    2:14.20  
      28.92   32.67   41.26   31.35                                
 16 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     2:12.52    2:15.21  
      29.62   36.48   37.20   31.91                                
 
Event 27  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA              2:06.19    2:04.55  
      26.82   30.82   38.93   27.98                                
  2 Small, Meghan N           15 York-PA              1:58.85    2:04.78  
      27.68   31.61   36.81   28.68                                
  3 Street, McKenzie C        16 Ridley-PA            2:06.29    2:07.94  
      27.07   33.20   37.13   30.54                                
  4 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      2:06.01    2:08.74  
      28.45   32.46   37.87   29.96                                
  5 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     2:06.26    2:08.91  
      27.80   31.83   38.47   30.81                                
  6 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ     2:07.57    2:09.13  
      27.56   30.83   40.09   30.65                                
  7 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ           2:07.59    2:10.25  
      28.50   31.94   39.54   30.27                                
  8 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        2:09.96    2:10.93  
      29.14   34.09   36.33   31.37                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           2:10.75    2:11.61  
      29.55   33.03   38.36   30.67                                
 10 Schaefer, Courtney M      17 York-PA              2:08.68    2:11.73  
      28.92   33.47   39.02   30.32                                
 11 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ     2:10.41    2:11.78  
      29.00   33.50   39.22   30.06                                
 12 Evans, Sidney             16 Reading-PA           2:09.67    2:11.99  
      28.91   33.02   39.67   30.39                                
 13 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE        2:12.03    2:12.26  
      28.71   33.21   40.20   30.14                                
 14 Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ     2:15.66    2:12.52  
      28.22   32.34   41.00   30.96                                
 14 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     2:09.59    2:12.52  
      29.28   36.05   36.42   30.77                                
 16 Butler, Noland N          17 Rappahannock-VA      2:10.07    2:13.01  
      29.40   33.13   39.48   31.00                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ           2:10.46    2:13.08  
 18 Parker, Katie M           17 SPY                  2:05.33    2:13.33  
      29.06   34.98   38.28   31.01                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wineinger, Kara E         16 Rappahannock-VA      2:10.94    2:13.47  
      29.07   35.40   37.72   31.28                                
 20 Thomas, Maddy A           16 York-PA              2:13.44    2:13.53  
      29.52   33.20   39.67   31.14                                
 21 DiPrizito, Lena E         17 Wyckoff-NJ           2:12.09    2:14.09  
      29.43   34.25   39.29   31.12                                
 22 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ     2:12.81    2:14.22  
      31.08   34.57   37.00   31.57                                
 23 Mulcahy, Katie A          15 West Monmouth-NJ     2:14.04    2:14.27  
      29.45   35.59   37.88   31.35                                
 24 Simunek, Natalie          17 Burlington Co-NJ     2:13.88    2:14.32  
      29.43   32.43   40.93   31.53                                
 25 Calocino, Jillian M       15 Wyckoff-NJ           2:15.42    2:14.90  
      28.60   34.82   40.61   30.87                                
 26 Cardow, Allison E         17 Ridley-PA            2:15.46    2:14.96  
      28.80   34.49   40.20   31.47                                
 26 Burns, Megan M            16 Ridley-PA            2:11.53    2:14.96  
      28.94   33.77   40.47   31.78                                
 28 Showers, Rachel M         16 Rappahannock-VA      2:14.72    2:15.12  
      29.21   34.81   40.11   30.99                                
 29 Wadsworth, Kiera A        15 Ridley-PA            2:17.79    2:15.19  
      29.66   32.49   40.41   32.63                                
 30 Resweber, Frances C       15 Ridley-PA            2:19.82    2:15.20  
      30.77   33.13   41.37   29.93                                
 31 Haines, Morgan M          15 Reading-PA           2:17.58    2:15.96  
      29.68   34.70   40.26   31.32                                
 32 Hunt, Norah M             15 SMAC                 2:14.11    2:16.19  
      29.40   35.53   41.43   29.83                                
 33 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ      2:12.31    2:16.28  
      30.21   34.97   38.62   32.48                                
 34 Molloy, Marianne          15 Ocean County-NJ      2:13.68    2:17.00  
      29.55   33.23   42.76   31.46                                
 35 Bromley, Alex L           15 Burlington Co-NJ     2:17.20    2:17.04  
      29.32   34.11   42.15   31.46                                
 36 Koenig, Casey L           16 Wyckoff-NJ           2:15.42    2:17.22  
      30.37   36.99   37.17   32.69                                
 37 Lawler, Marta R           18 Burlington Co-NJ     2:14.36    2:17.72  
      31.11   34.95   39.20   32.46                                
 38 Timuscuk, Gabriella E     16 Burlington Co-NJ     2:16.81    2:18.30  
      28.93   37.00   40.15   32.22                                
 39 Abraham, Nicki            16 Reading-PA           2:19.15    2:18.33  
      29.78   34.92   40.49   33.14                                
 40 Kendall, Keelin A         15 GreaterNashua-NH     2:19.21    2:18.53  
      31.98   35.05   38.91   32.59                                
 41 Solin, Julia E            16 Wyckoff-NJ           2:18.30    2:18.65  
      31.11   37.12   37.99   32.43                                
 42 Kern, Carolyn E           16 Ocean County-NJ      2:19.75    2:18.89  
 43 Trent, Sarah              17 Burlington Co-NJ     2:17.69    2:18.92  
      29.78   36.89   39.69   32.56                                
 44 Russo, Renee              16 Burlington Co-NJ     2:17.59    2:19.13  
      29.37   35.17   41.80   32.79                                
 45 Neggia, Susan E           16 Wyckoff-NJ           2:14.07    2:19.56  
      31.10 1:48.46                                                
 46 Johnson, Annalee I        16 Rappahannock-VA      2:10.88    2:19.76  
      30.25   36.34   39.62   33.55                                
 47 Goldman, Georgia R        17 Cross Island-NY      2:17.52    2:20.00  
      29.35   33.95   43.18   33.52                                
 48 Law, Liz L                16 Lionville-PA         2:19.99    2:20.10  
      31.30   37.04   40.26   31.50                                
 49 Higgins, Colleen G        15 SMAC                 2:16.75    2:20.32  
      31.84   36.74   40.10   31.64                                
 50 Belloff, Lauren J         16 SPY                  2:23.73    2:20.48  
      28.80   36.77   42.27   32.64                                
 51 Donlevy, Katie D          16 Cross Island-NY      2:16.85    2:20.57  
      30.39   36.34   41.48   32.36                                
 52 Rush, Megan A             16 Mid-Delmarva-MD      2:21.37    2:20.60  
      29.50   35.42   42.25   33.43                                
 53 DeSernia, Kathryn A       16 Wyckoff-NJ           2:19.06    2:20.73  
      31.70   35.81   39.73   33.49                                
 54 Musser, Meg S             17 Jennersville-PA      2:19.14    2:20.75  
      30.12   35.00   42.52   33.11                                
 55 Altchiler, Emily M        15 Huntington-NY        2:14.37    2:20.77  
      30.39   35.79   41.69   32.90                                
 55 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ           2:17.82    2:20.77  
      30.94   34.65   42.74   32.44                                
 57 Capro, Emma C             15 Ocean County-NJ      2:18.43    2:20.99  
      30.84   37.31   40.79   32.05                                
 58 Brown, Natalie A          15 Ocean County-NJ      2:14.30    2:21.08  
      30.18   35.86   41.41   33.63                                
 59 Toskas, Aerin O           17 Cross Island-NY      2:20.91    2:21.77  
      30.75   35.33   42.60   33.09                                
 60 Howell, Maggie E          16 Rappahannock-VA      2:13.73    2:21.81  
      31.28   35.45   42.35   32.73                                
 61 Ulrich, Ryan E            16 Rappahannock-VA      2:18.21    2:21.89  
      31.07   35.86   44.14   30.82                                
 62 Gleason, Breanna          15 Burlington Co-NJ     2:18.85    2:23.35  
      31.70   35.71   43.08   32.86                                
 63 Benson, Anja M            16 SPY                  2:20.78    2:23.49  
      30.64   38.33   42.07   32.45                                
 64 Corpuz, Gabrielle D       17 Ocean County-NJ      2:19.25    2:23.79  
      32.19   35.99   41.36   34.25                                
 65 Anich, Annabelle K        15 Flushing-NY          2:19.90    2:23.82  
      31.91   35.36   41.95   34.60                                
 66 Farina, Nicole L          17 BRY                  2:14.62    2:24.00  
      30.18   36.36   44.48   32.98                                
 67 Harmon, Kate E            17 SPY                  2:19.94    2:24.13  
      30.73   37.56   43.18   32.66                                
 68 Evans, Caroline G         17 SPY                  2:17.83    2:24.40  
      30.68   36.25   43.83   33.64                                
 69 Mahoney, Corinne E        15 Ocean County-NJ      2:17.08    2:26.08  
      31.35   36.31   44.38   34.04                                
 70 Murphy, Kiera E           15 SPY                  2:21.40    2:26.23  
      31.00   35.54   45.63   34.06                                
 71 Voorhees, Allison C       15 SPY                  2:27.55    2:26.35  
      32.28   37.61   42.26   34.20                                
 72 Burke, Amanda J           17 Ocean County-NJ      2:20.21    2:27.16  
      31.97   35.64   46.24   33.31                                
 73 Reyman, Thea E            17 Ocean County-NJ      2:21.57    2:28.06  
      32.74   38.49   42.43   34.40                                
 74 Darmofal, Katarina        17 West Chester-PA      2:19.93    2:31.30  
      31.52   38.95 1:20.83                                        
 75 Myers, Annie M            15 SPY                  2:27.05    2:31.32  
      32.86   40.41   42.50   35.55                                
 76 Bohny, Meghan D           17 SPY                  2:21.30    2:34.02  
      32.09   38.88   47.14   35.91                                
 77 Hite, Mackenzie E         15 SPY                  2:37.60    2:40.08  
      34.94 2:05.14                                                
 78 Sears, Caroline P         15 SPY                  2:51.07    2:42.05  
      34.25   43.36   44.99   39.45                                
 -- Orr, Kayla                15 Western Br-DE        2:22.18   X2:20.20  
      29.16   34.01   43.61   33.42                                
 -- Murray, Alexa R           17 Western Br-DE        2:21.68   X2:29.25  
      32.33   37.48   43.69   35.75                                
 
Event 28  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ           1:55.70    1:53.81  
      24.07   27.92   33.82   28.00                                
  2 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE        1:56.59    1:56.18  
      24.46   31.02   33.56   27.14                                
  3 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ           1:57.08    1:57.23  
      25.67   30.99   33.17   27.40                                
  4 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ           1:59.54    1:57.52  
      25.51   29.36   34.88   27.77                                
  5 Ross, Daniel W            18 York-PA              1:56.14    1:58.67  
      25.44   30.93   34.68   27.62                                
  6 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        1:59.30    1:58.77  
      26.03   29.91   35.06   27.77                                
  7 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA            1:58.16    1:59.34  
      25.66   30.51   35.39   27.78                                
  8 Hoops, Kyle W             17 Phoenixville-PA      1:59.01    2:01.24  
      25.76   30.05   36.30   29.13                                
B - Final
  9 Stewart, Coleman M        15 York-PA              1:59.63    1:56.68  
      25.44   28.17   36.29   26.78                                
 10 Li, Alan                  16 Flushing-NY          2:00.21    1:57.89  
      25.64   30.27   33.81   28.17                                
 11 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ      2:00.13    1:58.30  
      25.93   30.65   33.66   28.06                                
 12 Schurer, JD D             16 Burlington Co-NJ     2:00.49    1:58.51  
      26.69   27.93   35.78   28.11                                
 13 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ           2:01.04    1:58.97  
      25.71   29.09   35.34   28.83                                
 14 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE            2:00.45    1:59.59  
      25.13   29.70   35.69   29.07                                
 15 Barnes, Porter J          16 Burlington Co-NJ     2:00.70    2:00.45  
      26.62   30.33   34.29   29.21                                
 16 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ           2:00.74    2:01.88  
      25.34   31.65   35.79   29.10                                
 
Event 28  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ           1:53.53    1:55.70  
      24.73   29.51   34.13   27.33                                
  2 Ross, Daniel W            18 York-PA              1:52.43    1:56.14  
      25.55   30.48   33.09   27.02                                
  3 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE        1:56.15    1:56.59  
      24.33   31.00   33.80   27.46                                
  4 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ           1:54.61    1:57.08  
      25.69   31.74   32.50   27.15                                
  5 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA            1:56.19    1:58.16  
      25.84   30.02   34.96   27.34                                
  6 Hoops, Kyle W             17 Phoenixville-PA      2:00.64    1:59.01  
      25.97   29.32   35.52   28.20                                
  7 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        2:03.68    1:59.30  
      26.08   29.89   35.09   28.24                                
  8 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ           1:57.87    1:59.54  
      26.13   29.89   34.44   29.08                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stewart, Coleman M        15 York-PA              1:56.90    1:59.63  
      26.61   29.05   37.12   26.85                                
 10 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ      1:54.45    2:00.13  
      26.35   31.01   34.13   28.64                                
 11 Li, Alan                  16 Flushing-NY          1:59.05    2:00.21  
      25.98   30.74   34.20   29.29                                
 12 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE            2:04.07    2:00.45  
      25.81   29.87   35.47   29.30                                
 13 Schurer, JD D             16 Burlington Co-NJ     1:58.16    2:00.49  
      27.43   28.85   35.39   28.82                                
 14 Barnes, Porter J          16 Burlington Co-NJ     2:03.10    2:00.70  
      26.92   30.24   34.43   29.11                                
 15 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ           2:03.89    2:00.74  
      25.49   32.52   34.97   27.76                                
 16 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ           1:59.50    2:01.04  
      26.38   31.06   35.12   28.48                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Barrett, Graham M         15 South Shore, MA      2:05.67    2:01.65  
      26.55   29.70   36.57   28.83                                
 17 North, Dylan J            15 York-PA              1:59.58    2:01.65  
      26.66   29.88   36.87   28.24                                
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 19 Fisher, Ryder H           16 Reading-PA           2:10.73    2:01.67  
      24.84   32.98   34.84   29.01                                
 20 Haines, Collin A          18 Reading-PA           2:01.48    2:02.62  
      26.16   30.06   38.12   28.28                                
 21 Biagioli, Francis P       15 Wyckoff-NJ           2:03.02    2:02.75  
      26.74   31.27   36.85   27.89                                
 22 Allison, Brad E           16 Rappahannock-VA      1:59.08    2:02.79  
      26.91   31.10   37.21   27.57                                
 23 Kogut, Dougie A           17 SPY                  1:58.49    2:02.80  
      25.07   29.81   37.34   30.58                                
 24 O'Neill, Ryan P           17 West Monmouth-NJ     1:57.39    2:02.93  
      26.40   29.54   38.09   28.90                                
 25 Orzechowski, Drew C       17 West Monmouth-NJ     1:58.84    2:03.06  
      26.86   30.32   36.89   28.99                                
 26 Souza, Tim P              15 South Shore, MA      2:03.22    2:03.37  
      27.57   33.60   34.80   27.40                                
 27 Buckley, Gregory F        16 Kennett-PA           2:01.78    2:03.51  
      25.28   29.52   39.35   29.36                                
 27 Resweber, Clay H          17 Ridley-PA            2:01.37    2:03.51  
      25.53   31.15   38.44   28.39                                
 29 Groff, Trent D            16 Reading-PA           2:04.83    2:03.60  
      25.54   32.72   37.94   27.40                                
 30 Tunno, Conor F            17 Lionville-PA         2:07.95    2:03.76  
      25.92   32.10   36.77   28.97                                
 31 Furcon, Drew A            15 Brandywine-PA        2:03.87    2:03.92  
      26.02   31.16   37.73   29.01                                
 32 Beck, Quinton T           17 Ridley-PA            2:07.99    2:04.06  
      27.33   32.71   34.97   29.05                                
 33 Pan, Noah                 16 Flushing-NY          2:01.92    2:04.35  
      26.78   30.03   38.02   29.52                                
 34 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ      1:59.23    2:04.49  
      27.28   32.16   35.44   29.61                                
 35 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ           2:04.48    2:04.63  
      27.12   33.53   35.32   28.66                                
 36 Links, Jon D              15 Wyckoff-NJ           2:03.91    2:04.73  
      26.39   30.59   39.14   28.61                                
 37 Rogatz, Henry             17 BRY                  2:04.59    2:05.19  
      26.44   32.82   37.92   28.01                                
 38 Mooers, Henry D           15 South Shore, MA      2:09.70    2:05.44  
      27.31   31.06   39.04   28.03                                
 39 Brown, Jacob R            15 Talbot County-MD     2:04.20    2:05.46  
      26.97   31.69   37.85   28.95                                
 40 Callis, Daniel            17 Chambersburg-PA      2:03.42    2:05.57  
      27.17   32.62   34.39   31.39                                
 41 Brown, Joshua R           15 Talbot County-MD     2:08.75    2:05.76  
      26.27   30.35   38.47   30.67                                
 42 Souza, Zach H             15 South Shore, MA      2:00.47    2:06.10  
      27.43   32.04   37.60   29.03                                
 43 Steinberg, Aidan C        16 Wyckoff-NJ           2:07.36    2:06.66  
      27.50   31.31   38.17   29.68                                
 44 Zamalis, Jake A           16 SMAC                 2:06.89    2:06.78  
      28.14   33.14   35.88   29.62                                
 45 Finnegan, Brendan M       15 Burlington Co-NJ     2:07.31    2:06.85  
      26.53   33.36   37.86   29.10                                
 46 Morgan-Scott, Luke A      18 BRY                  2:08.61    2:07.20  
      27.51   32.83   38.28   28.58                                
 47 Cook, Chris               17 Burlington Co-NJ     2:05.49    2:07.86  
      27.08   33.12   37.90   29.76                                
 48 Strbik, Peter             15 Flushing-NY          2:04.75    2:07.93  
      28.34   33.26   36.51   29.82                                
 49 Perkowski, Evan A         17 WAY                  2:08.61    2:08.12  
      27.59   33.83   37.38   29.32                                
 50 Preston, Cody S           15 Jennersville-PA      2:11.38    2:08.13  
      26.95   33.52   36.47   31.19                                
 51 Anibal, James T           15 Rappahannock-VA      2:08.21    2:08.55  
      27.76   32.91   37.80   30.08                                
 52 McMahon, Nolan M          17 Talbot County-MD     2:06.15    2:08.71  
      26.44   35.00   36.06   31.21                                
 53 Jones, Brendan M          15 SPY                  2:06.92    2:08.84  
      27.98   32.44   37.72   30.70                                
 54 Merritt, Justin T         16 SMAC                 2:07.16    2:09.47  
      26.94   34.94   38.06   29.53                                
 55 Buzdygon, David A         17 BRY                  2:10.03    2:10.18  
      27.50   33.49   39.67   29.52                                
 56 Praley, Matthew X         16 SPY                  2:09.71    2:10.30  
      27.56   32.08   39.35   31.31                                
 57 Carlozzi, Augie J         15 BRY                  2:09.39    2:10.38  
      29.21   33.58   37.58   30.01                                
 58 Cazzorla, Daniel          15 Flushing-NY          2:04.23    2:10.46  
      27.18   32.45   39.00   31.83                                
 59 Howell, Billy J           18 Rappahannock-VA      2:03.74    2:10.49  
      27.64   30.92   41.24   30.69                                
 60 Jeong, Daniel             15 Mid-Delmarva-MD      2:09.94    2:10.65  
      28.29   33.56   38.41   30.39                                
 61 Culbert, Michael A        16 Ocean County-NJ      2:09.68    2:10.92  
      26.63   34.85   39.56   29.88                                
 62 Sarabia, Josef M          17 Cross Island-NY      2:09.83    2:10.94  
      28.25   33.85   37.72   31.12                                
 63 Winchester, Logan         17 Reading-PA           2:10.11    2:11.02  
      27.02   32.41   40.14   31.45                                
 64 Masciandaro, Nicholas     15 Burlington Co-NJ     2:08.63    2:11.63  
      28.81   31.24   41.59   29.99                                
 65 Field, Francis L          17 BRY                  2:05.79    2:12.06  
      28.13   34.21   39.47   30.25                                
 66 Kim, Noah P               15 Wyckoff-NJ           2:11.24    2:12.29  
      29.61   32.22   40.84   29.62                                
 67 Howard, Matt J            15 Rappahannock-VA      2:09.67    2:12.59  
      28.01   34.53   40.78   29.27                                
 68 Seifried, Wil G           16 Ridley-PA            2:10.63    2:13.73  
      28.64   34.53   40.83   29.73                                
 69 Borrero, Corbin           16 Ocean County-NJ      2:06.98    2:14.68  
      28.81   34.49   39.24   32.14                                
 70 Zlupko, TJ J              16 BRY                  2:09.74    2:15.43  
      26.28   35.46   41.37   32.32                                
 71 Griswold, Robert T        17 Ocean County-NJ      2:11.59    2:21.33  
      29.76   33.39   45.97   32.21                                
 72 Smith, Adam M             16 SPY                  2:27.62    2:22.26  
      29.05   37.28   43.62   32.31                                
 -- Mora, Bryan               16 Western Br-DE        2:13.59   X2:07.69  
      28.43   34.15   35.73   29.38                                
 -- McDermott, Jake P         16 Jennersville-PA      2:13.82   X2:12.14  
      27.02   33.52   39.97   31.63                                
 -- Manley, Corey E           16 BRY                  2:12.22   X2:14.74  
      27.27   33.27   42.33   31.87                                
 -- Rubino, Kendrick M        16 GreaterNashua-NH     2:13.70   X2:15.48  
      27.76   35.17   41.63   30.92                                
 -- Benchoff, Darek P         15 WAY                  2:20.61   X2:18.75  
      29.36   35.09   42.57   31.73                                
 -- Thompson, George M        17 Ocean County-NJ      2:07.12         DQ  
      Downward butterfly kick - breast
      28.33   33.75   41.25   29.62                                
 -- Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ           2:00.06         DQ  
      Alternating Kick - fly
      26.89   30.48   39.12   28.73                                
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA            2:09.83    2:07.41  
      28.02   33.45   37.27   28.67                                
  2 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA      2:10.94    2:08.78  
      26.35   32.59   38.84   31.00                                
  3 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           2:11.20    2:10.08  
      28.11   32.76   38.43   30.78                                
  4 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA            2:11.38    2:12.48  
      29.89   31.48   40.31   30.80                                
  5 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              2:14.40    2:13.91  
      28.94   33.81   40.64   30.52                                
  6 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           2:15.51    2:14.25  
      30.14   33.29   39.45   31.37                                
  7 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ      2:15.27    2:14.59  
      28.35   33.51   42.13   30.60                                
  8 Ronan, Eleanor G          14 YNS                  2:15.28    2:14.89  
      29.70   33.02   40.42   31.75                                
B - Final
  9 Braswell, Leah D          13 York-PA              2:17.95    2:14.61  
      29.90   34.43   40.75   29.53                                
 10 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           2:16.32    2:14.80  
      28.94   34.93   39.70   31.23                                
 11 Higgins, Andrea M         14 YNS                  2:15.89    2:14.91  
      28.72   35.14   41.12   29.93                                
 12 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ           2:17.72    2:15.74  
      28.81   34.97   40.87   31.09                                
 13 Johnson, Rachel C         13 Reading-PA           2:16.71    2:18.31  
      30.65   36.10   38.40   33.16                                
 14 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY        2:17.86    2:18.45  
      29.05   34.09   44.54   30.77                                
 15 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ      2:18.17    2:18.95  
      30.75   34.77   41.84   31.59                                
 16 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           2:17.23    2:19.65  
      30.27   33.83   42.42   33.13                                
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA            2:09.12    2:09.83  
      28.34   33.89   37.76   29.84                                
  2 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA      2:09.53    2:10.94  
      27.67   33.24   39.04   30.99                                
  3 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           2:09.44    2:11.20  
      29.29   31.99   39.22   30.70                                
  4 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA            2:12.82    2:11.38  
      29.61   31.17   41.05   29.55                                
  5 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              2:16.53    2:14.40  
      29.33   33.60   40.38   31.09                                
  6 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ      2:12.64    2:15.27  
      29.56   33.77   41.77   30.17                                
  7 Ronan, Eleanor G          14 YNS                  2:14.65    2:15.28  
      29.78   34.18   40.00   31.32                                
  8 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           2:17.47    2:15.51  
      30.70   33.80   40.21   30.80                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Higgins, Andrea M         14 YNS                  2:17.19    2:15.89  
                    1:46.69                                        
 10 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           2:14.53    2:16.32  
      29.61   35.24   39.32   32.15                                
 11 Johnson, Rachel C         13 Reading-PA           2:21.64    2:16.71  
      30.75   35.87   37.85   32.24                                
 12 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           2:16.10    2:17.23  
      30.33   33.63   41.07   32.20                                
 13 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ           2:17.31    2:17.72  
      29.35   35.80   41.02   31.55                                
 14 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY        2:18.34    2:17.86  
      29.47   33.83   43.30   31.26                                
 15 Braswell, Leah D          13 York-PA              2:17.65    2:17.95  
      30.26   34.91   42.73   30.05                                
 16 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ      2:13.73    2:18.17  
      31.14   33.68   41.22   32.13                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 McManus, Maura            14 Kennett-PA           2:22.91    2:18.22  
      29.65   35.64   41.14   31.79                                
 18 Mozoki, Olivia C          13 South Shore, MA      2:21.80    2:18.52  
      30.23   35.66   40.50   32.13                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rumsey, Charlotte D       13 SMAC                 2:18.20    2:18.64  
      30.93   36.43   40.00   31.28                                
 20 Austin, Tori A            14 South Shore, MA      2:24.85    2:18.65  
      30.04   34.60   42.10   31.91                                
 21 Hyde, Sarah L             14 Sussex-DE            2:19.65    2:18.72  
      29.72   35.94   41.00   32.06                                
 22 Machado, Elli R           14 Reading-PA           2:15.42    2:18.93  
      31.92   36.84   38.15   32.02                                
 23 Longenecker, Emily D      14 Western Br-DE        2:25.51    2:19.31  
      29.95   35.78   42.52   31.06                                
 24 Brenneman, Lindsay C      14 York-PA              2:21.64    2:19.47  
      30.29   36.48   41.36   31.34                                
 25 Cabaron, Gabrielle A      14 Ocean County-NJ      2:22.01    2:19.70  
      31.03   36.73   38.97   32.97                                
 26 McCurley, Corinne E       13 Reading-PA           2:22.23    2:20.80  
      30.41   37.09   40.55   32.75                                
 27 Krivitsky, Victoria M     14 South Shore, MA      2:23.74    2:20.99  
      31.54   37.21   40.20   32.04                                
 28 Thomas, Allison K         14 BRY                  2:25.28    2:21.49  
      30.14   35.38   43.06   32.91                                
 29 Purcell, Margaret         13 East Hampton-NY      2:21.03    2:21.81  
      31.23   36.99   42.67   30.92                                
 30 Weeks, Molly K            14 Sussex-DE            2:20.48    2:22.23  
      30.30   35.27   42.70   33.96                                
 31 Pearson, Ashley N         14 Rappahannock-VA      2:19.95    2:22.29  
      31.50   36.97   42.80   31.02                                
 32 Grenoble, Madi A          13 Lionville-PA         2:21.31    2:22.61  
      31.29   36.17   42.70   32.45                                
 33 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ           2:19.21    2:22.65  
      30.34   33.95   45.14   33.22                                
 34 Dickert, Madison R        13 Ridley-PA            2:22.73    2:23.19  
      31.78   35.79   42.23   33.39                                
 35 Quinn, Lilly H            14 BRY                  2:22.81    2:23.40  
      30.23   35.30   44.64   33.23                                
 36 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ      2:25.44    2:23.60  
      31.39   36.27   43.86   32.08                                
 37 Enriquez, Ava             13 Reading-PA           2:24.81    2:23.63  
      31.75   36.77   43.44   31.67                                
 38 Swartz, Carly S           14 Ridley-PA            2:23.84    2:23.73  
      31.28   35.66   44.43   32.36                                
 39 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ     2:19.09    2:23.87  
      30.56   38.95   40.84   33.52                                
 40 Steenvoorden, Katelyn N   14 Wyckoff-NJ           2:16.95    2:24.72  
 41 Jamieson, Anna C          13 South Shore, MA      2:22.17    2:24.75  
      32.06   35.37   42.42   34.90                                
 42 Szum, Katie J             14 GreaterNashua-NH     2:24.31    2:25.09  
      31.77   38.89   39.76   34.67                                
 43 Riggan, Maggie S          14 SMAC                 2:23.03    2:25.27  
      32.53   35.93   42.69   34.12                                
 44 Bogetti, Georgie J        14 East Hampton-NY      2:15.05    2:25.33  
      31.40   37.31   44.59   32.03                                
 45 Sarabia, Alexis S         14 Cross Island-NY      2:24.01    2:26.11  
      31.97   37.25   44.42   32.47                                
 46 Ackerman, Julia E         14 Ocean County-NJ      2:22.72    2:28.07  
      34.17   38.26   42.57   33.07                                
 47 Fry, Kylie                13 Reading-PA           2:23.88    2:28.31  
      32.77   39.04   43.60   32.90                                
 48 McCleskey, Caroline       14 Reston-VA            2:25.80    2:28.34  
      31.91   36.30   45.61   34.52                                
 49 O'Brien, Carly C          14 SPY                  2:28.65    2:30.99  
      32.59   39.26   43.47   35.67                                
 50 Russell, Katie M          13 SPY                  2:29.52    2:32.07  
      34.74   37.34   45.32   34.67                                
 51 Dubinski, Katie L         13 SPY                  2:34.08    2:33.27  
      33.72   39.79   44.84   34.92                                
 52 Whitman, Juliet B         14 Rappahannock-VA      2:25.00    2:34.19  
      33.37   41.53   45.00   34.29                                
 53 Bodnar, Allie R           14 SPY                  2:31.19    2:34.91  
      33.85   36.89   48.07   36.10                                
 54 Owens, Shannon V          14 SPY                  2:41.19    2:35.09  
      32.15   42.70   45.33   34.91                                
 55 DeMaio, Sarah J           13 SPY                  2:38.40    2:37.45  
      34.20   40.70   46.44   36.11                                
 56 McGrady, Emma E           14 SPY                  2:47.30    2:43.00  
      37.69   38.70   50.18   36.43                                
 57 Roros, Andreanna C        13 SPY                  3:00.50    2:59.95  
      40.50   49.54   46.71   43.20                                
 -- May, Sophie N             14 Jennersville-PA      2:26.24   X2:25.24  
      32.13                   33.54                                
 -- Topka, Jessica L          14 West Chester-PA      2:35.69   X2:32.56  
      34.77   38.08   46.74   32.97                                
 -- Iatesta, Risa             13 Lansdowne-PA         2:23.46   X2:32.66  
      30.53   40.88   45.63   35.62                                
 -- Mostyn, Eileen            14 Kennett-PA           2:35.12   X2:40.51  
      34.96   39.21   48.67   37.67                                
 -- Grow, Lindsey D           14 Mid-Delmarva-MD      2:25.54         DQ  
      False start - Misc
      31.96   36.40   41.69   34.24                                
 
Event 30  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         2:01.06    1:58.20  
      25.86   29.37   35.27   27.70                                
  2 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA      2:04.81    2:00.20  
      27.20   29.67   35.10   28.23                                
  3 Holman, Kyle              14 Western Br-DE        2:06.20    2:04.98  
      26.31   31.88   38.15   28.64                                
  4 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ           2:05.76    2:06.62  
      26.61   31.52   39.54   28.95                                
  5 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           2:07.60    2:08.28  
      28.07   30.46   40.75   29.00                                
  6 Ellis, Tyler              14 Reston-VA            2:10.38    2:09.92  
      25.99   33.06   40.56   30.31                                
  6 Teague, Charles A         14 BRY                  2:10.95    2:09.92  
      27.64   31.87   40.94   29.47                                
  8 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA      2:10.86    2:10.11  
      26.85   33.84   39.91   29.51                                
B - Final
  9 Sears, David D            14 SPY                  2:11.98    2:07.50  
      28.55   33.32   34.96   30.67                                
 10 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  2:11.08    2:09.21  
      28.23   31.90   40.52   28.56                                
 11 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     2:14.39    2:10.84  
      29.79   35.16   34.85   31.04                                
 12 Waterland, Daniel C       13 BRY                  2:11.67    2:12.54  
      28.57   33.05   41.92   29.00                                
 13 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA          2:14.98    2:12.83  
      30.76   34.00   39.04   29.03                                
 14 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ           2:14.13    2:12.96  
      28.64   34.55   39.76   30.01                                
 15 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        2:13.94    2:13.01  
      28.41   35.76   39.34   29.50                                
 16 Labenski, Mitchell        14 Lionville-PA         2:14.41    2:14.09  
      28.38   33.04   40.75   31.92                                
 
Event 30  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         2:04.83    2:01.06  
      27.11   29.89   36.50   27.56                                
  2 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA      2:03.26    2:04.81  
      26.89   32.04   37.30   28.58                                
  3 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ           2:06.33    2:05.76  
      27.26   32.39   38.02   28.09                                
  4 Holman, Kyle              14 Western Br-DE        2:08.10    2:06.20  
      26.34   31.77   38.61   29.48                                
  5 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           2:06.00    2:07.60  
      28.32   29.90   40.41   28.97                                
  6 Ellis, Tyler              14 Reston-VA            2:09.64    2:10.38  
      26.53   33.73   39.66   30.46                                
  7 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA      2:17.24    2:10.86  
      27.06   34.05   39.83   29.92                                
  8 Teague, Charles A         14 BRY                  2:13.11    2:10.95  
      28.01   32.39   40.46   30.09                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  2:11.69    2:11.08  
      28.66   32.74   41.03   28.65                                
 10 Waterland, Daniel C       13 BRY                  2:13.12    2:11.67  
      28.99   31.91   41.30   29.47                                
 11 Sears, David D            14 SPY                  2:10.36    2:11.98  
      30.09   34.50   35.09   32.30                                
 12 Pressly, John P           14 Frederick-MD         2:10.07    2:12.90  
      27.58   32.65   41.48   31.19                                
 13 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        2:16.67    2:13.94  
      29.14   35.44   39.48   29.88                                
 14 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ           2:13.40    2:14.13  
      29.11   34.54   39.62   30.86                                
 15 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     2:12.72    2:14.39  
      29.54   35.65   36.54   32.66                                
 16 Labenski, Mitchell        14 Lionville-PA         2:19.61    2:14.41  
      29.40   33.92   39.33   31.76                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA          2:19.03    2:14.98  
      30.41   34.36   40.25   29.96                                
 18 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ     2:11.40    2:15.02  
      29.05   35.51   39.86   30.60                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Schurer, Thomas           13 Burlington Co-NJ     2:15.58    2:15.29  
      29.68   33.04   41.19   31.38                                
 20 Tolino, Christian D       13 Frederick-MD         2:14.65    2:15.57  
      29.09   32.20   44.93   29.35                                
 21 Delacruz, Dylan           13 Ocean County-NJ      2:12.61    2:15.72  
      31.22   36.96   35.70   31.84                                
 22 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ           2:14.91    2:15.95  
      30.52   35.46   38.47   31.50                                
 23 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ     2:13.81    2:16.27  
      29.93   35.15   39.63   31.56                                
 24 Gardner, Ben C            14 Talbot County-MD     2:21.18    2:16.42  
      28.40   35.54   40.45   32.03                                
 25 Yancey, Oliver C          14 Ridley-PA            2:17.02    2:16.83  
      31.10   34.29   40.34   31.10                                
 26 Schiff, Aaron M           14 Burlington Co-NJ     2:17.68    2:16.97  
      30.48   35.77   38.89   31.83                                
 27 Drallios, Konstantin      14 Flushing-NY          2:17.33    2:17.17  
      29.81   35.67   41.27   30.42                                
 28 Maher, Ryan M             13 Phoenixville-PA      2:19.68    2:17.82  
      27.99   35.24   41.47   33.12                                
 29 White, David W            13 York-PA              2:16.39    2:17.88  
      29.42   35.54   40.55   32.37                                
 30 Raiken, Evan J            13 Burlington Co-NJ     2:19.62    2:18.08  
      31.11   36.80   39.79   30.38                                
 31 McNally, Patrick M        13 Western Br-DE        2:25.89    2:18.22  
      31.35   36.72   37.96   32.19                                
 32 Iuvara, David             13 Burlington Co-NJ     2:17.52    2:18.45  
      29.68   35.87   43.21   29.69                                
 33 Ferg, Andrew S            14 York-PA              2:19.18    2:18.46  
      30.35   35.58   40.65   31.88                                
 34 Anzano, Kent              13 Ocean County-NJ      2:16.02    2:18.52  
      29.13   35.23   40.98   33.18                                
 35 Nguyen, Tristan           13 West Monmouth-NJ     2:18.32    2:18.64  
      31.84   33.68   42.05   31.07                                
 36 Tse, Jade M               13 Cross Island-NY      2:19.54    2:19.32  
      30.52   33.48   41.23   34.09                                
 37 Desotelle, Chandler S     14 Chambersburg-PA      2:17.81    2:19.70  
      29.98   36.59   42.78   30.35                                
 38 Yeung, Eric               14 Ocean County-NJ      2:23.40    2:19.87  
      30.70   37.14   39.91   32.12                                
 39 Zheng, Ian                13 Cumberland-MD        2:21.65    2:20.02  
      28.82   36.98   41.01   33.21                                
 40 Myers, Samuel H           13 Western Br-DE        2:15.27    2:20.11  
      29.75   35.91   43.01   31.44                                
 41 Wayne, Dominic M          14 Western Br-DE        2:20.40    2:20.21  
      32.80   36.33   38.67   32.41                                
 42 Hayward, Joshua L         14 Phoenixville-PA      2:20.76    2:20.40  
      29.26   36.52   44.64   29.98                                
 43 Zwilgmeyer, Matt          14 Western Br-DE        2:22.97    2:20.65  
      28.90   36.93   44.36   30.46                                
 44 Gwiazdowski, Colin T      13 Reading-PA           2:25.26    2:21.78  
      31.42   35.52   43.37   31.47                                
 45 Harris, Graham W          14 Wyckoff-NJ           2:19.57    2:21.92  
      31.55   36.41   41.31   32.65                                
 46 Yim, Marcus               13 Wyckoff-NJ           2:21.22    2:22.17  
      30.62   36.98   43.15   31.42                                
 47 Ni, John Z                13 Wyckoff-NJ           2:19.55    2:22.41  
      30.81   36.89   41.64   33.07                                
 48 Dunn, Coby N              14 Ocean County-NJ      2:18.45    2:23.32  
      30.79   37.24   41.30   33.99                                
 49 Greenwood, Jacob          13 Chambersburg-PA      2:25.87    2:23.49  
      29.29   36.17   45.63   32.40                                
 50 Tascione, Matthew A       14 Kennett-PA           2:24.06    2:23.63  
      30.62   37.41   42.16   33.44                                
 51 Tran, Thomas V            14 South Shore, MA      2:24.51    2:24.09  
      30.08   37.60   43.77   32.64                                
 52 Mitchell, Alexander W     13 Ridley-PA            2:23.98    2:24.36  
      30.73   39.05   41.15   33.43                                
 53 Lengel, Jason V           13 Jennersville-PA      2:23.89    2:25.00  
      30.17   38.64   42.38   33.81                                
 54 Smith, James M            13 Frederick-MD         2:24.35    2:25.08  
      32.14   36.49   45.38   31.07                                
 55 Shepard, Noah G           14 Burlington Co-NJ     2:23.45    2:25.13  
      31.80   37.87   43.33   32.13                                
 56 Hughes, Conor P           13 South Shore, MA      2:24.46    2:25.24  
      32.34   37.16   42.97   32.77                                
 57 Powell, Tom J             14 Jennersville-PA      2:21.08    2:25.25  
      31.17   36.86   45.63   31.59                                
 58 Haines, Jake R            13 Burlington Co-NJ     2:24.15    2:25.45  
      32.70   36.46   43.12   33.17                                
 59 Navarro, Jeremiah R       14 Ocean County-NJ      2:24.32    2:25.50  
      30.37   38.76   43.64   32.73                                
 60 Haefner, Wilson G         14 Lionville-PA         2:23.38    2:25.92  
      32.95   36.94   45.08   30.95                                
 61 Chen, Matthew             14 York-PA              2:24.30    2:26.20  
      33.30   35.06   45.16   32.68                                
 62 McConnell, Jack           14 Lansdowne-PA         2:24.33    2:26.56  
      32.32   39.13   42.44   32.67                                
 63 Muessig, James W          14 SPY                  2:27.95    2:26.98  
      33.77   37.32   42.56   33.33                                
 64 Wertz, Nicholas           13 Chambersburg-PA      2:25.99    2:28.21  
      31.64   37.26   46.54   32.77                                
 65 Kubista, Collin A         14 SPY                  2:33.15    2:31.64  
      33.76   36.62   45.10   36.16                                
 66 Hussey, Reid L            14 SPY                  2:31.50    2:37.26  
      35.89   38.89   46.98   35.50                                
 67 Sames, Benjamin D         14 SPY                  2:43.31    2:37.34  
      32.52   40.65   45.91   38.26                                
 68 Schwenk, Connor C         13 SPY                  2:42.55    2:44.56  
      35.07   40.22   49.49   39.78                                
 69 Languell, Christopher J   13 SPY                  2:49.56    2:48.67  
      39.05   44.20   46.46   38.96                                
 -- Smith, Ryan T             14 Ridley-PA            2:20.65         DQ  
      Arms not in same horizontal plane - breast
      31.96   37.01   39.58   32.34                                
 -- Axelsson, Mikael J        14 Jennersville-PA      2:24.96         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
      30.20   35.40   44.06   32.69                                
 
Event 31  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA                56.39      55.14  
      26.26   28.88                                                
  2 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ       58.43      57.30  
      26.85   30.45                                                
  3 Price, Niki S             17 York-PA                58.20      57.59  
      27.00   30.59                                                
  4 Street, McKenzie C        16 Ridley-PA              57.90      57.91  
      27.15   30.76                                                
  5 Manuelli, Melissa         16 Burlington Co-NJ       59.25      58.64  
      26.80   31.84                                                
  6 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA                58.03      58.97  
      27.39   31.58                                                
  7 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA              59.12      59.72  
      28.00   31.72                                                
  8 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ       59.15    1:00.26  
      27.74   32.52                                                
B - Final
  9 Sell, Katie K             16 Rappahannock-VA      1:00.64      58.74  
      27.34   31.40                                                
 10 Marino, Sam               16 Reading-PA             59.66      59.61  
      27.97   31.64                                                
 11 Brown, Jenna              17 Burlington Co-NJ       59.72    1:00.04  
      27.43   32.61                                                
 12 Arana, Jennifer           17 Flushing-NY          1:00.22    1:00.10  
      27.78   32.32                                                
 12 Leitz, Meggie             17 Lansdowne-PA         1:00.15    1:00.10  
      27.73   32.37                                                
 14 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA           1:00.04    1:00.13  
      27.74   32.39                                                
 15 Showers, Rachel M         16 Rappahannock-VA      1:00.62    1:00.75  
      28.34   32.41                                                
 16 Hunt, Norah M             15 SMAC                 1:00.51    1:01.28  
      28.90   32.38                                                
 
Event 31  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA                55.81      56.39  
      27.03   29.36                                                
  2 Street, McKenzie C        16 Ridley-PA              56.01      57.90  
      27.25   30.65                                                
  3 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA                57.45      58.03  
      27.12   30.91                                                
  4 Price, Niki S             17 York-PA                54.61      58.20  
      27.64   30.56                                                
  5 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ       56.13      58.43  
      27.55   30.88                                                
  6 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA              59.39      59.12  
      27.98   31.14                                                
  7 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ       58.31      59.15  
      27.76   31.39                                                
  8 Manuelli, Melissa         16 Burlington Co-NJ       57.82      59.25  
      27.30   31.95                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Marino, Sam               16 Reading-PA             58.32      59.66  
      28.14   31.52                                                
 10 Brown, Jenna              17 Burlington Co-NJ       57.83      59.72  
      27.77   31.95                                                
 11 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA             59.34    1:00.04  
      27.73   32.31                                                
 12 Leitz, Meggie             17 Lansdowne-PA           59.30    1:00.15  
      28.30   31.85                                                
 13 Arana, Jennifer           17 Flushing-NY            58.87    1:00.22  
 14 Hunt, Norah M             15 SMAC                   59.52    1:00.51  
      28.81   31.70                                                
 15 Showers, Rachel M         16 Rappahannock-VA        59.23    1:00.62  
      28.65   31.97                                                
 16 Sell, Katie K             16 Rappahannock-VA      1:01.92    1:00.64  
      28.54   32.10                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ             59.91    1:00.65  
 18 Perry, Julia E            17 Wyckoff-NJ           1:00.48    1:00.87  
      28.44   32.43                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Timuscuk, Gabriella E     16 Burlington Co-NJ       59.60    1:00.91  
      28.69   32.22                                                
 20 Slocomb, Tessa A          15 Western Br-DE        1:02.51    1:00.96  
      28.85   32.11                                                
 21 Burns, Megan M            16 Ridley-PA              59.28    1:00.99  
      28.52   32.47                                                
 22 Adams, Julia T            16 Reading-PA           1:01.13    1:01.05  
      28.61   32.44                                                
 22 Belloff, Lauren J         16 SPY                  1:00.16    1:01.05  
      28.36   32.69                                                
 24 Cardow, Allison E         17 Ridley-PA            1:01.38    1:01.06  
      28.39   32.67                                                
 25 Diaz, Alicia              15 Kennett-PA             57.90    1:01.07  
      28.49   32.58                                                
 26 Atkinson, Allison N       17 SPY                    59.31    1:01.24  
      28.12   33.12                                                
 27 Calocino, Jillian M       15 Wyckoff-NJ           1:01.40    1:01.36  
      29.10   32.26                                                
 28 Wineinger, Kara E         16 Rappahannock-VA        59.24    1:01.37  
      28.80   32.57                                                
 29 Bauman, Alden C           17 SPY                    59.88    1:01.38  
      29.14   32.24                                                
 30 Wood, Laura E             16 Rappahannock-VA      1:01.47    1:01.65  
      28.89   32.76                                                
 31 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA           1:01.15    1:01.71  
      28.42   33.29                                                
 32 Evans, Sidney             16 Reading-PA           1:01.02    1:01.85  
 33 Orr, Kayla                15 Western Br-DE        1:02.41    1:01.86  
      28.84   33.02                                                
 34 Goldman, Georgia R        17 Cross Island-NY      1:00.68    1:02.13  
      28.94   33.19                                                
 35 Ramsland, Izzy H          16 Jennersville-PA      1:04.68    1:02.25  
      29.55   32.70                                                
 36 Moore, Shawna             17 Phoenixville-PA      1:01.40    1:02.32  
      28.39   33.93                                                
 37 Vaughn, Carley E          15 York-PA              1:01.97    1:02.39  
      30.32   32.07                                                
 38 Schaefer, Courtney M      17 York-PA                59.98    1:02.43  
      29.38   33.05                                                
 39 Yadoff, Jamie H           15 Wyckoff-NJ           1:02.69    1:02.49  
      29.04   33.45                                                
 40 Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ           1:01.06    1:02.58  
      29.35   33.23                                                
 41 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ     1:00.62    1:02.59  
      29.24   33.35                                                
 42 Bromley, Alex L           15 Burlington Co-NJ     1:02.39    1:02.62  
      29.35   33.27                                                
 43 Lu, YangYang P            16 York-PA              1:00.20    1:02.73  
      29.44   33.29                                                
 44 Santos, Olivia J          15 Flushing-NY          1:02.04    1:02.83  
      29.27   33.56                                                
 45 Molloy, Marianne          15 Ocean County-NJ        58.43    1:02.87  
      29.71   33.16                                                
 46 Griswold, Molly C         15 Ocean County-NJ      1:02.51    1:03.05  
 47 Biagioli, Isabella A      15 Wyckoff-NJ           1:03.09    1:03.08  
      29.89   33.19                                                
 48 Musser, Meg S             17 Jennersville-PA      1:02.59    1:03.14  
      29.68   33.46                                                
 49 Worrell, Taylor N         17 Burlington Co-NJ       59.21    1:03.19  
      29.10   34.09                                                
 50 Chiang, Sophia S          16 West Monmouth-NJ     1:03.08    1:03.29  
      29.91   33.38                                                
 51 Dickey, Megan K           15 SPY                  1:04.59    1:03.43  
      29.21   34.22                                                
 52 Cossitor, Kate            17 Reading-PA           1:04.56    1:03.44  
      29.60   33.84                                                
 53 Trent, Sarah              17 Burlington Co-NJ     1:04.48    1:03.56  
      30.17   33.39                                                
 54 Smith, Nicole A           15 Frederick-MD         1:05.00    1:03.60  
      28.76   34.84                                                
 55 Haefner, Peyton E         16 Lionville-PA         1:02.55    1:03.61  
      29.90   33.71                                                
 56 Timuscuk, Maria A         17 Burlington Co-NJ     1:02.86    1:03.66  
      30.31   33.35                                                
 57 Koenig, Casey L           16 Wyckoff-NJ           1:02.25    1:03.73  
      30.20   33.53                                                
 58 Kohart, Lauren            17 Burlington Co-NJ     1:03.90    1:03.74  
 59 Rush, Megan A             16 Mid-Delmarva-MD      1:02.16    1:03.76  
      29.61   34.15                                                
 60 Bryant, Julia E           17 Howard County-MD     1:04.07    1:04.08  
      29.39   34.69                                                
 61 Evanko, Kate G            16 Kennett-PA           1:03.24    1:04.13  
      29.72   34.41                                                
 62 Yount, Maggie A           15 Western Br-DE        1:04.58    1:04.15  
      29.73   34.42                                                
 63 Davis, Saralynn G         15 Jennersville-PA      1:05.29    1:04.33  
      30.26   34.07                                                
 64 Brown, Natalie A          15 Ocean County-NJ      1:01.37    1:04.35  
      29.91   34.44                                                
 65 Wadsworth, Kiera A        15 Ridley-PA            1:04.00    1:04.39  
      29.59   34.80                                                
 66 Costa, Julia K            16 Burlington Co-NJ     1:02.70    1:04.42  
      30.21   34.21                                                
 67 Altchiler, Emily M        15 Huntington-NY          59.48    1:04.49  
 68 Collier, Tara L           15 Lionville-PA         1:04.83    1:04.66  
      29.64   35.02                                                
 69 Farina, Nicole L          17 BRY                    58.78    1:04.68  
      29.47   35.21                                                
 70 Salerno, Caroline R       16 Wyckoff-NJ           1:04.08    1:04.80  
      30.12   34.68                                                
 71 Goodman, Abigail S        15 SPY                  1:03.56    1:04.93  
      30.51   34.42                                                
 72 Broome, Nikki             15 Burlington Co-NJ     1:05.20    1:05.02  
      29.85   35.17                                                
 73 Benson, Anja M            16 SPY                  1:04.52    1:05.30  
      30.15   35.15                                                
 74 Vennitti, Gabby M         15 Cross Island-NY      1:04.94    1:05.33  
      29.98   35.35                                                
 75 DeCrescente, Lauren M     17 Lionville-PA         1:03.90    1:05.36  
      30.76   34.60                                                
 76 Kern, Carolyn E           16 Ocean County-NJ      1:01.87    1:05.39  
      29.89   35.50                                                
 77 Lawrence, Olivia C        17 South Shore, MA      1:04.80    1:05.71  
      30.94   34.77                                                
 78 Wadding, Julia R          15 Frederick-MD         1:04.53    1:05.76  
      30.20   35.56                                                
 79 Sears, Katherine L        15 Brandywine-PA        1:05.64    1:05.82  
 80 Harmon, Kate E            17 SPY                  1:01.75    1:05.88  
      29.94   35.94                                                
 81 Evans, Caroline G         17 SPY                  1:02.62    1:05.95  
      30.48   35.47                                                
 82 Kelly, Natalie E          15 Burlington Co-NJ     1:03.45    1:06.20  
      31.73   34.47                                                
 83 Smires, Audra E           15 Ocean County-NJ      1:00.50    1:06.73  
      30.72   36.01                                                
 84 Reigel, Bailey R          16 Kennett-PA           1:04.88    1:06.75  
      30.83   35.92                                                
 85 Koons, Claire E           16 WAY                  1:05.51    1:06.77  
      30.64   36.13                                                
 86 Miller, Jordan K          15 SMAC                 1:02.01    1:06.88  
      31.95   34.93                                                
 87 Corpuz, Gabrielle D       17 Ocean County-NJ      1:02.56    1:07.26  
      31.29   35.97                                                
 88 Welch, Catherine R        15 Brandywine-PA        1:05.54    1:07.31  
 89 Gleason, Breanna          15 Burlington Co-NJ     1:02.41    1:07.60  
      31.27   36.33                                                
 90 Talamayan, Janina         16 Ocean County-NJ      1:05.63    1:07.79  
 90 Asanjarani, Ashley S      15 Cross Island-NY      1:05.02    1:07.79  
      31.31   36.48                                                
 92 Largmann, Danielle M      16 West Monmouth-NJ     1:05.43    1:08.09  
      31.65   36.44                                                
 93 Bohny, Meghan D           17 SPY                  1:08.57    1:08.77  
 94 Kilfeather, Kathleen      17 Ocean County-NJ      1:05.59    1:09.06  
      32.06   37.00                                                
 95 Burke, Amanda J           17 Ocean County-NJ      1:04.61    1:11.56  
      32.68   38.88                                                
 -- Vickery, Laci R           16 WAY                  1:08.21   X1:10.15  
      32.38   37.77                                                
 -- Miller, Megan A           16 SPY                  1:02.44         DQ  
      One hand touch
      29.27   33.74                                                
 
Event 32  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kogut, Dougie A           17 SPY                    51.94      50.75  
      23.56   27.19                                                
  2 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ             51.60      50.89  
      24.19   26.70                                                
  3 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ       51.33      50.93  
      23.98   26.95                                                
  4 Harrison, William L       16 Flushing-NY            51.73      51.33  
      24.46   26.87                                                
  5 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ        52.40      51.82  
      24.51   27.31                                                
  6 Morgan-Scott, Luke A      18 BRY                    52.59      52.27  
      24.52   27.75                                                
  7 Smith, Ben C              18 Ocean County-NJ        52.84      52.60  
      24.99   27.61                                                
  8 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA        52.89      52.62  
      24.83   27.79                                                
B - Final
  9 Davis, Connor W           16 Burlington Co-NJ       53.45      52.61  
      24.44   28.17                                                
 10 Fisher, Ryder H           16 Reading-PA             53.16      52.76  
      24.66   28.10                                                
 11 Francis, Ben M            16 York-PA                53.15      52.81  
      25.41   27.40                                                
 12 Runfola, Tim              16 Burlington Co-NJ       53.34      53.16  
      24.92   28.24                                                
 13 Groff, Trent D            16 Reading-PA             53.87      53.28  
      24.53   28.75                                                
 14 Dello Buono, Frank A      18 Kennett-PA             54.11      53.81  
      25.13   28.68                                                
 15 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA              54.08      54.37  
      25.43   28.94                                                
 16 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE          53.53      54.40  
      25.13   29.27                                                
 
Event 32  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ       48.87      51.33  
      23.78   27.55                                                
  2 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ             50.45      51.60  
      24.00   27.60                                                
  3 Harrison, William L       16 Flushing-NY            50.64      51.73  
      24.27   27.46                                                
  4 Kogut, Dougie A           17 SPY                    50.69      51.94  
      24.28   27.66                                                
  5 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ        50.67      52.40  
      24.52   27.88                                                
  6 Morgan-Scott, Luke A      18 BRY                    51.91      52.59  
      25.01   27.58                                                
  7 Smith, Ben C              18 Ocean County-NJ        52.22      52.84  
      24.91   27.93                                                
  8 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA        52.80      52.89  
      25.10   27.79                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Francis, Ben M            16 York-PA                52.51      53.15  
      25.61   27.54                                                
 10 Fisher, Ryder H           16 Reading-PA             54.43      53.16  
      25.05   28.11                                                
 11 Runfola, Tim              16 Burlington Co-NJ       52.28      53.34  
      24.99   28.35                                                
 12 Davis, Connor W           16 Burlington Co-NJ       53.74      53.45  
      25.03   28.42                                                
 13 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE          52.46      53.53  
      24.97   28.56                                                
 14 Groff, Trent D            16 Reading-PA             54.69      53.87  
      25.08   28.79                                                
 15 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA              52.59      54.08  
      25.04   29.04                                                
 16 Dello Buono, Frank A      18 Kennett-PA             53.35      54.11  
      25.20   28.91                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA              53.64      54.20  
      25.94   28.26                                                
 18 Tunno, Conor F            17 Lionville-PA           53.50      54.26  
      25.60   28.66                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shellem, John M           17 Burlington Co-NJ       52.37      54.35  
      25.26   29.09                                                
 20 Stewart, Noah A           16 York-PA                52.70      54.38  
      25.63   28.75                                                
 21 Rosenberger, Daniel J     15 Ridley-PA              53.89      54.59  
      25.41   29.18                                                
 22 Caffrey, Ryan             17 Burlington Co-NJ       53.47      54.60  
      25.19   29.41                                                
 23 King, Chance T            18 York-PA                52.78      54.64  
      25.84   28.80                                                
 23 Mooers, Henry D           15 South Shore, MA        55.74      54.64  
      26.06   28.58                                                
 25 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ       57.37      54.68  
      24.66   30.02                                                
 26 Buckley, Gregory F        16 Kennett-PA             52.68      54.71  
      25.43   29.28                                                
 27 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ             55.72      54.97  
      26.07   28.90                                                
 28 Chang, Raymond K          17 Howard County-MD       55.62      55.00  
      25.52   29.48                                                
 29 Fuller, Sam M             16 SPY                    54.21      55.03  
      25.89   29.14                                                
 30 O'Neill, Ryan P           17 West Monmouth-NJ       54.82      55.10  
      25.78   29.32                                                
 31 Rastelli, Alex J          15 South Shore, MA        54.59      55.11  
      25.78   29.33                                                
 32 Resweber, Clay H          17 Ridley-PA              54.44      55.18  
      25.45   29.73                                                
 33 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE              55.79      55.21  
      26.10   29.11                                                
 34 Barnes, Logan J           17 Burlington Co-NJ       53.77      55.30  
      26.01   29.29                                                
 35 Barr, John W              18 WAY                    56.57      55.41  
      25.46   29.95                                                
 36 Howard, Tyler J           17 GreaterNashua-NH       56.86      55.48  
      26.06   29.42                                                
 37 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ             55.86      55.56  
      25.56   30.00                                                
 38 Pan, Noah                 16 Flushing-NY            59.49      55.62  
      26.48   29.14                                                
 39 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ        56.69      55.72  
      26.13   29.59                                                
 40 McNamara, Colin C         18 Phoenixville-PA        56.65      55.74  
      26.00   29.74                                                
 41 Herlihey, Peter           16 Lionville-PA           54.72      55.97  
      25.34   30.63                                                
 42 Riordan, Jacob A          18 Burlington Co-NJ       55.14      56.09  
      26.28   29.81                                                
 43 Rogatz, Henry             17 BRY                    54.92      56.16  
      26.79   29.37                                                
 44 Finnegan, Brendan M       15 Burlington Co-NJ       55.28      56.17  
      26.26   29.91                                                
 45 Souza, Zach H             15 South Shore, MA        56.23      56.38  
      26.42   29.96                                                
 46 Greer, Logan E            17 Brandywine-PA          54.77      56.39  
      26.45   29.94                                                
 47 Zhang, Robin              16 Phoenixville-PA        56.08      56.48  
      26.45   30.03                                                
 47 Green, Aaron C            16 Central Delaware       55.83      56.48  
      26.04   30.44                                                
 49 Zlupko, TJ J              16 BRY                    54.95      56.53  
      25.98   30.55                                                
 50 Biagioli, Francis P       15 Wyckoff-NJ             57.15      56.65  
      27.12   29.53                                                
 51 Orzechowski, Drew C       17 West Monmouth-NJ       53.88      56.78  
      26.43   30.35                                                
 52 Brown, Jacob R            15 Talbot County-MD       56.26      56.86  
      26.63   30.23                                                
 53 Magorry, Philip M         17 Jennersville-PA        57.47      56.89  
      25.77   31.12                                                
 54 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ             57.98      56.92  
      26.82   30.10                                                
 54 Brinton, Trevor L         16 Kennett-PA             54.67      56.92  
      26.22   30.70                                                
 56 Anibal, James T           15 Rappahannock-VA        55.44      57.06  
      26.72   30.34                                                
 57 Buzdygon, David A         17 BRY                    56.53      57.08  
      27.02   30.06                                                
 58 Field, Francis L          17 BRY                    54.93      57.14  
      27.74   29.40                                                
 59 Lee, Anthony              16 Talbot County-MD       56.39      57.17  
      26.09   31.08                                                
 60 Aronson, Danny B          16 Burlington Co-NJ       56.37      57.21  
      26.89   30.32                                                
 61 McMahon, Nolan M          17 Talbot County-MD       57.67      57.27  
      27.16   30.11                                                
 62 Winchester, Logan         17 Reading-PA             57.11      57.31  
      26.15   31.16                                                
 63 Culbert, Michael A        16 Ocean County-NJ        56.71      57.40  
      26.79   30.61                                                
 64 Merritt, Justin T         16 SMAC                   56.12      57.45  
      26.76   30.69                                                
 65 March, Christian M        17 Carroll Co.-MD         58.35      57.52  
      26.55   30.97                                                
 65 Brown, Joshua R           15 Talbot County-MD       56.29      57.52  
      26.68   30.84                                                
 65 Knapp, Michael P          17 Flushing-NY            57.60      57.52  
      25.76   31.76                                                
 68 Park, William             15 Wyckoff-NJ             58.23      57.60  
      27.21   30.39                                                
 69 Carey, Bobby F            16 SMAC                   56.28      57.73  
      27.32   30.41                                                
 70 Barnes, Porter J          16 Burlington Co-NJ       59.35      58.05  
      26.96   31.09                                                
 71 Tenner, Alexander P       18 Ocean County-NJ        54.41      58.09  
      26.88   31.21                                                
 71 Meek, Parker H            17 Howard County-MD       58.67      58.09  
      27.17   30.92                                                
 73 Volm, Zach                15 Burlington Co-NJ       59.59      58.13  
      27.25   30.88                                                
 74 Jones, Brendan M          15 SPY                    57.10      58.21  
      27.74   30.47                                                
 75 Perkowski, Evan A         17 WAY                    58.46      58.25  
      27.18   31.07                                                
 76 Brant, Michael D          16 Western Br-DE          59.41      58.34  
      27.67   30.67                                                
 77 McDermott, Jake P         16 Jennersville-PA        59.19      58.40  
      27.32   31.08                                                
 78 Vaughn, Christopher T     17 Rappahannock-VA        57.39      58.80  
      26.86   31.94                                                
 79 Rubino, Kendrick M        16 GreaterNashua-NH       58.65      58.92  
      27.81   31.11                                                
 79 Gannon, Brady S           17 Burlington Co-NJ       57.85      58.92  
      27.73   31.19                                                
 81 McBride, Colin            16 Burlington Co-NJ       59.23      58.99  
      27.49   31.50                                                
 82 Manley, Corey E           16 BRY                    55.08      59.09  
      27.08   32.01                                                
 83 Gottfried, Andrew S       15 Mid-Delmarva-MD        59.42      59.14  
      28.20   30.94                                                
 84 Maniscalco, Jack E        17 SPY                    58.98      59.29  
      26.78   32.51                                                
 85 Donahue, Brian P          15 Wyckoff-NJ             59.15      59.56  
      27.44   32.12                                                
 86 Gillooly, Patrick C       15 Burlington Co-NJ       58.58      59.59  
      27.47   32.12                                                
 87 Buckley, Joseph J         18 West Monmouth-NJ       57.73      59.67  
      27.75   31.92                                                
 88 Schroeder, Liam C         15 Brandywine-PA          59.54    1:00.00  
      28.11   31.89                                                
 89 Asanjarani, Jonathan D    17 Cross Island-NY        57.50    1:00.07  
      27.64   32.43                                                
 89 Akhavan, Ryan V           15 SPY                  1:00.83    1:00.07  
      27.85   32.22                                                
 91 Smits, David J            16 Wyckoff-NJ             59.44    1:00.08  
      28.13   31.95                                                
 92 Smith, Adam M             16 SPY                  1:00.47    1:00.42  
      28.73   31.69                                                
 93 Kogut, Richie W           15 SPY                    59.45    1:00.68  
      28.41   32.27                                                
 94 Masciandaro, Nicholas     15 Burlington Co-NJ       59.00    1:00.97  
      28.03   32.94                                                
 95 Callis, Daniel            17 Chambersburg-PA        59.11    1:01.30  
      28.39   32.91                                                
 96 Wolfkill, Aaron M         17 SPY                  1:00.27    1:01.64  
      27.60   34.04                                                
 97 Thompson, George M        17 Ocean County-NJ        58.34    1:02.02  
      28.66   33.36                                                
 98 O'Brien, Joe              15 Lansdowne-PA              NT    1:02.05  
      28.77   33.28                                                
 99 Muessig, Pierce C         17 SPY                  1:00.90    1:02.81  
      29.28   33.53                                                
100 Baker, Richie W           16 SPY                  1:03.12    1:04.61  
      29.48   35.13                                                
101 Troy, Caelen T            15 SPY                  1:05.73    1:05.17  
      29.92   35.25                                                
102 Griswold, Robert T        17 Ocean County-NJ        59.69    1:05.69  
      29.81   35.88                                                
103 McKeehan, Jack B          15 SPY                  1:07.85    1:08.97  
      30.57   38.40                                                
104 Atkinson, Aidan P         15 SPY                  1:18.34    1:09.11  
      31.86   37.25                                                
 -- Morgan, Ben R             17 Jennersville-PA      1:05.82     X59.85  
      27.63   32.22                                                
 -- Benchoff, Darek P         15 WAY                  1:01.45   X1:01.96  
      28.77   33.19                                                
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA        57.57      57.32  
      27.27   30.05                                                
  2 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ        59.91      59.14  
      27.68   31.46                                                
  3 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA            1:00.53      59.34  
      28.07   31.27                                                
  4 Hansen, Morgan M          14 Phoenixville-PA        59.88      59.37  
      27.95   31.42                                                
  5 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA        59.94      59.68  
      27.15   32.53                                                
  6 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ             59.99    1:00.13  
      28.20   31.93                                                
  7 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           1:00.86    1:01.03  
      29.03   32.00                                                
  8 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           1:00.76    1:02.83  
      29.45   33.38                                                
B - Final
  9 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA      1:01.02      59.17  
      28.11   31.06                                                
 10 Younts, Rebecca G         14 Catonsville-MD       1:01.63      59.47  
      27.99   31.48                                                
 11 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA      1:01.05      59.91  
      28.33   31.58                                                
 12 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY        1:01.21    1:01.27  
      28.85   32.42                                                
 13 Nigh-Johnson, Amelia      14 Sussex-DE            1:01.40    1:01.52  
      28.28   33.24                                                
 14 Gingerich, Marisa H       14 York-PA              1:02.51    1:01.55  
      28.81   32.74                                                
 15 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ           1:01.67    1:02.31  
      28.96   33.35                                                
 16 Longenecker, Emily D      14 Western Br-DE        1:02.88    1:03.75  
      28.97   34.78                                                
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA        56.43      57.57  
      27.57   30.00                                                
  2 Hansen, Morgan M          14 Phoenixville-PA        59.54      59.88  
      28.24   31.64                                                
  3 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ        58.86      59.91  
      28.33   31.58                                                
  4 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA      1:00.93      59.94  
      27.76   32.18                                                
  5 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ             59.50      59.99  
      29.12   30.87                                                
  6 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA            1:01.96    1:00.53  
      28.85   31.68                                                
  7 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ             59.81    1:00.76  
      28.93   31.83                                                
  8 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           1:00.39    1:00.86  
      28.77   32.09                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA      1:01.25    1:01.02  
      29.24   31.78                                                
 10 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA        59.47    1:01.05  
      29.08   31.97                                                
 11 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY        1:01.25    1:01.21  
      28.75   32.46                                                
 12 Nigh-Johnson, Amelia      14 Sussex-DE            1:02.40    1:01.40  
      28.63   32.77                                                
 13 Younts, Rebecca G         14 Catonsville-MD       1:00.48    1:01.63  
      29.28   32.35                                                
 14 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ           1:00.61    1:01.67  
      29.19   32.48                                                
 15 Gingerich, Marisa H       14 York-PA              1:00.44    1:02.51  
      29.65   32.86                                                
 16 Longenecker, Emily D      14 Western Br-DE        1:06.98    1:02.88  
      29.24   33.64                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rumsey, Charlotte D       13 SMAC                 1:01.89    1:03.02  
      30.04   32.98                                                
 18 Sun, Jessica J            14 York-PA              1:03.21    1:03.06  
      29.98   33.08                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fabius, Emily R           14 Phoenixville-PA      1:05.86    1:03.32  
      29.09   34.23                                                
 20 Elder, Maelyn E           14 York-PA              1:01.92    1:03.50  
      29.72   33.78                                                
 21 Spillane, Catherine E     14 South Shore, MA      1:05.82    1:03.53  
      29.63   33.90                                                
 22 Ronan, Eleanor G          14 YNS                  1:01.52    1:03.58  
      30.34   33.24                                                
 23 Quinn, Lilly H            14 BRY                  1:03.64    1:03.64  
      30.01   33.63                                                
 24 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA            1:04.99    1:03.73  
      29.74   33.99                                                
 25 Blake, Kelly A            14 Western Br-DE        1:01.37    1:03.94  
      29.37   34.57                                                
 26 Kilama, Atim              13 BRY                  1:05.09    1:04.04  
      30.98   33.06                                                
 27 Brenneman, Lindsay C      14 York-PA              1:02.70    1:04.48  
      30.44   34.04                                                
 28 Guerdat, Coralie          14 Wyckoff-NJ           1:03.11    1:04.52  
      30.09   34.43                                                
 29 Volkov, Stacy L           14 Ocean County-NJ      1:04.15    1:04.73  
      30.61   34.12                                                
 30 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD      1:02.17    1:04.84  
      30.89   33.95                                                
 31 Hansen, Riley M           13 Phoenixville-PA      1:06.18    1:04.86  
      30.48   34.38                                                
 32 Davis, Natalie            13 Ocean County-NJ      1:06.67    1:04.91  
      31.05   33.86                                                
 33 McCarthy, Siobhan E       14 Lionville-PA         1:07.60    1:05.00  
      30.32   34.68                                                
 34 Brokstorp, Malin          14 Hagerstown-MD        1:04.55    1:05.19  
      29.84   35.35                                                
 35 Szum, Katie J             14 GreaterNashua-NH     1:04.65    1:05.27  
      31.13   34.14                                                
 36 McCleskey, Caroline       14 Reston-VA            1:06.12    1:05.33  
      30.45   34.88                                                
 37 Keating, Abby J           14 York-PA              1:04.17    1:05.39  
      30.97   34.42                                                
 38 DeHavenon, Cecilia R      14 East Hampton-NY      1:08.49    1:05.46  
      29.90   35.56                                                
 39 Savory, Aley M            13 Jennersville-PA      1:04.00    1:05.48  
      29.86   35.62                                                
 40 Groff, Avelia L           14 Phoenixville-PA      1:07.90    1:05.75  
      30.09   35.66                                                
 41 Bye, Danielle N           14 Western Br-DE        1:06.92    1:05.96  
      31.62   34.34                                                
 42 DiCamillo, Lauren T       13 Brandywine-PA        1:07.52    1:05.99  
      30.53   35.46                                                
 43 Distenfeld, Maddie R      13 Jennersville-PA      1:06.05    1:06.00  
      31.54   34.46                                                
 44 Gagnon, Nicole M          13 GreaterNashua-NH     1:04.95    1:06.10  
      30.67   35.43                                                
 45 Swanson, Isabella         13 East Hampton-NY      1:05.43    1:06.11  
      30.57   35.54                                                
 46 Enriquez, Ava             13 Reading-PA           1:07.97    1:06.31  
      31.71   34.60                                                
 47 Brown, Blair              14 Burlington Co-NJ     1:07.22    1:06.71  
      30.80   35.91                                                
 48 Cabaron, Gabrielle A      14 Ocean County-NJ      1:06.09    1:06.83  
      31.78   35.05                                                
 49 Swartz, Carly S           14 Ridley-PA            1:05.25    1:07.13  
      31.49   35.64                                                
 50 Ritter, Hailey            13 Talbot County-MD     1:03.78    1:07.32  
      31.99   35.33                                                
 51 Murphy, Rosalia           13 Lansdowne-PA         1:07.77    1:07.34  
      30.65   36.69                                                
 52 Pearson, Ashley N         14 Rappahannock-VA      1:08.24    1:07.35  
      30.83   36.52                                                
 53 Green, Rebecca A          14 BRY                  1:07.68    1:07.38  
      31.48   35.90                                                
 54 Osleger, Lexi R           14 Rappahannock-VA      1:05.68    1:07.55  
      31.60   35.95                                                
 55 Flanagan, Brianna         13 Wyckoff-NJ           1:06.15    1:07.72  
      30.72   37.00                                                
 56 Martin, Kylie R           13 York-PA              1:07.31    1:07.83  
      32.19   35.64                                                
 57 Borrero, Kayla            13 Ocean County-NJ      1:05.83    1:07.85  
      31.78   36.07                                                
 58 Loucraft, Maggie K        14 GreaterNashua-NH     1:06.98    1:07.92  
      31.12   36.80                                                
 59 Park, Sarah               13 Wyckoff-NJ             33.87    1:07.95  
      31.43   36.52                                                
 60 McDermott, Breanne        14 Lionville-PA         1:08.69    1:08.02  
      31.64   36.38                                                
 61 Franciscus, Samantha L    14 Jennersville-PA      1:07.99    1:08.19  
      31.04   37.15                                                
 62 Loomis, Sarah E           13 SMAC                 1:09.95    1:08.24  
      32.28   35.96                                                
 63 Andrews, Abby F           13 SPY                  1:06.67    1:08.29  
      32.40   35.89                                                
 64 Bilello, Adrienne M       14 Burlington Co-NJ     1:06.91    1:08.48  
      32.07   36.41                                                
 65 Stein, Maggie H           14 Catonsville-MD       1:08.58    1:08.49  
      32.67   35.82                                                
 65 Krische, Sheila M         14 Cross Island-NY      1:06.98    1:08.49  
      31.77   36.72                                                
 67 Levinson, Kaitlyn         13 Burlington Co-NJ     1:06.79    1:08.60  
      32.42   36.18                                                
 68 Nowak, Sydney I           13 Wyckoff-NJ           1:08.13    1:08.78  
      32.41   36.37                                                
 69 Dorsey, Grace E           14 York-PA              1:07.41    1:09.15  
      32.13   37.02                                                
 70 McNamara, Maggie Rose R   14 Phoenixville-PA      1:09.95    1:09.25  
      33.16   36.09                                                
 71 Hussin, Elizabeth J       14 Phoenixville-PA      1:09.28    1:09.34  
      32.11   37.23                                                
 72 Bodnar, Allie R           14 SPY                  1:07.97    1:09.37  
      31.95   37.42                                                
 73 Policari, Jordan          13 West Monmouth-NJ     1:09.44    1:09.40  
      30.99   38.41                                                
 74 Stoner, Maddi R           14 York-PA              1:05.25    1:09.69  
      32.73   36.96                                                
 75 Heitkamp, Katerina M      14 South Shore, MA      1:08.80    1:10.06  
      33.45   36.61                                                
 76 Mulcahy, Brianna R        13 West Monmouth-NJ     1:09.75    1:10.09  
      33.52   36.57                                                
 77 Redican, Emi K            13 Reston-VA            1:07.15    1:10.13  
      32.73   37.40                                                
 78 Pluckhorn, Eliza          14 Burlington Co-NJ     1:09.95    1:10.23  
      31.64   38.59                                                
 79 Colasurdo, Alexis         14 Ocean County-NJ      1:05.86    1:10.42  
      32.32   38.10                                                
 80 Thornton, Hannah E        13 Jennersville-PA      1:08.32    1:10.83  
      32.39   38.44                                                
 81 Walker, Madilyn K         13 Rappahannock-VA      1:03.76    1:10.90  
      32.57   38.33                                                
 82 Behnke, Maria E           14 Rappahannock-VA      1:08.44    1:11.79  
      33.01   38.78                                                
 83 DeMaio, Sarah J           13 SPY                  1:10.38    1:12.41  
      34.01   38.40                                                
 84 Elspas, Molly K           14 Frederick-MD         1:09.52    1:12.43  
      33.74   38.69                                                
 85 Sena, Chloe M             14 Wyckoff-NJ           1:08.07    1:13.79  
      34.23   39.56                                                
 86 Whaling, Isabel C         14 SPY                  1:18.60    1:14.09  
      34.95   39.14                                                
 87 Kozel, Emily N            13 SPY                  1:15.07    1:14.60  
      34.50   40.10                                                
 88 Russell, Katie M          13 SPY                  1:13.29    1:15.18  
      35.96   39.22                                                
 89 Owens, Shannon V          14 SPY                  1:06.50    1:16.83  
      35.53   41.30                                                
 -- Darmofal, Hannah          13 West Chester-PA      1:10.65   X1:09.68  
      33.04   36.64                                                
 -- Manning, Hanna H          14 WAY                  1:10.27   X1:11.49  
      32.63   38.86                                                
 
Event 34  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ       54.25      53.81  
      24.71   29.10                                                
  2 Holman, Kyle              14 Western Br-DE          55.38      55.49  
      25.96   29.53                                                
  3 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ             55.63      56.12  
      26.34   29.78                                                
  4 Ellis, Tyler              14 Reston-VA              55.64      56.14  
      26.37   29.77                                                
  5 Pressly, John P           14 Frederick-MD           57.05      56.19  
      25.54   30.65                                                
  6 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ             57.88      56.87  
      26.71   30.16                                                
  7 Gunn, Ted P               14 York-PA                58.64      58.36  
      27.34   31.02                                                
  8 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA        58.57      58.55  
      26.88   31.67                                                
B - Final
  9 Howard, Nick A            14 SPY                    58.64      58.58  
      27.37   31.21                                                
 10 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA        59.17      58.63  
      27.35   31.28                                                
 11 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD        59.71      59.14  
      27.48   31.66                                                
 12 O'Toole, Victor E         14 Catonsville-MD       1:00.00      59.45  
      27.92   31.53                                                
 13 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ        59.62      59.81  
      27.76   32.05                                                
 14 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE          59.72      59.82  
      28.16   31.66                                                
 15 Klemm, Max C              14 Catonsville-MD       1:00.69    1:00.59  
      27.97   32.62                                                
 16 Maher, Ryan M             13 Phoenixville-PA      1:00.46    1:00.63  
      27.89   32.74                                                
C - Final
 -- Sun, Alex J               12 York-PA              1:00.91   X1:00.05  
      27.66   32.39                                                
 -- Yang, Nicholas Y          14 BRY                  1:01.61   X1:00.63  
      28.80   31.83                                                
 -- Donlevy, Billy            14 Cross Island-NY      1:00.83   X1:00.89  
      27.82   33.07                                                
 
Event 34  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ       53.32      54.25  
      25.34   28.91                                                
  2 Holman, Kyle              14 Western Br-DE          56.19      55.38  
      26.09   29.29                                                
  3 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ             55.80      55.63  
      26.17   29.46                                                
  4 Ellis, Tyler              14 Reston-VA              56.60      55.64  
      25.93   29.71                                                
  5 Pressly, John P           14 Frederick-MD           55.97      57.05  
      26.11   30.94                                                
  6 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ             57.63      57.88  
      27.43   30.45                                                
  7 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA      1:00.73      58.57  
      27.23   31.34                                                
  8 Gunn, Ted P               14 York-PA              1:00.90      58.64  
      27.71   30.93                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Howard, Nick A            14 SPY                       NT     J58.64  
 10 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA      1:01.02      59.17  
      27.33   31.84                                                
 11 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ        57.88      59.62  
      27.99   31.63                                                
 12 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD        59.42      59.71  
      27.84   31.87                                                
 13 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        1:00.06      59.72  
      28.10   31.62                                                
 14 O'Toole, Victor E         14 Catonsville-MD       1:01.32    1:00.00  
      28.99   31.01                                                
 15 Maher, Ryan M             13 Phoenixville-PA      1:03.44    1:00.46  
      28.02   32.44                                                
 16 Klemm, Max C              14 Catonsville-MD         59.85    1:00.69  
      26.96   33.73                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donlevy, Billy            14 Cross Island-NY      1:01.11    1:00.83  
      28.49   32.34                                                
 18 Sun, Alex J               12 York-PA              1:00.53    1:00.91  
      28.66   32.25                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Byrd, Bryan               13 Western Br-DE        1:02.23    1:01.07  
      28.84   32.23                                                
 20 Zwilgmeyer, Matt          14 Western Br-DE        1:01.87    1:01.08  
      29.01   32.07                                                
 21 Yang, Nicholas Y          14 BRY                  1:01.42    1:01.61  
      29.47   32.14                                                
 22 Tolino, Christian D       13 Frederick-MD         1:03.11    1:01.68  
      28.95   32.73                                                
 23 Desotelle, Chandler S     14 Chambersburg-PA      1:06.26    1:01.91  
      30.16   31.75                                                
 24 Anzano, Kent              13 Ocean County-NJ      1:01.39    1:02.25  
      29.18   33.07                                                
 25 Myers, Samuel H           13 Western Br-DE        1:00.89    1:02.28  
      30.50   31.78                                                
 26 White, David W            13 York-PA              1:02.73    1:02.34  
      28.88   33.46                                                
 27 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ           1:01.29    1:02.52  
      29.35   33.17                                                
 28 Liu, NingNing H           13 York-PA              1:02.84    1:02.53  
      29.82   32.71                                                
 29 Kay, Ryan                 14 Burlington Co-NJ     1:04.09    1:02.64  
      28.73   33.91                                                
 30 McIlroy, Connor J         14 Lionville-PA         1:01.90    1:02.70  
      29.81   32.89                                                
 31 Lucas, Connor             13 Huntington-NY        1:01.99    1:02.72  
      29.78   32.94                                                
 32 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ     1:00.74    1:02.81  
      28.94   33.87                                                
 33 Keck, Hunter              14 Reading-PA           1:02.75    1:02.84  
      29.65   33.19                                                
 34 Schurer, Thomas           13 Burlington Co-NJ     1:01.98    1:02.87  
      29.86   33.01                                                
 35 Leitz, JR                 13 Lansdowne-PA         1:05.74    1:02.90  
      29.33   33.57                                                
 36 Hayward, Joshua L         14 Phoenixville-PA      1:02.43    1:02.96  
      29.52   33.44                                                
 37 Labenski, Mitchell        14 Lionville-PA         1:02.07    1:03.00  
      29.75   33.25                                                
 38 Nguyen, Tristan           13 West Monmouth-NJ     1:04.78    1:03.14  
      29.38   33.76                                                
 39 Booth, Jack               14 Lansdowne-PA         1:04.84    1:03.27  
      29.25   34.02                                                
 40 Mason, John R             14 SPY                  1:02.04    1:03.57  
      29.68   33.89                                                
 41 Gatchalian, Kyle C        14 West Monmouth-NJ     1:04.73    1:03.94  
      29.22   34.72                                                
 42 Turner, Justin            14 Reston-VA            1:02.37    1:04.09  
      29.72   34.37                                                
 43 Myers, Connor K           14 Lionville-PA         1:07.01    1:04.63  
      29.53   35.10                                                
 44 Yim, Marcus               13 Wyckoff-NJ           1:06.45    1:04.73  
      30.02   34.71                                                
 45 Navarro, Jeremiah R       14 Ocean County-NJ      1:04.88    1:05.13  
      30.38   34.75                                                
 46 Ai, Tyler T               14 Howard County-MD     1:07.20    1:05.16  
      30.21   34.95                                                
 47 Zheng, Ian                13 Cumberland-MD        1:04.26    1:05.26  
      29.42   35.84                                                
 48 Yancey, Oliver C          14 Ridley-PA            1:07.94    1:05.44  
      30.92   34.52                                                
 49 Greenwood, Jacob          13 Chambersburg-PA      1:05.15    1:05.46  
      30.30   35.16                                                
 50 Stevens, Jack T           14 Talbot County-MD     1:05.81    1:05.50  
      30.20   35.30                                                
 51 Dunn, Coby N              14 Ocean County-NJ      1:03.03    1:05.61  
      31.21   34.40                                                
 52 Edgemond, Jack            14 Reston-VA            1:08.07    1:05.67  
      30.26   35.41                                                
 53 Ferg, Andrew S            14 York-PA              1:05.71    1:06.07  
      31.33   34.74                                                
 54 Sabo, Justin J            13 Carroll Co.-MD       1:05.98    1:06.43  
      30.52   35.91                                                
 55 Andersen, Justin T        13 Burlington Co-NJ     1:05.07    1:06.84  
      31.24   35.60                                                
 56 Carl, Jaison A            14 Ridley-PA            1:02.61    1:06.89  
      29.65   37.24                                                
 57 Tran, Thomas V            14 South Shore, MA      1:08.46    1:07.07  
      30.82   36.25                                                
 58 Sandeen, Robert           13 Burlington Co-NJ     1:08.21    1:07.34  
      31.22   36.12                                                
 59 Shepard, Noah G           14 Burlington Co-NJ     1:06.36    1:07.45  
      32.10   35.35                                                
 60 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ     1:03.09    1:07.61  
      32.08   35.53                                                
 61 Smits, Matthew J          14 Wyckoff-NJ           1:05.68    1:07.65  
      31.31   36.34                                                
 62 MacCausland, Patrick K    14 Lionville-PA         1:07.82    1:09.53  
      32.69   36.84                                                
 63 Hughes, Conor P           13 South Shore, MA      1:04.70    1:09.90  
      32.36   37.54                                                
 64 Crone, Ben R              13 SPY                  1:23.83    1:23.36  
      36.81   46.55                                                
 65 Wilson, Jake F            13 SPY                  1:25.77    1:27.42  
      36.80   50.62                                                
 66 Douglas, Teddy R          13 SPY                  1:24.58    1:28.93  
      39.89   49.04                                                
 67 Martin, Sam R             13 SPY                  1:26.04    1:33.17  
      41.76   51.41                                                
 68 Martin, Jake D            13 SPY                  1:34.13    1:36.38  
      42.50   53.88                                                
 69 Simon, Hunter D           13 SPY                  1:34.68    1:38.18  
      40.81   57.37                                                
 -- Hartmann, Nicholas J      13 Central Delaware     1:12.19   X1:07.86  
      30.90   36.96                                                
 -- Sames, Benjamin D         14 SPY                  1:10.62         DQ  
      Alternating Kick
      32.06   38.17                                                
 -- Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA        59.12         DQ  
      False start
      27.74   31.97                                                
 -- Wertz, Nicholas           13 Chambersburg-PA      1:07.79         DQ  
      Non-simultaneous arms
      31.92   36.18                                                
 -- Coble, Scott A            13 SPY                  1:27.94         DQ  
      Alternating Kick
      39.11   46.77                                                
 
Event 35  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Small, Meghan N           15 York-PA              2:20.89    2:20.10  
      31.80   35.13   36.92   36.25                                
  2 Street, McKenzie C        16 Ridley-PA            2:24.73    2:23.16  
      32.54   36.54   37.28   36.80                                
  3 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        2:22.74    2:23.62  
      32.51   36.30   37.66   37.15                                
  4 Wineinger, Kara E         16 Rappahannock-VA      2:27.73    2:25.28  
      32.55   36.75   37.81   38.17                                
  5 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     2:24.82    2:26.27  
      33.82   37.46   37.63   37.36                                
  6 Koenig, Casey L           16 Wyckoff-NJ           2:27.25    2:27.67  
      33.49   36.83   38.14   39.21                                
  7 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      2:26.72    2:28.18  
      33.96   37.34   38.24   38.64                                
  8 Solin, Julia E            16 Wyckoff-NJ           2:28.01    2:33.02  
      34.13   37.79   40.07   41.03                                
B - Final
  9 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ     2:28.84    2:26.78  
      32.72   37.34   37.58   39.14                                
 10 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ      2:31.65    2:27.60  
      33.40   37.17   38.02   39.01                                
 11 Johnson, Gabriella G      15 Reading-PA           2:28.43    2:28.55  
      32.95   37.65   38.49   39.46                                
 12 Mulcahy, Katie A          15 West Monmouth-NJ     2:28.80    2:28.57  
      33.76   37.27   38.35   39.19                                
 13 Higgins, Colleen G        15 SMAC                 2:31.76    2:30.06  
      34.09   37.99   38.87   39.11                                
 14 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     2:30.78    2:30.84  
      33.71   37.50   39.30   40.33                                
 15 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           2:31.99    2:31.10  
      33.75   38.60   39.80   38.95                                
 16 DiPrizito, Lena E         17 Wyckoff-NJ           2:29.97    2:34.14  
      33.98   38.66   40.05   41.45                                
 
Event 35  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Small, Meghan N           15 York-PA              2:17.42    2:20.89  
      32.49   35.59   35.96   36.85                                
  2 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        2:23.35    2:22.74  
      32.52   36.29   36.88   37.05                                
  3 Street, McKenzie C        16 Ridley-PA            2:17.75    2:24.73  
      32.47   36.85   37.59   37.82                                
  4 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     2:23.46    2:24.82  
      33.44   37.19   37.29   36.90                                
  5 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      2:27.58    2:26.72  
      33.74   37.47   37.74   37.77                                
  6 Koenig, Casey L           16 Wyckoff-NJ           2:23.89    2:27.25  
      33.46   37.09   38.37   38.33                                
  7 Wineinger, Kara E         16 Rappahannock-VA      2:23.51    2:27.73  
      33.56   37.94   38.22   38.01                                
  8 Solin, Julia E            16 Wyckoff-NJ           2:28.06    2:28.01  
      33.92   36.38   38.27   39.44                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Johnson, Gabriella G      15 Reading-PA           2:27.83    2:28.43  
      33.17   36.90   39.24   39.12                                
 10 Mulcahy, Katie A          15 West Monmouth-NJ     2:27.42    2:28.80  
      34.16   37.61   38.30   38.73                                
 11 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ     2:25.45    2:28.84  
      33.94   38.02   38.13   38.75                                
 12 DiPrizito, Lena E         17 Wyckoff-NJ           2:26.31    2:29.97  
      33.54   37.29   38.96   40.18                                
 13 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     2:35.65    2:30.78  
      34.45   37.87   38.78   39.68                                
 14 Parker, Katie M           17 SPY                  2:18.26    2:30.97  
      33.90   37.84   39.33   39.90                                
 15 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ      2:28.02    2:31.65  
      34.72   37.84   38.94   40.15                                
 16 Higgins, Colleen G        15 SMAC                 2:31.41    2:31.76  
      34.45   38.49   39.39   39.43                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           2:38.35    2:31.99  
      34.19   38.51   40.15   39.14                                
 18 DeSernia, Kathryn A       16 Wyckoff-NJ           2:30.73    2:32.53  
      34.23   38.25   39.71   40.34                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kendall, Keelin A         15 GreaterNashua-NH     2:30.03    2:33.27  
      34.31   39.33   39.82   39.81                                
 20 Griswold, Molly C         15 Ocean County-NJ      2:26.14    2:33.49  
      34.90   39.06   40.00   39.53                                
 21 Lawler, Marta R           18 Burlington Co-NJ     2:27.54    2:33.97  
      34.28   38.93   40.11   40.65                                
 22 Reeves, Nikki E           15 Rappahannock-VA      2:30.30    2:34.29  
      34.31   39.38   40.24   40.36                                
 23 Johnson, Annalee I        16 Rappahannock-VA      2:24.68    2:34.57  
      35.53   39.47   39.98   39.59                                
 24 Haines, Morgan M          15 Reading-PA           2:39.18    2:34.61  
      34.74   38.67   40.52   40.68                                
 25 Abraham, Nicki            16 Reading-PA           2:32.20    2:34.97  
      34.25   39.00   41.05   40.67                                
 26 Kowalski, Megan           16 Brandywine-PA        2:32.08    2:35.03  
      33.33   39.01   41.69   41.00                                
 27 Yount, Maggie A           15 Western Br-DE        2:36.64    2:36.25  
      34.54   38.85   40.95   41.91                                
 28 Capro, Emma C             15 Ocean County-NJ      2:31.52    2:36.49  
      35.16   39.69   40.58   41.06                                
 29 Flynn, Caroline G         16 South Shore, MA      2:42.92    2:36.84  
      35.23   38.94   40.68   41.99                                
 30 Howell, Maggie E          16 Rappahannock-VA      2:32.73    2:36.93  
      36.31   40.01   40.67   39.94                                
 31 Dickey, Megan K           15 SPY                  2:38.73    2:37.13  
      35.10   39.88   39.91   42.24                                
 32 Bauman, Alden C           17 SPY                  2:37.61    2:37.28  
      36.42   40.25   40.87   39.74                                
 33 Ribeiro, Sarah V          15 South Shore, MA      2:38.06    2:37.38  
      36.06   39.08   41.03   41.21                                
 34 Weinberger, Madalyn P     17 Howard County-MD     2:32.62    2:37.41  
      35.06   38.86   41.53   41.96                                
 35 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ           2:34.27    2:38.47  
      34.83   39.70   41.55   42.39                                
 36 Stack, Caitlin G          17 Lionville-PA         2:38.20    2:38.65  
      36.48   40.60   41.73   39.84                                
 37 Rogers, Julianne M        17 Rappahannock-VA      2:38.75    2:41.63  
      37.71   41.60   41.13   41.19                                
 38 Rego, Mary M              15 GreaterNashua-NH     2:41.12    2:41.84  
      34.89   41.81   42.66   42.48                                
 39 Donlevy, Katie D          16 Cross Island-NY      2:39.81    2:41.90  
      36.95   41.39   42.36   41.20                                
 40 Rush, Megan A             16 Mid-Delmarva-MD      2:33.23    2:42.73  
      36.55   40.22   42.50   43.46                                
 41 Voorhees, Allison C       15 SPY                  2:43.98    2:43.31  
      37.23   41.39   42.20   42.49                                
 42 Kling, Abby M             16 York-PA              2:41.95    2:43.72  
      38.65   41.52   41.73   41.82                                
 43 Pender, Martha A          16 Ocean County-NJ      2:41.72    2:44.56  
      37.21   41.77   42.48   43.10                                
 44 Pinamont, Julia M         16 Kennett-PA           2:42.98    2:44.99  
      36.17   40.85   43.26   44.71                                
 45 Reyman, Thea E            17 Ocean County-NJ      2:36.41    2:45.68  
      37.45   41.83   42.56   43.84                                
 46 Anich, Annabelle K        15 Flushing-NY          2:39.70    2:45.86  
      36.30   42.68   43.82   43.06                                
 47 Myers, Annie M            15 SPY                  2:43.80    2:47.30  
      38.63   42.49   43.16   43.02                                
 48 Harmon, Kate E            17 SPY                  2:41.43    2:49.53  
      37.67   42.71   43.89   45.26                                
 49 Darmofal, Katarina        17 West Chester-PA      2:42.24    2:49.71  
      38.34   43.33   44.82   43.22                                
 50 Sears, Caroline P         15 SPY                  2:52.47    2:51.72  
      38.82   43.33   44.31   45.26                                
 51 Sharpe, Katie M           16 SPY                  2:57.46    2:55.59  
      38.82   44.65   45.56   46.56                                
 -- Murray, Alexa R           17 Western Br-DE        2:43.79   X2:49.42  
      38.17   43.66   43.67   43.92                                
 -- Digiovanni, Sara N        15 Flushing-NY          2:49.20   X2:51.48  
      38.33   43.66   44.56   44.93                                
 -- Burnett, Julianna         16 Carroll Co.-MD       2:40.74         DQ  
      False start
      35.48   41.92   42.84   42.12                                
 
Event 36  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ           2:09.45    2:06.70  
      28.32   32.02   32.58   33.78                                
  2 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE        2:08.07    2:07.18  
      28.64   32.04   33.55   32.95                                
  3 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ      2:11.56    2:08.62  
      29.41   32.11   32.74   34.36                                
  4 Li, Alan                  16 Flushing-NY          2:12.24    2:10.57  
      29.25   32.30   33.72   35.30                                
  5 Souza, Tim P              15 South Shore, MA      2:11.87    2:11.90  
      30.26   33.86   33.69   34.09                                
  6 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ           2:11.71    2:13.58  
      30.36   33.54   34.52   35.16                                
  7 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA            2:12.20    2:14.37  
      29.98   34.13   35.09   35.17                                
  8 Ross, Daniel W            18 York-PA              2:12.34    2:15.13  
      29.45   34.13   35.58   35.97                                
B - Final
  9 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ      2:15.06    2:10.71  
      29.61   33.56   33.50   34.04                                
 10 Beck, Quinton T           17 Ridley-PA            2:13.81    2:12.74  
      30.12   33.41   34.63   34.58                                
 11 Vujovic, Dragan           16 Burlington Co-NJ     2:13.91    2:12.82  
      29.05   33.08   34.60   36.09                                
 12 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ           2:15.77    2:13.91  
      30.02   33.15   34.85   35.89                                
 13 Zamalis, Jake A           16 SMAC                 2:14.03    2:14.80  
      30.02   33.05   35.64   36.09                                
 14 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        2:16.11    2:15.33  
      30.09   34.21   35.49   35.54                                
 15 Sarabia, Josef M          17 Cross Island-NY      2:14.25    2:16.89  
      29.85   33.78   35.75   37.51                                
 16 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ           2:15.98    2:18.39  
      30.15   34.23   36.65   37.36                                
 
Event 36  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE        2:05.77    2:08.07  
      28.79   32.06   33.25   33.97                                
  2 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ           2:02.94    2:09.45  
      28.78   32.38   33.55   34.74                                
  3 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ      2:00.50    2:11.56  
      30.22   33.88   33.60   33.86                                
  4 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ           2:09.28    2:11.71  
      30.62   33.45   33.64   34.00                                
  5 Souza, Tim P              15 South Shore, MA      2:14.74    2:11.87  
      30.58   33.73   33.51   34.05                                
  6 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA            2:23.11    2:12.20  
      29.57   33.54   34.45   34.64                                
  7 Li, Alan                  16 Flushing-NY          2:10.73    2:12.24  
      29.47   32.76   34.16   35.85                                
  8 Ross, Daniel W            18 York-PA              2:10.90    2:12.34  
      29.51   33.62   34.35   34.86                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Beck, Quinton T           17 Ridley-PA            2:18.63    2:13.81  
      30.50   34.08   34.90   34.33                                
 10 Vujovic, Dragan           16 Burlington Co-NJ     2:08.27    2:13.91  
      29.73   33.31   34.45   36.42                                
 11 Zamalis, Jake A           16 SMAC                 2:12.70    2:14.03  
      30.68   33.47   35.54   34.34                                
 12 Sarabia, Josef M          17 Cross Island-NY      2:14.77    2:14.25  
      29.45   33.32   34.86   36.62                                
 13 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ      2:10.30    2:15.06  
      31.62   34.45   34.64   34.35                                
 14 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ           2:10.11    2:15.77  
      30.44   33.72   34.88   36.73                                
 15 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ           2:27.56    2:15.98  
      29.69   33.71   35.97   36.61                                
 16 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        2:16.52    2:16.11  
      30.07   34.24   35.59   36.21                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Callis, Daniel            17 Chambersburg-PA      2:05.28    2:17.14  
      30.11   34.70   35.89   36.44                                
 18 Preston, Cody S           15 Jennersville-PA      2:23.50    2:18.72  
      30.57   35.40   36.55   36.20                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 McNeill, Jeffrey M        17 Reading-PA           2:24.92    2:19.33  
      31.19   34.38   35.99   37.77                                
 20 March, Christian M        17 Carroll Co.-MD       2:19.28    2:19.98  
      30.47   35.75   37.47   36.29                                
 21 Mink, Alex A              17 Western Br-DE        2:21.17    2:20.55  
      31.17   34.93   36.70   37.75                                
 22 Mora, Bryan               16 Western Br-DE        2:34.73    2:21.90  
      31.74   35.68   36.83   37.65                                
 23 Perkowski, Evan A         17 WAY                  2:23.27    2:22.30  
      30.96   36.38   37.93   37.03                                
 24 Mott, Trevor T            17 East Hampton-NY      2:25.14    2:22.84  
      31.73   36.36   37.38   37.37                                
 25 McMahon, Nolan M          17 Talbot County-MD     2:20.08    2:22.91  
      31.67   35.56   37.01   38.67                                
 26 Cortez, Paolo             15 Ocean County-NJ      2:22.30    2:22.92  
      31.46   35.91   37.05   38.50                                
 27 Barnes, Logan J           17 Burlington Co-NJ     2:18.65    2:22.97  
      32.19   36.00   37.34   37.44                                
 28 Anibal, James T           15 Rappahannock-VA      2:24.78    2:22.99  
      31.95   36.57   37.58   36.89                                
 29 Carlozzi, Augie J         15 BRY                  2:25.33    2:23.96  
      32.32   35.84   37.88   37.92                                
 30 Garber, Marcello F        15 Burlington Co-NJ     2:20.60    2:24.03  
      30.41   35.33   38.45   39.84                                
 31 Payne, Connor R           15 Ocean County-NJ      2:26.47    2:24.28  
      32.94   37.56   37.32   36.46                                
 32 Donahue, Brian P          15 Wyckoff-NJ           2:30.60    2:24.65  
      32.40   35.83   37.64   38.78                                
 33 Jeong, Daniel             15 Mid-Delmarva-MD      2:26.60    2:25.82  
      33.10   37.42   37.78   37.52                                
 34 Jones, Brendan M          15 SPY                  2:26.72    2:26.65  
      33.21   37.30   38.47   37.67                                
 34 Zheng, Donald             16 Wyckoff-NJ           2:27.84    2:26.65  
      33.51   36.83   38.00   38.31                                
 36 Betts, Daniel A           16 Ocean County-NJ      2:24.50    2:28.05  
      32.36   36.92   38.51   40.26                                
 37 Aronson, Danny B          16 Burlington Co-NJ     2:28.60    2:28.24  
      33.43   37.51   38.65   38.65                                
 38 An, Tanner M              16 Wyckoff-NJ           2:32.45    2:28.41  
      33.45   37.86   39.30   37.80                                
 39 Marczinkowski, Ryan M     17 Wyckoff-NJ           2:13.32    2:29.47  
      32.68   37.98   38.85   39.96                                
 40 McPherson, Will K         17 Brandywine-PA        2:27.30    2:29.92  
      33.88   38.25   38.68   39.11                                
 41 Melleady, Connor J        17 Lionville-PA         2:33.33    2:30.35  
      33.79   38.52   39.33   38.71                                
 42 Kint, Matthew D           15 York-PA              2:26.21    2:31.06  
      34.73   38.45   39.21   38.67                                
 43 Schroeder, Liam C         15 Brandywine-PA        2:33.43    2:31.28  
      33.46   38.53   40.32   38.97                                
 44 Howard, Matt J            15 Rappahannock-VA      2:33.32    2:31.53  
      33.01   38.96   40.63   38.93                                
 45 Knapp, Michael P          17 Flushing-NY          2:30.42    2:32.40  
      32.90   38.44   40.61   40.45                                
 46 Seifried, Wil G           16 Ridley-PA            2:35.61    2:33.13  
      35.22   39.25   40.06   38.60                                
 47 Merritt, Justin T         16 SMAC                 2:30.67    2:34.40  
      33.77   39.18   40.69   40.76                                
 48 Zlupko, TJ J              16 BRY                  2:35.31    2:34.58  
      34.62   38.60   41.75   39.61                                
 49 Gottfried, Andrew S       15 Mid-Delmarva-MD      2:35.89    2:36.01  
      35.10   38.69   40.53   41.69                                
 50 Kern, Benjamin            15 Burlington Co-NJ     2:34.12    2:37.05  
      34.89   38.95   41.17   42.04                                
 51 Silverman, Jeremy D       15 Wyckoff-NJ           2:32.92    2:37.20  
      34.09   39.14   41.49   42.48                                
 52 Morgan, Ben R             17 Jennersville-PA      2:33.71    2:37.46  
      35.49   40.05   40.62   41.30                                
 53 McKeehan, Jack B          15 SPY                  2:40.75    2:40.59  
      35.20   41.85   42.06   41.48                                
 54 Mills, Nathan J           15 SPY                  2:52.09    2:48.12  
      36.39   43.04   44.77   43.92                                
 55 Muessig, Pierce C         17 SPY                  2:51.49    2:51.28  
      37.82   43.62   44.61   45.23                                
 -- Park, James               15 Flushing-NY          2:40.00   X2:30.45  
      33.29   38.09   39.57   39.50                                
 -- Christ, Tyler D           15 Reading-PA           2:31.31         DQ  
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
      31.36   36.14   37.35   36.56                                
 -- Nevers, Shawn             16 Ocean County-NJ      2:22.89         DQ  
      Downward butterfly kick
      30.78   35.91   38.43   40.51                                
 
Event 37  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA      2:23.47    2:24.91  
      31.00   36.58   38.72   38.61                                
  2 McAneny-Droz, Sophia      13 Western Br-DE        2:32.54    2:28.85  
      33.30   37.75   39.20   38.60                                
  3 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ     2:30.29    2:28.98  
      33.96   38.11   38.49   38.42                                
  4 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           2:31.63    2:29.93  
      34.25   37.55   38.83   39.30                                
  5 Machado, Elli R           14 Reading-PA           2:28.90    2:30.00  
      33.07   39.13   38.28   39.52                                
  6 Sun, Jessica J            14 York-PA              2:30.27    2:31.02  
      34.10   38.41   39.42   39.09                                
  7 Mozoki, Olivia C          13 South Shore, MA      2:31.23    2:31.24  
      34.66   38.23   39.04   39.31                                
  8 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           2:31.63    2:33.89  
      34.72   38.76   40.09   40.32                                
B - Final
  9 Wixted, Annie             13 Burlington Co-NJ     2:33.30    2:29.50  
      33.15   37.86   39.30   39.19                                
 10 Austin, Tori A            14 South Shore, MA      2:34.05    2:30.97  
      33.53   38.39   39.29   39.76                                
 11 Cabaron, Gabrielle A      14 Ocean County-NJ      2:36.15    2:32.69  
      33.49   38.65   39.18   41.37                                
 12 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           2:35.28    2:34.55  
      34.47   38.90   40.85   40.33                                
 13 Szum, Katie J             14 GreaterNashua-NH     2:35.57    2:35.00  
      34.69   39.49   40.39   40.43                                
 14 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              2:37.03    2:37.07  
      36.06   39.81   40.47   40.73                                
 15 Krivitsky, Victoria M     14 South Shore, MA      2:34.95    2:37.45  
      35.09   39.16   41.29   41.91                                
 16 Paff, Callie E            13 York-PA              2:37.78    2:38.21  
      36.17   39.80   40.99   41.25                                
 
Event 37  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA      2:25.28    2:23.47  
      31.55   36.41   37.92   37.59                                
  2 Machado, Elli R           14 Reading-PA           2:27.36    2:28.90  
      33.28   37.35   38.43   39.84                                
  3 Sun, Jessica J            14 York-PA              2:27.22    2:30.27  
      35.13   37.50   38.65   38.99                                
  4 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ     2:25.53    2:30.29  
      34.12   38.48   39.12   38.57                                
  5 Mozoki, Olivia C          13 South Shore, MA      2:35.09    2:31.23  
      34.65   39.04   38.71   38.83                                
  6 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           2:30.43    2:31.63  
      34.71   38.44   39.03   39.45                                
  6 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           2:28.38    2:31.63  
      34.52   38.33   40.08   38.70                                
  8 McAneny-Droz, Sophia      13 Western Br-DE        2:36.66    2:32.54  
      33.77   37.89   41.29   39.59                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wixted, Annie             13 Burlington Co-NJ     2:43.13    2:33.30  
      33.45   38.77   40.39   40.69                                
 10 Austin, Tori A            14 South Shore, MA      2:42.20    2:34.05  
      35.02   39.26   40.11   39.66                                
 11 Krivitsky, Victoria M     14 South Shore, MA      2:36.48    2:34.95  
      34.82   38.84   40.13   41.16                                
 12 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           2:35.53    2:35.28  
      35.17   39.59   40.65   39.87                                
 13 Szum, Katie J             14 GreaterNashua-NH     2:33.15    2:35.57  
      35.25   38.87   40.43   41.02                                
 14 Cabaron, Gabrielle A      14 Ocean County-NJ      2:38.26    2:36.15  
      34.55   40.14   40.73   40.73                                
 15 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              2:37.58    2:37.03  
      36.07   40.05   40.31   40.60                                
 16 Paff, Callie E            13 York-PA              2:37.36    2:37.78  
      36.29   39.89   40.78   40.82                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Higgins, Andrea M         14 YNS                  2:37.79   J2:37.78  
      35.99   40.40   40.75   40.64                                
 18 Wayne, Julianna M         14 Western Br-DE        2:38.13    2:38.17  
      34.33   39.64   42.38   41.82                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rumsey, Charlotte D       13 SMAC                 2:34.74    2:39.23  
      36.04   40.38   41.47   41.34                                
 20 Flanagan, Brianna         13 Wyckoff-NJ           2:39.47    2:39.76  
      35.98   41.11   41.72   40.95                                
 21 Pearson, Ashley N         14 Rappahannock-VA      2:36.40    2:39.84  
      37.39   40.87   40.83   40.75                                
 22 Grow, Lindsey D           14 Mid-Delmarva-MD      2:42.41    2:40.15  
      35.93   41.01   41.74   41.47                                
 23 Dickert, Madison R        13 Ridley-PA            2:40.53    2:40.80  
      36.60   41.06   41.65   41.49                                
 24 Purcell, Margaret         13 East Hampton-NY      2:38.42    2:40.84  
      36.70   41.15   41.96   41.03                                
 25 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           2:37.34    2:40.92  
      35.62   41.22   41.72   42.36                                
 26 Osleger, Lexi R           14 Rappahannock-VA      2:36.74    2:40.97  
      37.04   41.23   41.58   41.12                                
 27 Fanning, Audrey           13 Burlington Co-NJ     2:42.80    2:41.14  
      36.13   39.65   42.87   42.49                                
 28 Hyatt, Juli M             14 Wyckoff-NJ           2:42.77    2:43.04  
      35.43   40.54   43.35   43.72                                
 29 Fry, Kylie                13 Reading-PA           2:45.43    2:43.23  
      36.60   41.36   43.30   41.97                                
 30 Hyde, Sarah L             14 Sussex-DE            2:43.06    2:43.27  
      35.19   40.38   44.28   43.42                                
 31 O'Brien, Carly C          14 SPY                  2:45.50    2:44.34  
      36.71   41.52   42.51   43.60                                
 32 Baker, Sarah M            13 Phoenixville-PA      2:46.48    2:44.73  
      35.08   42.19   43.92   43.54                                
 33 Dubinski, Katie L         13 SPY                  2:43.23    2:45.62  
      36.28   42.52   43.65   43.17                                
 34 Cotter, Katherine         13 Burlington Co-NJ     2:44.24    2:45.76  
      37.64   42.44   42.63   43.05                                
 35 Riggan, Maggie S          14 SMAC                 2:41.04    2:47.11  
      38.31   42.42   42.80   43.58                                
 36 Ackerman, Julia E         14 Ocean County-NJ      2:43.79    2:47.36  
      38.76   42.60   43.22   42.78                                
 37 Mancuso, Chiara           14 Lansdowne-PA         2:46.53    2:47.46  
      36.90   43.50   44.67   42.39                                
 38 Bilello, Adrienne M       14 Burlington Co-NJ     2:45.02    2:47.87  
      38.53   42.60   41.97   44.77                                
 39 Merino, Samantha A        14 Cross Island-NY      2:45.87    2:49.90  
      36.30   43.33   46.07   44.20                                
 40 Whitman, Juliet B         14 Rappahannock-VA      2:43.90    2:50.11  
      38.76   43.77   44.24   43.34                                
 41 Andrews, Abby F           13 SPY                  2:45.51    2:54.31  
      38.80   44.34   45.96   45.21                                
 42 Nathan, Casey P           13 SPY                  3:13.77    3:01.64  
      39.32   46.55   47.65   48.12                                
 43 Roros, Andreanna C        13 SPY                  3:01.86    3:02.59  
      42.14   47.78   47.29   45.38                                
 44 Owens, Shannon V          14 SPY                  2:55.07    3:03.39  
      41.05   46.19   48.62   47.53                                
 45 Carbo, Colby R            13 SPY                  2:58.07    3:04.97  
      40.57   45.08   49.79   49.53                                
 46 Kulp, Abby R              13 SPY                  3:15.07    3:11.71  
      42.47   48.96   50.36   49.92                                
 -- Iatesta, Risa             13 Lansdowne-PA         2:45.98   X2:49.05  
      38.11   43.85   44.03   43.06                                
 -- Murphy, Rosalia           13 Lansdowne-PA         2:46.24   X2:53.36  
      38.01   44.02   46.14   45.19                                
 -- Jamieson, Anna C          13 South Shore, MA      2:43.69         DQ  
      Non-simultaneous arms
      36.60   40.56   43.50   43.72                                
 
Event 38  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         2:19.56    2:16.45  
      30.96   34.50   34.94   36.05                                
  2 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     2:19.95    2:18.70  
      30.81   34.38   36.59   36.92                                
  3 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ           2:22.12    2:20.62  
      32.14   36.53   36.58   35.37                                
  4 Delacruz, Dylan           13 Ocean County-NJ      2:26.58    2:21.64  
      31.39   35.60   37.21   37.44                                
  5 McNally, Patrick M        13 Western Br-DE        2:23.95    2:24.01  
      32.28   36.26   37.63   37.84                                
  6 Wayne, Dominic M          14 Western Br-DE        2:26.64    2:26.71  
      32.54   36.39   38.31   39.47                                
  7 Schiff, Aaron M           14 Burlington Co-NJ     2:29.07    2:27.46  
      31.81   37.45   38.61   39.59                                
 -- Sears, David D            14 SPY                  2:19.71         DQ  
      False start
      29.35   33.74   34.85   34.79                                
B - Final
  9 Gardner, Ben C            14 Talbot County-MD     2:30.15    2:27.82  
      33.62   37.47   38.29   38.44                                
 10 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ     2:30.38    2:28.43  
      33.13   37.68   39.25   38.37                                
 11 Keck, Hunter              14 Reading-PA           2:35.79    2:32.47  
      34.52   39.72   40.12   38.11                                
 12 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ     2:35.31    2:32.61  
      33.66   38.93   39.97   40.05                                
 13 Drallios, Konstantin      14 Flushing-NY          2:30.84    2:32.66  
      33.83   38.99   40.24   39.60                                
 14 Searle, Stephen L         14 Jennersville-PA      2:31.87    2:33.45  
      34.60   38.28   40.76   39.81                                
 15 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ           2:35.36    2:37.33  
      34.76   39.94   40.84   41.79                                
 16 Tse, Jade M               13 Cross Island-NY      2:36.18    2:37.85  
      34.45   39.97   41.60   41.83                                
 
Event 38  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 -- Weiner, Ian D             14 SPY                  2:36.96             
  1 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         2:32.83    2:19.56  
      32.18   35.19   36.12   36.07                                
  2 Sears, David D            14 SPY                  2:16.95    2:19.71  
      30.49   35.47   37.54   36.21                                
  3 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     2:14.92    2:19.95  
      31.27   36.33   36.49   35.86                                
  4 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ           2:27.57    2:22.12  
      32.34   36.28   37.98   35.52                                
  5 McNally, Patrick M        13 Western Br-DE        2:35.91    2:23.95  
      32.57   36.64   38.53   36.21                                
  6 Delacruz, Dylan           13 Ocean County-NJ      2:21.27    2:26.58  
      32.53   36.72   38.21   39.12                                
  7 Wayne, Dominic M          14 Western Br-DE        2:25.77    2:26.64  
      33.08   36.74   38.54   38.28                                
-------------------------------------------------------------------------
  8 Schiff, Aaron M           14 Burlington Co-NJ     2:30.78    2:29.07  
      33.33   37.58   39.22   38.94                                
  9 Gardner, Ben C            14 Talbot County-MD     2:30.11    2:30.15  
      33.51   38.21   39.41   39.02                                
 10 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ     2:28.57    2:30.38  
      34.15   37.58   39.69   38.96                                
 11 Drallios, Konstantin      14 Flushing-NY          2:28.71    2:30.84  
      34.18   38.08   39.33   39.25                                
 12 Searle, Stephen L         14 Jennersville-PA      2:44.11    2:31.87  
      34.46   38.08   40.67   38.66                                
 13 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ     2:27.85    2:35.31  
      34.52   39.25   40.90   40.64                                
 14 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ           2:32.04    2:35.36  
      35.29   38.78   40.67   40.62                                
 15 Keck, Hunter              14 Reading-PA           2:36.48    2:35.79  
      34.31   40.83   41.59   39.06                                
-------------------------------------------------------------------------
 16 Tse, Jade M               13 Cross Island-NY      2:35.77    2:36.18  
      34.35   38.68   40.80   42.35                                
 17 Harris, Graham W          14 Wyckoff-NJ           2:38.68    2:36.35  
      34.49   39.57   40.93   41.36                                
-------------------------------------------------------------------------
 18 Kuscan, Nolan D           14 Wyckoff-NJ           2:41.26    2:38.06  
      35.51   39.61   41.37   41.57                                
 19 Yang, Nicholas Y          14 BRY                  2:35.53    2:39.02  
      37.07   39.78   42.38   39.79                                
 20 Ni, John Z                13 Wyckoff-NJ           2:33.25    2:39.39  
      35.27   40.26   42.05   41.81                                
 21 Raiken, Evan J            13 Burlington Co-NJ     2:37.73    2:39.54  
      34.97   40.28   42.04   42.25                                
 22 Mitchell, Alexander W     13 Ridley-PA            2:39.75    2:39.74  
      36.21   39.91   41.96   41.66                                
 23 Tascione, Matthew A       14 Kennett-PA           2:42.69    2:40.30  
      35.77   41.71   41.61   41.21                                
 24 Shepard, Noah G           14 Burlington Co-NJ     2:39.81    2:41.10  
      36.39   40.38   42.95   41.38                                
 25 Sultana, Matthew J        14 Flushing-NY          2:42.63    2:43.53  
      36.17   41.23   43.28   42.85                                
 26 Hwang, Ethan Y            13 Howard County-MD     2:45.44    2:43.83  
      35.16   41.43   44.39   42.85                                
 27 Muessig, James W          14 SPY                  3:05.54    2:49.97  
      38.62   43.90   44.11   43.34                                
 28 Kubista, Collin A         14 SPY                  2:50.44    2:51.01  
      38.66   43.92   44.52   43.91                                
 29 Maloy, Ryan M             13 SPY                  2:50.07    2:51.93  
      38.45   43.41   45.37   44.70                                
 30 Fernandez, Danny J        13 SPY                  3:31.77    2:56.78  
      39.67   44.62   46.64   45.85                                
 31 Schwenk, Connor C         13 SPY                  2:55.07    3:00.80  
      41.72   45.07   49.31   44.70                                
 32 Hussey, Reid L            14 SPY                  2:59.74    3:01.70  
      40.26   47.72   46.10   47.62                                
 33 Douglas, Teddy R          13 SPY                  3:10.07    3:09.41  
      41.70   49.23   50.95   47.53                                
 -- McConnell, Jack           14 Lansdowne-PA         2:49.14   X2:45.74  
      36.80   41.56   43.87   43.51                                
 -- Kim, Timothy J            14 Flushing-NY          2:47.83   X2:47.80  
      37.31   41.74   44.22   44.53                                
 -- White, David W            13 York-PA              2:38.26         DQ  
      Non-simultaneous arms
      34.96   40.09   42.29   42.25                                
 -- Maryash, Ronnie P         13 Wyckoff-NJ           2:45.53         DQ  
      Downward butterfly kick
      34.85   41.55   42.61   41.86                                
 -- Smith, Ryan T             14 Ridley-PA            2:38.91         DQ  
      Arms not in same horizontal plane
      33.57   38.79   41.65   40.81                                
 -- Yeung, Eric               14 Ocean County-NJ      2:41.14         DQ  
      One hand touch
      33.61   39.05   40.48   39.28                                
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fairfax County YMCA in Reston  'A'                1:58.83    1:56.26  
     1) Redican, Anna S 11              2) Landeryou, Sophia A 11         
     3) Zindler, Abigail K 11           4) Czarny, Marlee R 12            
       28.80    33.57    28.01    25.88                                    
  2 Burlington County YMCA  'A'                       2:01.98    1:59.78  
     1) Batastini, Sarah 12             2) Peters, Gillian 12             
     3) Robinson, Holly 12              4) McGlade, Delaney 11            
       30.80    33.98    28.46    26.54                                    
  3 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    2:01.42    2:00.48  
     1) Como, Rebecca M 12              2) Mohamed, Leilah G 11           
     3) Judge, Megan 12                 4) Policari, Gianna 12            
       30.87    34.46    27.22    27.93                                    
  4 Rappahannock Area YMCA  'A'                       2:03.82    2:00.81  
     1) Euker, Moira E 12               2) Johnson, Georgia L 12          
     3) Brooks, Kinsey J 11             4) Bentz, Caroline G 11           
       31.93    32.57    29.73    26.58                                    
  5 Ocean County YMCA  'A'                            2:05.37    2:01.29  
     1) Nguyen, Stasia 12               2) Struss, Jynell A 12            
     3) Culbert, Shannon A 12           4) Misurelli, Megan R 12          
       30.25    35.15    28.61    27.28                                    
  6 Lionville Community YMCA  'A'                     2:01.23    2:01.88  
     1) Maki, Caroline K 12             2) MacCausland, Heather C 12      
     3) Lambe, Jordan E 11              4) Ferguson, Grace M 12           
       32.90    32.10    30.65    26.23                                    
  7 Huntington YMCA  'A'                              2:02.00    2:04.71  
     1) Riley, Emma 12                  2) Starkey, Brooke 12             
     3) Nasti, Amanda M 12              4) Spencer, Hannah 12             
       33.24    36.88    28.84    25.75                                    
  8 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     2:06.37    2:04.80  
     1) Hayward, Katya Y 12             2) Baker, Katie L 11              
     3) Merke, Erin A 12                4) Niness, Mikayla J 11           
       30.68    38.75    26.98    28.39                                    
  9 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      2:05.28    2:05.75  
     1) Caccamo, Courtney L 12          2) Chung, Ashley 12               
     3) Yoo, Kaitlyn 12                 4) Kim, Phoebe N 11               
       33.14    34.46    29.64    28.51                                    
 10 Carlisle Family YMCA  'A'                         2:05.87    2:06.30  
     1) Young, Sierra 12                2) Lebo, Megan E 12               
     3) McGovern, Maria E 12            4) Tate, Meg T 12                 
       33.20    35.34    30.38    27.38                                    
 11 Ocean County YMCA  'B'                            2:11.11   x2:06.93  
     1) Talamayan, Justine 12           2) Navarro, Jamie Erica R 12      
     3) Markatos, Arianna F 12          4) Ardis, Kirsten 12              
       32.66                               27.29                           
 12 Western Monmouth Co. YMCA  'B'                    2:08.45   x2:07.10  
     1) Powers, Bailey R 11             2) Dado, Nicole 12                
     3) Mora, Maile A 12                4) DiSerio, Dana M 12             
       31.86  1:07.27             31.52    28.31                           
 13 Western Branch YMCA  'A'                          2:10.14    2:07.54  
     1) Tyler, Meagan N 11              2) Blankenship, Victoria L 12     
     3) Bauernschmidt, Erica E 12       4) Walsh, Elizabeth F 11          
       32.29                               27.43                           
 14 Rappahannock Area YMCA  'B'                       2:12.03   x2:07.58  
     1) Sizemore, Michaela E 12         2) Walker, Shay E 11              
     3) Wang, Helen L 11                4) Koch, Nicole A 11              
 15 York And York County YMCA  'A'                    2:08.10    2:07.85  
     1) Stahl, Nyah E 11                2) Hunt, Katelyn E 12             
     3) Josey, Alana M 11               4) McMurray, Jessie L 12          
     1:08.57                      28.33                                    
 16 Spy Swimming  'A'                                 2:06.31    2:07.97  
     1) Stone, Izzy G 12                2) Sharpe, Lucy E 12              
     3) Troy, Allison E 12              4) Harris, Elena J 12             
       34.06    35.55    30.76    27.60                                    
 17 West Chester Area YMCA  'A'                       2:07.40    2:08.21  
     1) Burns, Brooke 12                2) Krauss, Marisa 11              
     3) Galitski, Valerie 11            4) Dunston, Nya 12                
       33.08    36.47    30.48    28.18                                    
 18 Waynesboro Family YMCA  'A'                       2:10.75    2:09.52  
     1) Fauber, Braelin M 12            2) Shifflett, Hanna K 12          
     3) Wagner, Kristen L 11            4) Pickering, Ella R 12           
       31.56                               28.89                           
 19 Talbot County YMCA  'A'                           2:08.96    2:10.15  
     1) Clark, Lexi L 12                2) Hemingway, McKenzie 12         
     3) Crismond, Abby C 12             4) Pietras, Haley E 12            
       34.33    34.05    32.66    29.11                                    
 20 Cecil County YMCA  'A'                            2:12.73    2:10.55  
     1) Forman, Emma L 11               2) Cranker, Emi L 11              
     3) Harsh, Abigail M 12             4) Boettcher, Alexandria D 11     
       32.29                               31.97                           
 21 Jennersville YMCA  'A'                            2:08.09    2:11.09  
     1) Franciscus, Kimberly A 12       2) Eason, Olivia P 12             
     3) Millar, Hannah F 11             4) Darragh, Abigail M 12          
       30.96    39.49    31.51    29.13                                    
 22 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      2:11.80   x2:12.46  
     1) Flynn, Grace C 11               2) Arts, Molly K 11               
     3) Keh, Irene 11                   4) Atkinson, Leanne M 12          
       33.79                               28.43                           
 23 Lionville Community YMCA  'B'                     2:13.79   x2:12.93  
     1) Yard, Lauren M 12               2) Yahr, Catherine G 11           
     3) Santoro, Lais R 12              4) Manthorp, Sarah 12             
       34.74    38.09    32.71    27.39                                    
 24 Western Branch YMCA  'B'                          2:16.02   x2:13.00  
     1) Wujcik, Cassidy 11              2) Sweeney, Madeline Q 12         
     3) Mathis, Taylor S 11             4) Lambe, Madalyn R 12            
       34.90    36.70    32.39    29.01                                    
 25 Kennett Area YMCA  'A'                            2:16.17    2:13.18  
     1) Peden, Marleigh 12              2) Iacocca, Anna K 11             
     3) Carson, Molly A 11              4) Samuels, Maddy C 11            
 26 South Shore MA YMCA  'A'                          2:15.47    2:14.47  
     1) Higgins, Mackenzie L 12         2) Schewe, Emme S 12              
     3) Halpin, Amalia C 12             4) Dobrindt, Emily R 11           
       35.35    39.64    31.70    27.78                                    
 27 Catonsville MD YMCA  'A'                          2:15.73    2:15.17  
     1) Hill, Makaela 11                2) Gwinn, Jenna M 12              
     3) Adeniyi, Hannah E 12            4) Milter, Michelle 12            
       35.06    35.05    33.46    31.60                                    
 28 Spy Swimming  'B'                                 2:12.81   x2:15.88  
     1) McNutt, Madison C 12            2) Patz, Jane C 12                
     3) Fowler, Cynthia 12              4) Dingess, Kylie R 12            
       35.12                               31.10                           
 29 Sussex Family Branch YMCA  'A'                    2:23.81    2:23.82  
     1) Vayda, Gianna M 12              2) Marshall, Claire M 12          
     3) Guida, Lindsey N 11             4) Rambo, Lindsay A 11            
       35.98    36.87    37.63    33.34                                    
 -- East Hampton Recenter YMCA  'A'                   2:10.33         DQ  
      False start - Misc
     1) McFarland, Darcy L 11           2) Brierley, Julia J 11           
     3) Swanson, Sophia 11              4) Brabant, Olivia R 11           
       34.84                               21.27                           
 -- Greater Nashua YMCA  'A'                          2:13.77         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) DeLaCruz, Madison K 12          2) Mooso, Payson R 11             
     3) Baker, Brooke T 12              4) Brennan, Lauren M 12           
       32.85    38.48    32.28    27.09                                    
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burlington County YMCA  'A'                       2:05.06    1:58.52  
     1) Watson, Jack 12                 2) McDonnell, John M 11           
     3) Zeigler, Jack 12                4) Funari, JT T 12                
       29.28    35.82    27.06    26.36                                    
  2 Frederick County YMCA  'A'                        2:04.06    1:58.97  
     1) Flegel, Michael 12              2) Lee, Hoseok 12                 
     3) Garcia, Yahsh 12                4) Xu, Robert 12                  
       32.99    30.93    27.89    27.16                                    
  3 Ridley Area YMCA  'A'                             2:06.29    2:00.47  
     1) Boeckx, Alex A 12               2) McGann, Frankie P 11           
     3) Noll, Brian L 12                4) Resweber, Will T 12            
       30.04    35.82    29.80    24.81                                    
  4 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      2:02.03    2:01.63  
     1) Gifford, Alex J 11              2) Ding, Eric 12                  
     3) Shir, Maor 11                   4) Min, Michael 12                
       30.35    34.27    29.17    27.84                                    
  5 Spy Swimming  'A'                                 2:03.03    2:02.62  
     1) Kuriawa, Alex J 12              2) Ordakowski, Ryan A 12          
     3) Schultz, Jackson L 12           4) Klaus, Kurt R 11               
       29.62    34.58    28.84    29.58                                    
  6 Western Branch YMCA  'A'                          2:07.07    2:03.08  
     1) Moore, Sean V 12                2) Williamson, Patrick J 12       
     3) MacMurray, Connor G 12          4) Pao, Andrew P 12               
       33.42    31.93    31.09    26.64                                    
  7 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     2:13.00    2:05.23  
     1) Christian, Jack G 11            2) Bennett, Chase 12              
     3) Hussin, Jack G 11               4) Laing, Cory 12                 
       31.65    33.67    31.49    28.42                                    
  8 Rappahannock Area YMCA  'A'                       2:10.43    2:06.07  
     1) O'Hara, John P 12               2) Wallach Jr, Stephen E 12       
     3) Brooks, Connor C 12             4) Johnston, Bridger M 12         
       40.73    27.47    29.58    28.29                                    
  9 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    2:06.51    2:06.59  
     1) Davis, Spencer 11               2) Eldrenkamp, Corby W 12         
     3) Perez, David A 11               4) Ramsey, Colbey 12              
       33.02    35.62    30.42    27.53                                    
 10 Central Delaware YMCA  'A'                        2:11.04    2:06.72  
     1) Sewell, Maxwell T 12            2) Herring, Ethan R 12            
     3) Straker, Mike B 12              4) Turner, Nate A 12              
       31.26    39.01    29.32    27.13                                    
 11 Greater Nashua YMCA  'A'                          2:12.83    2:07.82  
     1) Lashua, Matthew E 12            2) Szum, Ben T 12                 
     3) Laborera, Aron L 12             4) Puksta, John J 12              
       31.30    39.55    30.43    26.54                                    
 12 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      2:07.42   x2:08.41  
     1) Rose, Ben W 12                  2) Anderson, Tim C 12             
     3) Flynn, Richard E 11             4) Coughlin, Brian J 12           
       33.12    36.94    31.39    26.96                                    
 13 Flushing YMCA  'A'                                2:11.38    2:08.97  
     1) Park, Francis 12                2) Bajramovic, Emil 12            
     3) Chopey, Andy T 12               4) Fox, Benjamin C 11             
       33.09    32.15    32.74    30.99                                    
 14 Huntington YMCA  'A'                              2:15.13    2:10.83  
     1) Nelson, Connor R 12             2) Peer, Thomas R 12              
     3) Bressel, Carsten 11             4) Rodgers, C.J. 11               
       36.08    33.23    32.79    28.73                                    
 15 Ocean County YMCA  'A'                            2:14.94    2:13.84  
     1) Primost, Adam M 12              2) Burke, Eric S 12               
     3) Rankin, Cael 11                 4) Whelan, Lucas 11               
       33.76    36.91    33.73    29.44                                    
 16 Western Branch YMCA  'B'                          2:17.57   x2:14.13  
     1) Kain, PJ J 12                   2) Clancy, Nolan J 12             
     3) Worden, Smith 11                4) Hawtof, David 12               
       32.30    40.24    33.48    28.11                                    
 17 Ridley Area YMCA  'B'                             2:16.85   x2:14.15  
     1) Wesley, Sam 11                  2) Seifried, Matthew W 12         
     3) Ronayne, Tommy J 11             4) McLaughlin, Thomas D 12        
       33.60    38.99    32.81    28.75                                    
 18 Spy Swimming  'B'                                 2:16.86   x2:14.85  
     1) Myers, Jackson S 12             2) Sundseth, Al M 12              
     3) Winkler, Wesley W 11            4) Maloy, Jack E 12               
       35.13  1:09.52    30.20                                             
 19 Jennersville YMCA  'A'                            2:19.06    2:15.10  
     1) May, Jackson A 12               2) Fazio, Michael A 12            
     3) Powell, Ryan P 11               4) Savory, Tommy S 11             
       34.75    35.28    33.47    31.60                                    
 20 Dancel Family YMCA  'A'                           2:17.00    2:15.71  
     1) Hockersmith, Charlie C 12       2) Lee, Will C 11                 
     3) Xu, William 11                  4) Yienger, Daniel G 12           
       30.74    41.16    34.42    29.39                                    
 21 Brandywine YMCA -pa  'A'                          2:19.26    2:15.83  
     1) Pizolato, Joseph R 11           2) Staniszewski, Jonathan 11      
     3) Furcon, Matthew 11              4) Esslinger, Robert E 12         
       35.58    39.88    36.35    24.02                                    
 22 Western Monmouth Co. YMCA  'B'                    2:18.15   x2:16.88  
     1) Scala, Anthony P 11             2) Albaladejo, Lucas O 12         
     3) Berkovsky, Matan 11             4) Amster, Zachary 11             
       35.36    39.26    32.26    30.00                                    
 23 Talbot County YMCA  'A'                           2:13.97    2:17.92  
     1) Rieck, Benny J 12               2) Newmier, Joshua T 11           
     3) Wazniak, Corey 12               4) Goncharuk, Ivan A 12           
       35.18    38.23    33.93    30.58                                    
 24 Lionville Community YMCA  'A'                     2:26.08    2:24.11  
     1) Kalucki, Fred 12                2) Quinn, Liam J 10               
     3) Doyle, Ben P 11                 4) Mulhern, Keller S 9            
       34.57    44.12    29.55    35.87                                    
 -- Kennett Area YMCA  'A'                            2:15.71         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Ober, Nathan D 11               2) Collins, Aidan B 11            
     3) Dembek, Daniel 12               4) Frankosky, Michael 12          
       34.47    37.87    37.43    30.22                                    
 
Event 41  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     2:20.22    1:45.64  
     1) Tian, Diane 10                  2) Mostek, Anya H 10              
     3) Pappas, Erini C 10              4) Mayinja, Makena A 10           
       36.16    37.80    31.68                                             
  2 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    2:16.18    2:14.16  
     1) Kimock, Carolann I 10           2) Shaughnessy, Emma R 10         
     3) Kuenzel, Victoria K 10          4) Policari, Leah 10              
       34.06    38.21    34.14    27.75                                    
  3 Lionville Community YMCA  'A'                     2:20.42    2:16.32  
     1) Howard, Tori A 10               2) Schweikert, Anna J 10          
     3) Noble, Grace K 10               4) McElroy, Grace E 10            
       36.45    39.03    32.76    28.08                                    
  4 York And York County YMCA  'A'                    2:22.73    2:18.68  
     1) Harnish, Meaghan K 9            2) Welker, Sydney E 10            
     3) Ulmer, Sydney A 9               4) Elder, Kate G 9                
       35.81    39.27    32.26    31.34                                    
  5 Brandywine YMCA -pa  'A'                          2:21.44    2:19.24  
     1) Ladd, Madeline R 10             2) Pearson, Samantha L 10         
     3) Oddo, Jenna 10                  4) DiCamillo, Jordyn 10           
       32.19    42.62    33.72    30.71                                    
  6 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      2:22.15    2:21.05  
     1) Gallucci, Gabby J 10            2) Fortunato, Natalie A 10        
     3) Park, Laura 10                  4) Sohn, Sora 10                  
       36.37    40.52    34.79    29.37                                    
  7 Ocean County YMCA  'A'                            2:25.24    2:21.19  
     1) Poulos, Hannah R 10             2) Eldridge, Sarah 9              
     3) Fodor, Hannah M 10              4) Elwell, Josephine H 10         
       36.58    42.76    33.21    28.64                                    
  8 Burlington County YMCA  'A'                       2:22.54    2:21.98  
     1) Zane, Abby 8                    2) Schaaf, Carly S 10             
     3) Vujovic, Zora 10                4) Franks, Meg A 10               
       38.70    41.02    31.69    30.57                                    
  9 Ridley Area YMCA  'A'                             2:23.78    2:22.67  
     1) Mitchell, Julia G 10            2) Stankavage, Kaitlyn 10         
     3) Yancey, Mia G 10                4) Tonn, Madeline 10              
       37.99    41.67    31.48    31.53                                    
 10 Reading and Berks County YMCA  'A'                2:26.15    2:24.77  
     1) Rouleau, Emily 10               2) Martz, Kaia 10                 
     3) Wasielevski, Sarah 10           4) Lopez, Maria 10                
       42.28    39.37    34.83    28.29                                    
 11 Kennett Area YMCA  'A'                            2:27.18    2:25.46  
     1) Matthews, Ellie C 10            2) McCracken, Sydney 10           
     3) Albans, Emily 9                 4) Oakes, Jenna F 10              
       36.47    39.61    37.40    31.98                                    
 12 Catonsville MD YMCA  'A'                          2:31.02    2:26.54  
     1) Corb, Alyssa L 10               2) Dunworth, Mary Caroline 10     
     3) Holsey, Lily 10                 4) Saunar, Tyreese 10             
       35.78    38.97    37.70    34.09                                    
 13 Western Branch YMCA  'A'                          2:29.14    2:27.56  
     1) Daly, Margaret 10               2) Moore, Flavia 10               
     3) Girardi, Anna 10                4) Watkins, Kylie E 10            
       34.40    42.55    36.45    34.16                                    
 14 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      2:33.45   x2:27.88  
     1) Barnabei, Isabella M 10         2) Nam, Chloe Y 10                
     3) Yoo, Emily 9                    4) Horkan, Kathryn E 9            
       38.54    42.95    34.76    31.63                                    
 15 Rappahannock Area YMCA  'A'                       2:31.99    2:28.05  
     1) Segrest, Caitlyn J 10           2) Pearson, Bridgette L 10        
     3) Wang, Ashley L 9                4) Szenas, Natalie M 10           
       37.69    42.09    36.03    32.24                                    
 16 Jennersville YMCA  'A'                            2:34.74    2:28.68  
     1) Burns, Grace M 10               2) Kidder, Lauren 10              
     3) Waldron, Meghan E 10            4) Eimer, Ainsley W 10            
       39.31    41.90    35.84    31.63                                    
 16 West Chester Area YMCA  'A'                       2:32.83    2:28.68  
     1) Carlson, Lilian 10              2) McNaull, Anna E 10             
     3) Li, Julia 10                    4) Mondick, Kate 9                
       38.53    39.38    36.63    34.14                                    
 18 Western Monmouth Co. YMCA  'B'                    2:30.72   x2:29.05  
     1) Judge, Shannon 10               2) Amster, Ella A 9               
     3) Parchman, Morwenna J 10         4) Gulka, Caroline E 9            
       36.34    45.39    35.18    32.14                                    
 19 Huntington YMCA  'A'                              2:30.88    2:29.64  
     1) Rodgers, Victoria 9             2) LaRegina, Elizabeth 8          
     3) Clayton, Caelan 9               4) Spehr, Anna 10                 
       39.57    45.64    33.36    31.07                                    
 20 Lionville Community YMCA  'B'                     2:30.46   x2:30.01  
     1) King, Hannah G 10               2) George, Maddy E 10             
     3) Simpson, Katie A 9              4) Blake, Lindsay M 10            
       36.38    41.66    40.85    31.12                                    
 21 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     2:39.33   x2:30.76  
     1) Pappas, Penelope E 10           2) Mercer, Caroline 10            
     3) Tran, Noelle T 10               4) Ritter, Sarah 10               
       37.82    43.58    36.15    33.21                                    
 22 Flushing YMCA  'A'                                2:35.71    2:31.54  
     1) Ronaghan, Olivia R 9            2) Park, Sophia H 9               
     3) Kwon, Michelle 10               4) Hyun, Stella 10                
       38.96    45.02    35.79    31.77                                    
 23 Carroll County Family YMCA  'A'                   2:34.08    2:34.21  
     1) Henneman, Kirby 10              2) McDaniels, Maddy 10            
     3) DiPietro, Margi 10              4) Helminiak, Kate 10             
       41.18    41.28    39.14    32.61                                    
 24 Cecil County YMCA  'A'                            2:35.24    2:35.13  
     1) Anderson, Lauren M 9            2) Reilly, Hannah R 9             
     3) Reilly, Micah H 9               4) Stevens, Taylor E 10           
       37.51    40.94    44.03    32.65                                    
 25 Spy Swimming  'B'                                 2:42.11    2:47.40  
     1) Rosner, Caitlin M 10            2) Mooradian, Morgan E 10         
     3) Lee, Phoebe E 9                 4) Deitch, Caitlin G 9            
       42.92    49.04    40.13    35.31                                    
 -- Spy Swimming  'A'                                 2:29.36         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Marchetti, Zoe M 10             2) Bragg, Theresa L 9             
     3) Troy, Amelia C 10               4) Magaw, Maggie C 10             
       34.88    48.92    36.09    38.22                                    
 -- East Hampton Recenter YMCA  'A'                   2:33.00         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Dyner, Emily C 9                2) Bailey Williams, Kiara 10      
     3) Brown, Caroline 10              4) Badilla, Catalina V 10         
       39.33    56.18    24.81    28.66                                    
 
Event 42  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      2:09.50    2:19.45  
     1) Gamper, Andrew J 10             2) Rose, Alexander T 10           
     3) Kim, Daniel S 9                 4) Lee, Ryan 9                    
       35.36    41.33    33.24    29.52                                    
  2 Kennett Area YMCA  'A'                            2:23.59    2:20.02  
     1) Janton, Tommy 9                 2) Braithwaite, Max G 10          
     3) Spruance, Matthew 10            4) Perrin, Liam J 10              
       35.55    40.24    33.18    31.05                                    
  3 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      2:13.19   x2:21.75  
     1) Porev, Eugene 10                2) Guindine, Geoffrey 9           
     3) Kim, John H 9                   4) Hyatt, Jacob S 9               
       36.48    40.09    34.26    30.92                                    
  4 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   2:27.28    2:22.32  
     1) Badilla, Joey R 10              2) Duryea, Jack R 10              
     3) Rosenstein, Ari 10              4) McCormac, Owen P 10            
       35.65    38.93    40.78    26.96                                    
  5 Lionville Community YMCA  'A'                     2:22.86    2:22.79  
     1) Devletian, Dylan 10             2) Devletian, Ryan P 9            
     3) Kent, Tommy J 10                4) McIlroy, Aidan C 10            
       35.07    42.04    34.39    31.29                                    
  6 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    2:21.25    2:23.82  
     1) Barlotta, Alex G 10             2) Lee, Derek J 10                
     3) Adams, Hunter H 10              4) Heyt, Andrew J 10              
       36.22    44.49    33.11    30.00                                    
  7 Ridley Area YMCA  'A'                             2:26.17    2:25.92  
     1) Decker, Brandon M 10            2) Blackburn, Peter 10            
     3) DeConti, Logan W 10             4) Seifried, Owen 10              
       36.48    42.78    34.73    31.93                                    
  8 York And York County YMCA  'A'                    2:31.64    2:26.49  
     1) McDermott, Will J 10            2) Wang, Ethan F 9                
     3) Stoner, Sam R 9                 4) Gleba, Alex H 10               
       33.93    42.78    36.65    33.13                                    
  9 Rappahannock Area YMCA  'A'                       2:26.61    2:26.81  
     1) Hensen, Chase R 10              2) Frick, Jakob W 10              
     3) Schalk, Martin E 10             4) Euker, Logan A 10              
       37.56    41.68    37.07    30.50                                    
 10 Spy Swimming  'A'                                 2:21.44    2:27.38  
     1) Schwenk, Luke L 10              2) Gillespie, AJ J 10             
     3) Jacobs, Braden B 10             4) Clark, Gabe S 10               
       36.29    40.16    37.33    33.60                                    
 11 Huntington YMCA  'A'                              2:27.28    2:27.49  
     1) Barragato, Philip N 10          2) Spehr, William 10              
     3) McNicholas, Johnny 10           4) Whitcomb, Charles 10           
       43.24    34.26    36.24    33.75                                    
 12 South Shore MA YMCA  'A'                          2:29.99    2:27.89  
     1) Tran, Andrew D 9                2) Barao, Declan T 9              
     3) Hagar, Tommy E 9                4) Ng, Isaac 8                    
       34.94    44.06    36.29    32.60                                    
 13 Dancel Family YMCA  'A'                           2:30.72    2:28.75  
     1) Polinsky, Griffin L 10          2) Wang, Kevin A 9                
     3) Hockersmith, Andrew R 10        4) Fritz, Andrew J 9              
       39.79    44.15    32.98    31.83                                    
 14 Chambersburg Memorial YMCA  'A'                   2:34.38    2:29.25  
     1) Gonzalez, Diego 10              2) Jackson, Andrew 10             
     3) Shelly, Nick 9                  4) Vessah, Samuel 10              
       40.70    48.15    28.16    32.24                                    
 15 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     2:37.20    2:30.30  
     1) Utecht, Adam R 9                2) Semisch, Jared C 10            
     3) Zhang, Phillip 10               4) Pappas, George D 10            
       38.48    43.53    36.93    31.36                                    
 16 Mid-Delmarva Family YMCA  'A'                     2:29.84    2:31.11  
     1) O'Halloran, Patrick J 10        2) Jeong, Simon O 10              
     3) Barrett, James S 9              4) Seip, Noah N 10                
       39.20    40.74    34.93    36.24                                    
 17 Reading and Berks County YMCA  'A'                2:30.84    2:31.26  
     1) Strieb, Sam 10                  2) Cunningham, Joshua C 10        
     3) Hebel, Evan 10                  4) Shockey, Nicholas 10           
       38.91    41.82    36.51    34.02                                    
 18 Lionville Community YMCA  'B'                     2:33.62   x2:31.79  
     1) Carroll, Aiden A 10             2) Wang, Gary Q 9                 
     3) Sun, Evan 10                    4) Toth, Jake R 9                 
       40.49    39.91    37.39    34.00                                    
 19 Western Branch YMCA  'A'                          2:30.04    2:32.34  
     1) Bowman, Colin A 10              2) Suchyj, Tyler 10               
     3) Byrd, Justin M 10               4) Reice, Noah 8                  
       39.36    43.79    37.63    31.56                                    
 20 Flushing YMCA  'A'                                2:31.21    2:36.00  
     1) Lee, Ryan A 9                   2) Min, Christopher K 10          
     3) Jeong, Eugene 9                 4) Thakur, Caelan J 10            
       41.25    39.15    39.30    36.30                                    
 21 Carroll County Family YMCA  'A'                   2:37.01    2:38.08  
     1) Moran, Conor 10                 2) Norris, Andrew 10              
     3) Sabo, Jack 9                    4) Sorkin, Aaron 10               
       37.47    45.02    41.78    33.81                                    
 22 Waynesboro Family YMCA  'A'                       2:35.59    2:41.06  
     1) Young, Ben S 10                 2) Schundler, Charles J 9         
     3) Aldridge, Nick G 10             4) Fitzgerald, Miles M 10         
       42.45    48.97    39.12    30.52                                    
 23 Fairfax County YMCA in Reston  'A'                2:35.90    2:43.22  
     1) Kohn, William 9                 2) Vikhman, Mitchell 9            
     3) Mahdi, Zayd 10                  4) Koller, Chase 9                
       43.67    49.98    34.25    35.32                                    
 24 Sussex Family Branch YMCA  'A'                    2:44.59    2:46.67  
     1) Mears, Brandon H 10             2) Weeks, Thomas C 10             
     3) Burger, Tyler J 9               4) Gonzalez, Javier 10            
       42.38    45.76  1:18.53                                             
 25 Spy Swimming  'B'                                 2:47.80   x2:50.93  
     1) Collins, Tristan E 9            2) Parris, Jason P 10             
     3) Umidi, Thomas N 9               4) Iley, Gavin T 9                
       45.28    49.80    39.77    36.08                                    
 -- Burlington County YMCA  'A'                       2:15.24         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1: One hand touch - fly
     1) Greer, Evan 10                  2) Gozdan, Michael G 10           
     3) Foley, Michael J 10             4) Lang, Matthew 10               
       32.94                      29.05                                    
 
Event 43  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Robinson, Holly           12 Burlington Co-NJ     2:03.16    2:00.69  
      27.75   30.82   31.95   30.17                                
  2 Gring, Cameron            12 Reading-PA           2:04.28    2:01.23  
      28.01   30.59   31.68   30.95                                
  3 Atkinson, Emma R          12 Ridley-PA            2:02.15    2:01.98  
      27.91   30.89   31.63   31.55                                
  4 MacCausland, Heather C    12 Lionville-PA         2:05.22    2:06.06  
      28.80   31.70   32.96   32.60                                
  5 Dado, Nicole              12 West Monmouth-NJ     2:07.88    2:07.05  
      28.95   32.14   33.41   32.55                                
  6 Culbert, Shannon A        12 Ocean County-NJ      2:08.22    2:08.74  
      21.00   39.80   33.38   34.56                                
  7 Caccamo, Courtney L       12 Wyckoff-NJ           2:08.04    2:09.16  
      28.91   32.37   34.40   33.48                                
  8 Franciscus, Kimberly A    12 Jennersville-PA      2:07.51    2:10.61  
      29.88   31.90   34.18   34.65                                
 
Event 43  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Atkinson, Emma R          12 Ridley-PA            2:04.45    2:02.15  
      28.21   30.66   31.24   32.04                                
  2 Robinson, Holly           12 Burlington Co-NJ     2:02.88    2:03.16  
      28.07   31.25   32.31   31.53                                
  3 Gring, Cameron            12 Reading-PA           2:06.15    2:04.28  
      28.29   31.11   32.40   32.48                                
  4 MacCausland, Heather C    12 Lionville-PA         2:04.82    2:05.22  
      28.96   31.58   32.61   32.07                                
  5 Franciscus, Kimberly A    12 Jennersville-PA      2:10.52    2:07.51  
      29.29   32.06   33.00   33.16                                
  6 Dado, Nicole              12 West Monmouth-NJ     2:06.66    2:07.88  
      29.22   32.21   33.71   32.74                                
  7 Caccamo, Courtney L       12 Wyckoff-NJ           2:08.37    2:08.04  
      29.20   32.30   33.65   32.89                                
  8 Culbert, Shannon A        12 Ocean County-NJ      2:08.99    2:08.22  
      29.26   32.47   33.61   32.88                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nguyen, Stasia            12 Ocean County-NJ      2:07.19    2:08.26  
      29.72   32.77   33.00   32.77                                
 10 Cranker, Emi L            11 Cecil County-MD      2:07.62    2:09.33  
      29.42   32.95   33.79   33.17                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rickert, Marlee           11 Reading-PA           2:09.86    2:09.60  
      29.91   33.43   33.65   32.61                                
 12 Spencer, Hannah           12 Huntington-NY        2:10.44    2:09.62  
      28.58   32.80   34.16   34.08                                
 13 Marshall, Claire M        12 Sussex-DE            2:09.04    2:09.70  
      29.16   32.75   34.02   33.77                                
 14 Nasti, Amanda M           12 Huntington-NY        2:10.51    2:09.84  
      30.27   32.80   34.03   32.74                                
 15 Sizemore, Michaela E      12 Rappahannock-VA      2:04.05    2:10.41  
      29.07   32.65   34.57   34.12                                
 16 Landeryou, Sophia A       11 Reston-VA            2:08.13    2:10.47  
      28.29   32.17   34.30   35.71                                
 17 Fanua, Selu               11 Randallstown-MD      2:10.91    2:10.68  
      28.84   32.82   34.97   34.05                                
 18 Misurelli, Megan R        12 Ocean County-NJ      2:07.46    2:11.97  
      29.38   33.51   34.54   34.54                                
 19 Ferguson, Grace M         12 Lionville-PA         2:11.70    2:12.27  
      30.18   34.06   34.91   33.12                                
 19 Tate, Meg T               12 Carlisle-PA          2:12.34    2:12.27  
      30.49   33.93   35.55   32.30                                
 21 Murie, Cameron M          12 SMAC                 2:15.78    2:12.38  
      31.60   34.02   34.05   32.71                                
 22 Dobrindt, Emily R         11 South Shore, MA      2:12.25    2:12.47  
      30.97   33.85   33.94   33.71                                
 22 Tyler, Meagan N           11 Western Br-DE        2:11.44    2:12.47  
      31.03   34.89   34.18   32.37                                
 24 Wagner, Kristen L         11 SMAC                 2:10.00    2:12.61  
      30.77   33.94   34.83   33.07                                
 25 Hemingway, McKenzie       12 Talbot County-MD     2:14.59    2:12.68  
      31.44   34.31   34.48   32.45                                
 25 Van der Sleen, Katelyn R  12 Reading-PA           2:14.79    2:12.68  
      29.78   33.17   35.25   34.48                                
 27 Struss, Jynell A          12 Ocean County-NJ      2:18.85    2:12.83  
      31.61   33.96   32.98   34.28                                
 28 Chung, Ashley             12 Wyckoff-NJ           2:12.11    2:13.00  
      30.32   33.88   34.90   33.90                                
 29 Yoo, Kaitlyn              12 Wyckoff-NJ           2:13.30    2:13.52  
      30.49   33.35   34.80   34.88                                
 30 Ardis, Kirsten            12 Ocean County-NJ      2:16.92    2:13.89  
      30.43   34.11   34.88   34.47                                
 31 Como, Rebecca M           12 West Monmouth-NJ     2:07.65    2:14.22  
      30.79   33.97   34.98   34.48                                
 32 Hain, Mikayla L           11 Lebanon-PA           2:13.70    2:14.70  
      31.66   34.41   34.85   33.78                                
 33 Swanson, Sophia           11 East Hampton-NY      2:12.11    2:14.86  
      30.72   34.18   35.64   34.32                                
 34 McGovern, Maria E         12 Carlisle-PA          2:18.41    2:15.24  
      32.06   34.68   35.22   33.28                                
 35 Shifflett, Hanna K        12 SMAC                 2:15.01    2:15.61  
      31.29   35.02   35.06   34.24                                
 36 Harris, Elena J           12 SPY                  2:26.99    2:15.70  
      30.66   33.24   36.23   35.57                                
 37 Fauber, Braelin M         12 SMAC                 2:12.58    2:15.75  
      31.14   34.34   35.93   34.34                                
 38 Kim, Phoebe N             11 Wyckoff-NJ           2:15.36    2:16.00  
      15.01   48.64   36.50   35.85                                
 39 Maki, Caroline K          12 Lionville-PA         2:19.42    2:16.05  
      30.61   34.66   36.30   34.48                                
 40 Brennan, Lauren M         12 GreaterNashua-NH     2:19.38    2:16.41  
      30.04   35.16   35.96   35.25                                
 41 Policari, Gianna          12 West Monmouth-NJ     2:15.45    2:16.64  
      30.82   34.98   36.03   34.81                                
 42 Wiltshire, Emma           12 East Hampton-NY      2:14.10    2:16.88  
      31.30   34.48   35.71   35.39                                
 43 Euker, Moira E            12 Rappahannock-VA      2:15.04    2:16.96  
      31.13   35.31   35.83   34.69                                
 44 Josey, Alana M            11 York-PA              2:12.68    2:17.03  
      30.75   34.71   36.69   34.88                                
 45 DiSerio, Dana M           12 West Monmouth-NJ     2:13.59    2:17.17  
      31.46   35.05   36.09   34.57                                
 46 Brabant, Olivia R         11 East Hampton-NY      2:12.07    2:18.09  
      30.48   35.14   36.81   35.66                                
 47 Pickering, Ella R         12 SMAC                 2:14.05    2:18.29  
      31.67   36.04   36.18   34.40                                
 48 Powers, Bailey R          11 West Monmouth-NJ     2:18.97    2:18.33  
      30.71   35.64   36.31   35.67                                
 49 Walker, Shay E            11 Rappahannock-VA      2:18.00    2:19.70  
      32.24   36.19   35.18   36.09                                
 50 Blankenship, Victoria L   12 Western Br-DE        2:18.84    2:20.72  
      32.08   36.22   36.23   36.19                                
 51 Galski, Janey A           12 Burlington Co-NJ     2:19.40    2:21.10  
      31.50   35.84   37.45   36.31                                
 52 Hunt, Katelyn E           12 York-PA              2:20.74    2:21.42  
      31.69   36.73   37.75   35.25                                
 53 Thomas, Laura E           12 Flushing-NY          2:20.11    2:21.58  
      30.95   35.74   37.02   37.87                                
 54 Coffey, Olivia            12 Burlington Co-NJ     2:18.60    2:21.82  
      30.99   36.90   36.33   37.60                                
 55 Lambe, Jordan E           11 Lionville-PA         2:19.87    2:21.94  
      31.47   35.64   37.92   36.91                                
 56 Keh, Irene                11 Wyckoff-NJ           2:19.10    2:22.20  
      32.24   36.88   36.71   36.37                                
 57 Strachan, Laura           12 Burlington Co-NJ     2:17.65    2:22.50  
      31.86   35.81   37.38   37.45                                
 58 McFarland, Darcy L        11 East Hampton-NY      2:19.91    2:23.84  
      31.88   36.26   38.40   37.30                                
 59 Fowler, Cynthia           12 SPY                  2:29.50    2:24.31  
      33.31   36.70   37.66   36.64                                
 60 DeMaio, Nicole M          11 SPY                  2:33.54    2:32.42  
      34.75   39.18   39.97   38.52                                
 61 Bloom, Shayna E           11 SPY                  2:46.42    2:43.75  
      38.27   42.51   42.67   40.30                                
 
Event 44  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Barao, Will S             12 South Shore, MA      1:49.79    1:47.69  
      24.81   27.44   27.92   27.52                                
  2 Garcia, Yahsh             12 Frederick-MD         1:59.91    1:57.13  
      26.60   29.59   30.73   30.21                                
  3 Resweber, Will T          12 Ridley-PA            2:01.93    2:01.33  
      27.53   31.15   31.89   30.76                                
  4 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY      2:00.75    2:01.80  
      27.20   31.05   32.19   31.36                                
  5 Ordakowski, Ryan A        12 SPY                  2:04.17    2:02.33  
      28.63   31.08   31.49   31.13                                
  6 Boeckx, Alex A            12 Ridley-PA            2:04.70    2:04.00  
      27.96   32.27   32.90   30.87                                
  7 Lashua, Matthew E         12 GreaterNashua-NH     2:03.27    2:04.89  
      28.04   31.79   33.73   31.33                                
  8 McCormac, Ethan           12 East Hampton-NY      2:04.22    2:06.13  
      28.50   32.17   33.78   31.68                                
 
Event 44  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barao, Will S             12 South Shore, MA      1:51.40    1:49.79  
      24.91   27.17   28.98   28.73                                
  2 Garcia, Yahsh             12 Frederick-MD         1:59.20    1:59.91  
      27.28   30.93   31.40   30.30                                
  3 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY      1:59.45    2:00.75  
      27.60   30.92   31.62   30.61                                
  4 Resweber, Will T          12 Ridley-PA            2:05.63    2:01.93  
      28.23   31.50   32.54   29.66                                
  5 Lashua, Matthew E         12 GreaterNashua-NH     2:17.77    2:03.27  
      28.16   32.01   32.14   30.96                                
  6 Ordakowski, Ryan A        12 SPY                  2:06.11    2:04.17  
      28.38   31.34   32.65   31.80                                
  7 McCormac, Ethan           12 East Hampton-NY      2:05.00    2:04.22  
      28.15   31.51   32.49   32.07                                
  8 Boeckx, Alex A            12 Ridley-PA            2:09.79    2:04.70  
      28.30   32.23   33.22   30.95                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gifford, Alex J           11 Wyckoff-NJ           2:10.74    2:05.42  
      28.52   32.07   33.25   31.58                                
 10 Watson, Jack              12 Burlington Co-NJ     2:03.79    2:06.00  
      28.38   32.11   34.03   31.48                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gonzalez, Gabriel S       12 Sussex-DE            2:10.43    2:06.38  
      28.02   32.07   33.95   32.34                                
 12 Fazio, Michael A          12 Jennersville-PA      2:08.49    2:06.51  
      28.88   32.26   33.60   31.77                                
 13 Valeriano, Max            12 Reading-PA           2:07.03    2:06.98  
      28.94   33.06   32.89   32.09                                
 14 Shockey, Jeremy T         12 Reading-PA           2:09.44    2:09.42  
      28.47   32.28   34.40   34.27                                
 15 Sewell, Maxwell T         12 Central Delaware     2:14.65    2:09.82  
      29.83   32.75   33.89   33.35                                
 16 Cox, Miles C              11 York-PA              2:10.39    2:09.90  
      30.14   32.96   33.73   33.07                                
 17 Puksta, John J            12 GreaterNashua-NH     2:12.02    2:10.13  
      29.56   32.50   34.52   33.55                                
 18 Bennett, Chase            12 Phoenixville-PA      2:08.28    2:10.82  
      29.08   33.28   35.09   33.37                                
 19 O'Hara, John P            12 Rappahannock-VA      2:08.28    2:11.75  
      29.70   33.71   34.30   34.04                                
 20 Noll, Brian L             12 Ridley-PA            2:17.17    2:12.00  
      29.97   33.32   35.03   33.68                                
 21 McCurley, Aiden           11 Reading-PA           2:22.68    2:12.47  
      30.47   34.41   34.11   33.48                                
 22 Coughlin, Brian J         12 Wyckoff-NJ           2:16.35    2:12.68  
      29.40   34.33   35.34   33.61                                
 23 Curran, Donovan Q         12 Reading-PA           2:12.02    2:12.79  
      29.29   33.92   35.72   33.86                                
 24 Speed, Cameron J          12 York-PA              2:10.33    2:13.03  
      30.10   34.36   34.93   33.64                                
 25 Seifried, Matthew W       12 Ridley-PA            2:20.09    2:13.39  
      30.95   33.73   34.74   33.97                                
 26 Williamson, Patrick J     12 Western Br-DE        2:17.09    2:13.46  
      29.99   34.62   35.24   33.61                                
 27 Ding, Eric                12 Wyckoff-NJ           2:12.38    2:13.48  
      30.06   34.08   36.07   33.27                                
 28 Zeigler, Jack             12 Burlington Co-NJ     2:21.17    2:13.58  
      31.18   35.08   34.74   32.58                                
 29 Heckman, Brody E          11 Reading-PA           2:18.34    2:13.63  
      29.90   34.31   35.44   33.98                                
 30 Moore, Max M              12 Sussex-DE            2:20.49    2:14.01  
      29.33   33.46   36.69   34.53                                
 31 Doyle, Ben P              11 Lionville-PA         2:15.20    2:14.02  
      31.02   35.27   34.92   32.81                                
 32 Shir, Maor                11 Wyckoff-NJ           2:16.51    2:14.45  
      31.27   35.00   34.25   33.93                                
 33 Ramsey, Colbey            12 West Monmouth-NJ     2:13.46    2:14.71  
      29.89   34.50   35.94   34.38                                
 34 Hawtof, David             12 Western Br-DE        2:15.94    2:15.13  
      30.16   33.76   35.90   35.31                                
 35 Duryea, Ryan M            12 East Hampton-NY      2:18.12    2:15.35  
      31.92   34.26   35.17   34.00                                
 36 Thornton, Steven S        10 Jennersville-PA      2:15.59    2:17.24  
      31.50   34.84   36.33   34.57                                
 37 Sposato, Dominic D        12 Phoenixville-PA      2:21.12    2:17.55  
      30.85   34.87   36.32   35.51                                
 38 Rose, Ben W               12 Wyckoff-NJ           2:16.19    2:17.67  
      31.26   34.75   35.96   35.70                                
 39 Shelly, Rece              11 Chambersburg-PA      2:19.37    2:17.70  
      30.46   34.86   36.12   36.26                                
 40 Wallach Jr, Stephen E     12 Rappahannock-VA      2:21.76    2:18.02  
      30.62   35.67   36.39   35.34                                
 41 Thomas, Riley M           11 York-PA              2:21.81    2:18.04  
      31.23   35.76   36.71   34.34                                
 42 Worden, Smith             11 Western Br-DE        2:20.97    2:18.13  
      31.20   35.72   35.86   35.35                                
 43 Herring, Ethan R          12 Central Delaware     2:23.60    2:19.25  
      31.31   35.74   37.02   35.18                                
 44 Ackerman, David R         12 Ocean County-NJ      2:16.77    2:19.64  
      31.61   36.25   36.77   35.01                                
 45 Pao, Andrew P             12 Western Br-DE        2:24.83    2:20.13  
      30.86   35.24   37.02   37.01                                
 46 Chopey, Andy T            12 Flushing-NY          2:15.25    2:20.37  
      31.76   35.92   36.36   36.33                                
 47 Moore, Sean V             12 Western Br-DE        2:20.71    2:20.43  
      30.03   35.29   38.31   36.80                                
 48 Min, Michael              12 Wyckoff-NJ           2:23.86    2:20.57  
      30.59   34.73   36.96   38.29                                
 49 Davis, Spencer            11 West Monmouth-NJ     2:18.17    2:20.81  
      32.61   35.93   36.65   35.62                                
 50 Burk, Garrett A           12 BRY                  2:20.34    2:21.33  
      32.79   35.68   36.97   35.89                                
 51 Pappas, George D          10 Phoenixville-PA      2:22.48    2:21.90  
      31.60   35.55   37.88   36.87                                
 52 McIntire, Josh M          11 Mid-Delmarva-MD      2:23.84    2:22.24  
      31.31   37.61   38.37   34.95                                
 53 Whelan, Lucas             11 Ocean County-NJ      2:18.45    2:22.39  
      32.53   36.77   37.69   35.40                                
 54 Healy, Nicholas A         12 Wyckoff-NJ           2:25.00    2:22.62  
      32.97   35.76   37.35   36.54                                
 55 Primost, Adam M           12 Ocean County-NJ      2:22.31    2:22.90  
      32.14   36.25   36.79   37.72                                
 56 Youngblood, Hunter        12 Lansdowne-PA         2:25.00    2:22.97  
      33.57   37.30   38.31   33.79                                
 57 Park, Francis             12 Flushing-NY          2:23.01    2:22.98  
      32.31   36.08   37.45   37.14                                
 58 Stankus, Matthew          12 Burlington Co-NJ     2:24.80    2:23.44  
      32.42   36.36   37.38   37.28                                
 59 Rankin, Cael              11 Ocean County-NJ      2:15.55    2:23.48  
      31.68   36.35   37.54   37.91                                
 60 Nawn, Shea M              12 Ridley-PA            2:24.68    2:23.52  
      31.76   37.01   37.79   36.96                                
 61 Sommeling, Michael        12 Burlington Co-NJ     2:24.16    2:23.84  
      32.09   37.00   39.08   35.67                                
 62 Snyder, Tate T            12 SMAC                 2:14.70    2:24.58  
      31.99   37.28   38.48   36.83                                
 63 Puchalla, Kyle            11 West Chester-PA      2:24.64    2:24.69  
      32.84   36.73   38.48   36.64                                
 64 Burke, Eric S             12 Ocean County-NJ      2:25.13    2:25.14  
      34.52   37.98   38.67   33.97                                
 65 Xu, Robert                12 Frederick-MD         2:24.49    2:25.46  
      32.94   37.40   39.82   35.30                                
 66 Hare, Kyle                11 Burlington Co-NJ     2:24.52    2:25.56  
      32.11   37.57   38.77   37.11                                
 67 Fox, Benjamin C           11 Flushing-NY          2:24.69    2:26.91  
      33.62   38.16   37.04   38.09                                
 68 Maloy, Jack E             12 SPY                  2:32.23    2:29.46  
      33.09   38.63   39.40   38.34                                
 69 Winkler, Wesley W         11 SPY                  2:32.16    2:29.67  
      34.66   38.68   38.74   37.59                                
 70 Sundseth, Al M            12 SPY                  2:27.02    2:30.26  
      33.76   38.65 1:17.85                                        
 71 Atilano-Flor, Camilo J    12 Flushing-NY          2:24.54    2:30.38  
      33.47   38.79   39.83   38.29                                
 72 Coble, Thomas O           12 SPY                  2:40.17    2:41.48  
      36.04   40.86   43.51   41.07                                
 -- Szum, Ben T               12 GreaterNashua-NH     2:28.03   X2:29.27  
      35.34   38.32   38.88   36.73                                
 
Event 45  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yancey, Mia G             10 Ridley-PA            1:12.26    1:11.03  
      33.69   37.34                                                
  2 Sohn, Sora                10 Wyckoff-NJ           1:11.28    1:11.36  
      33.35   38.01                                                
  3 Vujovic, Zora             10 Burlington Co-NJ     1:14.84    1:12.04  
      32.24   39.80                                                
  4 Policari, Leah            10 West Monmouth-NJ     1:13.07    1:12.48  
      34.83   37.65                                                
  5 Mostek, Anya H            10 Phoenixville-PA      1:12.56    1:14.22  
      34.24   39.98                                                
  5 Kim, Amy N                10 Howard County-MD     1:13.12    1:14.22  
      34.14   40.08                                                
  7 McElroy, Grace E          10 Lionville-PA         1:12.97    1:14.52  
      35.06   39.46                                                
  8 Kimock, Carolann I        10 West Monmouth-NJ     1:14.01    1:14.54  
      34.11   40.43                                                
  9 Badilla, Catalina V       10 East Hampton-NY      1:15.15    1:15.06  
      34.35   40.71                                                
 10 Pappas, Erini C           10 Phoenixville-PA      1:15.96    1:15.42  
      34.57   40.85                                                
 11 Huynh, Annie              10 South Shore, MA      1:15.42    1:15.45  
      34.61   40.84                                                
 12 Ladd, Madeline R          10 Brandywine-PA        1:16.34    1:15.48  
      34.07   41.41                                                
 13 Barrett, Taylor A         10 Mid-Delmarva-MD      1:20.92    1:15.97  
      35.10   40.87                                                
 14 Noble, Grace K            10 Lionville-PA         1:20.97    1:16.19  
      34.60   41.59                                                
 15 Fanua, Lesieli             9 Randallstown-MD      1:17.29    1:16.85  
      34.16   42.69                                                
 16 Daly, Margaret            10 Western Br-DE        1:18.89    1:16.90  
      34.64   42.26                                                
 17 Welker, Sydney E          10 York-PA              1:16.14    1:16.94  
      36.11   40.83                                                
 17 Howard, Tori A            10 Lionville-PA         1:16.95    1:16.94  
      34.91   42.03                                                
 19 Marchetti, Zoe M          10 SPY                  1:16.37    1:17.11  
      35.68   41.43                                                
 20 Ortiz, Madison J          10 Lebanon-PA           1:16.31    1:17.12  
      37.21   39.91                                                
 21 Ulmer, Sydney A            9 York-PA              1:18.01    1:17.57  
      35.54   42.03                                                
 22 Wasielevski, Sarah        10 Reading-PA           1:18.57    1:17.93  
      34.73   43.20                                                
 23 McNaull, Anna E           10 West Chester-PA      1:19.11    1:17.94  
      37.02   40.92                                                
 24 Elwell, Josephine H       10 Ocean County-NJ      1:19.59    1:18.16  
      38.30   39.86                                                
 25 Poulos, Hannah R          10 Ocean County-NJ      1:20.02    1:18.97  
      36.94   42.03                                                
 26 Judge, Shannon            10 West Monmouth-NJ     1:22.24    1:19.08  
      36.51   42.57                                                
 27 Park, Laura               10 Wyckoff-NJ           1:18.81    1:19.24  
      38.20   41.04                                                
 28 Oddo, Jenna               10 Brandywine-PA        1:23.25    1:19.54  
      35.24   44.30                                                
 29 Moore, Flavia             10 Western Br-DE        1:19.23    1:19.63  
      37.67   41.96                                                
 30 Pressly, Kathryn O        10 Frederick-MD         1:16.46    1:19.82  
      37.96   41.86                                                
 30 Li, Julia                 10 West Chester-PA      1:21.13    1:19.82  
      37.35   42.47                                                
 32 Wagner, Lily              10 Central Delaware     1:19.03    1:20.00  
      36.17   43.83                                                
 33 Corb, Alyssa L            10 Catonsville-MD       1:20.00    1:20.01  
      36.41   43.60                                                
 34 George, Maddy E           10 Lionville-PA         1:23.39    1:20.06  
      37.56   42.50                                                
 35 Chau, Germayne T          10 Cross Island-NY      1:21.32    1:20.09  
      35.11   44.98                                                
 36 Snyder, Ava L             10 Burlington Co-NJ     1:25.49    1:20.49  
      36.62   43.87                                                
 37 Pappas, Penelope E        10 Phoenixville-PA      1:24.67    1:20.62  
      36.52   44.10                                                
 38 Kuenzel, Victoria K       10 West Monmouth-NJ     1:20.52    1:20.67  
      36.76   43.91                                                
 39 Watson, Elizabeth         10 Kennett-PA           1:24.89    1:20.74  
      38.06   42.68                                                
 40 Shaughnessy, Emma R       10 West Monmouth-NJ     1:21.10    1:20.81  
      38.97   41.84                                                
 41 DiCamillo, Jordyn         10 Brandywine-PA        1:19.70    1:20.87  
      38.01   42.86                                                
 42 Martz, Kaia               10 Reading-PA           1:24.93    1:21.07  
      38.07   43.00                                                
 43 Tian, Diane               10 Phoenixville-PA      1:19.73    1:21.12  
      37.00   44.12                                                
 44 Elder, Kate G              9 York-PA              1:22.01    1:21.27  
      38.02   43.25                                                
 45 Schweikert, Anna J        10 Lionville-PA         1:24.32    1:21.34  
      38.50   42.84                                                
 46 Reilly, Hannah R           9 Cecil County-MD      1:22.91    1:21.42  
      38.24   43.18                                                
 47 Yoo, Emily                 9 Wyckoff-NJ           1:22.77    1:21.50  
      37.50   44.00                                                
 48 Flickinger, Madelyn       10 Reston-VA            1:23.56    1:21.53  
      38.72   42.81                                                
 49 Zane, Abby                 8 Burlington Co-NJ     1:24.47    1:21.58  
      40.06   41.52                                                
 50 McCracken, Sydney         10 Kennett-PA           1:24.24    1:21.66  
      38.19   43.47                                                
 51 Szenas, Natalie M         10 Rappahannock-VA      1:25.50    1:21.79  
      40.51   41.28                                                
 52 Mayinja, Makena A         10 Phoenixville-PA      1:23.29    1:21.81  
      37.69   44.12                                                
 53 Gallucci, Gabby J         10 Wyckoff-NJ           1:23.00    1:21.82  
      37.87   43.95                                                
 54 Tran, Noelle T            10 Phoenixville-PA      1:24.58    1:22.03  
      38.30   43.73                                                
 55 Clayton, Caelan            9 Huntington-NY        1:23.19    1:22.20  
      36.91   45.29                                                
 56 Wang, Ashley L             9 Rappahannock-VA      1:19.31    1:22.50  
      37.28   45.22                                                
 57 Fodor, Hannah M           10 Ocean County-NJ      1:21.00    1:22.59  
      38.60   43.99                                                
 58 Kwon, Michelle            10 Flushing-NY          1:23.76    1:22.77  
 59 DiPietro, Margi           10 Carroll Co.-MD       1:25.62    1:22.86  
      37.45   45.41                                                
 60 Kapp, Christine O          9 York-PA              1:22.74    1:22.92  
      39.37   43.55                                                
 61 Amster, Ella A             9 West Monmouth-NJ     1:22.66    1:22.95  
 62 Stewart, Danielle R       10 Central Delaware     1:22.59    1:23.35  
      37.70   45.65                                                
 63 King, Hannah G            10 Lionville-PA         1:23.40    1:23.41  
      37.44   45.97                                                
 64 Rouleau, Emily            10 Reading-PA           1:25.18    1:23.47  
      40.12   43.35                                                
 65 Nam, Chloe Y              10 Wyckoff-NJ           1:24.59    1:23.96  
      39.79   44.17                                                
 66 Spehr, Anna               10 Huntington-NY        1:23.83    1:24.34  
      39.13   45.21                                                
 67 Kornacki, Clare A          9 Kennett-PA           1:24.78    1:24.63  
      39.42   45.21                                                
 68 Yosko, Mackenzie          10 Brandywine-PA        1:24.33    1:24.76  
      38.53   46.23                                                
 69 Palmer, Lily A            10 Reading-PA           1:25.28    1:24.95  
      41.48   43.47                                                
 70 Blake, Lindsay M          10 Lionville-PA         1:24.40    1:25.13  
      40.02   45.11                                                
 71 Gapaz, Mapatrice          10 Towson-MD            1:23.90    1:25.33  
      41.28   44.05                                                
 72 Mekoue, Kelly              9 Lansdowne-PA         1:25.24    1:25.68  
      39.90   45.78                                                
 73 Henneman, Kirby           10 Carroll Co.-MD       1:25.14    1:25.80  
      40.41   45.39                                                
 74 Girardi, Anna             10 Western Br-DE        1:24.52    1:26.28  
      42.07   44.21                                                
 75 Gulka, Caroline E          9 West Monmouth-NJ     1:25.85    1:26.66  
      39.69   46.97                                                
 76 Pearson, Samantha L       10 Brandywine-PA        1:25.73    1:26.90  
      42.10   44.80                                                
 77 Blandford, Elissa J        9 Talbot County-MD     1:25.98    1:27.32  
      40.06   47.26                                                
 78 Watkins, Kylie E          10 Western Br-DE        1:25.28    1:28.40  
      42.30   46.10                                                
 79 Troy, Amelia C            10 SPY                  1:29.99    1:32.12  
      42.24   49.88                                                
 80 Sheridan, Olivia C         9 SPY                  1:41.56    1:40.04  
      46.85   53.19                                                
 81 Ellwood, Beverly F         9 SPY                  1:40.07    1:41.15  
      48.08   53.07                                                
 82 Krause, Sarah E            9 SPY                  1:48.93    1:42.45  
      46.25   56.20                                                
 83 Bragg, Theresa L           9 SPY                  1:27.25    1:45.87  
      48.18   57.69                                                
 84 Given, Caitlyn E           9 SPY                  1:46.13    1:46.81  
      45.76 1:01.05                                                
 85 Paquin, Molly M           10 SPY                  1:46.58    1:47.73  
      50.74   56.99                                                
 86 Cassidy, Kiley D           9 SPY                  1:45.07    1:55.16  
      56.83   58.33                                                
 -- Eimer, Ainsley W          10 Jennersville-PA      1:27.32   X1:28.76  
      41.22   47.54                                                
 -- Burns, Grace M            10 Jennersville-PA      1:31.21   X1:30.22  
      39.85   50.37                                                
 -- Barbosa, Liliana C        10 Jennersville-PA      1:38.36   X1:35.00  
      45.49   49.51                                                
 -- Cantler, Emily E           9 SPY                  1:46.12         DQ  
      Not on back off wall - back
 -- Lee, Phoebe E              9 SPY                  1:34.38         DQ  
      One hand touch - fly
      44.18   49.90                                                
 -- Paciello, Natasha         10 SPY                  1:27.42         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
      43.43   48.06                                                
 
Event 46  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polinsky, Griffin L       10 Howard County-MD     1:16.01    1:14.07  
      34.47   39.60                                                
  2 Hockersmith, Andrew R     10 Howard County-MD     1:15.87    1:14.48  
      34.41   40.07                                                
  3 Spruance, Matthew         10 Kennett-PA           1:18.70    1:15.49  
      35.26   40.23                                                
  4 Gozdan, Michael G         10 Burlington Co-NJ     1:17.64    1:15.50  
      35.28   40.22                                                
  5 Tolino, Luca G            10 Frederick-MD         1:18.15    1:16.70  
      34.65   42.05                                                
  6 Kim, Daniel S              9 Wyckoff-NJ           1:17.62    1:16.85  
      35.46   41.39                                                
  7 Adams, Hunter H           10 West Monmouth-NJ     1:15.63    1:17.08  
      35.16   41.92                                                
  8 Chenot, Nolan             10 Carlisle-PA          1:20.29    1:17.63  
      37.19   40.44                                                
  8 McDermott, Will J         10 York-PA              1:17.03    1:17.63  
      35.87   41.76                                                
 10 Foley, Michael J          10 Burlington Co-NJ     1:19.44    1:17.71  
      34.93   42.78                                                
 11 Tran, Andrew D             9 South Shore, MA      1:19.51    1:17.72  
      35.52   42.20                                                
 12 Young, Dylan              10 Carlisle-PA          1:22.68    1:18.13  
      35.70   42.43                                                
 13 Barrett, James S           9 Mid-Delmarva-MD      1:24.80    1:18.29  
      36.72   41.57                                                
 14 Heyt, Andrew J            10 West Monmouth-NJ     1:17.40    1:18.67  
      38.03   40.64                                                
 15 Guindine, Geoffrey         9 Wyckoff-NJ           1:22.57    1:18.89  
      38.29   40.60                                                
 16 Rose, Alexander T         10 Wyckoff-NJ           1:19.62    1:18.97  
      36.31   42.66                                                
 17 Porev, Eugene             10 Wyckoff-NJ           1:20.31    1:19.13  
      38.37   40.76                                                
 18 Min, Christopher K        10 Flushing-NY          1:19.28    1:19.23  
      38.36   40.87                                                
 19 Fitzgerald, Miles M       10 SMAC                 1:22.19    1:19.26  
      35.53   43.73                                                
 19 Greer, Evan               10 Burlington Co-NJ     1:21.14    1:19.26  
      34.36   44.90                                                
 21 Schwenk, Luke L           10 SPY                  1:17.25    1:19.43  
      34.79   44.64                                                
 22 Badilla, Joey R           10 East Hampton-NY      1:20.12    1:19.46  
      36.57   42.89                                                
 23 Hunt, Donavan             10 Lansdowne-PA         1:21.70    1:19.54  
      38.79   40.75                                                
 24 Jeong, Simon O            10 Mid-Delmarva-MD      1:19.45    1:19.57  
      38.93   40.64                                                
 25 Devletian, Dylan          10 Lionville-PA         1:22.88    1:19.62  
      37.61   42.01                                                
 26 Hain, Alex C               9 Lebanon-PA           1:22.69    1:19.86  
      36.01   43.85                                                
 27 Paul, Jack R              10 Wyckoff-NJ           1:20.39    1:19.97  
      36.35   43.62                                                
 28 Schalk, Martin E          10 Rappahannock-VA      1:19.59    1:20.01  
      37.23   42.78                                                
 29 Janton, Tommy              9 Kennett-PA           1:21.33    1:20.16  
      36.05   44.11                                                
 30 Burke, Brandon Z          10 Jennersville-PA      1:21.96    1:20.21  
      38.42   41.79                                                
 31 Gonzalez, Diego           10 Chambersburg-PA      1:21.68    1:20.22  
      36.72   43.50                                                
 32 Cunningham, Joshua C      10 Reading-PA           1:26.01    1:20.38  
      39.05   41.33                                                
 33 Hyatt, Jacob S             9 Wyckoff-NJ           1:21.68    1:20.60  
      37.18   43.42                                                
 34 Kim, John H                9 Wyckoff-NJ           1:19.78    1:20.66  
      38.54   42.12                                                
 34 Kent, Tommy J             10 Lionville-PA         1:19.99    1:20.66  
      16.12 1:04.54                                                
 36 Mahdi, Zayd               10 Reston-VA            1:19.46    1:20.83  
      37.23   43.60                                                
 37 Spehr, William            10 Huntington-NY        1:20.28    1:21.10  
      37.19   43.91                                                
 38 Rosenstein, Ari           10 East Hampton-NY      1:24.32    1:21.25  
      39.50   41.75                                                
 38 Sheetz, Owen P            10 Lebanon-PA           1:25.84    1:21.25  
 40 Desclous, Benjamin        10 Hagerstown-MD        1:22.73    1:21.86  
      36.16   45.70                                                
 41 Hankins, Chase            10 Randallstown-MD      1:18.45    1:21.99  
      35.74   46.25                                                
 42 Peters, Aidan              9 Burlington Co-NJ     1:25.10    1:22.07  
      39.56   42.51                                                
 43 Hebel, Evan               10 Reading-PA           1:24.28    1:22.32  
      38.39   43.93                                                
 44 Beckman, Jacob P          10 Wyckoff-NJ           1:22.15    1:22.46  
      38.34   44.12                                                
 45 McNicholas, Johnny        10 Huntington-NY        1:22.23    1:22.51  
      39.62   42.89                                                
 46 Seifried, Owen            10 Ridley-PA            1:25.21    1:22.60  
      38.35   44.25                                                
 47 Stoner, Sam R              9 York-PA              1:24.78    1:22.70  
      37.97   44.73                                                
 48 Perrin, Liam J            10 Kennett-PA           1:22.48    1:22.72  
      38.36   44.36                                                
 49 Stefanidis, Nicholas      10 Cross Island-NY      1:27.17    1:22.75  
      40.52   42.23                                                
 50 O'Halloran, Patrick J     10 Mid-Delmarva-MD      1:24.49    1:22.80  
      39.91   42.89                                                
 51 Reice, Noah                8 Western Br-DE        1:27.55    1:22.81  
      38.28   44.53                                                
 52 Ng, Isaac                  8 South Shore, MA      1:24.09    1:22.94  
      39.01   43.93                                                
 53 Duryea, Jack R            10 East Hampton-NY      1:19.66    1:23.00  
      41.60   41.40                                                
 54 Euker, Logan A            10 Rappahannock-VA      1:23.81    1:23.02  
      41.21   41.81                                                
 55 Shelly, Nick               9 Chambersburg-PA      1:20.19    1:23.22  
      37.55   45.67                                                
 56 Calderon, Lucas           10 Towson-MD            1:22.53    1:23.33  
      36.31   47.02                                                
 57 Mozoki, Brock J            9 South Shore, MA      1:28.09    1:24.00  
      39.22   44.78                                                
 58 Blackburn, Peter          10 Ridley-PA            1:25.82    1:24.06  
      40.37   43.69                                                
 59 Sorkin, Aaron             10 Carroll Co.-MD       1:27.38    1:24.08  
      40.87   43.21                                                
 60 Jeong, Eugene              9 Flushing-NY          1:20.08    1:24.09  
      38.89   45.20                                                
 61 Cortes, Ryan               8 Burlington Co-NJ     1:21.61    1:24.39  
      38.80   45.59                                                
 62 Lee, Ryan                  9 Wyckoff-NJ           1:25.18    1:24.72  
      40.38   44.34                                                
 63 Hagar, Tommy E             9 South Shore, MA      1:25.78    1:24.81  
      38.01   46.80                                                
 64 Suchyj, Tyler             10 Western Br-DE        1:27.70    1:25.22  
      39.24   45.98                                                
 65 Tebo, Tyler V             10 Kennett-PA           1:28.98    1:25.66  
      39.27   46.39                                                
 66 Barao, Declan T            9 South Shore, MA      1:28.68    1:25.67  
      40.15   45.52                                                
 67 Frick, Jakob W            10 Rappahannock-VA      1:23.87    1:25.76  
      41.47   44.29                                                
 68 Koller, Chase              9 Reston-VA            1:27.56    1:26.00  
      41.79   44.21                                                
 69 Zhang, Phillip            10 Phoenixville-PA      1:24.93    1:26.27  
      39.14   47.13                                                
 70 Tanzosh, Eric R           10 Ridley-PA            1:29.46    1:26.48  
      39.45   47.03                                                
 71 Byrd, Justin M            10 Western Br-DE        1:27.60    1:26.55  
      38.24   48.31                                                
 72 Pettit, Alec B            10 South Shore, MA      1:24.83    1:26.67  
      39.53   47.14                                                
 73 Barragato, Philip N       10 Huntington-NY        1:27.58    1:26.94  
      39.47   47.47                                                
 74 Lee, Derek J              10 West Monmouth-NJ     1:25.19    1:26.96  
      40.55   46.41                                                
 75 Pant, Dhruv               10 Brandywine-PA        1:26.54    1:27.17  
      42.02   45.15                                                
 76 Barlotta, Alex G          10 West Monmouth-NJ     1:24.39    1:27.23  
      38.09   49.14                                                
 77 Burger, Tyler J            9 Sussex-DE            1:28.26    1:27.30  
      41.48   45.82                                                
 78 Clark, Gabe S             10 SPY                  1:28.07    1:27.40  
      39.49   47.91                                                
 79 Bauernschmidt, Jamie R    10 Western Br-DE        1:27.95    1:27.79  
      41.04   46.75                                                
 80 Aleksandrov, Ivan         10 West Monmouth-NJ     1:25.39    1:27.91  
      42.17   45.74                                                
 81 Devletian, Ryan P          9 Lionville-PA         1:26.31    1:28.61  
      43.73   44.88                                                
 82 Seip, Noah N              10 Mid-Delmarva-MD      1:27.02    1:28.71  
      40.69   48.02                                                
 83 Johnson, Andre T           9 Wyckoff-NJ           1:26.64    1:28.90  
      40.64   48.26                                                
 84 Citta, Dylan A            10 Ocean County-NJ      1:29.40    1:29.17  
      44.17   45.00                                                
 85 Quinn, Liam J             10 Lionville-PA         1:29.51    1:29.27  
      41.77   47.50                                                
 86 Dold, Aidan               10 Burlington Co-NJ     1:29.40    1:29.71  
      42.35   47.36                                                
 87 Tripido, Perry B          10 Wyckoff-NJ           1:27.87    1:29.76  
      40.72   49.04                                                
 88 O'Connor, Garrett          9 Kennett-PA           1:29.22    1:29.78  
      44.12   45.66                                                
 89 Whitcomb, Charles         10 Huntington-NY        1:27.81    1:30.10  
      42.48   47.62                                                
 90 Umidi, Thomas N            9 SPY                  1:33.78    1:30.39  
      41.56   48.83                                                
 91 Callahan, Ryan D           8 Howard County-MD     1:28.53    1:30.90  
      44.34   46.56                                                
 92 Toskas, Andrew S          10 Cross Island-NY      1:29.05    1:31.08  
      39.61   51.47                                                
 93 Lee, Ryan A                9 Flushing-NY          1:29.59    1:31.35  
      42.04   49.31                                                
 94 Larice, Jonathan           9 Huntington-NY        1:29.23    1:32.58  
      42.96   49.62                                                
 95 Darling, Aidan W           9 SPY                  1:35.03    1:34.93  
      45.00   49.93                                                
 96 Pope, Jacob R              9 SPY                  1:42.88    1:36.64  
      44.34   52.30                                                
 97 Taylor, Garret J           9 SPY                  1:39.35    1:38.94  
      50.18   48.76                                                
 98 Collins, Tristan E         9 SPY                  1:39.39    1:42.50  
      48.67   53.83                                                
 99 Parris, Jason P           10 SPY                  1:42.16    1:43.61  
 -- Collier, Noah R            9 WAY                  1:32.69   X1:28.87  
      42.21   46.66                                                
 -- Weeks, Thomas C           10 Sussex-DE            1:29.17         DQ  
      Scissors kick - fly
      43.25   45.50                                                
 -- Osborn, Carter W           9 Ocean County-NJ      1:27.32         DQ  
      Scissors kick - fly
      39.22   47.93                                                
 -- Wang, Gary Q               9 Lionville-PA         1:25.73         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
      37.40   43.48                                                
 -- Lang, Daniel J            10 Phoenixville-PA      1:24.25         DQ  
      38.87   46.79                                                
 -- Jackson, Andrew           10 Chambersburg-PA      1:29.33         DQ  
      Alternating Kick - fly
      40.97   48.19                                                
 -- Semisch, Jared C          10 Phoenixville-PA      1:29.30         DQ  
      False start - Misc
      42.26   47.00                                                
 -- Wang, Ethan F              9 York-PA              1:27.69         DQ  
      Non-simultaneous touch - breast
      38.74   45.10                                                
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Judge, Megan              12 West Monmouth-NJ       27.13      27.12  
  2 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA        28.48      28.41  
  3 Redican, Anna S           11 Reston-VA              29.06      28.90  
  4 Gring, Cameron            12 Reading-PA             29.04      29.45  
  5 Czarny, Marlee R          12 Reston-VA              29.71      29.52  
  6 Nguyen, Stasia            12 Ocean County-NJ        30.11      29.53  
  7 Forman, Emma L            11 Cecil County-MD        30.45      30.06  
  8 Hayward, Katya Y          12 Phoenixville-PA        30.25      30.87  
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Judge, Megan              12 West Monmouth-NJ       28.14      27.13  
  2 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA        28.83      28.48  
  3 Gring, Cameron            12 Reading-PA             29.49      29.04  
  4 Redican, Anna S           11 Reston-VA              29.34      29.06  
  5 Czarny, Marlee R          12 Reston-VA              30.35      29.71  
  6 Nguyen, Stasia            12 Ocean County-NJ        30.26      30.11  
  7 Hayward, Katya Y          12 Phoenixville-PA        30.81      30.25  
  8 Forman, Emma L            11 Cecil County-MD        30.69      30.45  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cranker, Emi L            11 Cecil County-MD        29.21      30.46  
 10 Zindler, Abigail K        11 Reston-VA              29.80      30.72  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Batastini, Sarah          12 Burlington Co-NJ       31.86      30.74  
 12 Dubbs, Karrison           12 Reading-PA             31.53      31.06  
 13 Stone, Izzy G             12 SPY                    30.72      31.18  
 14 Rickert, Marlee           11 Reading-PA             30.76      31.28  
 15 Fanua, Selu               11 Randallstown-MD        30.80      31.55  
 16 Lugg, Emily V             12 BRY                    32.22      31.92  
 17 Van der Sleen, Emily M    12 Reading-PA             33.43      31.99  
 17 Peters, Gillian           12 Burlington Co-NJ       32.83      31.99  
 19 Cronin, Molly R           12 Howard County-MD       32.05      32.12  
 20 Morrison, Lauren          12 Burlington Co-NJ       31.13      32.13  
 21 Tosten, Sierra            12 Hagerstown-MD          32.93      32.20  
 21 Como, Rebecca M           12 West Monmouth-NJ       31.32      32.20  
 23 McGlade, Delaney          11 Burlington Co-NJ       32.91      32.25  
 23 Brennan, Lauren M         12 GreaterNashua-NH       31.76      32.25  
 25 Bentz, Caroline G         11 Rappahannock-VA        34.18      32.27  
 26 Nasti, Amanda M           12 Huntington-NY          31.53      32.32  
 27 Franciscus, Kimberly A    12 Jennersville-PA        31.27      32.41  
 28 Euker, Moira E            12 Rappahannock-VA        32.93      32.44  
 29 Brierley, Julia J         11 East Hampton-NY        32.33      32.47  
 30 Wilson, Abby              12 Burlington Co-NJ       32.37      32.61  
 31 Galski, Janey A           12 Burlington Co-NJ       33.15      32.66  
 32 Brooks, Kinsey J          11 Rappahannock-VA        32.80      32.68  
 33 Young, Sierra             12 Carlisle-PA            33.15      32.74  
 34 Eason, Olivia P           12 Jennersville-PA        32.87      32.75  
 35 Navarro, Jamie Erica R    12 Ocean County-NJ        32.87      32.80  
 36 Stahl, Nyah E             11 York-PA                32.30      32.84  
 37 Mohamed, Leilah G         11 West Monmouth-NJ       33.02      32.85  
 38 Kaufman, Victoria         12 Carroll Co.-MD         33.29      32.91  
 38 Griskie, Chloe            11 Huntington-NY          35.01      32.91  
 40 Powers, Bailey R          11 West Monmouth-NJ       31.81      32.93  
 40 Flynn, Grace C            11 Wyckoff-NJ             33.04      32.93  
 42 Arts, Molly K             11 Wyckoff-NJ             33.56      32.98  
 43 Johnson, Georgia L        12 Rappahannock-VA        33.81      33.00  
 43 Dobrindt, Emily R         11 South Shore, MA        32.83      33.00  
 45 Markatos, Arianna F       12 Ocean County-NJ        33.61      33.01  
 45 DeLaCruz, Madison K       12 GreaterNashua-NH       33.76      33.01  
 47 Tyler, Meagan N           11 Western Br-DE          32.64      33.09  
 48 Ardis, Kirsten            12 Ocean County-NJ        33.15      33.10  
 48 Woodworth, Emmaline G     11 SMAC                   34.36      33.10  
 50 DeVirgilio, Gabriella     11 West Monmouth-NJ       33.40      33.15  
 51 Xiong, Emily              12 Ridley-PA              32.39      33.22  
 52 Horner, Cameron E         11 Mid-Delmarva-MD        34.16      33.32  
 53 Clark, Lexi L             12 Talbot County-MD       32.99      33.33  
 54 Monaco, Lindsey           12 Burlington Co-NJ       33.37      33.34  
 55 Keane, Molly L            12 Central Delaware       34.45      33.48  
 56 Darragh, Abigail M        12 Jennersville-PA        34.41      33.50  
 57 Troy, Allison E           12 SPY                    32.99      33.51  
 58 Maki, Caroline K          12 Lionville-PA           33.43      33.53  
 59 Urban, Gabbi              11 Burlington Co-NJ       34.29      33.54  
 60 Amber-Messick, Adeline A  12 Brandywine-PA          33.12      33.60  
 61 Burke, Lexi R             12 Jennersville-PA        33.71      33.63  
 62 Koch, Nicole A            11 Rappahannock-VA        34.94      33.64  
 63 Talamayan, Justine        12 Ocean County-NJ        32.16      33.72  
 64 Burns, Brooke             12 West Chester-PA        33.04      33.87  
 65 Conway, Kaitlin           11 Carroll Co.-MD         35.03      33.88  
 66 Riley, Emma               12 Huntington-NY          33.04      33.95  
 67 Needy, MacKenzie          12 Hagerstown-MD          34.40      34.06  
 67 Halpin, Amalia C          12 South Shore, MA        34.45      34.06  
 69 Shifflett, Hanna K        12 SMAC                   34.69      34.12  
 70 Yard, Lauren M            12 Lionville-PA           34.66      34.41  
 71 McFarland, Darcy L        11 East Hampton-NY        33.87      34.42  
 72 Dunston, Nya              12 West Chester-PA        34.14      34.43  
 72 Spexarth, Carrie A        11 Ocean County-NJ        34.65      34.43  
 74 Carroll, Molly K          12 Reston-VA              34.16      34.46  
 75 Wujcik, Cassidy           11 Western Br-DE          35.04      34.48  
 76 McNutt, Madison C         12 SPY                    34.41      34.56  
 77 Peden, Marleigh           12 Kennett-PA             35.06      34.68  
 78 Lambe, Madalyn R          12 Western Br-DE          34.93      34.70  
 79 Appler, Emma              11 Reading-PA             34.77      34.73  
 80 Mora, Maile A             12 West Monmouth-NJ       34.94      34.78  
 81 Wiltshire, Emma           12 East Hampton-NY        34.84      34.95  
 82 Higgins, Mackenzie L      12 South Shore, MA        34.44      34.97  
 82 Donlevy, Kelly A          12 Cross Island-NY        34.46      34.97  
 84 Sharpe, Lucy E            12 SPY                    35.26      35.09  
 85 Thomas, Laura E           12 Flushing-NY            34.10      35.11  
 86 Murie, Cameron M          12 SMAC                   34.36      35.19  
 87 Pietras, Haley E          12 Talbot County-MD       34.69      35.32  
 88 Vayda, Gianna M           12 Sussex-DE              34.59      35.36  
 89 Carson, Molly A           11 Kennett-PA             34.60      35.46  
 90 Runge, Sarah J            12 Mid-Delmarva-MD        34.76      35.62  
 91 Body, Reagan M            11 SPY                    36.54      35.68  
 92 Brabant, Olivia R         11 East Hampton-NY        34.37      35.93  
 93 Schewe, Emme S            12 South Shore, MA        35.02      36.54  
 93 Blevins, Clara M          12 SPY                    37.65      36.54  
 95 Cho, Emerson K            12 SPY                    38.14      36.78  
 96 Dingess, Kylie R          12 SPY                    36.36      36.84  
 97 Wasielevski, Caroline     12 Reading-PA             34.11      37.04  
 98 Samuels, Maddy C          11 Kennett-PA             34.83      37.11  
 99 Wang, Helen L             11 Rappahannock-VA        35.00      37.32  
100 Schomig, Laura M          12 SPY                    38.57      37.42  
101 Halleman, Amelie G        11 SPY                    38.11      37.99  
102 DeMaio, Nicole M          11 SPY                    37.23      38.01  
102 Braddock, Ivy E           11 SPY                    40.19      38.01  
104 Tuley, Lauren M           12 SPY                    38.79      38.16  
105 Bertone, Samantha W       12 SPY                    39.36      38.33  
106 Schultz, Katrina G        11 SPY                    38.22      38.46  
107 Mills, Grace A            12 SPY                    37.06      38.55  
108 Legros, Molly E           12 SPY                    37.63      39.40  
109 Snodgrass, Mallory C      12 SPY                    41.87      39.81  
110 Cicen, Rayna N            12 SPY                    41.74      40.05  
111 Iley, Caitlin M           12 SPY                    40.19      40.34  
112 Crawford, Emma L          11 SPY                    40.32      40.51  
113 Johnson, Elle R           11 SPY                    44.80      41.17  
114 Mooradian, Sara M         12 SPY                    41.36      41.28  
115 Turk, Lauren M            11 SPY                    41.88      42.62  
116 Wilmer, Maddie J          11 SPY                    41.25      43.68  
117 Moulsdale, Megan C        11 SPY                    44.97      43.77  
118 Wiseman, Hannah G         12 SPY                    42.63      44.35  
119 Lee, Libby J              11 SPY                    55.25      53.69  
 -- D'Amato, Olivia           12 West Monmouth-NJ       32.93     X31.90  
 -- Bauernschmidt, Erica E    12 Western Br-DE          35.19     X34.45  
 -- Bailin, Hannah            12 Huntington-NY          33.00     X35.70  
 -- Regan, Katie              11 West Chester-PA        37.71     X39.17  
 -- Guida, Lindsey N          11 Sussex-DE              35.02         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Cristallo, Elise A        11 SPY                    42.63         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Wallace, Ella N           11 SPY                    37.96         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Murphy, Kristen           11 SPY                    40.77         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yates, James E            12 Talbot County-MD       29.33      29.16  
  2 Kuriawa, Alex J           12 SPY                    29.37      29.21  
  3 Gifford, Alex J           11 Wyckoff-NJ             30.69      30.10  
  4 Shockey, Jeremy T         12 Reading-PA             30.49      30.12  
  5 Flegel, Michael           12 Frederick-MD           30.24      30.39  
  6 Hockersmith, Charlie C    12 Howard County-MD       30.12      30.67  
  7 Christian, Jack G         11 Phoenixville-PA        30.82      30.74  
  8 Moore, Max M              12 Sussex-DE              30.66      31.23  
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yates, James E            12 Talbot County-MD       30.40      29.33  
  2 Kuriawa, Alex J           12 SPY                    29.43      29.37  
  3 Hockersmith, Charlie C    12 Howard County-MD       31.27      30.12  
  4 Flegel, Michael           12 Frederick-MD           30.93      30.24  
  5 Shockey, Jeremy T         12 Reading-PA             31.26      30.49  
  6 Moore, Max M              12 Sussex-DE              32.64      30.66  
  7 Gifford, Alex J           11 Wyckoff-NJ             31.70      30.69  
  8 Christian, Jack G         11 Phoenixville-PA        31.16      30.82  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Williamson, Patrick J     12 Western Br-DE          31.09      30.97  
 10 Boeckx, Alex A            12 Ridley-PA              31.01      31.02  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sewell, Maxwell T         12 Central Delaware       32.37      31.16  
 12 Hammer, Kevin B           12 Carlisle-PA            33.00      31.30  
 13 Lashua, Matthew E         12 GreaterNashua-NH       33.65      31.64  
 14 Cox, Miles C              11 York-PA                31.89      31.94  
 15 Turner, Nate A            12 Central Delaware       32.64      31.97  
 16 Funari, JT T              12 Burlington Co-NJ       33.34      32.04  
 17 Pack, Danny               12 BRY                    33.62      32.10  
 18 Zeigler, Jack             12 Burlington Co-NJ       34.21      32.16  
 19 Blair, Jeremiah           12 Lansdowne-PA           34.72      32.32  
 20 McCormac, Ethan           12 East Hampton-NY        30.83      32.50  
 21 Sposato, Dominic D        12 Phoenixville-PA        33.38      32.77  
 22 Kain, PJ J                12 Western Br-DE          33.80      32.81  
 23 Straker, Mike B           12 Central Delaware       32.40      32.83  
 24 Ober, Nathan D            11 Kennett-PA             32.28      32.85  
 25 Puksta, John J            12 GreaterNashua-NH       33.67      32.90  
 26 Esslinger, Robert E       12 Brandywine-PA          34.00      32.92  
 27 Fry, Matthew              11 Reading-PA             33.67      33.02  
 27 Flynn, Richard E          11 Wyckoff-NJ             35.23      33.02  
 29 Rose, Ben W               12 Wyckoff-NJ             32.78      33.03  
 30 Rieck, Benny J            12 Talbot County-MD       33.88      33.06  
 31 Curran, Donovan Q         12 Reading-PA             34.36      33.13  
 32 Sivo, Matt                11 West Chester-PA        35.00      33.15  
 33 Xu, Robert                12 Frederick-MD           33.89      33.17  
 34 Frankosky, Michael        12 Kennett-PA             33.83      33.19  
 35 Davis, Spencer            11 West Monmouth-NJ       33.37      33.22  
 36 Peer, Thomas R            12 Huntington-NY          32.66      33.23  
 37 Overton, Christian L      12 Burlington Co-NJ       35.68      33.27  
 38 Park, Francis             12 Flushing-NY            35.45      33.36  
 39 Youngblood, Hunter        12 Lansdowne-PA           34.23      33.54  
 39 Brooks, Connor C          12 Rappahannock-VA        34.01      33.54  
 41 Herring, Ethan R          12 Central Delaware       33.74      33.56  
 42 Coffing, Zach             12 Cecil County-MD        34.18      33.72  
 43 Sickels, Michael          12 Burlington Co-NJ       34.44      33.79  
 44 Johnston, Bridger M       12 Rappahannock-VA        35.39      33.81  
 45 Powers, Corey             11 Reading-PA             35.57      33.85  
 46 Primost, Adam M           12 Ocean County-NJ        35.32      33.90  
 46 Chopey, Andy T            12 Flushing-NY            32.93      33.90  
 48 Wesley, Sam               11 Ridley-PA              33.85      33.94  
 49 Perez, David A            11 West Monmouth-NJ       35.06      34.09  
 50 Long, Adam                11 Carroll Co.-MD         34.68      34.12  
 51 Rodgers, C.J.             11 Huntington-NY          35.11      34.23  
 52 Kalucki, Fred             12 Lionville-PA           33.31      34.24  
 53 Ledeniov, Ron             12 Wyckoff-NJ             33.84      34.26  
 54 Sommeling, Michael        12 Burlington Co-NJ       33.56      34.32  
 55 Moore, Sean V             12 Western Br-DE          34.22      34.37  
 56 Bajramovic, Emil          12 Flushing-NY            33.91      34.40  
 57 Aclan, Ryan P             12 Phoenixville-PA        35.33      34.61  
 58 Pao, Andrew P             12 Western Br-DE          34.19      34.69  
 59 Hussin, Jack G            11 Phoenixville-PA        35.41      34.74  
 60 Burk, Garrett A           12 BRY                    34.14      34.77  
 61 Koval, David K            11 Mid-Delmarva-MD        34.69      34.78  
 62 Berkovsky, Matan          11 West Monmouth-NJ       35.97      34.83  
 62 Johnson, Kyle             11 Reston-VA              35.79      34.83  
 64 Puchalla, Kyle            11 West Chester-PA        36.00      34.92  
 65 Wilson, Brandon E         11 Catonsville-MD         35.15      34.96  
 66 May, Jackson A            12 Jennersville-PA        35.37      35.07  
 67 Shelly, Rece              11 Chambersburg-PA        35.97      35.09  
 68 Savory, Tommy S           11 Jennersville-PA        34.74      35.12  
 69 Maloy, Jack E             12 SPY                    35.40      35.21  
 70 Latini, Carl R            12 Burlington Co-NJ       35.05      35.23  
 71 MacMurray, Connor G       12 Western Br-DE          34.92      35.33  
 72 Avagliano, AJ             11 West Chester-PA        36.11      35.34  
 73 McLaughlin, Thomas D      12 Ridley-PA              34.55      35.46  
 74 Anderson, Zachary N       12 Ridley-PA              36.14      35.50  
 75 Bressel, Carsten          11 Huntington-NY          34.73      35.51  
 76 Scala, Anthony P          11 West Monmouth-NJ       35.49      35.52  
 77 Amster, Zachary           11 West Monmouth-NJ       35.32      35.53  
 78 Celeste, Jarrod F         12 Frederick-MD           35.42      35.67  
 79 Brown, Shane C            11 Burlington Co-NJ       36.14      35.68  
 80 Myers, Jackson S          12 SPY                    35.18      36.00  
 81 Toskas, Anthony           12 Cross Island-NY        36.08      36.50  
 82 McCurley, Aiden           11 Reading-PA             34.94      36.54  
 83 Perez, William            12 West Monmouth-NJ       36.13      36.72  
 84 Whelan, Lucas             11 Ocean County-NJ        36.06      36.81  
 85 Girardi, Jack             11 Western Br-DE          35.56      37.05  
 86 Koval, Daniel K           11 Mid-Delmarva-MD        35.98      37.12  
 87 Klaus, Kurt R             11 SPY                    38.16      37.92  
 88 Alperstein, Jack A        12 SPY                    39.82      38.86  
 89 Albaladejo, Lucas O       12 West Monmouth-NJ       36.06      39.17  
 90 Howard, Nate M            11 SPY                    39.31      39.48  
 91 Dunkelberger, Joseph A    12 SPY                    40.07      40.21  
 92 Bruce, Sam G              11 SPY                    41.55      40.80  
 93 Bruce, Jordan E           11 SPY                    43.98      43.62  
 -- Nelson, Connor R          12 Huntington-NY          36.12     X35.08  
 -- Powell, Ryan P            11 Jennersville-PA        37.55     X36.72  
 -- Clancy, Nolan J           12 Western Br-DE          39.95     X37.19  
 -- Newton, James L           12 Central Delaware       48.59     X39.02  
 -- Worden, Smith             11 Western Br-DE          35.83         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 49  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ladd, Madeline R          10 Brandywine-PA          33.27      31.49  
  2 Kimock, Carolann I        10 West Monmouth-NJ       34.73      33.24  
  3 Howard, Tori A            10 Lionville-PA           34.74      33.35  
  4 Yancey, Mia G             10 Ridley-PA              33.57      34.21  
  4 Policari, Leah            10 West Monmouth-NJ       34.55      34.21  
  6 Matthews, Ellie C         10 Kennett-PA             37.46      35.11  
  7 Badilla, Catalina V       10 East Hampton-NY        36.34      35.25  
  8 Daly, Margaret            10 Western Br-DE          36.40      35.55  
  9 Huynh, Annie              10 South Shore, MA        36.12      35.98  
 10 Marcum, Katelyn A          9 Mid-Delmarva-MD        35.13      36.07  
 11 Tian, Diane               10 Phoenixville-PA        35.39      36.11  
 12 Dunworth, Mary Caroline   10 Catonsville-MD         37.76      36.24  
 13 Waldron, Meghan E         10 Jennersville-PA        37.92      36.42  
 14 Kuenzel, Victoria K       10 West Monmouth-NJ       36.85      36.52  
 15 Pappas, Erini C           10 Phoenixville-PA        37.38      36.54  
 16 Gallucci, Gabby J         10 Wyckoff-NJ             36.84      36.75  
 17 Poulos, Hannah R          10 Ocean County-NJ        36.52      36.83  
 18 Harnish, Meaghan K         9 York-PA                37.07      36.89  
 19 Brown, Caroline           10 East Hampton-NY        37.29      36.90  
 20 Straub, Bailey K          10 Brandywine-PA          40.20      37.16  
 21 Li, Julia                 10 West Chester-PA        37.34      37.20  
 22 King, Hannah G            10 Lionville-PA           37.59      37.28  
 23 Wilson, Georgie           10 Burlington Co-NJ       38.50      37.29  
 24 Horkan, Kathryn E          9 Wyckoff-NJ             38.79      37.40  
 25 Anderson, Lauren M         9 Cecil County-MD        39.70      37.41  
 26 Flickinger, Madelyn       10 Reston-VA              37.24      37.42  
 27 Gracie, Nina              10 Sussex-DE              39.14      37.51  
 28 Judge, Shannon            10 West Monmouth-NJ       37.74      37.64  
 29 Coover, Paige N           10 Carlisle-PA            38.31      37.72  
 30 Mitchell, Julia G         10 Ridley-PA              37.28      37.77  
 31 Maki, Victoria K           9 Lionville-PA           39.45      37.81  
 31 Segrest, Caitlyn J        10 Rappahannock-VA        37.57      37.81  
 33 Wagner, Lily              10 Central Delaware       37.36      37.86  
 34 Tse, Jalyn A               9 Cross Island-NY        37.78      37.91  
 35 Snyder, Ava L             10 Burlington Co-NJ       40.09      38.02  
 36 Parchman, Morwenna J      10 West Monmouth-NJ       38.10      38.10  
 37 Stewart, Danielle R       10 Central Delaware       36.89      38.12  
 38 Chau, Germayne T          10 Cross Island-NY        38.06      38.23  
 39 Barnabei, Isabella M      10 Wyckoff-NJ             38.77      38.27  
 40 Pappas, Penelope E        10 Phoenixville-PA        37.64      38.28  
 41 Santa Cruz, Brielle       10 Ocean County-NJ        39.43      38.31  
 42 George, Maddy E           10 Lionville-PA           38.95      38.35  
 43 Thomas, Camden            10 Hagerstown-MD          40.25      38.40  
 44 Blake, Lindsay M          10 Lionville-PA           37.86      38.43  
 45 Elwell, Josephine H       10 Ocean County-NJ        37.92      38.45  
 46 Daniel, Amaya G           10 YSS                    39.90      38.65  
 47 Fuscaldo, Alexis C        10 Phoenixville-PA        39.22      38.70  
 48 Simpson, Katie A           9 Lionville-PA           38.76      38.82  
 49 Misurelli, Melissa S      10 Ocean County-NJ        38.43      38.83  
 50 Watson, Elizabeth         10 Kennett-PA             39.76      38.92  
 51 Gapaz, Mapatrice          10 Towson-MD              38.43      38.94  
 52 Locurcio, Madison         10 Lansdowne-PA           39.83      38.96  
 53 Amster, Ella A             9 West Monmouth-NJ       37.15      39.04  
 54 Clayton, Caelan            9 Huntington-NY          38.11      39.11  
 55 Hyun, Stella              10 Flushing-NY            38.83      39.18  
 56 Fortunato, Natalie A      10 Wyckoff-NJ             39.99      39.21  
 57 Carlson, Lilian           10 West Chester-PA        39.42      39.23  
 58 DiPietro, Margi           10 Carroll Co.-MD         39.54      39.25  
 59 Blatt, Sarah A             9 Reading-PA             40.07      39.40  
 60 Zane, Abby                 8 Burlington Co-NJ       37.42      39.43  
 61 Kornacki, Clare A          9 Kennett-PA             37.83      39.52  
 61 Eldridge, Sarah            9 Ocean County-NJ        40.05      39.52  
 63 McDonnell, Molly A         9 Burlington Co-NJ       40.07      39.55  
 64 Fodor, Hannah M           10 Ocean County-NJ        38.07      39.62  
 65 Ronaghan, Olivia R         9 Flushing-NY            39.71      39.72  
 65 Reilly, Micah H            9 Cecil County-MD        39.67      39.72  
 67 Mora, Barbara A           10 West Monmouth-NJ       39.95      39.77  
 67 Spehr, Anna               10 Huntington-NY          38.06      39.77  
 69 Girardi, Anna             10 Western Br-DE          39.39      39.95  
 70 Herring, Abbie J          10 Lionville-PA           40.17      39.97  
 71 Pearson, Bridgette L      10 Rappahannock-VA        40.00      40.07  
 72 Burns, Grace M            10 Jennersville-PA        40.55      40.09  
 73 Dyner, Emily C             9 East Hampton-NY        39.18      40.12  
 74 Garra, Gabrielle M         9 Huntington-NY          40.50      40.16  
 75 Conner, Claire            10 Huntington-NY          39.65      40.21  
 75 Henneman, Kirby           10 Carroll Co.-MD         40.18      40.21  
 77 Oakes, Jenna F            10 Kennett-PA             39.12      40.44  
 78 Hillman, Olivia G         10 Brandywine-PA          40.25      40.53  
 79 Hilty, Alexa K             9 York-PA                39.72      40.65  
 80 LaRegina, Elizabeth        8 Huntington-NY          39.94      40.84  
 81 Gulka, Caroline E          9 West Monmouth-NJ       39.72      41.23  
 82 Magaw, Maggie C           10 SPY                    40.70      41.46  
 83 Rodgers, Victoria          9 Huntington-NY          38.32      41.54  
 84 Trotter, Zoe               9 Ridley-PA              39.96      41.67  
 85 Antonelli, Alexa R         9 Burlington Co-NJ       40.36      41.98  
 86 Saunar, Tyreese           10 Catonsville-MD         39.57      42.00  
 87 Helminiak, Kate           10 Carroll Co.-MD         39.95      43.04  
 88 List, Kelly A             10 SPY                    43.46      43.56  
 89 Tuley, Paige I            10 SPY                    45.22      44.03  
 90 Lee, Phoebe E              9 SPY                    41.58      44.10  
 91 Rosner, Caitlin M         10 SPY                    40.46      44.36  
 92 Deitch, Caitlin G          9 SPY                    45.19      44.80  
 93 Troy, Amelia C            10 SPY                    42.28      44.82  
 94 Becker, Sophie N          10 SPY                    45.30      45.84  
 95 Milam, Ryen M              9 SPY                    45.17      46.29  
 96 Mooradian, Morgan E       10 SPY                    46.17      46.42  
 97 Sheridan, Olivia C         9 SPY                    46.45      46.89  
 98 Krause, Sarah E            9 SPY                    46.76      47.35  
 99 Given, Caitlyn E           9 SPY                    48.14      47.36  
100 Bloom, Kaylee P            9 SPY                    43.92      47.97  
101 Wahlig, Rory H             9 SPY                    46.90      50.13  
102 Coble, Amy E               9 SPY                  1:00.43      59.16  
 -- Li, Julia                 10 Kennett-PA             40.70     X40.00  
 -- Park, Sophia H             9 Flushing-NY            42.03     X40.34  
 -- Albans, Emily              9 Kennett-PA             39.71         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Weeks, Cassidy A           9 SPY                    46.07         DQ  
      No touch at turn
 -- Powers, Laura J            9 Burlington Co-NJ       39.35         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Mercer, Caroline          10 Phoenixville-PA        39.26         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Clanton, Cecelia R         9 SPY                    46.61         DQ  
 
Event 50  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lang, Matthew             10 Burlington Co-NJ       33.84      33.32  
  2 Greer, Evan               10 Burlington Co-NJ       32.97      33.35  
  3 Braithwaite, Max G        10 Kennett-PA             35.84      34.66  
  4 Devletian, Dylan          10 Lionville-PA           33.98      34.73  
  5 Decker, Brandon M         10 Ridley-PA              36.22      35.37  
  6 Gamper, Andrew J          10 Wyckoff-NJ             34.56      35.47  
  7 Janton, Tommy              9 Kennett-PA             35.75      35.70  
  8 Pappas, George D          10 Phoenixville-PA        35.59      35.72  
  9 Barlotta, Alex G          10 West Monmouth-NJ       35.70      35.79  
 10 Porev, Eugene             10 Wyckoff-NJ             36.49      35.82  
 11 Hensen, Chase R           10 Rappahannock-VA        36.63      35.84  
 12 Heyt, Andrew J            10 West Monmouth-NJ       35.46      35.93  
 13 Sukeena, Nathan           10 Catonsville-MD         37.07      36.06  
 14 Tran, Andrew D             9 South Shore, MA        36.75      36.24  
 15 Rose, Alexander T         10 Wyckoff-NJ             36.18      36.29  
 16 Hockersmith, Andrew R     10 Howard County-MD       35.83      36.33  
 17 Barragato, Philip N       10 Huntington-NY          35.27      36.72  
 18 Guindine, Geoffrey         9 Wyckoff-NJ             39.12      36.93  
 19 DeConti, Logan W          10 Ridley-PA              36.63      36.98  
 20 Foley, Michael J          10 Burlington Co-NJ       37.49      37.01  
 21 Gonzalez, Diego           10 Chambersburg-PA        37.67      37.16  
 22 Spehr, William            10 Huntington-NY          37.83      37.27  
 23 Barrett, James S           9 Mid-Delmarva-MD        37.14      37.28  
 24 Shirman, Mitchell D       10 Wyckoff-NJ             38.13      37.37  
 25 Kuenzel, Hunter M          8 West Monmouth-NJ       37.44      37.49  
 26 Stoner, Sam R              9 York-PA                37.89      37.63  
 27 Cortes, Ryan               8 Burlington Co-NJ       37.60      37.65  
 28 Zakielarz, William M      10 BRY                    37.85      37.74  
 29 Arnoult, Etienne          10 Ridley-PA              41.32      37.82  
 30 Perrin, Liam J            10 Kennett-PA             37.39      37.96  
 31 Moran, Conor              10 Carroll Co.-MD         37.48      38.00  
 32 Wang, Ethan F              9 York-PA                39.08      38.07  
 33 Strieb, Sam               10 Reading-PA             38.42      38.11  
 34 Min, Christopher K        10 Flushing-NY            36.49      38.16  
 34 Jeong, Eugene              9 Flushing-NY            37.32      38.16  
 36 Calderon, Lucas           10 Towson-MD              37.54      38.18  
 37 Jeong, Simon O            10 Mid-Delmarva-MD        37.65      38.39  
 38 Schalk, Martin E          10 Rappahannock-VA        40.53      38.41  
 39 Lang, Daniel J            10 Phoenixville-PA        39.13      38.56  
 40 Osborn, Carter W           9 Ocean County-NJ        38.28      38.58  
 41 McIlroy, Aidan C          10 Lionville-PA           38.28      38.66  
 42 Aldridge, Nick G          10 SMAC                   40.65      39.07  
 43 Desclous, Benjamin        10 Hagerstown-MD          39.05      39.08  
 44 Stankus, Thomas            9 Burlington Co-NJ       39.13      39.09  
 45 Suchyj, Tyler             10 Western Br-DE          38.19      39.18  
 46 Figlioli, Nicholas        10 Burlington Co-NJ       40.44      39.27  
 46 Aleksandrov, Ivan         10 West Monmouth-NJ       40.04      39.27  
 48 Ng, Isaac                  8 South Shore, MA        38.10      39.29  
 49 Hagar, Tommy E             9 South Shore, MA        39.35      39.32  
 50 Hebel, Evan               10 Reading-PA             40.25      39.39  
 50 Mozoki, Brock J            9 South Shore, MA        39.67      39.39  
 52 Hou, Ryan Z               10 West Monmouth-NJ       39.37      39.42  
 53 Hoger, Ryan D             10 Burlington Co-NJ       41.51      39.52  
 54 Gillespie, AJ J           10 SPY                    45.56      39.55  
 55 Cunningham, Joshua C      10 Reading-PA             38.22      39.65  
 56 Benton, Taj K              9 Randallstown-MD        41.52      39.67  
 57 Fritz, Andrew J            9 Howard County-MD       41.89      39.69  
 58 Utecht, Adam R             9 Phoenixville-PA        40.71      39.72  
 59 Karpenko, Dennis           9 Wyckoff-NJ             39.23      39.79  
 60 Rasmussen, Samuel A       10 Western Br-DE          40.88      39.82  
 61 Vessah, Sedrick            8 Chambersburg-PA        41.54      39.86  
 62 Shelly, Nick               9 Chambersburg-PA        38.83      39.90  
 63 Mulhern, Keller S          9 Lionville-PA           40.13      39.98  
 64 Weeks, Thomas C           10 Sussex-DE              39.64      40.03  
 64 Peters, Aidan              9 Burlington Co-NJ       40.17      40.03  
 66 Walter, Andrew R          10 Burlington Co-NJ       40.40      40.05  
 66 Bauernschmidt, Jamie R    10 Western Br-DE          39.99      40.05  
 68 Byrd, Justin M            10 Western Br-DE          39.39      40.15  
 69 Lyubman, Samuel R          9 Wyckoff-NJ             40.72      40.18  
 70 Johnson, Andre T           9 Wyckoff-NJ             39.24      40.19  
 71 Florio, Paul J             9 Phoenixville-PA        40.84      40.28  
 72 Zhang, Phillip            10 Phoenixville-PA        36.87      40.51  
 73 Bowman, Colin A           10 Western Br-DE          38.53      40.62  
 74 Dold, Aidan               10 Burlington Co-NJ       39.10      40.72  
 75 Toth, Jake R               9 Lionville-PA           40.61      40.78  
 76 Reice, Coyle E            10 Western Br-DE          40.67      40.80  
 76 Collier, Noah R            9 WAY                    41.58      40.80  
 78 Blackburn, Peter          10 Ridley-PA              40.98      40.90  
 79 Toskas, Andrew S          10 Cross Island-NY        40.90      40.97  
 80 Marino, Joseph            10 BRY                    41.67      41.15  
 81 Barao, Declan T            9 South Shore, MA        40.55      41.16  
 82 VanIstendal, Aidan         9 Burlington Co-NJ       39.74      41.24  
 82 Dunne, Christopher J      10 Huntington-NY          40.26      41.24  
 84 Lee, Ryan                  9 Wyckoff-NJ             40.76      41.29  
 85 Tanzosh, Eric R           10 Ridley-PA              39.86      41.43  
 85 Gleba, Alex H             10 York-PA                40.31      41.43  
 87 Jacobs, Braden B          10 SPY                    39.33      41.52  
 88 Whitcomb, Charles         10 Huntington-NY          40.87      41.61  
 88 Carroll, Aiden A          10 Lionville-PA           39.37      41.61  
 90 Lee, Ryan A                9 Flushing-NY            41.90      41.66  
 91 Pant, Dhruv               10 Brandywine-PA          39.09      41.73  
 92 Gardner, David W          10 Talbot County-MD       40.94      41.74  
 92 Muller, Gabriel           10 Hagerstown-MD          41.75      41.74  
 94 Sun, Evan                 10 Lionville-PA           41.02      41.93  
 95 Shockey, Nicholas         10 Reading-PA             41.89      42.21  
 96 Gundecha, Manav           10 Kennett-PA             40.89      42.74  
 97 Devletian, Ryan P          9 Lionville-PA           41.80      42.85  
 98 Seip, Noah N              10 Mid-Delmarva-MD        41.91      43.59  
 99 Mears, Brandon H          10 Sussex-DE              41.95      45.01  
100 Iley, Gavin T              9 SPY                    45.26      45.10  
101 Kohn, William              9 Reston-VA              40.45      45.34  
102 Collins, Tristan E         9 SPY                    44.75      45.41  
 -- Maher, Brendan            10 Huntington-NY          41.93     X43.98  
 -- Amaral, George B          10 SPY                    58.72         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Tebo, Tyler V             10 Kennett-PA             39.02         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Darling, Aidan W           9 SPY                    45.07         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 51  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA      1:00.40    1:00.07  
      27.70   32.37                                                
  2 Culbert, Shannon A        12 Ocean County-NJ      1:04.72    1:02.59  
      29.22   33.37                                                
  3 Robinson, Holly           12 Burlington Co-NJ     1:05.10    1:03.62  
      30.09   33.53                                                
  4 Ferguson, Grace M         12 Lionville-PA         1:06.58    1:04.68  
      29.86   34.82                                                
  5 Redican, Anna S           11 Reston-VA            1:06.38    1:05.74  
      31.56   34.18                                                
  6 Atkinson, Emma R          12 Ridley-PA            1:06.20    1:06.23  
      30.98   35.25                                                
  7 Gorman, Annabel           12 Burlington Co-NJ     1:07.08    1:06.59  
      30.64   35.95                                                
  8 Zindler, Abigail K        11 Reston-VA            1:06.28    1:06.89  
      30.04   36.85                                                
 
Event 51  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA      1:01.16    1:00.40  
      28.07   32.33                                                
  2 Culbert, Shannon A        12 Ocean County-NJ      1:01.34    1:04.72  
      30.18   34.54                                                
  3 Robinson, Holly           12 Burlington Co-NJ     1:03.39    1:05.10  
      30.09   35.01                                                
  4 Atkinson, Emma R          12 Ridley-PA            1:08.63    1:06.20  
      31.18   35.02                                                
  5 Zindler, Abigail K        11 Reston-VA            1:11.30    1:06.28  
      30.14   36.14                                                
  6 Redican, Anna S           11 Reston-VA            1:11.17    1:06.38  
      31.72   34.66                                                
  7 Ferguson, Grace M         12 Lionville-PA         1:03.58    1:06.58  
      30.93   35.65                                                
  8 Gorman, Annabel           12 Burlington Co-NJ     1:08.04    1:07.08  
      31.12   35.96                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nasti, Amanda M           12 Huntington-NY        1:06.07    1:07.21  
      31.44   35.77                                                
 10 Batastini, Sarah          12 Burlington Co-NJ     1:06.00    1:07.33  
      31.38   35.95                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Misurelli, Megan R        12 Ocean County-NJ      1:07.92    1:07.45  
      31.67   35.78                                                
 12 Van der Sleen, Emily M    12 Reading-PA           1:07.34    1:07.53  
      31.15   36.38                                                
 13 Dubbs, Karrison           12 Reading-PA           1:04.43    1:07.57  
      32.62   34.95                                                
 14 Czarny, Marlee R          12 Reston-VA            1:11.78    1:07.65  
      30.92   36.73                                                
 15 Dado, Nicole              12 West Monmouth-NJ     1:07.75    1:07.79  
      32.12   35.67                                                
 16 Chung, Ashley             12 Wyckoff-NJ           1:13.99    1:07.83  
      32.18   35.65                                                
 17 Yoo, Kaitlyn              12 Wyckoff-NJ           1:07.03    1:07.97  
      31.51   36.46                                                
 18 Tyler, Meagan N           11 Western Br-DE        1:09.68    1:08.21  
      32.05   36.16                                                
 19 Marshall, Claire M        12 Sussex-DE            1:07.54    1:08.34  
      32.19   36.15                                                
 20 Bauernschmidt, Erica E    12 Western Br-DE        1:09.46    1:08.66  
      32.57   36.09                                                
 21 Mora, Maile A             12 West Monmouth-NJ     1:09.15    1:08.71  
      32.55   36.16                                                
 22 McGovern, Maria E         12 Carlisle-PA          1:11.40    1:08.95  
      32.51   36.44                                                
 23 Sizemore, Michaela E      12 Rappahannock-VA      1:07.13    1:09.27  
      32.13   37.14                                                
 24 Johnson, Georgia L        12 Rappahannock-VA      1:08.06    1:09.61  
      32.51   37.10                                                
 25 Markatos, Arianna F       12 Ocean County-NJ      1:15.57    1:09.94  
      32.58   37.36                                                
 26 Wilson, Abby              12 Burlington Co-NJ     1:13.74    1:09.95  
      32.60   37.35                                                
 27 Lambe, Jordan E           11 Lionville-PA         1:09.40    1:10.04  
      33.08   36.96                                                
 28 Wagner, Kristen L         11 SMAC                 1:08.34    1:10.15  
      33.70   36.45                                                
 29 Amber-Messick, Adeline A  12 Brandywine-PA        1:09.12    1:10.19  
      32.24   37.95                                                
 30 Josey, Alana M            11 York-PA              1:09.78    1:10.33  
      33.08   37.25                                                
 31 Lugg, Emily V             12 BRY                  1:15.88    1:10.43  
      32.81   37.62                                                
 32 Sanfield, Katie F         12 Reston-VA            1:06.93    1:10.92  
      33.30   37.62                                                
 33 Caccamo, Courtney L       12 Wyckoff-NJ           1:12.67    1:11.11  
      24.49   46.62                                                
 34 Bentz, Caroline G         11 Rappahannock-VA      1:12.72    1:11.13  
      32.54   38.59                                                
 35 Stone, Izzy G             12 SPY                  1:09.28    1:11.29  
      33.18   38.11                                                
 36 Swanson, Sophia           11 East Hampton-NY      1:10.63    1:11.31  
      33.87   37.44                                                
 37 Walker, Shay E            11 Rappahannock-VA      1:12.04    1:11.35  
      33.90   37.45                                                
 38 Stahl, Nyah E             11 York-PA              1:15.38    1:11.50  
      34.29   37.21                                                
 39 Tosten, Sierra            12 Hagerstown-MD        1:13.82    1:11.82  
      33.03   38.79                                                
 40 Hynoski, Lauren           12 Burlington Co-NJ     1:13.77    1:12.06  
      32.68   39.38                                                
 41 D'Amato, Olivia           12 West Monmouth-NJ     1:13.68    1:12.27  
      34.03   38.24                                                
 42 Koch, Nicole A            11 Rappahannock-VA      1:14.05    1:12.30  
      34.85   37.45                                                
 43 Troy, Allison E           12 SPY                  1:11.19    1:12.31  
      34.50   37.81                                                
 44 Harris, Elena J           12 SPY                  1:14.30    1:12.54  
      34.23   38.31                                                
 45 Keh, Irene                11 Wyckoff-NJ           1:12.77    1:12.56  
      33.23   39.33                                                
 46 Hain, Mikayla L           11 Lebanon-PA           1:14.83    1:12.67  
      35.36   37.31                                                
 47 Navarro, Jamie Erica R    12 Ocean County-NJ      1:10.41    1:12.80  
      32.91   39.89                                                
 48 Urban, Gabbi              11 Burlington Co-NJ     1:17.76    1:12.83  
      32.00   40.83                                                
 49 Harsh, Abigail M          12 Cecil County-MD      1:15.20    1:13.00  
      33.77   39.23                                                
 50 Brennan, Lauren M         12 GreaterNashua-NH     1:15.27    1:13.07  
      33.76   39.31                                                
 51 Riley, Emma               12 Huntington-NY        1:13.73    1:13.11  
      34.14   38.97                                                
 52 DeVirgilio, Gabriella     11 West Monmouth-NJ     1:18.91    1:13.21  
      34.12   39.09                                                
 53 Policari, Gianna          12 West Monmouth-NJ     1:13.45    1:13.28  
      33.21   40.07                                                
 53 McGlade, Delaney          11 Burlington Co-NJ     1:13.75    1:13.28  
      17.54   55.74                                                
 55 Kim, Phoebe N             11 Wyckoff-NJ           1:13.87    1:13.58  
      33.92   39.66                                                
 56 Zane, Cate                11 Burlington Co-NJ     1:14.92    1:13.76  
      34.83   38.93                                                
 57 Baker, Brooke T           12 GreaterNashua-NH     1:14.91    1:13.89  
      34.42   39.47                                                
 58 Monaco, Lindsey           12 Burlington Co-NJ     1:15.37    1:13.98  
      34.94   39.04                                                
 59 Fauber, Braelin M         12 SMAC                 1:12.34    1:14.06  
      33.43   40.63                                                
 60 Sweeney, Madeline Q       12 Western Br-DE        1:14.88    1:14.22  
      33.24   40.98                                                
 61 Flynn, Grace C            11 Wyckoff-NJ           1:18.21    1:14.27  
      34.64   39.63                                                
 62 Morrison, Lauren          12 Burlington Co-NJ     1:11.76    1:14.37  
      34.72   39.65                                                
 63 Galitski, Valerie         11 West Chester-PA      1:16.26    1:14.39  
      34.65   39.74                                                
 64 Niness, Mikayla J         11 Phoenixville-PA      1:15.85    1:14.48  
      35.29   39.19                                                
 65 Walsh, Elizabeth F        11 Western Br-DE        1:18.69    1:14.49  
      34.27   40.22                                                
 66 Baumgardner, Juliana Q    12 WAY                  1:11.68    1:14.55  
      33.58   40.97                                                
 67 Struss, Jynell A          12 Ocean County-NJ      1:12.88    1:14.96  
      33.74   41.22                                                
 68 Griskie, Chloe            11 Huntington-NY        1:16.71    1:15.01  
      35.33   39.68                                                
 69 Pickering, Ella R         12 SMAC                 1:12.60    1:15.29  
      34.95   40.34                                                
 70 Afromsky, Jordan M        11 Wyckoff-NJ           1:18.58    1:15.73  
      36.17   39.56                                                
 71 Arts, Molly K             11 Wyckoff-NJ           1:16.43    1:16.10  
      34.40   41.70                                                
 72 Coffey, Olivia            12 Burlington Co-NJ     1:16.21    1:16.26  
      34.52   41.74                                                
 73 Mooso, Payson R           11 GreaterNashua-NH     1:15.11    1:16.48  
      34.63   41.85                                                
 74 Clark, Lexi L             12 Talbot County-MD     1:14.27    1:16.76  
      35.50   41.26                                                
 75 Barrett, Erin C           12 Burlington Co-NJ     1:17.15    1:16.87  
      35.96   40.91                                                
 76 Terpening, Emily M        12 Frederick-MD         1:18.94    1:17.06  
      34.23   42.83                                                
 77 Fowler, Cynthia           12 SPY                  1:26.28    1:17.80  
      35.67   42.13                                                
 78 Wang, Helen L             11 Rappahannock-VA      1:15.60    1:18.60  
      36.37   42.23                                                
 79 McDonnell, Regan E        12 Burlington Co-NJ     1:16.63    1:18.61  
      34.02   44.59                                                
 80 Reed, Marisa L            12 Burlington Co-NJ     1:17.86    1:18.94  
      35.01   43.93                                                
 81 Galski, Janey A           12 Burlington Co-NJ     1:17.24    1:19.19  
      37.90   41.29                                                
 82 Mathis, Taylor S          11 Western Br-DE        1:18.48    1:19.81  
      35.96   43.85                                                
 83 Calistro, Jaylin G        11 GreaterNashua-NH     1:16.91    1:19.83  
      35.58   44.25                                                
 84 Strachan, Laura           12 Burlington Co-NJ     1:15.68    1:20.61  
      36.39   44.22                                                
 85 Crawford, Emma L          11 SPY                  1:23.31    1:21.48  
      36.94   44.54                                                
 86 Shifflett, Hanna K        12 SMAC                 1:18.98    1:21.52  
      38.07   43.45                                                
 87 Dingess, Kylie R          12 SPY                  1:30.39    1:27.34  
      38.96   48.38                                                
 -- Thomas, Laura E           12 Flushing-NY               NT   X1:18.26  
      35.96   42.30                                                
 -- Lambe, Madalyn R          12 Western Br-DE        1:28.16   X1:20.39  
 -- Wujcik, Cassidy           11 Western Br-DE        1:21.07   X1:22.83  
 -- Needy, MacKenzie          12 Hagerstown-MD        1:27.54   X1:23.43  
      37.42   46.01                                                
 
Event 52  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Barao, Will S             12 South Shore, MA        57.03      57.10  
      27.32   29.78                                                
  2 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY      1:02.78    1:00.76  
      28.48   32.28                                                
  3 Garcia, Yahsh             12 Frederick-MD         1:03.93    1:01.92  
      28.72   33.20                                                
  4 Resweber, Will T          12 Ridley-PA            1:03.14    1:02.14  
      28.97   33.17                                                
  5 Watson, Jack              12 Burlington Co-NJ     1:05.29    1:03.32  
      29.35   33.97                                                
  6 Ellis, Hunter             12 Reston-VA            1:04.00    1:05.14  
      29.91   35.23                                                
  7 Schultz, Jackson L        12 SPY                  1:05.46    1:05.61  
      29.73   35.88                                                
  8 Kuriawa, Alex J           12 SPY                  1:06.77    1:07.55  
      30.46   37.09                                                
 
Event 52  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barao, Will S             12 South Shore, MA        57.37      57.03  
      26.94   30.09                                                
  2 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY      1:01.81    1:02.78  
      29.48   33.30                                                
  3 Resweber, Will T          12 Ridley-PA            1:06.72    1:03.14  
      30.13   33.01                                                
  4 Garcia, Yahsh             12 Frederick-MD         1:02.74    1:03.93  
      29.83   34.10                                                
  5 Ellis, Hunter             12 Reston-VA            1:05.72    1:04.00  
      30.12   33.88                                                
  6 Watson, Jack              12 Burlington Co-NJ     1:03.78    1:05.29  
      30.23   35.06                                                
  7 Schultz, Jackson L        12 SPY                  1:09.75    1:05.46  
      29.64   35.82                                                
  8 Kuriawa, Alex J           12 SPY                  1:08.64    1:06.77  
      30.69   36.08                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zeigler, Jack             12 Burlington Co-NJ     1:07.00    1:07.03  
      30.41   36.62                                                
 10 Eldrenkamp, Corby W       12 West Monmouth-NJ     1:04.59    1:07.28  
      31.67   35.61                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hockersmith, Charlie C    12 Howard County-MD     1:07.88    1:07.48  
      32.27   35.21                                                
 12 Shir, Maor                11 Wyckoff-NJ           1:10.18    1:07.87  
      32.02   35.85                                                
 13 Gonzalez, Gabriel S       12 Sussex-DE            1:08.39    1:07.88  
      30.95   36.93                                                
 14 Cox, Miles C              11 York-PA              1:09.51    1:08.12  
      32.23   35.89                                                
 15 Doyle, Ben P              11 Lionville-PA         1:08.16    1:08.53  
      33.04   35.49                                                
 16 Allen, Sean M             12 Cecil County-MD      1:10.51    1:08.80  
      32.05   36.75                                                
 17 Speed, Cameron J          12 York-PA              1:08.30    1:09.13  
      32.38   36.75                                                
 18 Noll, Brian L             12 Ridley-PA            1:10.81    1:09.55  
      31.37   38.18                                                
 19 Hammer, Kevin B           12 Carlisle-PA          1:10.58    1:10.07  
      32.14   37.93                                                
 20 Anderson, Tim C           12 Wyckoff-NJ           1:18.04    1:10.29  
      32.66   37.63                                                
 21 Ramsey, Colbey            12 West Monmouth-NJ     1:12.09    1:10.37  
      32.96   37.41                                                
 22 Laborera, Aron L          12 GreaterNashua-NH     1:12.18    1:10.46  
      33.33   37.13                                                
 23 Pack, Danny               12 BRY                  1:15.39    1:10.68  
      33.34   37.34                                                
 24 Funari, JT T              12 Burlington Co-NJ     1:15.21    1:10.74  
      31.99   38.75                                                
 25 Sewell, Maxwell T         12 Central Delaware     1:15.88    1:10.84  
      34.48   36.36                                                
 26 O'Hara, John P            12 Rappahannock-VA      1:05.49    1:11.28  
      32.07   39.21                                                
 27 Curran, Donovan Q         12 Reading-PA           1:09.83    1:11.32  
      33.61   37.71                                                
 28 Healy, Nicholas A         12 Wyckoff-NJ           1:13.95    1:12.12  
      33.29   38.83                                                
 29 Harris, Reid M            12 Wyckoff-NJ           1:18.36    1:13.10  
      35.00   38.10                                                
 30 Perez, David A            11 West Monmouth-NJ     1:16.47    1:13.61  
      35.07   38.54                                                
 31 Herring, Ethan R          12 Central Delaware     1:11.83    1:14.00  
      33.85   40.15                                                
 32 Scala, Anthony P          11 West Monmouth-NJ     1:16.27    1:14.42  
      34.13   40.29                                                
 33 Flynn, Richard E          11 Wyckoff-NJ           1:17.55    1:14.45  
 34 Overton, Christian L      12 Burlington Co-NJ     1:17.59    1:14.68  
      34.68   40.00                                                
 35 Ronayne, Tommy J          11 Ridley-PA            1:16.43    1:14.69  
      34.87   39.82                                                
 36 Davis, Spencer            11 West Monmouth-NJ     1:15.02    1:14.74  
      34.79   39.95                                                
 37 Caponi, Ryan              12 BRY                  1:15.58    1:15.18  
      34.83   40.35                                                
 38 Snyder, Tate T            12 SMAC                 1:08.96    1:15.31  
      35.62   39.69                                                
 39 Mahanama, Damien          11 Randallstown-MD      1:15.70    1:15.46  
      35.59   39.87                                                
 40 Sivo, Matt                11 West Chester-PA      1:19.49    1:17.01  
      36.12   40.89                                                
 41 McIntire, Josh M          11 Mid-Delmarva-MD      1:17.89    1:18.36  
      35.25   43.11                                                
 41 Zeiler, Matt S            11 Burlington Co-NJ     1:19.66    1:18.36  
      37.05   41.31                                                
 43 Sommeling, Michael        12 Burlington Co-NJ     1:19.12    1:18.40  
      35.28   43.12                                                
 44 Christian, Jack G         11 Phoenixville-PA      1:18.75    1:18.67  
      34.07   44.60                                                
 45 Hare, Kyle                11 Burlington Co-NJ     1:19.58    1:19.01  
      36.48   42.53                                                
 46 Coffing, Zach             12 Cecil County-MD      1:18.85    1:19.59  
      33.86   45.73                                                
 47 Winkler, Wesley W         11 SPY                  1:16.33    1:19.76  
      36.44   43.32                                                
 48 Burk, Garrett A           12 BRY                  1:17.19    1:19.79  
      37.94   41.85                                                
 49 Coughlin, Brian J         12 Wyckoff-NJ           1:17.28    1:21.38  
      34.13   47.25                                                
 50 Klaus, Kurt R             11 SPY                  1:22.06    1:22.45  
      38.27   44.18                                                
 51 Koval, Daniel K           11 Mid-Delmarva-MD      1:18.89    1:23.27  
      40.01   43.26                                                
 52 Howard, Nate M            11 SPY                  1:25.30    1:24.56  
      38.48   46.08                                                
 53 Alperstein, Jack A        12 SPY                  1:28.07    1:30.26  
      38.94   51.32                                                
 54 Coble, Thomas O           12 SPY                  1:36.69    1:32.49  
      42.23   50.26                                                
 55 Umidi, Samuel L           12 SPY                  1:28.07    1:39.54  
      42.06   57.48                                                
 -- Fox, Benjamin C           11 Flushing-NY          1:20.50   X1:18.19  
      35.55   42.64                                                
 -- Lashua, Matthew E         12 GreaterNashua-NH     1:12.75         DQ  
      One hand touch
      31.46   38.36                                                
 
Event 53  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sohn, Sora                10 Wyckoff-NJ           1:11.56    1:10.55  
      33.07   37.48                                                
  2 Pappas, Erini C           10 Phoenixville-PA      1:13.24    1:11.27  
      33.86   37.41                                                
  3 Ulmer, Sydney A            9 York-PA              1:12.75    1:13.93  
      34.66   39.27                                                
  4 Kim, Amy N                10 Howard County-MD     1:17.74    1:15.38  
      35.32   40.06                                                
  5 Vujovic, Zora             10 Burlington Co-NJ     1:14.49    1:15.98  
      33.30   42.68                                                
  6 McElroy, Grace E          10 Lionville-PA         1:13.36    1:16.21  
      36.46   39.75                                                
  7 Fanua, Lesieli             9 Randallstown-MD      1:19.75    1:16.23  
      34.04   42.19                                                
  8 Fodor, Hannah M           10 Ocean County-NJ      1:18.34    1:16.46  
      35.18   41.28                                                
  9 Oddo, Jenna               10 Brandywine-PA        1:18.31    1:16.51  
      35.50   41.01                                                
 10 Welker, Sydney E          10 York-PA              1:16.21    1:18.06  
      36.46   41.60                                                
 11 Park, Laura               10 Wyckoff-NJ           1:20.99    1:18.38  
      37.58   40.80                                                
 12 Wasielevski, Sarah        10 Reading-PA           1:28.30    1:18.79  
      34.92   43.87                                                
 13 Ortiz, Madison J          10 Lebanon-PA           1:21.06    1:19.49  
      36.17   43.32                                                
 14 Parchman, Morwenna J      10 West Monmouth-NJ     1:22.82    1:20.28  
      37.82   42.46                                                
 15 DiCamillo, Jordyn         10 Brandywine-PA        1:18.48    1:20.60  
      38.48   42.12                                                
 16 Snyder, Ava L             10 Burlington Co-NJ     1:27.54    1:21.71  
      39.73   41.98                                                
 17 Szenas, Natalie M         10 Rappahannock-VA      1:31.27    1:21.81  
      38.32   43.49                                                
 18 Tran, Noelle T            10 Phoenixville-PA      1:24.65    1:21.88  
      39.37   42.51                                                
 19 Clayton, Caelan            9 Huntington-NY        1:22.92    1:21.96  
      37.35   44.61                                                
 20 Harnish, Meaghan K         9 York-PA              1:25.59    1:22.01  
      37.79   44.22                                                
 21 Mora, Barbara A           10 West Monmouth-NJ     1:28.37    1:22.21  
      38.39   43.82                                                
 22 Elder, Kate G              9 York-PA              1:25.83    1:22.51  
      39.57   42.94                                                
 23 Kwon, Michelle            10 Flushing-NY          1:25.59    1:22.57  
      37.16   45.41                                                
 24 Noble, Grace K            10 Lionville-PA         1:20.94    1:22.60  
      38.03   44.57                                                
 25 Yoo, Emily                 9 Wyckoff-NJ           1:35.01    1:22.67  
      37.68   44.99                                                
 26 Pressly, Kathryn O        10 Frederick-MD         1:29.23    1:22.97  
      37.08   45.89                                                
 27 Pearson, Bridgette L      10 Rappahannock-VA      1:40.00    1:23.18  
      38.80   44.38                                                
 28 Wilson, Georgie           10 Burlington Co-NJ     1:22.04    1:23.99  
 29 Kuenzel, Victoria K       10 West Monmouth-NJ     1:21.28    1:24.02  
      37.30   46.72                                                
 30 Gallucci, Gabby J         10 Wyckoff-NJ           1:37.77    1:24.12  
      38.37   45.75                                                
 31 Howard, Tori A            10 Lionville-PA         1:22.78    1:24.52  
      39.98   44.54                                                
 32 Wang, Ashley L             9 Rappahannock-VA      1:27.18    1:24.54  
      38.82   45.72                                                
 33 Albans, Emily              9 Kennett-PA           1:25.47    1:24.75  
 34 Zeiler, Megan R           10 Burlington Co-NJ     1:37.56    1:25.10  
      38.53   46.57                                                
 35 Nam, Chloe Y              10 Wyckoff-NJ           1:27.33    1:25.67  
      39.33   46.34                                                
 36 Horkan, Kathryn E          9 Wyckoff-NJ           1:30.33    1:26.05  
      37.70   48.35                                                
 37 Girardi, Anna             10 Western Br-DE        1:29.50    1:26.49  
      41.34   45.15                                                
 38 Reilly, Hannah R           9 Cecil County-MD      1:26.01    1:27.47  
      39.07   48.40                                                
 39 Segrest, Caitlyn J        10 Rappahannock-VA      1:20.58    1:27.56  
      39.20   48.36                                                
 40 Yosko, Mackenzie          10 Brandywine-PA        1:29.10    1:29.16  
      40.98   48.18                                                
 41 Hillman, Olivia G         10 Brandywine-PA        1:40.02    1:30.18  
      43.55   46.63                                                
 42 Brown, Caroline           10 East Hampton-NY      1:32.33    1:30.29  
      41.13   49.16                                                
 43 Yang, Rebecca T           10 York-PA              1:29.13    1:30.73  
      40.64   50.09                                                
 44 Jacobsen, Maya E          10 Burlington Co-NJ     1:31.72    1:30.91  
      42.43   48.48                                                
 45 Kapp, Christine O          9 York-PA              1:27.83    1:31.84  
      42.39   49.45                                                
 46 Park, Sophia H             9 Flushing-NY          1:31.84    1:31.98  
      43.60   48.38                                                
 47 Kaiser, Sydney            10 Burlington Co-NJ     1:32.96    1:32.30  
      44.09   48.21                                                
 48 San Antonio, Sofia C      10 South Shore, MA      1:32.06    1:32.55  
      42.26   50.29                                                
 49 Paciello, Natasha         10 SPY                  1:28.83    1:33.35  
      43.60   49.75                                                
 50 Patton, Ceara R           10 Howard County-MD     1:28.49    1:33.77  
 51 Waldron, Meghan E         10 Jennersville-PA      1:36.62    1:33.83  
      41.19   52.64                                                
 52 Randall, Sydney           10 Randallstown-MD      1:31.09    1:34.39  
      40.51   53.88                                                
 53 Hyun, Stella              10 Flushing-NY          1:34.87    1:37.47  
      45.39   52.08                                                
 54 Rodgers, Victoria          9 Huntington-NY        1:38.97    1:40.81  
 55 Fortunato, Natalie A      10 Wyckoff-NJ           1:39.99    1:41.57  
      46.72   54.85                                                
 55 Barbosa, Liliana C        10 Jennersville-PA      1:38.36    1:41.57  
      47.21   54.36                                                
 57 Garra, Gabrielle M         9 Huntington-NY        1:37.62    1:42.76  
      47.51   55.25                                                
 -- Locurcio, Madison         10 Lansdowne-PA         1:39.89   X1:42.47  
      45.05   57.42                                                
 -- Eimer, Ainsley W          10 Jennersville-PA      1:36.45         DQ  
      Arms underwater recovery
      43.27   51.99                                                
 
Event 54  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamper, Andrew J          10 Wyckoff-NJ           1:14.67    1:10.79  
      34.01   36.78                                                
  2 Kim, Daniel S              9 Wyckoff-NJ           1:12.91    1:12.36  
      33.98   38.38                                                
  3 Adams, Hunter H           10 West Monmouth-NJ     1:11.60    1:12.43  
      35.79   36.64                                                
  4 Paul, Jack R              10 Wyckoff-NJ           1:14.36    1:13.04  
      35.14   37.90                                                
  5 Foley, Michael J          10 Burlington Co-NJ     1:18.69    1:15.19  
      34.24   40.95                                                
  6 Hankins, Chase            10 Randallstown-MD      1:17.29    1:17.26  
      35.16   42.10                                                
  7 Kim, John H                9 Wyckoff-NJ           1:19.45    1:19.29  
      36.48   42.81                                                
  8 Thornton, Steven S        10 Jennersville-PA      1:16.81    1:19.57  
      35.46   44.11                                                
  9 Hain, Alex C               9 Lebanon-PA           1:21.38    1:19.73  
      36.72   43.01                                                
 10 Kent, Tommy J             10 Lionville-PA         1:34.09    1:21.34  
      36.23   45.11                                                
 11 Tolino, Luca G            10 Frederick-MD         1:28.22    1:21.37  
      37.33   44.04                                                
 12 Decker, Brandon M         10 Ridley-PA            1:25.13    1:21.69  
      35.80   45.89                                                
 13 DeConti, Logan W          10 Ridley-PA            1:24.14    1:22.02  
      38.54   43.48                                                
 14 Schwenk, Luke L           10 SPY                  1:34.24    1:22.26  
      36.77   45.49                                                
 15 Mahdi, Zayd               10 Reston-VA            1:22.73    1:22.66  
      39.25   43.41                                                
 16 Beckman, Jacob P          10 Wyckoff-NJ           1:26.36    1:23.62  
      38.65   44.97                                                
 17 McIlroy, Aidan C          10 Lionville-PA         1:25.01    1:23.68  
      40.92   42.76                                                
 18 Badilla, Joey R           10 East Hampton-NY      1:26.18    1:24.39  
      38.32   46.07                                                
 19 Fitzgerald, Miles M       10 SMAC                 1:25.01    1:25.29  
      37.06   48.23                                                
 20 Walter, Andrew R          10 Burlington Co-NJ     1:31.01    1:26.37  
      40.35   46.02                                                
 21 Bowman, Colin A           10 Western Br-DE        1:28.86    1:28.35  
      41.17   47.18                                                
 22 Bussink, Samuel J         10 Howard County-MD     1:40.82    1:30.09  
      41.33   48.76                                                
 23 Young, Ben S              10 SMAC                 1:32.29    1:30.42  
      43.05   47.37                                                
 24 Barao, Declan T            9 South Shore, MA      1:37.11    1:31.15  
      42.66   48.49                                                
 25 Aldridge, Nick G          10 SMAC                 1:34.56    1:31.20  
      42.14   49.06                                                
 26 Vessah, Samuel            10 Chambersburg-PA      1:37.00    1:31.78  
      41.69   50.09                                                
 27 Zakielarz, William M      10 BRY                  1:27.32    1:33.32  
      41.94   51.38                                                
 28 Rasmussen, Samuel A       10 Western Br-DE        1:36.38    1:33.42  
 29 Hou, Ryan Z               10 West Monmouth-NJ     1:30.52    1:34.09  
      43.56   50.53                                                
 30 Lyubman, Samuel R          9 Wyckoff-NJ           1:52.55    1:34.50  
      43.73   50.77                                                
 31 Jacobs, Braden B          10 SPY                  1:31.55    1:37.29  
      42.36   54.93                                                
 32 Anich, Thomas W           10 Flushing-NY          1:35.57    1:37.30  
 33 Pant, Dhruv               10 Brandywine-PA        1:38.33    1:38.13  
      45.00   53.13                                                
 34 Pettit, Alec B            10 South Shore, MA      1:36.14    1:41.20  
      46.00   55.20                                                
 -- Hagar, Tommy E             9 South Shore, MA      1:29.62         DQ  
      Non-simultaneous arms
      42.70   49.60                                                
 -- Shirman, Mitchell D       10 Wyckoff-NJ           1:30.14         DQ  
      One hand touch
      38.09   44.16                                                
 -- Peters, Aidan              9 Burlington Co-NJ     1:28.63         DQ  
      Arms underwater recovery
 
Event 55  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gring, Cameron            12 Reading-PA             33.13      32.93  
  2 MacCausland, Heather C    12 Lionville-PA           32.72      33.27  
  3 Johnson, Georgia L        12 Rappahannock-VA        33.81      33.51  
  4 McMurray, Jessie L        12 York-PA                33.99      33.71  
  5 Van der Sleen, Katelyn R  12 Reading-PA             34.23      34.29  
  6 Peters, Gillian           12 Burlington Co-NJ       34.34      34.63  
  7 Hayward, Katya Y          12 Phoenixville-PA        34.19      34.70  
  8 Hemingway, McKenzie       12 Talbot County-MD       34.20      34.71  
 
Event 55  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 MacCausland, Heather C    12 Lionville-PA           32.37      32.72  
  2 Gring, Cameron            12 Reading-PA             33.18      33.13  
  3 Johnson, Georgia L        12 Rappahannock-VA        33.62      33.81  
  4 McMurray, Jessie L        12 York-PA                34.50      33.99  
  5 Hayward, Katya Y          12 Phoenixville-PA        34.94      34.19  
  6 Hemingway, McKenzie       12 Talbot County-MD       34.29      34.20  
  7 Van der Sleen, Katelyn R  12 Reading-PA             34.26      34.23  
  8 Peters, Gillian           12 Burlington Co-NJ       34.76      34.34  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Landeryou, Sophia A       11 Reston-VA              34.23      34.70  
 10 Brooks, Kinsey J          11 Rappahannock-VA        34.09      34.77  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mohamed, Leilah G         11 West Monmouth-NJ       34.33      35.01  
 12 Judge, Megan              12 West Monmouth-NJ       37.93      35.11  
 13 Chung, Ashley             12 Wyckoff-NJ             35.86      35.12  
 14 Walker, Shay E            11 Rappahannock-VA        34.54      35.14  
 15 Tate, Meg T               12 Carlisle-PA            35.09      35.29  
 16 Millar, Hannah F          11 Jennersville-PA        36.03      35.45  
 17 Dado, Nicole              12 West Monmouth-NJ       34.98      35.46  
 18 Gwinn, Jenna M            12 Catonsville-MD         35.68      35.48  
 18 Cranker, Emi L            11 Cecil County-MD        34.92      35.48  
 20 Cronin, Molly R           12 Howard County-MD       35.13      35.62  
 21 McDonnell, Regan E        12 Burlington Co-NJ       37.17      35.67  
 22 Maki, Caroline K          12 Lionville-PA           36.96      35.95  
 22 Begley, Isabella          12 Burlington Co-NJ       35.62      35.95  
 24 DiSerio, Dana M           12 West Monmouth-NJ       35.61      36.08  
 25 Culbert, Shannon A        12 Ocean County-NJ        36.09      36.17  
 26 Struss, Jynell A          12 Ocean County-NJ        35.26      36.20  
 27 Krauss, Marisa            11 West Chester-PA        35.38      36.21  
 28 Lebo, Megan E             12 Carlisle-PA            35.12      36.25  
 29 Van Winckel, Zoe Y        11 Reston-VA              38.11      36.65  
 30 Sanfield, Katie F         12 Reston-VA              35.39      36.74  
 31 Iacocca, Anna K           11 Kennett-PA             38.21      36.78  
 31 Groshen, Kayla N          12 Flushing-NY            35.68      36.78  
 33 Johnston, Lauren G        12 Chambersburg-PA        37.19      36.81  
 34 Keh, Irene                11 Wyckoff-NJ             37.43      36.82  
 35 Navarro, Jamie Erica R    12 Ocean County-NJ        37.25      36.89  
 36 Atkinson, Leanne M        12 Wyckoff-NJ             37.42      36.92  
 37 Hunt, Katelyn E           12 York-PA                36.43      37.22  
 37 Adeniyi, Hannah E         12 Catonsville-MD         36.52      37.22  
 39 Sharpe, Lucy E            12 SPY                    37.21      37.37  
 40 Brierley, Julia J         11 East Hampton-NY        36.55      37.50  
 41 Foight, Maggie            12 Reading-PA             38.29      37.53  
 42 Colliflower, Edy          12 Hagerstown-MD          37.42      37.54  
 43 Starkey, Brooke           12 Huntington-NY          37.26      37.59  
 44 Coffey, Olivia            12 Burlington Co-NJ       38.55      37.67  
 45 Bauernschmidt, Erica E    12 Western Br-DE          38.50      37.69  
 46 Blankenship, Victoria L   12 Western Br-DE          37.64      37.76  
 47 Forman, Emma L            11 Cecil County-MD        38.28      38.07  
 48 Body, Reagan M            11 SPY                    36.73      38.11  
 49 Haering, Kaliyana         11 Reston-VA              38.53      38.18  
 49 Wasielevski, Caroline     12 Reading-PA             37.98      38.18  
 51 Walsh, Elizabeth F        11 Western Br-DE          38.51      38.34  
 52 Milter, Michelle          12 Catonsville-MD         38.24      38.44  
 53 Gorman, Annabel           12 Burlington Co-NJ       38.52      38.51  
 54 Harsh, Abigail M          12 Cecil County-MD        38.73      39.13  
 55 Patz, Jane C              12 SPY                    39.18      39.86  
 55 Galitski, Valerie         11 West Chester-PA        37.87      39.86  
 57 Baker, Katie L            11 Phoenixville-PA        38.59      40.27  
 58 Donlevy, Kelly A          12 Cross Island-NY        38.15      41.26  
 59 Mooradian, Sara M         12 SPY                    42.32      42.13  
 60 Vayda, Gianna M           12 Sussex-DE              38.12      42.33  
 61 Cho, Emerson K            12 SPY                    43.93      42.45  
 62 Bertone, Samantha W       12 SPY                    43.35      42.85  
 63 Guida, Lindsey N          11 Sussex-DE              38.52      42.92  
 64 Schomig, Laura M          12 SPY                    42.91      43.15  
 65 Braddock, Ivy E           11 SPY                    43.85      43.30  
 66 McNutt, Madison C         12 SPY                    45.20      43.38  
 67 Iley, Caitlin M           12 SPY                    44.05      43.43  
 68 Blevins, Clara M          12 SPY                    44.60      43.75  
 69 Mills, Grace A            12 SPY                    44.68      43.92  
 70 Moulsdale, Megan C        11 SPY                    43.67      43.94  
 71 Tuley, Lauren M           12 SPY                    43.39      44.03  
 72 Snodgrass, Mallory C      12 SPY                    43.02      44.40  
 73 Murphy, Kristen           11 SPY                    42.07      44.43  
 74 Bloom, Shayna E           11 SPY                    44.96      44.64  
 75 Johnson, Elle R           11 SPY                    51.78      46.67  
 76 Cicen, Rayna N            12 SPY                    45.07      53.72  
 -- Keane, Molly L            12 Central Delaware       41.33     X40.70  
 -- Taylor, Caroline R        11 SPY                    45.26         DQ  
 
Event 56  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Williamson, Patrick J     12 Western Br-DE          32.99      32.38  
  2 Boeckx, Alex A            12 Ridley-PA              34.14      32.61  
  3 Valeriano, Max            12 Reading-PA             32.42      32.72  
  4 Shockey, Jeremy T         12 Reading-PA             33.61      33.53  
  4 Bajramovic, Emil          12 Flushing-NY            33.75      33.53  
  6 Lee, Hoseok               12 Frederick-MD           34.14      33.67  
  7 Ordakowski, Ryan A        12 SPY                    34.70      35.12  
  8 Min, Michael              12 Wyckoff-NJ             35.03      35.59  
 
Event 56  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Valeriano, Max            12 Reading-PA             33.00      32.42  
  2 Williamson, Patrick J     12 Western Br-DE          33.72      32.99  
  3 Shockey, Jeremy T         12 Reading-PA             33.80      33.61  
  4 Bajramovic, Emil          12 Flushing-NY            33.37      33.75  
  5 Boeckx, Alex A            12 Ridley-PA              34.61      34.14  
  5 Lee, Hoseok               12 Frederick-MD           36.15      34.14  
  7 Ordakowski, Ryan A        12 SPY                    34.92      34.70  
  8 Min, Michael              12 Wyckoff-NJ             35.69      35.03  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schultz, Jackson L        12 SPY                    34.25      35.05  
 10 Duryea, Ryan M            12 East Hampton-NY        34.88      35.07  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Peer, Thomas R            12 Huntington-NY          34.80      35.33  
 12 Bennett, Chase            12 Phoenixville-PA        34.28      35.54  
 13 Esslinger, Robert E       12 Brandywine-PA          36.52      35.74  
 14 Fazio, Michael A          12 Jennersville-PA        38.82      35.93  
 15 Ding, Eric                12 Wyckoff-NJ             37.50      36.03  
 16 Flegel, Michael           12 Frederick-MD           37.52      36.18  
 17 Ellis, Hunter             12 Reston-VA              35.20      36.31  
 18 Doyle, Ben P              11 Lionville-PA           36.75      36.57  
 19 McGann, Frankie P         11 Ridley-PA              37.05      37.13  
 20 Allen, Sean M             12 Cecil County-MD        37.38      37.21  
 20 Wallach Jr, Stephen E     12 Rappahannock-VA        38.50      37.21  
 22 Eldrenkamp, Corby W       12 West Monmouth-NJ       35.63      37.22  
 23 Hawtof, David             12 Western Br-DE          38.83      37.38  
 24 Thomas, Riley M           11 York-PA                37.16      37.47  
 25 Rankin, Cael              11 Ocean County-NJ        34.86      37.52  
 26 Heckman, Brody E          11 Reading-PA             39.75      37.55  
 27 Blair, Jeremiah           12 Lansdowne-PA           40.24      37.57  
 28 McDonnell, John M         11 Burlington Co-NJ       37.37      37.63  
 29 Sposato, Dominic D        12 Phoenixville-PA        38.65      37.64  
 30 Park, Francis             12 Flushing-NY            37.10      37.70  
 31 Newmier, Joshua T         11 Talbot County-MD       39.01      37.78  
 32 Sundseth, Al M            12 SPY                    38.26      38.27  
 33 Burke, Eric S             12 Ocean County-NJ        38.82      38.32  
 34 Anderson, Tim C           12 Wyckoff-NJ             39.54      38.34  
 35 Collins, Aidan B          11 Kennett-PA             38.13      38.59  
 36 Brooks, Connor C          12 Rappahannock-VA        38.26      39.03  
 37 Talag, Cid-Eldridge       11 Ocean County-NJ        37.44      39.04  
 37 Straker, Mike B           12 Central Delaware       38.47      39.04  
 39 Newton, James L           12 Central Delaware       40.96      39.23  
 40 Turner, Nate A            12 Central Delaware       40.44      39.24  
 41 Xu, Robert                12 Frederick-MD           37.96      39.30  
 42 Johnston, Bridger M       12 Rappahannock-VA        40.05      39.38  
 43 MacMurray, Connor G       12 Western Br-DE          39.41      39.47  
 44 Harris, Reid M            12 Wyckoff-NJ             38.96      39.64  
 45 Yu, Joshua                12 Western Br-DE          41.41      39.66  
 46 Wesley, Sam               11 Ridley-PA              40.11      39.80  
 47 Song, Yejun               11 Wyckoff-NJ             40.99      39.83  
 48 Seifried, Matthew W       12 Ridley-PA              40.70      40.11  
 49 Ledeniov, Ron             12 Wyckoff-NJ             40.05      40.14  
 50 Ronayne, Tommy J          11 Ridley-PA              41.34      40.19  
 51 Szum, Ben T               12 GreaterNashua-NH       40.31      40.33  
 52 Lewis, Kyler C            12 Phoenixville-PA        40.94      40.39  
 53 Clancy, Nolan J           12 Western Br-DE          39.79      40.49  
 54 Nelson, Connor R          12 Huntington-NY          40.99      40.60  
 55 Scala, Anthony P          11 West Monmouth-NJ       40.62      40.78  
 56 Albaladejo, Lucas O       12 West Monmouth-NJ       41.23      41.18  
 57 Caponi, Ryan              12 BRY                    39.55      41.37  
 58 Ober, Nathan D            11 Kennett-PA             39.14      41.41  
 59 Koval, David K            11 Mid-Delmarva-MD        41.26      41.56  
 60 Pizolato, Joseph R        11 Brandywine-PA          41.49      41.57  
 61 Lee, Will C               11 Howard County-MD       41.05      41.61  
 62 Staniszewski, Jonathan    11 Brandywine-PA          41.58      41.70  
 63 Perez, William            12 West Monmouth-NJ       41.03      41.91  
 64 Laborera, Aron L          12 GreaterNashua-NH       41.19      42.71  
 65 Dunkelberger, Joseph A    12 SPY                    43.30      43.66  
 66 Winkler, Wesley W         11 SPY                    41.59      43.95  
 67 Myers, Jackson S          12 SPY                    45.90      44.26  
 68 Brunatti, Evan A          12 SPY                    47.92      44.68  
 69 Umidi, Samuel L           12 SPY                    47.35      46.63  
 70 Dunshee, Jack M           11 SPY                    49.13      48.24  
 
Event 57  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortiz, Madison J          10 Lebanon-PA             38.48      38.52  
  2 Mostek, Anya H            10 Phoenixville-PA        38.63      38.70  
  3 Shaughnessy, Emma R       10 West Monmouth-NJ       40.38      38.79  
  4 McElroy, Grace E          10 Lionville-PA           39.50      39.14  
  5 McCracken, Sydney         10 Kennett-PA             40.61      39.41  
  6 McNaull, Anna E           10 West Chester-PA        39.98      39.46  
  7 Martz, Kaia               10 Reading-PA             40.57      40.04  
  8 Barrett, Taylor A         10 Mid-Delmarva-MD        40.84      40.61  
  9 Dunworth, Mary Caroline   10 Catonsville-MD         41.45      40.63  
 10 Chau, Germayne T          10 Cross Island-NY        40.21      40.79  
 11 Harnish, Meaghan K         9 York-PA                43.39      40.92  
 12 Schweikert, Anna J        10 Lionville-PA           41.63      41.32  
 13 Corb, Alyssa L            10 Catonsville-MD         42.31      41.42  
 14 Mayinja, Makena A         10 Phoenixville-PA        41.95      41.60  
 15 Poulos, Hannah R          10 Ocean County-NJ        42.43      41.70  
 15 DiPietro, Margi           10 Carroll Co.-MD         41.59      41.70  
 17 Schaaf, Carly S           10 Burlington Co-NJ       41.95      41.72  
 18 Kidder, Lauren            10 Jennersville-PA        44.59      41.81  
 19 Zeiler, Megan R           10 Burlington Co-NJ       43.13      41.89  
 20 Stankavage, Kaitlyn       10 Ridley-PA              42.41      41.97  
 20 Fortunato, Natalie A      10 Wyckoff-NJ             42.15      41.97  
 22 Barson, Emma G            10 Burlington Co-NJ       43.35      42.12  
 23 Matthews, Ellie C         10 Kennett-PA             43.01      42.20  
 24 Li, Julia                 10 West Chester-PA        42.96      42.35  
 25 Mahajan, Krisha           10 Burlington Co-NJ       42.72      42.45  
 26 Finch, Isabel L           10 Talbot County-MD       42.36      42.64  
 27 Bragg, Theresa L           9 SPY                    43.27      42.86  
 28 Pearson, Bridgette L      10 Rappahannock-VA        43.43      42.88  
 29 Helminiak, Kate           10 Carroll Co.-MD         43.52      43.05  
 30 Palmer, Lily A            10 Reading-PA             43.89      43.08  
 31 Santa Cruz, Brielle       10 Ocean County-NJ        44.77      43.15  
 32 Moore, Flavia             10 Western Br-DE          42.39      43.27  
 33 Nam, Chloe Y              10 Wyckoff-NJ             43.55      43.47  
 34 Tran, Noelle T            10 Phoenixville-PA        43.69      43.50  
 35 Manos, Cate L             10 Howard County-MD       46.54      43.58  
 36 McDonnell, Molly A         9 Burlington Co-NJ       44.71      43.85  
 37 Eldridge, Sarah            9 Ocean County-NJ        43.56      43.86  
 38 Watson, Elizabeth         10 Kennett-PA             44.21      43.91  
 39 Carlsperger, Emi          10 YSS                    44.86      43.93  
 40 McDaniels, Maddy          10 Carroll Co.-MD         44.05      43.95  
 41 Holsey, Lily              10 Catonsville-MD         44.60      44.07  
 42 Jernigan, Morgan          10 Jennersville-PA        45.11      44.31  
 43 Porter, Jenna E           10 Lionville-PA           46.25      44.39  
 44 Pearson, Samantha L       10 Brandywine-PA          43.12      44.45  
 45 Mercer, Caroline          10 Phoenixville-PA        44.15      44.59  
 46 Barnabei, Isabella M      10 Wyckoff-NJ             45.73      44.60  
 47 Flickinger, Madelyn       10 Reston-VA              45.42      44.63  
 48 Kornacki, Clare A          9 Kennett-PA             44.94      44.93  
 48 Mitchell, Julia G         10 Ridley-PA              45.84      44.93  
 50 Szenas, Natalie M         10 Rappahannock-VA        45.87      44.96  
 51 Li, Julia                 10 Kennett-PA             44.60      44.98  
 52 Franks, Meg A             10 Burlington Co-NJ       45.38      45.00  
 53 Simpson, Katie A           9 Lionville-PA           45.10      45.24  
 54 Blandford, Elissa J        9 Talbot County-MD       45.67      45.46  
 54 Magaw, Maggie C           10 SPY                    46.08      45.46  
 56 Gapaz, Mapatrice          10 Towson-MD              45.17      45.47  
 56 Lang, Ellie A              8 Burlington Co-NJ       46.14      45.47  
 58 Wagner, Lily              10 Central Delaware       43.87      45.50  
 59 San Antonio, Sofia C      10 South Shore, MA        45.68      45.54  
 60 Mekoue, Kelly              9 Lansdowne-PA           43.81      45.80  
 61 Bailey Williams, Kiara    10 East Hampton-NY        45.21      45.86  
 62 Guan, Yaoxia              10 Reston-VA              46.33      45.91  
 63 Sposato, Christina A      10 Phoenixville-PA        45.24      45.96  
 64 LaRegina, Elizabeth        8 Huntington-NY          46.38      46.13  
 64 Mora, Barbara A           10 West Monmouth-NJ       46.55      46.13  
 66 Ritter, Sarah             10 Phoenixville-PA        45.89      46.16  
 67 Sooter, Claire S          10 Brandywine-PA          45.98      46.21  
 68 Deitch, Caitlin G          9 SPY                    46.42      46.33  
 69 King, Hannah G            10 Lionville-PA           44.92      46.45  
 70 Kapp, Christine O          9 York-PA                43.37      46.52  
 71 Tse, Jalyn A               9 Cross Island-NY        44.21      46.54  
 72 Kwon, Michelle            10 Flushing-NY            46.44      47.42  
 73 Watkins, Kylie E          10 Western Br-DE          45.97      48.14  
 74 Tuley, Paige I            10 SPY                    49.01      49.43  
 75 Paciello, Natasha         10 SPY                    47.07      49.68  
 76 Mooradian, Morgan E       10 SPY                    47.48      49.76  
 77 Fox, Kelly M              10 SPY                    52.31      50.01  
 78 Krause, Sarah E            9 SPY                    50.26      50.50  
 79 Tanner, Margaret A         9 SPY                    53.07      51.84  
 80 Bloom, Kaylee P            9 SPY                    52.63      52.30  
 81 Cassidy, Kiley D           9 SPY                    57.11      57.79  
 -- Park, Sophia H             9 Flushing-NY            47.66     X47.60  
 -- Marcum, Katelyn A          9 Mid-Delmarva-MD        45.50         DQ  
      One hand touch
 -- Reilly, Hannah R           9 Cecil County-MD        42.44         DQ  
      Non-simultaneous touch
 -- Yosko, Mackenzie          10 Brandywine-PA          45.88         DQ  
      One hand touch
 
Event 58  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gozdan, Michael G         10 Burlington Co-NJ       38.67      37.19  
  2 Duryea, Jack R            10 East Hampton-NY        38.77      37.55  
  3 Min, Christopher K        10 Flushing-NY            39.24      38.67  
  4 Stefanidis, Nicholas      10 Cross Island-NY        40.35      38.82  
  5 Lang, Matthew             10 Burlington Co-NJ       38.69      38.87  
  6 Gillespie, AJ J           10 SPY                    37.48      39.05  
  7 Hunt, Donavan             10 Lansdowne-PA           43.84      39.20  
  8 Guindine, Geoffrey         9 Wyckoff-NJ             41.47      39.72  
  9 Spruance, Matthew         10 Kennett-PA             41.07      40.43  
 10 Frick, Jakob W            10 Rappahannock-VA        41.54      40.94  
 11 Spehr, William            10 Huntington-NY          40.93      41.12  
 12 Jeong, Simon O            10 Mid-Delmarva-MD        40.38      41.15  
 13 Sorkin, Aaron             10 Carroll Co.-MD         40.37      41.22  
 14 Hensen, Chase R           10 Rappahannock-VA        42.29      41.24  
 15 Johnson, Gabe T            9 Wyckoff-NJ             41.37      41.38  
 16 Polinsky, Griffin L       10 Howard County-MD       40.95      41.46  
 17 Chenot, Nolan             10 Carlisle-PA            41.71      41.69  
 18 Adeniyi, Emmanuel K       10 Catonsville-MD         44.47      41.70  
 19 Braithwaite, Max G        10 Kennett-PA             42.75      41.72  
 19 Delacruz, Christian A      9 Ocean County-NJ        42.56      41.72  
 21 Porev, Eugene             10 Wyckoff-NJ             43.63      41.95  
 22 McDermott, Will J         10 York-PA                42.59      42.05  
 23 Cunningham, Joshua C      10 Reading-PA             41.42      42.12  
 24 Stankus, Thomas            9 Burlington Co-NJ       43.80      42.21  
 25 Sukeena, Nathan           10 Catonsville-MD         41.22      42.39  
 26 Reice, Noah                8 Western Br-DE          43.59      42.70  
 27 Wang, Gary Q               9 Lionville-PA           43.23      42.71  
 28 Beckman, Jacob P          10 Wyckoff-NJ             42.98      42.82  
 29 Burke, Brandon Z          10 Jennersville-PA        41.82      43.18  
 30 Tolino, Luca G            10 Frederick-MD           42.70      43.24  
 31 Barrett, James S           9 Mid-Delmarva-MD        41.92      43.29  
 32 O'Halloran, Patrick J     10 Mid-Delmarva-MD        44.39      43.41  
 33 Euker, Logan A            10 Rappahannock-VA        42.35      43.46  
 34 Jeong, Eugene              9 Flushing-NY            42.80      43.50  
 35 Lee, Derek J              10 West Monmouth-NJ       43.01      43.51  
 36 Hyatt, Jacob S             9 Wyckoff-NJ             45.09      43.76  
 37 Blackburn, Peter          10 Ridley-PA              42.26      43.91  
 38 Wang, Ethan F              9 York-PA                45.41      43.93  
 39 Field, Hunter A           10 Frederick-MD           45.38      44.10  
 40 O'Connor, Garrett          9 Kennett-PA             44.10      44.11  
 41 Bauernschmidt, Jamie R    10 Western Br-DE          43.68      44.34  
 42 Semisch, Jared C          10 Phoenixville-PA        44.10      44.40  
 43 Lee, Ryan                  9 Wyckoff-NJ             44.99      44.54  
 44 Seifried, Owen            10 Ridley-PA              45.88      44.61  
 45 Figlioli, Nicholas        10 Burlington Co-NJ       44.61      44.65  
 46 Devletian, Ryan P          9 Lionville-PA           41.84      44.66  
 47 Citta, Dylan A            10 Ocean County-NJ        43.08      44.88  
 48 Barao, Declan T            9 South Shore, MA        45.78      45.05  
 49 Pettit, Alec B            10 South Shore, MA        44.72      45.12  
 50 Nikolai, Christoph        10 Brandywine-PA          45.14      45.13  
 51 Suchyj, Tyler             10 Western Br-DE          42.18      45.14  
 52 McCormac, Owen P          10 East Hampton-NY        45.20      45.17  
 53 Sheetz, Owen P            10 Lebanon-PA             44.16      45.25  
 54 Fritz, Andrew J            9 Howard County-MD       46.88      45.49  
 55 Zhang, Phillip            10 Phoenixville-PA        43.96      45.50  
 56 Quinn, Liam J             10 Lionville-PA           43.99      45.92  
 57 Pittroff, Nathan           9 Catonsville-MD         47.21      46.04  
 58 Johnson, Andre T           9 Wyckoff-NJ             45.30      46.24  
 59 Norris, Andrew            10 Carroll Co.-MD         46.27      46.29  
 60 Larice, Jonathan           9 Huntington-NY          47.12      46.38  
 61 Guzman, Lucas B            9 Wyckoff-NJ             46.59      46.39  
 62 Hagar, Tommy E             9 South Shore, MA        46.34      46.47  
 63 Wang, Kevin A              9 Howard County-MD       46.91      46.57  
 64 Burger, Tyler J            9 Sussex-DE              47.11      46.65  
 65 Kutufaris, Benjamin        8 Ridley-PA              46.67      46.69  
 66 Weeks, Thomas C           10 Sussex-DE              44.50      46.74  
 67 Mozoki, Brock J            9 South Shore, MA        46.29      46.75  
 68 Ng, Isaac                  8 South Shore, MA        47.95      46.91  
 69 Benton, Taj K              9 Randallstown-MD        43.20      46.99  
 70 Clark, Gabe S             10 SPY                    47.30      47.00  
 71 Walter, Andrew R          10 Burlington Co-NJ       45.38      47.12  
 72 Rosenstein, Ari           10 East Hampton-NY        46.93      47.63  
 73 Kim, Mitchell M           10 Frederick-MD           47.61      47.66  
 74 Thakur, Caelan J          10 Flushing-NY            45.93      47.86  
 75 Callahan, Ryan D           8 Howard County-MD       47.38      47.94  
 76 Florio, Paul J             9 Phoenixville-PA        47.93      48.01  
 77 Jackson, Andrew           10 Chambersburg-PA        47.99      48.06  
 78 Schundler, Charles J       9 SMAC                   47.83      48.23  
 79 Umidi, Thomas N            9 SPY                    46.67      48.59  
 80 Narvaez, Kevin            10 Reading-PA             47.81      49.15  
 81 Taylor, Garret J           9 SPY                    48.42      49.24  
 82 Vikhman, Mitchell          9 Reston-VA              46.48      49.91  
 83 Vessah, Samuel            10 Chambersburg-PA        47.79      50.06  
 84 Mears, Brandon H          10 Sussex-DE              47.95      50.10  
 85 Darling, Aidan W           9 SPY                    46.07      50.62  
 86 Gleba, Alex H             10 York-PA                47.54      50.96  
 87 Parris, Jason P           10 SPY                    55.20      52.65  
 -- Anich, Thomas W           10 Flushing-NY            49.29     X49.26  
 -- Choi, David               10 Mid-Delmarva-MD        43.48         DQ  
      Head under for 2 or more strokes
 -- Dunne, Christopher J      10 Huntington-NY          44.74         DQ  
      Head under for 2 or more strokes
 -- McNicholas, Johnny        10 Huntington-NY          46.16         DQ  
      Arms two strokes underwater
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Judge, Megan              12 West Monmouth-NJ       25.38      24.73  
  2 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA        25.26      24.79  
  3 Landeryou, Sophia A       11 Reston-VA              26.10      25.39  
  4 Ferguson, Grace M         12 Lionville-PA           26.21      25.60  
  5 Spencer, Hannah           12 Huntington-NY          26.31      26.26  
  6 Robinson, Holly           12 Burlington Co-NJ       26.70      26.42  
  7 MacCausland, Heather C    12 Lionville-PA           26.20      26.53  
  8 Redican, Anna S           11 Reston-VA              26.65      26.69  
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA        25.13      25.26  
  2 Judge, Megan              12 West Monmouth-NJ       25.44      25.38  
  3 Landeryou, Sophia A       11 Reston-VA              26.49      26.10  
  4 MacCausland, Heather C    12 Lionville-PA           26.66      26.20  
  5 Ferguson, Grace M         12 Lionville-PA           25.53      26.21  
  6 Spencer, Hannah           12 Huntington-NY          25.66      26.31  
  7 Redican, Anna S           11 Reston-VA              26.76      26.65  
  8 Robinson, Holly           12 Burlington Co-NJ       26.51      26.70  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Czarny, Marlee R          12 Reston-VA              26.26     J26.70  
 10 Yoo, Kaitlyn              12 Wyckoff-NJ             26.87      26.90  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nguyen, Stasia            12 Ocean County-NJ        27.02      26.99  
 12 Atkinson, Emma R          12 Ridley-PA              27.21      27.00  
 13 Bentz, Caroline G         11 Rappahannock-VA        27.03      27.05  
 14 Fanua, Selu               11 Randallstown-MD        26.60      27.07  
 15 Zindler, Abigail K        11 Reston-VA              27.76      27.18  
 16 Hemingway, McKenzie       12 Talbot County-MD       27.58      27.19  
 17 Wilson, Abby              12 Burlington Co-NJ       28.23      27.33  
 18 Dubbs, Karrison           12 Reading-PA             27.17      27.51  
 19 Betancourt, Natasha A     12 Frederick-MD           28.39      27.54  
 20 Van der Sleen, Emily M    12 Reading-PA             27.09      27.58  
 21 Tate, Meg T               12 Carlisle-PA            26.58      27.64  
 21 Marshall, Claire M        12 Sussex-DE              27.38      27.64  
 23 Misurelli, Megan R        12 Ocean County-NJ        28.05      27.65  
 24 Hayward, Katya Y          12 Phoenixville-PA        27.55      27.66  
 25 Peters, Gillian           12 Burlington Co-NJ       27.60      27.72  
 26 Rickert, Marlee           11 Reading-PA             27.40      27.81  
 27 Harris, Elena J           12 SPY                    27.70      27.86  
 27 Young, Sierra             12 Carlisle-PA            28.59      27.86  
 29 Sanfield, Katie F         12 Reston-VA              27.27      27.95  
 30 Ardis, Kirsten            12 Ocean County-NJ        28.76      27.96  
 31 McGlade, Delaney          11 Burlington Co-NJ       27.53      27.98  
 32 Como, Rebecca M           12 West Monmouth-NJ       27.77      28.02  
 32 Van der Sleen, Katelyn R  12 Reading-PA             27.73      28.02  
 34 Forman, Emma L            11 Cecil County-MD        27.54      28.07  
 35 Wasielevski, Caroline     12 Reading-PA             28.66      28.15  
 35 Galitski, Valerie         11 West Chester-PA        27.58      28.15  
 37 Sizemore, Michaela E      12 Rappahannock-VA        28.79      28.18  
 38 Batastini, Sarah          12 Burlington Co-NJ       27.97      28.21  
 39 Caccamo, Courtney L       12 Wyckoff-NJ             28.05      28.35  
 40 Halpin, Amalia C          12 South Shore, MA        28.99      28.39  
 41 Hill, Makaela             11 Catonsville-MD         29.09      28.43  
 41 Carroll, Molly K          12 Reston-VA              29.09      28.43  
 43 Clark, Lexi L             12 Talbot County-MD       28.57      28.44  
 43 Kauffeld, Jasmine D       12 Carlisle-PA            29.06      28.44  
 45 Dobrindt, Emily R         11 South Shore, MA        28.67      28.52  
 46 Mohamed, Leilah G         11 West Monmouth-NJ       27.99      28.54  
 47 Manthorp, Sarah           12 Lionville-PA           28.13      28.55  
 48 Dunston, Nya              12 West Chester-PA        28.91      28.57  
 49 Brooks, Kinsey J          11 Rappahannock-VA        28.45      28.63  
 49 Franciscus, Kimberly A    12 Jennersville-PA        27.83      28.63  
 51 Gorman, Annabel           12 Burlington Co-NJ       27.87      28.65  
 52 Wagner, Kristen L         11 SMAC                   27.72      28.66  
 53 DiSerio, Dana M           12 West Monmouth-NJ       28.62      28.67  
 54 Kim, Phoebe N             11 Wyckoff-NJ             28.22      28.70  
 54 Brabant, Olivia R         11 East Hampton-NY        28.22      28.70  
 56 Lugg, Emily V             12 BRY                    28.83      28.77  
 56 Eason, Olivia P           12 Jennersville-PA        28.93      28.77  
 58 Burns, Brooke             12 West Chester-PA        28.38      28.83  
 59 Brierley, Julia J         11 East Hampton-NY        27.33      28.89  
 60 Policari, Gianna          12 West Monmouth-NJ       28.60      28.96  
 61 Cronin, Molly R           12 Howard County-MD       28.32      28.97  
 62 Swanson, Sophia           11 East Hampton-NY        28.95      28.99  
 63 Stone, Izzy G             12 SPY                    28.56      29.00  
 63 Lambe, Jordan E           11 Lionville-PA           29.21      29.00  
 65 Adeniyi, Hannah E         12 Catonsville-MD         28.48      29.03  
 66 Amber-Messick, Adeline A  12 Brandywine-PA          27.97      29.06  
 67 Hain, Mikayla L           11 Lebanon-PA             28.88      29.07  
 68 McGovern, Maria E         12 Carlisle-PA            28.08      29.09  
 69 Millar, Hannah F          11 Jennersville-PA        29.03      29.10  
 70 McDonnell, Regan E        12 Burlington Co-NJ       29.22      29.14  
 71 McMurray, Jessie L        12 York-PA                28.12      29.15  
 71 Blankenship, Victoria L   12 Western Br-DE          29.18      29.15  
 73 Markatos, Arianna F       12 Ocean County-NJ        28.86      29.16  
 73 Horner, Cameron E         11 Mid-Delmarva-MD        29.05      29.16  
 75 Koch, Nicole A            11 Rappahannock-VA        29.20      29.19  
 76 Johnston, Lauren G        12 Chambersburg-PA        28.82      29.21  
 77 Murie, Cameron M          12 SMAC                   28.72      29.23  
 78 Walsh, Elizabeth F        11 Western Br-DE          28.77      29.26  
 79 Josey, Alana M            11 York-PA                28.60      29.27  
 80 Powers, Bailey R          11 West Monmouth-NJ       28.92      29.28  
 81 Darragh, Abigail M        12 Jennersville-PA        28.87      29.31  
 81 Euker, Moira E            12 Rappahannock-VA        29.00      29.31  
 83 Santoro, Lais R           12 Lionville-PA           28.48      29.36  
 84 Troy, Allison E           12 SPY                    29.07      29.37  
 85 Atkinson, Leanne M        12 Wyckoff-NJ             28.93      29.41  
 86 Samuels, Maddy C          11 Kennett-PA             29.27      29.44  
 87 Fowler, Cynthia           12 SPY                    29.85      29.46  
 88 D'Amato, Olivia           12 West Monmouth-NJ       29.13      29.47  
 89 McFarland, Darcy L        11 East Hampton-NY        29.26      29.66  
 90 Pickering, Ella R         12 SMAC                   28.99      29.69  
 91 Griskie, Chloe            11 Huntington-NY          27.99      29.71  
 92 Fauber, Braelin M         12 SMAC                   28.19      29.74  
 93 Sharpe, Lucy E            12 SPY                    28.19      29.94  
 94 DeVirgilio, Gabriella     11 West Monmouth-NJ       28.69      30.03  
 95 Bailin, Hannah            12 Huntington-NY          28.22      30.18  
 96 Mora, Maile A             12 West Monmouth-NJ       29.16      30.27  
 97 Wallace, Ella N           11 SPY                    31.15      30.53  
 98 Donlevy, Kelly A          12 Cross Island-NY        29.04      31.19  
 99 DeMaio, Nicole M          11 SPY                    33.25      31.29  
100 Wang, Helen L             11 Rappahannock-VA        29.00      31.83  
101 Schomig, Laura M          12 SPY                    32.68      31.87  
102 Body, Reagan M            11 SPY                    30.93      31.91  
103 Cho, Emerson K            12 SPY                    33.53      31.96  
104 Tuley, Lauren M           12 SPY                    34.88      32.02  
105 Dingess, Kylie R          12 SPY                    31.71      32.14  
106 Patz, Jane C              12 SPY                    32.45      32.20  
107 Guida, Lindsey N          11 Sussex-DE              29.12      32.29  
108 Iley, Caitlin M           12 SPY                    31.67      32.49  
109 Mills, Grace A            12 SPY                    32.16      32.57  
110 Halleman, Amelie G        11 SPY                    32.07      32.80  
111 Braddock, Ivy E           11 SPY                    33.07      33.65  
112 Blevins, Clara M          12 SPY                    33.22      33.73  
113 McNutt, Madison C         12 SPY                    33.68      33.86  
114 Bertone, Samantha W       12 SPY                    32.61      33.98  
115 Murphy, Kristen           11 SPY                    32.58      34.22  
116 Schultz, Katrina G        11 SPY                    33.91      34.23  
117 Mooradian, Sara M         12 SPY                    34.02      34.42  
118 Jacobo, Nicole C          12 SPY                    34.53      34.53  
119 Legros, Molly E           12 SPY                    32.84      34.71  
120 Wilmer, Maddie J          11 SPY                    34.77      34.72  
121 Crawford, Emma L          11 SPY                    34.11      35.19  
122 Wiseman, Hannah G         12 SPY                    33.97      35.50  
123 Cicen, Rayna N            12 SPY                    34.85      35.62  
124 Taylor, Caroline R        11 SPY                    34.89      35.84  
125 Johnson, Elle R           11 SPY                    35.67      36.14  
126 Snodgrass, Mallory C      12 SPY                    34.72      36.42  
127 Turk, Lauren M            11 SPY                    37.07      36.67  
128 Cristallo, Elise A        11 SPY                    36.69      37.00  
129 Moulsdale, Megan C        11 SPY                    38.14      39.53  
130 Lee, Libby J              11 SPY                    40.57      40.85  
 -- Groshen, Kayla N          12 Flushing-NY            31.67     X30.64  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Garcia, Yahsh             12 Frederick-MD           24.64      24.39  
  2 Yates, James E            12 Talbot County-MD       25.48      24.99  
  3 Watson, Jack              12 Burlington Co-NJ       25.22      25.04  
  4 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY        25.46      25.27  
  5 Resweber, Will T          12 Ridley-PA              25.89      25.73  
  6 Straker, Mike B           12 Central Delaware       26.35      26.45  
  7 Ordakowski, Ryan A        12 SPY                    26.53      26.58  
  8 Moore, Max M              12 Sussex-DE              26.58      26.76  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Yahsh             12 Frederick-MD           24.71      24.64  
  2 Watson, Jack              12 Burlington Co-NJ       26.11      25.22  
  3 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY        25.00      25.46  
  4 Yates, James E            12 Talbot County-MD       26.27      25.48  
  5 Resweber, Will T          12 Ridley-PA              26.69      25.89  
  6 Straker, Mike B           12 Central Delaware       26.55      26.35  
  7 Ordakowski, Ryan A        12 SPY                    26.49      26.53  
  8 Moore, Max M              12 Sussex-DE              28.29      26.58  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lashua, Matthew E         12 GreaterNashua-NH       27.45      26.65  
 10 McCormac, Ethan           12 East Hampton-NY        26.20      26.66  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kuriawa, Alex J           12 SPY                    26.09      26.70  
 12 Gonzalez, Gabriel S       12 Sussex-DE              27.61      26.88  
 13 Shir, Maor                11 Wyckoff-NJ             27.33      26.97  
 14 Flegel, Michael           12 Frederick-MD           28.13      26.99  
 15 Valeriano, Max            12 Reading-PA             26.99      27.00  
 16 Funari, JT T              12 Burlington Co-NJ       27.50      27.07  
 17 Hockersmith, Charlie C    12 Howard County-MD       26.74      27.08  
 18 O'Hara, John P            12 Rappahannock-VA        26.76      27.12  
 18 Schultz, Jackson L        12 SPY                    26.80      27.12  
 20 Gifford, Alex J           11 Wyckoff-NJ             28.23      27.13  
 21 Hammer, Kevin B           12 Carlisle-PA            26.89      27.14  
 22 Ellis, Hunter             12 Reston-VA              27.32      27.16  
 22 Blair, Jeremiah           12 Lansdowne-PA           27.26      27.16  
 24 Bennett, Chase            12 Phoenixville-PA        27.00      27.35  
 24 Coughlin, Brian J         12 Wyckoff-NJ             28.34      27.35  
 26 Esslinger, Robert E       12 Brandywine-PA          28.79      27.40  
 27 Fry, Matthew              11 Reading-PA             28.07      27.46  
 28 Puksta, John J            12 GreaterNashua-NH       27.48      27.51  
 29 Pack, Danny               12 BRY                    28.08      27.57  
 30 Noll, Brian L             12 Ridley-PA              28.82      27.64  
 31 Peer, Thomas R            12 Huntington-NY          28.09      27.84  
 31 Fazio, Michael A          12 Jennersville-PA        28.89      27.84  
 33 Ramsey, Colbey            12 West Monmouth-NJ       27.61      27.88  
 34 Primost, Adam M           12 Ocean County-NJ        29.33      28.07  
 35 Turner, Nate A            12 Central Delaware       28.59      28.14  
 36 Heckman, Brody E          11 Reading-PA             28.15      28.16  
 36 Christian, Jack G         11 Phoenixville-PA        28.02      28.16  
 38 Pao, Andrew P             12 Western Br-DE          27.66      28.20  
 39 Coffing, Zach             12 Cecil County-MD        28.32      28.32  
 40 Duryea, Ryan M            12 East Hampton-NY        28.22      28.36  
 41 Asencio, Quentin A        12 Wyckoff-NJ             29.25      28.39  
 42 Speed, Cameron J          12 York-PA                28.45      28.41  
 43 Bajramovic, Emil          12 Flushing-NY            27.45      28.42  
 44 Brooks, Connor C          12 Rappahannock-VA        28.43      28.45  
 45 Min, Michael              12 Wyckoff-NJ             28.04      28.50  
 46 Shelly, Rece              11 Chambersburg-PA        28.54      28.56  
 46 Wesley, Sam               11 Ridley-PA              29.21      28.56  
 48 Johnston, Bridger M       12 Rappahannock-VA        28.80      28.58  
 49 Ding, Eric                12 Wyckoff-NJ             28.79      28.59  
 50 Allen, Sean M             12 Cecil County-MD        27.58      28.60  
 51 Powers, Corey             11 Reading-PA             29.58      28.64  
 52 MacMurray, Connor G       12 Western Br-DE          27.63      28.73  
 53 Shaub, Ian                12 Reading-PA             29.54      28.74  
 54 Overton, Christian L      12 Burlington Co-NJ       29.36      28.89  
 55 Moore, Sean V             12 Western Br-DE          29.60      28.94  
 56 Frankosky, Michael        12 Kennett-PA             28.43      28.98  
 57 Rose, Ben W               12 Wyckoff-NJ             28.86      29.00  
 58 Youngblood, Hunter        12 Lansdowne-PA           29.62      29.03  
 59 Rodgers, C.J.             11 Huntington-NY          29.02      29.05  
 60 Eldrenkamp, Corby W       12 West Monmouth-NJ       28.85      29.08  
 61 Laing, Sean               12 Phoenixville-PA        29.41      29.11  
 62 Worden, Smith             11 Western Br-DE          29.60      29.13  
 63 Perez, David A            11 West Monmouth-NJ       28.64      29.19  
 64 Hawtof, David             12 Western Br-DE          28.79      29.26  
 64 Laing, Cory               12 Phoenixville-PA        29.31      29.26  
 66 Chopey, Andy T            12 Flushing-NY            28.56      29.29  
 67 Laborera, Aron L          12 GreaterNashua-NH       29.36      29.34  
 68 Savory, Tommy S           11 Jennersville-PA        29.74      29.46  
 69 Long, Adam                11 Carroll Co.-MD         29.40      29.47  
 70 Worrell, Jared R          11 Burlington Co-NJ       29.59      29.55  
 70 Wilson, Brandon E         11 Catonsville-MD         29.17      29.55  
 72 McGann, Frankie P         11 Ridley-PA              29.96      29.58  
 73 Furcon, Matthew           11 Brandywine-PA          29.79      29.59  
 74 Toskas, Anthony           12 Cross Island-NY        29.20      29.61  
 75 Rieck, Benny J            12 Talbot County-MD       29.57      29.63  
 76 Hussin, Jack G            11 Phoenixville-PA        29.69      29.64  
 77 McLaughlin, Thomas D      12 Ridley-PA              29.37      29.66  
 78 Anderson, Tim C           12 Wyckoff-NJ             29.28      29.73  
 79 Newmier, Joshua T         11 Talbot County-MD       29.66      29.74  
 80 Kalucki, Fred             12 Lionville-PA           28.85      29.76  
 81 Harris, Reid M            12 Wyckoff-NJ             29.66      29.78  
 81 Rankin, Cael              11 Ocean County-NJ        26.61      29.78  
 83 Wallach Jr, Stephen E     12 Rappahannock-VA        29.63      29.80  
 83 Kain, PJ J                12 Western Br-DE          29.56      29.80  
 85 Seifried, Matthew W       12 Ridley-PA              29.63      29.81  
 86 Sivo, Matt                11 West Chester-PA        29.47      29.82  
 87 McIntire, Josh M          11 Mid-Delmarva-MD        29.18      29.88  
 88 Atilano-Flor, Camilo J    12 Flushing-NY            29.90      29.97  
 89 Mahanama, Damien          11 Randallstown-MD        29.39      29.98  
 90 Sundseth, Al M            12 SPY                    29.50      30.00  
 91 Whelan, Lucas             11 Ocean County-NJ        29.91      30.05  
 92 Yienger, Daniel G         12 Howard County-MD       29.23      30.06  
 93 Puchalla, Kyle            11 West Chester-PA        29.90      30.15  
 94 Johnson, Kyle             11 Reston-VA              29.59      30.23  
 95 Bettick, Chase            11 Catonsville-MD         29.99      30.29  
 96 Thomas, Riley M           11 York-PA                29.85      30.31  
 97 Bressel, Carsten          11 Huntington-NY          29.82      30.35  
 98 Ackerman, David R         12 Ocean County-NJ        29.88      30.37  
 99 Koval, David K            11 Mid-Delmarva-MD        29.56      30.44  
100 Amster, Zachary           11 West Monmouth-NJ       29.98      30.59  
101 Corcoran, John R          12 Burlington Co-NJ       29.60      30.66  
102 Maloy, Jack E             12 SPY                    30.48      30.83  
102 Ronayne, Tommy J          11 Ridley-PA              29.70      30.83  
104 Klaus, Kurt R             11 SPY                    29.89      30.94  
105 Pizolato, Joseph R        11 Brandywine-PA          29.96      31.08  
106 Wazniak, Corey            12 Talbot County-MD       29.95      31.09  
107 Albaladejo, Lucas O       12 West Monmouth-NJ       29.83      31.49  
108 Snyder, Tate T            12 SMAC                   28.83      31.70  
109 Myers, Jackson S          12 SPY                    32.39      31.75  
110 Berkovsky, Matan          11 West Monmouth-NJ       29.76      31.77  
111 Dunkelberger, Joseph A    12 SPY                    31.61      31.98  
112 Alperstein, Jack A        12 SPY                    31.73      32.06  
113 Coble, Thomas O           12 SPY                    32.79      32.61  
114 Howard, Nate M            11 SPY                    33.22      33.50  
115 Umidi, Samuel L           12 SPY                    34.71      34.01  
116 Dunshee, Jack M           11 SPY                    34.12      35.17  
117 Brunatti, Evan A          12 SPY                    34.30      35.73  
118 Bruce, Jordan E           11 SPY                    37.16      37.10  
119 Bruce, Sam G              11 SPY                    37.33      38.59  
 -- May, Jackson A            12 Jennersville-PA        31.59     X30.62  
 -- Avagliano, AJ             11 West Chester-PA        30.68     X30.67  
 -- Powell, Ryan P            11 Jennersville-PA        30.59     X31.08  
 -- Newton, James L           12 Central Delaware       31.49     X31.81  
 
Event 61  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Policari, Leah            10 West Monmouth-NJ       27.46      27.85  
  2 Vujovic, Zora             10 Burlington Co-NJ       29.22      28.93  
  3 Yancey, Mia G             10 Ridley-PA              28.78      29.02  
  4 Kimock, Carolann I        10 West Monmouth-NJ       29.50      29.26  
  5 Huynh, Annie              10 South Shore, MA        29.59      29.29  
  6 Badilla, Catalina V       10 East Hampton-NY        29.88      29.56  
  7 Elwell, Josephine H       10 Ocean County-NJ        28.85      29.74  
  8 Marchetti, Zoe M          10 SPY                    29.76      29.78  
  9 Lopez, Maria              10 Reading-PA             31.23      29.81  
 10 Sohn, Sora                10 Wyckoff-NJ             29.50      29.85  
 11 Kim, Amy N                10 Howard County-MD       29.12      30.02  
 12 Barrett, Taylor A         10 Mid-Delmarva-MD        30.35      30.23  
 13 Ladd, Madeline R          10 Brandywine-PA          30.90      30.26  
 14 DiCamillo, Jordyn         10 Brandywine-PA          30.42      30.50  
 15 Pressly, Kathryn O        10 Frederick-MD           30.40      30.54  
 16 Gring, Sydney              8 Reading-PA             32.05      30.57  
 17 Corb, Alyssa L            10 Catonsville-MD         30.96      30.79  
 18 Daly, Margaret            10 Western Br-DE          30.63      30.92  
 19 Matthews, Ellie C         10 Kennett-PA             31.46      30.97  
 20 Moore, Flavia             10 Western Br-DE          30.59      31.24  
 21 Mostek, Anya H            10 Phoenixville-PA        31.16      31.29  
 22 Welker, Sydney E          10 York-PA                30.87      31.34  
 23 Stewart, Danielle R       10 Central Delaware       32.67      31.36  
 24 Wagner, Lily              10 Central Delaware       31.26      31.50  
 25 Elder, Kate G              9 York-PA                31.70      31.52  
 26 Noble, Grace K            10 Lionville-PA           31.95      31.56  
 27 George, Maddy E           10 Lionville-PA           32.23      31.58  
 28 Blake, Lindsay M          10 Lionville-PA           31.58      31.79  
 28 Tonn, Madeline            10 Ridley-PA              32.19      31.79  
 30 McNaull, Anna E           10 West Chester-PA        31.71      31.82  
 30 Chau, Germayne T          10 Cross Island-NY        31.61      31.82  
 32 Fanua, Lesieli             9 Randallstown-MD        30.50      31.87  
 32 McCracken, Sydney         10 Kennett-PA             32.62      31.87  
 34 Tian, Diane               10 Phoenixville-PA        31.16      31.94  
 35 Wasielevski, Sarah        10 Reading-PA             32.45      31.95  
 36 Shaughnessy, Emma R       10 West Monmouth-NJ       31.07      32.10  
 37 Spehr, Anna               10 Huntington-NY          32.29      32.25  
 38 Parchman, Morwenna J      10 West Monmouth-NJ       31.72      32.26  
 39 Ulmer, Sydney A            9 York-PA                32.55      32.30  
 40 Wilson, Georgie           10 Burlington Co-NJ       31.81      32.32  
 40 Oddo, Jenna               10 Brandywine-PA          32.35      32.32  
 42 Cherrie, Emily             9 Reading-PA             33.59      32.35  
 43 Zane, Abby                 8 Burlington Co-NJ       32.36      32.36  
 44 Pappas, Penelope E        10 Phoenixville-PA        33.09      32.37  
 45 Judge, Shannon            10 West Monmouth-NJ       31.87      32.47  
 46 Ronaghan, Olivia R         9 Flushing-NY            33.21      32.53  
 47 Franks, Meg A             10 Burlington Co-NJ       31.41      32.55  
 48 Eimer, Ainsley W          10 Jennersville-PA        32.47      32.58  
 49 Segrest, Caitlyn J        10 Rappahannock-VA        31.80      32.60  
 50 Yoo, Emily                 9 Wyckoff-NJ             32.20      32.67  
 51 Horkan, Kathryn E          9 Wyckoff-NJ             32.84      32.78  
 52 Dunworth, Mary Caroline   10 Catonsville-MD         31.56      32.82  
 53 Rouleau, Emily            10 Reading-PA             33.42      32.92  
 54 Mayinja, Makena A         10 Phoenixville-PA        31.23      33.05  
 54 Helminiak, Kate           10 Carroll Co.-MD         31.05      33.05  
 56 Park, Laura               10 Wyckoff-NJ             33.26      33.21  
 57 Schweikert, Anna J        10 Lionville-PA           32.89      33.26  
 58 Gulka, Caroline E          9 West Monmouth-NJ       32.90      33.30  
 59 Martz, Kaia               10 Reading-PA             32.96      33.31  
 60 Simpson, Katie A           9 Lionville-PA           32.45      33.34  
 61 Anderson, Lauren M         9 Cecil County-MD        33.38      33.35  
 62 Hyun, Stella              10 Flushing-NY            32.23      33.64  
 63 Gracie, Nina              10 Sussex-DE              33.12      33.77  
 64 Li, Julia                 10 Kennett-PA             33.41      33.90  
 65 Amster, Ella A             9 West Monmouth-NJ       31.56      33.94  
 66 Eldridge, Sarah            9 Ocean County-NJ        32.94      33.99  
 67 Oakes, Jenna F            10 Kennett-PA             32.06      34.05  
 68 Finch, Isabel L           10 Talbot County-MD       33.29      34.07  
 69 Saunar, Tyreese           10 Catonsville-MD         33.55      34.14  
 70 Herring, Abbie J          10 Lionville-PA           33.35      34.17  
 71 Powers, Laura J            9 Burlington Co-NJ       33.46      34.22  
 72 Marcum, Katelyn A          9 Mid-Delmarva-MD        32.51      34.24  
 73 Wang, Ashley L             9 Rappahannock-VA        33.37      34.34  
 74 Mekoue, Kelly              9 Lansdowne-PA           30.60      34.45  
 75 Guan, Yaoxia              10 Reston-VA              33.54      34.60  
 76 Randall, Sydney           10 Randallstown-MD        32.82      34.63  
 77 Brown, Caroline           10 East Hampton-NY        33.30      34.64  
 78 Tse, Jalyn A               9 Cross Island-NY        33.34      34.73  
 79 San Antonio, Sofia C      10 South Shore, MA        33.54      34.81  
 80 Stevens, Taylor E         10 Cecil County-MD        33.35      34.82  
 81 Bragg, Theresa L           9 SPY                    34.26      35.07  
 82 Watkins, Kylie E          10 Western Br-DE          32.95      35.08  
 83 Santa Cruz, Brielle       10 Ocean County-NJ        33.36      35.12  
 84 Magaw, Maggie C           10 SPY                    34.35      35.36  
 85 Thomas, Camden            10 Hagerstown-MD          33.51      35.41  
 86 Tuley, Paige I            10 SPY                    36.80      36.48  
 87 Lee, Phoebe E              9 SPY                    35.00      36.58  
 88 Clanton, Cecelia R         9 SPY                    37.38      37.19  
 89 Becker, Sophie N          10 SPY                    39.03      38.20  
 90 Deitch, Caitlin G          9 SPY                    35.66      39.11  
 91 Sheridan, Olivia C         9 SPY                    39.87      39.48  
 92 Mooradian, Morgan E       10 SPY                    41.77      40.92  
 93 Milam, Ryen M              9 SPY                    41.31      41.29  
 94 Paquin, Molly M           10 SPY                    41.53      41.46  
 95 Rosner, Caitlin M         10 SPY                    39.94      41.82  
 96 Fox, Kelly M              10 SPY                    43.86      42.00  
 97 Weeks, Cassidy A           9 SPY                    43.18      42.04  
 98 Ellwood, Beverly F         9 SPY                    39.07      42.10  
 98 List, Kelly A             10 SPY                    40.44      42.10  
100 Given, Caitlyn E           9 SPY                    41.19      42.21  
101 Wahlig, Rory H             9 SPY                    41.26      43.11  
102 Tanner, Margaret A         9 SPY                    47.76      47.91  
103 Coble, Amy E               9 SPY                    44.47      48.01  
 -- Waldron, Meghan E         10 Jennersville-PA        34.23     X32.80  
 -- Mondick, Kate              9 West Chester-PA        35.23     X35.16  
 -- Jernigan, Morgan          10 Jennersville-PA        35.85     X35.35  
 -- Carlson, Lilian           10 West Chester-PA        34.09     X36.54  
 -- Cantler, Emily E           9 SPY                    39.78         DQ  
      No touch on turn
 -- Troy, Amelia C            10 SPY                    34.70         DQ  
      No touch on turn
 
Event 62  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lang, Matthew             10 Burlington Co-NJ       28.49      28.54  
  2 Calderon, Lucas           10 Towson-MD              29.74      29.40  
  3 Thornton, Steven S        10 Jennersville-PA        28.62      29.47  
  4 Hockersmith, Andrew R     10 Howard County-MD       29.12      29.53  
  5 Devletian, Dylan          10 Lionville-PA           29.71      29.89  
  6 Braithwaite, Max G        10 Kennett-PA             29.47      29.90  
  7 Paul, Jack R              10 Wyckoff-NJ             29.87      29.95  
  8 Gamper, Andrew J          10 Wyckoff-NJ             29.80      29.99  
  9 Hensen, Chase R           10 Rappahannock-VA        28.99      30.01  
 10 Young, Dylan              10 Carlisle-PA            31.33      30.02  
 11 Gozdan, Michael G         10 Burlington Co-NJ       30.70      30.23  
 12 Spruance, Matthew         10 Kennett-PA             30.18      30.42  
 12 Heyt, Andrew J            10 West Monmouth-NJ       30.37      30.42  
 14 McDermott, Will J         10 York-PA                29.68      30.44  
 15 Polinsky, Griffin L       10 Howard County-MD       29.93      30.46  
 16 Schalk, Martin E          10 Rappahannock-VA        30.58      30.61  
 17 Schwenk, Luke L           10 SPY                    31.35      30.69  
 18 Fitzgerald, Miles M       10 SMAC                   30.73      30.88  
 19 Adams, Hunter H           10 West Monmouth-NJ       30.71      30.89  
 20 Pappas, George D          10 Phoenixville-PA        30.66      31.20  
 20 Chenot, Nolan             10 Carlisle-PA            30.90      31.20  
 22 Desclous, Benjamin        10 Hagerstown-MD          31.57      31.27  
 22 Greer, Evan               10 Burlington Co-NJ       30.10      31.27  
 24 Sukeena, Nathan           10 Catonsville-MD         31.18      31.39  
 25 Duryea, Jack R            10 East Hampton-NY        31.24      31.41  
 26 Kim, Daniel S              9 Wyckoff-NJ             30.47      31.44  
 27 Decker, Brandon M         10 Ridley-PA              31.70      31.46  
 28 Shelly, Nick               9 Chambersburg-PA        31.47      31.54  
 29 Kim, John H                9 Wyckoff-NJ             30.69      31.61  
 30 Burke, Brandon Z          10 Jennersville-PA        31.22      31.65  
 31 Hunt, Donavan             10 Lansdowne-PA           31.56      31.73  
 32 Gonzalez, Diego           10 Chambersburg-PA        31.74      31.76  
 33 Rose, Alexander T         10 Wyckoff-NJ             32.53      31.85  
 34 Hyatt, Jacob S             9 Wyckoff-NJ             32.02      31.87  
 35 Zakielarz, William M      10 BRY                    32.68      31.95  
 36 Gillespie, AJ J           10 SPY                    30.96      32.00  
 37 Rosenstein, Ari           10 East Hampton-NY        31.48      32.12  
 38 Cortes, Ryan               8 Burlington Co-NJ       32.00      32.16  
 38 Barlotta, Alex G          10 West Monmouth-NJ       32.62      32.16  
 40 Sorkin, Aaron             10 Carroll Co.-MD         31.52      32.17  
 41 Mozoki, Brock J            9 South Shore, MA        32.67      32.23  
 41 Seifried, Owen            10 Ridley-PA              32.70      32.23  
 43 Hain, Alex C               9 Lebanon-PA             32.16      32.28  
 44 Stankus, Thomas            9 Burlington Co-NJ       31.88      32.31  
 45 Bowman, Colin A           10 Western Br-DE          31.93      32.35  
 46 Kent, Tommy J             10 Lionville-PA           32.05      32.36  
 47 Fritz, Andrew J            9 Howard County-MD       33.01      32.51  
 48 Janton, Tommy              9 Kennett-PA             32.80      32.53  
 49 Badilla, Joey R           10 East Hampton-NY        32.72      32.58  
 50 Shirman, Mitchell D       10 Wyckoff-NJ             32.63      32.59  
 51 Sheetz, Owen P            10 Lebanon-PA             32.71      32.63  
 52 Tran, Andrew D             9 South Shore, MA        32.39      32.68  
 53 Hebel, Evan               10 Reading-PA             33.95      32.70  
 54 Perrin, Liam J            10 Kennett-PA             31.94      32.73  
 54 McIlroy, Aidan C          10 Lionville-PA           32.73      32.73  
 56 Hoger, Ryan D             10 Burlington Co-NJ       34.30      32.75  
 57 Spehr, William            10 Huntington-NY          32.73      32.82  
 57 Euker, Logan A            10 Rappahannock-VA        32.59      32.82  
 59 Koller, Chase              9 Reston-VA              32.16      32.83  
 60 DeConti, Logan W          10 Ridley-PA              32.67      32.89  
 61 Reice, Noah                8 Western Br-DE          32.11      33.01  
 62 Reice, Coyle E            10 Western Br-DE          32.66      33.02  
 62 Strieb, Sam               10 Reading-PA             31.83      33.02  
 64 Hankins, Chase            10 Randallstown-MD        30.87      33.08  
 65 Mahdi, Zayd               10 Reston-VA              32.05      33.09  
 66 O'Halloran, Patrick J     10 Mid-Delmarva-MD        33.80      33.17  
 67 Moran, Conor              10 Carroll Co.-MD         33.55      33.19  
 68 Vessah, Sedrick            8 Chambersburg-PA        34.22      33.32  
 69 Lang, Daniel J            10 Phoenixville-PA        33.99      33.36  
 70 Dold, Aidan               10 Burlington Co-NJ       33.62      33.42  
 71 Adeniyi, Emmanuel K       10 Catonsville-MD         32.94      33.44  
 72 Benton, Taj K              9 Randallstown-MD        32.38      33.45  
 73 Tebo, Tyler V             10 Kennett-PA             32.77      33.47  
 74 Stoner, Sam R              9 York-PA                33.24      33.56  
 75 Ng, Isaac                  8 South Shore, MA        32.04      33.58  
 76 Clark, Gabe S             10 SPY                    32.39      33.65  
 76 Pettit, Alec B            10 South Shore, MA        32.56      33.65  
 78 Hou, Ryan Z               10 West Monmouth-NJ       32.24      33.69  
 79 Vessah, Samuel            10 Chambersburg-PA        32.48      33.75  
 80 McCormac, Owen P          10 East Hampton-NY        34.19      33.76  
 81 Carroll, Aiden A          10 Lionville-PA           33.76      33.93  
 82 Lee, Derek J              10 West Monmouth-NJ       32.06      33.96  
 83 Sun, Evan                 10 Lionville-PA           34.47      33.98  
 83 McNicholas, Johnny        10 Huntington-NY          32.81      33.98  
 85 Frick, Jakob W            10 Rappahannock-VA        33.07      34.03  
 86 Wang, Gary Q               9 Lionville-PA           33.95      34.06  
 87 Pittroff, Nathan           9 Catonsville-MD         33.66      34.07  
 88 Bussink, Samuel J         10 Howard County-MD       34.33      34.37  
 89 Figlioli, Nicholas        10 Burlington Co-NJ       34.22      34.38  
 90 Burger, Tyler J            9 Sussex-DE              34.25      34.43  
 91 Whitcomb, Charles         10 Huntington-NY          33.67      34.47  
 92 Osborn, Carter W           9 Ocean County-NJ        33.71      34.49  
 93 Shockey, Nicholas         10 Reading-PA             34.51      34.66  
 94 McMillen, Aiden           10 Chambersburg-PA        34.22      34.74  
 95 Marino, Joseph            10 BRY                    33.79      34.83  
 96 Field, Hunter A           10 Frederick-MD           33.97      34.90  
 97 Aleksandrov, Ivan         10 West Monmouth-NJ       33.62      34.91  
 98 Arnoult, Etienne          10 Ridley-PA              33.61      34.96  
 99 Umidi, Thomas N            9 SPY                    33.98      35.26  
100 Iley, Gavin T              9 SPY                    35.65      35.89  
101 Taylor, Simon              9 YASD                   33.19      35.97  
102 Sabo, Jack                 9 Carroll Co.-MD         34.34      35.98  
102 Toth, Jake R               9 Lionville-PA           33.23      35.98  
104 Choi, David               10 Mid-Delmarva-MD        34.42      36.06  
105 Gleba, Alex H             10 York-PA                34.51      36.21  
106 Maher, Brendan            10 Huntington-NY          33.72      36.25  
107 Kuenzel, Hunter M          8 West Monmouth-NJ       32.97      36.27  
108 Radford, Andrew R          9 Howard County-MD       33.69      36.29  
108 Young, Ben S              10 SMAC                   33.98      36.29  
110 Jackson, Andrew           10 Chambersburg-PA        34.59      36.67  
111 Seip, Noah N              10 Mid-Delmarva-MD        34.35      36.78  
112 Thakur, Caelan J          10 Flushing-NY            34.53      37.60  
113 Parris, Jason P           10 SPY                    36.82      38.74  
114 Allen, Brayden O          10 SPY                    41.63      39.17  
115 Taylor, Garret J           9 SPY                    36.52      40.43  
116 Pope, Jacob R              9 SPY                    43.77      41.60  
117 Amaral, George B          10 SPY                    51.53      48.60  
 -- Collier, Noah R            9 WAY                    40.82     X36.12  
 
Event 63  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 York And York County YMCA  'A'                    3:25.74    3:31.17  
     1) Harnish, Courtney N 14          2) Ilgenfritz, Emily R 16         
     3) Price, Niki S 17                4) Small, Meghan N 15             
       25.58    52.33    25.37    53.11    25.57    53.40    25.08    52.33
  2 Burlington County YMCA  'A'                       3:31.80    3:38.68  
     1) Manuelli, Melissa 16            2) Worrell, Taylor N 17           
     3) McBride, Erin 17                4) Fontaine, Sophie F 15          
       26.16    54.82    26.43    55.62    25.59    53.68    25.83    54.56
  3 Burlington County YMCA  'B'                       3:34.66   x3:40.41  
     1) Simunek, Natalie 17             2) Orth, Carter R 16              
     3) Werth, Emily 17                 4) Costa, Julia K 16              
       26.30    54.96    26.03    54.64    25.94    54.71    26.75    56.10
  4 Ridley Area YMCA  'A'                             3:36.72    3:41.43  
     1) Ronayne, Kylene R 17            2) Wadsworth, Kiera A 15          
     3) Resweber, Frances C 15          4) Street, McKenzie C 16          
       26.47    54.97    26.53    55.87    26.72    55.78    25.93    54.81
  5 Kennett Area YMCA  'A'                            3:39.45    3:41.55  
     1) McManus, Maura 14               2) Perkins, Carlie 16             
     3) Evanko, Kate G 16               4) Diaz, Alicia 15                
       26.47    54.96    26.11    56.44    27.03    56.77    25.05    53.38
  6 Chambersburg Memorial YMCA  'A'                   3:39.18    3:41.95  
     1) Shelly, Marget S 13             2) Metz, Karlee N 16              
     3) Metz, Kylee E 17                4) Stauffer, Abby E 16            
       26.18    53.57    27.32    57.52    26.66    56.98    25.85    53.88
  7 Western Branch YMCA  'A'                          3:42.21    3:42.20  
     1) Orr, Kayla 15                   2) Slocomb, Maggie M 18           
     3) Slocomb, Tessa A 15             4) Thomas, Emma L 15              
       27.04    56.42    26.77    55.70    26.40    56.23    25.42    53.85
  8 Rappahannock Area YMCA  'A'                       3:37.88    3:43.17  
     1) Ulrich, Ryan E 16               2) Sell, Katie K 16               
     3) Showers, Rachel M 16            4) Howell, Maggie E 16            
       26.80    55.74    26.35    54.55    26.75    56.40    26.76    56.48
  9 Spy Swimming  'A'                                 3:39.05    3:44.09  
     1) Atkinson, Allison N 17          2) Dickey, Megan K 15             
     3) Bauman, Alden C 17              4) Parker, Katie M 17             
       26.25    54.67    26.16    56.61    27.55    56.96    26.72    55.85
 10 York And York County YMCA  'B'                    3:34.75   x3:44.73  
     1) Schaefer, Courtney M 17         2) Lu, YangYang P 16              
     3) Oberlander, Kacey B 15          4) Thomas, Maddy A 16             
       27.47    57.21    26.18    54.92    26.95    56.00    26.89    56.60
 11 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      3:36.45    3:45.17  
     1) Nowak, Maddie E 17              2) Kim, Michelle M 17             
     3) Yadoff, Jamie H 15              4) Perry, Julia E 17              
       26.38    55.58    26.69    56.23    26.33    56.09    27.56    57.27
 12 Ocean County YMCA  'A'                            3:36.42    3:47.69  
     1) Burke, Brianna 16               2) Kern, Carolyn E 16             
     3) Molloy, Marianne 15             4) Mahoney, Corinne E 15          
       27.12    55.86    27.14    56.95    27.45    57.02    26.93    57.86
 13 Rappahannock Area YMCA  'B'                       3:43.48   x3:49.45  
     1) Wineinger, Kara E 16            2) Wood, Laura E 16               
     3) Sizemore, Karah M 16            4) Reeves, Nikki E 15             
       27.14    56.35    27.46    58.04    26.80    56.64    27.70    58.42
 14 Ridley Area YMCA  'B'                             3:49.60   x3:51.42  
     1) Georgias, Rose R 17             2) Cardow, Allison E 17           
     3) Burns, Megan M 16               4) Louden, Gabrielle M 18         
       28.27    59.41    26.85    56.45    26.53    56.43    28.21    59.13
 15 Ocean County YMCA  'B'                            3:46.31   x3:51.99  
     1) Smires, Audra E 15              2) Burke, Amanda J 17             
     3) Griswold, Molly C 15            4) Capro, Emma C 15               
       27.98    58.85    26.60    58.19    28.07    58.92    26.30    56.03
 16 Sussex Family Branch YMCA  'A'                    3:49.47    3:52.28  
     1) Rambo, Sarah M 15               2) Hyde, Sarah L 14               
     3) Weeks, Molly K 14               4) Nigh-Johnson, Amelia 14        
       28.20    58.64    27.66    58.72    26.82    56.61    27.78    58.31
 17 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   3:47.93    3:52.50  
     1) DeHavenon, Cecilia R 14         2) Purcell, Margaret 13           
     3) Minetree, Lilah R 15            4) Bogetti, Georgie J 14          
       28.23    58.98    27.24    57.81    28.46  1:00.52    26.38    55.19
 18 Waynesboro Area YMCA  'A'                         3:49.68    3:52.88  
     1) Rodriguez, Julia N 17           2) Manning, Hanna H 14            
     3) Jacobs, Gini M 17               4) Koons, Claire E 16             
       26.00    57.34    27.00    49.37    20.66  1:09.16    26.68    57.01
 19 Western Branch YMCA  'B'                          3:56.45   x3:52.92  
     1) DelPizzo, Phoebe M 16           2) Murray, Alexa R 17             
     3) Nixon, Josie C 18               4) Yount, Maggie A 15             
       27.93    58.21    28.23    59.61    27.30    57.93    26.55    57.17
 20 Lionville Community YMCA  'A'                     3:51.18    3:54.06  
     1) Grill, Francesca K 15           2) Stack, Caitlin G 17            
     3) Yahr, Catherine G 11            4) Devletian, Lauren K 12         
       28.25  1:00.00    26.84    56.92    27.28    57.94    27.52    59.20
 21 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     3:59.51    3:54.52  
     1) Niness, Devon N 16              2) Hansen, Riley M 13             
     3) McNamara, Maggie Rose R 14      4) Moore, Shawna 17               
       27.01    57.86    28.95  1:00.18    29.88  1:01.93    25.48    54.55
 22 Greater Nashua YMCA  'A'                          3:55.12    3:54.85  
     1) Brennan, Katherine E 16         2) Rego, Mary M 15                
     3) Kendall, Keelin A 15            4) Pelletier, Emily E 16          
       28.11    58.15    28.23  1:00.17    28.51  1:00.01    27.11    56.52
 23 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      3:42.56   x3:54.93  
     1) Calocino, Jillian M 15          2) Biagioli, Isabella A 15        
     3) Neggia, Susan E 16              4) DiPrizito, Lena E 17           
       27.33    57.56    26.32    55.95    26.54    57.04    29.68  1:04.38
 24 Kennett Area YMCA  'B'                            3:54.56   x3:57.04  
     1) Reigel, Bailey R 16             2) Pinamont, Julia M 16           
     3) Currie, Juna M 15               4) Barbieri, Gabby 14             
       28.03    59.42    27.89    59.57    27.82    59.58    27.19    58.47
 25 Spy Swimming  'B'                                 3:49.63   x3:58.63  
     1) Miller, Marin E 16              2) Evans, Caroline G 17           
     3) Murphy, Kiera E 15              4) Goodman, Abigail S 15          
       28.85  1:01.26    28.11    59.69    28.67  1:00.30    27.15    57.38
 26 South Shore MA YMCA  'A'                          3:56.16    3:59.43  
     1) Ribeiro, Sarah V 15             2) Lawrence, Olivia C 17          
     3) Donnellan, Molly M 14           4) Flynn, Caroline G 16           
       28.23    58.75    29.15  1:01.04    28.67  1:00.54    28.31    59.10
 27 Brandywine YMCA  'A'                              3:44.68    3:59.55  
     1) Farina, Nicole L 17             2) Green, Rebecca A 14            
     3) Thomas, Allison K 14            4) Kilama, Atim 13                
       29.00  1:01.13    29.15  1:00.72    27.83    59.28    27.79    58.42
 28 Brandywine YMCA -pa  'A'                          3:54.16    4:03.88  
     1) Welch, Catherine R 15           2) Oddo, Jordan M 15              
     3) Amber-Messick, Sidney A 15      4) Sears, Katherine L 15          
       29.62  1:02.39    27.52    59.95    29.00  1:01.11    29.12  1:00.43
 29 Lionville Community YMCA  'B'                     4:10.25   x4:23.77  
     1) Haefner, Peyton E 16            2) Manthorp, Catherine A 17       
     3) Law, Liz L 16                   4) Collier, Tara L 15             
       28.03    59.39    30.16  1:04.13    31.38  1:06.96    34.80  1:13.29
 -- Waynesboro Area YMCA  'B'                         4:04.45         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Vickery, Laci R 16              2) Piper, Hannah G 16             
     3) Manning, Katie M 14             4) Baginski, Amanda M 14          
       29.55  1:01.29    28.83  1:00.77    28.37    58.38    33.81    58.08
 -- Flushing YMCA  'A'                                3:48.14         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Arana, Jennifer 17              2) Anich, Annabelle K 15          
     3) Zdesar, Samantha M 15           4) Santos, Olivia J 15            
       28.12    58.87    27.55    59.62    27.84    58.07    26.65    55.62
 
Event 64  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      3:14.01    3:12.36  
     1) Woo, Brendan 17                 2) Hilditch, Joseph G 16          
     3) Choo, Harold H 17               4) Cassidy, Michael F 17          
       23.37    48.10    22.92    47.97    23.25    48.56    22.81    47.73
  2 York And York County YMCA  'A'                    3:11.60    3:12.99  
     1) Stewart, Noah A 16              2) Snyder, Zach A 15              
     3) Stewart, Coleman M 15           4) Ross, Daniel W 18              
       23.73    48.72    15.30    48.08    22.97    48.60    22.86    47.59
  3 Burlington County YMCA  'A'                       3:11.60    3:15.69  
     1) Taccard, Matt 17                2) Cook, Chris 17                 
     3) Davis, Connor W 16              4) Shellem, John M 17             
       23.35    49.43    23.33    49.41    23.06    48.87    22.82    47.98
  4 Ocean County YMCA  'A'                            3:07.86    3:16.16  
     1) Smith, Ben C 18                 2) Kazanowsky, Matthew R 17       
     3) Betts, Daniel A 16              4) Molloy, Zachary J 17           
       24.63    50.71    23.73    49.42    23.76    49.63    22.13    46.40
  5 Ridley Area YMCA  'A'                             3:12.98    3:16.85  
     1) McGrath, Dan R 17               2) Nawn, Philip C 17              
     3) Resweber, Clay H 17             4) Hieb, Austin J 17              
       23.01    48.38    23.61    49.32    23.01    48.99    23.55    50.16
  6 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      3:20.09   x3:17.45  
     1) Yi, Harrison J 15               2) Links, Jon D 15                
     3) An, Tanner M 16                 4) Klimko, JT T 18                
       23.64    49.17    23.44    50.09    23.24    49.34    23.36    48.85
  7 Burlington County YMCA  'B'                       3:15.33   x3:18.97  
     1) Schurer, Thomas 13              2) Caffrey, Ryan 17               
     3) Riordan, Jacob A 18             4) Aronson, Danny B 16            
       24.17    49.85    24.10    49.85    23.69    49.87    23.43    49.40
  8 South Shore MA YMCA  'A'                          3:23.71    3:20.21  
     1) Rastelli, Alex J 15             2) Barrett, Graham M 15           
     3) Mooers, Henry D 15              4) Ramsay, Auston J 14            
       23.39    49.41    23.69    50.11    24.12    50.04    23.67    50.65
  9 Brandywine YMCA  'A'                              3:17.94    3:21.35  
     1) Manley, Corey E 16              2) Buzdygon, David A 17           
     3) Morgan-Scott, Luke A 18         4) Rogatz, Henry 17               
       24.69    51.55    24.62    51.76    23.80    49.53    23.05    48.51
 10 Lionville Community YMCA  'A'                     3:24.80    3:21.89  
     1) Cestare, Tommy J 16             2) Tunno, Conor F 17              
     3) Herlihey, Peter 16              4) Galvis, Nico 17                
       24.43    51.64    23.46    49.24    24.06    51.02    23.27    49.99
 11 Western Branch YMCA  'A'                          3:23.27    3:22.36  
     1) Dias, Adam M 16                 2) Mora, Bryan 16                 
     3) Faull, Jacob R 17               4) Weston, Kyle M 17              
       23.69    49.27    24.65    52.14    24.29    51.79    23.13    49.16
 12 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     3:24.59    3:22.45  
     1) Kull, Andrew R 16               2) McNamara, Colin C 18           
     3) Hoops, Kyle W 17                4) Maher, Zach S 15               
       24.61    51.39    24.30    51.10    23.73    50.47    23.71    49.49
 13 Spy Swimming  'A'                                 3:15.84    3:22.83  
     1) Kogut, Dougie A 17              2) Jones, Brendan M 15            
     3) Fuller, Sam M 16                4) Murray, Grant P 17             
       23.69    49.39    25.26    52.82    24.12    51.17    23.51    49.45
 14 Flushing YMCA  'A'                                3:17.89    3:22.89  
     1) Cazzorla, Daniel 15             2) Knapp, Michael P 17            
     3) Strbik, Peter 15                4) Harrison, William L 16         
       23.96    50.89    23.92    51.29    23.92    50.78    23.55    49.93
 15 Talbot County YMCA  'A'                           3:23.06    3:23.60  
     1) Brown, Joshua R 15              2) Brown, Jacob R 15              
     3) McMahon, Nolan M 17             4) Lee, Anthony 16                
       23.71    50.40    23.79    50.43    23.88    51.43    24.41    51.34
 16 York And York County YMCA  'B'                    3:24.89   x3:23.96  
     1) King, Chance T 18               2) Kint, Matthew D 15             
     3) North, Dylan J 15               4) Francis, Ben M 16              
       24.55    50.70    25.55    53.42    24.21    50.47    23.54    49.37
 17 Ocean County YMCA  'B'                            3:18.22   x3:24.74  
     1) Tenner, Alexander P 18          2) Suatengco, Brian V 17          
     3) Payne, Connor R 15              4) Limaldi, Jacob L 16            
       25.00    51.78    23.76    50.65    24.20    50.37    24.28    51.94
 18 Ridley Area YMCA  'B'                             3:28.23   x3:26.42  
     1) Seifried, Wil G 16              2) Rosenberger, Daniel J 15       
     3) Stewart, Dan P 17               4) Beck, Quinton T 17             
       26.02    54.27    23.88    50.25    23.77    51.27    23.85    50.63
 19 Waynesboro Area YMCA  'A'                         3:31.84    3:31.62  
     1) Perkowski, Evan A 17            2) Barr, James T 15               
     3) Benchoff, Darek P 15            4) Barr, John W 18                
       24.08    50.78    25.91    54.48    27.14    56.42    23.52    49.94
 20 Flushing YMCA  'B'                                3:24.77   x3:32.66  
     1) Pan, Noah 16                    2) Scandura, Anthony F 17         
     3) Lardas, Vasilios K 17           4) Li, Alan 16                    
       24.92    52.02    25.92    54.72    25.65    55.01    24.54    50.91
 21 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   3:27.64    3:32.99  
     1) Brierley, Thomas K 17           2) Costello, Teague B 17          
     3) Brierley, Christian J 14        4) Mott, Trevor T 17              
       24.26    50.47    25.27    52.61    27.02    58.63    24.49    51.28
 22 Brandywine YMCA -pa  'A'                          3:29.03    3:35.06  
     1) Greer, Logan E 17               2) Furcon, Drew A 15              
     3) Schroeder, Liam C 15            4) McPherson, Will K 17           
       25.93    53.36    24.67    51.22    25.21    53.14    27.39    57.34
 23 Spy Swimming  'B'                                 3:26.61   x3:40.52  
     1) Baker, Thomas C 12              2) Kogut, Richie W 15             
     3) Muessig, Pierce C 17            4) Praley, Matthew X 16           
       26.12    54.23    26.50    55.80    26.73    57.03    24.84    53.46
 24 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     3:44.57   x3:40.69  
     1) Merke, Darius R 15              2) Aclan, Jan P 16                
     3) Sparano, Zack C 16              4) Zhang, Robin 16                
       25.97    54.90    27.05    57.06    25.43    54.17    25.96    54.56
 -- Rappahannock Area YMCA  'A'                       3:19.67         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Allison, Brad E 16              2) Howell, Billy J 18             
     3) Vaughn, Christopher T 17        4) Howard, Matt J 15              
       24.25    50.91    23.89    51.42    25.18    53.51    25.13    52.98
 
Event 65  Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     3:36.77    3:38.51  
     1) Cooke, Maddie E 14              2) Fabius, Emily R 14             
     3) Giampietro, Olivia M 14         4) Seiberlich, Emma W 14          
       25.59    54.01    26.63    56.39    25.83    54.93    25.42    53.18
  2 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      3:40.26    3:40.58  
     1) Horne, Sarah C 14               2) Lim, Cleopatra 13              
     3) Choi, Abby D 13                 4) Caccamo, Kim K 14              
       26.35    55.50    26.61    55.56    26.50    54.92    20.78    54.60
  3 Ocean County YMCA  'A'                            3:39.28    3:41.71  
     1) Francisco, Anna V 14            2) Nguyen, Erianna 14             
     3) Cabaron, Gabrielle A 14         4) Rankin, Michaela D 13          
       26.65    55.60    25.77    55.60    26.81    56.39    25.94    54.12
  4 York And York County YMCA  'A'                    3:36.68    3:44.09  
     1) Gingerich, Marisa H 14          2) Braswell, Leah D 13            
     3) Pokrzywa, Julia M 14            4) Paff, Callie E 13              
       26.69    55.55    26.95    55.39    26.32    55.40    27.41    57.75
  5 Ridley Area YMCA  'A'                             3:47.06    3:50.25  
     1) Apostolu, Georgia K 14          2) Rudy, Gabrielle R 14           
     3) Swartz, Carly S 14              4) Dickert, Madison R 13          
       26.43    55.81    26.17    55.18    28.66  1:00.41    27.75    58.85
  6 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      3:50.15   x3:51.65  
     1) Steenvoorden, Katelyn N 14      2) Hyatt, Juli M 14               
     3) Lee, Kristen C 14               4) Shin, Clair K 14               
       27.34    57.18    27.28    57.57    27.71    58.57    27.28    58.33
  7 South Shore MA YMCA  'A'                          3:53.14    3:52.23  
     1) Mozoki, Olivia C 13             2) Austin, Tori A 14              
     3) Jamieson, Anna C 13             4) Connolly, Katherine P 13       
       27.91    58.00    27.38    57.48    27.23    58.08    27.98    58.67
  8 York And York County YMCA  'B'                    3:46.05   x3:53.82  
     1) Keating, Abby J 14              2) Elder, Maelyn E 14             
     3) Brenneman, Lindsay C 14         4) Martin, Kylie R 13             
       27.61    57.98    28.05    59.19    27.49    57.32    27.77    59.33
  9 Western Branch YMCA  'A'                          3:52.79    3:54.73  
     1) Longenecker, Emily D 14         2) Bye, Danielle N 14             
     3) Wayne, Julianna M 14            4) Blake, Kelly A 14              
       27.62    58.14    27.51    58.30    28.55  1:00.21    26.64    58.08
 10 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     3:55.89   x3:55.90  
     1) Hansen, Morgan M 14             2) Groff, Avelia L 14             
     3) Semisch, Hayden R 13            4) Bland, Kathryn D 14            
       27.91    58.16    27.70    58.56    28.84  1:01.81    26.95    57.37
 11 Burlington County YMCA  'A'                       3:54.26    3:56.07  
     1) Bromley, Kendall S 14           2) Bilello, Adrienne M 14         
     3) Stankus, Kailey 14              4) Pluckhorn, Eliza 14            
       28.24    58.99    28.57    59.02    28.18    59.16    28.18    58.90
 12 Lionville Community YMCA  'A'                     3:55.10    3:56.46  
     1) McCarthy, Siobhan E 14          2) Dickson, Emily K 14            
     3) McDermott, Breanne 14           4) Grenoble, Madi A 13            
       28.75    58.70    28.68  1:00.51    28.85  1:00.10    26.85    57.15
 13 Brandywine YMCA -pa  'A'                          3:59.18    3:57.45  
     1) DiCamillo, Lauren T 13          2) Bria, Kristin 14               
     3) Duncan, Marlies A 14            4) Sears, Diana 13                
       27.97    57.67    28.15    58.78    28.79    59.71    29.28  1:01.29
 14 Ocean County YMCA  'B'                            3:53.01   x4:00.17  
     1) Davis, Natalie 13               2) Colasurdo, Alexis 14           
     3) Ackerman, Julia E 14            4) Volkov, Stacy L 14             
       28.41    58.99    29.33  1:01.70    29.26  1:01.00    27.64    58.48
 15 Carlisle Family YMCA  'A'                         4:00.92    4:01.82  
     1) Tate, Ellie G 14                2) Young, Maddison 13             
     3) Young, Elizabeth 14             4) Lippert, Grace 13              
       29.45  1:02.14    28.90  1:01.23    29.17  1:01.38    26.69    57.07
 16 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   4:02.26    4:05.67  
     1) Jones, Maddie R 13              2) Swanson, Isabella 13           
     3) Ryan, Marikate 14               4) Oakland, Caroline E 13         
       28.58  1:00.31    28.80  1:00.93    29.93  1:03.35    28.86  1:01.08
 17 Spy Swimming  'A'                                 4:08.80    4:06.65  
     1) Andrews, Abby F 13              2) O'Brien, Carly C 14            
     3) Bodnar, Allie R 14              4) Owens, Shannon V 14            
       29.28  1:01.50    28.78    59.44    30.35  1:03.70    29.55  1:02.01
 18 West Chester Area YMCA  'A'                       4:14.38    4:13.10  
     1) Castura, Carley 14              2) Galitski, Mara 14              
     3) Darmofal, Hannah 13             4) Topka, Jessica L 14            
       31.02  1:04.31    30.60  1:04.18    31.17  1:04.32    28.90  1:00.29
 19 Spy Swimming  'B'                                 4:22.99   x4:15.53  
     1) DeMaio, Sarah J 13              2) Whaling, Isabel C 14           
     3) Dubinski, Katie L 13            4) Carbo, Colby R 13              
       30.84  1:03.64    30.25  1:04.96    29.31  1:02.92    30.40  1:04.01
 -- Greater Nashua YMCA  'A'                          4:07.97         DQ  
      False start
     1) Loucraft, Maggie K 14           2) Sweet, Emily J 13              
     3) Gagnon, Nicole M 13             4) Dumdey, Mattea 13              
       27.98    59.06    30.24  1:02.75    28.68  1:00.05    28.62  1:00.56
 
Event 66  Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      3:27.40    3:27.29  
     1) Kuscan, Nolan D 14              2) Johnson, Sean T 13             
     3) Scrivanich, Tommy A 14          4) Keh, Lucas 14                  
       24.83    53.43    24.88    52.52    24.16    51.75    23.56    49.59
  2 Burlington County YMCA  'A'                       3:30.76    3:30.35  
     1) Schiff, Aaron M 14              2) Meagher, Brenden G 14          
     3) Kay, Ryan 14                    4) Worrell, Kyle T 14             
       25.08    52.41    25.96    55.59    25.41    53.24    22.71    49.11
  3 Brandywine YMCA  'A'                              3:39.82    3:33.83  
     1) Buzdygon, Aaron M 14            2) Waterland, Daniel C 13         
     3) Yang, Nicholas Y 14             4) Teague, Charles A 14           
       26.00    53.29    25.19    52.70    26.53    55.27    24.92    52.57
  4 Frederick County YMCA  'A'                        3:38.98    3:34.27  
     1) Oland, Remington R 14           2) Mood, Collin M 14              
     3) Tolino, Christian D 13          4) Pressly, John P 14             
       23.70    49.29    28.00    58.33    25.63    54.25    24.78    52.40
  5 Western Branch YMCA  'A'                          3:37.69    3:34.66  
     1) Narvaez-Duckworth, Alex 13      2) Zwilgmeyer, Matt 14            
     3) Byrd, Bryan 13                  4) Holman, Kyle 14                
       26.11    53.72    25.59    54.06    26.22    55.28    24.67    51.60
  6 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      3:40.38   x3:35.76  
     1) Mecca, Dan C 14                 2) Yim, Marcus 13                 
     3) Steward, Gordon C 13            4) Oh, Joshua J 14                
       26.02    53.44    26.59    56.96    25.53    53.22    24.60    52.14
  7 Spy Swimming  'A'                                 3:42.45    3:37.20  
     1) Weiner, Ian D 14                2) Mason, John R 14               
     3) Sears, David D 14               4) Howard, Nick A 14              
       25.65    53.57    27.02    56.68    25.41    53.48    25.56    53.47
  8 York And York County YMCA  'A'                    3:44.91    3:38.01  
     1) Liu, NingNing H 13              2) Sun, Alex J 12                 
     3) Ferg, Andrew S 14               4) Gunn, Ted P 14                 
       26.78    56.01    25.22    53.26    26.38    55.83    25.43    52.91
  9 Ocean County YMCA  'A'                            3:40.76    3:44.63  
     1) Delacruz, Dylan 13              2) Anzano, Kent 13                
     3) Yeung, Eric 14                  4) Jagielski, Patrik 14           
       27.85    56.45    27.17    57.83    27.41    57.35    25.16    53.00
 10 Ridley Area YMCA  'A'                             3:45.83    3:45.77  
     1) Smith, Ryan T 14                2) Yancey, Oliver C 14            
     3) Carl, Jaison A 14               4) Mitchell, Alexander W 13       
       26.10    54.16    26.62    56.05    26.94    57.34    27.00    58.22
 11 Burlington County YMCA  'B'                       3:46.35   x3:46.50  
     1) Greer, Reid 13                  2) Montesanti, Nic 14             
     3) Schurer, Thomas 13              4) Andersen, Justin T 13          
       26.34    55.72    26.54    55.52    27.70    57.89    27.35    57.37
 12 Talbot County YMCA  'A'                           3:58.98    3:54.75  
     1) Trice, Nat E 14                 2) Gardner, Ben C 14              
     3) Stevens, Jack T 14              4) Rieck, Will W 15               
       58.24                               28.84  1:00.33    28.20  1:00.54
 13 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     3:57.60    3:56.51  
     1) Maher, Ryan M 13                2) Tweedie, Matthew A 14          
     3) Brousseau, Weston T 14          4) Hayward, Joshua L 14           
       26.72    56.23    28.53  1:00.62    29.74  1:02.78    26.44    56.88
 14 South Shore MA YMCA  'A'                          3:53.51    3:57.52  
     1) Hughes, Conor P 13              2) Bates, Brian M 14              
     3) Connolly, Timothy J 13          4) Tran, Thomas V 14              
       28.63    59.15    28.06    59.24    29.02  1:01.64    27.28    57.49
 15 Spy Swimming  'B'                                 4:06.80   x4:05.09  
     1) Muessig, James W 14             2) Sames, Benjamin D 14           
     3) Kubista, Collin A 14            4) Maloy, Ryan M 13               
       28.90  1:01.50    29.48  1:01.94    28.70  1:00.80    28.59  1:00.85
 
Event 67  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA              2:01.41    1:57.45  
      27.97   29.69   30.03   29.76                                
  2 Small, Meghan N           15 York-PA              2:04.55    1:58.87  
      28.37   29.65   30.88   29.97                                
  3 Price, Niki S             17 York-PA              2:05.75    2:02.33  
      29.48   31.41   30.99   30.45                                
  4 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ     2:02.75    2:02.62  
      28.89   30.80   31.66   31.27                                
  5 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     2:05.86    2:04.10  
      28.72   30.88   32.29   32.21                                
  6 Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ     2:06.09    2:04.63  
      28.75   31.60   32.55   31.73                                
  7 Oberlander, Kacey B       15 York-PA              2:07.13    2:04.98  
      29.93   31.41   32.09   31.55                                
  8 Thomas, Maddy A           16 York-PA              2:06.22    2:07.15  
      30.40   31.93   32.76   32.06                                
B - Final
  9 Arnold, Jessie L          16 SMAC                 2:07.34    2:01.23  
      28.86   30.31   30.93   31.13                                
 10 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA              2:08.81    2:06.09  
      29.66   31.66   32.73   32.04                                
 11 Marino, Sam               16 Reading-PA           2:07.93    2:06.11  
      28.70   31.06   32.66   33.69                                
 12 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ           2:09.11    2:07.88  
      29.69   33.00   33.09   32.10                                
 13 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE        2:07.70    2:08.68  
      31.10   32.47   32.81   32.30                                
 14 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        2:08.14    2:08.96  
      31.08   32.96   32.97   31.95                                
 15 Neggia, Susan E           16 Wyckoff-NJ           2:08.57    2:09.22  
      29.93   32.96   33.78   32.55                                
 16 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA           2:08.51    2:10.31  
      29.47   32.79   34.22   33.83                                
 
Event 67  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA              1:59.77    2:01.41  
      29.24   30.54   30.84   30.79                                
  2 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ     1:59.62    2:02.75  
      29.04   30.77   31.56   31.38                                
  3 Small, Meghan N           15 York-PA              1:54.76    2:04.55  
      29.73   31.07   31.86   31.89                                
  4 Price, Niki S             17 York-PA              2:01.13    2:05.75  
      30.57   32.01   31.64   31.53                                
  5 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     2:02.61    2:05.86  
      29.29   31.46   32.53   32.58                                
  6 Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ     2:05.37    2:06.09  
      29.67   31.74   32.80   31.88                                
  7 Thomas, Maddy A           16 York-PA              2:01.59    2:06.22  
      30.42   31.80   32.15   31.85                                
  8 Oberlander, Kacey B       15 York-PA              1:55.31    2:07.13  
      30.42   31.67   32.43   32.61                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ           2:03.34    2:07.21  
      29.60   31.88   32.85   32.88                                
 10 Arnold, Jessie L          16 SMAC                 2:01.29    2:07.34  
      30.34   31.97   32.62   32.41                                
 11 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE        2:11.38    2:07.70  
      30.08   31.92   32.44   33.26                                
 12 Marino, Sam               16 Reading-PA           2:04.21    2:07.93  
      29.47   32.09   33.44   32.93                                
 13 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        2:07.49    2:08.14  
      30.76   32.50   32.64   32.24                                
 14 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA           2:08.09    2:08.51  
      29.01   32.57   33.64   33.29                                
 15 Neggia, Susan E           16 Wyckoff-NJ           2:06.93    2:08.57  
      29.59   32.44   33.49   33.05                                
 16 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA              2:07.79    2:08.81  
      30.57   32.66   33.26   32.32                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ           2:00.86    2:09.11  
      29.07   32.54   34.06   33.44                                
 18 Lu, YangYang P            16 York-PA              2:01.68    2:09.49  
      31.10   32.76   32.90   32.73                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA            2:07.72    2:10.10  
      31.29   33.39   32.88   32.54                                
 20 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ     2:05.56    2:10.14  
      30.51   32.98   33.56   33.09                                
 21 Simunek, Natalie          17 Burlington Co-NJ     2:04.48    2:10.18  
      30.45   33.22   33.50   33.01                                
 22 Sizemore, Karah M         16 Rappahannock-VA      2:06.01    2:10.21  
      30.61   32.82   33.77   33.01                                
 23 Evans, Sidney             16 Reading-PA           2:09.10    2:10.24  
      30.56   32.47   33.95   33.26                                
 24 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      2:08.96    2:10.32  
      30.59   32.62   32.97   34.14                                
 25 Davis, Saralynn G         15 Jennersville-PA      2:13.14    2:10.36  
      30.97   33.64   33.13   32.62                                
 26 Resweber, Frances C       15 Ridley-PA            2:10.08    2:10.58  
      31.34   32.81   33.28   33.15                                
 27 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA           2:07.68    2:10.88  
      30.56   32.81   33.81   33.70                                
 28 Orr, Kayla                15 Western Br-DE        2:10.17    2:10.92  
      29.65   33.34   34.14   33.79                                
 29 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ     2:09.91    2:11.28  
      31.49   32.67   33.69   33.43                                
 30 Buckley, Abigail M        16 West Monmouth-NJ     2:11.68    2:11.48  
      30.11   32.78   34.32   34.27                                
 31 Goldman, Georgia R        17 Cross Island-NY      2:10.39    2:12.61  
      29.52   32.66   34.64   35.79                                
 32 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           2:07.84    2:12.81  
      31.84   33.73   33.77   33.47                                
 33 Molloy, Marianne          15 Ocean County-NJ      2:11.20    2:12.88  
      31.91   33.48   33.92   33.57                                
 34 Diaz, Alicia              15 Kennett-PA           2:06.91    2:13.03  
      31.06   34.10   34.84   33.03                                
 35 Biagioli, Isabella A      15 Wyckoff-NJ           2:14.66    2:13.26  
      31.50   33.76   34.36   33.64                                
 36 Howell, Maggie E          16 Rappahannock-VA      2:08.16    2:13.29  
      31.68   34.61   33.91   33.09                                
 37 Schaefer, Courtney M      17 York-PA              2:07.68    2:13.43  
      32.05   33.40   33.83   34.15                                
 38 Brennan, Katherine E      16 GreaterNashua-NH     2:17.06    2:13.73  
      31.06   33.90   34.27   34.50                                
 39 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ           2:09.60    2:14.01  
      30.48   33.65   34.54   35.34                                
 40 Bromley, Alex L           15 Burlington Co-NJ     2:13.11    2:14.18  
      30.85   34.16   35.08   34.09                                
 41 Sell, Katie K             16 Rappahannock-VA      2:11.25    2:14.25  
      30.46   33.74   35.76   34.29                                
 42 Hoagland, Kayleigh T      15 West Monmouth-NJ     2:12.34    2:14.42  
      30.43   33.61   35.03   35.35                                
 43 Mulcahy, Katie A          15 West Monmouth-NJ     2:16.89    2:15.17  
      31.97   33.99   34.85   34.36                                
 44 Cardow, Allison E         17 Ridley-PA            2:20.76    2:15.39  
      32.05   33.97   34.96   34.41                                
 45 Burns, Megan M            16 Ridley-PA            2:10.14    2:15.56  
      31.11   33.50   35.04   35.91                                
 46 Wadsworth, Kiera A        15 Ridley-PA            2:15.58    2:15.57  
      32.04   32.49   34.54   36.50                                
 47 Broome, Nikki             15 Burlington Co-NJ     2:16.90    2:15.70  
      30.70   33.87   35.64   35.49                                
 48 Musser, Meg S             17 Jennersville-PA      2:17.19    2:15.78  
      31.93   34.30   34.99   34.56                                
 49 Perry, Julia E            17 Wyckoff-NJ           2:08.12    2:16.05  
      31.18   34.16   35.67   35.04                                
 50 Ulrich, Ryan E            16 Rappahannock-VA      2:13.12    2:16.13  
      32.89   34.02   34.54   34.68                                
 51 Slocomb, Tessa A          15 Western Br-DE        2:13.84    2:16.33  
      31.52   34.17   35.34   35.30                                
 52 Russo, Renee              16 Burlington Co-NJ     2:13.98    2:16.50  
      31.48   34.13   35.61   35.28                                
 53 Rodriguez, Julia N        17 WAY                  2:16.79    2:16.62  
      31.67   34.04   35.24   35.67                                
 54 Mahoney, Corinne E        15 Ocean County-NJ      2:10.94    2:16.75  
      32.52   34.65   34.89   34.69                                
 55 Kling, Abby M             16 York-PA              2:13.13    2:17.21  
      33.40   34.31   34.81   34.69                                
 56 Bauman, Alden C           17 SPY                  2:16.59    2:17.94  
      32.78   34.89   35.69   34.58                                
 57 Kendall, Keelin A         15 GreaterNashua-NH     2:13.42    2:18.19  
      33.04   35.17   35.50   34.48                                
 58 Wood, Laura E             16 Rappahannock-VA      2:17.62    2:18.46  
      31.75   34.98   36.62   35.11                                
 59 Stein, Colby C            16 Towson-MD            2:16.33    2:19.41  
      32.87   35.35   35.73   35.46                                
 60 Asanjarani, Ashley S      15 Cross Island-NY      2:21.99    2:19.68  
      31.82   34.57   36.97   36.32                                
 61 Arana, Jennifer           17 Flushing-NY          2:17.90    2:19.73  
      32.38   35.08   36.14   36.13                                
 62 Santos, Olivia J          15 Flushing-NY          2:18.33    2:19.82  
      32.88   35.03   36.24   35.67                                
 63 Kern, Carolyn E           16 Ocean County-NJ      2:18.35    2:19.92  
      33.55   35.15   36.17   35.05                                
 63 Altchiler, Emily M        15 Huntington-NY        2:19.58    2:19.92  
      33.31   35.00   36.05   35.56                                
 65 Vennitti, Gabby M         15 Cross Island-NY      2:19.89    2:20.11  
      32.30   35.18   36.83   35.80                                
 66 Ribeiro, Sarah V          15 South Shore, MA      2:19.19    2:20.12  
      32.88   35.14   36.45   35.65                                
 67 Connelly, Elise C         15 Burlington Co-NJ     2:17.13    2:20.17  
      32.87   34.85   36.24   36.21                                
 68 Koons, Claire E           16 WAY                  2:19.82    2:20.21  
      33.63   35.37   35.77   35.44                                
 69 Kilfeather, Kathleen      17 Ocean County-NJ      2:09.17    2:20.29  
      31.98   34.23   37.17   36.91                                
 70 Burke, Brianna            16 Ocean County-NJ      2:17.71    2:20.33  
      31.96   34.41   36.29   37.67                                
 71 Kauffman, Sam M           16 Wyckoff-NJ           2:13.09    2:20.34  
      31.85   35.17   37.02   36.30                                
 72 Largmann, Danielle M      16 West Monmouth-NJ     2:18.44    2:20.48  
      32.38   34.74   36.88   36.48                                
 73 Zdesar, Samantha M        15 Flushing-NY          2:21.53    2:20.57  
      33.01   35.52   36.22   35.82                                
 74 Timuscuk, Maria A         17 Burlington Co-NJ     2:17.11    2:20.87  
      33.08   35.75   36.81   35.23                                
 75 Voorhees, Allison C       15 SPY                  2:22.01    2:20.96  
      33.07   35.65   36.49   35.75                                
 76 Goodman, Abigail S        15 SPY                  2:16.69    2:21.13  
      32.86   35.07   36.96   36.24                                
 77 Law, Liz L                16 Lionville-PA         2:21.98    2:21.36  
      33.96   35.38   36.13   35.89                                
 78 Toskas, Aerin O           17 Cross Island-NY      2:21.78    2:21.40  
      32.67   35.39   36.60   36.74                                
 79 Salerno, Caroline R       16 Wyckoff-NJ           2:18.98    2:21.50  
      32.11   34.75   37.16   37.48                                
 80 Vaughn, Carley E          15 York-PA              2:14.10    2:21.84  
      32.56   35.83   37.63   35.82                                
 81 Miller, Jordan K          15 SMAC                 2:21.29    2:21.85  
      34.22   35.97   36.13   35.53                                
 82 Belloff, Lauren J         16 SPY                  2:28.42    2:21.87  
      33.37   35.40   36.67   36.43                                
 83 Costa, Julia K            16 Burlington Co-NJ     2:16.92    2:21.89  
      33.27   35.65   36.46   36.51                                
 84 Kelly, Natalie E          15 Burlington Co-NJ     2:22.18    2:21.92  
      33.49   36.22   36.69   35.52                                
 85 Corpuz, Gabrielle D       17 Ocean County-NJ      2:14.33    2:22.08  
      33.33   35.18   36.84   36.73                                
 86 Evans, Caroline G         17 SPY                  2:13.47    2:22.23  
      33.05   35.75   36.64   36.79                                
 87 Georgias, Rose R          17 Ridley-PA            2:17.44    2:22.31  
      33.00   35.84   36.72   36.75                                
 88 Rambo, Sarah M            15 Sussex-DE            2:18.48    2:22.46  
      32.14   35.68   37.23   37.41                                
 89 Hunt, Norah M             15 SMAC                 2:18.98    2:22.57  
      34.74   35.94   36.09   35.80                                
 90 Metz, Karlee N            16 Chambersburg-PA      2:21.69    2:22.68  
      33.69   35.85   37.42   35.72                                
 91 Verby, Maddy J            15 Frederick-MD         2:22.10    2:22.99  
      33.26   36.03   36.70   37.00                                
 92 Anich, Annabelle K        15 Flushing-NY          2:21.79    2:23.03  
      33.09   35.96   37.38   36.60                                
 93 Murphy, Kiera E           15 SPY                  2:16.57    2:23.07  
      33.46   35.89   37.13   36.59                                
 94 Gamble, Madison L         17 Jennersville-PA      2:21.62    2:23.34  
      33.20   36.17   36.89   37.08                                
 95 Farina, Nicole L          17 BRY                  2:14.47    2:23.53  
      34.11   36.44   36.95   36.03                                
 96 DeSernia, Kathryn A       16 Wyckoff-NJ           2:20.53    2:23.68  
      32.96   35.31   37.42   37.99                                
 97 Welch, Catherine R        15 Brandywine-PA        2:22.76    2:23.88  
      33.20   36.36   37.61   36.71                                
 98 DiPrizito, Lena E         17 Wyckoff-NJ           2:11.66    2:24.11  
      33.02   36.40   37.91   36.78                                
 99 Amber-Messick, Sidney A   15 Brandywine-PA        2:20.90    2:24.99  
      33.08   36.55   38.11   37.25                                
100 Burke, Amanda J           17 Ocean County-NJ      2:14.32    2:25.03  
      33.58   36.50   38.39   36.56                                
101 Murray, Alexa R           17 Western Br-DE        2:19.63    2:25.48  
      33.79   36.39   37.53   37.77                                
102 Reigel, Bailey R          16 Kennett-PA           2:22.41    2:25.66  
      33.07   36.50   37.73   38.36                                
103 Schmid, Alyson N          17 Catonsville-MD       2:20.50    2:25.71  
      33.44   36.18   37.95   38.14                                
104 Gray, Haley E             15 SPY                  2:28.00    2:26.08  
      34.49   37.00   37.73   36.86                                
105 Sears, Katherine L        15 Brandywine-PA        2:22.74    2:26.38  
      33.49   36.69   38.55   37.65                                
106 DelPizzo, Phoebe M        16 Western Br-DE        2:20.82    2:26.48  
      33.82   36.94   37.78   37.94                                
107 Jacobs, Gini M            17 WAY                  2:19.20    2:27.26  
      35.00   37.53   37.73   37.00                                
108 Smires, Audra E           15 Ocean County-NJ      2:18.29    2:28.02  
      34.74   36.89   38.75   37.64                                
109 Miller, Megan A           16 SPY                  2:24.85    2:28.17  
      34.00   37.60   38.50   38.07                                
110 Hite, Mackenzie E         15 SPY                  2:30.31    2:29.77  
      34.33   37.89   39.27   38.28                                
111 Bohny, Meghan D           17 SPY                  2:32.82    2:32.72  
      36.23   38.30   39.02   39.17                                
112 Bohny, Rachel A           15 SPY                  2:38.61    2:35.88  
      35.68   38.86   40.78   40.56                                
113 Douglas, Sabrina L        16 SPY                  2:43.40    2:43.45  
      36.69   40.66   43.24   42.86                                
 -- Parker, Katie M           17 SPY                  2:14.80   X2:16.87  
      33.22   34.50   35.01   34.14                                
 -- Lingo, Sara B             15 Central Delaware     2:23.11   X2:22.53  
      32.98   35.77   37.17   36.61                                
 
Event 68  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Coleman M        15 York-PA              1:55.67    1:51.13  
      25.67   27.12   28.61   29.73                                
  2 Kogut, Dougie A           17 SPY                  1:54.66    1:51.76  
      26.16   27.85   28.81   28.94                                
  3 O'Neill, Ryan P           17 West Monmouth-NJ     1:56.54    1:54.58  
      26.97   28.89   29.30   29.42                                
  4 North, Dylan J            15 York-PA              1:56.92    1:55.30  
      27.75   28.89   29.31   29.35                                
  5 Schurer, JD D             16 Burlington Co-NJ     1:54.74    1:55.40  
      26.91   28.51   29.95   30.03                                
  6 King, Chance T            18 York-PA              1:56.39    1:55.87  
      27.72   29.27   29.85   29.03                                
  7 Links, Jon D              15 Wyckoff-NJ           1:56.69    1:56.24  
      27.25   29.57   30.07   29.35                                
  8 Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ           1:55.75    1:56.30  
      26.76   29.59   30.44   29.51                                
B - Final
  9 Fuller, Sam M             16 SPY                  1:59.57    1:55.91  
      26.88   28.97   30.21   29.85                                
 10 Orzechowski, Drew C       17 West Monmouth-NJ     1:58.59    1:57.29  
      27.82   29.38   29.91   30.18                                
 11 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ     1:59.79    1:57.35  
      27.34   29.65   30.47   29.89                                
 12 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE            1:59.68    1:57.39  
      26.78   29.44   30.81   30.36                                
 13 Hoops, Kyle W             17 Phoenixville-PA      1:59.47    1:57.91  
      27.29   30.37   30.66   29.59                                
 14 Francis, Ben M            16 York-PA              1:59.34    1:58.30  
      27.52   29.66   30.47   30.65                                
 15 Haines, Collin A          18 Reading-PA           2:00.11    1:59.34  
      27.95   29.52   31.16   30.71                                
 16 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ     1:59.91    2:01.56  
      27.32   30.31   31.78   32.15                                
 
Event 68  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kogut, Dougie A           17 SPY                  1:53.22    1:54.66  
      27.37   28.89   29.38   29.02                                
  2 Schurer, JD D             16 Burlington Co-NJ     1:52.18    1:54.74  
      27.40   28.82   29.41   29.11                                
  3 Stewart, Coleman M        15 York-PA              1:49.17    1:55.67  
      27.29   29.18   30.05   29.15                                
  4 Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ           1:56.01    1:55.75  
      27.06   29.58   29.98   29.13                                
  5 King, Chance T            18 York-PA              1:52.72    1:56.39  
      27.60   29.15   29.88   29.76                                
  6 O'Neill, Ryan P           17 West Monmouth-NJ     1:57.06    1:56.54  
      27.01   29.60   30.04   29.89                                
  7 Links, Jon D              15 Wyckoff-NJ           1:57.73    1:56.69  
      27.05   29.08   30.18   30.38                                
  8 North, Dylan J            15 York-PA              1:54.92    1:56.92  
      28.19   29.66   29.56   29.51                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Resweber, Clay H          17 Ridley-PA            1:57.78    1:57.00  
      28.37   30.95   28.83   28.85                                
 10 Orzechowski, Drew C       17 West Monmouth-NJ     1:55.89    1:58.59  
      28.06   29.45   30.13   30.95                                
 11 Francis, Ben M            16 York-PA              1:58.92    1:59.34  
      27.63   29.89   31.13   30.69                                
 12 Hoops, Kyle W             17 Phoenixville-PA      1:57.94    1:59.47  
      26.97   30.19   31.53   30.78                                
 13 Fuller, Sam M             16 SPY                  1:55.20    1:59.57  
      27.72   29.53   31.12   31.20                                
 14 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE            1:59.66    1:59.68  
      26.96   30.30   31.40   31.02                                
 15 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ     1:55.13    1:59.79  
      27.58   29.82   31.12   31.27                                
 16 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ     1:56.53    1:59.91  
      27.69   29.76   30.59   31.87                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Haines, Collin A          18 Reading-PA           1:59.00    2:00.11  
      27.14   29.46   31.26   32.25                                
 18 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ      1:52.52    2:00.54  
      28.15   29.86   31.26   31.27                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Barnes, Porter J          16 Burlington Co-NJ     2:12.23    2:01.03  
      27.38   29.82   31.67   32.16                                
 20 Steinberg, Aidan C        16 Wyckoff-NJ           2:00.99    2:01.12  
      28.98   30.44   30.92   30.78                                
 21 Greer, Logan E            17 Brandywine-PA        1:58.28    2:01.21  
      28.53   29.90   31.48   31.30                                
 22 Brierley, Thomas K        17 East Hampton-NY      1:56.80    2:01.28  
      28.00   30.51   31.66   31.11                                
 23 Barrett, Graham M         15 South Shore, MA      2:02.16    2:01.45  
      28.37   30.82   31.10   31.16                                
 24 Guindine, Lawrence        15 Wyckoff-NJ           1:59.74    2:02.04  
      29.25   30.78   31.13   30.88                                
 25 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA            2:00.84    2:02.18  
      28.56   31.15   31.61   30.86                                
 26 Ross, Daniel W            18 York-PA              1:58.89    2:02.25  
      28.21   30.83   31.59   31.62                                
 27 Biagioli, Francis P       15 Wyckoff-NJ           2:02.33    2:03.05  
      29.79   31.44   31.03   30.79                                
 28 Kim, Noah P               15 Wyckoff-NJ           2:03.35    2:03.98  
      29.78   31.03   31.84   31.33                                
 29 Mooers, Henry D           15 South Shore, MA      2:03.13    2:04.10  
      29.60   31.36   32.22   30.92                                
 30 Rosenberger, Daniel J     15 Ridley-PA            2:02.71    2:04.29  
      29.74   31.33   31.83   31.39                                
 31 Shellem, John M           17 Burlington Co-NJ     2:02.59    2:04.58  
      29.36   31.01   32.18   32.03                                
 31 Morgan-Scott, Luke A      18 BRY                  2:03.15    2:04.58  
      29.97   31.63   32.03   30.95                                
 33 Praley, Matthew X         16 SPY                  2:04.43    2:05.14  
      28.78   31.08   32.50   32.78                                
 34 Barnes, Logan J           17 Burlington Co-NJ     2:07.70    2:05.27  
      29.87   31.25   32.23   31.92                                
 35 Howard, Tyler J           17 GreaterNashua-NH     2:04.40    2:05.37  
      29.27   31.39   32.82   31.89                                
 36 Masciandaro, Nicholas     15 Burlington Co-NJ     2:02.56    2:05.55  
      29.65   31.50   32.26   32.14                                
 37 Howell, Billy J           18 Rappahannock-VA      1:55.49    2:06.93  
      29.00   31.68   33.22   33.03                                
 38 Kint, Matthew D           15 York-PA              2:04.36    2:07.03  
      30.41   31.69   32.83   32.10                                
 39 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ           2:06.61    2:07.18  
      30.03   32.11   32.82   32.22                                
 40 Harrison, William L       16 Flushing-NY          1:56.85    2:07.56  
      29.40   32.06   33.25   32.85                                
 41 Marczinkowski, Ryan M     17 Wyckoff-NJ           2:04.05    2:07.74  
      30.52   32.33   32.99   31.90                                
 42 Silverman, Jeremy D       15 Wyckoff-NJ           2:04.50    2:07.75  
      30.16   31.43   32.83   33.33                                
 43 Carey, Bobby F            16 SMAC                 2:09.77    2:07.89  
      30.70   32.51   32.95   31.73                                
 44 Borrero, Corbin           16 Ocean County-NJ      1:57.96    2:08.11  
      29.39   33.00   32.98   32.74                                
 45 Souza, Zach H             15 South Shore, MA      2:02.41    2:08.43  
      30.16   32.09   33.27   32.91                                
 46 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ      2:02.51    2:08.44  
      30.39   32.53   33.03   32.49                                
 47 Zamalis, Jake A           16 SMAC                 2:14.40    2:08.68  
      30.02   32.40   33.40   32.86                                
 48 Pan, Noah                 16 Flushing-NY          2:00.59    2:08.99  
      29.00   32.39   33.54   34.06                                
 49 Hoagland, Jack G          15 West Monmouth-NJ     2:13.14    2:09.00  
      30.47   33.11   33.22   32.20                                
 50 Howard, Matt J            15 Rappahannock-VA      2:09.95    2:09.17  
      30.41   33.03   33.46   32.27                                
 51 Manley, Corey E           16 BRY                  2:01.68    2:09.41  
      29.38   32.54   33.56   33.93                                
 52 Morgan, Ben R             17 Jennersville-PA      2:11.06    2:09.47  
      30.03   33.08   33.19   33.17                                
 52 Gardner, Dylan M          15 Ocean County-NJ      2:08.87    2:09.47  
      30.62   32.16   33.23   33.46                                
 54 Strbik, Peter             15 Flushing-NY          2:07.81    2:09.68  
      29.99   32.04   33.92   33.73                                
 55 Jeong, Daniel             15 Mid-Delmarva-MD      2:12.53    2:09.77  
      30.75   32.98   33.15   32.89                                
 56 Brant, Michael D          16 Western Br-DE        2:10.69    2:09.85  
      30.49   32.37   33.90   33.09                                
 57 Betts, Daniel A           16 Ocean County-NJ      1:57.05    2:09.93  
      30.72   32.24   33.35   33.62                                
 58 Field, Francis L          17 BRY                  2:04.24    2:09.99  
      30.00   32.88   33.66   33.45                                
 59 Aronson, Danny B          16 Burlington Co-NJ     2:11.05    2:10.14  
      29.82   32.90   33.88   33.54                                
 60 Donnelly, Jack H          15 Wyckoff-NJ           2:10.39    2:10.54  
      30.18   32.44   33.97   33.95                                
 61 Kogut, Richie W           15 SPY                  2:06.18    2:10.90  
      30.61   33.18   33.24   33.87                                
 62 An, Tanner M              16 Wyckoff-NJ           2:09.25    2:11.29  
      30.34   32.73   34.25   33.97                                
 63 Griswold, Robert T        17 Ocean County-NJ      2:12.66    2:11.36  
      30.93   33.49   33.76   33.18                                
 64 Park, William             15 Wyckoff-NJ           2:14.37    2:11.40  
      30.78   33.34   34.04   33.24                                
 65 Tenner, Alexander P       18 Ocean County-NJ      2:08.85    2:11.49  
      31.32   32.64   33.97   33.56                                
 66 Maniscalco, Jack E        17 SPY                  2:13.32    2:11.53  
      30.22   33.03   34.71   33.57                                
 66 Zheng, Donald             16 Wyckoff-NJ           2:10.57    2:11.53  
      30.04   32.79   34.25   34.45                                
 68 Payne, Connor R           15 Ocean County-NJ      2:09.50    2:11.66  
      31.50   33.19   33.50   33.47                                
 69 Aclan, Jan P              16 Phoenixville-PA      2:14.50    2:11.90  
      30.13   32.85   34.73   34.19                                
 70 Gillooly, Patrick C       15 Burlington Co-NJ     2:14.84    2:12.73  
      29.81   33.71   34.78   34.43                                
 71 Costello, Teague B        17 East Hampton-NY      2:06.58    2:13.16  
      31.27   33.38   34.14   34.37                                
 72 Buzdygon, David A         17 BRY                  2:12.14    2:13.59  
      31.40   33.50   34.77   33.92                                
 73 Smits, David J            16 Wyckoff-NJ           2:13.22    2:13.97  
      32.17   34.15   33.56   34.09                                
 74 Vaughn, Christopher T     17 Rappahannock-VA      2:06.47    2:14.28  
      31.19   32.92   34.69   35.48                                
 75 Cook, Chris               17 Burlington Co-NJ     2:11.65    2:14.91  
      30.80   33.74   34.40   35.97                                
 76 Cazzorla, Daniel          15 Flushing-NY          2:07.91    2:15.28  
      31.14   33.70   35.25   35.19                                
 77 Kern, Benjamin            15 Burlington Co-NJ     2:14.04    2:16.35  
      30.89   34.32   35.69   35.45                                
 78 Sparano, Zack C           16 Phoenixville-PA      2:13.98    2:16.67  
      31.54   33.92   35.75   35.46                                
 79 Flowers, Alexander A      15 SMAC                 2:12.90    2:16.93  
      32.80   34.15   35.12   34.86                                
 80 Seifried, Wil G           16 Ridley-PA            2:13.57    2:17.50  
      33.23   35.12   35.17   33.98                                
 81 Troy, Caelen T            15 SPY                  2:21.09    2:19.25  
      31.60   35.36   37.15   35.14                                
 82 Barr, James T             15 WAY                  2:13.57    2:19.32  
      32.06   34.49   36.07   36.70                                
 83 Baker, Richie W           16 SPY                  2:21.34    2:19.73  
      32.78   34.80   36.35   35.80                                
 84 Akhavan, Ryan V           15 SPY                  2:22.07    2:21.52  
      32.91   35.94   37.24   35.43                                
 85 Bacon, Matt T             17 Central Delaware     2:12.87    2:23.92  
      32.83   35.96   37.63   37.50                                
 86 Smith, Adam M             16 SPY                  2:15.42    2:28.11  
      34.05   38.31   37.83   37.92                                
 -- Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ           2:08.50   X2:08.87  
      30.65   32.43   32.91   32.88                                
 -- Furcon, Drew A            15 Brandywine-PA        2:00.89         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
      29.23   31.85   32.74   32.63                                
 -- Park, James               15 Flushing-NY          2:14.65         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
      30.62   34.10   35.68   37.25                                
 
Event 69  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA      2:02.46    1:58.05  
      27.96   29.63   30.13   30.33                                
  2 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA            2:05.23    2:05.50  
      29.92   31.59   32.30   31.69                                
  3 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA      2:08.01    2:06.52  
      29.74   31.94   32.42   32.42                                
  4 Gingerich, Marisa H       14 York-PA              2:10.36    2:06.58  
      29.97   31.80   32.28   32.53                                
  5 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           2:10.94    2:09.35  
      30.48   32.15   33.85   32.87                                
  6 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              2:10.95    2:09.97  
      30.28   32.25   33.53   33.91                                
  7 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           2:10.03    2:10.00  
      31.21   32.65   33.13   33.01                                
  8 Braswell, Leah D          13 York-PA              2:11.43    2:11.10  
      31.60   33.34   33.72   32.44                                
B - Final
  9 Ronan, Eleanor G          14 YNS                  2:12.37    2:08.56  
      29.98   32.38   33.16   33.04                                
 10 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ      2:13.48    2:10.56  
      30.53   32.47   33.72   33.84                                
 11 Elder, Maelyn E           14 York-PA              2:12.55    2:10.72  
      31.07   32.98   33.76   32.91                                
 12 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           2:14.92    2:13.48  
      30.99   33.26   34.64   34.59                                
 13 Borrero, Kayla            13 Ocean County-NJ      2:14.74    2:13.95  
      32.23   34.33   34.33   33.06                                
 14 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ           2:16.99    2:15.05  
      30.73   33.26   35.08   35.98                                
 15 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           2:15.60    2:17.08  
      31.58   33.99   35.65   35.86                                
 16 May, Sophie N             14 Jennersville-PA      2:16.48    2:18.28  
      32.24   34.77   36.24   35.03                                
 
Event 69  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA      1:59.00    2:02.46  
      28.83   30.54   31.61   31.48                                
  2 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA            2:09.74    2:05.23  
      30.08   31.83   32.07   31.25                                
  3 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA      2:08.27    2:08.01  
      30.15   32.13   33.03   32.70                                
  4 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           2:11.52    2:10.03  
      31.10   32.63   33.22   33.08                                
  5 Gingerich, Marisa H       14 York-PA              2:08.13    2:10.36  
      30.70   32.59   33.53   33.54                                
  6 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           2:09.66    2:10.94  
      30.60   32.54   34.06   33.74                                
  7 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              2:12.56    2:10.95  
      31.42   32.81   33.55   33.17                                
  8 Braswell, Leah D          13 York-PA              2:12.44    2:11.43  
      31.76   33.38   33.59   32.70                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ronan, Eleanor G          14 YNS                  2:09.98    2:12.37  
      31.01   32.86   34.23   34.27                                
 10 Elder, Maelyn E           14 York-PA              2:10.70    2:12.55  
      31.64   33.59   34.09   33.23                                
 11 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ      2:07.90    2:13.48  
      31.50   33.69   34.21   34.08                                
 12 Borrero, Kayla            13 Ocean County-NJ      2:14.72    2:14.74  
      32.93   34.94   34.12   32.75                                
 13 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           2:16.03    2:14.92  
      31.61   33.89   34.96   34.46                                
 14 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           2:20.84    2:15.60  
      32.34   34.29   34.84   34.13                                
 15 May, Sophie N             14 Jennersville-PA      2:16.61    2:16.48  
      32.68   35.01   35.32   33.47                                
 16 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ           2:18.13    2:16.99  
      31.37   33.78   35.53   36.31                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jamieson, Anna C          13 South Shore, MA      2:20.37    2:17.23  
      32.31   35.44   35.40   34.08                                
 18 Keating, Abby J           14 York-PA              2:17.93    2:17.31  
      32.87   34.39   35.21   34.84                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Davis, Natalie            13 Ocean County-NJ      2:14.94    2:17.50  
      32.67   35.09   34.70   35.04                                
 20 Weeks, Molly K            14 Sussex-DE            2:18.95    2:17.53  
      31.53   34.37   35.72   35.91                                
 21 Paff, Callie E            13 York-PA              2:15.33    2:17.84  
      32.81   34.76   35.08   35.19                                
 22 Policari, Jordan          13 West Monmouth-NJ     2:17.14    2:18.38  
      32.89   34.90   35.72   34.87                                
 23 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ      2:14.97    2:18.60  
      32.29   35.15   35.49   35.67                                
 24 Steenvoorden, Katelyn N   14 Wyckoff-NJ           2:22.24    2:18.84  
      31.69   34.41   36.46   36.28                                
 25 Lee, Kristen C            14 Wyckoff-NJ           2:17.06    2:18.97  
      32.73   35.20   35.85   35.19                                
 26 Smith, Eve H              14 YNS                  2:19.63    2:19.13  
      33.92   35.13   35.29   34.79                                
 27 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA      2:21.13    2:19.45  
      34.14   35.51   35.86   33.94                                
 28 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD      2:28.85    2:19.62  
      32.82   34.66   35.81   36.33                                
 29 Thornton, Hannah E        13 Jennersville-PA      2:21.93    2:20.12  
      32.15   36.07   37.30   34.60                                
 30 Thomas, Allison K         14 BRY                  2:28.12    2:20.39  
      33.12   35.21   36.64   35.42                                
 31 Bland, Kathryn D          14 Phoenixville-PA      2:19.13    2:20.49  
      32.74   35.32   36.51   35.92                                
 32 Barbieri, Gabby           14 Kennett-PA           2:16.29    2:20.52  
      31.97   35.93   36.82   35.80                                
 33 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ           2:20.98    2:20.56  
      33.63   35.66   36.04   35.23                                
 34 DeSernia, Emily G         14 Wyckoff-NJ           2:24.06    2:20.62  
      33.02   35.36   36.44   35.80                                
 35 Park, Sarah               13 Wyckoff-NJ           2:21.30    2:20.66  
      32.85   35.18   36.54   36.09                                
 36 Wayne, Julianna M         14 Western Br-DE        2:20.44    2:21.14  
      32.87   35.84   36.14   36.29                                
 37 Pearson, Ashley N         14 Rappahannock-VA      2:25.54    2:21.28  
      33.00   36.84   37.17   34.27                                
 38 Swartz, Carly S           14 Ridley-PA            2:21.23    2:21.49  
      33.46   35.84   36.64   35.55                                
 39 DeHavenon, Cecilia R      14 East Hampton-NY      2:15.06    2:21.59  
      32.93   35.44   36.82   36.40                                
 40 Nigh-Johnson, Amelia      14 Sussex-DE            2:21.05    2:21.63  
      33.17   35.79   36.49   36.18                                
 41 Pluckhorn, Eliza          14 Burlington Co-NJ     2:17.50    2:21.86  
      33.29   35.51   36.66   36.40                                
 42 DiCamillo, Lauren T       13 Brandywine-PA        2:25.54    2:22.25  
 43 Weems, Tori R             14 Talbot County-MD     2:22.02    2:22.39  
      32.47   34.20   35.36   40.36                                
 44 Guerdat, Coralie          14 Wyckoff-NJ           2:23.59    2:22.56  
      32.56   36.09   37.32   36.59                                
 45 Grenoble, Madi A          13 Lionville-PA         2:23.49    2:22.64  
      33.08   36.37   37.46   35.73                                
 46 Laux, Claire G            13 York-PA              2:23.70    2:23.08  
      34.30   35.81   36.71   36.26                                
 47 Topka, Jessica L          14 West Chester-PA      2:28.29    2:23.25  
      34.23   36.84   37.03   35.15                                
 48 McCarthy, Siobhan E       14 Lionville-PA         2:29.28    2:23.35  
      33.73   36.19   37.41   36.02                                
 49 Sweet, Emily J            13 GreaterNashua-NH     2:23.34    2:23.37  
      33.88   36.07   36.94   36.48                                
 50 Fabius, Emily R           14 Phoenixville-PA      2:26.91    2:23.48  
      31.42   35.93   38.21   37.92                                
 51 Brenneman, Lindsay C      14 York-PA              2:23.34    2:23.54  
      33.88   36.20   36.84   36.62                                
 52 Brown, Blair              14 Burlington Co-NJ     2:20.86    2:23.61  
      33.65   36.20   37.18   36.58                                
 53 Loucraft, Maggie K        14 GreaterNashua-NH     2:26.58    2:23.72  
      33.10   36.64   38.17   35.81                                
 54 Duncan, Marlies A         14 Brandywine-PA        2:27.41    2:24.27  
      33.90   35.95   37.79   36.63                                
 55 Riggan, Maggie S          14 SMAC                 2:27.73    2:24.48  
      34.44   36.85   36.91   36.28                                
 56 Walker, Madilyn K         13 Rappahannock-VA      2:30.00    2:24.50  
      34.44   36.01   37.12   36.93                                
 57 Bye, Danielle N           14 Western Br-DE        2:24.78    2:24.66  
      33.85   36.65   37.62   36.54                                
 58 Sarabia, Alexis S         14 Cross Island-NY      2:23.87    2:24.67  
      33.75   36.57   37.55   36.80                                
 59 Guo, Karinna              13 Wyckoff-NJ           2:22.24    2:24.80  
      33.19   36.39   37.53   37.69                                
 60 Dorsey, Grace E           14 York-PA              2:24.90    2:24.86  
      33.40   36.36   37.34   37.76                                
 61 Gagnon, Nicole M          13 GreaterNashua-NH     2:25.43    2:25.08  
      34.19   36.50   37.49   36.90                                
 62 Conrad, Jordan            13 Reading-PA           2:27.87    2:25.24  
      32.89   36.76   37.82   37.77                                
 63 Grow, Lindsey D           14 Mid-Delmarva-MD      2:28.84    2:25.63  
      33.72   37.43   38.07   36.41                                
 64 Franciscus, Samantha L    14 Jennersville-PA      2:25.55    2:25.78  
      33.10   36.98   38.28   37.42                                
 65 Vila, Camryn M            14 Lebanon-PA           2:28.79    2:27.21  
      34.39   36.92   38.18   37.72                                
 66 Volkov, Stacy L           14 Ocean County-NJ      2:29.04    2:29.07  
      34.39   37.65   38.91   38.12                                
 67 Colasurdo, Alexis         14 Ocean County-NJ      2:21.11    2:29.15  
      34.69   37.53   38.47   38.46                                
 68 Wayne, Cassie R           14 GreaterNashua-NH     2:29.76    2:29.36  
      34.96   37.32   38.62   38.46                                
 69 Elspas, Molly K           14 Frederick-MD         2:30.10    2:29.50  
      34.48   37.52   39.12   38.38                                
 70 Stoner, Maddi R           14 York-PA              2:26.91    2:29.70  
      35.47   37.38   38.11   38.74                                
 71 Stein, Maggie H           14 Catonsville-MD       2:29.11    2:29.78  
      34.84   38.09   38.20   38.65                                
 72 Scandalios, Cassie M      14 Cross Island-NY      2:29.66    2:30.38  
      34.13   37.51   39.37   39.37                                
 73 Bria, Kristin             14 Brandywine-PA        2:30.01    2:30.47  
      34.58   38.04   39.19   38.66                                
 74 Oechsli, Saige M          13 Mid-Delmarva-MD      2:29.56    2:30.56  
      33.94   38.07   39.32   39.23                                
 75 Nowak, Sydney I           13 Wyckoff-NJ           2:29.74    2:30.65  
      34.81   38.76   39.64   37.44                                
 76 Oakland, Caroline E       13 East Hampton-NY      2:28.76    2:30.97  
      35.16   37.90   39.21   38.70                                
 77 Bodnar, Allie R           14 SPY                  2:29.23    2:31.15  
      35.64   38.55   38.59   38.37                                
 78 Thornton, Tara            14 Burlington Co-NJ     2:30.14    2:34.30  
      35.65   39.24   39.88   39.53                                
 79 McGrady, Emma E           14 SPY                  2:41.47    2:36.32  
      36.25   39.23   40.69   40.15                                
 80 DeMaio, Sarah J           13 SPY                  2:46.64    2:39.91  
      37.61   40.16   41.36   40.78                                
 81 Whitman, Juliet B         14 Rappahannock-VA      2:30.00    2:40.79  
      36.84   40.18   42.32   41.45                                
 82 Carlson, Maggie B         13 SPY                  2:51.82    2:52.50  
      39.32   44.70   47.38   41.10                                
 83 Johnson, Maile J          13 SPY                  2:45.07    2:52.53  
      40.53   43.92   45.37   42.71                                
 -- Darmofal, Hannah          13 West Chester-PA      2:31.28   X2:35.92  
      36.79   39.92   40.95   38.26                                
 
Event 70  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA      2:00.10    1:52.75  
      26.04   29.10   29.17   28.44                                
  2 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         1:58.35    1:59.59  
      27.37   29.67   31.19   31.36                                
  3 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ     2:05.16    2:00.90  
      27.87   30.49   31.65   30.89                                
  4 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           2:01.75    2:01.64  
      28.93   30.66   31.35   30.70                                
  5 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ           2:04.28    2:02.08  
      28.92   30.47   31.29   31.40                                
  6 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  2:04.47    2:02.98  
      29.52   30.94   31.49   31.03                                
  7 Gunn, Ted P               14 York-PA              2:05.36    2:04.25  
      29.32   31.67   32.28   30.98                                
  8 Sun, Alex J               12 York-PA              2:03.35    2:06.05  
      28.88   31.87   33.12   32.18                                
B - Final
  9 Waterland, Daniel C       13 BRY                  2:06.63    2:05.28  
      29.13   32.14   32.96   31.05                                
 10 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA      2:09.10    2:05.90  
      29.61   32.11   32.58   31.60                                
 11 Weiner, Ian D             14 SPY                  2:09.21    2:06.43  
      29.88   31.74   32.89   31.92                                
 12 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA      2:08.58    2:06.96  
      30.04   32.59   32.95   31.38                                
 13 Liu, NingNing H           13 York-PA              2:13.33    2:10.21  
      31.01   32.93   33.12   33.15                                
 14 Tolino, Christian D       13 Frederick-MD         2:10.06    2:10.56  
      29.96   33.70   34.30   32.60                                
 15 Smits, Matthew J          14 Wyckoff-NJ           2:13.44    2:12.59  
      31.30   33.20   34.15   33.94                                
 16 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD      2:14.26    2:16.74  
      31.62   34.32   35.45   35.35                                
 
Event 70  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         2:01.49    1:58.35  
      28.02   30.48   30.91   28.94                                
  2 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA      1:57.14    2:00.10  
      27.95   30.20   31.46   30.49                                
  3 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           2:03.99    2:01.75  
      29.15   30.73   30.98   30.89                                
  4 Sun, Alex J               12 York-PA              2:04.54    2:03.35  
      29.35   31.39   32.01   30.60                                
  5 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ           2:02.51    2:04.28  
      29.56   30.98   32.01   31.73                                
  6 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  2:06.90    2:04.47  
      29.90   31.55   31.94   31.08                                
  7 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ     2:15.33    2:05.16  
      29.05   31.42   32.70   31.99                                
  8 Gunn, Ted P               14 York-PA              2:04.00    2:05.36  
      29.57   31.71   32.39   31.69                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Waterland, Daniel C       13 BRY                  2:09.51    2:06.63  
      29.34   32.05   33.21   32.03                                
 10 Holman, Kyle              14 Western Br-DE        2:09.83    2:06.85  
      29.98   32.45   32.72   31.70                                
 11 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA      2:14.82    2:08.58  
      29.94   33.41   33.30   31.93                                
 12 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA      2:11.22    2:09.10  
      30.34   33.02   32.96   32.78                                
 13 Weiner, Ian D             14 SPY                  2:10.78    2:09.21  
      30.21   32.23   33.49   33.28                                
 14 Tolino, Christian D       13 Frederick-MD         2:13.07    2:10.06  
      30.01   33.04   34.33   32.68                                
 15 Liu, NingNing H           13 York-PA              2:11.93    2:13.33  
      31.35   33.23   34.14   34.61                                
 16 Smits, Matthew J          14 Wyckoff-NJ           2:21.17    2:13.44  
      31.94   33.10   33.70   34.70                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD      2:15.08    2:14.26  
      30.83   33.34   34.97   35.12                                
 18 White, David W            13 York-PA              2:18.47    2:14.29  
      31.44   33.78   34.73   34.34                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Howard, Nick A            14 SPY                  2:19.46    2:14.43  
      31.22   34.19   34.92   34.10                                
 20 Schurer, Thomas           13 Burlington Co-NJ     2:07.50    2:14.59  
      32.03   34.36   35.16   33.04                                
 21 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ           2:15.24    2:15.39  
      32.23   34.32   35.12   33.72                                
 22 Tse, Jade M               13 Cross Island-NY      2:15.02    2:15.56  
      30.98   33.59   35.04   35.95                                
 23 Powell, Tom J             14 Jennersville-PA      2:22.04    2:16.92  
      32.17   35.61   35.51   33.63                                
 24 Hayward, Joshua L         14 Phoenixville-PA      2:15.43    2:17.00  
      31.96   35.06   35.84   34.14                                
 25 Gatchalian, Kyle C        14 West Monmouth-NJ     2:18.44    2:17.35  
      32.55   34.14   35.22   35.44                                
 26 Donlevy, Billy            14 Cross Island-NY      2:15.78    2:17.44  
      32.21   35.05   35.82   34.36                                
 27 Nguyen, Tristan           13 West Monmouth-NJ     2:17.12    2:17.70  
      32.66   34.69   35.64   34.71                                
 28 Brierley, Christian J     14 East Hampton-NY      2:19.91    2:17.77  
      30.91   34.96   37.20   34.70                                
 29 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ           2:21.95    2:18.21  
      33.38   35.67   35.34   33.82                                
 30 Kay, Ryan                 14 Burlington Co-NJ     2:17.51    2:18.33  
      31.39   35.22   36.89   34.83                                
 31 Ni, John Z                13 Wyckoff-NJ           2:20.39    2:18.52  
      31.19   35.48   36.38   35.47                                
 32 Chen, Matthew             14 York-PA              2:19.90    2:18.53  
      32.73   35.81   34.93   35.06                                
 33 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ           2:15.27    2:18.89  
      32.49   34.76   35.88   35.76                                
 34 Raiken, Evan J            13 Burlington Co-NJ     2:17.25    2:19.11  
      32.66   35.96   35.01   35.48                                
 35 Myers, Samuel H           13 Western Br-DE        2:22.03    2:19.20  
      32.43   35.13   36.05   35.59                                
 36 Mason, John R             14 SPY                  2:20.03    2:19.29  
      33.06   35.09   35.58   35.56                                
 37 Byrd, Bryan               13 Western Br-DE        2:22.52    2:20.16  
      32.94   35.17   36.32   35.73                                
 38 Andersen, Justin T        13 Burlington Co-NJ     2:17.33    2:22.20  
      33.37   36.28   37.01   35.54                                
 39 Anzano, Kent              13 Ocean County-NJ      2:15.96    2:22.29  
      33.07   35.61   36.75   36.86                                
 40 Gill, John                13 Randallstown-MD      2:20.21    2:22.31  
      32.67   36.27   37.46   35.91                                
 41 Yim, Marcus               13 Wyckoff-NJ           2:21.64    2:22.95  
      33.72   36.44   37.79   35.00                                
 42 MacCausland, Patrick K    14 Lionville-PA         2:22.74    2:23.22  
      34.18   36.46   37.08   35.50                                
 43 Iuvara, David             13 Burlington Co-NJ     2:21.81    2:23.27  
      33.77 1:49.50                                                
 44 Dunn, Coby N              14 Ocean County-NJ      2:19.63    2:23.59  
      33.56   36.55   36.94   36.54                                
 45 Parsons, Christopher C    13 Mid-Delmarva-MD      2:21.89    2:24.69  
      33.58   37.84   38.92   34.35                                
 46 Haines, Jake R            13 Burlington Co-NJ     2:22.13    2:24.87  
      34.91   37.10   37.51   35.35                                
 47 Kubista, Collin A         14 SPY                  2:29.11    2:26.62  
      34.44   36.96   37.94   37.28                                
 48 Muessig, James W          14 SPY                  2:25.59    2:29.83  
      35.02   38.19   38.94   37.68                                
 49 Hussey, Reid L            14 SPY                  2:26.65    2:33.78  
      35.59   39.21   39.84   39.14                                
 50 Fernandez, Danny J        13 SPY                  2:30.07    2:36.37  
      36.35   39.30   41.03   39.69                                
 51 Harrington, Patrick J     14 SPY                  2:35.07    2:37.53  
      35.50   39.39   40.88   41.76                                
 52 Schwenk, Connor C         13 SPY                  2:28.07    2:40.99  
      36.24   41.12   43.07   40.56                                
 53 Maloy, Ryan M             13 SPY                  2:40.08    2:44.66  
      36.93   42.19   43.21   42.33                                
 54 Crone, Ben R              13 SPY                  2:45.07    2:53.35  
      39.13   43.84   45.57   44.81                                
 55 Martin, Sam R             13 SPY                  3:06.99    2:59.13  
                      47.19   44.25                                
 -- Hartmann, Nicholas J      13 Central Delaware     2:25.38   X2:22.56  
      32.52   35.95   36.95   37.14                                
 -- Teague, Charles A         14 BRY                  2:07.40         DQ  
      Delay initiating turn after past vertical
      29.67   32.07   32.81   32.79                                
 
Event 71  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        1:07.60    1:07.02  
      31.81   35.21                                                
  2 Wineinger, Kara E         16 Rappahannock-VA      1:07.58    1:07.04  
      31.54   35.50                                                
  3 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ     1:07.74    1:07.22  
      31.28   35.94                                                
  4 Johnson, Gabriella G      15 Reading-PA           1:08.66    1:07.98  
      32.28   35.70                                                
  5 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     1:07.62    1:08.65  
      32.29   36.36                                                
  6 Koenig, Casey L           16 Wyckoff-NJ           1:08.81    1:08.69  
      33.24   35.45                                                
  7 Griswold, Molly C         15 Ocean County-NJ      1:08.41    1:08.77  
      32.67   36.10                                                
  8 Reeves, Nikki E           15 Rappahannock-VA      1:09.18    1:10.65  
      32.88   37.77                                                
B - Final
  9 Parker, Katie M           17 SPY                  1:10.11    1:08.10  
      32.37   35.73                                                
 10 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ      1:10.35    1:08.93  
      32.46   36.47                                                
 11 Solin, Julia E            16 Wyckoff-NJ           1:09.19    1:09.16  
      32.92   36.24                                                
 12 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     1:10.86    1:09.57  
      32.71   36.86                                                
 13 Kendall, Keelin A         15 GreaterNashua-NH     1:10.78    1:09.69  
      32.81   36.88                                                
 14 DeSernia, Kathryn A       16 Wyckoff-NJ           1:09.73    1:09.79  
      33.11   36.68                                                
 15 Higgins, Colleen G        15 SMAC                 1:09.95    1:10.25  
      33.11   37.14                                                
 16 Dickey, Megan K           15 SPY                  1:11.10    1:10.57  
      32.65   37.92                                                
 
Event 71  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Street, McKenzie C        16 Ridley-PA            1:03.83    1:07.32  
      31.33   35.99                                                
  2 Wineinger, Kara E         16 Rappahannock-VA      1:05.39    1:07.58  
      31.92   35.66                                                
  3 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        1:07.21    1:07.60  
      32.19   35.41                                                
  4 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     1:06.56    1:07.62  
      31.58   36.04                                                
  5 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ     1:06.02    1:07.74  
      31.65   36.09                                                
  6 Griswold, Molly C         15 Ocean County-NJ      1:08.00    1:08.41  
      32.67   35.74                                                
  7 Johnson, Gabriella G      15 Reading-PA           1:07.13    1:08.66  
      32.36   36.30                                                
  8 Koenig, Casey L           16 Wyckoff-NJ           1:07.55    1:08.81  
      33.08   35.73                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reeves, Nikki E           15 Rappahannock-VA      1:08.31    1:09.18  
      32.75   36.43                                                
 10 Solin, Julia E            16 Wyckoff-NJ           1:10.88    1:09.19  
      32.95   36.24                                                
 11 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      1:07.22    1:09.55  
      33.14   36.41                                                
 12 DeSernia, Kathryn A       16 Wyckoff-NJ           1:09.65    1:09.73  
      33.00   36.73                                                
 13 Higgins, Colleen G        15 SMAC                 1:11.04    1:09.95  
      32.89   37.06                                                
 14 Parker, Katie M           17 SPY                  1:03.14    1:10.11  
      33.15   36.96                                                
 15 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ      1:08.53    1:10.35  
      33.46   36.89                                                
 16 Kendall, Keelin A         15 GreaterNashua-NH     1:08.79    1:10.78  
      33.57   37.21                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ     1:10.91    1:10.86  
      33.33   37.53                                                
 18 Johnson, Annalee I        16 Rappahannock-VA      1:07.22    1:10.99  
      33.40   37.59                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dickey, Megan K           15 SPY                  1:10.71    1:11.10  
      33.52   37.58                                                
 20 Timuscuk, Gabriella E     16 Burlington Co-NJ     1:11.15    1:11.16  
      33.85   37.31                                                
 21 Mulcahy, Katie A          15 West Monmouth-NJ     1:08.84    1:11.17  
      33.83   37.34                                                
 22 Abraham, Nicki            16 Reading-PA           1:09.45    1:11.35  
      33.32   38.03                                                
 23 Lawler, Marta R           18 Burlington Co-NJ     1:08.52    1:11.53  
      34.03   37.50                                                
 24 Kowalski, Megan           16 Brandywine-PA        1:09.35    1:11.65  
      32.95   38.70                                                
 25 DiPrizito, Lena E         17 Wyckoff-NJ           1:08.35    1:11.67  
      33.73   37.94                                                
 26 Russo, Renee              16 Burlington Co-NJ     1:11.04    1:11.76  
      33.68   38.08                                                
 27 Stepchuk, Erin            15 Kennett-PA           1:13.10    1:11.79  
      33.37   38.42                                                
 28 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ     1:10.54    1:11.89  
      34.25   37.64                                                
 29 Stepchuk, Caroline        15 Kennett-PA           1:11.39    1:11.91  
      33.73   38.18                                                
 30 Weinberger, Madalyn P     17 Howard County-MD     1:08.79    1:12.03  
      34.47   37.56                                                
 31 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ           1:10.36    1:12.07  
      33.63   38.44                                                
 32 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           1:10.08    1:12.19  
      34.34   37.85                                                
 33 Haines, Morgan M          15 Reading-PA           1:11.73    1:12.30  
      34.41   37.89                                                
 34 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA            1:13.00    1:12.55  
      34.99   37.56                                                
 35 Yount, Maggie A           15 Western Br-DE        1:12.32    1:12.58  
      34.02   38.56                                                
 36 Schaefer, Courtney M      17 York-PA              1:10.19    1:12.68  
      34.90   37.78                                                
 37 Burnett, Julianna         16 Carroll Co.-MD       1:13.20    1:12.78  
      33.79   38.99                                                
 38 Coffing, Zoe              17 Cecil County-MD      1:16.16    1:12.81  
      35.79   37.02                                                
 39 Wadsworth, Kiera A        15 Ridley-PA            1:15.60    1:12.95  
      34.94   38.01                                                
 40 Simunek, Natalie          17 Burlington Co-NJ     1:12.88    1:12.96  
      34.14   38.82                                                
 41 Ramsland, Izzy H          16 Jennersville-PA      1:15.74    1:13.19  
      34.05   39.14                                                
 42 Stack, Caitlin G          17 Lionville-PA         1:12.03    1:13.22  
      34.64   38.58                                                
 43 Capro, Emma C             15 Ocean County-NJ      1:11.51    1:13.42  
      34.88   38.54                                                
 44 Rego, Mary M              15 GreaterNashua-NH     1:13.23    1:13.68  
      34.75   38.93                                                
 45 Law, Liz L                16 Lionville-PA         1:14.44    1:13.81  
      34.88   38.93                                                
 46 Nixon, Josie C            18 Western Br-DE        1:14.36    1:14.01  
      34.61   39.40                                                
 47 Manuelli, Melissa         16 Burlington Co-NJ     1:12.52    1:14.06  
      34.26   39.80                                                
 48 Piper, Hannah G           16 WAY                  1:16.60    1:14.13  
      36.25   37.88                                                
 49 Griskie, Kaylee S         17 Huntington-NY        1:14.87    1:14.14  
      34.86   39.28                                                
 50 Niness, Devon N           16 Phoenixville-PA      1:15.99    1:14.16  
      34.34   39.82                                                
 51 Howell, Maggie E          16 Rappahannock-VA      1:11.41    1:14.37  
      35.26   39.11                                                
 52 Cossitor, Kate            17 Reading-PA           1:14.70    1:14.51  
      35.50   39.01                                                
 53 Santos, Olivia J          15 Flushing-NY          1:14.44    1:14.55  
      34.97   39.58                                                
 54 Voorhees, Allison C       15 SPY                  1:14.68    1:14.79  
      35.12   39.67                                                
 55 Rush, Megan A             16 Mid-Delmarva-MD      1:13.74    1:14.87  
      34.93   39.94                                                
 56 Pelletier, Emily E        16 GreaterNashua-NH     1:15.18    1:14.99  
      35.28   39.71                                                
 57 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE        1:13.36    1:15.11  
      35.58   39.53                                                
 58 Ribeiro, Sarah V          15 South Shore, MA      1:12.75    1:15.23  
      35.78   39.45                                                
 59 Donlevy, Katie D          16 Cross Island-NY      1:13.48    1:15.51  
      35.57   39.94                                                
 60 Flynn, Caroline G         16 South Shore, MA      1:16.22    1:15.56  
      35.31   40.25                                                
 61 Lingo, Sara B             15 Central Delaware     1:14.61    1:15.67  
      36.83   38.84                                                
 62 Anich, Annabelle K        15 Flushing-NY          1:11.86    1:15.69  
      35.43   40.26                                                
 63 Atkinson, Allison N       17 SPY                  1:18.06    1:15.79  
      35.85   39.94                                                
 64 Reyman, Thea E            17 Ocean County-NJ      1:13.51    1:15.85  
      35.81   40.04                                                
 65 Benson, Anja M            16 SPY                  1:15.23    1:15.95  
      35.23   40.72                                                
 66 Ulrich, Ryan E            16 Rappahannock-VA      1:16.60    1:15.99  
      35.58   40.41                                                
 67 Louden, Gabrielle M       18 Ridley-PA            1:12.14    1:16.10  
      34.88   41.22                                                
 68 Bauman, Alden C           17 SPY                  1:14.76    1:16.16  
      36.14   40.02                                                
 69 Jacobs, Gini M            17 WAY                  1:15.56    1:16.20  
      35.85   40.35                                                
 70 Strachan, Katie           16 Burlington Co-NJ     1:15.72    1:16.38  
      35.63   40.75                                                
 71 Currie, Juna M            15 Kennett-PA           1:15.00    1:16.64  
      35.90   40.74                                                
 72 Costa, Julia K            16 Burlington Co-NJ     1:14.67    1:16.65  
      35.77   40.88                                                
 73 Pinamont, Julia M         16 Kennett-PA           1:16.79    1:16.81  
      35.99   40.82                                                
 74 Pender, Martha A          16 Ocean County-NJ      1:15.43    1:17.06  
      36.52   40.54                                                
 75 Campbell, Kiana           17 West Monmouth-NJ     1:16.72    1:17.14  
      35.94   41.20                                                
 76 Mansfield, Teresa E       15 Flushing-NY          1:16.40    1:17.23  
      36.41   40.82                                                
 77 Grill, Francesca K        15 Lionville-PA         1:16.63    1:17.34  
      36.60   40.74                                                
 78 Mahoney, Corinne E        15 Ocean County-NJ      1:14.13    1:18.33  
      36.62   41.71                                                
 79 Darmofal, Katarina        17 West Chester-PA      1:16.39    1:18.39  
      37.03   41.36                                                
 80 Toskas, Aerin O           17 Cross Island-NY      1:16.99    1:18.41  
      37.00   41.41                                                
 81 Myers, Annie M            15 SPY                  1:17.20    1:18.52  
      37.67   40.85                                                
 82 Riley, Grace C            16 Mid-Delmarva-MD      1:16.90    1:18.59  
      36.91   41.68                                                
 83 Digiovanni, Sara N        15 Flushing-NY          1:16.96    1:18.83  
      37.26   41.57                                                
 84 Miller, Marin E           16 SPY                  1:15.15    1:19.26  
      36.61   42.65                                                
 85 Sears, Caroline P         15 SPY                  1:17.87    1:19.34  
      36.66   42.68                                                
 86 Murray, Alexa R           17 Western Br-DE        1:15.32    1:19.87  
      37.41   42.46                                                
 87 Sharpe, Katie M           16 SPY                  1:18.95    1:21.18  
      37.67   43.51                                                
 88 Smires, Audra E           15 Ocean County-NJ      1:14.22    1:21.91  
      38.67   43.24                                                
 89 Georgias, Rose R          17 Ridley-PA            1:16.22    1:22.21  
      38.80   43.41                                                
 90 Hite, Mackenzie E         15 SPY                  1:26.99    1:26.30  
      39.72   46.58                                                
 -- Piper, Michaela R         15 WAY                  1:20.17   X1:21.23  
      37.70   43.53                                                
 -- Hoagland, Kayleigh T      15 West Monmouth-NJ     1:16.64         DQ  
      False start
      35.57   40.81                                                
 
Event 72  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ        59.98      57.15  
      27.12   30.03                                                
  2 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ             58.56      57.63  
      27.72   29.91                                                
  3 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ             59.41      59.09  
      27.90   31.19                                                
  4 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE          59.74      59.11  
      27.87   31.24                                                
  5 Vujovic, Dragan           16 Burlington Co-NJ     1:00.54      59.46  
      27.76   31.70                                                
  6 Callis, Daniel            17 Chambersburg-PA        59.97      59.87  
      28.26   31.61                                                
  7 Murray, Grant P           17 SPY                  1:00.57    1:00.28  
      27.41   32.87                                                
  8 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        1:00.46    1:00.57  
      28.37   32.20                                                
B - Final
  9 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ      1:01.65      59.52  
      28.08   31.44                                                
 10 Li, Alan                  16 Flushing-NY          1:00.76    1:00.56  
      28.39   32.17                                                
 11 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ           1:01.73    1:01.16  
      28.66   32.50                                                
 12 Zamalis, Jake A           16 SMAC                 1:01.97    1:01.36  
      28.93   32.43                                                
 13 Souza, Tim P              15 South Shore, MA      1:01.74    1:01.48  
      29.27   32.21                                                
 14 McMahon, Nolan M          17 Talbot County-MD     1:01.93    1:01.74  
      29.28   32.46                                                
 15 March, Christian M        17 Carroll Co.-MD       1:01.29    1:02.22  
      28.73   33.49                                                
 16 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ           1:01.98    1:02.52  
      29.06   33.46                                                
 
Event 72  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ             56.17      58.56  
      27.78   30.78                                                
  2 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA              58.91      58.84  
      27.74   31.10                                                
  3 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ             59.06      59.41  
      27.67   31.74                                                
  4 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE          58.52      59.74  
      28.26   31.48                                                
  5 Callis, Daniel            17 Chambersburg-PA        58.97      59.97  
      28.32   31.65                                                
  6 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ        56.78      59.98  
      28.59   31.39                                                
  7 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        1:01.96    1:00.46  
      28.40   32.06                                                
  8 Vujovic, Dragan           16 Burlington Co-NJ       58.42    1:00.54  
      28.41   32.13                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murray, Grant P           17 SPY                    58.09    1:00.57  
      27.73   32.84                                                
 10 Li, Alan                  16 Flushing-NY          1:00.43    1:00.76  
      28.62   32.14                                                
 11 March, Christian M        17 Carroll Co.-MD       1:00.93    1:01.29  
      28.61   32.68                                                
 12 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ        59.38    1:01.65  
      29.12   32.53                                                
 13 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ           1:00.30    1:01.73  
      29.39   32.34                                                
 14 Souza, Tim P              15 South Shore, MA      1:02.17    1:01.74  
      28.99   32.75                                                
 15 McMahon, Nolan M          17 Talbot County-MD     1:02.01    1:01.93  
      29.10   32.83                                                
 16 Zamalis, Jake A           16 SMAC                 1:01.68    1:01.97  
      29.75   32.22                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ           1:00.49    1:01.98  
      28.92   33.06                                                
 18 Green, Aaron C            16 Central Delaware     1:04.61    1:02.01  
      28.93   33.08                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ross, Daniel W            18 York-PA              1:01.09    1:02.15  
      29.24   32.91                                                
 20 Kull, Andrew R            16 Phoenixville-PA      1:05.98   J1:02.15  
      29.32   32.83                                                
 21 Strbik, Peter             15 Flushing-NY          1:00.90    1:02.27  
      29.19   33.08                                                
 22 Barnes, Porter J          16 Burlington Co-NJ     1:00.81    1:02.56  
      29.52   33.04                                                
 23 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ           1:01.42    1:02.63  
      29.57   33.06                                                
 24 Sarabia, Josef M          17 Cross Island-NY      1:02.02    1:02.84  
      29.12   33.72                                                
 25 Beck, Quinton T           17 Ridley-PA            1:03.22    1:02.99  
      29.81   33.18                                                
 26 Stewart, Noah A           16 York-PA              1:02.11    1:03.14  
      30.12   33.02                                                
 27 Perkowski, Evan A         17 WAY                  1:03.94    1:03.24  
      29.17   34.07                                                
 28 Cortez, Paolo             15 Ocean County-NJ      1:03.88    1:03.37  
      29.71   33.66                                                
 29 Christ, Tyler D           15 Reading-PA           1:05.11    1:03.52  
      30.32   33.20                                                
 30 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ           1:04.57    1:03.56  
      29.73   33.83                                                
 31 Davis, Connor W           16 Burlington Co-NJ     1:07.75    1:03.89  
      30.19   33.70                                                
 32 Riordan, Jacob A          18 Burlington Co-NJ     1:00.60    1:04.38  
      29.95   34.43                                                
 33 Preston, Cody S           15 Jennersville-PA      1:06.04    1:04.39  
      30.29   34.10                                                
 34 McNeill, Jeffrey M        17 Reading-PA           1:06.50    1:04.49  
      30.34   34.15                                                
 35 Anibal, James T           15 Rappahannock-VA      1:06.74    1:04.51  
      30.43   34.08                                                
 36 Souza, Zach H             15 South Shore, MA      1:08.02    1:04.66  
      30.25   34.41                                                
 37 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ      1:07.30    1:04.98  
      31.24   33.74                                                
 38 Stewart, Coleman M        15 York-PA              1:02.49    1:05.21  
      30.68   34.53                                                
 39 Barnes, Logan J           17 Burlington Co-NJ     1:06.14    1:05.61  
      31.23   34.38                                                
 40 Payne, Connor R           15 Ocean County-NJ      1:04.12    1:05.78  
      30.91   34.87                                                
 41 Stewart, Dan P            17 Ridley-PA            1:05.77    1:05.89  
      30.78   35.11                                                
 42 Knapp, Michael P          17 Flushing-NY          1:05.72    1:05.93  
      30.66   35.27                                                
 43 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ     1:02.88    1:05.95  
      31.09   34.86                                                
 44 Nevers, Shawn             16 Ocean County-NJ      1:04.15    1:06.14  
      30.69   35.45                                                
 45 Garber, Marcello F        15 Burlington Co-NJ     1:03.48    1:06.18  
      30.75   35.43                                                
 46 Pan, Noah                 16 Flushing-NY          1:04.88    1:06.20  
      31.18   35.02                                                
 47 Orzechowski, Drew C       17 West Monmouth-NJ     1:03.12    1:06.42  
      31.40   35.02                                                
 48 Rogatz, Henry             17 BRY                  1:05.30    1:06.60  
      30.74   35.86                                                
 49 Brown, Jacob R            15 Talbot County-MD     1:06.72    1:07.09  
      31.49   35.60                                                
 50 Brown, Joshua R           15 Talbot County-MD     1:04.75    1:07.17  
      31.55   35.62                                                
 51 Mott, Trevor T            17 East Hampton-NY      1:06.11    1:07.21  
      31.66   35.55                                                
 52 Aronson, Danny B          16 Burlington Co-NJ     1:06.19    1:07.53  
      31.99   35.54                                                
 53 Jones, Brendan M          15 SPY                  1:04.79    1:07.54  
      31.75   35.79                                                
 54 Carlozzi, Augie J         15 BRY                  1:06.69    1:07.63  
      31.92   35.71                                                
 55 Allison, Brad E           16 Rappahannock-VA      1:06.74    1:07.64  
      31.90   35.74                                                
 56 Jeong, Daniel             15 Mid-Delmarva-MD      1:07.16    1:08.30  
      31.92   36.38                                                
 57 Zheng, Donald             16 Wyckoff-NJ           1:07.94    1:08.36  
      32.31   36.05                                                
 58 Merritt, Justin T         16 SMAC                 1:07.18    1:08.83  
      32.25   36.58                                                
 59 Melleady, Connor J        17 Lionville-PA         1:07.08    1:09.35  
      32.84   36.51                                                
 60 McPherson, Will K         17 Brandywine-PA        1:07.09    1:09.56  
      32.61   36.95                                                
 61 Kint, Matthew D           15 York-PA              1:07.49    1:11.22  
      33.88   37.34                                                
 62 Lardas, Vasilios K        17 Flushing-NY          1:07.24    1:11.51  
      33.09   38.42                                                
 63 Wolfkill, Aaron M         17 SPY                  1:11.27    1:11.92  
      33.52   38.40                                                
 64 McKeehan, Jack B          15 SPY                  1:09.79    1:12.10  
      34.41   37.69                                                
 65 Gottfried, Andrew S       15 Mid-Delmarva-MD      1:08.01    1:13.36  
      34.27   39.09                                                
 66 Mills, Nathan J           15 SPY                  1:13.74    1:13.70  
      34.57   39.13                                                
 67 Kern, Benjamin            15 Burlington Co-NJ     1:08.01    1:14.02  
      35.01   39.01                                                
 68 Baker, Richie W           16 SPY                  1:16.15    1:17.05  
      36.09   40.96                                                
 69 Atkinson, Aidan P         15 SPY                  1:21.05    1:19.50  
      36.77   42.73                                                
 70 Griswold, Robert T        17 Ocean County-NJ      1:08.09    1:25.12  
      38.74   46.38                                                
 71 Simon, Hunter D           13 SPY                  1:38.76    1:39.15  
      46.52   52.63                                                
 -- Mora, Bryan               16 Western Br-DE        1:09.18   X1:06.72  
      31.76   34.96                                                
 -- Culbert, Michael A        16 Ocean County-NJ      1:06.76         DQ  
      Downward butterfly kick
      32.50   36.30                                                
 
Event 73  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA      1:06.57    1:04.86  
      30.54   34.32                                                
  2 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA            1:06.94    1:05.65  
      31.82   33.83                                                
  3 Machado, Elli R           14 Reading-PA           1:09.17    1:09.24  
      33.29   35.95                                                
  4 McAneny-Droz, Sophia      13 Western Br-DE        1:09.57    1:09.26  
      32.97   36.29                                                
  5 Wixted, Annie             13 Burlington Co-NJ     1:10.17    1:09.47  
      33.56   35.91                                                
  6 Johnson, Rachel C         13 Reading-PA           1:08.50    1:09.80  
      33.14   36.66                                                
  7 Szum, Katie J             14 GreaterNashua-NH     1:10.57    1:10.32  
      33.39   36.93                                                
  8 Rumsey, Charlotte D       13 SMAC                 1:10.09    1:11.54  
      33.58   37.96                                                
B - Final
  9 Younts, Rebecca G         14 Catonsville-MD       1:11.15    1:09.57  
      32.79   36.78                                                
 10 Ronan, Eleanor G          14 YNS                  1:10.96    1:09.90  
      33.09   36.81                                                
 11 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ     1:11.33    1:09.91  
      33.01   36.90                                                
 12 Mozoki, Olivia C          13 South Shore, MA      1:11.33    1:09.95  
      32.85   37.10                                                
 13 Austin, Tori A            14 South Shore, MA      1:11.16    1:09.97  
      32.81   37.16                                                
 14 Sun, Jessica J            14 York-PA              1:10.84    1:10.29  
      33.71   36.58                                                
 15 McCurley, Corinne E       13 Reading-PA           1:11.21    1:10.57  
      32.86   37.71                                                
 16 Hyde, Sarah L             14 Sussex-DE            1:10.76    1:11.39  
      33.88   37.51                                                
 
Event 73  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA      1:06.66    1:06.57  
      30.98   35.59                                                
  2 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA            1:06.76    1:06.94  
      31.53   35.41                                                
  3 Johnson, Rachel C         13 Reading-PA           1:09.26    1:08.50  
      32.23   36.27                                                
  4 Machado, Elli R           14 Reading-PA           1:07.29    1:09.17  
      32.24   36.93                                                
  5 McAneny-Droz, Sophia      13 Western Br-DE        1:12.26    1:09.57  
      32.72   36.85                                                
  6 Rumsey, Charlotte D       13 SMAC                 1:10.25    1:10.09  
      33.15   36.94                                                
  7 Wixted, Annie             13 Burlington Co-NJ     1:11.51    1:10.17  
      33.04   37.13                                                
  8 Szum, Katie J             14 GreaterNashua-NH     1:10.53    1:10.57  
      33.47   37.10                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hyde, Sarah L             14 Sussex-DE            1:12.05    1:10.76  
      33.56   37.20                                                
 10 Sun, Jessica J            14 York-PA              1:08.81    1:10.84  
      33.90   36.94                                                
 11 Ronan, Eleanor G          14 YNS                  1:08.86    1:10.96  
      33.56   37.40                                                
 12 Younts, Rebecca G         14 Catonsville-MD       1:09.37    1:11.15  
      33.82   37.33                                                
 13 Austin, Tori A            14 South Shore, MA      1:14.34    1:11.16  
      33.76   37.40                                                
 14 McCurley, Corinne E       13 Reading-PA           1:10.73    1:11.21  
      33.18   38.03                                                
 15 Mozoki, Olivia C          13 South Shore, MA      1:12.24    1:11.33  
      33.45   37.88                                                
 15 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ     1:07.89    1:11.33  
      33.82   37.51                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cabaron, Gabrielle A      14 Ocean County-NJ      1:11.54    1:11.45  
      34.06   37.39                                                
 18 Flanagan, Brianna         13 Wyckoff-NJ           1:10.81    1:11.73  
      33.36   38.37                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ           1:14.08    1:11.86  
      34.28   37.58                                                
 20 McManus, Maura            14 Kennett-PA           1:14.83    1:11.87  
      34.06   37.81                                                
 21 Wayne, Julianna M         14 Western Br-DE        1:12.50    1:12.38  
      34.23   38.15                                                
 22 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           1:10.72    1:12.60  
      34.17   38.43                                                
 23 Steenvoorden, Katelyn N   14 Wyckoff-NJ           1:13.70    1:13.47  
      36.12   37.35                                                
 24 Merino, Samantha A        14 Cross Island-NY      1:13.63    1:13.67  
      33.83   39.84                                                
 25 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ      1:13.13    1:13.70  
      35.11   38.59                                                
 26 Dubinski, Katie L         13 SPY                  1:14.18    1:13.88  
      34.82   39.06                                                
 27 Paff, Callie E            13 York-PA              1:14.39    1:13.93  
      35.69   38.24                                                
 28 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA            1:11.53    1:14.03  
      34.80   39.23                                                
 29 Weeks, Molly K            14 Sussex-DE            1:14.60    1:14.28  
      35.13   39.15                                                
 30 Bland, Kathryn D          14 Phoenixville-PA      1:16.46    1:14.32  
      34.68   39.64                                                
 31 Baker, Sarah M            13 Phoenixville-PA      1:16.50    1:14.38  
      34.19   40.19                                                
 32 Fanning, Audrey           13 Burlington Co-NJ     1:14.03    1:14.50  
      35.30   39.20                                                
 33 Dickert, Madison R        13 Ridley-PA            1:16.46    1:14.51  
      35.28   39.23                                                
 34 Purcell, Margaret         13 East Hampton-NY      1:15.05    1:14.55  
      36.42   38.13                                                
 35 Hyatt, Juli M             14 Wyckoff-NJ           1:14.26    1:14.76  
      34.84   39.92                                                
 36 Hansen, Morgan M          14 Phoenixville-PA      1:13.95    1:15.07  
      35.66   39.41                                                
 37 Whitman, Juliet B         14 Rappahannock-VA      1:14.81    1:15.11  
      34.67   40.44                                                
 38 Grenoble, Madi A          13 Lionville-PA         1:15.82    1:15.20  
      36.12   39.08                                                
 39 Grow, Lindsey D           14 Mid-Delmarva-MD      1:14.71    1:15.30  
      35.34   39.96                                                
 40 Blake, Kelly A            14 Western Br-DE        1:17.40    1:15.44  
      35.36   40.08                                                
 41 Pearson, Ashley N         14 Rappahannock-VA      1:18.80    1:15.56  
      36.60   38.96                                                
 42 Fry, Kylie                13 Reading-PA           1:15.78    1:15.64  
      35.69   39.95                                                
 43 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY        1:15.10    1:15.66  
      36.48   39.18                                                
 44 Jamieson, Anna C          13 South Shore, MA      1:14.22    1:15.72  
      35.93   39.79                                                
 44 Higgins, Andrea M         14 YNS                  1:16.37    1:15.72  
      35.55   40.17                                                
 46 Riggan, Maggie S          14 SMAC                 1:13.65    1:16.20  
      36.27   39.93                                                
 47 Young, Elizabeth          14 Carlisle-PA          1:17.58    1:16.30  
      36.20   40.10                                                
 48 Andrews, Abby F           13 SPY                  1:15.00    1:16.38  
      35.98   40.40                                                
 49 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ      1:12.79    1:16.39  
      36.48   39.91                                                
 50 Guerdat, Coralie          14 Wyckoff-NJ           1:18.51    1:16.66  
      36.24   40.42                                                
 51 Donnellan, Molly M        14 South Shore, MA      1:17.16    1:16.74  
      35.64   41.10                                                
 52 Redican, Emi K            13 Reston-VA            1:18.04    1:16.83  
      36.89   39.94                                                
 53 O'Brien, Carly C          14 SPY                  1:14.80    1:16.95  
      36.02   40.93                                                
 54 Heitkamp, Katerina M      14 South Shore, MA      1:19.17    1:17.00  
      36.45   40.55                                                
 55 May, Sophie N             14 Jennersville-PA      1:17.93    1:17.06  
      36.00   41.06                                                
 56 Pluckhorn, Eliza          14 Burlington Co-NJ     1:15.08    1:17.26  
      36.43   40.83                                                
 57 Barnes, Cydney A          13 Central Delaware     1:16.14    1:17.31  
      35.78   41.53                                                
 58 Bilello, Adrienne M       14 Burlington Co-NJ     1:15.97    1:17.57  
      37.05   40.52                                                
 59 Betancourt, Mikayla V     14 Frederick-MD         1:19.15    1:17.60  
      36.23   41.37                                                
 60 Longenecker, Emily D      14 Western Br-DE        1:19.17    1:17.65  
      36.66   40.99                                                
 61 Mancuso, Chiara           14 Lansdowne-PA         1:16.12    1:17.70  
      36.51   41.19                                                
 62 Murphy, Rosalia           13 Lansdowne-PA         1:19.06    1:17.72  
      36.20   41.52                                                
 63 Younts, Sara E            13 Catonsville-MD       1:17.88    1:18.18  
      37.70   40.48                                                
 64 Ackerman, Julia E         14 Ocean County-NJ      1:15.27    1:18.21  
      36.96   41.25                                                
 65 Dumdey, Mattea            13 GreaterNashua-NH     1:18.67    1:18.35  
      36.85   41.50                                                
 66 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD      1:17.18    1:18.49  
      37.92   40.57                                                
 67 Cotter, Katherine         13 Burlington Co-NJ     1:15.74    1:18.65  
      37.22   41.43                                                
 68 Semisch, Hayden R         13 Phoenixville-PA      1:17.09    1:18.80  
      36.85   41.95                                                
 69 Iatesta, Risa             13 Lansdowne-PA         1:15.59    1:18.84  
      37.02   41.82                                                
 70 Martin, Kylie R           13 York-PA              1:19.28    1:19.12  
      37.57   41.55                                                
 71 Tate, Ellie G             14 Carlisle-PA          1:16.63    1:19.20  
      36.69   42.51                                                
 72 Bogetti, Georgie J        14 East Hampton-NY      1:15.68    1:19.30  
      36.76   42.54                                                
 73 Stankus, Kailey           14 Burlington Co-NJ     1:19.12    1:19.41  
      36.75   42.66                                                
 74 Park, Sarah               13 Wyckoff-NJ           1:19.16    1:19.53  
      37.50   42.03                                                
 75 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ      1:16.28    1:19.78  
      37.64   42.14                                                
 76 Oechsli, Saige M          13 Mid-Delmarva-MD      1:18.89    1:20.11  
      38.12   41.99                                                
 77 Guo, Karinna              13 Wyckoff-NJ           1:19.04    1:20.15  
      38.16   41.99                                                
 78 Colasurdo, Alexis         14 Ocean County-NJ      1:15.23    1:20.21  
      37.84   42.37                                                
 79 Stoner, Maddi R           14 York-PA              1:16.73    1:20.48  
      38.03   42.45                                                
 80 Smith, Eve H              14 YNS                  1:18.93    1:20.65  
      38.77   41.88                                                
 81 Weems, Tori R             14 Talbot County-MD     1:18.23    1:20.81  
      38.43   42.38                                                
 82 Wayne, Cassie R           14 GreaterNashua-NH     1:19.32    1:20.98  
      37.85   43.13                                                
 83 Owens, Shannon V          14 SPY                  1:18.80    1:21.69  
      37.74   43.95                                                
 84 Brousseau, Tori F         14 Phoenixville-PA      1:19.02    1:22.01  
      38.74   43.27                                                
 85 Policari, Jordan          13 West Monmouth-NJ     1:19.32    1:22.96  
      39.32   43.64                                                
 86 Roros, Andreanna C        13 SPY                  1:23.80    1:23.67  
      40.36   43.31                                                
 87 Whaling, Isabel C         14 SPY                  1:28.07    1:23.99  
      39.26   44.73                                                
 88 Carbo, Colby R            13 SPY                  1:24.76    1:24.29  
      39.34   44.95                                                
 89 Kulp, Abby R              13 SPY                  1:26.69    1:25.50  
      40.71   44.79                                                
 90 Nathan, Casey P           13 SPY                  1:26.25    1:25.77  
      40.25   45.52                                                
 91 Kozel, Emily N            13 SPY                  1:24.81    1:25.89  
      40.20   45.69                                                
 92 Wright, Chloe E           13 SPY                  1:27.53    1:28.93  
      41.24   47.69                                                
 93 McGrady, Emma E           14 SPY                  1:27.34    1:29.58  
      42.47   47.11                                                
 94 Johnson, Maile J          13 SPY                  1:32.45    1:33.63  
      43.61   50.02                                                
 95 Morgan, Emily J           14 SPY                  1:35.55    1:34.71  
      44.83   49.88                                                
 96 Carlson, Maggie B         13 SPY                  1:34.57    1:35.15  
      44.45   50.70                                                
 -- Noll, Brandi M            13 Reading-PA           1:19.08   X1:18.98  
      36.01   42.97                                                
 -- Kilama, Atim              13 BRY                  1:22.06   X1:20.93  
      39.76   41.17                                                
 -- Ciccarelli, Kira          14 West Chester-PA      1:25.56   X1:22.68  
      40.18   42.50                                                
 
Event 74  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sears, David D            14 SPY                  1:02.83    1:00.93  
      28.88   32.05                                                
  2 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA      1:04.22    1:02.23  
      30.00   32.23                                                
  3 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     1:05.41    1:04.05  
      30.58   33.47                                                
  4 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ           1:06.17    1:04.23  
      30.25   33.98                                                
  5 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         1:04.59    1:04.71  
      30.45   34.26                                                
  6 Delacruz, Dylan           13 Ocean County-NJ      1:05.15    1:05.02  
      30.85   34.17                                                
  7 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ           1:06.56    1:05.09  
      31.13   33.96                                                
  8 Ellis, Tyler              14 Reston-VA            1:05.52    1:05.92  
      31.48   34.44                                                
B - Final
  9 McNally, Patrick M        13 Western Br-DE        1:07.76    1:06.72  
      31.94   34.78                                                
 10 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA          1:08.65    1:07.07  
      32.00   35.07                                                
 11 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ     1:07.88    1:07.12  
      31.33   35.79                                                
 12 Smith, Ryan T             14 Ridley-PA            1:08.75    1:07.41  
      32.02   35.39                                                
 13 Weiner, Ian D             14 SPY                  1:08.53    1:07.46  
      31.56   35.90                                                
 14 Gardner, Ben C            14 Talbot County-MD     1:08.06    1:07.67  
      31.78   35.89                                                
 15 Keck, Hunter              14 Reading-PA           1:09.03    1:08.75  
      32.73   36.02                                                
 16 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ           1:09.56    1:09.04  
      32.70   36.34                                                
 
Event 74  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sears, David D            14 SPY                  1:00.16    1:02.83  
      29.90   32.93                                                
  2 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA      1:03.47    1:04.22  
      30.52   33.70                                                
  3 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         1:06.97    1:04.59  
      30.97   33.62                                                
  4 Delacruz, Dylan           13 Ocean County-NJ      1:04.44    1:05.15  
      31.02   34.13                                                
  5 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     1:01.03    1:05.41  
      30.88   34.53                                                
  6 Ellis, Tyler              14 Reston-VA            1:06.54    1:05.52  
      31.08   34.44                                                
  7 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ           1:05.13    1:06.17  
      31.74   34.43                                                
  8 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ           1:09.21    1:06.56  
      31.69   34.87                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wayne, Dominic M          14 Western Br-DE        1:07.56    1:07.17  
      31.79   35.38                                                
 10 McNally, Patrick M        13 Western Br-DE        1:11.41    1:07.76  
      32.25   35.51                                                
 11 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ     1:07.68    1:07.88  
      31.81   36.07                                                
 12 Gardner, Ben C            14 Talbot County-MD     1:08.40    1:08.06  
      32.12   35.94                                                
 13 Weiner, Ian D             14 SPY                  1:12.57    1:08.53  
      32.24   36.29                                                
 14 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA          1:11.79    1:08.65  
      32.58   36.07                                                
 15 Smith, Ryan T             14 Ridley-PA            1:12.32    1:08.75  
      32.08   36.67                                                
 16 Keck, Hunter              14 Reading-PA           1:09.18    1:09.03  
      33.15   35.88                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ           1:16.14    1:09.56  
      32.95   36.61                                                
 18 Schiff, Aaron M           14 Burlington Co-NJ     1:10.16    1:09.61  
      32.73   36.88                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Searle, Stephen L         14 Jennersville-PA      1:11.37    1:09.70  
      33.20   36.50                                                
 20 Yeung, Eric               14 Ocean County-NJ      1:09.57    1:09.99  
      32.92   37.07                                                
 21 Yang, Nicholas Y          14 BRY                  1:11.54    1:10.64  
      34.55   36.09                                                
 22 Tse, Jade M               13 Cross Island-NY      1:10.80    1:10.72  
      33.19   37.53                                                
 23 Drallios, Konstantin      14 Flushing-NY          1:11.02    1:10.88  
      33.18   37.70                                                
 24 Eichberg, Dylan A         13 Rappahannock-VA      1:15.39    1:11.22  
      32.74   38.48                                                
 25 Mitchell, Alexander W     13 Ridley-PA            1:10.98    1:11.24  
      34.36   36.88                                                
 26 Zheng, Ian                13 Cumberland-MD        1:12.68    1:11.32  
      33.12   38.20                                                
 27 Labenski, Mitchell        14 Lionville-PA         1:13.99    1:11.42  
      34.23   37.19                                                
 28 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ           1:09.41    1:11.62  
      33.06   38.56                                                
 29 Anzano, Kent              13 Ocean County-NJ      1:11.69    1:11.63  
      33.78   37.85                                                
 30 Ni, John Z                13 Wyckoff-NJ           1:09.94    1:11.66  
      33.32   38.34                                                
 31 Pressly, John P           14 Frederick-MD         1:11.06    1:11.67  
      33.82   37.85                                                
 32 Yancey, Oliver C          14 Ridley-PA            1:12.36    1:11.70  
      33.63   38.07                                                
 33 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ     1:09.23    1:11.96  
      33.87   38.09                                                
 34 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        1:14.41    1:12.31  
      34.32   37.99                                                
 35 Harris, Graham W          14 Wyckoff-NJ           1:13.14    1:12.43  
      34.09   38.34                                                
 36 Maryash, Ronnie P         13 Wyckoff-NJ           1:16.76    1:12.50  
      34.66   37.84                                                
 37 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ      1:08.78    1:12.61  
      34.66   37.95                                                
 38 Klemm, Max C              14 Catonsville-MD       1:12.28    1:12.77  
      33.14   39.63                                                
 39 Brierley, Christian J     14 East Hampton-NY      1:11.99    1:12.80  
      34.37   38.43                                                
 39 Tascione, Matthew A       14 Kennett-PA           1:11.44    1:12.80  
      34.39   38.41                                                
 41 Mood, Collin M            14 Frederick-MD         1:14.94    1:12.81  
      33.60   39.21                                                
 42 Gatchalian, Kyle C        14 West Monmouth-NJ     1:14.29    1:12.91  
      34.07   38.84                                                
 43 Carl, Jaison A            14 Ridley-PA            1:11.57    1:13.03  
      33.89   39.14                                                
 44 Sultana, Matthew J        14 Flushing-NY          1:14.53    1:13.09  
      34.57   38.52                                                
 45 Lucas, Connor             13 Huntington-NY        1:14.67    1:13.13  
      34.64   38.49                                                
 46 White, David W            13 York-PA              1:13.32    1:13.19  
      34.62   38.57                                                
 47 Dunn, Coby N              14 Ocean County-NJ      1:12.34    1:13.30  
      34.35   38.95                                                
 48 Smits, Matthew J          14 Wyckoff-NJ           1:16.35    1:13.38  
      34.97   38.41                                                
 49 Blackmon, Solomon D       13 Reston-VA            1:14.59    1:13.39  
      33.71   39.68                                                
 50 Schurer, Thomas           13 Burlington Co-NJ     1:14.10    1:13.53  
      35.14   38.39                                                
 51 Haefner, Wilson G         14 Lionville-PA         1:15.51    1:13.56  
      34.44   39.12                                                
 52 Raiken, Evan J            13 Burlington Co-NJ     1:12.60    1:13.57  
      34.66   38.91                                                
 53 Stevens, Jack T           14 Talbot County-MD     1:16.06    1:13.82  
      34.30   39.52                                                
 54 Hoagland, Liam            13 West Monmouth-NJ     1:13.63    1:14.32  
      34.63   39.69                                                
 55 Donlevy, Billy            14 Cross Island-NY      1:13.16    1:14.42  
      35.01   39.41                                                
 56 Hwang, Ethan Y            13 Howard County-MD     1:12.13    1:14.50  
      33.99   40.51                                                
 57 Ferg, Andrew S            14 York-PA              1:13.17    1:14.52  
      35.32   39.20                                                
 58 Tran, Thomas V            14 South Shore, MA      1:15.37    1:14.66  
      34.62   40.04                                                
 59 Lengel, Jason V           13 Jennersville-PA      1:11.99    1:14.96  
      34.96   40.00                                                
 60 Shepard, Noah G           14 Burlington Co-NJ     1:11.93    1:15.04  
      35.72   39.32                                                
 61 Kim, Timothy J            14 Flushing-NY          1:16.08    1:15.42  
      35.20   40.22                                                
 62 Connolly, Timothy J       13 South Shore, MA      1:16.58    1:15.48  
      35.36   40.12                                                
 63 Tweedie, Matthew A        14 Phoenixville-PA      1:16.11    1:15.74  
      36.02   39.72                                                
 64 Hughes, Conor P           13 South Shore, MA      1:16.90    1:15.81  
      35.66   40.15                                                
 65 Estok, Sawyer J           13 Frederick-MD         1:15.76    1:16.04  
      36.16   39.88                                                
 66 George, Michael J         14 Reston-VA            1:16.71    1:16.22  
      36.02   40.20                                                
 67 Nguyen, Tristan           13 West Monmouth-NJ     1:16.62    1:16.26  
      36.51   39.75                                                
 68 McConnell, Jack           14 Lansdowne-PA         1:16.75    1:16.28  
      35.11   41.17                                                
 69 Teague, Charles A         14 BRY                  1:15.98    1:16.31  
      36.42   39.89                                                
 70 Fanelli, Ryan             13 Burlington Co-NJ     1:16.34    1:18.87  
      37.36   41.51                                                
 71 Maloy, Ryan M             13 SPY                  1:20.30    1:19.31  
      37.24   42.07                                                
 72 Clokey, Mitchell J        14 SPY                  1:20.72    1:19.61  
      37.28   42.33                                                
 73 D'Amato, Vincent          13 West Monmouth-NJ     1:16.71    1:19.84  
      36.58   43.26                                                
 74 Muessig, James W          14 SPY                  1:18.86    1:19.95  
      37.76   42.19                                                
 75 Greenwood, Jacob          13 Chambersburg-PA      1:16.78    1:20.27  
      37.24   43.03                                                
 76 Kubista, Collin A         14 SPY                  1:19.76    1:21.35  
      38.39   42.96                                                
 77 Sames, Benjamin D         14 SPY                  1:24.14    1:21.87  
      37.88   43.99                                                
 78 Schwenk, Connor C         13 SPY                  1:22.40    1:24.48  
      40.79   43.69                                                
 79 Hussey, Reid L            14 SPY                  1:24.02    1:24.52  
      40.85   43.67                                                
 80 Fernandez, Danny J        13 SPY                  1:21.62    1:24.67  
      39.48   45.19                                                
 81 Douglas, Teddy R          13 SPY                  1:25.69    1:25.24  
      40.45   44.79                                                
 82 Languell, Christopher J   13 SPY                  1:28.10    1:26.47  
      40.12   46.35                                                
 83 Coble, Scott A            13 SPY                  1:45.91    1:31.07  
      43.17   47.90                                                
 84 Marchetti, Zybo Z         13 SPY                  1:37.10    1:31.63  
      42.43   49.20                                                
 85 Wilson, Jake F            13 SPY                  1:33.82    1:34.83  
      43.24   51.59                                                
 86 Martin, Jake D            13 SPY                  1:39.08    1:40.52  
      48.07   52.45                                                
 87 Amlong, Liam P            13 SPY                  1:40.26    1:42.42  
      47.64   54.78                                                
 88 Burton, Jimmy K           13 SPY                  1:42.74    1:44.69  
      49.42   55.27                                                
 
Event 75  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA              2:05.36    2:00.89  
      27.98   31.28   31.62   30.01                                
  2 Small, Meghan N           15 York-PA              2:06.46    2:02.22  
      27.75   30.97   31.62   31.88                                
  3 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ     2:05.30    2:04.77  
      27.94   32.05   32.30   32.48                                
  4 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA              2:08.05    2:08.07  
      28.52   32.26   32.82   34.47                                
  5 Calocino, Jillian M       15 Wyckoff-NJ           2:12.49    2:10.04  
      28.82   32.90   34.09   34.23                                
  6 Arnold, Jessie L          16 SMAC                 2:12.13    2:10.57  
      28.87   32.65   33.89   35.16                                
  7 Sizemore, Karah M         16 Rappahannock-VA      2:12.40    2:12.11  
      29.51   33.15   34.47   34.98                                
  8 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     2:12.41    2:14.97  
      30.09   34.92   35.72   34.24                                
B - Final
  9 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ     2:12.89    2:09.15  
      28.08   32.62   33.95   34.50                                
 10 Timuscuk, Gabriella E     16 Burlington Co-NJ     2:14.04    2:11.76  
      29.15   32.53   34.58   35.50                                
 11 Molloy, Marianne          15 Ocean County-NJ      2:13.40    2:12.29  
      29.18   33.38   34.87   34.86                                
 12 Bauman, Alden C           17 SPY                  2:14.14    2:12.89  
      29.59   33.31   34.33   35.66                                
 13 Hunt, Norah M             15 SMAC                 2:13.98    2:13.29  
      29.57   33.45 1:10.27                                        
 14 Thomas, Maddy A           16 York-PA              2:13.38    2:13.30  
      29.93   33.63   34.86   34.88                                
 15 Belloff, Lauren J         16 SPY                  2:15.64    2:15.18  
      29.38   33.15   35.56   37.09                                
 16 Worrell, Taylor N         17 Burlington Co-NJ     2:14.91    2:15.27  
      29.32   33.47   35.43   37.05                                
 
Event 75  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ     2:03.50    2:05.30  
      27.97   31.91   33.04   32.38                                
  2 Harnish, Courtney N       14 York-PA              1:59.39    2:05.36  
      28.95   32.52   32.75   31.14                                
  3 Small, Meghan N           15 York-PA              2:06.03    2:06.46  
      29.18   32.20   32.74   32.34                                
  4 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA              2:04.44    2:08.05  
      28.28   32.54   33.60   33.63                                
  5 Arnold, Jessie L          16 SMAC                 2:11.23    2:12.13  
      29.49   33.51   34.61   34.52                                
  6 Sizemore, Karah M         16 Rappahannock-VA      2:09.38    2:12.40  
      29.66   33.69   34.67   34.38                                
  7 Mullin, Melissa           18 Burlington Co-NJ     2:08.87    2:12.41  
      30.14   34.02   34.70   33.55                                
  8 Calocino, Jillian M       15 Wyckoff-NJ           2:12.16    2:12.49  
      29.44   33.36   34.68   35.01                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ     2:09.45    2:12.89  
      28.87   33.24   35.53   35.25                                
 10 Thomas, Maddy A           16 York-PA              2:10.93    2:13.38  
      30.00   34.05   35.09   34.24                                
 11 Molloy, Marianne          15 Ocean County-NJ      2:12.41    2:13.40  
      30.15   33.43   34.61   35.21                                
 12 Hunt, Norah M             15 SMAC                 2:06.71    2:13.98  
      30.15   33.89   34.76   35.18                                
 13 Timuscuk, Gabriella E     16 Burlington Co-NJ     2:11.48    2:14.04  
      30.25   33.74   34.37   35.68                                
 14 Bauman, Alden C           17 SPY                  2:08.89    2:14.14  
      30.16   33.87   34.89   35.22                                
 15 Worrell, Taylor N         17 Burlington Co-NJ     2:06.07    2:14.91  
      29.26   33.49   35.29   36.87                                
 16 Belloff, Lauren J         16 SPY                  2:16.80    2:15.64  
      29.54   33.38   35.70   37.02                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Showers, Rachel M         16 Rappahannock-VA      2:10.60    2:15.87  
      29.48   34.22   35.71   36.46                                
 18 Adams, Julia T            16 Reading-PA           2:16.63    2:15.90  
      30.19   34.74   36.54   34.43                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Oberlander, Kacey B       15 York-PA              2:06.36    2:16.18  
      31.10   34.61   34.91   35.56                                
 20 Wineinger, Kara E         16 Rappahannock-VA      2:15.59    2:16.24  
      29.84   33.97   35.76   36.67                                
 21 Vaughn, Carley E          15 York-PA              2:16.31    2:16.48  
      31.91   35.11   35.44   34.02                                
 22 Arana, Jennifer           17 Flushing-NY          2:10.34    2:16.67  
      30.12   34.33   35.65   36.57                                
 23 Wood, Laura E             16 Rappahannock-VA      2:18.37    2:16.70  
      28.99   34.09   37.23   36.39                                
 24 Perry, Julia E            17 Wyckoff-NJ           2:21.05    2:17.43  
      29.97   34.98   36.67   35.81                                
 25 Lu, YangYang P            16 York-PA              2:11.50    2:17.70  
      30.57   34.03   36.14   36.96                                
 26 Rush, Megan A             16 Mid-Delmarva-MD      2:18.80    2:18.03  
      30.62   34.98   35.41   37.02                                
 27 Cardow, Allison E         17 Ridley-PA            2:17.37    2:18.04  
      29.23   33.75   36.24   38.82                                
 28 Biagioli, Isabella A      15 Wyckoff-NJ           2:20.47    2:19.35  
      31.00   35.72   36.46   36.17                                
 29 Farina, Nicole L          17 BRY                  2:08.92    2:19.38  
      30.38   34.26   37.97   36.77                                
 30 Orr, Kayla                15 Western Br-DE        2:16.27    2:19.47  
      31.39   35.36   36.63   36.09                                
 31 Chiang, Sophia S          16 West Monmouth-NJ     2:21.05    2:19.66  
      30.59   34.31   36.43   38.33                                
 32 Altchiler, Emily M        15 Huntington-NY        2:18.69    2:21.13  
      31.52   35.89   36.80   36.92                                
 33 Kelly, Natalie E          15 Burlington Co-NJ     2:18.75    2:21.54  
      31.39   35.29   37.70   37.16                                
 34 Koenig, Casey L           16 Wyckoff-NJ           2:13.89    2:22.00  
      31.21   35.54   37.41   37.84                                
 35 Broome, Nikki             15 Burlington Co-NJ     2:24.24    2:22.58  
      30.82   35.07   38.14   38.55                                
 36 Johnson, Annalee I        16 Rappahannock-VA      2:11.25    2:22.77  
      30.50   35.48   37.76   39.03                                
 37 Timuscuk, Maria A         17 Burlington Co-NJ     2:25.00    2:23.23  
      32.41   36.57   35.31   38.94                                
 38 Lawrence, Olivia C        17 South Shore, MA      2:21.80    2:23.39  
      32.04   36.64   37.04   37.67                                
 39 Slocomb, Tessa A          15 Western Br-DE        2:27.75    2:23.54  
      31.04   35.30   38.11   39.09                                
 40 Kling, Abby M             16 York-PA              2:21.21    2:23.64  
      32.91   36.63   37.18   36.92                                
 41 Bromley, Alex L           15 Burlington Co-NJ     2:26.41    2:23.66  
      30.16   35.65   38.95   38.90                                
 42 Atkinson, Allison N       17 SPY                  2:15.83    2:23.70  
      30.97   35.73   38.13   38.87                                
 43 Gleason, Breanna          15 Burlington Co-NJ     2:14.86    2:23.93  
      31.65   37.14   37.46   37.68                                
 44 Mora, Maile A             12 West Monmouth-NJ     2:27.73    2:24.04  
      32.25   36.22   37.70   37.87                                
 45 Miller, Jordan K          15 SMAC                 2:15.66    2:24.13  
      32.43   36.24   37.54   37.92                                
 46 Myers, Annie M            15 SPY                  2:34.55    2:32.19  
      34.00   38.56   40.07   39.56                                
 47 Bohny, Meghan D           17 SPY                  2:33.76    2:32.62  
      32.87   37.78   40.14   41.83                                
 48 Riley, Grace C            16 Mid-Delmarva-MD      2:26.89    2:33.79  
      33.99   39.77   40.15   39.88                                
 49 Yadoff, Jamie H           15 Wyckoff-NJ           2:24.01    2:33.81  
      31.62   38.58   42.21   41.40                                
 -- Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ           2:22.00   X2:19.06  
      30.99   35.70   36.72   35.65                                
 -- Ramsland, Izzy H          16 Jennersville-PA      2:28.79   X2:21.97  
      30.54   36.46   36.46   38.51                                
 -- Neggia, Susan E           16 Wyckoff-NJ           2:35.44   X2:30.36  
      33.03   38.20   40.39   38.74                                
 -- DeSernia, Kathryn A       16 Wyckoff-NJ           2:36.63   X2:37.31  
      32.41   40.56   42.41   41.93                                
 -- Baumgardner, Juliana Q    12 WAY                  2:50.48   X2:51.68  
      36.27   43.53   47.53   44.35                                
 
Event 76  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ           1:56.98    1:52.31  
      24.32   28.09   29.74   30.16                                
  2 Kogut, Dougie A           17 SPY                  1:59.57    1:53.31  
      24.74   28.95   29.15   30.47                                
  3 Runfola, Tim              16 Burlington Co-NJ     1:55.79    1:55.91  
      25.50   28.95   30.81   30.65                                
  4 Francis, Ben M            16 York-PA              1:58.40    1:56.81  
      25.77   29.80   30.06   31.18                                
  5 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA      1:58.54    1:57.35  
      26.03   29.04   30.45   31.83                                
  6 Groff, Trent D            16 Reading-PA           1:59.84    1:58.02  
      26.49   29.52   30.43   31.58                                
  7 North, Dylan J            15 York-PA              1:59.40    1:59.96  
      27.08   30.21   31.00   31.67                                
  8 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ      1:58.55    2:00.68  
      26.42   30.15   31.99   32.12                                
B - Final
  9 Smith, Ben C              18 Ocean County-NJ      2:00.04    1:59.23  
      26.54   31.09   31.70   29.90                                
 10 Tunno, Conor F            17 Lionville-PA         2:01.48    1:59.82  
      26.75   30.12   31.04   31.91                                
 11 Souza, Zach H             15 South Shore, MA      2:01.49    1:59.86  
      26.62   30.30   31.29   31.65                                
 12 Mooers, Henry D           15 South Shore, MA      2:01.63    2:00.31  
      27.55   29.86   31.19   31.71                                
 13 King, Chance T            18 York-PA              2:00.75    2:00.52  
      27.17   30.48   31.81   31.06                                
 14 Fisher, Ryder H           16 Reading-PA           2:02.37    2:00.96  
      26.10   30.44   31.92   32.50                                
 15 Biagioli, Francis P       15 Wyckoff-NJ           2:02.04    2:01.12  
      27.39   30.37   31.51   31.85                                
 16 Rosenberger, Daniel J     15 Ridley-PA            2:02.47    2:02.36  
      26.37   30.27   31.62   34.10                                
 
Event 76  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Runfola, Tim              16 Burlington Co-NJ     1:56.26    1:55.79  
      26.22   29.57   29.70   30.30                                
  2 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ           1:51.75    1:56.98  
      25.46   29.58   31.64   30.30                                
  3 Francis, Ben M            16 York-PA              1:54.84    1:58.40  
      25.74   30.71   31.32   30.63                                
  4 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA      1:58.95    1:58.54  
      26.53   30.47   29.83   31.71                                
  5 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ      1:59.78    1:58.55  
      26.82   29.55   30.39   31.79                                
  6 North, Dylan J            15 York-PA              1:58.52    1:59.40  
      26.77   29.89   30.63   32.11                                
  7 Kogut, Dougie A           17 SPY                  1:54.24    1:59.57  
      26.52   30.29   30.98   31.78                                
  8 Groff, Trent D            16 Reading-PA           2:00.88    1:59.84  
      25.79   30.14   31.31   32.60                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Ben C              18 Ocean County-NJ      1:55.05    2:00.04  
      26.73   30.60   31.46   31.25                                
 10 King, Chance T            18 York-PA              1:55.21    2:00.75  
      26.80   30.05   31.79   32.11                                
 11 Rogatz, Henry             17 BRY                  1:58.11    2:00.87  
      27.75   30.68   31.34   31.10                                
 12 Tunno, Conor F            17 Lionville-PA         2:01.72    2:01.48  
      27.20   30.52   31.11   32.65                                
 13 Souza, Zach H             15 South Shore, MA      2:02.20    2:01.49  
      27.93   31.65   31.37   30.54                                
 14 Mooers, Henry D           15 South Shore, MA      2:03.04    2:01.63  
      27.98   30.18   31.32   32.15                                
 15 Biagioli, Francis P       15 Wyckoff-NJ           2:00.69    2:02.04  
      27.75   31.00   31.70   31.59                                
 16 Fisher, Ryder H           16 Reading-PA           2:05.56    2:02.37  
      26.59   30.47   32.13   33.18                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rosenberger, Daniel J     15 Ridley-PA            2:00.53    2:02.47  
      27.25   30.20   32.58   32.44                                
 18 Caffrey, Ryan             17 Burlington Co-NJ     2:15.66    2:02.62  
      26.67   30.65   31.94   33.36                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morgan-Scott, Luke A      18 BRY                  1:59.76    2:03.01  
      26.89   31.13   32.10   32.89                                
 20 Souza, Tim P              15 South Shore, MA      2:04.90    2:03.08  
      28.65   31.96   31.22   31.25                                
 21 Buckley, Gregory F        16 Kennett-PA           1:57.01    2:03.31  
      25.90   31.09   32.29   34.03                                
 22 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE            2:03.37    2:03.75  
      26.40   30.44   32.86   34.05                                
 23 Carey, Bobby F            16 SMAC                 2:02.11    2:03.90  
      27.87   31.31   32.25   32.47                                
 24 Rastelli, Alex J          15 South Shore, MA      2:03.04    2:04.11  
      26.35   30.44   31.91   35.41                                
 25 Finnegan, Brendan M       15 Burlington Co-NJ     2:01.17    2:04.17  
      26.95   30.52   32.88   33.82                                
 26 Fuller, Sam M             16 SPY                  2:02.01    2:04.66  
      27.59   31.93   32.87   32.27                                
 27 McNamara, Colin C         18 Phoenixville-PA      2:06.30    2:04.86  
      27.25   31.33   32.42   33.86                                
 28 Jones, Brendan M          15 SPY                  2:04.78    2:05.63  
      27.96   32.11   32.77   32.79                                
 29 Merritt, Justin T         16 SMAC                 2:03.99    2:07.00  
      27.84   31.61   33.07   34.48                                
 30 Buzdygon, David A         17 BRY                  2:06.80    2:07.32  
      28.53   32.45   33.29   33.05                                
 31 Park, William             15 Wyckoff-NJ           2:05.27    2:07.35  
      27.78   31.93   33.08   34.56                                
 32 Winchester, Logan         17 Reading-PA           2:14.18    2:07.49  
      27.73   32.18   33.56   34.02                                
 33 Field, Francis L          17 BRY                  2:08.99    2:08.78  
      28.83   33.27   32.76   33.92                                
 34 Stewart, Noah A           16 York-PA              1:57.10    2:09.21  
      27.80   32.13   34.59   34.69                                
 35 Chang, Raymond K          17 Howard County-MD     2:14.26    2:09.45  
      26.72   30.98   34.00   37.75                                
 36 Zhang, Robin              16 Phoenixville-PA      2:07.78    2:09.70  
      28.33   32.35   35.18   33.84                                
 37 Brant, Michael D          16 Western Br-DE        2:11.69    2:10.24  
      28.52   32.62   33.66   35.44                                
 38 Hoagland, Jack G          15 West Monmouth-NJ     2:05.64    2:10.28  
      28.40   32.61   34.15   35.12                                
 39 Tenner, Alexander P       18 Ocean County-NJ      2:01.06    2:10.36  
      27.75   31.40   34.19   37.02                                
 40 Smith, Evan               16 North Penn-PA        2:09.60    2:10.55  
      27.91   33.04   35.46   34.14                                
 41 Greer, Logan E            17 Brandywine-PA        2:12.59    2:10.57  
      28.99   33.00   34.25   34.33                                
 42 Lee, Anthony              16 Talbot County-MD     2:12.27    2:10.91  
      28.19   32.44   34.77   35.51                                
 43 McDermott, Jake P         16 Jennersville-PA      2:18.59    2:11.05  
      28.18   33.07   33.79   36.01                                
 44 Culbert, Michael A        16 Ocean County-NJ      2:05.48    2:12.23  
      29.03   33.08   34.82   35.30                                
 45 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ     2:11.71    2:12.24  
      26.85   32.49   36.01   36.89                                
 46 Guindine, Lawrence        15 Wyckoff-NJ           2:14.02    2:12.42  
      29.51   33.39   34.46   35.06                                
 47 Smith, Adam M             16 SPY                  2:15.75    2:13.20  
      29.15   32.44   34.68   36.93                                
 48 Schroeder, Liam C         15 Brandywine-PA        2:14.79    2:13.61  
      28.94   33.71   35.80   35.16                                
 49 Anibal, James T           15 Rappahannock-VA      2:07.18    2:13.69  
      29.06   34.40   35.23   35.00                                
 50 Howell, Billy J           18 Rappahannock-VA      2:21.00    2:13.81  
      28.76   35.13   34.74   35.18                                
 51 Allison, Brad E           16 Rappahannock-VA      2:06.21    2:14.25  
      28.49   33.42   35.04   37.30                                
 52 Gottfried, Andrew S       15 Mid-Delmarva-MD      2:21.45    2:14.90  
      29.65   33.38   35.82   36.05                                
 53 Smits, David J            16 Wyckoff-NJ           2:18.66    2:15.02  
      29.14   33.54   36.75   35.59                                
 54 Meek, Parker H            17 Howard County-MD     2:21.09    2:15.14  
      28.81   33.34   36.50   36.49                                
 55 Kogut, Richie W           15 SPY                  2:09.45    2:16.00  
      29.56   34.83   35.57   36.04                                
 56 Donahue, Brian P          15 Wyckoff-NJ           2:17.78    2:16.47  
      29.04   33.61   36.25   37.57                                
 57 Volm, Zach                15 Burlington Co-NJ     2:20.09    2:16.71  
      29.36   34.16   36.60   36.59                                
 58 Buckley, Joseph J         18 West Monmouth-NJ     2:11.98    2:16.95  
      29.57   33.75   35.64   37.99                                
 59 Masciandaro, Nicholas     15 Burlington Co-NJ     2:21.18    2:17.26  
      29.79   34.26   36.41   36.80                                
 60 Flowers, Alexander A      15 SMAC                 2:18.87    2:17.41  
      30.32   34.26   36.06   36.77                                
 61 Mora, Bryan               16 Western Br-DE        2:21.73    2:17.66  
      28.91   34.49   36.97   37.29                                
 62 McBride, Colin            16 Burlington Co-NJ     2:16.56    2:17.95  
      28.80   34.60   36.55   38.00                                
 63 Suatengco, Brian V        17 Ocean County-NJ      2:15.45    2:18.08  
      30.21   34.40   36.19   37.28                                
 64 Rubino, Kendrick M        16 GreaterNashua-NH     2:13.17    2:18.10  
      29.14   33.16   35.98   39.82                                
 65 Muessig, Pierce C         17 SPY                  2:14.99    2:19.27  
      29.37   34.64   37.42   37.84                                
 66 Benchoff, Darek P         15 WAY                  2:21.46    2:19.50  
      30.24   36.21   36.78   36.27                                
 67 Akhavan, Ryan V           15 SPY                  2:24.52    2:20.82  
      30.63   35.65   37.75   36.79                                
 68 Kim, Noah P               15 Wyckoff-NJ           2:19.64    2:23.96  
      30.45   35.31   38.87   39.33                                
 69 Silverman, Jeremy D       15 Wyckoff-NJ           2:20.35    2:24.38  
      30.04   35.14   38.21   40.99                                
 70 Asanjarani, Jonathan D    17 Cross Island-NY      2:17.50    2:27.53  
      31.14   36.60   39.72   40.07                                
 -- Links, Jon D              15 Wyckoff-NJ           2:14.56   X2:10.78  
      28.04   33.12   34.57   35.05                                
 -- Howard, Matt J            15 Rappahannock-VA      2:18.78         DQ  
      False start
      28.49   34.82   37.05   38.36                                
 -- Harrison, William L       16 Flushing-NY          1:53.31        DFS  
      Declared false start
 -- Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ     1:55.12        DFS  
      Declared false start
 
Event 77  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA      2:07.13    2:04.24  
      28.04   31.46   32.16   32.58                                
  2 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA      2:11.56    2:08.38  
      29.92   33.05   32.92   32.49                                
  3 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           2:12.52    2:11.33  
      29.05   32.64   34.16   35.48                                
  4 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           2:12.75    2:11.39  
      28.87   33.08   35.02   34.42                                
  5 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ      2:16.33    2:14.07  
      29.27   34.04   35.01   35.75                                
  6 Braswell, Leah D          13 York-PA              2:14.91    2:14.94  
      30.40   34.16   35.42   34.96                                
  7 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ           2:14.44    2:15.10  
      29.56   33.86   35.32   36.36                                
  8 Brenneman, Lindsay C      14 York-PA              2:16.15    2:17.35  
      30.68   34.40   35.62   36.65                                
B - Final
  9 Higgins, Andrea M         14 YNS                  2:18.08    2:13.90  
      29.45   34.19   35.09   35.17                                
 10 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           2:17.65    2:14.34  
      30.48   34.41   34.74   34.71                                
 11 Sun, Jessica J            14 York-PA              2:18.88    2:14.73  
      30.06   34.22   35.56   34.89                                
 12 Hansen, Morgan M          14 Phoenixville-PA      2:16.46    2:15.17  
      29.43   33.94   35.66   36.14                                
 13 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              2:19.15    2:16.48  
      30.12   34.55   35.30   36.51                                
 14 Keating, Abby J           14 York-PA              2:20.95    2:19.26  
      30.88   34.99   36.29   37.10                                
 15 Elder, Maelyn E           14 York-PA              2:21.24    2:21.36  
      30.32   34.92   37.31   38.81                                
 16 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           2:21.25    2:30.85  
      31.91   38.24   40.24   40.46                                
 
Event 77  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA      2:07.85    2:07.13  
      28.68   31.77   33.33   33.35                                
  2 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA      2:13.63    2:11.56  
      30.54   34.51   34.28   32.23                                
  3 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ           2:07.95    2:12.52  
      16.14   46.77   34.38   35.23                                
  4 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           2:10.12    2:12.75  
      28.82   33.02   34.37   36.54                                
  5 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ           2:14.06    2:14.44  
      29.77   33.90   35.56   35.21                                
  6 Braswell, Leah D          13 York-PA              2:18.07    2:14.91  
      30.54   34.29   35.04   35.04                                
  7 Brenneman, Lindsay C      14 York-PA              2:16.37    2:16.15  
      31.15   34.36   34.59   36.05                                
  8 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ      2:17.12    2:16.33  
      30.17   35.08   35.35   35.73                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hansen, Morgan M          14 Phoenixville-PA      2:13.39    2:16.46  
      30.62   35.00   35.26   35.58                                
 10 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ           2:15.53    2:17.65  
      30.55   35.00   36.56   35.54                                
 11 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY        2:16.12    2:17.70  
      30.89   34.75   35.65   36.41                                
 12 Higgins, Andrea M         14 YNS                  2:16.47    2:18.08  
      30.75   35.63   35.62   36.08                                
 13 Sun, Jessica J            14 York-PA              2:19.62    2:18.88  
      30.54   34.91   36.81   36.62                                
 14 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              2:19.16    2:19.15  
      30.47   34.97   36.41   37.30                                
 15 Keating, Abby J           14 York-PA              2:25.58    2:20.95  
      31.25   35.54   36.56   37.60                                
 16 Elder, Maelyn E           14 York-PA              2:19.87    2:21.24  
      30.44   34.85   37.33   38.62                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Eufer, Madison A          13 Wyckoff-NJ           2:29.74    2:21.25  
      30.55   35.01   37.15   38.54                                
 18 Younts, Rebecca G         14 Catonsville-MD       2:24.77    2:22.27  
      31.81   36.68   36.62   37.16                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rumsey, Charlotte D       13 SMAC                 2:17.35    2:22.54  
      31.65   36.07   38.03   36.79                                
 20 Gingerich, Marisa H       14 York-PA              2:18.84    2:22.70  
      31.08   36.86   37.68   37.08                                
 21 Bilello, Adrienne M       14 Burlington Co-NJ     2:18.34    2:23.26  
      32.70   36.04   37.75   36.77                                
 22 Loomis, Sarah E           13 SMAC                 2:29.49    2:23.57  
      32.37   36.30   37.00   37.90                                
 23 Longenecker, Emily D      14 Western Br-DE        2:31.29    2:24.21  
      31.84   36.98   37.76   37.63                                
 24 Nigh-Johnson, Amelia      14 Sussex-DE            2:22.46    2:24.60  
      32.03   36.36   37.80   38.41                                
 25 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ           2:25.25    2:25.08  
      32.15   36.43   38.21   38.29                                
 26 Thomas, Allison K         14 BRY                  2:30.35    2:25.11  
      31.17   35.71   38.82   39.41                                
 27 Green, Rebecca A          14 BRY                  2:34.76    2:25.90  
      31.89   36.30   38.11   39.60                                
 28 Austin, Tori A            14 South Shore, MA      2:35.39    2:27.32  
      31.55   36.37   39.59   39.81                                
 29 Cabaron, Gabrielle A      14 Ocean County-NJ      2:29.66    2:27.33  
      31.80   37.40   38.76   39.37                                
 30 Szum, Katie J             14 GreaterNashua-NH     2:20.82    2:28.05  
      33.01   37.43   38.98   38.63                                
 31 Bye, Danielle N           14 Western Br-DE        2:32.24    2:30.69  
      33.46   38.42   39.78   39.03                                
 32 Pearson, Ashley N         14 Rappahannock-VA      2:27.04    2:30.88  
      32.95   39.89   39.21   38.83                                
 33 Walker, Madilyn K         13 Rappahannock-VA      2:19.47    2:31.55  
      32.56   38.00   40.52   40.47                                
 34 Savory, Aley M            13 Jennersville-PA      2:33.21    2:31.83  
      33.55   38.30   39.15   40.83                                
 35 Levinson, Kaitlyn         13 Burlington Co-NJ     2:33.43    2:31.85  
      33.93   39.34   38.94   39.64                                
 36 Gagnon, Nicole M          13 GreaterNashua-NH     2:27.66    2:31.98  
      32.04   37.87   40.80   41.27                                
 37 Blake, Kelly A            14 Western Br-DE        2:28.70    2:33.96  
      30.13   36.90   42.88   44.05                                
 38 Nowak, Sydney I           13 Wyckoff-NJ           2:34.26    2:34.55  
      33.60   39.75   41.16   40.04                                
 39 DeMaio, Sarah J           13 SPY                  2:33.99    2:35.21  
      35.41   39.59   40.71   39.50                                
 40 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ     2:35.74    2:35.83  
      31.50   40.07   42.15   42.11                                
 41 Swanson, Isabella         13 East Hampton-NY      2:28.56    2:35.86  
      32.85   38.07   41.59   43.35                                
 42 Andrews, Abby F           13 SPY                  2:34.40    2:35.89  
      34.97   40.07   41.56   39.29                                
 43 Mulcahy, Brianna R        13 West Monmouth-NJ     2:35.56    2:36.92  
      33.94   39.44   41.86   41.68                                
 44 Ritter, Hailey            13 Talbot County-MD     2:32.76    2:38.04  
      32.96   38.40   42.19   44.49                                
 45 Brown, Blair              14 Burlington Co-NJ     2:35.08    2:38.79  
      32.96   39.78   42.66   43.39                                
 46 Colasurdo, Alexis         14 Ocean County-NJ      2:35.65    2:40.12  
      33.74   40.26   43.13   42.99                                
 47 Hines, Katie              13 Burlington Co-NJ     2:33.24    2:40.22  
      36.29   40.43   41.64   41.86                                
 48 Ryan, Marikate            14 East Hampton-NY      2:34.14    2:40.30  
      34.04   40.03   43.16   43.07                                
 -- Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA      2:17.58         DQ  
      Arms underwater recovery
      29.16   33.17   36.03   37.93                                
 -- Park, Sarah               13 Wyckoff-NJ           2:32.06         DQ  
      Arms underwater recovery
      32.19   38.02   42.40   43.38                                
 
Event 78  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         2:04.30    2:02.31  
      27.83   32.72   32.17   29.59                                
  2 Holman, Kyle              14 Western Br-DE        2:04.24    2:03.06  
      26.48   31.14   32.34   33.10                                
  3 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ           2:05.08    2:05.53  
      27.31   31.29   32.92   34.01                                
  4 Gunn, Ted P               14 York-PA              2:09.93    2:07.21  
      28.48   32.16   33.36   33.21                                
  5 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  2:12.10    2:07.46  
      28.27   32.50   33.14   33.55                                
  6 Ellis, Tyler              14 Reston-VA            2:08.11    2:08.05  
      28.35   32.20   33.69   33.81                                
  7 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD      2:10.98    2:10.56  
      28.38   32.77   34.46   34.95                                
  8 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           2:10.51    2:11.38  
      28.58   33.33   34.38   35.09                                
B - Final
  9 Eichberg, Dylan A         13 Rappahannock-VA      2:14.70    2:09.62  
      27.74   32.26   34.76   34.86                                
 10 Howard, Nick A            14 SPY                  2:14.24    2:12.19  
      28.11   33.35   34.91   35.82                                
 11 Sun, Alex J               12 York-PA              2:13.40    2:13.30  
      28.82   33.70   35.68   35.10                                
 12 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        2:16.73    2:13.34  
      29.31   33.78   35.44   34.81                                
 13 Yang, Nicholas Y          14 BRY                  2:13.30    2:14.59  
      30.37   33.23   36.32   34.67                                
 14 Waterland, Daniel C       13 BRY                  2:17.78    2:16.11  
      29.94   34.52   36.15   35.50                                
 15 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA      2:16.87    2:18.46  
      28.30   34.83   38.22   37.11                                
 16 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ     2:18.75    2:18.52  
      29.72   34.48   36.52   37.80                                
 
Event 78  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Holman, Kyle              14 Western Br-DE        2:02.69    2:04.24  
      27.01   31.16   32.77   33.30                                
  2 Oland, Remington R        14 Frederick-MD         2:12.39    2:04.30  
      28.90   31.18   33.41   30.81                                
  3 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ           2:02.85    2:05.08  
      27.88   31.19   32.19   33.82                                
  4 Ellis, Tyler              14 Reston-VA            2:10.00    2:08.11  
      28.19   32.22   33.52   34.18                                
  5 Gunn, Ted P               14 York-PA              2:08.06    2:09.93  
      29.30   32.97   34.01   33.65                                
  6 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ           2:11.71    2:10.51  
      29.42   33.48   34.27   33.34                                
  7 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD      2:20.50    2:10.98  
      28.52   32.80   34.50   35.16                                
  8 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                  2:11.98    2:12.10  
      28.68   33.14   34.99   35.29                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yang, Nicholas Y          14 BRY                  2:14.65    2:13.30  
      30.48   33.60   34.72   34.50                                
 10 Sun, Alex J               12 York-PA              2:11.50    2:13.40  
      29.06   33.35   35.46   35.53                                
 11 Howard, Nick A            14 SPY                  2:10.97    2:14.24  
      29.39   33.86   35.32   35.67                                
 12 Eichberg, Dylan A         13 Rappahannock-VA      2:11.23    2:14.70  
      29.00   34.02   35.80   35.88                                
 13 Pressly, John P           14 Frederick-MD         2:17.01    2:16.72  
      27.65   32.54   36.09   40.44                                
 14 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE        2:22.26    2:16.73  
      30.85   35.31   35.86   34.71                                
 15 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA      2:20.27    2:16.87  
      29.20   35.08   36.70   35.89                                
 16 Waterland, Daniel C       13 BRY                  2:18.15    2:17.78  
      29.73   35.29   36.39   36.37                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ     2:27.87    2:18.75  
      30.08   35.36   36.46   36.85                                
 18 White, David W            13 York-PA              2:16.29    2:19.47  
      29.86   34.68   36.76   38.17                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ           2:22.21    2:19.53  
      30.38   34.96   36.71   37.48                                
 20 Liu, NingNing H           13 York-PA              2:16.93    2:21.08  
      31.64   35.81   36.95   36.68                                
 21 Yancey, Oliver C          14 Ridley-PA            2:22.03    2:21.44  
      29.59   35.26   38.98   37.61                                
 22 Mason, John R             14 SPY                  2:19.02    2:22.59  
      30.04   36.45   37.55   38.55                                
 23 Schurer, Thomas           13 Burlington Co-NJ     2:16.81    2:22.89  
      31.87   36.53   37.60   36.89                                
 24 Myers, Samuel H           13 Western Br-DE        2:20.22    2:23.01  
      30.96   36.90   36.93   38.22                                
 25 Turner, Justin            14 Reston-VA            2:23.59    2:23.30  
      30.86   36.29   37.32   38.83                                
 26 Navarro, Jeremiah R       14 Ocean County-NJ      2:23.41    2:25.92  
      31.40   36.45   39.00   39.07                                
 27 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ     2:23.79    2:26.07  
      32.02   37.78   39.15   37.12                                
 28 Yim, Marcus               13 Wyckoff-NJ           2:25.50    2:26.49  
      30.89   35.72   40.07   39.81                                
 29 Andersen, Justin T        13 Burlington Co-NJ     2:26.65    2:28.75  
      32.50   36.96   39.86   39.43                                
 30 Greenwood, Jacob          13 Chambersburg-PA      2:28.74    2:29.44  
      30.91   36.45   40.60   41.48                                
 31 Klemm, Max C              14 Catonsville-MD       2:26.07    2:29.62  
      30.35   36.72   40.12   42.43                                
 32 Dunn, Coby N              14 Ocean County-NJ      2:24.19    2:31.19  
      31.57   38.63   40.23   40.76                                
 33 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ     2:26.96    2:33.46  
      31.24   36.17   40.63   45.42                                
 34 Sames, Benjamin D         14 SPY                  2:46.82    2:39.90  
      32.00   38.56   43.96   45.38                                
 
Event 79  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA                52.97      51.05  
      24.75   26.30                                                
  2 Price, Niki S             17 York-PA                53.00      52.12  
      25.44   26.68                                                
  3 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ       53.53      53.06  
      25.65   27.41                                                
  4 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA                53.57      53.12  
      25.76   27.36                                                
  5 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA             53.10      53.15  
      25.45   27.70                                                
  6 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE          53.63      53.48  
      25.78   27.70                                                
  7 Ulrich, Ryan E            16 Rappahannock-VA        53.85      54.31  
      25.86   28.45                                                
 -- Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ       53.07         DQ  
      False start
      25.39   27.27                                                
B - Final
  9 Diaz, Alicia              15 Kennett-PA             54.03      52.85  
      24.69   28.16                                                
 10 Resweber, Frances C       15 Ridley-PA              54.16      53.99  
      26.06   27.93                                                
 11 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ       54.39      54.13  
      25.71   28.42                                                
 12 Cossitor, Kate            17 Reading-PA             54.69      54.21  
      26.02   28.19                                                
 13 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA              54.55      54.66  
      26.47   28.19                                                
 14 Manuelli, Melissa         16 Burlington Co-NJ       54.55      54.87  
      26.06   28.81                                                
 15 Haines, Morgan M          15 Reading-PA             54.64      54.99  
      26.62   28.37                                                
 16 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA             54.24      55.18  
      26.22   28.96                                                
 
Event 79  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Harnish, Courtney N       14 York-PA                50.60      52.97  
      25.88   27.09                                                
  2 Price, Niki S             17 York-PA                51.64      53.00  
      26.16   26.84                                                
  3 Fontaine, Sophie F        15 Burlington Co-NJ       52.53      53.07  
      25.73   27.34                                                
  4 Gring, MacKenzie          15 Reading-PA             52.21      53.10  
      25.67   27.43                                                
  5 McBride, Erin             17 Burlington Co-NJ       53.08      53.53  
      25.69   27.84                                                
  6 Ilgenfritz, Emily R       16 York-PA                53.26      53.57  
      26.07   27.50                                                
  7 Thomas, Emma L            15 Western Br-DE          53.50      53.63  
      25.94   27.69                                                
  8 Ulrich, Ryan E            16 Rappahannock-VA        53.37      53.85  
      25.96   27.89                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Diaz, Alicia              15 Kennett-PA             53.12      54.03  
      26.01   28.02                                                
 10 Resweber, Frances C       15 Ridley-PA              54.19      54.16  
      26.23   27.93                                                
 11 Shaffer, Autumn           15 Reading-PA             53.65      54.24  
      26.33   27.91                                                
 12 Orth, Carter R            16 Burlington Co-NJ       53.58      54.39  
      26.13   28.26                                                
 13 Manuelli, Melissa         16 Burlington Co-NJ       53.14      54.55  
      26.16   28.39                                                
 13 Ronayne, Kylene R         17 Ridley-PA              54.13      54.55  
      26.33   28.22                                                
 15 Haines, Morgan M          15 Reading-PA             54.85      54.64  
      26.66   27.98                                                
 16 Cossitor, Kate            17 Reading-PA             53.55      54.69  
      26.22   28.47                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Simunek, Natalie          17 Burlington Co-NJ       54.28     J54.69  
      26.11   28.58                                                
 18 Sell, Katie K             16 Rappahannock-VA        54.41      54.81  
      26.74   28.07                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Moore, Shawna             17 Phoenixville-PA        57.43      54.88  
      26.11   28.77                                                
 20 Marino, Sam               16 Reading-PA             52.41      54.90  
      26.67   28.23                                                
 21 Street, McKenzie C        16 Ridley-PA              54.22      54.91  
      26.37   28.54                                                
 22 Yadoff, Jamie H           15 Wyckoff-NJ             54.76      55.04  
      26.33   28.71                                                
 22 Johnson, Gabriella G      15 Reading-PA             53.17      55.04  
      26.68   28.36                                                
 24 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ             55.04      55.06  
      26.49   28.57                                                
 25 Lu, YangYang P            16 York-PA                54.68      55.38  
      26.80   28.58                                                
 25 Atkinson, Allison N       17 SPY                    53.87      55.38  
      26.63   28.75                                                
 27 Mahoney, Corinne E        15 Ocean County-NJ        53.82      55.40  
      26.49   28.91                                                
 28 Wadsworth, Kiera A        15 Ridley-PA              54.18      55.43  
      26.84   28.59                                                
 29 Hoagland, Kayleigh T      15 West Monmouth-NJ       54.86      55.47  
      26.57   28.90                                                
 30 Wood, Laura E             16 Rappahannock-VA        55.84      55.53  
      26.79   28.74                                                
 31 Santos, Olivia J          15 Flushing-NY            54.60      55.67  
      27.10   28.57                                                
 32 Goldman, Georgia R        17 Cross Island-NY        55.00      55.68  
      26.36   29.32                                                
 33 Campbell, Kiana           17 West Monmouth-NJ       55.64      55.69  
      26.63   29.06                                                
 34 Costa, Julia K            16 Burlington Co-NJ       53.74      55.90  
      26.75   29.15                                                
 34 Burke, Brianna            16 Ocean County-NJ        54.06      55.90  
      27.28   28.62                                                
 36 Biagioli, Isabella A      15 Wyckoff-NJ             55.31      55.96  
      26.84   29.12                                                
 36 Werth, Emily              17 Burlington Co-NJ       53.76      55.96  
      27.04   28.92                                                
 38 Gamble, Madison L         17 Jennersville-PA        56.17      55.98  
      26.79   29.19                                                
 39 Showers, Rachel M         16 Rappahannock-VA        54.86      56.05  
      27.40   28.65                                                
 40 Capro, Emma C             15 Ocean County-NJ        56.14      56.14  
      26.96   29.18                                                
 41 Evans, Sidney             16 Reading-PA             55.88      56.31  
      27.15   29.16                                                
 42 Rodriguez, Julia N        17 WAY                    57.31      56.35  
      27.31   29.04                                                
 43 Calocino, Jillian M       15 Wyckoff-NJ             56.78      56.38  
      27.02   29.36                                                
 44 Buckley, Abigail M        16 West Monmouth-NJ       55.11      56.39  
      27.32   29.07                                                
 45 Perkins, Carlie           16 Kennett-PA             57.23      56.44  
      26.58   29.86                                                
 46 Bryant, Julia E           17 Howard County-MD       57.02      56.47  
      26.63   29.84                                                
 47 Manthorp, Catherine A     17 Lionville-PA           55.10      56.49  
      26.97   29.52                                                
 48 Kauffman, Sam M           16 Wyckoff-NJ             55.01      56.73  
      26.88   29.85                                                
 48 Koelsch, Maddy B          17 Burlington Co-NJ       55.03      56.73  
      26.92   29.81                                                
 50 Dickey, Megan K           15 SPY                    56.55      56.76  
      26.91   29.85                                                
 50 Klimko, Jillian A         16 Wyckoff-NJ             56.85      56.76  
      27.32   29.44                                                
 50 Bromley, Alex L           15 Burlington Co-NJ       55.82      56.76  
      27.59   29.17                                                
 53 Howell, Maggie E          16 Rappahannock-VA        55.24      56.90  
      27.31   29.59                                                
 54 Evanko, Kate G            16 Kennett-PA             55.49      56.91  
      27.31   29.60                                                
 55 Pelletier, Emily E        16 GreaterNashua-NH       56.87      57.01  
      27.81   29.20                                                
 56 Nowak, Maddie E           17 Wyckoff-NJ             54.37      57.05  
      27.08   29.97                                                
 57 Kern, Carolyn E           16 Ocean County-NJ        56.43      57.17  
      27.63   29.54                                                
 58 Russo, Renee              16 Burlington Co-NJ       55.89      57.24  
      27.37   29.87                                                
 58 Slocomb, Tessa A          15 Western Br-DE          57.16      57.24  
      27.59   29.65                                                
 60 DiPrizito, Lena E         17 Wyckoff-NJ             55.19      57.25  
      27.50   29.75                                                
 61 Smires, Audra E           15 Ocean County-NJ        54.10      57.27  
      27.23   30.04                                                
 62 Timuscuk, Maria A         17 Burlington Co-NJ       56.46      57.28  
      27.52   29.76                                                
 63 Perry, Julia E            17 Wyckoff-NJ             53.90      57.29  
      27.72   29.57                                                
 63 Goodman, Abigail S        15 SPY                    56.83      57.29  
      27.66   29.63                                                
 65 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ        57.49      57.31  
      27.41   29.90                                                
 66 Committe, Haylee R        14 Catonsville-MD         57.47      57.33  
      27.41   29.92                                                
 67 Metz, Karlee N            16 Chambersburg-PA        56.55      57.37  
      27.75   29.62                                                
 68 Vaughn, Carley E          15 York-PA                57.49      57.40  
      28.04   29.36                                                
 68 Arana, Jennifer           17 Flushing-NY            55.15      57.40  
      27.87   29.53                                                
 70 Parker, Katie M           17 SPY                    52.66      57.44  
      27.76   29.68                                                
 71 Weihenig, Emilia A        16 Wyckoff-NJ             55.68      57.46  
      27.74   29.72                                                
 72 Metz, Kylee E             17 Chambersburg-PA        55.67      57.47  
      27.43   30.04                                                
 73 Cardow, Allison E         17 Ridley-PA              55.90      57.50  
      27.80   29.70                                                
 74 Koons, Claire E           16 WAY                    56.83      57.55  
      27.37   30.18                                                
 74 Worrell, Taylor N         17 Burlington Co-NJ       53.58      57.55  
      27.63   29.92                                                
 76 Mora, Cassandra T         15 West Monmouth-NJ       57.36      57.68  
      27.46   30.22                                                
 77 Niness, Devon N           16 Phoenixville-PA        57.07      57.70  
      27.12   30.58                                                
 78 Donlevy, Katie D          16 Cross Island-NY        56.41      57.71  
      27.71   30.00                                                
 79 Lentz, Annie              15 Talbot County-MD       57.52      57.73  
      28.15   29.58                                                
 80 Reeves, Nikki E           15 Rappahannock-VA        56.27      57.74  
      27.75   29.99                                                
 81 Abraham, Nicki            16 Reading-PA             57.14      57.78  
      27.50   30.28                                                
 82 Connelly, Elise C         15 Burlington Co-NJ       56.95      57.89  
      27.81   30.08                                                
 83 Griswold, Molly C         15 Ocean County-NJ        57.27      58.06  
      28.09   29.97                                                
 84 Belloff, Lauren J         16 SPY                    59.04      58.14  
      28.16   29.98                                                
 85 Ribeiro, Sarah V          15 South Shore, MA        56.93      58.15  
      28.00   30.15                                                
 86 Burke, Amanda J           17 Ocean County-NJ        56.47      58.24  
      27.32   30.92                                                
 87 Rambo, Sarah M            15 Sussex-DE              57.09      58.25  
      28.03   30.22                                                
 88 Miller, Jordan K          15 SMAC                   57.43      58.32  
      28.46   29.86                                                
 89 Kohart, Lauren            17 Burlington Co-NJ       57.10      58.33  
      27.70   30.63                                                
 90 Sears, Katherine L        15 Brandywine-PA          57.33      58.42  
      27.42   31.00                                                
 91 Toskas, Aerin O           17 Cross Island-NY        57.01      58.44  
      28.12   30.32                                                
 92 Zdesar, Samantha M        15 Flushing-NY            57.45      58.57  
      27.97   30.60                                                
 93 Trent, Sarah              17 Burlington Co-NJ       56.30      58.63  
      28.33   30.30                                                
 94 Vennitti, Gabby M         15 Cross Island-NY        57.50      58.68  
      28.18   30.50                                                
 95 Benson, Anja M            16 SPY                    58.30      58.97  
      28.07   30.90                                                
 96 Gleason, Breanna          15 Burlington Co-NJ       55.93      59.23  
      28.48   30.75                                                
 97 Lawler, Marta R           18 Burlington Co-NJ       56.61      59.29  
      28.51   30.78                                                
 98 Altchiler, Emily M        15 Huntington-NY          55.10      59.32  
      28.48   30.84                                                
 99 Farina, Nicole L          17 BRY                    55.89      59.33  
      28.65   30.68                                                
100 Neggia, Susan E           16 Wyckoff-NJ             56.59      59.46  
      28.58   30.88                                                
101 Largmann, Danielle M      16 West Monmouth-NJ       57.42      59.57  
      28.38   31.19                                                
102 Murphy, Kiera E           15 SPY                    58.21      59.64  
      28.90   30.74                                                
103 Corpuz, Gabrielle D       17 Ocean County-NJ        57.31      59.78  
      29.00   30.78                                                
104 Chiang, Sophia S          16 West Monmouth-NJ       57.46    1:00.00  
      29.31   30.69                                                
105 Broome, Nikki             15 Burlington Co-NJ       57.56    1:00.27  
      28.79   31.48                                                
106 Voorhees, Allison C       15 SPY                  1:00.66    1:00.68  
      29.13   31.55                                                
107 Miller, Marin E           16 SPY                    55.97    1:00.74  
      28.78   31.96                                                
108 Gray, Haley E             15 SPY                  1:01.58    1:01.74  
      30.07   31.67                                                
109 Kilfeather, Kathleen      17 Ocean County-NJ        57.54    1:02.21  
      29.68   32.53                                                
110 Myers, Annie M            15 SPY                  1:01.80    1:02.60  
      30.50   32.10                                                
111 Hite, Mackenzie E         15 SPY                  1:01.54    1:02.96  
      30.04   32.92                                                
112 Bohny, Meghan D           17 SPY                  1:02.62    1:03.16  
      30.38   32.78                                                
113 Sears, Caroline P         15 SPY                  1:03.07    1:03.91  
      31.01   32.90                                                
114 Evans, Caroline G         17 SPY                    57.49    1:04.99  
      31.83   33.16                                                
115 Douglas, Sabrina L        16 SPY                  1:04.08    1:05.48  
      30.74   34.74                                                
116 Bohny, Rachel A           15 SPY                  1:05.49    1:05.89  
      31.30   34.59                                                
117 Sharpe, Katie M           16 SPY                  1:06.92    1:07.58  
      32.32   35.26                                                
 -- Nixon, Josie C            18 Western Br-DE          58.72     X57.96  
      27.77   30.19                                                
 -- Lingo, Sara B             15 Central Delaware       59.64     X59.86  
      28.85   31.01                                                
 -- Vickery, Laci R           16 WAY                  1:00.37   X1:02.08  
      29.92   32.16                                                
 -- Piper, Michaela R         15 WAY                  1:04.43   X1:02.24  
      29.89   32.35                                                
 
Event 80  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ        47.44      46.23  
      22.16   24.07                                                
  2 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ       48.26      47.76  
      22.68   25.08                                                
  3 Snyder, Zach A            15 York-PA                48.37      48.15  
      23.12   25.03                                                
  4 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ             47.58      48.18  
      23.50   24.68                                                
  5 Magorry, Philip M         17 Jennersville-PA        47.69      48.35  
      23.00   25.35                                                
  6 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ        48.21      48.53  
      23.63   24.90                                                
  7 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ             48.60      48.90  
      23.47   25.43                                                
  8 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ             48.43      49.25  
      23.58   25.67                                                
B - Final
  9 Davis, Connor W           16 Burlington Co-NJ       48.89      48.01  
      22.91   25.10                                                
 10 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ             48.76      48.14  
      23.23   24.91                                                
 11 Rastelli, Alex J          15 South Shore, MA        49.25      48.16  
      22.82   25.34                                                
 12 Stewart, Coleman M        15 York-PA                49.04      48.35  
      23.39   24.96                                                
 13 Cook, Chris               17 Burlington Co-NJ       48.92      48.47  
      23.41   25.06                                                
 14 Haines, Collin A          18 Reading-PA             48.94      49.25  
      23.42   25.83                                                
 15 Groff, Trent D            16 Reading-PA             48.68      49.76  
      23.65   26.11                                                
 16 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA        49.11      50.92  
      24.28   26.64                                                
 
Event 80  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ        44.85      47.44  
      22.97   24.47                                                
  2 Woo, Brendan              17 Wyckoff-NJ             47.24      47.58  
      23.10   24.48                                                
  3 Magorry, Philip M         17 Jennersville-PA        48.15      47.69  
      22.79   24.90                                                
  4 Kazanowsky, Matthew R     17 Ocean County-NJ        46.62      48.21  
      23.46   24.75                                                
  5 Taccard, Matt             17 Burlington Co-NJ       47.32      48.26  
      22.95   25.31                                                
  6 Snyder, Zach A            15 York-PA                48.39      48.37  
      23.34   25.03                                                
  7 McGrath, Dan R            17 Ridley-PA              47.03      48.40  
      23.01   25.39                                                
  8 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ             48.63      48.43  
      23.40   25.03                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yi, Harrison J            15 Wyckoff-NJ             49.98      48.60  
      23.54   25.06                                                
 10 Groff, Trent D            16 Reading-PA             48.16      48.68  
      23.22   25.46                                                
 11 Rogatz, Henry             17 BRY                    47.90      48.76  
      23.82   24.94                                                
 11 Cassidy, Michael F        17 Wyckoff-NJ             48.24      48.76  
      24.04   24.72                                                
 11 Green, Aaron C            16 Central Delaware       48.46      48.76  
      23.20   25.56                                                
 14 Skibniewski, Michael J    17 West Monmouth-NJ       46.47      48.85  
      23.44   25.41                                                
 15 Davis, Connor W           16 Burlington Co-NJ       48.41      48.89  
      23.55   25.34                                                
 16 Cook, Chris               17 Burlington Co-NJ       47.96      48.92  
      23.50   25.42                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Haines, Collin A          18 Reading-PA             48.69      48.94  
      23.10   25.84                                                
 18 Stewart, Coleman M        15 York-PA                48.30      49.04  
      23.69   25.35                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Maher, Zach S             15 Phoenixville-PA        49.07      49.11  
      23.83   25.28                                                
 20 Rastelli, Alex J          15 South Shore, MA        49.03      49.25  
      23.57   25.68                                                
 21 Resweber, Clay H          17 Ridley-PA              48.16      49.36  
      23.78   25.58                                                
 22 Shellem, John M           17 Burlington Co-NJ       47.91      49.50  
      23.51   25.99                                                
 23 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA              47.90      49.51  
      23.77   25.74                                                
 24 Furcon, Drew A            15 Brandywine-PA          49.70      49.58  
      23.81   25.77                                                
 25 Dias, Adam M              16 Western Br-DE          50.43      49.59  
      23.83   25.76                                                
 26 Murray, Grant P           17 SPY                    48.52      49.69  
      23.94   25.75                                                
 27 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ             49.51      49.74  
      24.51   25.23                                                
 28 Morgan-Scott, Luke A      18 BRY                    50.76      49.84  
      24.34   25.50                                                
 28 Aronson, Danny B          16 Burlington Co-NJ       49.85      49.84  
      23.98   25.86                                                
 30 An, Tanner M              16 Wyckoff-NJ             50.98      49.89  
      23.92   25.97                                                
 31 Brinton, Trevor L         16 Kennett-PA             50.08      49.92  
      23.63   26.29                                                
 32 Rosenberger, Daniel J     15 Ridley-PA              50.34      50.06  
      24.34   25.72                                                
 32 Caffrey, Ryan             17 Burlington Co-NJ       48.65      50.06  
      24.14   25.92                                                
 34 Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ             49.72      50.19  
      24.18   26.01                                                
 35 Cazzorla, Daniel          15 Flushing-NY            49.28      50.24  
      23.56   26.68                                                
 36 Howell, Billy J           18 Rappahannock-VA        48.54      50.25  
      24.12   26.13                                                
 36 Fisher, Ryder H           16 Reading-PA             50.11      50.25  
      24.34   25.91                                                
 38 Buckley, Gregory F        16 Kennett-PA             49.73      50.28  
      24.10   26.18                                                
 38 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE          48.26      50.28  
      23.78   26.50                                                
 40 Betts, Daniel A           16 Ocean County-NJ        48.26      50.31  
      24.31   26.00                                                
 40 Barrett, Graham M         15 South Shore, MA        51.13      50.31  
      24.22   26.09                                                
 42 Kogut, Dougie A           17 SPY                    48.90      50.33  
      23.94   26.39                                                
 43 Galvis, Nico              17 Lionville-PA           51.02      50.36  
      23.74   26.62                                                
 44 Hieb, Austin J            17 Ridley-PA              49.89      50.43  
      24.31   26.12                                                
 45 Riordan, Jacob A          18 Burlington Co-NJ       49.06      50.44  
      24.09   26.35                                                
 46 Hoops, Kyle W             17 Phoenixville-PA        50.34      50.45  
      23.85   26.60                                                
 47 Faull, Jacob R            17 Western Br-DE          51.06      50.55  
      23.85   26.70                                                
 48 Brown, Jacob R            15 Talbot County-MD       50.35      50.60  
      24.20   26.40                                                
 49 Manley, Corey E           16 BRY                    49.49      50.61  
      24.10   26.51                                                
 50 Barr, John W              18 WAY                    50.41      50.67  
      23.88   26.79                                                
 50 Howard, Tyler J           17 GreaterNashua-NH       50.65      50.67  
      24.58   26.09                                                
 52 McNamara, Colin C         18 Phoenixville-PA        51.04      50.72  
      24.40   26.32                                                
 53 Mott, Trevor T            17 East Hampton-NY        49.89      50.74  
      24.70   26.04                                                
 53 Schurer, JD D             16 Burlington Co-NJ       49.04      50.74  
      24.44   26.30                                                
 55 Orzechowski, Drew C       17 West Monmouth-NJ       49.24      50.75  
      24.16   26.59                                                
 56 Brown, Joshua R           15 Talbot County-MD       49.53      50.76  
      24.01   26.75                                                
 57 Perkowski, Evan A         17 WAY                    51.68      50.77  
      24.38   26.39                                                
 58 Allison, Brad E           16 Rappahannock-VA        48.30      50.83  
      24.36   26.47                                                
 59 Links, Jon D              15 Wyckoff-NJ             50.64      50.89  
      24.28   26.61                                                
 59 Li, Alan                  16 Flushing-NY            50.64      50.89  
      24.54   26.35                                                
 61 Mooers, Henry D           15 South Shore, MA        52.37      50.91  
      24.69   26.22                                                
 62 March, Christian M        17 Carroll Co.-MD         50.51      50.97  
      24.52   26.45                                                
 63 Payne, Connor R           15 Ocean County-NJ        50.40      50.98  
      24.92   26.06                                                
 64 Dello Buono, Frank A      18 Kennett-PA             50.60      51.01  
      24.39   26.62                                                
 65 Gillooly, Patrick C       15 Burlington Co-NJ       50.63      51.02  
      24.02   27.00                                                
 66 Cestare, Tommy J          16 Lionville-PA           50.44      51.03  
      23.87   27.16                                                
 67 Callis, Daniel            17 Chambersburg-PA        48.67      51.05  
      24.69   26.36                                                
 68 McMahon, Nolan M          17 Talbot County-MD       51.62      51.06  
      24.63   26.43                                                
 69 Smith, Ben C              18 Ocean County-NJ        48.13      51.08  
      24.38   26.70                                                
 70 Harrison, William L       16 Flushing-NY            48.50      51.09  
      24.54   26.55                                                
 71 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ             51.12      51.15  
      24.71   26.44                                                
 72 Guindine, Lawrence        15 Wyckoff-NJ             51.31      51.29  
      24.97   26.32                                                
 73 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ        48.56      51.32  
      24.56   26.76                                                
 74 Pan, Noah                 16 Flushing-NY            50.69      51.44  
      25.00   26.44                                                
 75 Steinberg, Aidan C        16 Wyckoff-NJ             52.18      51.49  
      24.67   26.82                                                
 76 Barnes, Porter J          16 Burlington Co-NJ       51.94      51.55  
      24.66   26.89                                                
 77 Gannon, Brady S           17 Burlington Co-NJ       50.81      51.58  
      24.35   27.23                                                
 78 Herlihey, Peter           16 Lionville-PA           51.23      51.63  
      24.27   27.36                                                
 79 Wen, Shuyang              15 Reading-PA             51.26      51.64  
      24.66   26.98                                                
 79 Stewart, Dan P            17 Ridley-PA              52.24      51.64  
      24.41   27.23                                                
 81 Mogil, Josh M             15 Burlington Co-NJ       51.60      51.66  
      24.57   27.09                                                
 82 Vujovic, Dragan           16 Burlington Co-NJ       50.42      51.68  
      24.59   27.09                                                
 83 Verby, Tim W              15 Frederick-MD           52.22      51.74  
      24.66   27.08                                                
 84 Strbik, Peter             15 Flushing-NY            49.57      51.79  
      24.88   26.91                                                
 85 Meek, Parker H            17 Howard County-MD       52.06      51.81  
      24.72   27.09                                                
 86 Beck, Quinton T           17 Ridley-PA              52.16      51.87  
      25.02   26.85                                                
 87 Thompson, George M        17 Ocean County-NJ        51.24      51.89  
      24.71   27.18                                                
 88 Fuller, Sam M             16 SPY                    49.74      52.00  
      25.18   26.82                                                
 89 Knapp, Michael P          17 Flushing-NY            50.54      52.02  
      24.75   27.27                                                
 90 Greer, Logan E            17 Brandywine-PA          50.11      52.22  
      25.08   27.14                                                
 90 Howard, Matt J            15 Rappahannock-VA        51.43      52.22  
      24.99   27.23                                                
 92 McBride, Colin            16 Burlington Co-NJ       52.28      52.25  
      24.87   27.38                                                
 93 Furze, Joseph W           16 Burlington Co-NJ       49.88      52.27  
      24.56   27.71                                                
 94 Tenner, Alexander P       18 Ocean County-NJ        48.95      52.28  
      25.21   27.07                                                
 95 Lee, Anthony              16 Talbot County-MD       51.56      52.42  
      25.30   27.12                                                
 96 Nevers, Shawn             16 Ocean County-NJ        51.49      52.62  
      25.16   27.46                                                
 97 Culbert, Michael A        16 Ocean County-NJ        52.07      52.82  
      25.39   27.43                                                
 98 Souza, Tim P              15 South Shore, MA        51.88      52.91  
      25.86   27.05                                                
 99 Buckley, Joseph J         18 West Monmouth-NJ       51.96      52.97  
      25.34   27.63                                                
100 Vaughn, Christopher T     17 Rappahannock-VA        51.40      52.98  
      24.85   28.13                                                
101 Sarabia, Josef M          17 Cross Island-NY        52.47      53.14  
      25.00   28.14                                                
102 Schroeder, Liam C         15 Brandywine-PA          52.41      53.30  
      25.50   27.80                                                
103 Vaughn, Billy L           15 Catonsville-MD         51.63      53.40  
      25.03   28.37                                                
104 Borrero, Corbin           16 Ocean County-NJ        51.74      53.42  
      25.12   28.30                                                
105 Wolfkill, Aaron M         17 SPY                    54.13      53.57  
      24.88   28.69                                                
106 Marczinkowski, Ryan M     17 Wyckoff-NJ             52.49      54.24  
      25.85   28.39                                                
107 Praley, Matthew X         16 SPY                    53.16      54.41  
      25.73   28.68                                                
108 Kern, Benjamin            15 Burlington Co-NJ       52.19      54.44  
      25.54   28.90                                                
109 Scandura, Anthony F       17 Flushing-NY            52.04      54.58  
      26.17   28.41                                                
110 Baker, Richie W           16 SPY                    54.50      54.62  
      26.69   27.93                                                
110 Kogut, Richie W           15 SPY                    54.79      54.62  
      26.12   28.50                                                
112 Park, James               15 Flushing-NY            52.40      54.63  
      25.82   28.81                                                
113 Anibal, James T           15 Rappahannock-VA        52.00      55.06  
      26.33   28.73                                                
114 Hoagland, Jack G          15 West Monmouth-NJ       52.37      55.12  
      25.77   29.35                                                
115 Asanjarani, Jonathan D    17 Cross Island-NY        52.48      55.38  
      26.68   28.70                                                
116 Gottfried, Andrew S       15 Mid-Delmarva-MD        52.38      55.66  
      26.72   28.94                                                
117 Volm, Zach                15 Burlington Co-NJ       52.29      55.86  
      26.61   29.25                                                
118 Troy, Caelen T            15 SPY                    57.12      55.92  
      26.46   29.46                                                
119 Maniscalco, Jack E        17 SPY                    55.15      56.12  
      26.56   29.56                                                
120 Smith, Adam M             16 SPY                    55.40      56.16  
      26.69   29.47                                                
121 Mills, Nathan J           15 SPY                    55.78      56.20  
      26.96   29.24                                                
122 Lardas, Vasilios K        17 Flushing-NY            52.38      56.50  
      25.96   30.54                                                
123 Akhavan, Ryan V           15 SPY                    55.99      56.72  
      27.16   29.56                                                
124 McKeehan, Jack B          15 SPY                    57.36      56.91  
      27.12   29.79                                                
125 Muessig, Pierce C         17 SPY                    58.02      57.66  
      27.35   30.31                                                
126 Atkinson, Aidan P         15 SPY                    59.85      58.82  
      28.07   30.75                                                
127 Griswold, Robert T        17 Ocean County-NJ        52.49      58.85  
      28.47   30.38                                                
 -- Mora, Bryan               16 Western Br-DE          53.52     X52.18  
      25.22   26.96                                                
 -- Barr, James T             15 WAY                    53.69     X54.44  
      25.33   29.11                                                
 -- Rubino, Kendrick M        16 GreaterNashua-NH       53.90     X55.37  
      26.65   28.72                                                
 -- McDermott, Jake P         16 Jennersville-PA        54.90     X55.99  
      26.71   29.28                                                
 -- Bacon, Matt T             17 Central Delaware       55.12     X56.30  
      27.69   28.61                                                
 -- Tunno, Conor F            17 Lionville-PA           49.03         DQ  
      False start
      24.01   25.69                                                
 
Event 81  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA        53.75      52.14  
      24.81   27.33                                                
  2 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA        52.92      52.26  
      25.46   26.80                                                
  3 McManus, Maura            14 Kennett-PA             53.84      53.63  
      25.87   27.76                                                
  4 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA        54.40      54.12  
      25.77   28.35                                                
  5 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ        54.89      54.24  
      26.27   27.97                                                
  6 Gingerich, Marisa H       14 York-PA                54.88      54.40  
      25.99   28.41                                                
  7 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD        54.78      54.62  
      26.49   28.13                                                
  8 Brown, Becca M            13 Reading-PA             54.90      54.69  
      26.05   28.64                                                
B - Final
  9 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA              55.08      54.19  
      26.04   28.15                                                
 10 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ        54.97      54.20  
      26.24   27.96                                                
 11 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ             55.47      54.43  
      26.32   28.11                                                
 12 Kilama, Atim              13 BRY                    55.50      55.25  
      26.75   28.50                                                
 13 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ             55.22      55.38  
      26.62   28.76                                                
 14 Ronan, Eleanor G          14 YNS                    56.04      55.44  
      26.54   28.90                                                
 15 Steenvoorden, Katelyn N   14 Wyckoff-NJ             55.52      55.53  
      26.51   29.02                                                
 16 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ        55.79      55.65  
      26.18   29.47                                                
 
Event 81  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Seiberlich, Emma W        14 Phoenixville-PA        52.32      52.92  
      25.82   27.10                                                
  2 Cooke, Maddie E           14 Phoenixville-PA        53.33      53.75  
      25.39   28.36                                                
  3 McManus, Maura            14 Kennett-PA             53.61      53.84  
      25.90   27.94                                                
  4 Giampietro, Olivia M      14 Phoenixville-PA        53.93      54.40  
      26.16   28.24                                                
  5 Fanua, Lili N             13 Randallstown-MD        54.85      54.78  
      26.40   28.38                                                
  6 Gingerich, Marisa H       14 York-PA                53.12      54.88  
      26.49   28.39                                                
  7 Rankin, Michaela D        13 Ocean County-NJ        53.29      54.89  
      26.65   28.24                                                
  8 Brown, Becca M            13 Reading-PA             54.78      54.90  
      26.29   28.61                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Francisco, Anna V         14 Ocean County-NJ        54.13      54.97  
      26.87   28.10                                                
 10 Rudy, Gabrielle R         14 Ridley-PA              53.14      55.08  
      26.26   28.82                                                
 11 Caccamo, Kim K            14 Wyckoff-NJ             54.95      55.22  
      26.92   28.30                                                
 12 Choi, Abby D              13 Wyckoff-NJ             54.60      55.47  
      27.02   28.45                                                
 13 Kilama, Atim              13 BRY                    56.66      55.50  
      26.61   28.89                                                
 14 Steenvoorden, Katelyn N   14 Wyckoff-NJ             55.85      55.52  
      26.83   28.69                                                
 15 Nguyen, Erianna           14 Ocean County-NJ        55.18      55.79  
      26.24   29.55                                                
 16 Ronan, Eleanor G          14 YNS                    54.27      56.04  
      26.88   29.16                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Younts, Rebecca G         14 Catonsville-MD         55.18      56.38  
      27.24   29.14                                                
 18 Merino, Samantha A        14 Cross Island-NY        55.97      56.42  
      26.60   29.82                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rumsey, Charlotte D       13 SMAC                   56.18      56.44  
      27.53   28.91                                                
 20 Weems, Tori R             14 Talbot County-MD       56.54      56.55  
      27.19   29.36                                                
 21 Austin, Tori A            14 South Shore, MA        58.18      56.65  
      27.25   29.40                                                
 22 Machado, Elli R           14 Reading-PA             55.49      56.80  
      27.56   29.24                                                
 23 Johnson, Rachel C         13 Reading-PA             57.98      56.81  
      27.57   29.24                                                
 24 Afromsky, Ashleigh D      13 Wyckoff-NJ             58.04      56.87  
      27.72   29.15                                                
 25 DiCamillo, Lauren T       13 Brandywine-PA          57.77      56.88  
      27.26   29.62                                                
 26 Higgins, Andrea M         14 YNS                    55.81      56.92  
      27.35   29.57                                                
 27 Longenecker, Emily D      14 Western Br-DE          58.80      56.95  
      27.60   29.35                                                
 28 Lippert, Grace            13 Carlisle-PA            57.60      56.97  
      26.96   30.01                                                
 29 McCurley, Corinne E       13 Reading-PA             56.74      57.09  
      27.08   30.01                                                
 30 Grenoble, Madi A          13 Lionville-PA           56.13      57.11  
      27.12   29.99                                                
 31 Horne, Sarah C            14 Wyckoff-NJ             54.86      57.14  
      27.33   29.81                                                
 32 Committe, Haylee R        14 Catonsville-MD         57.47      57.16  
      27.42   29.74                                                
 33 Weeks, Molly K            14 Sussex-DE              56.91      57.17  
      27.68   29.49                                                
 33 McCarthy, Siobhan E       14 Lionville-PA           58.45      57.17  
      27.82   29.35                                                
 35 Hyde, Sarah L             14 Sussex-DE              59.18      57.24  
      27.41   29.83                                                
 36 Bland, Kathryn D          14 Phoenixville-PA        57.77      57.25  
      27.28   29.97                                                
 37 Mozoki, Olivia C          13 South Shore, MA        57.04      57.28  
      27.22   30.06                                                
 38 Fabius, Emily R           14 Phoenixville-PA        57.19      57.30  
      27.68   29.62                                                
 39 Bogetti, Georgie J        14 East Hampton-NY        54.71      57.39  
      27.55   29.84                                                
 39 Thomas, Allison K         14 BRY                    58.65      57.39  
      27.72   29.67                                                
 41 Thornton, Hannah E        13 Jennersville-PA        56.64      57.41  
      27.60   29.81                                                
 41 Policari, Jordan          13 West Monmouth-NJ       57.24      57.41  
      27.52   29.89                                                
 43 Purcell, Margaret         13 East Hampton-NY        57.90      57.52  
      27.93   29.59                                                
 44 Apostolu, Georgia K       14 Ridley-PA              55.77      57.57  
      27.47   30.10                                                
 45 Shin, Clair K             14 Wyckoff-NJ             58.00      57.81  
      28.02   29.79                                                
 46 Martin, Kylie R           13 York-PA                57.86      57.83  
      27.79   30.04                                                
 47 DeHavenon, Cecilia R      14 East Hampton-NY        56.97      57.86  
      27.68   30.18                                                
 48 Nigh-Johnson, Amelia      14 Sussex-DE              57.39      57.94  
      28.03   29.91                                                
 49 Blake, Kelly A            14 Western Br-DE          55.46      58.01  
      27.03   30.98                                                
 50 Volkov, Stacy L           14 Ocean County-NJ        57.70      58.03  
      27.66   30.37                                                
 51 Dickson, Emily K          14 Lionville-PA           59.33      58.04  
      28.00   30.04                                                
 52 Groff, Avelia L           14 Phoenixville-PA        59.02      58.09  
      27.87   30.22                                                
 53 May, Sophie N             14 Jennersville-PA        56.80      58.17  
      27.80   30.37                                                
 54 Hansen, Morgan M          14 Phoenixville-PA        58.70      58.28  
      28.09   30.19                                                
 55 Keating, Abby J           14 York-PA                57.09      58.29  
      28.18   30.11                                                
 56 Pluckhorn, Eliza          14 Burlington Co-NJ       57.63      58.37  
      28.08   30.29                                                
 57 Bilello, Adrienne M       14 Burlington Co-NJ       57.82      58.39  
      28.45   29.94                                                
 58 Hyatt, Juli M             14 Wyckoff-NJ             57.46      58.40  
      27.89   30.51                                                
 59 Bria, Kristin             14 Brandywine-PA          59.36      58.43  
      27.89   30.54                                                
 60 Manning, Hanna H          14 WAY                    57.34      58.50  
      28.45   30.05                                                
 61 Brenneman, Lindsay C      14 York-PA                56.81      58.64  
      28.13   30.51                                                
 62 Paff, Callie E            13 York-PA                58.39      58.67  
      28.26   30.41                                                
 63 Barbieri, Gabby           14 Kennett-PA             57.99      58.74  
      27.79   30.95                                                
 64 Connolly, Katherine P     13 South Shore, MA        59.03      58.87  
      28.79   30.08                                                
 65 Sarabia, Alexis S         14 Cross Island-NY        57.19      58.90  
      27.66   31.24                                                
 66 Dickert, Madison R        13 Ridley-PA              59.18      58.93  
      28.64   30.29                                                
 67 Davis, Natalie            13 Ocean County-NJ        58.31      59.04  
      28.62   30.42                                                
 68 Stankus, Kailey           14 Burlington Co-NJ       59.09      59.08  
      28.11   30.97                                                
 69 Lee, Kristen C            14 Wyckoff-NJ             57.31      59.20  
      28.35   30.85                                                
 70 Franciscus, Samantha L    14 Jennersville-PA        58.40      59.22  
      28.32   30.90                                                
 71 O'Brien, Carly C          14 SPY                  1:01.31      59.24  
      29.18   30.06                                                
 72 Whitman, Juliet B         14 Rappahannock-VA        59.38      59.29  
      28.26   31.03                                                
 73 Thornton, Tara            14 Burlington Co-NJ       59.35      59.36  
      28.90   30.46                                                
 74 Baginski, Amanda M        14 WAY                    58.95      59.37  
      28.64   30.73                                                
 75 Scharf, Baylee F          14 Huntington-NY          57.64      59.38  
      28.35   31.03                                                
 76 Walker, Madilyn K         13 Rappahannock-VA        57.69      59.62  
      28.15   31.47                                                
 77 Swartz, Carly S           14 Ridley-PA              58.97      59.67  
      29.10   30.57                                                
 78 Jamieson, Anna C          13 South Shore, MA        58.89      59.77  
      28.55   31.22                                                
 79 Bye, Danielle N           14 Western Br-DE          58.28      59.79  
      28.74   31.05                                                
 80 Scandalios, Cassie M      14 Cross Island-NY        58.55      59.81  
      28.53   31.28                                                
 81 Bromley, Kendall S        14 Burlington Co-NJ       59.27      59.90  
      28.76   31.14                                                
 82 Cabaron, Gabrielle A      14 Ocean County-NJ        56.68      59.94  
      28.79   31.15                                                
 83 Stein, Maggie H           14 Catonsville-MD         59.13      59.98  
      28.87   31.11                                                
 84 Ackerman, Julia E         14 Ocean County-NJ        58.51      59.99  
      29.29   30.70                                                
 85 Duncan, Marlies A         14 Brandywine-PA          59.33    1:00.03  
      29.15   30.88                                                
 85 Borrero, Kayla            13 Ocean County-NJ        59.09    1:00.03  
      29.32   30.71                                                
 87 Jones, Maddie R           13 East Hampton-NY        59.21    1:00.18  
      28.78   31.40                                                
 88 Loomis, Sarah E           13 SMAC                   59.00    1:00.19  
      29.17   31.02                                                
 89 Dumdey, Mattea            13 GreaterNashua-NH       58.59    1:00.79  
      29.04   31.75                                                
 90 Young, Elizabeth          14 Carlisle-PA            58.37    1:00.80  
      29.36   31.44                                                
 91 Oechsli, Saige M          13 Mid-Delmarva-MD        59.03    1:00.91  
      29.30   31.61                                                
 92 Brown, Blair              14 Burlington Co-NJ       59.19    1:01.00  
      29.47   31.53                                                
 93 Smith, Eve H              14 YNS                    59.11    1:01.02  
      29.81   31.21                                                
 94 Savory, Aley M            13 Jennersville-PA        58.29    1:01.12  
      29.15   31.97                                                
 95 Oakland, Caroline E       13 East Hampton-NY        58.93    1:01.25  
      29.44   31.81                                                
 96 Andrews, Abby F           13 SPY                  1:02.11    1:01.59  
      29.61   31.98                                                
 97 Stoner, Maddi R           14 York-PA                57.51    1:01.83  
      29.93   31.90                                                
 98 Dubinski, Katie L         13 SPY                  1:02.98    1:02.91  
      29.99   32.92                                                
 99 DeMaio, Sarah J           13 SPY                  1:05.99    1:04.36  
      31.29   33.07                                                
100 Carbo, Colby R            13 SPY                  1:06.40    1:04.57  
      30.59   33.98                                                
101 Owens, Shannon V          14 SPY                  1:00.74    1:05.40  
      31.06   34.34                                                
102 Bodnar, Allie R           14 SPY                  1:02.97    1:05.85  
      30.98   34.87                                                
103 Whaling, Isabel C         14 SPY                  1:06.91    1:05.99  
      31.71   34.28                                                
104 Wright, Chloe E           13 SPY                  1:08.65    1:06.83  
      32.07   34.76                                                
105 McGrady, Emma E           14 SPY                  1:08.51    1:07.07  
      32.07   35.00                                                
106 Kozel, Emily N            13 SPY                  1:08.89    1:07.23  
      32.33   34.90                                                
107 Morgan, Emily J           14 SPY                  1:08.84    1:09.32  
      32.58   36.74                                                
108 Kulp, Abby R              13 SPY                  1:10.47    1:09.43  
      32.58   36.85                                                
109 Nathan, Casey P           13 SPY                  1:10.63    1:11.15  
      33.75   37.40                                                
110 Johnson, Maile J          13 SPY                  1:08.93    1:12.29  
      34.49   37.80                                                
111 Carlson, Maggie B         13 SPY                  1:10.56    1:12.38  
      34.88   37.50                                                
112 Roros, Andreanna C        13 SPY                  1:14.06    1:15.94  
      36.25   39.69                                                
 -- Wayne, Julianna M         14 Western Br-DE        1:00.25     X59.75  
      28.49   31.26                                                
 -- Topka, Jessica L          14 West Chester-PA      1:01.42   X1:01.36  
      29.51   31.85                                                
 -- Barnes, Cydney A          13 Central Delaware     1:02.10   X1:03.62  
      29.50   34.12                                                
 -- Manning, Katie M          14 WAY                  1:02.88   X1:04.60  
      30.59   34.01                                                
 -- Castura, Carley           14 West Chester-PA      1:04.10   X1:05.01  
      31.50   33.51                                                
 
Event 82  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA        51.68      48.76  
      23.98   24.78                                                
  2 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ       50.03      49.25  
      23.71   25.54                                                
  3 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ             51.10      50.34  
      24.27   26.07                                                
  4 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA        51.28      51.07  
      24.33   26.74                                                
  5 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA            52.02      51.43  
      24.82   26.61                                                
  6 Holman, Kyle              14 Western Br-DE          51.64      51.72  
      24.78   26.94                                                
  7 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA        52.23      52.22  
      24.78   27.44                                                
  8 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA        51.68      52.42  
      24.96   27.46                                                
B - Final
  9 Ellis, Tyler              14 Reston-VA              52.37      51.57  
      24.49   27.08                                                
 10 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ             53.21      52.12  
      24.63   27.49                                                
 11 Teague, Charles A         14 BRY                    53.20      52.13  
      25.18   26.95                                                
 12 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ        52.79      52.30  
      25.43   26.87                                                
 13 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                    53.00      52.36  
      25.55   26.81                                                
 14 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ             53.21      52.87  
      25.17   27.70                                                
 15 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ             52.87      53.23  
      25.42   27.81                                                
 16 Waterland, Daniel C       13 BRY                    53.17      53.25  
      25.64   27.61                                                
 
Event 82  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ       48.58      50.03  
      23.88   26.15                                                
  2 Keh, Lucas                14 Wyckoff-NJ             50.67      51.10  
      24.66   26.44                                                
  3 Magorry, Matt T           14 Jennersville-PA        52.38      51.28  
      24.77   26.51                                                
  4 Holman, Kyle              14 Western Br-DE          52.71      51.64  
      24.96   26.68                                                
  5 Darhower, Jeb J           14 Jennersville-PA        52.93      51.68  
      24.71   26.97                                                
  5 Ramsay, Auston J          14 South Shore, MA        50.98      51.68  
      24.66   27.02                                                
  7 Chenot, Devon C           14 Carlisle-PA            53.28      52.02  
      24.96   27.06                                                
  8 Miller, Jacob J           13 Rappahannock-VA        52.78      52.23  
      25.03   27.20                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ellis, Tyler              14 Reston-VA              51.31      52.37  
      25.17   27.20                                                
 10 Pressly, John P           14 Frederick-MD           51.39      52.41  
      25.11   27.30                                                
 11 Jagielski, Patrik         14 Ocean County-NJ        51.43      52.79  
      25.79   27.00                                                
 12 Scrivanich, Tommy A       14 Wyckoff-NJ             52.17      52.87  
      25.12   27.75                                                
 13 Buzdygon, Aaron M         14 BRY                    53.65      53.00  
      25.83   27.17                                                
 14 Waterland, Daniel C       13 BRY                    53.56      53.17  
      26.02   27.15                                                
 15 Teague, Charles A         14 BRY                    54.61      53.20  
      25.58   27.62                                                
 16 Steward, Gordon C         13 Wyckoff-NJ             55.40      53.21  
      25.57   27.64                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Johnson, Sean T           13 Wyckoff-NJ             52.69     J53.21  
      25.42   27.79                                                
 18 Narvaez-Duckworth, Alex   13 Western Br-DE          54.16      53.72  
      26.16   27.56                                                
-------------------------------------------------------------------------
 19 Smith, Ryan T             14 Ridley-PA              54.78      53.86  
      26.54   27.32                                                
 20 Nguyen, Tristan           13 West Monmouth-NJ       53.54      53.88  
      25.49   28.39                                                
 21 Labenski, Mitchell        14 Lionville-PA           55.12      53.91  
      26.13   27.78                                                
 22 Oh, Joshua J              14 Wyckoff-NJ             53.70      53.92  
      26.20   27.72                                                
 23 Weiner, Ian D             14 SPY                    54.13      54.12  
      25.94   28.18                                                
 24 Kay, Ryan                 14 Burlington Co-NJ       53.08      54.47  
      26.09   28.38                                                
 24 Eichberg, Dylan A         13 Rappahannock-VA        53.80      54.47  
      25.86   28.61                                                
 24 Howard, Nick A            14 SPY                    54.89      54.47  
      26.38   28.09                                                
 27 Sears, David D            14 SPY                    53.61      54.57  
      26.10   28.47                                                
 28 Zwilgmeyer, Matt          14 Western Br-DE          56.43      54.58  
      26.19   28.39                                                
 29 Wisniewski, Connor M      13 Mid-Delmarva-MD        55.74      54.89  
      26.79   28.10                                                
 30 Zheng, Ian                13 Cumberland-MD          56.39      54.92  
      25.98   28.94                                                
 30 Blackmon, Solomon D       13 Reston-VA              55.37      54.92  
      26.73   28.19                                                
 32 Axelsson, Mikael J        14 Jennersville-PA        56.26      55.04  
      26.61   28.43                                                
 33 Sun, Alex J               12 York-PA                54.01      55.16  
      26.43   28.73                                                
 34 Liu, NingNing H           13 York-PA                55.37      55.36  
      26.56   28.80                                                
 34 Tolino, Christian D       13 Frederick-MD           55.06      55.36  
      26.55   28.81                                                
 36 Raiken, Evan J            13 Burlington Co-NJ       56.33      55.38  
      27.12   28.26                                                
 37 Maher, Ryan M             13 Phoenixville-PA        56.29      55.39  
      26.57   28.82                                                
 38 Gatchalian, Kyle C        14 West Monmouth-NJ       53.84      55.42  
      26.33   29.09                                                
 39 Gwiazdowski, Colin T      13 Reading-PA             57.40      55.45  
      27.03   28.42                                                
 40 Byrd, Bryan               13 Western Br-DE          55.98      55.53  
      26.20   29.33                                                
 41 Tupper, Aaron M           13 Jennersville-PA        56.85      55.54  
      26.90   28.64                                                
 42 Myers, Samuel H           13 Western Br-DE          54.41      55.56  
      26.97   28.59                                                
 43 Powell, Tom J             14 Jennersville-PA        56.28      55.62  
      26.79   28.83                                                
 44 Hayward, Joshua L         14 Phoenixville-PA        56.22      55.78  
      26.68   29.10                                                
 45 Wayne, Dominic M          14 Western Br-DE          57.40      55.84  
      26.64   29.20                                                
 46 Mecca, Dan C              14 Wyckoff-NJ             53.78      55.86  
      26.46   29.40                                                
 47 Yang, Nicholas Y          14 BRY                    56.15      55.94  
      27.37   28.57                                                
 48 Yancey, Oliver C          14 Ridley-PA              56.81      55.99  
      27.03   28.96                                                
 49 Drallios, Konstantin      14 Flushing-NY            55.58      56.05  
      27.03   29.02                                                
 50 Gardner, Ben C            14 Talbot County-MD       56.66      56.16  
      26.21   29.95                                                
 51 Yeung, Eric               14 Ocean County-NJ        56.86      56.20  
      26.72   29.48                                                
 52 Lengel, Jason V           13 Jennersville-PA        56.65      56.23  
      26.86   29.37                                                
 53 Donlevy, Billy            14 Cross Island-NY        55.63      56.34  
      26.89   29.45                                                
 54 Delacruz, Dylan           13 Ocean County-NJ        56.23      56.43  
      27.66   28.77                                                
 55 Meagher, Brenden G        14 Burlington Co-NJ       54.78      56.49  
      26.99   29.50                                                
 56 McAndrew, Matthew C       14 Cross Island-NY        55.83      56.50  
      27.14   29.36                                                
 57 Greer, Reid               13 Burlington Co-NJ       55.09      56.53  
      27.06   29.47                                                
 58 Anzano, Kent              13 Ocean County-NJ        56.24      56.66  
      26.84   29.82                                                
 59 Turner, Justin            14 Reston-VA              55.80      56.77  
      27.11   29.66                                                
 60 Yim, Marcus               13 Wyckoff-NJ             57.50      56.83  
      26.91   29.92                                                
 61 Montesanti, Nic           14 Burlington Co-NJ       57.07      56.86  
      27.41   29.45                                                
 61 Iuvara, David             13 Burlington Co-NJ       57.86      56.86  
      27.05   29.81                                                
 63 Tascione, Matthew A       14 Kennett-PA             56.41      56.90  
      27.44   29.46                                                
 64 Ferg, Andrew S            14 York-PA                56.80      56.93  
      27.44   29.49                                                
 65 Hughes, Conor P           13 South Shore, MA        57.74      56.96  
      27.41   29.55                                                
 66 Schiff, Aaron M           14 Burlington Co-NJ       54.32      56.98  
      27.23   29.75                                                
 67 Brierley, Christian J     14 East Hampton-NY        56.64      57.10  
      26.65   30.45                                                
 68 Greenwood, Jacob          13 Chambersburg-PA        57.64      57.29  
      27.47   29.82                                                
 69 Hoagland, Liam            13 West Monmouth-NJ       57.84      57.32  
      27.59   29.73                                                
 70 Mitchell, Alexander W     13 Ridley-PA              57.13      57.59  
      27.85   29.74                                                
 71 Andersen, Justin T        13 Burlington Co-NJ       57.25      57.83  
      27.97   29.86                                                
 72 Lucas, Connor             13 Huntington-NY          57.81      57.99  
      27.93   30.06                                                
 73 Bates, Brian M            14 South Shore, MA        56.96      58.03  
      27.48   30.55                                                
 74 Ni, John Z                13 Wyckoff-NJ             57.83      58.13  
      27.37   30.76                                                
 75 Tran, Thomas V            14 South Shore, MA        57.25      58.53  
      27.97   30.56                                                
 76 Wagner, Bryce M           14 Burlington Co-NJ       57.46      58.55  
      27.55   31.00                                                
 77 D'Amato, Vincent          13 West Monmouth-NJ       57.78      59.36  
      27.96   31.40                                                
 78 Carl, Jaison A            14 Ridley-PA              57.11      59.40  
      27.48   31.92                                                
 79 Muessig, James W          14 SPY                  1:01.75    1:00.01  
      28.24   31.77                                                
 80 Kubista, Collin A         14 SPY                  1:01.90    1:00.05  
      28.37   31.68                                                
 81 Sultana, Matthew J        14 Flushing-NY            57.79    1:00.09  
      29.44   30.65                                                
 82 Mason, John R             14 SPY                    59.82    1:00.66  
      29.27   31.39                                                
 83 Maloy, Ryan M             13 SPY                  1:00.56    1:01.02  
      29.46   31.56                                                
 84 Harrington, Patrick J     14 SPY                  1:03.28    1:02.85  
      30.18   32.67                                                
 85 Sames, Benjamin D         14 SPY                  1:02.59    1:02.97  
      29.89   33.08                                                
 86 Clokey, Mitchell J        14 SPY                  1:03.03    1:03.07  
      28.37   34.70                                                
 87 Hussey, Reid L            14 SPY                  1:02.75    1:04.91  
      30.07   34.84                                                
 88 Schwenk, Connor C         13 SPY                  1:07.88    1:05.44  
      30.63   34.81                                                
 89 Fernandez, Danny J        13 SPY                  1:05.11    1:06.47  
      31.61   34.86                                                
 90 Marchetti, Zybo Z         13 SPY                  1:05.69    1:07.19  
      31.76   35.43                                                
 91 Languell, Christopher J   13 SPY                  1:09.38    1:08.05  
      32.92   35.13                                                
 92 Coble, Scott A            13 SPY                  1:16.34    1:09.30  
      32.66   36.64                                                
 93 Simon, Hunter D           13 SPY                  1:12.09    1:09.67  
      33.97   35.70                                                
 94 Crone, Ben R              13 SPY                  1:10.75    1:09.90  
      34.06   35.84                                                
 95 Amlong, Liam P            13 SPY                  1:12.37    1:10.02  
      33.90   36.12                                                
 96 Douglas, Teddy R          13 SPY                  1:14.13    1:10.04  
      33.04   37.00                                                
 97 Wilson, Jake F            13 SPY                  1:11.14    1:13.46  
      34.74   38.72                                                
 98 Martin, Sam R             13 SPY                  1:13.64    1:13.57  
      34.59   38.98                                                
 99 Burton, Jimmy K           13 SPY                  1:14.82    1:16.44  
      36.04   40.40                                                
100 Martin, Jake D            13 SPY                  1:18.01    1:20.11  
      36.88   43.23                                                
 -- Hartmann, Nicholas J      13 Central Delaware       56.53     X56.03  
      26.56   29.47                                                
 -- McConnell, Jack           14 Lansdowne-PA           59.00     X57.23  
      26.91   30.32                                                
 -- Chapla, Matthew A         14 Jennersville-PA      1:00.19     X58.00  
      27.60   30.40                                                
 -- McNally, Patrick M        13 Western Br-DE        1:00.42     X58.23  
      27.87   30.36                                                
 
Event 83  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 York And York County YMCA  'A'                    1:46.69    1:47.68  
     1) Harnish, Courtney N 14          2) Small, Meghan N 15             
     3) Price, Niki S 17                4) Ilgenfritz, Emily R 16         
       26.90    30.43    25.81    24.54                                    
  2 Burlington County YMCA  'A'                       1:46.36    1:49.21  
     1) Foss, Julianna 17               2) Koelsch, Maddy B 17            
     3) Orth, Carter R 16               4) Manuelli, Melissa 16           
       27.02    31.02    26.43    24.74                                    
  3 Western Branch YMCA  'A'                          1:51.49    1:50.52  
     1) Orr, Kayla 15                   2) Slocomb, Maggie M 18           
     3) Slocomb, Tessa A 15             4) Thomas, Emma L 15              
       27.85    30.97    27.69    24.01                                    
  4 Burlington County YMCA  'B'                       1:48.69   x1:50.90  
     1) Simunek, Natalie 17             2) Mullin, Melissa 18             
     3) Timuscuk, Gabriella E 16        4) McBride, Erin 17               
       27.52    31.24    27.43    24.71                                    
  5 Rappahannock Area YMCA  'A'                       1:52.12    1:51.00  
     1) Sell, Katie K 16                2) Wineinger, Kara E 16           
     3) Showers, Rachel M 16            4) Ulrich, Ryan E 16              
       28.05    30.98    27.33    24.64                                    
  6 Ridley Area YMCA  'A'                             1:53.24    1:52.96  
     1) Ronayne, Kylene R 17            2) Street, McKenzie C 16          
     3) Cardow, Allison E 17            4) Wadsworth, Kiera A 15          
       28.55    30.88    28.18    25.35                                    
  7 Kennett Area YMCA  'A'                            1:53.25    1:53.40  
     1) Diaz, Alicia 15                 2) Stepchuk, Caroline 15          
     3) Evanko, Kate G 16               4) McManus, Maura 14              
       27.54    32.91    27.73    25.22                                    
  8 Cross Island YMCA  'A'                            1:58.52    1:53.90  
     1) Goldman, Georgia R 17           2) Donlevy, Katie D 16            
     3) Vennitti, Gabby M 15            4) Merino, Samantha A 14          
       27.75    33.52    27.49    25.14                                    
  9 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:49.95    1:54.21  
     1) Kim, Michelle M 17              2) Koenig, Casey L 16             
     3) Perry, Julia E 17               4) Yadoff, Jamie H 15             
       27.97    32.94    27.83    25.47                                    
 10 Chambersburg Memorial YMCA  'A'                   1:56.59    1:54.48  
     1) Metz, Karlee N 16               2) Stauffer, Abby E 16            
     3) Shelly, Marget S 13             4) Metz, Kylee E 17               
       30.92    31.06    26.99    25.51                                    
 11 Sussex Family Branch YMCA  'A'                    1:54.38    1:54.80  
     1) Rambo, Sarah M 15               2) Hyde, Sarah L 14               
     3) Nigh-Johnson, Amelia 14         4) Weeks, Molly K 14              
       29.50    32.04    27.78    25.48                                    
 12 Rappahannock Area YMCA  'B'                       1:55.83   x1:54.83  
     1) Sizemore, Karah M 16            2) Reeves, Nikki E 15             
     3) Wood, Laura E 16                4) Howell, Maggie E 16            
       29.29    32.10    27.83    25.61                                    
 13 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    1:53.40    1:55.11  
     1) Buckley, Abigail M 16           2) Mulcahy, Katie A 15            
     3) Hoagland, Kayleigh T 15         4) Campbell, Kiana 17             
       28.86    32.79    28.04    25.42                                    
 14 York And York County YMCA  'B'                    1:51.62   x1:55.93  
     1) Oberlander, Kacey B 15          2) Thomas, Maddy A 16             
     3) Lu, YangYang P 16               4) Braswell, Leah D 13            
       29.13    33.20    27.75    25.85                                    
 15 Ocean County YMCA  'A'                            1:54.33    1:55.94  
     1) Kilfeather, Kathleen 17         2) Wagner, Marissa L 15           
     3) Molloy, Marianne 15             4) Mahoney, Corinne E 15          
       29.97    32.50    28.23    25.24                                    
 16 Waynesboro Area YMCA  'A'                         2:04.93    1:56.45  
     1) Jacobs, Gini M 17               2) Piper, Hannah G 16             
     3) Koons, Claire E 16              4) Rodriguez, Julia N 17          
       30.27    32.78    27.78    25.62                                    
 17 Ocean County YMCA  'B'                            1:56.99   x1:56.98  
     1) Smires, Audra E 15              2) Griswold, Molly C 15           
     3) Kern, Carolyn E 16              4) Burke, Brianna 16              
       30.62    32.06    28.21    26.09                                    
 17 Spy Swimming  'A'                                 1:44.05    1:56.98  
     1) Evans, Caroline G 17            2) Parker, Katie M 17             
     3) Belloff, Lauren J 16            4) Atkinson, Allison N 17         
       31.04    32.98    27.92    25.04                                    
 19 Spy Swimming  'B'                                 1:47.34   x1:57.33  
       30.13    32.11    28.44    26.65                                    
 20 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:56.12   x1:57.80  
     1) Nowak, Maddie E 17              2) Solin, Julia E 16              
     3) Calocino, Jillian M 15          4) DiPrizito, Lena E 17           
       29.34    32.23    29.28    26.95                                    
 21 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     2:05.53    1:57.97  
     1) Niness, Devon N 16              2) Baker, Sarah M 13              
     3) Moore, Shawna 17                4) Hansen, Riley M 13             
       29.75    34.54    26.48    27.20                                    
 22 Jennersville YMCA  'A'                            2:04.00    1:58.14  
     1) Davis, Saralynn G 15            2) Ramsland, Izzy H 16            
     3) Musser, Meg S 17                4) Gamble, Madison L 17           
       28.93    34.70    28.17    26.34                                    
 23 Flushing YMCA  'A'                                2:03.56    1:58.99  
     1) Anich, Annabelle K 15           2) Mansfield, Teresa E 15         
     3) Arana, Jennifer 17              4) Santos, Olivia J 15            
       31.68    34.00    27.99    25.32                                    
 24 Greater Nashua YMCA  'A'                          2:02.12    1:59.00  
     1) Brennan, Katherine E 16         2) Rego, Mary M 15                
     3) Kendall, Keelin A 15            4) Pelletier, Emily E 16          
       29.72    33.14    30.60    25.54                                    
 25 Kennett Area YMCA  'B'                            2:01.22   x1:59.47  
     1) Reigel, Bailey R 16             2) Stepchuk, Erin 15              
     3) Perkins, Carlie 16              4) Currie, Juna M 15              
       31.53    32.47    31.25    24.22                                    
 26 Lionville Community YMCA  'A'                     2:00.86    1:59.51  
     1) Manthorp, Catherine A 17        2) Stack, Caitlin G 17            
     3) Haefner, Peyton E 16            4) Law, Liz L 16                  
       31.10    33.96    28.32    26.13                                    
 27 Brandywine YMCA -pa  'A'                          1:57.23    2:00.08  
     1) Welch, Catherine R 15           2) Kowalski, Megan 16             
     3) Sears, Katherine L 15           4) Amber-Messick, Sidney A 15     
       30.49    32.13    30.11    27.35                                    
 28 Western Branch YMCA  'B'                          2:04.94   x2:02.26  
     1) DelPizzo, Phoebe M 16           2) Murray, Alexa R 17             
     3) Yount, Maggie A 15              4) Nixon, Josie C 18              
       31.26    36.43    29.04    25.53                                    
 29 Cross Island YMCA  'B'                            2:05.48   x2:03.15  
     1) Asanjarani, Ashley S 15         2) Toskas, Aerin O 17             
     3) Sarabia, Alexis S 14            4) Scandalios, Cassie M 14        
       30.33    35.40    30.86    26.56                                    
 30 South Shore MA YMCA  'A'                          2:07.19    2:04.80  
     1) Ribeiro, Sarah V 15             2) Flynn, Caroline G 16           
     3) Krivitsky, Victoria M 14        4) Donnellan, Molly M 14          
       30.62    35.39    30.70    28.09                                    
 31 Waynesboro Area YMCA  'B'                         2:07.56   x2:05.20  
     1) Baginski, Amanda M 14           2) Piper, Michaela R 15           
     3) Vickery, Laci R 16              4) Manning, Hanna H 14            
       32.19    35.80    30.47    26.74                                    
 32 Brandywine YMCA  'A'                              1:58.54    2:07.13  
     1) Thomas, Allison K 14            2) Kilama, Atim 13                
     3) Farina, Nicole L 17             4) Green, Rebecca A 14            
       31.91    38.03    29.50    27.69                                    
 33 Lionville Community YMCA  'B'                     2:08.90   x2:16.37  
     1) Grill, Francesca K 15           2) Collier, Tara L 15             
     3)                                 4) Yahr, Catherine G 11           
       31.51    39.86    37.96    27.04                                    
 
Event 84  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:36.15    1:37.83  
     1) Klimko, JT T 18                 2) Choo, Harold H 17              
     3) Woo, Brendan 17                 4) Cassidy, Michael F 17          
       25.38    26.81    23.78    21.86                                    
  2 York And York County YMCA  'A'                    1:23.54    1:37.95  
     1) Stewart, Coleman M 15           2) Ross, Daniel W 18              
     3) Francis, Ben M 16               4) Snyder, Zach A 15              
       24.90    15.75    57.30                                             
  3 Ocean County YMCA  'A'                            1:39.80    1:38.59  
     1) Molloy, Zachary J 17            2) Limaldi, Jacob L 16            
     3) Smith, Ben C 18                 4) Kazanowsky, Matthew R 17       
       24.80    27.61    24.16    22.02                                    
  4 Spy Swimming  'A'                                 1:39.54    1:39.93  
     1) Fuller, Sam M 16                2) Murray, Grant P 17             
     3) Kogut, Dougie A 17              4) Praley, Matthew X 16           
       25.76    27.25    23.77    23.15                                    
  5 Flushing YMCA  'A'                                1:42.73    1:40.69  
     1) Pan, Noah 16                    2) Li, Alan 16                    
     3) Harrison, William L 16          4) Cazzorla, Daniel 15            
       26.32    28.04    23.77    22.56                                    
  6 Burlington County YMCA  'A'                       1:36.26    1:40.78  
     1) Furze, Joseph W 16              2) Vujovic, Dragan 16             
     3) Runfola, Tim 16                 4) Shellem, John M 17             
       25.02    29.32    24.21    22.23                                    
  7 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     1:41.30    1:41.18  
     1) Hoops, Kyle W 17                2) Kull, Andrew R 16              
     3) Zhang, Robin 16                 4) Maher, Zach S 15               
       25.04    28.45    25.52    22.17                                    
  8 Ridley Area YMCA  'A'                             1:47.09    1:41.47  
     1) Resweber, Clay H 17             2) McGrath, Dan R 17              
     3) Rosenberger, Daniel J 15        4) Hieb, Austin J 17              
       26.34    27.33    24.82    22.98                                    
  9 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    1:39.45    1:41.51  
     1) O'Neill, Ryan P 17              2) Orzechowski, Drew C 17         
     3) Skibniewski, Michael J 17       4) Buckley, Joseph J 18           
       24.93    30.14    22.48    23.96                                    
 10 Burlington County YMCA  'B'                       1:37.31   x1:41.61  
     1) Taccard, Matt 17                2) Barnes, Porter J 16            
     3) Caffrey, Ryan 17                4) Davis, Connor W 16             
       25.32    29.04    24.61    22.64                                    
 11 Western Branch YMCA  'A'                          1:44.98    1:42.93  
     1) Brant, Michael D 16             2) Dias, Adam M 16                
     3) Weston, Kyle M 17               4) Faull, Jacob R 17              
       28.00    28.48    23.97    22.48                                    
 12 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:39.15   x1:43.07  
     1) Links, Jon D 15                 2) Hilditch, Joseph G 16          
     3) Ro, Andrew S 15                 4) Yi, Harrison J 15              
       26.29    29.05    25.23    22.50                                    
 13 Ocean County YMCA  'B'                            1:42.45   x1:43.83  
     1) Borrero, Corbin 16              2) Suatengco, Brian V 17          
     3) Tenner, Alexander P 18          4) Payne, Connor R 15             
       28.12    26.46    26.66    22.59                                    
 14 Brandywine YMCA  'A'                              1:45.17    1:43.95  
     1) Field, Francis L 17             2) Carlozzi, Augie J 15           
     3) Morgan-Scott, Luke A 18         4) Rogatz, Henry 17               
       27.21    30.68    24.26    21.80                                    
 15 South Shore MA YMCA  'A'                          1:49.35    1:44.56  
     1) Ramsay, Auston J 14             2) Souza, Tim P 15                
     3) Souza, Zach H 15                4) Rastelli, Alex J 15            
       26.65    29.54    25.43    22.94                                    
 16 Lionville Community YMCA  'A'                     1:41.54    1:44.64  
     1) Cestare, Tommy J 16             2) McIlroy, Connor J 14           
     3) Herlihey, Peter 16              4) Galvis, Nico 17                
       27.15    30.47    24.61    22.41                                    
 17 Jennersville YMCA  'A'                            1:51.28    1:45.49  
     1) Morgan, Ben R 17                2) Preston, Cody S 15             
     3) McDermott, Jake P 16            4) Magorry, Philip M 17           
       27.54    29.60    26.55    21.80                                    
 18 Talbot County YMCA  'A'                           1:45.19    1:45.92  
     1) Brown, Jacob R 15               2) McMahon, Nolan M 17            
     3) Lee, Anthony 16                 4) Brown, Joshua R 15             
       28.13    28.87    25.90    23.02                                    
 19 Flushing YMCA  'B'                                1:51.84   x1:46.69  
     1) Park, James 15                  2) Lardas, Vasilios K 17          
     3) Knapp, Michael P 17             4) Strbik, Peter 15               
       27.76    31.80    24.43    22.70                                    
 20 York And York County YMCA  'B'                    1:44.46   x1:46.72  
     1) Kint, Matthew D 15              2) North, Dylan J 15              
     3) Stewart, Noah A 16              4) King, Chance T 18              
       28.62    30.69    24.37    23.04                                    
 21 Waynesboro Area YMCA  'A'                         1:59.51    1:47.55  
     1) Barr, James T 15                2) Perkowski, Evan A 17           
     3) Barr, John W 18                 4) Benchoff, Darek P 15           
       28.93    28.20    24.81    25.61                                    
 22 Rappahannock Area YMCA  'A'                       1:44.00    1:48.38  
     1) Howell, Billy J 18              2) Anibal, James T 15             
     3) Vaughn, Christopher T 17        4) Allison, Brad E 16             
       27.43    30.49    26.68    23.78                                    
 23 Brandywine YMCA -pa  'A'                          1:48.14    1:48.71  
     1) Greer, Logan E 17               2) McPherson, Will K 17           
     3) Schroeder, Liam C 15            4) Furcon, Drew A 15              
       27.65    31.75    27.00    22.31                                    
 24 Cross Island YMCA  'A'                            1:52.26    1:49.33  
     1) Tse, Jade M 13                  2) Sarabia, Josef M 17            
     3) Asanjarani, Jonathan D 17       4) Donlevy, Billy 14              
       28.96    28.30    26.78    25.29                                    
 25 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     1:51.50   x1:49.77  
     1) Aclan, Jan P 16                 2) Merke, Darius R 15             
     3) McNamara, Colin C 18            4) Sparano, Zack C 16             
       28.42    30.85    25.55    24.95                                    
 26 Spy Swimming  'B'                                 1:42.21   x1:54.20  
     1) Baker, Richie W 16              2) Jones, Brendan M 15            
     3) Smith, Adam M 16                4) Maniscalco, Jack E 17          
       30.24    31.22    28.07    24.67                                    
 
Event 85  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     1:49.69    1:48.58  
     1) Seiberlich, Emma W 14           2) Cooke, Maddie E 14             
     3) Hansen, Morgan M 14             4) Giampietro, Olivia M 14        
       27.27    30.36    26.28    24.67                                    
  2 Ocean County YMCA  'A'                            1:54.05    1:50.56  
     1) Rankin, Michaela D 13           2) Cabaron, Gabrielle A 14        
     3) Francisco, Anna V 14            4) Nguyen, Erianna 14             
       27.68    32.02    26.29    24.57                                    
  3 Ridley Area YMCA  'A'                             1:56.00    1:56.00  
     1) Apostolu, Georgia K 14          2) Rudy, Gabrielle R 14           
     3) Swartz, Carly S 14              4) Dickert, Madison R 13          
       29.49    29.96    29.74    26.81                                    
  4 South Shore MA YMCA  'A'                          1:59.99    1:56.94  
     1) Jamieson, Anna C 13             2) Mozoki, Olivia C 13            
     3) Connolly, Katherine P 13        4) Austin, Tori A 14              
       30.16    32.39    28.04    26.35                                    
  5 York And York County YMCA  'A'                    1:58.01    1:57.46  
     1) Paff, Callie E 13               2) Sun, Jessica J 14              
     3) Elder, Maelyn E 14              4) Gingerich, Marisa H 14         
       30.05    33.49    28.82    25.10                                    
  6 Western Branch YMCA  'A'                          1:59.53    1:57.60  
     1) Wayne, Julianna M 14            2) McAneny-Droz, Sophia 13        
     3) Blake, Kelly A 14               4) Longenecker, Emily D 14        
       31.24    32.55    28.09    25.72                                    
  7 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:55.23    1:58.31  
       30.84    33.80    28.55    25.12                                    
  8 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:51.23   x1:58.49  
     1) Lim, Cleopatra 13               2) Flanagan, Brianna 13           
     3) Caccamo, Kim K 14               4) Horne, Sarah C 14              
       29.69    35.04    28.17    25.59                                    
  9 Ocean County YMCA  'B'                            2:04.14   x1:58.67  
     1) Borrero, Kayla 13               2) Colasurdo, Alexis 14           
     3) Volkov, Stacy L 14              4) Davis, Natalie 13              
       29.78    34.58    28.05    26.26                                    
 10 Greater Nashua YMCA  'A'                          2:10.47    2:01.05  
     1) Loucraft, Maggie K 14           2) Szum, Katie J 14               
     3) Gagnon, Nicole M 13             4) Dumdey, Mattea 13              
       31.44    33.67    29.09    26.85                                    
 11 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     1:59.55   x2:01.06  
     1) Bland, Kathryn D 14             2) Brousseau, Tori F 14           
     3) Groff, Avelia L 14              4) Fabius, Emily R 14             
       29.43    36.59    29.24    25.80                                    
 12 Catonsville MD YMCA  'A'                          2:06.90    2:01.49  
     1) Stein, Maggie H 14              2) Younts, Sara E 13              
     3) Younts, Rebecca G 14            4) Committe, Haylee R 14          
       32.54    34.83    27.96    26.16                                    
 13 Burlington County YMCA  'A'                       1:59.84    2:02.51  
     1) Brown, Blair 14                 2) Bromley, Kendall S 14          
     3) Bilello, Adrienne M 14          4) Pluckhorn, Eliza 14            
       31.65    32.86    31.40    26.60                                    
 14 York And York County YMCA  'B'                    2:02.97   x2:02.75  
     1) Keating, Abby J 14              2) Martin, Kylie R 13             
     3) Pokrzywa, Julia M 14            4) Brenneman, Lindsay C 14        
       31.08    41.33    23.97    26.37                                    
 15 Jennersville YMCA  'A'                            2:02.24    2:03.04  
     1) Franciscus, Samantha L 14       2) May, Sophie N 14               
     3) Savory, Aley M 13               4) Thornton, Hannah E 13          
       31.26    35.91    30.01    25.86                                    
 16 Lionville Community YMCA  'A'                     2:03.76    2:03.11  
     1) McCarthy, Siobhan E 14          2) Grenoble, Madi A 13            
     3) McDermott, Breanne 14           4) Dickson, Emily K 14            
       31.70    34.03    30.55    26.83                                    
 17 Brandywine YMCA -pa  'A'                          2:05.88    2:03.21  
     1) Duncan, Marlies A 14            2) Bria, Kristin 14               
     3) DiCamillo, Lauren T 13          4) Sears, Diana 13                
       31.85    33.67    29.66    28.03                                    
 18 Spy Swimming  'A'                                 2:04.34    2:05.11  
     1) Bodnar, Allie R 14              2) Dubinski, Katie L 13           
     3) Andrews, Abby F 13              4) O'Brien, Carly C 14            
       32.19    34.67    31.12    27.13                                    
 19 Spy Swimming  'B'                                 2:16.08   x2:12.23  
     1)                                 2) Roros, Andreanna C 13          
     3) Owens, Shannon V 14             4) Carbo, Colby R 13              
       33.23    38.65    31.38    28.97                                    
 20 West Chester Area YMCA  'A'                       2:15.37    2:12.54  
     1) Castura, Carley 14              2) Ciccarelli, Kira 14            
     3) Darmofal, Hannah 13             4) Topka, Jessica L 14            
       35.81    38.06    31.02    27.65                                    
 
Event 86  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:40.15    1:45.45  
     1) Scrivanich, Tommy A 14          2) Mecca, Dan C 14                
     3) Oh, Joshua J 14                 4) Keh, Lucas 14                  
       26.82    29.83    25.23    23.57                                    
  2 Burlington County YMCA  'A'                       1:46.70    1:46.95  
     1) Schurer, Thomas 13              2) Meagher, Brenden G 14          
     3) Worrell, Kyle T 14              4) Kay, Ryan 14                   
       28.59    29.95    24.55    23.86                                    
  3 Western Branch YMCA  'A'                          1:54.59    1:49.27  
     1) Holman, Kyle 14                 2) Wayne, Dominic M 14            
     3) Narvaez-Duckworth, Alex 13      4) Zwilgmeyer, Matt 14            
       27.28    31.03    27.25    23.71                                    
  4 Jennersville YMCA  'A'                            1:53.62    1:50.11  
     1) Magorry, Matt T 14              2) Searle, Stephen L 14           
     3) Darhower, Jeb J 14              4) Axelsson, Mikael J 14          
       26.93    32.30    26.23    24.65                                    
  5 Ocean County YMCA  'A'                            1:55.28    1:50.19  
     1) Navarro, Jeremiah R 14          2) Delacruz, Dylan 13             
     3) Anzano, Kent 13                 4) Jagielski, Patrik 14           
       29.79    29.87    26.96    23.57                                    
  6 Spy Swimming  'A'                                 1:51.54    1:51.21  
     1) Mason, John R 14                2) Sears, David D 14              
     3) Howard, Nick A 14               4) Weiner, Ian D 14               
       30.84    28.74    27.02    24.61                                    
  7 Burlington County YMCA  'B'                       1:51.44   x1:53.83  
     1) Andersen, Justin T 13           2) Montesanti, Nic 14             
     3) Greer, Reid 13                  4) Schiff, Aaron M 14             
       30.31    31.36    27.77    24.39                                    
  8 York And York County YMCA  'A'                    1:53.80    1:53.95  
     1) Gunn, Ted P 14                  2) Sun, Alex J 12                 
     3) White, David W 13               4) Ferg, Andrew S 14              
       27.92    32.05    28.32    25.66                                    
  9 Brandywine YMCA  'A'                              1:56.16    1:54.27  
     1) Teague, Charles A 14            2) Waterland, Daniel C 13         
     3) Yang, Nicholas Y 14             4) Buzdygon, Aaron M 14           
       27.61    33.43    30.60    22.63                                    
 10 Fairfax County YMCA in Reston  'A'                2:03.16    1:54.28  
     1) Turner, Justin 14               2) Blackmon, Solomon D 13         
     3) Ellis, Tyler 14                 4) George, Michael J 14           
       29.49    33.48    25.02    26.29                                    
 11 Ridley Area YMCA  'A'                             1:55.23    1:54.69  
     1) Yancey, Oliver C 14             2) Mitchell, Alexander W 13       
     3) Carl, Jaison A 14               4) Smith, Ryan T 14               
       29.86    33.00    27.40    24.43                                    
 12 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:44.45   x1:56.16  
     1) Steward, Gordon C 13            2) Ni, John Z 13                  
     3) Yim, Marcus 13                  4) Johnson, Sean T 13             
       30.08    32.68    28.91    24.49                                    
 13 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     2:04.58    1:56.48  
     1) Hayward, Joshua L 14            2) Tweedie, Matthew A 14          
     3) Maher, Ryan M 13                4) Brousseau, Weston T 14         
       28.89    34.57    27.21    25.81                                    
 14 Talbot County YMCA  'A'                           2:08.58    1:59.14  
     1) Trice, Nat E 14                 2) Gardner, Ben C 14              
     3) Stevens, Jack T 14              4) Rieck, Will W 15               
       30.14    31.91    30.26    26.83                                    
 15 South Shore MA YMCA  'A'                          2:07.76    2:01.52  
     1) Connolly, Timothy J 13          2) Tran, Thomas V 14              
     3) Hughes, Conor P 13              4) Bates, Brian M 14              
       31.49    33.34    30.98    25.71                                    
 16 Jennersville YMCA  'B'                            2:02.32   x2:01.77  
     1) Chapla, Matthew A 14            2) Lengel, Jason V 13             
     3) Tupper, Aaron M 13              4) Powell, Tom J 14               
       32.24    34.36    28.72    26.45                                    
 17 Spy Swimming  'B'                                 2:05.08   x2:10.09  
     1) Muessig, James W 14             2) Fernandez, Danny J 13          
     3) Schwenk, Connor C 13            4) Maloy, Ryan M 13               
       32.43    36.99    33.16    27.51                                    
 -- Frederick County YMCA  'A'                        1:57.70         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Mood, Collin M 14               2) Estok, Sawyer J 13             
     3) Pressly, John P 14              4) Tolino, Christian D 13         
       30.66    34.10    25.92    24.56                                    
 
Event 87  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Small, Meghan N           15 York-PA              4:22.88    4:20.72  
      28.09   31.31   33.26   34.17   36.43   37.80   30.48   29.18
  2 Thomas, Maddy A           16 York-PA              4:25.48    4:33.04  
      30.14   33.54   34.17   33.41   39.60   39.53   32.11   30.54
  3 Foss, Julianna            17 Burlington Co-NJ     4:28.72    4:33.05  
      28.76   33.31   33.80   32.77   41.48   40.69   32.24   30.00
  4 Lim, Cleopatra            13 Wyckoff-NJ           4:33.50    4:36.59  
      28.93   33.16   35.64   36.01   39.26   40.32   31.90   31.37
  5 Shelly, Marget S          13 Chambersburg-PA      4:39.63    4:36.73  
      29.45   33.46   33.84   34.12   43.14   42.20   30.86   29.66
  6 Price, Niki S             17 York-PA              4:28.16    4:36.90  
      29.08   34.33   35.44   34.35   39.54   40.67   32.12   31.37
  7 Braswell, Leah D          13 York-PA              4:38.95    4:37.21  
      30.86   34.86   36.27   35.39   40.85   40.87   29.93   28.18
  8 Stauffer, Abby E          16 Chambersburg-PA      4:34.30    4:38.19  
      29.87   33.35   35.77   35.85   39.48   40.77   32.36   30.74
  9 Arnold, Jessie L          16 SMAC                 4:25.99    4:38.23  
      29.47   33.61   34.01   33.50   41.93   42.65   32.09   30.97
 10 Schaefer, Courtney M      17 York-PA              4:29.81    4:38.51  
      30.27   34.75   35.82   34.58   40.90   40.80   31.88   29.51
 11 Pokrzywa, Julia M         14 York-PA              4:36.18    4:38.92  
      29.73   34.87   34.98   34.40   41.45   42.05   31.35   30.09
 12 Molloy, Marianne          15 Ocean County-NJ      4:38.17    4:38.94  
      29.80   33.62   35.12   35.02   41.47   40.91   31.88   31.12
 13 Slocomb, Maggie M         18 Western Br-DE        4:32.89    4:38.95  
      31.10   34.95   36.37   35.61   38.98   38.99   32.54   30.41
 14 Kim, Michelle M           17 Wyckoff-NJ           4:29.13    4:42.62  
      29.87   35.29   35.59   35.19   41.39   41.89   32.19   31.21
 15 Sizemore, Karah M         16 Rappahannock-VA      4:38.06    4:42.76  
      29.76   34.04   35.22   34.98   42.21   41.88   32.70   31.97
 16 Mulcahy, Katie A          15 West Monmouth-NJ     4:42.56    4:42.97  
      30.34   34.26   36.42   35.52   40.51   40.67   33.23   32.02
 17 Wineinger, Kara E         16 Rappahannock-VA      4:37.50    4:43.30  
      29.50   34.17   37.50   36.46   40.15   39.51   33.66   32.35
 18 Hunt, Norah M             15 SMAC                 4:39.23    4:44.84  
      30.14   33.40   37.91   37.47   41.86   42.47   31.11   30.48
 19 Sun, Jessica J            14 York-PA              4:49.32    4:45.93  
      30.49   35.55   37.32   36.70   39.70   40.30   33.73   32.14
 20 Higgins, Colleen G        15 SMAC                 4:50.26    4:46.10  
      30.93   36.24   37.67   37.24   39.76   40.27   32.45   31.54
 21 Sell, Katie K             16 Rappahannock-VA      4:38.84    4:46.21  
      29.68   35.02   37.43   35.92   42.53   42.73   33.27   29.63
 22 Oberlander, Kacey B       15 York-PA              4:20.83    4:46.39  
      31.29   35.23   34.85   34.79   42.14   42.77   33.02   32.30
 23 Burns, Megan M            16 Ridley-PA            4:32.88    4:46.84  
      30.01   35.92   37.18   34.70   41.80   42.70   32.93   31.60
 24 Horton, Bridget R         15 Wyckoff-NJ           4:38.70    4:47.26  
      30.62   36.00   36.67   35.76   41.05   41.67   33.29   32.20
 25 Wagner, Marissa L         15 Ocean County-NJ      4:47.34    4:48.52  
      31.02   36.65   36.57   37.69   38.25   41.03   34.27   33.04
 26 Kling, Abby M             16 York-PA              4:45.97    4:48.74  
      31.73   35.20   36.33   35.46   42.31   42.87   33.25   31.59
 27 Orr, Kayla                15 Western Br-DE        4:49.91    4:52.14  
      29.76   34.55   36.18   35.60   43.90   44.54   34.31   33.30
 28 Calocino, Jillian M       15 Wyckoff-NJ           4:41.58    4:53.17  
      30.13   35.45   38.50   37.69   40.87   43.68   33.70   33.15
 29 Showers, Rachel M         16 Rappahannock-VA      4:48.52    4:54.70  
      30.03   35.69   38.58   37.55   43.76   44.03   33.64   31.42
 30 Elder, Maelyn E           14 York-PA              4:44.27    4:54.96  
      31.03   36.13   36.79   37.38   42.99   44.26   33.69   32.69
 31 Koenig, Casey L           16 Wyckoff-NJ           4:44.43    4:55.96  
      31.78   37.74   39.07   38.77   39.36   40.21   35.34   33.69
 
Event 88  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Daniel W            18 York-PA              3:58.00    4:08.16  
      25.91   29.72   33.31   32.15   36.30   35.54   28.91   26.32
  2 North, Dylan J            15 York-PA              4:08.93    4:13.45  
      27.71   31.17   31.26   31.10   37.31   37.72   29.22   27.96
  3 Barrett, Graham M         15 South Shore, MA      4:20.10    4:14.01  
      27.41   31.24   32.25   32.02   36.29   37.50   29.20   28.10
  4 Choo, Harold H            17 Wyckoff-NJ           4:05.91    4:15.03  
      26.63   31.03   34.65   35.26   32.97   34.83   30.60   29.06
  5 Runfola, Tim              16 Burlington Co-NJ     4:13.51    4:15.27  
      26.46   31.09   33.32   33.19   37.05   37.34   28.98   27.84
  6 Weston, Kyle M            17 Western Br-DE        4:23.82    4:15.67  
      26.28   30.68   33.66   33.53   34.87   36.62   30.30   29.73
  7 King, Chance T            18 York-PA              4:09.43    4:15.99  
      27.26   30.84   32.75   31.06   38.39   37.79   29.95   27.95
  8 Stewart, Noah A           16 York-PA              4:08.42    4:17.17  
      27.72   31.46   34.42   34.07   36.58   37.38   29.53   26.01
  9 Biagioli, Francis P       15 Wyckoff-NJ           4:17.90    4:17.31  
      27.75   31.20   32.98   32.57   37.32   37.23   29.50   28.76
 10 Schurer, JD D             16 Burlington Co-NJ     4:08.57    4:17.60  
      28.90   32.53   31.82   30.93   38.22   37.81   28.95   28.44
 11 Li, Alan                  16 Flushing-NY          4:13.00    4:18.06  
      27.02   31.32   32.98   33.05   35.93   37.31   30.42   30.03
 12 Francis, Ben M            16 York-PA              4:23.02    4:18.68  
      27.28   29.40   32.05   31.94   39.30   40.12   29.98   28.61
 13 Dello Buono, Frank A      18 Kennett-PA           4:13.88    4:19.79  
      27.03   31.38   33.78   33.93   37.70   39.59   29.40   26.98
 14 Dias, Adam M              16 Western Br-DE        4:22.74    4:20.29  
      27.99   32.72   33.67   33.92   37.17   37.32   29.13   28.37
 15 Barnes, Logan J           17 Burlington Co-NJ     4:13.89    4:20.50  
      27.14   30.80   34.64   33.19   37.63   37.56   30.40   29.14
 16 Nawn, Philip C            17 Ridley-PA            4:11.32    4:20.64  
      28.06   32.06   34.30   32.62   38.27   37.08   29.83   28.42
 17 Gunn, Ted P               14 York-PA              4:24.24    4:20.95  
      28.74   32.36   33.00   31.05   38.67   38.29   30.21   28.63
 18 Molloy, Zachary J         17 Ocean County-NJ      4:07.30    4:21.94  
      27.66   31.19   34.12   33.78   38.09   38.41   30.32   28.37
 19 Ro, Andrew S              15 Wyckoff-NJ           4:17.82    4:22.64  
      27.34   31.55   33.70   33.14   38.09   37.84   30.63   30.35
 20 O'Neill, Ryan P           17 West Monmouth-NJ     4:20.93    4:22.78  
      27.39   32.52   33.87   32.00   39.69   39.63   29.82   27.86
 21 Barao, Will S             12 South Shore, MA      4:25.13    4:23.37  
      27.56   31.32   33.68   32.54   39.81   39.95   29.74   28.77
 22 Weeks, Jack W             16 Sussex-DE            4:22.89    4:24.94  
      26.38   30.57   33.45   33.46   37.92   38.92   32.43   31.81
 22 Riordan, Jacob A          18 Burlington Co-NJ     4:10.86    4:24.94  
      29.00   32.46   33.69   33.43   38.21   37.99   30.54   29.62
 24 Limaldi, Jacob L          16 Ocean County-NJ      4:05.95    4:25.73  
      28.09   32.61   35.81   35.34   36.82   36.40   30.99   29.67
 25 Hilditch, Joseph G        16 Wyckoff-NJ           4:12.12    4:25.96  
      27.10   32.96   33.18   33.99   36.90   38.00   32.31   31.52
 26 Murray, Grant P           17 SPY                  4:22.00    4:33.55  
      27.28   32.19   35.92   34.90   38.31   39.28   34.08   31.59
 27 Worrell, Kyle T           14 Burlington Co-NJ     4:27.41    4:33.77  
      27.54   31.53   35.75   34.56   41.67   41.37   31.23   30.12
 28 Steinberg, Aidan C        16 Wyckoff-NJ           4:28.63    4:34.02  
      28.75   34.36   33.87   33.64   40.46   40.83   31.26   30.85
 29 Betts, Daniel A           16 Ocean County-NJ      4:19.92    4:35.61  
      29.17   33.51   36.43   35.11   41.13   41.01   30.36   28.89
 -- Klimko, JT T              18 Wyckoff-NJ           4:11.11         DQ  
      Alternating Kick - breast
      27.43   32.36   32.56   31.45   39.59   39.25   29.86   29.12
 
Event 89  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fairfax County YMCA in Reston  'A'                1:46.78    1:44.45  
     1) Redican, Anna S 11              2) Landeryou, Sophia A 11         
     3) Sanfield, Katie F 12            4) Czarny, Marlee R 12            
       26.82    25.25    26.45    25.93                                    
  2 Burlington County YMCA  'A'                       1:49.51    1:46.08  
     1) Robinson, Holly 12              2) McGlade, Delaney 11            
     3) Wilson, Abby 12                 4) Peters, Gillian 12             
       26.43    26.37    26.50    26.78                                    
  3 Lionville Community YMCA  'A'                     1:48.59    1:48.48  
     1) MacCausland, Heather C 12       2) Manthorp, Sarah 12             
     3) Maki, Caroline K 12             4)                                
       26.61    28.02    28.08    25.77                                    
  4 Ocean County YMCA  'A'                            1:52.13    1:49.20  
     1) Culbert, Shannon A 12           2) Misurelli, Megan R 12          
     3) Ardis, Kirsten 12               4) Nguyen, Stasia 12              
       27.94    28.00    27.27    25.99                                    
  5 Carlisle Family YMCA  'A'                         1:52.31    1:49.73  
     1) McGovern, Maria E 12            2) Kauffeld, Jasmine D 12         
     3) Young, Sierra 12                4) Tate, Meg T 12                 
       28.04    28.11    26.94    26.64                                    
  6 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    1:49.80    1:49.96  
     1) Como, Rebecca M 12              2) DiSerio, Dana M 12             
     3) Policari, Gianna 12             4) Judge, Megan 12                
       28.01    28.32    28.41    25.22                                    
  7 Rappahannock Area YMCA  'A'                       1:53.69    1:50.03  
     1) Bentz, Caroline G 11            2) Johnson, Georgia L 12          
     3) Sizemore, Michaela E 12         4) Koch, Nicole A 11              
       27.19    27.47    26.85    28.52                                    
  8 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:51.80    1:51.49  
     1) Chung, Ashley 12                2) Kim, Phoebe N 11               
     3) Caccamo, Courtney L 12          4) Yoo, Kaitlyn 12                
       28.30    28.23    27.86    27.10                                    
  9 Fairfax County YMCA in Reston  'B'                1:57.22   x1:52.49  
     1) Carroll, Molly K 12             2) Flavin, Amelia 11              
     3) Van Winckel, Zoe Y 11           4) Zindler, Abigail K 11          
       28.78    28.12    29.72    25.87                                    
 10 Western Monmouth Co. YMCA  'B'                    1:54.97   x1:52.64  
     1) DeVirgilio, Gabriella 11        2) Dado, Nicole 12                
     3) D'Amato, Olivia 12              4) Mohamed, Leilah G 11           
       27.92    28.09    28.49    28.14                                    
 11 Spy Swimming  'A'                                 1:53.52    1:52.95  
     1) Sharpe, Lucy E 12               2) Troy, Allison E 12             
     3) Stone, Izzy G 12                4) Harris, Elena J 12             
       29.04    28.40    27.86    27.65                                    
 12 Waynesboro Family YMCA  'A'                       1:55.48    1:53.39  
     1) Fauber, Braelin M 12            2) Pickering, Ella R 12           
     3) Murie, Cameron M 12             4) Wagner, Kristen L 11           
       28.28    28.90    28.75    27.46                                    
 13 Huntington YMCA  'A'                              1:52.18    1:53.68  
     1) Nasti, Amanda M 12              2) Riley, Emma 12                 
     3) Griskie, Chloe 11               4) Spencer, Hannah 12             
       27.86    29.31    30.10    26.41                                    
 14 Jennersville YMCA  'A'                            1:54.66    1:53.77  
     1) Darragh, Abigail M 12           2) Millar, Hannah F 11            
     3) Eason, Olivia P 12              4) Franciscus, Kimberly A 12      
       29.35    28.22    28.48    27.72                                    
 15 Western Branch YMCA  'A'                          1:55.35    1:54.23  
     1) Walsh, Elizabeth F 11           2) Blankenship, Victoria L 12     
     3) Mathis, Taylor S 11             4) Tyler, Meagan N 11             
       28.51    28.71    29.56    27.45                                    
 16 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   1:53.76    1:54.51  
     1) Brabant, Olivia R 11            2) Swanson, Sophia 11             
     3) McFarland, Darcy L 11           4) Brierley, Julia J 11           
       28.68    29.09    29.52    27.22                                    
 17 Ocean County YMCA  'B'                            2:00.61   x1:54.72  
     1) Markatos, Arianna F 12          2) Struss, Jynell A 12            
     3) Spexarth, Carrie A 11           4) Navarro, Jamie Erica R 12      
       28.64    27.95    30.46    27.67                                    
 18 West Chester Area YMCA  'A'                       1:56.48    1:56.21  
     1) Burns, Brooke 12                2) Regan, Katie 11                
     3) Dunston, Nya 12                 4) Galitski, Valerie 11           
       28.81    32.22    28.24    26.94                                    
 19 Lionville Community YMCA  'B'                     1:56.98   x1:56.82  
     1) Lambe, Jordan E 11              2) Santoro, Lais R 12             
     3) Koloseike, Claire E 12          4) Bousum, Grace D 11             
       29.05    29.10    29.36    29.31                                    
 20 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:58.90   x1:57.49  
     1) Atkinson, Leanne M 12           2) Arts, Molly K 11               
     3) Afromsky, Jordan M 11           4) Keh, Irene 11                  
       28.70    30.73    28.95    29.11                                    
 21 Cecil County YMCA  'A'                            2:01.67    1:57.52  
     1) Forman, Emma L 11               2) Harsh, Abigail M 12            
     3) Boettcher, Alexandria D 11      4) Cranker, Emi L 11              
       27.41    30.48    32.69    26.94                                    
 22 York And York County YMCA  'A'                    1:56.69    1:59.25  
     1) Hunt, Katelyn E 12              2) Trout, Riley E 11              
     3) Stahl, Nyah E 11                4) McMurray, Jessie L 12          
       29.33    30.74    30.66    28.52                                    
 23 Kennett Area YMCA  'A'                            1:58.63    1:59.33  
     1) Samuels, Maddy C 11             2) Iacocca, Anna K 11             
     3) McDonough Fisher, Natalie 12    4) Carson, Molly A 11             
       29.46    30.06    30.31    29.50                                    
 24 Western Branch YMCA  'B'                          2:06.26   x2:00.21  
     1) Bauernschmidt, Erica E 12       2) Sweeney, Madeline Q 12         
     3) Wujcik, Cassidy 11              4) Lambe, Madalyn R 12            
       29.89    29.67    30.72    29.93                                    
 25 Spy Swimming  'B'                                 2:01.63   x2:01.05  
     1) Fowler, Cynthia 12              2) Body, Reagan M 11              
     3) Cho, Emerson K 12               4) DeMaio, Nicole M 11            
       29.25    31.06    30.53    30.21                                    
 26 South Shore MA YMCA  'A'                          2:00.87    2:01.83  
     1) Dobrindt, Emily R 11            2) Schewe, Emme S 12              
     3) Higgins, Mackenzie L 12         4) Halpin, Amalia C 12            
       28.55    31.59    32.72    28.97                                    
 27 Greater Nashua YMCA  'A'                          2:00.32    2:02.08  
     1) Brennan, Lauren M 12            2) Mooso, Payson R 11             
     3) Baker, Brooke T 12              4) Calistro, Jaylin G 11          
       28.33    30.31    30.99    32.45                                    
 28 Flushing YMCA  'A'                                2:00.76    2:02.21  
     1) Groshen, Kayla N 12             2) Thomas, Laura E 12             
     3) Moon, Jacqueline 12             4)                                
       29.82    29.47  1:02.92                                             
 29 Sussex Family Branch YMCA  'A'                    2:06.04    2:09.42  
     1) Guida, Lindsey N 11             2) Vayda, Gianna M 12             
     3) Rambo, Lindsay A 11             4) Marshall, Claire M 12          
       31.99    33.06    35.39    28.98                                    
 -- Talbot County YMCA  'A'                           1:55.12         DQ  
      False start
     1) Crismond, Abby C 12             2) Clark, Lexi L 12               
     3) Pietras, Haley E 12             4) Hemingway, McKenzie 12         
       28.25    28.62    29.13    26.76                                    
 
Event 90  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spy Swimming  'A'                                 1:48.88    1:46.03  
     1) Sundseth, Al M 12               2) Schultz, Jackson L 12          
     3) Kuriawa, Alex J 12              4) Ordakowski, Ryan A 12          
       27.55    26.81    26.43    25.24                                    
  2 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      1:49.39    1:47.52  
     1) Gifford, Alex J 11              2) Asencio, Quentin A 12          
     3) Coughlin, Brian J 12            4) Shir, Maor 11                  
       26.75    28.06    26.34    26.37                                    
  3 Burlington County YMCA  'A'                       1:52.56    1:47.90  
     1) Zeigler, Jack 12                2) Hare, Kyle 11                  
     3) Watson, Jack 12                 4) Funari, JT T 12                
       28.05    29.10    24.55    26.20                                    
  4 Frederick County YMCA  'A'                        1:51.70    1:48.35  
     1) Flegel, Michael 12              2) Lee, Hoseok 12                 
     3) Xu, Robert 12                   4) Garcia, Yahsh 12               
       27.22    28.74    28.00    24.39                                    
  5 Western Branch YMCA  'A'                          1:53.08    1:50.31  
     1) Pao, Andrew P 12                2) Williamson, Patrick J 12       
     3) Moore, Sean V 12                4) MacMurray, Connor G 12         
       27.78    26.06    28.47    28.00                                    
  6 Central Delaware YMCA  'A'                        1:53.48    1:52.44  
     1) Sewell, Maxwell T 12            2) Turner, Nate A 12              
     3) Herring, Ethan R 12             4) Straker, Mike B 12             
       28.35    28.33    29.17    26.59                                    
  7 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     1:58.07    1:52.69  
     1) Bennett, Chase 12               2) Sposato, Dominic D 12          
     3) Laing, Sean 12                  4) Christian, Jack G 11           
       26.83    27.81    29.61    28.44                                    
  8 Talbot County YMCA  'A'                           1:55.45    1:54.03  
     1) Rieck, Benny J 12               2) Wazniak, Corey 12              
     3) Newmier, Joshua T 11            4) Yates, James E 12              
       29.30    30.57    29.45    24.71                                    
  9 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    1:54.76    1:54.21  
     1) Perez, David A 11               2) Eldrenkamp, Corby W 12         
     3) Hou, Alex 12                    4) Ramsey, Colbey 12              
       29.31    28.73    28.84    27.33                                    
 10 Flushing YMCA  'A'                                1:56.26    1:54.73  
     1) Chopey, Andy T 12               2) Park, Francis 12               
     3) Atilano-Flor, Camilo J 12       4) Bajramovic, Emil 12            
       29.44    28.79    29.14    27.36                                    
 11 Ocean County YMCA  'A'                            1:56.96    1:55.27  
     1) Cook, Sean M 12                 2) Whelan, Lucas 11               
     3) Primost, Adam M 12              4) Ackerman, David R 12           
       27.99    29.46    28.20    29.62                                    
 12 Greater Nashua YMCA  'A'                          1:57.06    1:56.26  
     1) Lashua, Matthew E 12            2) Szum, Ben T 12                 
     3) Laborera, Aron L 12             4) Puksta, John J 12              
       27.02    32.64    29.14    27.46                                    
 13 Brandywine YMCA -pa  'A'                          2:03.75    2:00.38  
     1) Furcon, Matthew 11              2) Staniszewski, Jonathan 11      
     3) Pizolato, Joseph R 11           4) Esslinger, Robert E 12         
       29.55    33.28    30.52    27.03                                    
 14 Western Monmouth Co. YMCA  'B'                    2:00.68   x2:00.90  
     1) Berkovsky, Matan 11             2) Albaladejo, Lucas O 12         
     3) Davis, Spencer 11               4) Amster, Zachary 11             
       29.69    31.40    29.97    29.84                                    
 15 Western Branch YMCA  'B'                          2:03.41   x2:01.62  
     1) Worden, Smith 11                2) Girardi, Jack 11               
     3) Clancy, Nolan J 12              4) Kain, PJ J 12                  
       29.09    31.80    31.08    29.65                                    
 16 Spy Swimming  'B'                                 1:56.40   x2:04.37  
     1) Luers, Jeremy J 12              2) Winkler, Wesley W 11           
     3) Howard, Nate M 11               4) Maloy, Jack E 12               
       31.21    30.58    32.88    29.70                                    
 17 Lionville Community YMCA  'A'                     2:05.80    2:06.11  
     1) Doyle, Ben P 11                 2) Kalucki, Fred 12               
     3) Mulhern, Keller S 9             4) Quinn, Liam J 10               
       28.35    29.10    37.31    31.35                                    
 -- Fairfax County YMCA in Reston  'A'                2:20.00   X1:54.76  
     1) Johnson, Kyle 11                2) Sciortino, Joseph 11           
     3) Jones, Dylan 12                 4) Ellis, Hunter 12               
       29.99    30.09    28.46    26.22                                    
 -- Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      1:54.67         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Ding, Eric 12                   2) Anderson, Tim C 12             
     3) Rose, Ben W 12                  4) Min, Michael 12                
       28.08    28.95    29.11    28.31                                    
 -- Huntington YMCA  'A'                              1:58.48         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Rodgers, C.J. 11                2) Bressel, Carsten 11            
     3) Nelson, Connor R 12             4) Peer, Thomas R 12              
       28.86    29.43    33.52    27.21                                    
 
Event 91  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    1:59.59    1:57.20  
     1) Kimock, Carolann I 10           2) Shaughnessy, Emma R 10         
     3)                                 4) Policari, Leah 10              
       29.05    30.22    29.96    27.97                                    
  2 Lionville Community YMCA  'A'                     2:03.00    1:58.27  
     1) McElroy, Grace E 10             2) Howard, Tori A 10              
     3) Blake, Lindsay M 10             4) Noble, Grace K 10              
       28.96    29.71    30.64    28.96                                    
  3 Burlington County YMCA  'A'                       2:04.80    2:02.17  
     1) Zane, Abby 8                    2) Franks, Meg A 10               
     3) Vujovic, Zora 10                4) Wilson, Georgie 10             
       31.95    31.27    28.06    30.89                                    
  4 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     2:08.56    2:04.26  
     1) Mostek, Anya H 10               2) Mayinja, Makena A 10           
     3) Pappas, Erini C 10              4) Tian, Diane 10                 
       30.71    31.78    31.43    30.34                                    
  5 Reading and Berks County YMCA  'A'                2:08.69    2:04.46  
     1) Gring, Sydney 8                 2) Martz, Kaia 10                 
     3) Wasielevski, Sarah 10           4) Lopez, Maria 10                
       31.13    31.47    32.23    29.63                                    
  6 York And York County YMCA  'A'                    2:07.44    2:05.03  
     1) Elder, Kate G 9                 2) Ulmer, Sydney A 9              
     3) Harnish, Meaghan K 9            4) Welker, Sydney E 10            
       31.52    31.48    32.10    29.93                                    
  7 Brandywine YMCA -pa  'A'                          2:06.71    2:05.36  
     1) Ladd, Madeline R 10             2) Yosko, Mackenzie 10            
     3) Oddo, Jenna 10                  4) DiCamillo, Jordyn 10           
       29.74    33.33    31.93    30.36                                    
  8 Ocean County YMCA  'A'                            2:07.54    2:06.29  
     1) Eldridge, Sarah 9               2) Fodor, Hannah M 10             
     3) Poulos, Hannah R 10             4) Elwell, Josephine H 10         
       33.39    32.93    31.57    28.40                                    
  9 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      2:06.76    2:06.42  
     1) Horkan, Kathryn E 9             2) Park, Laura 10                 
     3) Yoo, Emily 9                    4) Sohn, Sora 10                  
       31.99    32.32    33.17    28.94                                    
 10 Western Monmouth Co. YMCA  'B'                    2:08.34   x2:08.10  
     1) Amster, Ella A 9                2) Judge, Shannon 10              
     3) Gulka, Caroline E 9             4) Parchman, Morwenna J 10        
       32.15    31.50    33.12    31.33                                    
 11 Western Branch YMCA  'A'                          2:08.78    2:08.21  
     1) Daly, Margaret 10               2) Watkins, Kylie E 10            
     3) Girardi, Anna 10                4) Moore, Flavia 10               
       30.72    35.33    32.78    29.38                                    
 12 Lionville Community YMCA  'B'                     2:10.39   x2:09.99  
     1) George, Maddy E 10              2) Simpson, Katie A 9             
     3) King, Hannah G 10               4) Schweikert, Anna J 10          
       36.28    27.90    32.69    33.12                                    
 13 Kennett Area YMCA  'A'                            2:11.31    2:11.28  
     1) Li, Julia 10                    2) Kornacki, Clare A 9            
     3) McCracken, Sydney 10            4) Matthews, Ellie C 10           
       33.64    34.59    32.02    31.03                                    
 14 Catonsville MD YMCA  'A'                          2:11.37    2:11.45  
     1) Dunworth, Mary Caroline 10      2) Saunar, Tyreese 10             
     3) Holsey, Lily 10                 4) Corb, Alyssa L 10              
       32.04    33.97    34.67    30.77                                    
 15 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   2:10.04    2:12.21  
     1) Bailey Williams, Kiara 10       2) Brown, Caroline 10             
     3) Dyner, Emily C 9                4) Badilla, Catalina V 10         
       34.25    34.01    35.13    28.82                                    
 16 West Chester Area YMCA  'A'                       2:12.34    2:12.93  
     1) Li, Julia 10                    2) Mondick, Kate 9                
     3) Carlson, Lilian 10              4) McNaull, Anna E 10             
       32.35    35.36    34.19    31.03                                    
 17 Phoenixville Branch YMCA  'B'                     2:25.31   x2:14.68  
     1) Hahn, Molly R 10                2) Tran, Noelle T 10              
     3) Sposato, Christina A 10         4) Pappas, Penelope E 10          
       33.88    33.26    36.20    31.34                                    
 18 Rappahannock Area YMCA  'A'                       2:14.60    2:14.70  
     1) Segrest, Caitlyn J 10           2) Wang, Ashley L 9               
     3) Szenas, Natalie M 10            4) Pearson, Bridgette L 10        
       33.94    35.10    32.80    32.86                                    
 19 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      2:19.51   x2:15.72  
     1) Barnabei, Isabella M 10         2) Nam, Chloe Y 10                
     3) Fortunato, Natalie A 10         4) Gallucci, Gabby J 10           
       34.57    34.82    32.30    34.03                                    
 20 Jennersville YMCA  'A'                            2:17.51    2:16.05  
     1) Waldron, Meghan E 10            2) Jernigan, Morgan 10            
     3) Burns, Grace M 10               4) Eimer, Ainsley W 10            
       33.39    35.03    35.58    32.05                                    
 21 Cecil County YMCA  'A'                            2:16.47    2:17.00  
     1) Anderson, Lauren M 9            2) Reilly, Micah H 9              
     3) Reilly, Hannah R 9              4) Stevens, Taylor E 10           
       32.99    37.68    31.75    34.58                                    
 22 Huntington YMCA  'A'                              2:16.95    2:17.76  
     1) Clayton, Caelan 9               2) Rodgers, Victoria 9            
     3) Conner, Claire 10               4) Spehr, Anna 10                 
       33.41    35.30    37.89    31.16                                    
 23 Spy Swimming  'B'                                 2:19.53    2:26.37  
     1) Lee, Phoebe E 9                 2) Bragg, Theresa L 9             
     3) Krause, Sarah E 9               4) Wright, Bella M 10             
       35.15    34.90  1:16.32                                             
 -- Spy Swimming  'A'                                 2:12.95         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Price, Susanna M 10             2) Paciello, Natasha 10           
     3) Magaw, Maggie C 10              4) Marchetti, Zoe M 10            
       43.08    37.06    28.32    28.68                                    
 -- Flushing YMCA  'A'                                2:11.55         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Hyun, Stella 10                 2) Kwon, Michelle 10              
     3) Ronaghan, Olivia R 9            4) Yeh, Kiely M 10                
       31.85    34.22    31.61    29.80                                    
 
Event 92  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burlington County YMCA  'A'                       2:01.17    1:58.87  
     1) Gozdan, Michael G 10            2) Foley, Michael J 10            
     3) Lang, Matthew 10                4) Greer, Evan 10                 
       29.47    29.76    29.14    30.50                                    
  2 Wyckoff Family YMCA Inc  'A'                      2:05.55    2:01.14  
     1) Porev, Eugene 10                2) Kim, Daniel S 9                
     3) Gamper, Andrew J 10             4) Paul, Jack R 10                
       30.52    31.28    29.67    29.67                                    
  3 Rappahannock Area YMCA  'A'                       2:03.58    2:01.99  
     1) Hensen, Chase R 10              2) Schalk, Martin E 10            
     3) Eichberg, Ben J 10              4) Euker, Logan A 10              
       29.45    30.21    30.89    31.44                                    
  4 Western Monmouth Co. YMCA  'A'                    2:05.38    2:02.70  
     1) Adams, Hunter H 10              2) Kuenzel, Hunter M 8            
     3) Hou, Ryan Z 10                  4) Heyt, Andrew J 10              
       30.21    31.58    31.29    29.62                                    
  5 Kennett Area YMCA  'A'                            2:04.36    2:02.98  
     1) Perrin, Liam J 10               2) Braithwaite, Max G 10          
     3) Spruance, Matthew 10            4) Tebo, Tyler V 10               
       31.01    30.09    29.85    32.03                                    
  6 Dancel Family YMCA  'A'                           2:04.92    2:04.70  
     1) Fritz, Andrew J 9               2) Polinsky, Alexander C 10       
     3) Polinsky, Griffin L 10          4) Hockersmith, Andrew R 10       
       32.44    33.44    29.12    29.70                                    
  7 Wyckoff Family YMCA Inc  'B'                      2:10.44   x2:07.18  
     1) Rose, Alexander T 10            2) Shirman, Mitchell D 10         
     3) Hyatt, Jacob S 9                4)                                
       31.67    33.35    31.10    31.06                                    
  8 Chambersburg Memorial YMCA  'A'                   2:09.90    2:07.56  
     1) Gonzalez, Diego 10              2) Vessah, Samuel 10              
     3) Vessah, Sedrick 8               4) Shelly, Nick 9                 
       32.30    37.71    26.58    30.97                                    
  9 East Hampton Recenter YMCA  'A'                   2:09.63    2:07.61  
     1) Rosenstein, Ari 10              2) Badilla, Joey R 10             
     3) McCormac, Owen P 10             4) Duryea, Jack R 10              
       32.69    31.19    32.72    31.01                                    
 10 Lionville Community YMCA  'A'                     2:08.03    2:08.48  
     1) Devletian, Dylan 10             2) Kent, Tommy J 10               
     3) McIlroy, Aidan C 10             4) Toth, Jake R 9                 
       30.29    31.74    31.90    34.55                                    
 11 Western Branch YMCA  'A'                          2:10.55    2:09.51  
     1) Reice, Noah 8                   2) Reice, Coyle E 10              
     3) Bauernschmidt, Jamie R 10       4) Bowman, Colin A 10             
       33.17    33.31    31.65    31.38                                    
 12 Spy Swimming  'A'                                 2:08.68    2:11.47  
     1) Schwenk, Luke L 10              2) Umidi, Thomas N 9              
     3) Clark, Gabe S 10                4) Gillespie, AJ J 10             
       30.58    34.28    34.17    32.44                                    
 13 South Shore MA YMCA  'A'                          2:09.66    2:12.76  
     1) Ng, Isaac 8                     2) Mozoki, Brock J 9              
     3) Pettit, Alec B 10               4) Tran, Andrew D 9               
       32.59    33.42    33.51    33.24                                    
 14 Huntington YMCA  'A'                              2:12.93    2:13.16  
     1) McNicholas, Johnny 10           2) Whitcomb, Charles 10           
     3) Maher, Brendan 10               4) Spehr, William 10              
       32.03    34.56    34.58    31.99                                    
 15 Phoenixville Branch YMCA  'A'                     2:16.53    2:13.28  
     1) Lang, Daniel J 10               2) Florio, Paul J 9               
     3) Zhang, Phillip 10               4) Pappas, George D 10            
       32.81    34.96    33.97    31.54                                    
 16 Reading and Berks County YMCA  'A'                2:14.72    2:16.22  
     1) Hebel, Evan 10                  2) Shockey, Nicholas 10           
     3) Narvaez, Kevin 10               4) Strieb, Sam 10                 
       32.38    35.86    36.44    31.54                                    
 17 Lionville Community YMCA  'B'                     2:16.18   x2:16.87  
     1) Sun, Evan 10                    2) Wang, Gary Q 9                 
     3) Devletian, Ryan P 9             4) Carroll, Aiden A 10            
       34.36    33.84    35.50    33.17                                    
 18 Mid-Delmarva Family YMCA  'A'                     2:12.79    2:17.01  
     1) Jeong, Simon O 10               2) Seip, Noah N 10                
     3) Choi, David 10                  4) Barrett, James S 9             
       30.94    35.85    37.96    32.26                                    
 19 Waynesboro Family YMCA  'A'                       2:17.16    2:17.41  
     1) Young, Ben S 10                 2) Aldridge, Nick G 10            
     3) Schundler, Charles J 9          4) Fitzgerald, Miles M 10         
       34.42    34.72    40.95    27.32                                    
 20 Flushing YMCA  'A'                                2:18.18    2:19.95  
     1) Jeong, Eugene 9                 2) Espinal, Joseph E 10           
     3) Anich, Thomas W 10              4) Min, Christopher K 10          
       34.19    35.47    39.06    31.23                                    
 -- York And York County YMCA  'A'                    2:11.84         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Stoner, Sam R 9                 2) Gleba, Alex H 10               
     3) Wang, Ethan F 9                 4) McDermott, Will J 10           
       32.91    34.88    32.86    29.73                                    
 
Event 93  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gring, Cameron            12 Reading-PA           1:00.52      59.93  
      28.70   31.23                                                
  2 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA      1:02.14    1:02.11  
      29.81   32.30                                                
  3 Redican, Anna S           11 Reston-VA            1:02.22    1:02.30  
      30.55   31.75                                                
  4 Culbert, Shannon A        12 Ocean County-NJ      1:04.35    1:03.86  
      31.27   32.59                                                
  5 Czarny, Marlee R          12 Reston-VA            1:04.71    1:04.38  
      31.05   33.33                                                
  6 Nguyen, Stasia            12 Ocean County-NJ      1:05.61    1:04.45  
      30.94   33.51                                                
  7 Cranker, Emi L            11 Cecil County-MD      1:05.10    1:04.54  
      31.70   32.84                                                
  8 Atkinson, Emma R          12 Ridley-PA            1:05.22    1:05.54  
      32.09   33.45                                                
 
Event 93  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Judge, Megan              12 West Monmouth-NJ     1:00.31      59.02  
      28.26   30.76                                                
  2 Gring, Cameron            12 Reading-PA           1:01.88    1:00.52  
      29.24   31.28                                                
  3 Merke, Erin A             12 Phoenixville-PA      1:02.27    1:02.14  
      29.67   32.47                                                
  4 Redican, Anna S           11 Reston-VA            1:03.88    1:02.22  
      30.38   31.84                                                
  5 Culbert, Shannon A        12 Ocean County-NJ      1:05.90    1:04.35  
      31.81   32.54                                                
  6 Czarny, Marlee R          12 Reston-VA            1:07.23    1:04.71  
      31.28   33.43                                                
  7 Cranker, Emi L            11 Cecil County-MD      1:04.99    1:05.10  
      31.33   33.77                                                
  8 Atkinson, Emma R          12 Ridley-PA            1:06.56    1:05.22  
      31.92   33.30                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nguyen, Stasia            12 Ocean County-NJ      1:05.25    1:05.61  
      31.69   33.92                                                
 10 Dubbs, Karrison           12 Reading-PA           1:05.45    1:06.04  
      31.98   34.06                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fanua, Selu               11 Randallstown-MD      1:05.75    1:06.17  
      31.82   34.35                                                
 12 Rickert, Marlee           11 Reading-PA           1:06.63    1:06.32  
      32.06   34.26                                                
 13 Como, Rebecca M           12 West Monmouth-NJ     1:08.24    1:06.69  
      33.03   33.66                                                
 14 Landeryou, Sophia A       11 Reston-VA            1:07.67    1:06.81  
      31.32   35.49                                                
 15 Dado, Nicole              12 West Monmouth-NJ     1:06.75    1:06.86  
      33.13   33.73                                                
 16 Robinson, Holly           12 Burlington Co-NJ     1:05.93    1:06.87  
      32.96   33.91                                                
 17 Zindler, Abigail K        11 Reston-VA            1:10.59    1:06.89  
      31.01   35.88                                                
 18 Fauber, Braelin M         12 SMAC                 1:07.05    1:07.32  
      32.91   34.41                                                
 19 Franciscus, Kimberly A    12 Jennersville-PA      1:08.88    1:07.53  
      33.14   34.39                                                
 20 Hayward, Katya Y          12 Phoenixville-PA      1:07.94    1:07.71  
      33.62   34.09                                                
 21 Batastini, Sarah          12 Burlington Co-NJ     1:07.97    1:07.77  
      32.51   35.26                                                
 22 Caccamo, Courtney L       12 Wyckoff-NJ           1:08.66    1:07.95  
      32.96   34.99                                                
 23 Forman, Emma L            11 Cecil County-MD      1:11.10    1:08.17  
      33.72   34.45                                                
 24 Cronin, Molly R           12 Howard County-MD     1:11.22    1:08.32  
      32.62   35.70                                                
 25 D'Amato, Olivia           12 West Monmouth-NJ          NT    1:08.53  
      33.24   35.29                                                
 26 Harris, Elena J           12 SPY                  1:10.64    1:08.60  
 27 DeVirgilio, Gabriella     11 West Monmouth-NJ     1:10.71    1:08.73  
      33.40   35.33                                                
 28 Marshall, Claire M        12 Sussex-DE            1:09.28    1:08.81  
      33.47   35.34                                                
 29 Bentz, Caroline G         11 Rappahannock-VA      1:09.64    1:08.84  
      33.84   35.00                                                
 30 Johnson, Georgia L        12 Rappahannock-VA      1:10.64    1:09.11  
      33.69   35.42                                                
 31 Tosten, Sierra            12 Hagerstown-MD        1:12.29    1:09.13  
      33.37   35.76                                                
 32 Woodworth, Emmaline G     11 SMAC                 1:13.22    1:09.34  
      34.25   35.09                                                
 33 Ardis, Kirsten            12 Ocean County-NJ      1:08.45    1:09.46  
      33.86   35.60                                                
 34 Brennan, Lauren M         12 GreaterNashua-NH     1:07.16    1:09.57  
      33.33   36.24                                                
 35 Eason, Olivia P           12 Jennersville-PA      1:12.36    1:09.72  
      34.27   35.45                                                
 36 Dobrindt, Emily R         11 South Shore, MA      1:10.46    1:09.83  
      34.60   35.23                                                
 37 Euker, Moira E            12 Rappahannock-VA      1:12.00    1:09.84  
      34.71   35.13                                                
 38 Flynn, Grace C            11 Wyckoff-NJ           1:13.92    1:09.96  
      33.91   36.05                                                
 39 Young, Sierra             12 Carlisle-PA          1:14.97    1:10.09  
      33.92   36.17                                                
 40 Tyler, Meagan N           11 Western Br-DE        1:10.98    1:10.27  
      34.03   36.24                                                
 41 Wilson, Abby              12 Burlington Co-NJ     1:09.44    1:10.37  
      33.91   36.46                                                
 42 Van der Sleen, Emily M    12 Reading-PA           1:08.88    1:10.56  
 43 Shifflett, Hanna K        12 SMAC                 1:12.83    1:10.63  
      33.88   36.75                                                
 44 Morrison, Lauren          12 Burlington Co-NJ     1:06.72    1:10.68  
      34.03   36.65                                                
 45 Trout, Riley E            11 York-PA              1:11.51    1:10.69  
      34.22   36.47                                                
 46 Mohamed, Leilah G         11 West Monmouth-NJ     1:12.04    1:10.75  
      33.91   36.84                                                
 47 Van der Sleen, Katelyn R  12 Reading-PA           1:11.34    1:10.76  
      33.92   36.84                                                
 48 Stahl, Nyah E             11 York-PA              1:11.19    1:10.85  
      34.07   36.78                                                
 49 Stone, Izzy G             12 SPY                  1:07.26    1:10.92  
      33.18   37.74                                                
 50 McGlade, Delaney          11 Burlington Co-NJ     1:13.55    1:11.14  
      34.44   36.70                                                
 51 Walker, Shay E            11 Rappahannock-VA      1:12.60    1:11.15  
      34.67   36.48                                                
 52 Chung, Ashley             12 Wyckoff-NJ           1:09.88    1:11.19  
      34.21   36.98                                                
 53 Xiong, Emily              12 Ridley-PA            1:12.26    1:11.23  
      33.95   37.28                                                
 54 Markatos, Arianna F       12 Ocean County-NJ      1:13.07    1:11.42  
      35.05   36.37                                                
 55 Needy, MacKenzie          12 Hagerstown-MD        1:15.15    1:11.62  
      34.74   36.88                                                
 56 Amber-Messick, Adeline A  12 Brandywine-PA        1:09.96    1:11.67  
      34.39   37.28                                                
 57 Gorman, Annabel           12 Burlington Co-NJ     1:11.86    1:11.71  
      34.98   36.73                                                
 58 Maki, Caroline K          12 Lionville-PA         1:14.12    1:11.76  
      34.28   37.48                                                
 59 McDonnell, Regan E        12 Burlington Co-NJ     1:13.32    1:11.84  
      35.01   36.83                                                
 60 Pickering, Ella R         12 SMAC                 1:13.35    1:11.87  
      34.71   37.16                                                
 60 Struss, Jynell A          12 Ocean County-NJ      1:10.43    1:11.87  
      35.01   36.86                                                
 62 Carroll, Molly K          12 Reston-VA            1:13.50    1:11.94  
      34.75   37.19                                                
 63 Arts, Molly K             11 Wyckoff-NJ           1:13.63    1:12.01  
      34.40   37.61                                                
 64 Clark, Lexi L             12 Talbot County-MD     1:14.39    1:12.04  
      35.43   36.61                                                
 64 Nasti, Amanda M           12 Huntington-NY        1:09.68    1:12.04  
      35.52   36.52                                                
 66 Troy, Allison E           12 SPY                  1:13.74    1:12.40  
      34.62   37.78                                                
 67 Burke, Lexi R             12 Jennersville-PA      1:13.77    1:12.45  
      34.70   37.75                                                
 68 Horner, Cameron E         11 Mid-Delmarva-MD      1:14.98    1:12.47  
      35.44   37.03                                                
 69 Griskie, Chloe            11 Huntington-NY        1:15.32    1:12.87  
      35.82   37.05                                                
 70 Riley, Emma               12 Huntington-NY        1:13.59    1:12.95  
      35.26   37.69                                                
 71 Policari, Gianna          12 West Monmouth-NJ     1:14.10    1:13.11  
      35.33   37.78                                                
 72 Atkinson, Leanne M        12 Wyckoff-NJ           1:14.30    1:13.24  
      36.01   37.23                                                
 73 Lambe, Madalyn R          12 Western Br-DE        1:13.81    1:13.28  
      36.37   36.91                                                
 74 Wiltshire, Emma           12 East Hampton-NY      1:15.70    1:13.29  
      35.82   37.47                                                
 75 McFarland, Darcy L        11 East Hampton-NY      1:12.60    1:13.32  
      35.23   38.09                                                
 76 Koch, Nicole A            11 Rappahannock-VA      1:14.01    1:13.52  
      35.98   37.54                                                
 76 Yoo, Kaitlyn              12 Wyckoff-NJ           1:12.84    1:13.52  
      35.11   38.41                                                
 78 Urban, Gabbi              11 Burlington Co-NJ     1:14.04    1:13.56  
      34.66   38.90                                                
 79 Murie, Cameron M          12 SMAC                 1:15.76    1:13.81  
      36.29   37.52                                                
 80 Barrett, Erin C           12 Burlington Co-NJ     1:15.57    1:14.16  
      36.49   37.67                                                
 81 Talamayan, Justine        12 Ocean County-NJ      1:12.80    1:14.19  
      35.07   39.12                                                
 82 Thomas, Laura E           12 Flushing-NY          1:12.85    1:14.24  
      35.94   38.30                                                
 83 Strachan, Laura           12 Burlington Co-NJ     1:13.38    1:14.31  
      35.83   38.48                                                
 84 Brabant, Olivia R         11 East Hampton-NY      1:15.37    1:14.50  
      36.30   38.20                                                
 85 Donlevy, Kelly A          12 Cross Island-NY      1:13.59    1:14.57  
      36.13   38.44                                                
 86 Burns, Brooke             12 West Chester-PA      1:15.82    1:14.68  
      35.63   39.05                                                
 87 McNutt, Madison C         12 SPY                  1:16.07    1:15.05  
      35.51   39.54                                                
 88 Bousum, Grace D           11 Lionville-PA         1:15.06    1:15.06  
      36.62   38.44                                                
 89 Devletian, Lauren K       12 Lionville-PA         1:13.71    1:15.46  
      36.46   39.00                                                
 90 Spexarth, Carrie A        11 Ocean County-NJ      1:15.01    1:15.60  
      36.36   39.24                                                
 91 Sharpe, Lucy E            12 SPY                  1:14.94    1:15.77  
      36.82   38.95                                                
 92 Higgins, Mackenzie L      12 South Shore, MA      1:15.44    1:15.78  
      36.94   38.84                                                
 93 Yard, Lauren M            12 Lionville-PA         1:14.79    1:16.47  
      37.19   39.28                                                
 94 Wujcik, Cassidy           11 Western Br-DE        1:15.34    1:16.81  
      38.09   38.72                                                
 95 Braddock, Ivy E           11 SPY                  1:22.27    1:18.45  
 96 Runge, Sarah J            12 Mid-Delmarva-MD      1:15.53    1:18.46  
      37.30   41.16                                                
 97 DeMaio, Nicole M          11 SPY                  1:20.15    1:18.74  
      38.05   40.69                                                
 98 Body, Reagan M            11 SPY                  1:17.99    1:18.96  
      38.37   40.59                                                
 99 Cho, Emerson K            12 SPY                  1:20.89    1:19.89  
      38.34   41.55                                                
100 Dingess, Kylie R          12 SPY                  1:17.37    1:19.98  
      38.29   41.69                                                
101 Wallace, Ella N           11 SPY                  1:23.47    1:22.96  
      41.01   41.95                                                
102 Halleman, Amelie G        11 SPY                  1:25.87    1:23.33  
      39.31   44.02                                                
103 Blevins, Clara M          12 SPY                  1:24.61    1:23.53  
104 Wilmer, Maddie J          11 SPY                  1:26.72    1:26.64  
      42.18   44.46                                                
105 Crawford, Emma L          11 SPY                  1:26.41    1:28.14  
      42.22   45.92                                                
106 Iley, Caitlin M           12 SPY                  1:27.65    1:29.90  
      41.83   48.07                                                
107 Wiseman, Hannah G         12 SPY                  1:35.09    1:31.31  
      43.27   48.04                                                
108 Cristallo, Elise A        11 SPY                  1:30.07    1:33.13  
      45.52   47.61                                                
 -- Samuels, Maddy C          11 Kennett-PA           1:16.52   X1:16.61  
      36.12   40.49                                                
 -- Mathis, Taylor S          11 Western Br-DE        1:20.37   X1:17.71  
      37.75   39.96                                                
 -- Groshen, Kayla N          12 Flushing-NY          1:17.85   X1:18.73  
      38.52   40.21                                                
 -- Halpin, Amalia C          12 South Shore, MA      1:14.73         DQ  
      False start
      35.14   37.46                                                
 
Event 94  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Barao, Will S             12 South Shore, MA        57.85      57.71  
      28.33   29.38                                                
  2 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY      1:04.98    1:01.62  
      30.28   31.34                                                
  3 Kuriawa, Alex J           12 SPY                  1:03.02    1:02.55  
      30.27   32.28                                                
  4 Gifford, Alex J           11 Wyckoff-NJ           1:04.20    1:03.71  
      30.73   32.98                                                
  5 Shockey, Jeremy T         12 Reading-PA           1:04.77    1:03.81  
      30.92   32.89                                                
  6 Resweber, Will T          12 Ridley-PA            1:03.98    1:03.94  
      31.08   32.86                                                
  7 Yates, James E            12 Talbot County-MD     1:04.98    1:05.08  
      31.68   33.40                                                
  8 Boeckx, Alex A            12 Ridley-PA            1:05.11    1:05.63  
      31.66   33.97                                                
 
Event 94  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barao, Will S             12 South Shore, MA        58.89      57.85  
      28.20   29.65                                                
  2 Kuriawa, Alex J           12 SPY                  1:04.25    1:03.02  
      30.63   32.39                                                
  3 Resweber, Will T          12 Ridley-PA            1:07.06    1:03.98  
      30.96   33.02                                                
  4 Gifford, Alex J           11 Wyckoff-NJ           1:08.80    1:04.20  
      31.58   32.62                                                
  5 Shockey, Jeremy T         12 Reading-PA           1:05.99    1:04.77  
      31.21   33.56                                                
  6 Yates, James E            12 Talbot County-MD     1:09.01    1:04.98  
      31.82   33.16                                                
  6 Dubs, Chasen E            12 East Hampton-NY      1:03.83    1:04.98  
      31.51   33.47                                                
  8 Boeckx, Alex A            12 Ridley-PA            1:06.62    1:05.11  
      31.85   33.26                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Christian, Jack G         11 Phoenixville-PA      1:09.27    1:06.39  
      31.78   34.61                                                
 10 Hockersmith, Charlie C    12 Howard County-MD     1:07.37    1:06.44  
      32.23   34.21                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Flegel, Michael           12 Frederick-MD         1:11.23    1:06.48  
      32.10   34.38                                                
 12 Gonzalez, Gabriel S       12 Sussex-DE            1:11.66    1:07.01  
 13 O'Hara, John P            12 Rappahannock-VA      1:06.16    1:07.30  
      31.98   35.32                                                
 14 Lashua, Matthew E         12 GreaterNashua-NH     1:12.60    1:07.47  
      33.86   33.61                                                
 15 Sewell, Maxwell T         12 Central Delaware     1:10.60    1:07.53  
      32.78   34.75                                                
 16 Cox, Miles C              11 York-PA              1:09.77    1:07.80  
      33.52   34.28                                                
 17 McCormac, Ethan           12 East Hampton-NY      1:08.37    1:08.04  
      33.32   34.72                                                
 18 Noll, Brian L             12 Ridley-PA            1:15.22    1:08.08  
      32.62   35.46                                                
 19 Valeriano, Max            12 Reading-PA           1:11.64    1:08.40  
      33.04   35.36                                                
 20 Speed, Cameron J          12 York-PA              1:09.86    1:08.51  
      33.81   34.70                                                
 21 Peer, Thomas R            12 Huntington-NY        1:11.31    1:08.77  
      33.59   35.18                                                
 22 Coughlin, Brian J         12 Wyckoff-NJ           1:11.27    1:08.92  
      32.77   36.15                                                
 23 Moore, Max M              12 Sussex-DE            1:11.78    1:09.22  
      33.17   36.05                                                
 24 Funari, JT T              12 Burlington Co-NJ     1:10.44    1:09.40  
      33.38   36.02                                                
 25 Turner, Nate A            12 Central Delaware     1:12.26    1:09.93  
      33.28   36.65                                                
 26 Davis, Spencer            11 West Monmouth-NJ     1:11.46    1:10.20  
      34.09   36.11                                                
 27 Sposato, Dominic D        12 Phoenixville-PA      1:14.28    1:10.48  
      34.37   36.11                                                
 28 Rose, Ben W               12 Wyckoff-NJ           1:11.33    1:10.65  
      34.10   36.55                                                
 29 Ober, Nathan D            11 Kennett-PA           1:12.71    1:10.75  
      34.09   36.66                                                
 30 Esslinger, Robert E       12 Brandywine-PA        1:16.42    1:10.80  
      33.91   36.89                                                
 31 Flynn, Richard E          11 Wyckoff-NJ           1:14.18    1:10.88  
      35.00   35.88                                                
 32 Moore, Sean V             12 Western Br-DE        1:15.94    1:10.89  
      34.70   36.19                                                
 33 Pack, Danny               12 BRY                  1:13.18    1:11.06  
      34.85   36.21                                                
 34 Fry, Matthew              11 Reading-PA           1:17.85    1:11.51  
      35.34   36.17                                                
 35 Puksta, John J            12 GreaterNashua-NH     1:12.93    1:11.69  
      35.40   36.29                                                
 36 Lee, Hoseok               12 Frederick-MD         1:17.96    1:11.74  
      34.73   37.01                                                
 37 Chopey, Andy T            12 Flushing-NY          1:10.85    1:11.88  
      35.13   36.75                                                
 38 Herring, Ethan R          12 Central Delaware     1:14.67    1:11.97  
      34.96   37.01                                                
 39 Burk, Garrett A           12 BRY                  1:12.48    1:12.32  
      35.45   36.87                                                
 40 Primost, Adam M           12 Ocean County-NJ      1:16.22    1:12.40  
      36.33   36.07                                                
 41 Pao, Andrew P             12 Western Br-DE        1:16.52    1:12.57  
      34.76   37.81                                                
 42 Thomas, Riley M           11 York-PA              1:15.91    1:12.60  
      35.58   37.02                                                
 43 Frankosky, Michael        12 Kennett-PA           1:16.68    1:12.61  
      34.82   37.79                                                
 44 Sommeling, Michael        12 Burlington Co-NJ     1:12.13    1:12.75  
      35.46   37.29                                                
 45 Park, Francis             12 Flushing-NY          1:13.94    1:12.83  
      35.26   37.57                                                
 46 Zeigler, Jack             12 Burlington Co-NJ     1:18.32    1:13.09  
      35.26   37.83                                                
 47 Overton, Christian L      12 Burlington Co-NJ     1:12.16    1:13.27  
      35.32   37.95                                                
 48 Doyle, Ben P              11 Lionville-PA         1:13.38    1:13.33  
 49 Blair, Jeremiah           12 Lansdowne-PA         1:16.10    1:13.50  
      34.92   38.58                                                
 50 Cook, Sean M              12 Ocean County-NJ      1:11.44    1:13.93  
      36.60   37.33                                                
 51 Puchalla, Kyle            11 West Chester-PA      1:13.95    1:14.01  
      36.77   37.24                                                
 52 Tanzosh, Kevin M          12 Ridley-PA            1:18.73    1:14.73  
      36.26   38.47                                                
 53 Sivo, Matt                11 West Chester-PA      1:15.07    1:14.92  
      35.68   39.24                                                
 54 Snyder, Tate T            12 SMAC                 1:16.67    1:15.06  
      36.80   38.26                                                
 54 Bauman, Trippe C          12 SPY                  1:18.99    1:15.06  
      36.51   38.55                                                
 56 Latini, Carl R            12 Burlington Co-NJ     1:14.04    1:15.13  
      36.22   38.91                                                
 57 Worden, Smith             11 Western Br-DE        1:17.14    1:15.23  
      37.06   38.17                                                
 58 Koval, David K            11 Mid-Delmarva-MD      1:17.47    1:15.24  
      36.80   38.44                                                
 59 Johnson, Kyle             11 Reston-VA            1:17.76    1:15.38  
      36.92   38.46                                                
 60 Youngblood, Hunter        12 Lansdowne-PA         1:15.72    1:15.39  
      36.79   38.60                                                
 61 Wesley, Sam               11 Ridley-PA            1:15.84    1:15.41  
      36.08   39.33                                                
 62 Ledeniov, Ron             12 Wyckoff-NJ           1:15.79    1:15.55  
      36.48   39.07                                                
 63 Kalucki, Fred             12 Lionville-PA         1:14.53    1:15.66  
      36.33   39.33                                                
 64 Bajramovic, Emil          12 Flushing-NY          1:11.89    1:16.53  
      37.69   38.84                                                
 65 Sickels, Michael          12 Burlington Co-NJ     1:18.47    1:16.62  
      36.52   40.10                                                
 66 Maloy, Jack E             12 SPY                  1:18.01    1:16.66  
      37.89   38.77                                                
 67 Brown, Shane C            11 Burlington Co-NJ     1:18.29    1:17.09  
      37.43   39.66                                                
 68 Girardi, Jack             11 Western Br-DE        1:18.55    1:17.26  
      38.01   39.25                                                
 69 Koval, Daniel K           11 Mid-Delmarva-MD      1:18.15    1:17.72  
      38.10   39.62                                                
 70 Luers, Jeremy J           12 SPY                  1:18.15    1:18.23  
      37.45   40.78                                                
 71 Myers, Jackson S          12 SPY                  1:20.51    1:19.70  
      38.58   41.12                                                
 72 Amster, Zachary           11 West Monmouth-NJ     1:18.92    1:20.17  
 73 Burke, Eric S             12 Ocean County-NJ      1:18.76    1:21.19  
      39.41   41.78                                                
 74 Howard, Nate M            11 SPY                  1:27.87    1:24.38  
      41.29   43.09                                                
 75 Coble, Thomas O           12 SPY                  1:33.56    1:25.04  
      41.73   43.31                                                
 76 Alperstein, Jack A        12 SPY                  1:2