Licensed to York YMCA Aquatic Club HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/14/2017 07:42 PM
           2017 NBAC Spring LC Invitational - 5/19/2017 to 5/21/2017           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  10:08.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chen, Erika B       14 NCAP-PV              9:15.68    9:08.50        
              31.42   34.11   34.67   34.89   34.51   34.65   34.74   34.80
      34.39   34.67   34.99   34.78   34.67   34.95   34.33   31.93
  2 Travis, Brooke S    16 North Baltimore-MD   8:57.90    9:09.73        
              31.38   34.45   34.35   34.56   28.40   40.70   34.77   34.79
      34.45   34.95   22.81   47.45   34.88   34.82   34.36   32.61
  3 Reilly, Sophie R    16 NCAP-PV              9:28.70    9:31.34        
              32.31   34.97   35.52   35.93   35.83   36.52   36.03   36.32
      36.06   36.34   35.96   36.26   36.36   35.77   36.21   34.95
  4 Hallmark, Kate C    13 NCAP-PV              9:20.86    9:34.21        
              30.66   34.43   35.51   35.56   36.11   36.11   37.01   36.51
      36.24   36.54   37.11   37.07   36.41   36.34   36.64   35.96
  5 Kwon, Anna          14 North Baltimore-MD   9:54.82    9:36.66        
              31.87   34.60   27.87   44.74   37.25   36.57   37.10   36.75
      30.04   43.62   36.96   36.83   31.58   42.40   35.41   33.07
  6 Shelly, Marget S    17 York Y-MA            9:30.61    9:44.29        
              33.15   34.86   36.15   36.70   37.06   37.12   37.09   37.19
      37.22   37.08   37.33   37.14   37.20   36.90   36.48   35.62
  7 Benda, Caroline F   13 North Baltimore-MD   9:44.58    9:45.54        
              32.51   35.86   36.71   37.08   36.76   36.98   37.37   37.34
      37.18   37.11   37.09   37.43   37.14   36.23   37.11   35.64
  8 Higgins, Makenzie   15 NCAP-PV              9:36.57    9:45.62        
              31.53   34.92   36.31   36.50   36.47   36.64   37.35   37.65
      37.44   37.38   37.49   37.34   37.94   37.76   37.10   35.80
  9 Shinnick, Brooke C  13 North Baltimore-MD  10:39.63    9:46.21        
              33.65   36.74   37.20   36.81   36.88   37.02   37.22   37.18
      37.00   37.02   37.04   37.01   36.82   36.82   36.64   35.16
 10 Arndt, Hannah E     13 NCAP-PV              9:50.67    9:47.12        
              32.11   36.47   38.13   37.78   37.80   37.12   37.77   37.76
      37.60   36.48   37.15   37.13   37.17   36.31   36.50   33.84
 11 Litynski, Brenna K  15 ASC-MD              10:04.12    9:58.40        
              33.52   36.68   34.02   41.93   38.15   38.02   38.07   38.25
      37.81   37.88   37.81   37.71   35.74   39.21   37.65   35.95
 12 Reedy, Kayla M      15 York Y-MA           10:08.90   10:03.04        
              33.28   36.70   37.62   37.67   37.57   38.44   37.99   37.56
      37.75   38.61   38.23   38.78   38.88   38.38   38.49   37.09
 13 Uhlin, Brina N      15 UN-MA               10:00.73   10:05.12        
              28.59   41.54   37.14   37.14   37.88   38.14   38.35   38.34
      38.25   38.47   38.86   39.20   39.73   38.08   38.28   37.13
 14 Welker, Sydney E    13 York Y-MA            9:59.90   10:09.69        
              34.35   38.14   38.14   38.74   38.38   38.75   38.04   38.88
      38.41   39.08   38.33   38.64   38.74   38.32   37.52   37.23
 15 Laux, Claire G      16 York Y-MA            9:59.36   10:12.54        
              34.17   36.77   37.83   37.90   38.72   38.54   39.03   38.98
      38.68   38.58   38.89   38.73   39.26   38.64   39.07   38.75
 16 McNerney, Danielle  13 North Baltimore-MD  10:43.58   10:14.24        
              34.06   38.20   38.76   38.47   39.38   39.52   38.74   38.83
      39.00   38.84   39.17   38.79   38.91   38.48   38.40   36.69
 17 Baldinazzo, Natali  14 North Baltimore-MD  10:28.59   10:14.94        
              34.22                   38.63   39.04   39.05   39.12   38.97
      39.45   39.12   38.90   38.88   39.58   38.14   39.03   36.77
 18 Keller, Claudia N   18 York Y-MA            9:59.16   10:17.97        
              34.73   38.14   38.08   38.59   38.49   38.44   38.63   39.04
      38.94   39.62   39.17   38.93   39.46   39.14   39.54   39.03
 
Event 2  Boys 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  18:11.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tenpas, Will E      16 NCAP-PV             17:39.27   17:07.93        
              30.33   33.67   34.51   34.52   34.88   34.73   35.03   34.60
      34.93   34.72   34.51   34.42   34.65   34.65   34.74   34.18
      34.48   34.37   34.48   34.14   34.56   34.26   34.30   34.23
      34.37   34.30   34.31   33.89   30.62   36.55                
  2 Fischer, Fielding   18 NCAP-PV             16:58.72   17:11.77        
              30.75   33.70   34.43   34.63   34.85   35.17   34.96   34.55
      35.16   34.69   34.82   34.70   34.72   34.40   34.54   34.19
      34.33   33.92   34.27   34.01   34.63   34.29   34.69   34.50
      34.91   34.67   34.83   34.47   34.64   33.35                
  3 Spicer, Nick A      15 NCAP-PV             17:42.48   17:15.11        
              30.50   34.80   34.60   34.46   34.36   34.69   34.15   34.53
      34.62   34.74   34.34   34.58   34.73   34.96   34.96   34.71
      34.57   34.56   34.61   34.83   35.01   35.12   34.92   34.79
      34.87   34.69   34.71   34.70   34.41   33.59                
  4 Roberts, Joshua J   15 NCAP-PV             17:57.94   17:27.70        
              31.18   34.54   34.91   34.78   35.07   35.81   35.27   35.36
      35.33   35.48   35.36   35.58   35.06   35.49   35.28   35.67
      35.41   35.29   34.82   35.25   35.30   34.97   34.68   35.29
      35.14   34.84   34.62   34.82   34.55   32.55                
  5 Lewis, William A    15 NCAP-PV             17:47.37   17:33.97        
              31.60   34.45   35.46   35.25   35.45   35.42   35.58   35.32
      35.60   35.74   35.46   35.40   35.70   35.31   35.61   35.14
      35.50   35.23   35.48   34.99   35.29   35.30   35.36   35.19
      35.70   35.14   35.36   34.95   35.18   32.81                
  6 McFadden, Logan C   15 York Y-MA           17:27.24   17:45.14        
              31.37   34.94   35.28   35.32   35.21   35.13   35.74   35.44
      35.16   35.77   35.39   35.85   35.77   35.58   36.40   36.07
      35.79   35.89   35.82   36.12   35.86   35.92   36.00   36.31
      35.74   35.77   36.20   35.80   35.96   33.54                
  7 Speed, Cameron J    15 York Y-MA           17:36.24   17:47.53        
              30.97   34.05   35.17   35.50   35.67   36.38   35.43   35.93
      34.77   35.58   35.81   35.93   35.75   35.83   36.17   36.04
      35.59   36.07   35.90   36.31   35.88   35.73   36.20   35.88
      36.00   36.98   35.30   36.24   35.58   34.89                
  8 Scott, Andrew T     18 CBAC-MD             17:16.36   17:55.46        
              32.25   35.22   35.39   36.24   35.87   36.02   36.58   36.02
      36.06   36.13   36.19   36.01   36.13   36.72   35.86   36.14
      36.30   36.13   35.75   36.09   35.83   35.82   35.97   36.04
      36.16   35.68   35.80   36.07   35.55   35.44                
  9 Fissel, Orval M     16 York Y-MA           18:11.69   18:49.85        
              32.45   35.92   37.76   37.48   38.21   37.75   38.05   38.82
      38.71   38.35   38.17   38.49   37.73   37.63   37.58   35.97
      38.48   37.83   38.36   38.74   38.97   38.59   38.49   38.45
      35.57   40.19   37.96   37.60   32.81   38.74                
 10 Jantac, Luke P      13 North Baltimore-MD  20:25.94   19:49.78        
              33.80   37.81   39.56   39.40   40.30   39.80   40.24   40.17
      40.67   40.13   40.40   40.04   40.07   40.08   39.80   39.78
      40.08   40.20   40.17   40.00   39.80   40.00   39.66   40.29
      40.23   39.98   39.81   40.13   39.36   38.02                
 11 Tomsuden, Christop  13 North Baltimore-MD  20:56.32   20:31.03        
              33.70   38.78   39.88   40.05   38.03   43.17   41.46   42.14
      41.78   42.00   41.23   41.74   41.62   41.87   43.04   41.70
      42.11   41.39   40.84   41.89   42.05   42.17   41.73   41.35
      42.30   41.72   41.42   41.32   40.38   38.17                
 12 Sasaki, Sage        14 North Baltimore-MD  20:35.34   20:38.52        
              31.76   37.28   40.68   40.91   42.36   42.20   41.88   40.75
      42.80   42.27   42.76   42.22   42.12   41.69   42.97   42.04
      42.72   41.36   43.55   41.28   42.27   41.16   43.33   41.86
      40.64   41.57   39.97   43.22   40.71   38.19                
 
Event 3  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:50.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, McKenna  10 UN-MA                5:23.82    5:14.64        
              33.73   38.62   40.14   40.31   41.24                   39.27
  2 Villagomez, Eva     10 North Baltimore-MD   6:15.01    5:49.43        
              39.01   43.68   45.41   44.46   45.54   45.67   43.00   42.66
  3 Kadoorie, Angela J   9 North Baltimore-MD   6:12.15    5:54.53        
              40.90   45.31   45.04   44.82   45.05   45.49   45.29   42.63
  4 Wehman, Blair R     10 North Baltimore-MD   6:06.05    6:07.86        
              38.68   45.72   46.44   46.99   48.49   47.84   47.75   45.95
  5 Marquez, Mary A     10 North Baltimore-MD   6:17.78    6:18.20        
              41.47   46.60   48.42   49.46   48.63   48.68   48.77   46.17
  6 Tan, Toni V          9 North Baltimore-MD   6:50.62    6:25.14        
              45.08   48.82   49.32   49.28   49.53   50.39   47.98   44.74
  7 Kurzatkowski, Juli  10 North Baltimore-MD   7:14.26    6:32.09        
              41.58   48.14   49.42   50.35   50.91   50.77   51.53   49.39
  8 Ramoy, Margaret S    9 North Baltimore-MD   7:18.37    6:59.12        
              46.91   50.82   53.14   54.50   53.85   54.88   54.36   50.66
 
Event 4  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:44.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah A       10 York Y-MA            5:11.64    5:02.74        
              34.69   38.02   38.48   38.36   38.09   39.50   38.34   37.26
  2 Murphy, Grant G     10 ASC-MD               5:21.28    5:13.73        
              34.72   38.14   39.28   40.00   40.69   40.53   40.69   39.68
  3 Henry, Christian J  10 York Y-MA            5:32.16    5:22.17        
              35.80   39.89   41.19   41.39   41.25   41.46   41.18   40.01
  4 Belbot, Harry C     10 North Baltimore-MD   5:22.84    5:27.62        
              35.09   39.84   40.99   42.33   42.69   42.19   42.84   41.65
  5 Barnes, Joey K      10 RAYS-VA              5:33.96    5:28.76        
              36.85   40.64   43.13   41.59   42.27   42.24   41.31   40.73
  6 McQuaid, Liam H      9 North Baltimore-MD   5:43.95    5:51.93        
              38.94   44.74   44.56   45.58   44.88   43.89   44.70   44.64
  7 Mytsak, Bogdan S     9 North Baltimore-MD   6:38.30    6:27.63        
              39.96   46.16   50.36   48.64   48.35   52.85   51.47   49.84
  8 Mets, Alexander L   10 North Baltimore-MD   6:53.52    6:37.73        
              43.04   50.94   50.12   51.88   51.82   52.61   52.68   44.64
 
Event 5  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:15.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belbot, Maggie F    12 North Baltimore-MD   4:44.06    4:43.26        
              31.39   34.66   35.29   36.51   36.01   36.74   36.65   36.01
  2 Gemmell, Erin M     12 NCAP-PV              4:43.61    4:43.57        
              31.40   35.70   36.80   36.88   36.78   36.91   35.47   33.63
  3 Harnish, Meaghan K  12 York Y-MA            4:52.15    4:50.43        
              32.82   35.71   36.46   36.97   36.17   37.38   37.47   37.45
  4 Harner, Alex R      12 North Baltimore-MD   4:48.62    4:50.84        
              31.80   36.26   36.83   37.35   37.17   37.69   37.40   36.34
  5 McNerney, Taylor J  12 North Baltimore-MD   5:01.87    5:02.29        
              33.11   37.19   38.44   38.70   38.63   39.09   39.05   38.08
  6 Bilger, Skye L      12 North Baltimore-MD   5:04.08    5:03.49        
              33.98   37.99   38.66   39.58   38.80   39.56   37.95   36.97
  7 Benda, Meghan E     12 North Baltimore-MD   5:14.76    5:06.82        
              34.01   37.89   39.01   39.10   39.33   39.78   39.01   38.69
  8 Koff, Mabel A       12 North Baltimore-MD   5:15.34    5:07.61        
              34.85   39.09   39.85   39.24   39.76   39.50   37.52   37.80
  9 Betkey, Logan M     12 North Baltimore-MD   5:06.29    5:10.69        
              33.71   38.02   40.50   39.24   39.61   39.94   40.45   39.22
 10 Alaish, Gabriella   12 North Baltimore-MD   5:24.24    5:11.81        
              34.19   39.02   39.75   39.81   39.66   40.20   39.70   39.48
 11 Hurley, Caitlin M   12 North Baltimore-MD   5:45.92    5:14.38        
              35.22   39.53   39.50   40.10   40.61   40.58   40.31   38.53
 12 Kim, Lindsay S      11 North Baltimore-MD   5:39.64    5:17.94        
              36.04   39.67   41.05   40.24   40.74   40.80   40.81   38.59
 13 Bruning, Riley C    12 North Baltimore-MD   6:01.41    5:22.68        
              35.97   40.07   41.62   42.44   41.98   42.76   40.74   37.10
 14 Chao, Abigail       11 North Baltimore-MD   6:21.86    5:27.72        
              36.60   41.27   42.32   41.56   40.99   42.85   42.35   39.78
 15 Kim, Min Joo X      12 North Baltimore-MD   5:38.74    5:30.65        
              35.43   40.52   42.36   42.63   43.01   42.58   43.53   40.59
 16 Titioura, Katia K   11 North Baltimore-MD   6:04.29    5:33.94        
              35.92   40.43   41.24   43.04   42.82   43.93   43.61   42.95
 17 Jeon, Ellin k       12 North Baltimore-MD   6:23.55    5:38.35        
              37.94   42.74   43.76   42.60   43.03   43.92   43.03   41.33
 18 Shinnick, Rain R    11 North Baltimore-MD   6:14.95    5:38.55        
              37.57   43.24   44.08   43.03   43.48   44.23   42.00   40.92
 19 McKenna, Eliza R    11 North Baltimore-MD   6:09.24    5:45.40        
              37.93   43.40   44.85   43.90   44.61   43.81   44.08   42.82
 20 Biuckians, Christi  12 North Baltimore-MD   7:02.63    5:49.52        
              38.08   42.41   44.66   44.44   45.56   44.04   46.30   44.03
 21 Arsenault, Tara H   11 North Baltimore-MD   6:24.50    5:53.35        
              37.00   42.32   44.89   45.97   45.73   45.82   46.62   45.00
 22 Tan, Tracy V        11 North Baltimore-MD   6:35.41    6:06.69        
              40.78   46.33   48.27   46.90   48.01   45.34   45.83   45.23
 23 Jackson, Shelby M   11 North Baltimore-MD   6:11.06    6:10.38        
              39.40   45.58   47.95   49.01   47.87   47.08   48.24   45.25
 -- Ramoy, Bernadette   12 North Baltimore-MD   5:42.41         DQ        
      False start
              34.45   39.94   41.40   42.46   41.19   42.21   41.53   39.98
 
Event 6  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:08.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arndt, Nicholas M   12 NCAP-PV              4:49.83    4:40.68        
              30.71   35.26   35.81   36.07   36.56   36.26   35.45   34.56
  2 Kamdin, Sam F       12 North Baltimore-MD   4:59.67    4:44.06        
              30.56   35.86   37.56   37.16   36.85   37.17   35.53   33.37
  3 Schrepfer, Brody W  12 North Baltimore-MD   4:48.36    5:00.21        
              33.79   37.98   39.19   39.00   38.55                   35.94
  4 Quan, Jacob M       12 York Y-MA            5:00.17    5:04.48        
              35.34   38.18   38.27   39.37   38.95   38.86   38.86   36.65
  5 Welker, Nathan W    12 York Y-MA            5:04.24    5:08.91        
              34.34   38.34   38.91   38.95   38.95   38.90   39.29   41.23
  6 Foran, Riley J      12 ASC-MD               4:52.99    5:09.11        
              35.07   37.86   39.52   39.59   39.43   40.44   38.59   38.61
  7 Shkolnik, Peter M   11 North Baltimore-MD   5:20.54    5:12.37        
              34.53   39.48   39.89   39.44   40.77   40.08   40.10   38.08
  8 McQuaid, Teddy E    11 North Baltimore-MD   5:38.70    5:16.06        
              34.89   39.35   40.23   40.78   41.00   40.40   40.74   38.67
  9 Shkolnik, Paul A    11 North Baltimore-MD   5:31.46    5:21.82        
              34.44                   41.30   41.79   42.12   41.89   40.21
 10 Dagan, Yonathan D   11 North Baltimore-MD   5:31.36    5:23.43        
              34.47   38.74   41.38   41.73   42.31   42.34   42.61   39.85
 11 MacAdam, Noah J     11 North Baltimore-MD   5:34.40    5:30.19        
              36.26   41.41   42.01   41.93   43.02   42.61   42.34   40.61
 12 Walters, Riley J    12 North Baltimore-MD   5:59.01    5:33.65        
              36.23   41.51   42.61   43.72   44.61   44.74   43.16   37.07
 13 Matteini, Thomas J  12 North Baltimore-MD   5:52.64    5:34.18        
              36.40   41.33   42.03   42.84   43.25   44.31   43.73   40.29
 14 Shapsay, Ilan J     12 North Baltimore-MD   5:52.97    5:38.82        
              35.94   41.19   43.06   43.26   44.19   44.06   44.03   43.09
 15 Daugherty, Ethan E  11 North Baltimore-MD   6:24.73    5:46.91        
              39.01   42.82   44.60   44.54   45.67   43.69   43.91   42.67
 16 Scigala, Victor     11 North Baltimore-MD   6:34.78    6:19.48        
              41.00   48.13   49.50   49.36   49.58   49.37   48.61   43.93
 
Event 7  Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:42.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bacon, Phoebe M     14 NCAP-PV              2:20.52    2:15.01         20  
              31.33   34.75   35.28   33.65                                
  2 Poole, Lauren M     16 North Baltimore-MD   2:22.10    2:15.17         17  
              32.82   34.45   34.66   33.24                                
  3 Travis, Brooke S    16 North Baltimore-MD   2:27.52    2:21.71         16  
              33.66   36.24   36.55   35.26                                
  4 Drumm, Megan P      15 UN-MD                2:29.31    2:24.95         15  
              34.17   36.61   37.57   36.60                                
  5 Higgins, Makenzie   15 NCAP-PV              2:32.92    2:27.64         14  
              34.71   36.31   38.30   38.32                                
  6 Shelly, Marget S    17 York Y-MA            2:28.57    2:29.49         13  
              35.66   37.66   38.31   37.86                                
  7 Reilly, Sophie R    16 NCAP-PV              2:31.87    2:30.52         12  
                              38.76   38.33                                
  8 French, Meghan P    16 York Y-MA            2:30.45    2:31.93         11  
              35.90   38.46   38.94   38.63                                
B - Final
  9 Schere, Yvonne A    18 ASC-MD               2:35.11    2:31.35          9  
              36.52   38.55   38.66   37.62                                
 10 Waire, Lauren A     14 North Baltimore-MD   2:37.15    2:31.94          7  
                              38.30   37.79                                
 11 Reedy, Kayla M      15 York Y-MA            2:35.50    2:33.13          6  
              36.68   38.83   39.03   38.59                                
 12 Stahl, Nyah E       15 York Y-MA            2:33.13    2:34.00          5  
              37.24   38.65   39.30   38.81                                
 13 Harnish, Meaghan K  12 York Y-MA            2:35.06    2:34.36          4  
              37.42   39.10   39.10   38.74                                
 14 Chlopak, Kate S     16 NCAP-PV              2:34.64    2:35.01          3  
              36.54   38.95   39.77   39.75                                
 15 Smith, Samantha P   14 NCAP-PV              2:34.85    2:35.29          2  
              36.82   39.15   39.90   39.42                                
 16 Paff, Callie E      16 York Y-MA            2:37.28    2:42.24          1  
              37.85   40.91   41.89   41.59                                
C - Final
 17 Peacock, Greta S    14 North Baltimore-MD   2:39.87    2:33.57        
              35.01   39.17   40.12   39.27                                
 18 Trout, Riley E      14 York Y-MA            2:38.46    2:35.60        
              36.29   38.99   40.49   39.83                                
 19 Chao, Naomi         14 North Baltimore-MD   2:39.54    2:37.02        
              37.29   39.27   40.41   40.05                                
 20 Porter, Alexa J     14 North Baltimore-MD   2:38.27    2:38.47        
              37.52   40.03   40.54   40.38                                
 21 Laux, Claire G      16 York Y-MA            2:38.00    2:38.92        
              37.81   39.71   40.77   40.63                                
 22 Behrens, Nicole N   15 North Baltimore-MD   2:38.39    2:40.62        
              38.59   39.80   41.37   40.86                                
 23 Burkhardt, Grace A  16 ASC-MD               2:41.66    2:41.79        
              37.22   40.77   42.41   41.39                                
 24 Tomsuden, Allison   15 North Baltimore-MD   2:40.08    2:42.04        
              37.95   40.97   41.87   41.25                                
D - Final
 25 Keller, Claudia N   18 York Y-MA            2:42.04    2:35.37        
              37.15   38.94   40.49   38.79                                
 26 Schillinger, Darah  16 North Baltimore-MD   2:48.07    2:45.11        
              39.34   42.13   42.76   40.88                                
 27 Devine, Molly K     15 UN-MA                2:47.82    2:46.06        
              39.14   42.65   43.28   40.99                                
 28 Showers, Liz J      16 RAYS-VA              2:50.43    2:49.40        
              41.07   43.11   43.50   41.72                                
 29 Beck, Sarah P       16 York Y-MA            2:52.01    2:50.48        
              40.06   43.44   44.03   42.95                                
 30 Yankovich, Katrina  16 RAYS-VA              2:50.13    2:50.86        
              40.51   43.57   44.43   42.35                                
 31 Baker, Hadley N     17 RAYS-VA              2:52.73    2:51.00        
              41.25   43.07   43.70   42.98                                
Preliminaries
 10 Johnson, Jillian V  15 NCAP-PV              2:34.21                   
              36.14   39.37   40.02   38.68                                
 22 Carella, Emily R    18 ASC-MD               2:38.83                   
              38.29   40.29   40.65   39.60                                
 26 Neuman, Natalie K   16 ASC-MD               2:41.24                   
              38.41   40.77   41.45   40.61                                
 29 Hatley, Samara K    15 ASC-MD               2:43.43                   
              38.28   41.13   41.81   42.21                                
 30 Hayes, Kendall A    17 North Baltimore-MD   2:45.62                   
              38.89   41.44   43.01   42.28                                
 33 Panner, Mikey J     15 NCAP-PV              2:49.81                   
              39.48   42.62   43.58   44.13                                
 
Event 7  Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:42.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bacon, Phoebe M           14 NCAP-PV              2:16.24    2:20.52 q      
              32.57   35.87   36.58   35.50                                
  2 Poole, Lauren M           16 North Baltimore-MD   2:16.57    2:22.10 q      
              34.44   36.64   36.10   34.92                                
  3 Travis, Brooke S          16 North Baltimore-MD   2:20.94    2:27.52 q      
              35.44   37.43   38.05   36.60                                
  4 Shelly, Marget S          17 York Y-MA            2:14.47    2:28.57 q      
              35.48   37.14   38.13   37.82                                
  5 Drumm, Megan P            15 UN-MD                2:23.78    2:29.31 q      
              35.34   37.05   38.33   38.59                                
  6 French, Meghan P          16 York Y-MA            2:35.38    2:30.45 q      
              35.42   37.51   38.94   38.58                                
  7 Reilly, Sophie R          16 NCAP-PV              2:26.95    2:31.87 q      
              35.47   38.54   39.32   38.54                                
  8 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              2:26.95    2:32.92 q      
              34.34   38.86   40.05   39.67                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stahl, Nyah E             15 York Y-MA            2:31.28    2:33.13 q      
              36.80   38.22   39.23   38.88                                
 10 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV              2:26.64    2:34.21 q      
              36.14   39.37   40.02   38.68                                
 11 Chlopak, Kate S           16 NCAP-PV              2:34.16    2:34.64 q      
              35.98   38.68   40.41   39.57                                
 12 Smith, Samantha P         14 NCAP-PV              2:34.21    2:34.85 q      
              37.05   39.15   39.56   39.09                                
 13 Harnish, Meaghan K        12 York Y-MA            2:34.38    2:35.06 q      
              36.78   38.58   39.87   39.83                                
 14 Schere, Yvonne A          18 ASC-MD               2:31.98    2:35.11 q      
              37.66   39.73   38.90   38.82                                
 15 Reedy, Kayla M            15 York Y-MA            2:32.98    2:35.50 q      
              36.65   39.63   39.85   39.37                                
 16 Waire, Lauren A           14 North Baltimore-MD   2:38.48    2:37.15 q      
              38.61   39.94   39.99   38.61                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Paff, Callie E            16 York Y-MA            2:27.16    2:37.28 q      
              37.18   39.55   40.71   39.84                                
 18 Laux, Claire G            16 York Y-MA            2:39.21    2:38.00 q      
              37.25   39.46   40.56   40.73                                
 19 Porter, Alexa J           14 North Baltimore-MD   2:37.08    2:38.27 q      
              37.49   40.21   40.65   39.92                                
 20 Behrens, Nicole N         15 North Baltimore-MD   2:36.08    2:38.39 q      
              38.61   39.85   40.47   39.46                                
 21 Trout, Riley E            14 York Y-MA            2:27.42    2:38.46 q      
              37.58   39.25   40.17   41.46                                
 22 Carella, Emily R          18 ASC-MD               2:31.96    2:38.83 q      
              38.29   40.29   40.65   39.60                                
 23 Chao, Naomi               14 North Baltimore-MD   2:33.21    2:39.54 q      
              37.13   41.23   41.22   39.96                                
 24 Peacock, Greta S          14 North Baltimore-MD   2:29.20    2:39.87 q      
              36.99   40.58   41.89   40.41                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Tomsuden, Allison N       15 North Baltimore-MD   2:31.52    2:40.08 q      
              37.60   40.74   41.13   40.61                                
 26 Neuman, Natalie K         16 ASC-MD               2:34.00    2:41.24 q      
              38.41   40.77   41.45   40.61                                
 27 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD               2:29.35    2:41.66 q      
              36.30   40.90   42.71   41.75                                
 28 Keller, Claudia N         18 York Y-MA            2:32.01    2:42.04 q      
              37.81   40.61   41.90   41.72                                
 29 Hatley, Samara K          15 ASC-MD               2:37.41    2:43.43 q      
              38.28   41.13   41.81   42.21                                
 30 Hayes, Kendall A          17 North Baltimore-MD   2:40.17    2:45.62 q      
              38.89   41.44   43.01   42.28                                
 31 Devine, Molly K           15 UN-MA                2:42.09    2:47.82 q      
              38.11   42.34   44.13   43.24                                
 32 Schillinger, Darah A      16 North Baltimore-MD   2:38.06    2:48.07 q      
              40.39   42.74   43.37   41.57                                
-------------------------------------------------------------------------
 33 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV              2:38.21    2:49.81        
              39.48   42.62   43.58   44.13                                
 34 Yankovich, Katrina A      16 RAYS-VA              2:36.63    2:50.13        
              39.94   43.21   44.01   42.97                                
-------------------------------------------------------------------------
 35 Showers, Liz J            16 RAYS-VA              2:39.11    2:50.43        
              41.11   42.97   44.03   42.32                                
 36 Beck, Sarah P             16 York Y-MA            2:42.09    2:52.01        
              39.94   42.98   45.10   43.99                                
 37 Baker, Hadley N           17 RAYS-VA              2:38.51    2:52.73        
              40.79   43.68   44.90   43.36                                
 
Event 8  Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:28.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Redmond, Lawrence   17 NCAP-PV              2:13.03    2:13.42         20  
              30.26   32.92   34.69   35.55                                
  2 Sun, Alex J         16 York Y-MA            2:18.27    2:15.99         17  
              31.45   34.11   35.72   34.71                                
  3 Sita, John R        17 NCAP-PV              2:16.68    2:17.71         16  
              33.29   34.87   34.60   34.95                                
  4 Higgins, Nathaniel  17 NCAP-PV              2:19.13    2:19.08         15  
              32.93   35.09   35.60   35.46                                
  5 Cox, Miles C        15 York Y-MA            2:19.12    2:19.22         14  
              32.68   35.22   36.01   35.31                                
  6 Laclef, Matthew C   15 NCAP-PV              2:19.56    2:20.81         13  
              32.14   35.21   36.65   36.81                                
  7 Brockway, Logan S   17 UN-MA                2:20.20    2:21.80         12  
              32.74   35.71   36.62   36.73                                
  8 Speed, Cameron J    15 York Y-MA            2:20.02    2:24.60         11  
              33.78   36.38   37.11   37.33                                
B - Final
  9 Fischer, Fielding   18 NCAP-PV              2:23.17    2:16.38          9  
              31.81   33.99   35.35   35.23                                
 10 Gunn, Ted P         17 York Y-MA            2:20.24    2:18.30          7  
              31.71   35.19   36.27   35.13                                
 11 Quan, Robert        14 York Y-MA            2:22.15    2:22.59          6  
              33.87   35.72   37.26   35.74                                
 12 Spencer, Julian J   17 NCAP-PV              2:21.19    2:23.04          5  
              33.92   36.30   36.88   35.94                                
 13 McFadden, Logan C   15 York Y-MA            2:27.23    2:23.54          4  
              33.98   36.35   36.91   36.30                                
 14 Vienneau, Conor R   15 CBAC-MD              2:25.10    2:24.07          3  
              34.71   36.42   37.19   35.75                                
 15 O'Hara, John P      15 RAYS-VA              2:26.88    2:24.59          2  
              33.22   36.14   37.86   37.37                                
 16 Ferg, Andrew S      17 York Y-MA            2:25.82    2:29.82          1  
              34.90   37.95   38.85   38.12                                
C - Final
 17 Roberts, Joshua J   15 NCAP-PV              2:27.93    2:22.69        
              34.19   35.96   36.70   35.84                                
 18 Marder, John M      16 NCAP-PV              2:27.68    2:26.50        
              33.03   36.62   38.75   38.10                                
 19 Hurley, Tommy J     15 North Baltimore-MD   2:29.00    2:26.63        
              35.33   37.48   37.75   36.07                                
 20 Rombro, Lance S     16 North Baltimore-MD   2:33.51    2:28.73        
              34.31   37.83   39.24   37.35                                
 21 Gordon, Nick M      15 North Baltimore-MD   2:32.87    2:28.95        
              36.61   37.57   37.41   37.36                                
 22 Hicks, Jared R      16 York Y-MA            2:30.36    2:30.22        
              34.86   36.96   39.07   39.33                                
 23 Lee, Brendan J      17 North Baltimore-MD   2:34.45    2:32.95        
              36.41   38.55   39.23   38.76                                
 24 Scott, Andrew T     18 CBAC-MD              2:37.30    2:35.83        
              37.35   38.98   40.02   39.48                                
D - Final
 25 Fissel, Orval M     16 York Y-MA            2:38.71    2:40.20        
              36.49   40.48   42.82   40.41                                
 
Event 8  Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:28.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Redmond, Lawrence S       17 NCAP-PV              2:17.79    2:13.03 q      
              30.81   32.95   34.43   34.84                                
  2 Sita, John R              17 NCAP-PV              2:16.25    2:16.68 q      
              33.55   34.72   34.68   33.73                                
  3 Sun, Alex J               16 York Y-MA            2:12.68    2:18.27 q      
              32.38   35.16   36.43   34.30                                
  4 Cox, Miles C              15 York Y-MA            2:20.00    2:19.12 q      
              32.88   34.87 1:11.37                                        
  5 Higgins, Nathaniel S      17 NCAP-PV              2:14.90    2:19.13 q      
              32.87   35.18   36.24   34.84                                
  6 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV              2:23.55    2:19.56 q      
              32.81   35.77   35.62   35.36                                
  7 Speed, Cameron J          15 York Y-MA            2:20.85    2:20.02 q      
              33.52   35.39   36.17   34.94                                
  8 Brockway, Logan S         17 UN-MA                2:20.20    2:20.20 q      
              32.84   35.08   36.47   35.81                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gunn, Ted P               17 York Y-MA            2:13.64    2:20.24 q      
              32.26   35.17   37.00   35.81                                
 10 Spencer, Julian J         17 NCAP-PV              2:24.58    2:21.19 q      
              33.12   34.80   36.74   36.53                                
 11 Quan, Robert              14 York Y-MA            2:25.29    2:22.15 q      
              33.04                   36.78                                
 12 Fischer, Fielding S       18 NCAP-PV              2:13.90    2:23.17 q      
              33.61   36.19   37.03   36.34                                
 13 Vienneau, Conor R         15 CBAC-MD              2:20.41    2:25.10 q      
              34.58   36.91   37.21   36.40                                
 14 Ferg, Andrew S            17 York Y-MA            2:27.47    2:25.82 q      
              34.74   37.83   37.53   35.72                                
 15 O'Hara, John P            15 RAYS-VA              2:22.36    2:26.88 q      
              33.98   37.03   37.94   37.93                                
 16 McFadden, Logan C         15 York Y-MA            2:25.12    2:27.23 q      
              34.80   37.19   38.18   37.06                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Marder, John M            16 NCAP-PV              2:18.84    2:27.68 q      
              33.38   37.05   39.23   38.02                                
 18 Roberts, Joshua J         15 NCAP-PV              2:27.63    2:27.93 q      
              34.80   37.33   38.43   37.37                                
 19 Hurley, Tommy J           15 North Baltimore-MD   2:28.84    2:29.00 q      
              35.35   37.92   38.63   37.10                                
 20 Hicks, Jared R            16 York Y-MA            2:24.12    2:30.36 q      
              34.62   36.96   39.42   39.36                                
 21 Gordon, Nick M            15 North Baltimore-MD   2:25.09    2:32.87 q      
              37.34   38.59   38.51   38.43                                
 22 Rombro, Lance S           16 North Baltimore-MD   2:21.72    2:33.51 q      
              34.46   38.90   40.45   39.70                                
 23 Lee, Brendan J            17 North Baltimore-MD   2:25.14    2:34.45 q      
              35.98   38.94   40.29   39.24                                
 24 Scott, Andrew T           18 CBAC-MD              2:24.80    2:37.30 q      
              37.69   39.36   39.82   40.43                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Fissel, Orval M           16 York Y-MA            2:45.36    2:38.71 q      
              36.14   39.83   42.47   40.27                                
 
Event 9  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:25.39
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Poole, Lauren M     16 North Baltimore-MD   1:20.65    1:16.82         20  
              36.60   40.22                                                
  2 Lombardo, Annabell  16 UN-MD                1:20.95    1:18.96         17  
              36.64   42.32                                                
  3 McMurray, Jessie L  15 York Y-MA            1:17.89    1:19.09         16  
              36.81   42.28                                                
  4 Ai, Samantha M      15 North Baltimore-MD   1:21.01    1:19.33         15  
              37.64   41.69                                                
  5 Johnson, Sarah T    15 NCAP-PV              1:22.24    1:21.38         14  
              38.05   43.33                                                
  6 Blackwell, Rachel   15 NCAP-PV              1:21.78    1:21.59         13  
              38.60   42.99                                                
  7 Harnish, Meaghan K  12 York Y-MA            1:21.09    1:21.60         12  
              38.74   42.86                                                
  8 Nalls, Madison P    16 UN-MA                1:23.25    1:24.25         11  
              39.54   44.71                                                
B - Final
  9 Potis, Grace A      17 North Baltimore-MD   1:24.37    1:20.73          9  
              38.24   42.49                                                
 10 Annis, Maddie L     16 North Baltimore-MD   1:25.62    1:23.21          7  
              39.62   43.59                                                
 11 Hatley, Samara K    15 ASC-MD               1:24.54    1:23.28          6  
              39.50   43.78                                                
 12 Schere, Fiona D     13 ASC-MD               1:24.32    1:23.32          5  
              39.21   44.11                                                
 13 Daugherty, Emma E   17 North Baltimore-MD   1:26.12    1:25.26          4  
              39.73   45.53                                                
 14 Marston, Araby S    15 UN-MA                1:25.13    1:25.73          3  
              40.53   45.20                                                
 15 Paff, Callie E      16 York Y-MA            1:26.38    1:28.04          2  
              41.74   46.30                                                
 16 Chao, Naomi         14 North Baltimore-MD   1:28.40    1:28.75          1  
              42.00   46.75                                                
C - Final
 17 Selnick, Abigail A  15 North Baltimore-MD   1:29.80    1:26.94        
              41.54   45.40                                                
 18 Ross, Genevieve E   16 RAYS-VA              1:28.65    1:29.94        
              42.84   47.10                                                
 19 Hunt, Katelyn E     16 York Y-MA            1:29.84    1:30.83        
              42.82   48.01                                                
 20 Schillinger, Darah  16 North Baltimore-MD   1:34.26    1:31.45        
              43.97   47.48                                                
 21 Harris, Olivia S    15 North Baltimore-MD   1:31.55    1:31.57        
              43.53   48.04                                                
 
Event 9  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:25.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McMurray, Jessie L        15 York Y-MA            1:18.45    1:17.89 q      
              36.25   41.64                                                
  2 Poole, Lauren M           16 North Baltimore-MD   1:15.44    1:20.65 q      
              38.21   42.44                                                
  3 Lombardo, Annabelle C     16 UN-MD                1:16.34    1:20.95 q      
              37.43   43.52                                                
  4 Ai, Samantha M            15 North Baltimore-MD   1:17.76    1:21.01 q      
              38.95   42.06                                                
  5 Harnish, Meaghan K        12 York Y-MA            1:20.45    1:21.09 q      
              38.45   42.64                                                
  6 Blackwell, Rachel L       15 NCAP-PV              1:20.10    1:21.78 q      
              38.67   43.11                                                
  7 Johnson, Sarah T          15 NCAP-PV              1:23.10    1:22.24 q      
              38.00   44.24                                                
  8 Nalls, Madison P          16 UN-MA                1:18.21    1:23.25 q      
              39.54   43.71                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schere, Fiona D           13 ASC-MD               1:21.07    1:24.32 q      
              39.48   44.84                                                
 10 Potis, Grace A            17 North Baltimore-MD   1:19.62    1:24.37 q      
              39.96   44.41                                                
 11 Hatley, Samara K          15 ASC-MD               1:21.05    1:24.54 q      
              39.67   44.87                                                
 12 Marston, Araby S          15 UN-MA                1:19.21    1:25.13 q      
              39.16   45.97                                                
 13 Annis, Maddie L           16 North Baltimore-MD   1:21.05    1:25.62 q      
              40.94   44.68                                                
 14 Daugherty, Emma E         17 North Baltimore-MD   1:20.87    1:26.12 q      
              40.41   45.71                                                
 15 Paff, Callie E            16 York Y-MA            1:22.25    1:26.38 q      
              40.81   45.57                                                
 16 Chao, Naomi               14 North Baltimore-MD   1:24.14    1:28.40 q      
              42.11   46.29                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ross, Genevieve E         16 RAYS-VA              1:21.59    1:28.65 q      
              41.06   47.59                                                
 18 Selnick, Abigail A        15 North Baltimore-MD   1:23.99    1:29.80 q      
              42.76   47.04                                                
 19 Hunt, Katelyn E           16 York Y-MA            1:23.50    1:29.84 q      
              41.95   47.89                                                
 20 Harris, Olivia S          15 North Baltimore-MD   1:30.46    1:31.55 q      
              43.60   47.95                                                
 21 Schillinger, Darah A      16 North Baltimore-MD   1:33.20    1:34.26 q      
              45.15   49.11                                                
 
Event 10  Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:16.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tenpas, Will E      16 NCAP-PV              1:11.22    1:10.50         20  
              33.68   36.82                                                
  2 Arzoni, Dylan J     17 North Baltimore-MD   1:12.99    1:10.78         17  
              33.74   37.04                                                
  3 Sita, John R        17 NCAP-PV              1:12.44    1:12.99         16  
              34.59   38.40                                                
  4 Thomas, Riley M     14 York Y-MA            1:13.70    1:13.43         15  
              34.38   39.05                                                
  5 Lawson, Kyle R      14 NCAP-PV              1:14.36    1:14.44         14  
              34.41   40.03                                                
  6 Marder, James K     13 NCAP-PV              1:14.83    1:14.69         13  
              35.46   39.23                                                
  7 Falsone, Andrew V   17 ASC-MD               1:16.52    1:16.19         12  
              35.47   40.72                                                
  8 Lutter, Sam A       15 UN-MA                1:16.60    1:16.50         11  
              36.02   40.48                                                
B - Final
  9 Poulos, Nicholas S  15 North Baltimore-MD   1:17.46    1:15.18          9  
              36.03   39.15                                                
 10 Lewis, William A    15 NCAP-PV              1:16.76    1:15.79          7  
              35.74   40.05                                                
 11 Hurley, Tommy J     15 North Baltimore-MD   1:18.97    1:16.61          6  
              36.70   39.91                                                
 12 Gunn, Ted P         17 York Y-MA            1:18.78    1:17.32          5  
              37.36   39.96                                                
 13 Fatta, Alec S       16 UN-MA                1:19.81    1:18.76          4  
              36.66   42.10                                                
 14 Wheeler, Davis C    16 RAYS-VA              1:18.56    1:19.20          3  
              37.34   41.86                                                
 15 Lutter, Tyler A     17 UN-MA                1:19.58    1:19.52          2  
              36.62   42.90                                                
 16 Miller, Ryan T      17 North Baltimore-MD   1:22.92    1:20.12          1  
              37.55   42.57                                                
Preliminaries
  2 Twomey, Sean P      18 ASC-MD               1:12.21                   
              33.85   38.36                                                
  4 Vissering, Alex E   18 NCAP-PV              1:12.97                   
              33.67   39.30                                                
 -- Smith, Andrew Q     16 NCAP-PV                  DQ                    
              35.40   39.55                                                
 
Event 10  Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:16.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Tenpas, Will E            16 NCAP-PV              1:12.03    1:11.22 q      
              33.74   37.48                                                
  2 Twomey, Sean P            18 ASC-MD               1:12.98    1:12.21 q      
              33.85   38.36                                                
  3 Sita, John R              17 NCAP-PV              1:10.77    1:12.44 q      
              34.67   37.77                                                
  4 Vissering, Alex E         18 NCAP-PV              1:06.66    1:12.97 q      
              33.67   39.30                                                
  5 Arzoni, Dylan J           17 North Baltimore-MD   1:11.84    1:12.99 q      
              34.86   38.13                                                
  6 Thomas, Riley M           14 York Y-MA            1:09.72    1:13.70 q      
              34.43   39.27                                                
  7 Lawson, Kyle R            14 NCAP-PV              1:13.37    1:14.36 q      
              33.83   40.53                                                
  8 Marder, James K           13 NCAP-PV              1:12.09    1:14.83 q      
              35.44   39.39                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Falsone, Andrew V         17 ASC-MD               1:15.05    1:16.52 q      
              35.92   40.60                                                
 10 Lutter, Sam A             15 UN-MA                1:16.20    1:16.60 q      
              34.76   41.84                                                
 11 Lewis, William A          15 NCAP-PV              1:13.26    1:16.76 q      
              35.94   40.82                                                
 12 Poulos, Nicholas S        15 North Baltimore-MD   1:16.78    1:17.46 q      
              36.80   40.66                                                
 13 Wheeler, Davis C          16 RAYS-VA              1:11.07    1:18.56 q      
              36.53   42.03                                                
 14 Gunn, Ted P               17 York Y-MA            1:12.86    1:18.78 q      
              37.28   41.50                                                
 15 Hurley, Tommy J           15 North Baltimore-MD   1:16.56    1:18.97 q      
              37.35   41.62                                                
 16 Lutter, Tyler A           17 UN-MA                1:15.58    1:19.58 q      
              36.12   43.46                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fatta, Alec S             16 UN-MA                1:20.23    1:19.81 q      
              37.02   42.79                                                
 18 Miller, Ryan T            17 North Baltimore-MD   1:19.53    1:22.92 q      
              38.87   44.05                                                
 -- Smith, Andrew Q           16 NCAP-PV              1:12.94         DQ        
      Non-simultaneous touch
              35.40   39.55                                                
 
Event 11  Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:26.49
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fischer, Maya       15 NCAP-PV              2:10.20    2:07.22         20  
              29.30   32.29   32.90   32.73                                
  2 Ai, Samantha M      15 North Baltimore-MD   2:10.86    2:07.44         17  
              30.13   32.07   33.53   31.71                                
  3 Chen, Erika B       14 NCAP-PV              2:10.59    2:09.29         16  
              30.55   33.03   33.23   32.48                                
  4 Travis, Brooke S    16 North Baltimore-MD   2:14.44    2:11.92         15  
              31.17   33.96   34.41   32.38                                
  5 Shelly, Marget S    17 York Y-MA            2:11.00    2:12.09         14  
              31.46   33.41   33.80   33.42                                
  6 Grant, Sammie I     16 NCAP-PV              2:12.76    2:13.56         13  
              29.89   33.37   34.88   35.42                                
  7 Tomsuden, Allison   15 North Baltimore-MD   2:15.75    2:16.89         12  
              31.47   34.27   35.99   35.16                                
  8 French, Meghan P    16 York Y-MA            2:18.56    2:17.79         11  
              31.83   34.82   35.72   35.42                                
B - Final
  9 Higgins, Makenzie   15 NCAP-PV              2:18.82    2:14.95          9  
              30.55   33.47   35.40   35.53                                
 10 Waire, Lauren A     14 North Baltimore-MD   2:20.46    2:16.11          7  
              31.96   34.60   35.60   33.95                                
 11 Porter, Alexa J     14 North Baltimore-MD   2:19.42    2:17.27          6  
              31.80   35.35   35.60   34.52                                
 12 Chlopak, Kate S     16 NCAP-PV              2:18.80    2:19.20          5  
              31.77   34.52   36.38   36.53                                
 13 Chao, Naomi         14 North Baltimore-MD   2:22.42    2:20.04          4  
              32.91   36.05   36.91   34.17                                
 14 Boucree, Jillian S  15 NCAP-PV              2:20.67    2:20.05          3  
              31.64   34.49   36.70   37.22                                
 15 Uhlin, Brina N      15 UN-MA                2:19.59    2:20.32          2  
              32.62   35.79   36.76   35.15                                
 16 Harnish, Meaghan K  12 York Y-MA            2:22.28    2:22.30          1  
              33.22   35.40   36.76   36.92                                
C - Final
 17 Potis, Grace A      17 North Baltimore-MD   2:23.12    2:15.22        
              32.10   34.39   34.86   33.87                                
 18 Peacock, Greta S    14 North Baltimore-MD   2:24.80    2:16.53        
              31.33   34.87   35.34   34.99                                
 19 Reedy, Kayla M      15 York Y-MA            2:23.57    2:17.58        
              32.17   34.85   35.85   34.71                                
 20 Behrens, Nicole N   15 North Baltimore-MD   2:23.57    2:23.21        
              33.70   36.41   37.12   35.98                                
 21 Boucree, Lauryn C   18 NCAP-PV              2:22.79    2:23.47        
              32.86   35.69   37.49   37.43                                
 22 Laux, Claire G      16 York Y-MA            2:22.94    2:23.76        
              33.14   36.03   37.48   37.11                                
 23 Keating, Abby J     18 York Y-MA            2:24.32    2:25.50        
              33.15   36.35   38.59   37.41                                
 24 Josey, Alana M      15 York Y-MA            2:24.98    2:27.53        
              32.75   37.26   39.26   38.26                                
D - Final
 25 Scott, Laura E      15 CBAC-MD              2:26.18    2:22.98        
              33.70   36.00   36.74   36.54                                
 26 Annis, Maddie L     16 North Baltimore-MD   2:27.32    2:23.58        
              34.16   36.60   36.92   35.90                                
 27 Selnick, Abigail A  15 North Baltimore-MD   2:26.44    2:24.89        
              33.91   36.77   37.13   37.08                                
 28 Mara, Rokowati S    14 NCAP-PV              2:26.72    2:25.72        
              33.50   36.61   37.51   38.10                                
 29 Stahl, Nyah E       15 York Y-MA            2:25.33    2:25.89        
              33.99   37.15   37.72   37.03                                
 30 Yankovich, Katrina  16 RAYS-VA              2:25.24    2:26.80        
              34.02   37.94   38.08   36.76                                
 31 Ross, Genevieve E   16 RAYS-VA              2:29.28    2:27.39        
              33.51   37.98   38.88   37.02                                
 32 Wheater, Tamara D   16 RAYS-VA              2:26.70    2:28.43        
              33.55   37.53   38.78   38.57                                
Preliminaries
 24 Neuman, Natalie K   16 ASC-MD               2:24.85                   
              34.30   36.85   36.99   36.71                                
 30 Hayes, Kendall A    17 North Baltimore-MD   2:26.54                   
              32.80   36.59   38.90   38.25                                
 33 Penafiel, Gabby M   17 ASC-MD               2:26.83                   
              33.90   37.24   38.11   37.58                                
 35 Kuhaneck, Emma M    15 CBAC-MD              2:28.61                   
              34.26   37.96   38.62   37.77                                
 36 Beck, Ruth A        18 York Y-MA            2:29.12                   
              33.50   37.53   39.13   38.96                                
 38 Burkhardt, Grace A  16 ASC-MD               2:30.01                   
              33.65   37.87   39.82   38.67                                
 39 Showers, Liz J      16 RAYS-VA              2:30.33                   
              35.18   38.62   38.93   37.60                                
 40 Beck, Sarah P       16 York Y-MA            2:30.64                   
              33.92   37.70   39.38   39.64                                
 41 Keller, Claudia N   18 York Y-MA            2:31.27                   
              34.30   38.50   39.52   38.95                                
 42 Panner, Mikey J     15 NCAP-PV              2:32.88                   
              35.05   38.44   40.24   39.15                                
 43 Zuo, Mei Mei G      15 NCAP-PV              2:33.21                   
              34.84   39.04   40.40   38.93                                
 44 Baker, Hadley N     17 RAYS-VA              2:34.62                   
              35.87   39.87   40.32   38.56                                
 45 McMurray, Jessie L  15 York Y-MA            2:35.53                   
              35.33   38.92   41.21   40.07                                
 46 Devine, Molly K     15 UN-MA                2:40.35                   
              35.93   40.87   42.22   41.33                                
 47 O'Connell, Johnna   16 CBAC-MD              2:41.75                   
              36.75   41.65   42.48   40.87                                
 48 Hunt, Katelyn E     16 York Y-MA            2:41.91                   
              37.60   41.11   42.45   40.75                                
 
Event 11  Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:26.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Fischer, Maya             15 NCAP-PV              2:07.78    2:10.20 q      
              29.94   32.83   33.93   33.50                                
  2 Chen, Erika B             14 NCAP-PV              2:10.64    2:10.59 q      
              30.83   33.21   33.61   32.94                                
  3 Ai, Samantha M            15 North Baltimore-MD   2:09.67    2:10.86 q      
              31.53   33.00   33.98   32.35                                
  4 Shelly, Marget S          17 York Y-MA            2:08.47    2:11.00 q      
              31.32   32.97   33.30   33.41                                
  5 Grant, Sammie I           16 NCAP-PV              2:09.97    2:12.76 q      
              30.43   33.34   34.46   34.53                                
  6 Travis, Brooke S          16 North Baltimore-MD   2:09.68    2:14.44 q      
              31.19   34.37   35.38   33.50                                
  7 Tomsuden, Allison N       15 North Baltimore-MD   2:11.09    2:15.75 q      
              31.06   34.08   35.42   35.19                                
  8 French, Meghan P          16 York Y-MA            2:16.53    2:18.56 q      
              31.65   34.62   36.10   36.19                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chlopak, Kate S           16 NCAP-PV              2:14.36    2:18.80 q      
              32.78   35.03   35.64   35.35                                
 10 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              2:11.25    2:18.82 q      
              31.31   34.48   36.73   36.30                                
 11 Porter, Alexa J           14 North Baltimore-MD   2:16.58    2:19.42 q      
              32.12   35.41   36.27   35.62                                
 12 Uhlin, Brina N            15 UN-MA                2:24.85    2:19.59 q      
              32.46   35.14   36.75   35.24                                
 13 Waire, Lauren A           14 North Baltimore-MD   2:15.38    2:20.46 q      
              33.14   36.12   36.11   35.09                                
 14 Boucree, Jillian S        15 NCAP-PV              2:25.45    2:20.67 q      
              31.56   35.31   36.85   36.95                                
 15 Harnish, Meaghan K        12 York Y-MA            2:20.84    2:22.28 q      
              33.51   36.00   36.06   36.71                                
 16 Chao, Naomi               14 North Baltimore-MD   2:16.74    2:22.42 q      
              33.31   36.01   36.89   36.21                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Boucree, Lauryn C         18 NCAP-PV              2:19.86    2:22.79 q      
              32.94   35.79   36.62   37.44                                
 18 Laux, Claire G            16 York Y-MA            2:21.68    2:22.94 q      
              32.97   35.81   37.46   36.70                                
 19 Potis, Grace A            17 North Baltimore-MD   2:12.45    2:23.12 q      
              33.05   36.46   37.35   36.26                                
 20 Behrens, Nicole N         15 North Baltimore-MD   2:16.57    2:23.57 q      
              33.74   36.39   37.57   35.87                                
 20 Reedy, Kayla M            15 York Y-MA            2:20.69    2:23.57 q      
              33.03   36.36   37.82   36.36                                
 22 Keating, Abby J           18 York Y-MA            2:14.67    2:24.32 q      
              32.81   36.24   37.43   37.84                                
 23 Peacock, Greta S          14 North Baltimore-MD   2:14.94    2:24.80 q      
              32.94   36.38   37.79   37.69                                
 24 Neuman, Natalie K         16 ASC-MD               2:21.28    2:24.85 q      
              34.30   36.85   36.99   36.71                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Josey, Alana M            15 York Y-MA            2:22.70    2:24.98 q      
              33.31   36.67   38.26   36.74                                
 26 Yankovich, Katrina A      16 RAYS-VA              2:19.03    2:25.24 q      
              34.19   37.76   38.55   34.74                                
 27 Stahl, Nyah E             15 York Y-MA            2:23.44    2:25.33 q      
              33.72   36.75   37.90   36.96                                
 28 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              2:22.54    2:26.18 q      
              33.96   36.55   37.84   37.83                                
 29 Selnick, Abigail A        15 North Baltimore-MD   2:22.30    2:26.44 q      
              34.39   36.93   37.58   37.54                                
 30 Hayes, Kendall A          17 North Baltimore-MD   2:12.55    2:26.54 q      
              32.80   36.59   38.90   38.25                                
 31 Wheater, Tamara D         16 RAYS-VA              2:17.37    2:26.70 q      
              33.34   37.45   38.38   37.53                                
 32 Mara, Rokowati S          14 NCAP-PV              2:18.52    2:26.72 q      
              32.65   36.61   39.15   38.31                                
-------------------------------------------------------------------------
 33 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD               2:19.19    2:26.83        
              33.90   37.24   38.11   37.58                                
 34 Annis, Maddie L           16 North Baltimore-MD   2:19.95    2:27.32        
              34.46   37.27   38.28   37.31                                
-------------------------------------------------------------------------
 35 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD              2:19.69    2:28.61        
              34.26   37.96   38.62   37.77                                
 36 Beck, Ruth A              18 York Y-MA            2:24.58    2:29.12        
              33.50   37.53   39.13   38.96                                
 37 Ross, Genevieve E         16 RAYS-VA              2:18.72    2:29.28        
              33.80   37.28   39.48   38.72                                
 38 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD               2:23.91    2:30.01        
              33.65   37.87   39.82   38.67                                
 39 Showers, Liz J            16 RAYS-VA              2:20.87    2:30.33        
              35.18   38.62   38.93   37.60                                
 40 Beck, Sarah P             16 York Y-MA            2:26.49    2:30.64        
              33.92   37.70   39.38   39.64                                
 41 Keller, Claudia N         18 York Y-MA            2:19.45    2:31.27        
              34.30   38.50   39.52   38.95                                
 42 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV              2:21.59    2:32.88        
              35.05   38.44   40.24   39.15                                
 43 Zuo, Mei Mei G            15 NCAP-PV              2:24.21    2:33.21        
              34.84   39.04   40.40   38.93                                
 44 Baker, Hadley N           17 RAYS-VA              2:23.13    2:34.62        
              35.87   39.87   40.32   38.56                                
 45 McMurray, Jessie L        15 York Y-MA            2:25.27    2:35.53        
              35.33   38.92   41.21   40.07                                
 46 Devine, Molly K           15 UN-MA                2:26.49    2:40.35        
              35.93   40.87   42.22   41.33                                
 47 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              2:24.80    2:41.75        
              36.75   41.65   42.48   40.87                                
 48 Hunt, Katelyn E           16 York Y-MA            2:44.88    2:41.91        
              37.60   41.11   42.45   40.75                                
 
Event 12  Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:14.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arzoni, Dylan J     17 North Baltimore-MD   1:59.97    1:57.66         20  
              27.75   29.81   30.11   29.99                                
  2 Fischer, Fielding   18 NCAP-PV              2:05.10    2:02.84         17  
              28.51   30.91   32.26   31.16                                
  3 Quan, Robert        14 York Y-MA            2:03.97    2:02.91         16  
              28.41   30.58   31.87   32.05                                
  4 Vienneau, Conor R   15 CBAC-MD              2:03.72    2:03.64         15  
              29.39   31.61   31.79   30.85                                
  5 Roberts, Joshua J   15 NCAP-PV              2:06.68    2:05.21         14  
              28.93   31.57   32.77   31.94                                
  6 Spencer, Julian J   17 NCAP-PV              2:05.20    2:06.42         13  
              28.74   31.85   33.24   32.59                                
  7 Spicer, Nick A      15 NCAP-PV              2:04.81    2:06.84         12  
              29.03   32.00   33.15   32.66                                
  8 Brockway, Logan S   17 UN-MA                2:06.52    2:07.18         11  
              29.37   31.82   33.05   32.94                                
B - Final
  9 Coe, Dalton R       18 North Baltimore-MD   2:07.33    2:03.52          9  
              28.74   31.40   32.22   31.16                                
 10 Poulos, Nicholas S  15 North Baltimore-MD   2:07.57    2:04.86          7  
              29.47   32.62   31.71   31.06                                
 11 McFadden, Logan C   15 York Y-MA            2:07.64    2:05.77          6  
              29.52   32.16   32.72   31.37                                
 12 Schweitzer, Frank   15 NCAP-PV              2:07.18    2:07.02          5  
              29.02   32.10   32.99   32.91                                
 13 O'Hara, John P      15 RAYS-VA              2:08.25    2:07.18          4  
              29.46   32.55   32.54   32.63                                
 14 Laclef, Matthew C   15 NCAP-PV              2:07.72    2:08.83          3  
              30.13   32.57   33.44   32.69                                
 15 Tenpas, Will E      16 NCAP-PV              2:07.91    2:09.13          2  
              29.76   32.65   33.55   33.17                                
 16 Higgins, Nathaniel  17 NCAP-PV              2:07.96    2:12.74          1  
              30.37   33.25   34.58   34.54                                
C - Final
 17 Sun, Alex J         16 York Y-MA            2:09.10    2:04.32        
              28.56   31.75   32.87   31.14                                
 17 Gordon, Nick M      15 North Baltimore-MD   2:09.03    2:04.32        
              28.97   32.16   32.24   30.95                                
 19 Redmond, Lawrence   17 NCAP-PV              2:10.41    2:08.67        
              29.30   31.90   33.37   34.10                                
 20 Fatta, Alec S       16 UN-MA                2:12.49    2:12.38        
              30.50   32.78   34.36   34.74                                
 21 Lewis, William A    15 NCAP-PV              2:11.64    2:12.93        
              30.59   33.36   35.26   33.72                                
 22 Marder, John M      16 NCAP-PV              2:10.86    2:14.66        
              30.74   33.92   35.07   34.93                                
 23 Ferg, Andrew S      17 York Y-MA            2:14.13    2:16.74        
              31.43   35.21   35.27   34.83                                
 24 Wheeler, Davis C    16 RAYS-VA              2:14.73    2:17.92        
              30.83   35.18   36.28   35.63                                
D - Final
 25 Marchelya, Quincy   15 North Baltimore-MD   2:18.33    2:11.47        
              29.84   33.34   34.53   33.76                                
 26 Helf, Gideon C      13 NCAP-PV              2:15.13    2:13.85        
              30.89   33.92   34.98   34.06                                
 27 Hensen, Cole R      16 RAYS-VA              2:15.05    2:14.59        
              30.86   34.70   35.23   33.80                                
 28 Hayungs, Parker C   16 RAYS-VA              2:15.73    2:15.50        
              31.31   34.35   35.44   34.40                                
 29 Fissel, Orval M     16 York Y-MA            2:16.54    2:15.83        
              31.37   33.99   36.07   34.40                                
 30 Ventura, Stephen P  16 York Y-MA            2:20.27    2:16.76        
              31.85   34.95   35.92   34.04                                
 31 Brooks, Connor C    15 RAYS-VA              2:16.39    2:18.32        
              31.41   35.02   35.35   36.54                                
 32 Lutter, Sam A       15 UN-MA                2:20.92    2:21.30        
              31.89   35.97   38.05   35.39                                
Preliminaries
  7 Johnson, Daniel T   18 ASC-MD               2:05.49                   
              29.13   31.75   32.70   31.91                                
 20 Speed, Cameron J    15 York Y-MA            2:09.44                   
              29.88   32.71   33.90   32.95                                
 25 Kuhaneck, Walter M  16 CBAC-MD              2:13.15                   
              29.66   33.22   35.22   35.05                                
 30 Lutter, Tyler A     17 UN-MA                2:15.58                   
              28.96   34.06   36.56   36.00                                
 32 Fuhrman, Garrett A  17 UN-MA                2:16.04                   
              30.18   33.79   35.87   36.20                                
 38 Miller, Ryan T      17 North Baltimore-MD   2:21.24                   
              31.79   35.11   37.18   37.16                                
 39 Hicks, Jared R      16 York Y-MA            2:22.29                   
              31.73   34.83   37.20   38.53                                
 
Event 12  Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:14.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Arzoni, Dylan J           17 North Baltimore-MD   1:54.50    1:59.97 q      
              28.29   29.91   30.65   31.12                                
  2 Vienneau, Conor R         15 CBAC-MD              2:03.03    2:03.72 q      
              29.55   31.63   31.87   30.67                                
  3 Quan, Robert              14 York Y-MA            2:08.11    2:03.97 q      
              28.96   30.90   32.13   31.98                                
  4 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              2:07.24    2:04.81 q      
              28.80   31.11   32.56   32.34                                
  5 Fischer, Fielding S       18 NCAP-PV              1:59.92    2:05.10 q      
              28.69   31.46   32.81   32.14                                
  6 Spencer, Julian J         17 NCAP-PV              2:07.02    2:05.20 q      
              27.88   30.91   32.79   33.62                                
  7 Johnson, Daniel T         18 ASC-MD               2:01.83    2:05.49 q      
              29.13   31.75   32.70   31.91                                
  8 Brockway, Logan S         17 UN-MA                2:00.20    2:06.52 q      
              28.48   32.16   33.13   32.75                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Roberts, Joshua J         15 NCAP-PV              2:09.61    2:06.68 q      
              28.75   32.39   33.36   32.18                                
 10 Schweitzer, Frank J       15 NCAP-PV              2:11.88    2:07.18 q      
              28.91   31.62   33.28   33.37                                
 11 Coe, Dalton R             18 North Baltimore-MD   2:04.97    2:07.33 q      
              29.01   32.58   33.22   32.52                                
 12 Poulos, Nicholas S        15 North Baltimore-MD   2:05.82    2:07.57 q      
              30.30   33.62   32.58   31.07                                
 13 McFadden, Logan C         15 York Y-MA            2:06.92    2:07.64 q      
              29.60   32.66   33.78   31.60                                
 14 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV              2:03.15    2:07.72 q      
              29.27   32.07   32.88   33.50                                
 15 Tenpas, Will E            16 NCAP-PV              2:03.98    2:07.91 q      
              29.36   31.94   33.53   33.08                                
 16 Higgins, Nathaniel S      17 NCAP-PV              2:06.24    2:07.96 q      
              28.83   32.22   33.72   33.19                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Hara, John P            15 RAYS-VA              2:03.38    2:08.25 q      
              28.98   32.11   33.42   33.74                                
 18 Gordon, Nick M            15 North Baltimore-MD   2:05.98    2:09.03 q      
              29.64   32.95   33.02   33.42                                
 19 Sun, Alex J               16 York Y-MA            2:05.42    2:09.10 q      
              29.61   32.64   33.56   33.29                                
 20 Speed, Cameron J          15 York Y-MA            2:06.07    2:09.44 q      
              29.88   32.71   33.90   32.95                                
 21 Redmond, Lawrence S       17 NCAP-PV              2:08.13    2:10.41 q      
              29.70   32.83   33.64   34.24                                
 22 Marder, John M            16 NCAP-PV              2:06.84    2:10.86 q      
              29.51   32.64   34.55   34.16                                
 23 Lewis, William A          15 NCAP-PV              2:09.49    2:11.64 q      
              30.08   33.11   33.99   34.46                                
 24 Fatta, Alec S             16 UN-MA                2:11.64    2:12.49 q      
              29.44   33.14   34.86   35.05                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              2:07.08    2:13.15 q      
              29.66   33.22   35.22   35.05                                
 26 Ferg, Andrew S            17 York Y-MA            2:12.28    2:14.13 q      
              30.78   35.12   34.97   33.26                                
 27 Wheeler, Davis C          16 RAYS-VA              2:14.00    2:14.73 q      
              30.89   34.81   35.42   33.61                                
 28 Hensen, Cole R            16 RAYS-VA              2:10.09    2:15.05 q      
              31.34   34.98   34.83   33.90                                
 29 Helf, Gideon C            13 NCAP-PV              2:09.94    2:15.13 q      
              30.54   33.70   35.19   35.70                                
 30 Lutter, Tyler A           17 UN-MA                2:08.82    2:15.58 q      
              28.96   34.06   36.56   36.00                                
 31 Hayungs, Parker C         16 RAYS-VA              2:11.91    2:15.73 q      
              31.05   34.53   35.61   34.54                                
 32 Fuhrman, Garrett A        17 UN-MA                2:11.23    2:16.04 q      
              30.18   33.79   35.87   36.20                                
-------------------------------------------------------------------------
 33 Brooks, Connor C          15 RAYS-VA              2:11.52    2:16.39        
              32.61   35.02   34.72   34.04                                
 34 Fissel, Orval M           16 York Y-MA            2:13.23    2:16.54        
              31.10   34.34   36.32   34.78                                
-------------------------------------------------------------------------
 35 Marchelya, Quincy R       15 North Baltimore-MD   2:08.04    2:18.33        
              30.20   34.72   37.27   36.14                                
 36 Ventura, Stephen P        16 York Y-MA            2:32.15    2:20.27        
              31.45   35.62   37.05   36.15                                
 37 Lutter, Sam A             15 UN-MA                2:14.20    2:20.92        
              31.54   36.82   38.39   34.17                                
 38 Miller, Ryan T            17 North Baltimore-MD   2:13.43    2:21.24        
              31.79   35.11   37.18   37.16                                
 39 Hicks, Jared R            16 York Y-MA            2:12.15    2:22.29        
              31.73   34.83   37.20   38.53                                
 
Event 13  Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:13.39
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bacon, Phoebe M     14 NCAP-PV              1:04.71    1:03.38         20  
              29.66   33.72                                                
  2 Reilly, Sophie R    16 NCAP-PV              1:05.94    1:05.58         17  
              31.13   34.45                                                
  3 Carella, Emily R    18 ASC-MD               1:05.65    1:05.99         16  
              31.30   34.69                                                
  4 Fischer, Maya       15 NCAP-PV              1:07.22    1:06.19         15  
              30.71   35.48                                                
  5 Smith, Samantha P   14 NCAP-PV              1:09.12    1:07.83         14  
              31.66   36.17                                                
  6 Waire, Lauren A     14 North Baltimore-MD   1:09.67    1:07.91         13  
              32.22   35.69                                                
  7 Shelly, Marget S    17 York Y-MA            1:08.31    1:08.27         12  
              32.34   35.93                                                
  8 Drumm, Megan P      15 UN-MD                1:09.99    1:08.90         11  
              31.67   37.23                                                
B - Final
  9 Ai, Samantha M      15 North Baltimore-MD   1:10.02    1:08.51          9  
              31.85   36.66                                                
 10 Poole, Lauren M     16 North Baltimore-MD   1:10.21    1:08.55          7  
              32.05   36.50                                                
 11 Porter, Alexa J     14 North Baltimore-MD   1:11.14    1:10.82          6  
              33.42   37.40                                                
 12 Schere, Fiona D     13 ASC-MD               1:13.30    1:11.95          5  
              33.04   38.91                                                
 13 Tomsuden, Allison   15 North Baltimore-MD   1:12.02    1:12.19          4  
              33.45   38.74                                                
 14 Grant, Sammie I     16 NCAP-PV              1:12.66    1:12.38          3  
              33.84   38.54                                                
 15 Uhlin, Brina N      15 UN-MA                1:11.43    1:12.89          2  
              34.39   38.50                                                
 16 Johnson, Sarah T    15 NCAP-PV              1:13.16    1:13.78          1  
              34.09   39.69                                                
C - Final
 17 Zuo, Mei Mei G      15 NCAP-PV              1:14.52    1:09.85        
              32.49   37.36                                                
 18 Reedy, Kayla M      15 York Y-MA            1:14.70    1:11.09        
              33.32   37.77                                                
 19 Penafiel, Gabby M   17 ASC-MD               1:13.37    1:12.08        
              33.89   38.19                                                
 20 Ross, Genevieve E   16 RAYS-VA              1:14.38    1:12.58        
              34.38   38.20                                                
 21 Selnick, Abigail A  15 North Baltimore-MD   1:15.29    1:13.21        
              34.32   38.89                                                
 22 Lombardo, Annabell  16 UN-MD                1:14.82    1:13.27        
              34.19   39.08                                                
 23 Blackwell, Rachel   15 NCAP-PV              1:13.73    1:13.91        
              33.66   40.25                                                
 24 Boucree, Jillian S  15 NCAP-PV              1:14.65    1:15.60        
              34.97   40.63                                                
D - Final
 25 Hatley, Samara K    15 ASC-MD               1:15.55    1:13.60        
              33.84   39.76                                                
 26 Kuhaneck, Emma M    15 CBAC-MD              1:20.52    1:14.87        
              35.18   39.69                                                
 27 McMurray, Jessie L  15 York Y-MA            1:15.94    1:14.97        
              35.44   39.53                                                
 28 Trout, Riley E      14 York Y-MA            1:21.89    1:17.59        
              35.64   41.95                                                
 29 Wheater, Tamara D   16 RAYS-VA              1:18.60    1:19.03        
              36.28   42.75                                                
 30 Wang, Helen L       15 RAYS-VA              1:19.48    1:19.56        
              37.56   42.00                                                
 31 Harris, Olivia S    15 North Baltimore-MD   1:25.69    1:24.90        
              39.10   45.80                                                
 32 Marston, Araby S    15 UN-MA                1:27.91    1:29.02        
              38.50   50.52                                                
Preliminaries
  4 Johnson, Jillian V  15 NCAP-PV              1:06.79                   
              31.63   35.16                                                
  6 Harnish, Courtney   18 York Y-MA            1:07.33                   
              31.76   35.57                                                
 20 Travis, Brooke S    16 North Baltimore-MD   1:13.45                   
              34.27   39.18                                                
 36 Williams, Madison   17 RAYS-VA              1:31.96                   
              39.88   52.08                                                
 
Event 13  Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:13.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bacon, Phoebe M           14 NCAP-PV              1:03.47    1:04.71 q      
              30.26   34.45                                                
  2 Carella, Emily R          18 ASC-MD               1:06.23    1:05.65 q      
              31.07   34.58                                                
  3 Reilly, Sophie R          16 NCAP-PV              1:04.66    1:05.94 q      
              31.09   34.85                                                
  4 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV              1:03.46    1:06.79 q      
              31.63   35.16                                                
  5 Fischer, Maya             15 NCAP-PV              1:07.00    1:07.22 q      
              31.48   35.74                                                
  6 Harnish, Courtney N       18 York Y-MA            1:00.86    1:07.33 q      
              31.76   35.57                                                
  7 Shelly, Marget S          17 York Y-MA            1:06.00    1:08.31 q      
              32.22   36.09                                                
  8 Smith, Samantha P         14 NCAP-PV              1:11.53    1:09.12 q      
              32.98   36.14                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Waire, Lauren A           14 North Baltimore-MD   1:07.36    1:09.67 q      
              33.68   35.99                                                
 10 Drumm, Megan P            15 UN-MD                1:09.97    1:09.99 q      
              32.63   37.36                                                
 11 Ai, Samantha M            15 North Baltimore-MD   1:08.79    1:10.02 q      
              33.02   37.00                                                
 12 Poole, Lauren M           16 North Baltimore-MD   1:08.89    1:10.21 q      
              32.85   37.36                                                
 13 Porter, Alexa J           14 North Baltimore-MD   1:11.36    1:11.14 q      
              33.71   37.43                                                
 14 Uhlin, Brina N            15 UN-MA                1:11.54    1:11.43 q      
              33.50   37.93                                                
 15 Tomsuden, Allison N       15 North Baltimore-MD   1:06.41    1:12.02 q      
              33.13   38.89                                                
 16 Grant, Sammie I           16 NCAP-PV              1:10.74    1:12.66 q      
              33.37   39.29                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Johnson, Sarah T          15 NCAP-PV              1:10.31    1:13.16 q      
              33.75   39.41                                                
 18 Schere, Fiona D           13 ASC-MD               1:09.18    1:13.30 q      
              33.60   39.70                                                
 19 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD               1:09.20    1:13.37 q      
              34.44   38.93                                                
 20 Travis, Brooke S          16 North Baltimore-MD   1:10.83    1:13.45 q      
              34.27   39.18                                                
 21 Blackwell, Rachel L       15 NCAP-PV              1:12.76    1:13.73 q      
              34.16   39.57                                                
 22 Ross, Genevieve E         16 RAYS-VA              1:09.89    1:14.38 q      
              34.99   39.39                                                
 23 Zuo, Mei Mei G            15 NCAP-PV              1:11.72    1:14.52 q      
              34.92   39.60                                                
 24 Boucree, Jillian S        15 NCAP-PV              1:11.25    1:14.65 q      
              34.10   40.55                                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Reedy, Kayla M            15 York Y-MA            1:11.06    1:14.70 q      
              34.25   40.45                                                
 26 Lombardo, Annabelle C     16 UN-MD                1:08.69    1:14.82 q      
              34.78   40.04                                                
 27 Selnick, Abigail A        15 North Baltimore-MD   1:12.85    1:15.29 q      
              35.17   40.12                                                
 28 Hatley, Samara K          15 ASC-MD               1:12.39    1:15.55 q      
              34.72   40.83                                                
 29 McMurray, Jessie L        15 York Y-MA            1:11.05    1:15.94 q      
              35.38   40.56                                                
 30 Wheater, Tamara D         16 RAYS-VA              1:12.70    1:18.60 q      
              36.24   42.36                                                
 31 Wang, Helen L             15 RAYS-VA              1:12.59    1:19.48 q      
              36.78   42.70                                                
 32 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD              1:09.48    1:20.52 q      
              36.58   43.94                                                
-------------------------------------------------------------------------
 33 Trout, Riley E            14 York Y-MA            1:10.29    1:21.89        
              39.05   42.84                                                
 34 Harris, Olivia S          15 North Baltimore-MD   1:20.59    1:25.69        
              39.44   46.25                                                
-------------------------------------------------------------------------
 35 Marston, Araby S          15 UN-MA                     NT    1:27.91        
              38.75   49.16                                                
 36 Williams, Madison J       17 RAYS-VA              1:30.43    1:31.96        
              39.88   52.08                                                
 
Event 14  Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.29
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arzoni, Dylan J     17 North Baltimore-MD   1:00.52      59.11         20  
              28.08   31.03                                                
  2 Lawson, Kyle R      14 NCAP-PV              1:00.64    1:00.41         17  
              27.97   32.44                                                
  3 Johnson, Daniel T   18 ASC-MD               1:04.19    1:02.08         16  
              29.11   32.97                                                
  4 Speed, Cameron J    15 York Y-MA            1:04.33    1:02.14         15  
              29.63   32.51                                                
  5 Schweitzer, Frank   15 NCAP-PV              1:02.62    1:02.60         14  
              29.74   32.86                                                
  6 Cox, Miles C        15 York Y-MA            1:01.86    1:02.69         13  
              29.18   33.51                                                
  7 Smith, Andrew Q     16 NCAP-PV              1:02.56    1:02.82         12  
              29.03   33.79                                                
  8 Fatta, Alec S       16 UN-MA                1:03.75    1:03.00         11  
              29.35   33.65                                                
B - Final
  9 Coe, Dalton R       18 North Baltimore-MD   1:05.29    1:03.04          9  
              29.78   33.26                                                
 10 Gunn, Ted P         17 York Y-MA            1:05.11    1:04.68          7  
              30.13   34.55                                                
 11 Falsone, Andrew V   17 ASC-MD               1:04.46    1:04.78          6  
              30.28   34.50                                                
 12 Spicer, Nick A      15 NCAP-PV              1:04.94    1:06.06          5  
              30.35   35.71                                                
 13 Hayungs, Parker C   16 RAYS-VA              1:06.15    1:06.16          4  
              31.66   34.50                                                
 14 Lee, Brendan J      17 North Baltimore-MD   1:07.50    1:06.25          3  
              30.37   35.88                                                
 15 Poulos, Nicholas S  15 North Baltimore-MD   1:05.59    1:07.04          2  
              31.69   35.35                                                
 16 Thomas, Riley M     14 York Y-MA            1:06.25    1:07.55          1  
              31.49   36.06                                                
C - Final
 17 Marchelya, Quincy   15 North Baltimore-MD   1:07.60    1:05.70        
              30.27   35.43                                                
 18 Ventura, Stephen P  16 York Y-MA            1:08.09    1:06.49        
              30.80   35.69                                                
 19 Rombro, Lance S     16 North Baltimore-MD   1:09.26    1:07.07        
              31.11   35.96                                                
 20 Ferg, Andrew S      17 York Y-MA            1:08.05    1:07.32        
              31.57   35.75                                                
 21 Lutter, Sam A       15 UN-MA                1:08.83    1:07.57        
              31.51   36.06                                                
 22 Laclef, Matthew C   15 NCAP-PV              1:07.53    1:08.62        
              31.34   37.28                                                
 23 Helf, Gideon C      13 NCAP-PV              1:09.73    1:08.71        
              32.56   36.15                                                
 24 Hensen, Cole R      16 RAYS-VA              1:09.30    1:10.40        
              32.56   37.84                                                
D - Final
 25 Fuhrman, Garrett A  17 UN-MA                1:14.21    1:12.70        
              32.80   39.90                                                
Preliminaries
  4 Twomey, Sean P      18 ASC-MD               1:02.30                   
              28.70   33.60                                                
 17 Vissering, Alex E   18 NCAP-PV              1:07.23                   
              30.02   37.21                                                
 21 Kuhaneck, Walter M  16 CBAC-MD              1:07.75                   
              31.23   36.52                                                
 
Event 14  Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Arzoni, Dylan J           17 North Baltimore-MD     59.67    1:00.52 q      
              28.49   32.03                                                
  2 Lawson, Kyle R            14 NCAP-PV              1:05.97    1:00.64 q      
              27.75   32.89                                                
  3 Cox, Miles C              15 York Y-MA            1:02.07    1:01.86 q      
              28.95   32.91                                                
  4 Twomey, Sean P            18 ASC-MD               1:05.14    1:02.30 q      
              28.70   33.60                                                
  5 Smith, Andrew Q           16 NCAP-PV              1:02.34    1:02.56 q      
              29.52   33.04                                                
  6 Schweitzer, Frank J       15 NCAP-PV              1:02.93    1:02.62 q      
              29.73   32.89                                                
  7 Fatta, Alec S             16 UN-MA                1:01.70    1:03.75 q      
              29.53   34.22                                                
  8 Johnson, Daniel T         18 ASC-MD               1:03.89    1:04.19 q      
              30.34   33.85                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Speed, Cameron J          15 York Y-MA            1:02.54    1:04.33 q      
              30.08   34.25                                                
 10 Falsone, Andrew V         17 ASC-MD               1:04.20    1:04.46 q      
              30.27   34.19                                                
 11 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              1:04.35    1:04.94 q      
              30.25   34.69                                                
 12 Gunn, Ted P               17 York Y-MA            1:03.56    1:05.11 q      
              29.92   35.19                                                
 13 Coe, Dalton R             18 North Baltimore-MD   1:03.55    1:05.29 q      
              30.69   34.60                                                
 14 Poulos, Nicholas S        15 North Baltimore-MD   1:03.82    1:05.59 q      
              30.45   35.14                                                
 15 Hayungs, Parker C         16 RAYS-VA              1:03.69    1:06.15 q      
              31.67   34.48                                                
 16 Thomas, Riley M           14 York Y-MA            1:02.71    1:06.25 q      
              30.82   35.43                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Vissering, Alex E         18 NCAP-PV              1:02.90    1:07.23 q      
              30.02   37.21                                                
 18 Lee, Brendan J            17 North Baltimore-MD   1:01.48    1:07.50 q      
              30.46   37.04                                                
 19 Laclef, Matthew C         15 NCAP-PV              1:06.27    1:07.53 q      
              30.81   36.72                                                
 20 Marchelya, Quincy R       15 North Baltimore-MD   1:03.91    1:07.60 q      
              31.18   36.42                                                
 21 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              1:05.02    1:07.75 q      
              31.23   36.52                                                
 22 Ferg, Andrew S            17 York Y-MA            1:05.06    1:08.05 q      
              31.41   36.64                                                
 23 Ventura, Stephen P        16 York Y-MA            1:04.90    1:08.09 q      
              31.59   36.50                                                
 24 Lutter, Sam A             15 UN-MA                1:06.29    1:08.83 q      
              31.68   37.15                                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Rombro, Lance S           16 North Baltimore-MD   1:05.84    1:09.26 q      
              32.32   36.94                                                
 26 Hensen, Cole R            16 RAYS-VA              1:06.18    1:09.30 q      
              31.95   37.35                                                
 27 Helf, Gideon C            13 NCAP-PV              1:06.31    1:09.73 q      
              32.48   37.25                                                
 28 Fuhrman, Garrett A        17 UN-MA                1:16.12    1:14.21 q      
              34.09   40.12                                                
 
Event 15  Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  31.19
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fischer, Maya       15 NCAP-PV                28.24      27.88         20  
  2 Bacon, Phoebe M     14 NCAP-PV                28.34      28.10         17  
  3 Drumm, Megan P      15 UN-MD                  28.58      28.17         16  
  4 Harnish, Courtney   18 York Y-MA              28.33      28.47         15  
  5 Schere, Fiona D     13 ASC-MD                 28.83      28.56         14  
  6 Higgins, Makenzie   15 NCAP-PV                29.11      28.57         13  
  7 Schere, Yvonne A    18 ASC-MD                 29.02      28.81         12  
  8 Nalls, Madison P    16 UN-MA                  28.73      29.32         11  
B - Final
  9 Chen, Erika B       14 NCAP-PV                29.79      28.74          9  
 10 Peacock, Greta S    14 North Baltimore-MD     30.27      29.40          7  
 11 Lombardo, Annabell  16 UN-MD                  30.37      29.44          6  
 12 Boucree, Jillian S  15 NCAP-PV                29.51      29.47          5  
 13 Wheater, Tamara D   16 RAYS-VA                29.96      29.63          4  
 14 Burkhardt, Grace A  16 ASC-MD                 30.29      30.18          3  
 15 Yankovich, Katrina  16 RAYS-VA                30.20      30.30          1.5
 15 Johnson, Sarah T    15 NCAP-PV                30.04      30.30          1.5
C - Final
 17 Potis, Grace A      17 North Baltimore-MD     30.96      29.71        
 18 Blackwell, Rachel   15 NCAP-PV                30.50      29.97        
 19 Chlopak, Kate S     16 NCAP-PV                30.91      30.47        
 20 Keating, Abby J     18 York Y-MA              30.88      30.74        
 21 Daugherty, Emma E   17 North Baltimore-MD     31.06      30.83        
 22 Beck, Ruth A        18 York Y-MA              31.34      30.94        
 23 Josey, Alana M      15 York Y-MA              31.24      32.02        
 24 Mara, Rokowati S    14 NCAP-PV                31.40      32.38        
D - Final
 25 Kuhaneck, Emma M    15 CBAC-MD                31.65      30.53        
 26 Zuo, Mei Mei G      15 NCAP-PV                31.51      30.62        
 27 Laux, Claire G      16 York Y-MA              31.55      31.37        
 28 Marston, Araby S    15 UN-MA                  32.10      31.51        
 29 Scott, Laura E      15 CBAC-MD                31.91      31.55        
 30 Behrens, Nicole N   15 North Baltimore-MD     32.10      31.59        
 31 Showers, Liz J      16 RAYS-VA                32.37      31.76        
 32 Beck, Sarah P       16 York Y-MA              32.04      31.94        
Preliminaries
 23 Neuman, Natalie K   16 ASC-MD                 31.27                   
 30 Boucree, Lauryn C   18 NCAP-PV                32.00                   
 34 Hayes, Kendall A    17 North Baltimore-MD     32.15                   
 36 Schillinger, Darah  16 North Baltimore-MD     32.63                   
 37 Panner, Mikey J     15 NCAP-PV                32.88                   
 38 Williams, Madison   17 RAYS-VA                32.89                   
 38 Harris, Olivia S    15 North Baltimore-MD     32.89                   
 40 Wang, Helen L       15 RAYS-VA                32.90                   
 41 Baker, Hadley N     17 RAYS-VA                33.18                   
 42 Devine, Molly K     15 UN-MA                  33.26                   
 
Event 15  Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  31.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Fischer, Maya             15 NCAP-PV                27.31      28.24 q      
  2 Harnish, Courtney N       18 York Y-MA              27.57      28.33 q      
  3 Bacon, Phoebe M           14 NCAP-PV                28.13      28.34 q      
  4 Drumm, Megan P            15 UN-MD                  28.21      28.58 q      
  5 Nalls, Madison P          16 UN-MA                  27.09      28.73 q      
  6 Schere, Fiona D           13 ASC-MD                 28.18      28.83 q      
  7 Schere, Yvonne A          18 ASC-MD                 27.93      29.02 q      
  8 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV                28.47      29.11 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boucree, Jillian S        15 NCAP-PV                29.83      29.51 q      
 10 Chen, Erika B             14 NCAP-PV                28.47      29.79 q      
 11 Wheater, Tamara D         16 RAYS-VA                27.96      29.96 q      
 12 Johnson, Sarah T          15 NCAP-PV                29.35      30.04 q      
 13 Yankovich, Katrina A      16 RAYS-VA                28.75      30.20 q      
 14 Peacock, Greta S          14 North Baltimore-MD     28.69      30.27 q      
 15 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD                 28.63      30.29 q      
 16 Lombardo, Annabelle C     16 UN-MD                  28.68      30.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blackwell, Rachel L       15 NCAP-PV                30.13      30.50 q      
 18 Keating, Abby J           18 York Y-MA              29.71      30.88 q      
 19 Chlopak, Kate S           16 NCAP-PV                30.30      30.91 q      
 20 Potis, Grace A            17 North Baltimore-MD     30.19      30.96 q      
 21 Daugherty, Emma E         17 North Baltimore-MD     29.80      31.06 q      
 22 Josey, Alana M            15 York Y-MA              30.73      31.24 q      
 23 Neuman, Natalie K         16 ASC-MD                 31.09      31.27 q      
 24 Beck, Ruth A              18 York Y-MA              31.07      31.34 q      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Mara, Rokowati S          14 NCAP-PV                30.64      31.40 q      
 26 Zuo, Mei Mei G            15 NCAP-PV                30.25      31.51 q      
 27 Laux, Claire G            16 York Y-MA              31.16      31.55 q      
 28 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD                29.20      31.65 q      
 29 Scott, Laura E            15 CBAC-MD                30.59      31.91 q      
 30 Boucree, Lauryn C         18 NCAP-PV                30.51      32.00 q      
 31 Beck, Sarah P             16 York Y-MA              31.19      32.04 q      
 32 Marston, Araby S          15 UN-MA                  30.21      32.10 q      
 32 Behrens, Nicole N         15 North Baltimore-MD     30.79      32.10 q      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 34 Hayes, Kendall A          17 North Baltimore-MD     28.65      32.15        
-------------------------------------------------------------------------
 35 Showers, Liz J            16 RAYS-VA                29.55      32.37        
 36 Schillinger, Darah A      16 North Baltimore-MD     32.21      32.63        
 37 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV                30.78      32.88        
 38 Harris, Olivia S          15 North Baltimore-MD     31.30      32.89        
 38 Williams, Madison J       17 RAYS-VA                30.87      32.89        
 40 Wang, Helen L             15 RAYS-VA                30.97      32.90        
 41 Baker, Hadley N           17 RAYS-VA                30.99      33.18        
 42 Devine, Molly K           15 UN-MA                  31.19      33.26        
 
Event 16  Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  27.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Daniel T   18 ASC-MD                 25.58      25.52         20  
  2 Spencer, Julian J   17 NCAP-PV                26.11      25.86         17  
  3 Higgins, Nathaniel  17 NCAP-PV                26.24      26.10         16  
  4 Lutter, Tyler A     17 UN-MA                  26.29      26.24         15  
  5 Falsone, Andrew V   17 ASC-MD                 26.31      26.27         14  
  6 Lawson, Kyle R      14 NCAP-PV                26.25      26.29         13  
  7 O'Hara, John P      15 RAYS-VA                26.50      26.53         12  
  8 Vienneau, Conor R   15 CBAC-MD                26.73      26.84         11  
B - Final
  9 McFadden, Logan C   15 York Y-MA              26.91      26.42          9  
 10 Redmond, Lawrence   17 NCAP-PV                26.84      26.60          7  
 11 Quan, Robert        14 York Y-MA              26.77      26.61          6  
 12 Sun, Alex J         16 York Y-MA              26.81      26.63          5  
 13 Coe, Dalton R       18 North Baltimore-MD     27.40      26.80          4  
 14 Hurley, Tommy J     15 North Baltimore-MD     27.23      26.99          3  
 15 Roberts, Joshua J   15 NCAP-PV                27.45      27.15          2  
 16 Lee, Brendan J      17 North Baltimore-MD     27.72      27.50          1  
C - Final
 17 Brooks, Connor C    15 RAYS-VA                27.87      27.30        
 18 Scott, Andrew T     18 CBAC-MD                28.10      27.51        
 19 Marchelya, Quincy   15 North Baltimore-MD     28.22      27.69        
 20 Gordon, Nick M      15 North Baltimore-MD     28.30      27.95        
 21 Wheeler, Davis C    16 RAYS-VA                28.32      28.41        
 22 Hensen, Cole R      16 RAYS-VA                28.63      28.81        
 23 Fuhrman, Garrett A  17 UN-MA                  29.60      29.48        
 24 Hayungs, Parker C   16 RAYS-VA                29.40      29.62        
Preliminaries
 13 Kuhaneck, Walter M  16 CBAC-MD                27.12                   
 15 Vissering, Alex E   18 NCAP-PV                27.26                   
 
Event 16  Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  27.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Johnson, Daniel T         18 ASC-MD                 25.49      25.58 q      
  2 Spencer, Julian J         17 NCAP-PV                26.62      26.11 q      
  3 Higgins, Nathaniel S      17 NCAP-PV                27.19      26.24 q      
  4 Lawson, Kyle R            14 NCAP-PV                26.00      26.25 q      
  5 Lutter, Tyler A           17 UN-MA                  25.19      26.29 q      
  6 Falsone, Andrew V         17 ASC-MD                 26.23      26.31 q      
  7 O'Hara, John P            15 RAYS-VA                25.70      26.50 q      
  8 Vienneau, Conor R         15 CBAC-MD                26.37      26.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quan, Robert              14 York Y-MA              26.57      26.77 q      
 10 Sun, Alex J               16 York Y-MA              26.53      26.81 q      
 11 Redmond, Lawrence S       17 NCAP-PV                26.77      26.84 q      
 12 McFadden, Logan C         15 York Y-MA              27.19      26.91 q      
 13 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD                26.59      27.12 q      
 14 Hurley, Tommy J           15 North Baltimore-MD     26.82      27.23 q      
 15 Vissering, Alex E         18 NCAP-PV                25.94      27.26 q      
 16 Coe, Dalton R             18 North Baltimore-MD     26.95      27.40 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Roberts, Joshua J         15 NCAP-PV                27.59      27.45 q      
 18 Lee, Brendan J            17 North Baltimore-MD     26.48      27.72 q      
 19 Brooks, Connor C          15 RAYS-VA                26.94      27.87 q      
 20 Scott, Andrew T           18 CBAC-MD                26.33      28.10 q      
 21 Marchelya, Quincy R       15 North Baltimore-MD     26.70      28.22 q      
 22 Gordon, Nick M            15 North Baltimore-MD     26.98      28.30 q      
 23 Wheeler, Davis C          16 RAYS-VA                27.35      28.32 q      
 24 Hensen, Cole R            16 RAYS-VA                27.47      28.63 q      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Hayungs, Parker C         16 RAYS-VA                27.97      29.40 q      
 26 Fuhrman, Garrett A        17 UN-MA                  29.91      29.60 q      
 
Event 17  Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:35.09
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Harnish, Courtney   18 York Y-MA            5:00.10    5:06.71         20  
              33.25   37.23   39.96   37.40   46.75   46.36   33.11   32.65
  2 Reilly, Sophie R    16 NCAP-PV              5:11.46    5:08.21         17  
              31.92                   40.10   44.99   46.00   33.91   33.17
  3 Chen, Erika B       14 NCAP-PV              5:21.31    5:18.52         16  
              33.69   38.74   43.80   43.15   45.50   46.70   33.81   33.13
  4 Carella, Emily R    18 ASC-MD               5:27.37    5:23.42         15  
              32.48   38.28   44.35   41.81   47.91   48.41   36.04   34.14
  5 Smith, Samantha P   14 NCAP-PV              5:31.55    5:24.78         14  
              33.91   38.74   41.76   41.79   47.57   48.61   36.41   35.99
  6 Paff, Callie E      16 York Y-MA            5:35.20    5:36.38         13  
              34.47   40.94   44.49   42.72   48.12   48.97   39.21   37.46
  7 Stahl, Nyah E       15 York Y-MA            5:35.07    5:36.82         12  
              34.71   42.08   42.66   41.71   50.21   49.41   38.40   37.64
  8 Nalls, Madison P    16 UN-MA                5:35.48    5:37.86         11  
              35.92   42.31   46.01   45.72   46.86   47.97   37.34   35.73
B - Final
  9 French, Meghan P    16 York Y-MA            5:36.55    5:31.20          9  
              34.97   42.76   42.52   40.87   49.28   49.45   35.58   35.77
 10 Grant, Sammie I     16 NCAP-PV              5:35.91    5:33.76          7  
              34.53   39.32   44.66   43.80   48.20   49.80   36.82   36.63
 11 Keller, Claudia N   18 York Y-MA            5:49.82    5:41.21          6  
              37.47   42.86   42.29   42.09   49.69   50.90   38.36   37.55
 12 Uhlin, Brina N      15 UN-MA                5:41.13    5:41.36          5  
              36.46   42.16   45.36   43.72   50.19   49.70   37.99   35.78
 13 Trout, Riley E      14 York Y-MA            5:55.74    5:42.43          4  
              39.10   46.51   43.71   40.64   47.30   47.93   39.03   38.21
 14 Josey, Alana M      15 York Y-MA            5:46.26    5:47.14          3  
              36.69   44.64   46.75   45.17   47.75   50.26   39.65   36.23
 15 Daugherty, Emma E   17 North Baltimore-MD   5:57.09    5:51.90          2  
              37.61   43.51   48.21   46.85   50.11   49.60   38.90   37.11
 16 Keating, Abby J     18 York Y-MA            5:57.90    5:58.70          1  
              38.55   44.68   47.64   46.56   51.12   51.63   39.90   38.62
C - Final
 17 Hunt, Katelyn E     16 York Y-MA            6:14.37    6:16.83        
              41.70   50.06   48.30   46.42   51.62   51.41   44.30   43.02
Preliminaries
  4 Johnson, Jillian V  15 NCAP-PV              5:21.32                   
              33.97   38.43   42.18   42.18   47.33   48.54   35.10   33.59
 14 Penafiel, Gabby M   17 ASC-MD               5:49.05                   
              35.55   40.16   46.77   45.08   52.38   52.21   39.24   37.66
 
Event 17  Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:35.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Harnish, Courtney N       18 York Y-MA            4:50.04    5:00.10 q      
              32.18   35.87   37.59                                   32.04
  2 Reilly, Sophie R          16 NCAP-PV              5:06.61    5:11.46 q      
              32.03                   40.17   45.47                   34.99
  3 Chen, Erika B             14 NCAP-PV              5:20.25    5:21.31 q      
              33.99   39.50   44.20   42.08   45.44   47.57   35.65   32.88
  4 Johnson, Jillian V        15 NCAP-PV              5:23.62    5:21.32 q      
              33.97   38.43   42.18   42.18   47.33   48.54   35.10   33.59
  5 Carella, Emily R          18 ASC-MD               5:19.96    5:27.37 q      
              33.24   38.50   43.97   42.19   47.82   49.39   36.98   35.28
  6 Smith, Samantha P         14 NCAP-PV              5:30.87    5:31.55 q      
              33.95   39.39   42.59   41.54   49.22   49.05   38.45   37.36
  7 Stahl, Nyah E             15 York Y-MA            5:23.95    5:35.07 q      
              35.17   40.49   43.35   41.09   49.62   48.86   38.81   37.68
  8 Paff, Callie E            16 York Y-MA            5:16.26    5:35.20 q      
              34.65   41.21   44.85   43.60   47.80   48.03   38.30   36.76
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nalls, Madison P          16 UN-MA                5:30.95    5:35.48 q      
              35.60   40.02   46.11   45.65   46.91   47.86   37.28   36.05
 10 Grant, Sammie I           16 NCAP-PV              5:26.30    5:35.91 q      
              34.38   39.80   45.85   43.82   48.92   49.35   37.32   36.47
 11 French, Meghan P          16 York Y-MA            5:31.95    5:36.55 q      
              35.49   41.91   43.04   40.89   49.96   50.62   38.08   36.56
 12 Uhlin, Brina N            15 UN-MA                5:25.34    5:41.13 q      
              35.33   40.76   45.52   43.64   50.33   49.65   38.83   37.07
 13 Josey, Alana M            15 York Y-MA            5:32.35    5:46.26 q      
              36.06                                   50.11   39.00   35.37
 14 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD               6:03.88    5:49.05 q      
              35.55   40.16   46.77   45.08   52.38   52.21   39.24   37.66
 15 Keller, Claudia N         18 York Y-MA            5:35.05    5:49.82 q      
              38.79   44.58   44.66   42.17   51.60   51.32   38.50   38.20
 16 Trout, Riley E            14 York Y-MA            5:16.87    5:55.74 q      
              41.80   46.49   46.68   44.38   48.28   48.83   40.58   38.70
-------------------------------------------------------------------------
 17 Daugherty, Emma E         17 North Baltimore-MD   5:48.08    5:57.09 q      
              37.03   42.62   48.16   47.10   50.45   50.55   40.30   40.88
 18 Keating, Abby J           18 York Y-MA            5:20.51    5:57.90 q      
              36.65   43.61   47.38   46.49   52.15   52.30   40.46   38.86
 19 Hunt, Katelyn E           16 York Y-MA            6:09.80    6:14.37 q      
              41.36   49.20   47.66   47.70   50.28   51.62   43.74   42.81
 
Event 18  Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:22.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tenpas, Will E      16 NCAP-PV              4:52.14    4:49.34         20  
              31.76   36.51   38.30   37.23   39.16   39.53   33.94   32.91
  2 Sita, John R        17 NCAP-PV              4:54.93    4:55.54         17  
              32.93   39.04   38.09   36.46   40.45   41.22   33.62   33.73
  3 Schweitzer, Frank   15 NCAP-PV              5:01.93    4:59.45         16  
              30.67   35.39   39.84   39.19   43.79   44.32   33.23   33.02
  4 Brockway, Logan S   17 UN-MA                5:04.08    5:02.06         15  
              30.10   35.71   38.98   38.57   44.47   45.81   34.64   33.78
  5 Lewis, William A    15 NCAP-PV              5:04.14    5:04.17         14  
              31.45   36.12   42.66   40.90   42.53   42.85   34.99   32.67
  6 Spicer, Nick A      15 NCAP-PV              5:01.17    5:05.57         13  
              31.57   37.39   40.57   40.08   42.99   45.19   34.23   33.55
  7 Thomas, Riley M     14 York Y-MA            5:09.87    5:11.86         12  
              32.00   39.00   40.60   39.33   43.92   45.81   36.35   34.85
  8 Marder, John M      16 NCAP-PV              5:15.42    5:18.30         11  
              32.40   39.86   39.14   38.50   49.09   49.61   34.53   35.17
B - Final
  9 Helf, Gideon C      13 NCAP-PV              5:30.05    5:13.41          9  
              33.51   37.81   41.49   40.92   44.97   45.06   35.18   34.47
 10 Marder, James K     13 NCAP-PV              5:20.86    5:14.10          7  
              34.11   39.88   41.81   40.43   42.63   43.52   36.88   34.84
 11 Miller, Ryan T      17 North Baltimore-MD   5:43.41    5:30.60          6  
              34.30   41.62   43.43   43.58   46.25   47.83   38.06   35.53
 12 Brooks, Connor C    15 RAYS-VA              5:27.67    5:31.95          5  
              32.50   39.58   42.19   43.40   48.41   49.45   38.51   37.91
 13 Fissel, Orval M     16 York Y-MA            5:32.73    5:33.57          4  
              34.06   41.54   45.10   42.41   49.21   48.89   36.81   35.55
Preliminaries
  1 Twomey, Sean P      18 ASC-MD               4:51.47                   
              30.04   35.25   38.29   37.70   41.00   42.01   34.04   33.14
 10 Scott, Andrew T     18 CBAC-MD              5:18.56                   
              33.61   39.87   43.40                   45.41   35.58   34.35
 -- Cox, Miles C        15 York Y-MA                DQ                    
              31.48   36.47   39.37   38.41   45.26   46.20   36.21   34.99
 
Event 18  Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:22.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Twomey, Sean P            18 ASC-MD               4:50.87    4:51.47 q      
              30.04   35.25   38.29   37.70   41.00   42.01   34.04   33.14
  2 Tenpas, Will E            16 NCAP-PV              4:51.66    4:52.14 q      
              32.29   38.03   38.29   37.96   39.09   39.30   33.87   33.31
  3 Sita, John R              17 NCAP-PV              4:50.47    4:54.93 q      
              33.36   40.55   37.27                   41.03   32.91   32.42
  4 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              5:21.62    5:01.17 q      
              30.50                                                   33.63
  5 Schweitzer, Frank J       15 NCAP-PV              5:02.56    5:01.93 q      
              30.64   35.27   39.81   39.67   44.31   44.78   33.79   33.66
  6 Brockway, Logan S         17 UN-MA                5:00.20    5:04.08 q      
              29.37   34.46   40.40   39.98   45.09   45.75   35.93   33.10
  7 Lewis, William A          15 NCAP-PV              5:07.11    5:04.14 q      
              31.16   36.24   42.50   40.35   43.39   42.41   34.24   33.85
  8 Thomas, Riley M           14 York Y-MA            5:21.81    5:09.87 q      
              31.74   36.65   39.73   40.14   43.87   46.51   35.53   35.70
-------------------------------------------------------------------------
  9 Marder, John M            16 NCAP-PV              5:01.55    5:15.42 q      
              32.61   39.19   38.87   39.42   47.28   48.73   34.85   34.47
 10 Scott, Andrew T           18 CBAC-MD              4:49.17    5:18.56 q      
              33.61   39.87   43.40                   45.41   35.58   34.35
 11 Marder, James K           13 NCAP-PV              5:21.01    5:20.86 q      
              34.42   41.20   41.74   40.94   43.81   44.86   37.61   36.28
 12 Brooks, Connor C          15 RAYS-VA              5:00.19    5:27.67 q      
              32.43   37.30   42.79   42.69   48.26   48.30   38.38   37.52
 13 Helf, Gideon C            13 NCAP-PV              6:03.20    5:30.05 q      
              35.38   41.09   44.13   42.46   45.70   48.25   36.77   36.27
 14 Fissel, Orval M           16 York Y-MA            5:32.08    5:32.73 q      
              33.97   41.02   45.04   42.88   47.92   48.77   37.38   35.75
 15 Miller, Ryan T            17 North Baltimore-MD   5:28.23    5:43.41 q      
              35.02   42.15   47.00   44.75   47.94   48.49   40.19   37.87
 -- Cox, Miles C              15 York Y-MA            5:04.14         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
              31.48   36.47   39.37   38.41   45.26   46.20   36.21   34.99
 
Event 19  Girls 11-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:55.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Anna          14 North Baltimore-MD   2:26.44    2:27.80        
              34.94   37.86   38.58   36.42                                
  2 Hallmark, Kate C    13 NCAP-PV              2:29.09    2:30.62        
              33.85   37.77   39.18   39.82                                
  3 Meyer, Payden R     13 NCAP-PV              2:53.54    2:31.14        
              34.13   37.69   40.34   38.98                                
  4 Baroldi, Giulia     13 NCAP-PV              2:29.26    2:31.66        
              34.53   38.09   39.49   39.55                                
  5 Gemmell, Erin M     12 NCAP-PV              2:37.61    2:32.51        
              34.90   38.57   39.54   39.50                                
  6 Myers, Ella D       13 NCAP-PV              2:34.56    2:33.18        
              35.47   38.83   39.55   39.33                                
  7 Attar, Clara M      13 NCAP-PV              2:37.44    2:34.52        
              37.60   40.41   39.84   36.67                                
  8 Wang, Ashley L      12 RAYS-VA              2:43.25    2:36.29        
              35.78   39.98   40.56   39.97                                
  9 Leydig, Camryn G    13 York Y-MA            2:48.56    2:36.99        
              36.71   39.83   40.48   39.97                                
 10 O'Neill, Claire R   14 UN-MA                2:46.06    2:37.34        
              36.68   40.05   40.97   39.64                                
 11 McNerney, Danielle  13 North Baltimore-MD   2:39.23    2:37.94        
              37.12   39.51   41.00   40.31                                
 12 Koff, Mabel A       12 North Baltimore-MD   2:43.48    2:38.19        
              37.16   41.22   40.11   39.70                                
 13 Ross, Tori M        14 North Baltimore-MD   2:36.86    2:38.62        
              37.58   39.92   40.59   40.53                                
 14 Welker, Sydney E    13 York Y-MA            2:44.71    2:38.74        
              37.67   40.14   40.69   40.24                                
 15 Shinnick, Brooke C  13 North Baltimore-MD   2:44.06    2:38.92        
              37.45   40.97   40.90   39.60                                
 16 Benda, Caroline F   13 North Baltimore-MD   2:31.21    2:39.49        
              37.33   40.21   41.16   40.79                                
 17 Bilger, Skye L      12 North Baltimore-MD   2:48.86    2:39.60        
              36.34   40.51   41.40   41.35                                
 18 Harner, Alex R      12 North Baltimore-MD   2:44.67    2:39.99        
              36.90   40.49   41.62   40.98                                
 19 Brooks, Kinsey J    14 RAYS-VA              2:39.96    2:40.08        
              37.19   40.39   41.05   41.45                                
 20 Ulmer, Sydney A     13 York Y-MA            2:40.03    2:40.17        
              37.66   39.70   41.03   41.78                                
 21 Fong, Malia C       13 NCAP-PV              2:54.38    2:40.42        
              37.23   40.96   42.28   39.95                                
 22 Campbell, Tessa N   13 RAYS-VA              2:36.49    2:42.17        
              39.76   40.98   41.31   40.12                                
 23 McCombs, Emma C     14 York Y-MA            2:43.44    2:42.18        
              38.18   41.11   41.81   41.08                                
 24 Alaish, Gabriella   12 North Baltimore-MD   2:46.48    2:43.45        
              37.98   41.49   42.36   41.62                                
 25 Foltz, Caroline A   13 UN-MA                2:37.84    2:43.46        
              37.04   41.11   42.59   42.72                                
 26 Szenas, Natalie M   13 RAYS-VA              2:44.83    2:44.09        
              39.00   40.98   42.34   41.77                                
 27 Sloan, Teagan D     13 ASC-MD               2:43.14    2:44.24        
              38.17   41.65   42.64   41.78                                
 28 Perdomo, Cristal L  13 RAYS-VA              2:42.40    2:44.85        
              38.05   42.19   42.98   41.63                                
 29 McNerney, Taylor J  12 North Baltimore-MD   2:50.43    2:45.17        
              39.48   41.83   42.36   41.50                                
 30 Ramoy, Bernadette   12 North Baltimore-MD   2:44.97    2:45.29        
              38.25   41.40   43.27   42.37                                
 31 Darensbourg, Kenne  14 RAYS-VA              2:48.56    2:45.30        
              39.90   42.06   42.50   40.84                                
 32 Kim, Min Joo X      12 North Baltimore-MD   2:51.77    2:45.71        
              38.66   42.63   44.16   40.26                                
 33 Groff, Avery N      13 UN-MA                2:55.20    2:45.90        
              39.80   42.14   42.81   41.15                                
 34 Laux, Laura V       14 York Y-MA            2:53.28    2:46.11        
              38.13   41.93   42.99   43.06                                
 35 Meyer, Lauren S     14 RAYS-VA              2:45.24    2:46.28        
              40.34   41.78   41.98   42.18                                
 36 Polydefkis, Elizab  14 North Baltimore-MD   2:51.11    2:47.33        
              39.26   42.52   43.02   42.53                                
 37 Froman, Emily J     13 York Y-MA            2:42.64    2:48.19        
              39.56   42.30   43.58   42.75                                
 38 Klinedinst, Molly   13 UN-MA                2:46.15    2:48.77        
              39.92   43.93   43.04   41.88                                
 39 Morris, Lydia G     14 CBAC-MD              2:52.42    2:50.06        
              39.55                   43.73                                
 40 Betkey, Logan M     12 North Baltimore-MD   2:50.35    2:50.76        
              39.63 2:11.13                                                
 41 Benda, Meghan E     12 North Baltimore-MD   2:49.63    2:50.96        
              39.78   43.39   43.90   43.89                                
 42 Hurley, Caitlin M   12 North Baltimore-MD   2:59.97    2:51.36        
              40.44   44.67   44.81   41.44                                
 43 McGee, Maeve G      13 North Baltimore-MD   2:48.72    2:51.50        
              41.81   42.65   43.99   43.05                                
 44 Kim, Lindsay S      11 North Baltimore-MD   2:47.92    2:51.62        
              40.01   42.65   44.99   43.97                                
 45 Jeon, Ellin k       12 North Baltimore-MD   3:12.61    2:52.09        
              41.07   43.69   44.37   42.96                                
 46 Anderson, Lauren M  12 RAYS-VA              2:54.89    2:52.26        
              40.91   43.80   44.75   42.80                                
 47 O'Leary, Erin K     14 York Y-MA            2:50.51    2:52.50        
              42.21   43.51   44.41   42.37                                
 48 Hilty, Alexa K      13 York Y-MA            2:53.63    2:53.29        
              42.01   44.05   44.54   42.69                                
 49 McKenna, Eliza R    11 North Baltimore-MD   2:53.85    2:53.91        
              40.74   43.80   45.08   44.29                                
 50 Titioura, Katia K   11 North Baltimore-MD   2:55.94    2:54.82        
              40.80   43.47   45.16   45.39                                
 51 Chao, Abigail       11 North Baltimore-MD   2:50.48    2:56.76        
              40.89   45.12   46.22   44.53                                
 52 Arsenault, Tara H   11 North Baltimore-MD   2:56.54    2:58.40        
              40.85   44.29   46.81   46.45                                
 53 Calder, Ella C      13 York Y-MA            2:50.75    2:59.63        
              41.97   46.04   46.79   44.83                                
 54 Jackson, Bailey J   13 North Baltimore-MD   3:02.18    2:59.72        
              41.76   45.65 1:32.31                                        
 55 Shinnick, Rain R    11 North Baltimore-MD   3:01.30    2:59.80        
              43.48   45.85   46.06   44.41                                
 56 Hooper, Madison E   11 North Baltimore-MD   3:12.91    3:01.00        
              42.69   46.66   46.16   45.49                                
 57 Bruning, Riley C    12 North Baltimore-MD   3:19.21    3:03.74        
              43.10   46.55   48.49   45.60                                
 58 Jackson, Shelby M   11 North Baltimore-MD        NT    3:10.60        
              44.64   48.98   50.11   46.87                                
 59 DeGuzman, Yzabel Y  13 North Baltimore-MD   3:09.89    3:11.80        
              42.58   48.66   51.35   49.21                                
 -- Snoussi, Sophie K   14 North Baltimore-MD   3:14.73         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
              50.08                   53.80                                
 
Event 20  Boys 11-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:52.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feyerick, Brett W   14 NCAP-PV              2:14.30    2:11.35        
              30.61   33.53   33.52   33.69                                
  2 Rutberg, Noah J     14 NCAP-PV              2:17.18    2:13.88        
              31.50   33.71   34.77   33.90                                
  3 Hayburn, Joe J      13 ASC-MD               2:17.28    2:14.22        
              31.60   33.64   34.65   34.33                                
  4 Lenham, Eoin K      14 ASC-MD               2:30.46    2:20.73        
              33.26   36.06   36.12   35.29                                
  5 Greenberg, Cole P   13 NCAP-PV              2:24.65    2:22.23        
              33.63   35.79   36.57   36.24                                
  6 Arsenault, Liam E   14 North Baltimore-MD   2:24.55    2:22.70        
              33.55   36.00   36.96   36.19                                
  7 Tun, Ethan W        13 NCAP-PV              2:37.51    2:29.69        
                              37.43   37.05                                
  8 Arndt, Nicholas M   12 NCAP-PV              2:26.02    2:31.50        
              35.75   38.51   39.03   38.21                                
  9 Kamdin, Sam F       12 North Baltimore-MD   2:37.84    2:34.29        
              35.41   38.67   40.41   39.80                                
 10 Russell, Ben S      14 North Baltimore-MD   2:35.51    2:35.02        
              36.20   38.88   40.28   39.66                                
 11 Dietrich, Chandler  14 NCAP-PV              2:45.64    2:36.38        
              36.14   39.17   41.01   40.06                                
 12 Schrepfer, Brody W  12 North Baltimore-MD   2:49.52    2:36.55        
              37.33   39.86   40.85   38.51                                
 13 Barclay, Cameron R  14 NCAP-PV              2:39.44    2:37.29        
              36.42   39.78   40.83   40.26                                
 14 Sasaki, Sage        14 North Baltimore-MD   2:39.85    2:40.22        
              36.12   41.42   41.67   41.01                                
 15 Turbyfill, Andrew   14 RAYS-VA              2:46.02    2:40.35        
              37.82   41.03   40.73   40.77                                
 16 Bateman, Devin S    13 RAYS-VA              2:45.83    2:40.74        
              37.31   40.79   41.84   40.80                                
 17 Snoussi, Zakari S   14 North Baltimore-MD   2:47.04    2:41.19        
              38.39   41.17   41.56   40.07                                
 18 Hirsch, Tommy H     14 North Baltimore-MD   2:38.94    2:41.31        
              37.52   41.25   41.87   40.67                                
 19 Jantac, Luke P      13 North Baltimore-MD   2:43.27    2:42.04        
              37.44   40.70   42.20   41.70                                
 20 Tomsuden, Christop  13 North Baltimore-MD   2:38.51    2:42.94        
              38.36   41.37   42.27   40.94                                
 21 Ventura, Timmy J    13 York Y-MA            2:49.49    2:44.61        
              38.67   41.61   42.88   41.45                                
 22 McQuaid, Teddy E    11 North Baltimore-MD   2:44.03    2:44.67        
              39.41   41.73   42.48   41.05                                
 23 Dagan, Yonathan D   11 North Baltimore-MD   2:45.83    2:46.22        
              37.95   42.60   43.18   42.49                                
 24 Shkolnik, Peter M   11 North Baltimore-MD   2:45.96    2:47.25        
              38.39   42.60   43.73   42.53                                
 25 Arsenault, Evan G   13 North Baltimore-MD   2:49.44    2:48.90        
              38.18   43.28   44.80   42.64                                
 26 Shkolnik, Paul A    11 North Baltimore-MD   2:46.14    2:50.05        
              39.83   42.77   44.27   43.18                                
 27 Driscoll, Moseley   13 York Y-MA            3:18.48    2:57.76        
              42.54   45.17   45.36   44.69                                
 28 Gaffar, Asher B     14 North Baltimore-MD   3:12.26    2:59.08        
                              47.21   43.15                                
 29 MacAdam, Noah J     11 North Baltimore-MD   2:57.39    3:01.14        
              41.92   45.56   47.80   45.86                                
 30 Shapsay, Ilan J     12 North Baltimore-MD   3:17.10    3:03.83        
              41.45   46.71   47.81   47.86                                
 31 Verdi, Solomon K    14 North Baltimore-MD   3:11.98    3:10.89        
              44.47   49.02   50.70   46.70                                
 32 Daugherty, Ethan E  11 North Baltimore-MD   3:12.36    3:12.03        
              45.09   48.31   49.18   49.45                                
 -- Hammer, Julian M    13 North Baltimore-MD   2:44.42         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
              35.34   37.99   39.30   36.49                                
 
Event 21  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:31.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belbot, Maggie F    12 North Baltimore-MD   1:13.50    1:10.95        
              34.31   36.64                                                
  2 Lenham, Nora K      12 ASC-MD               1:19.30    1:17.26        
              36.86   40.40                                                
  3 Gershman, Sarah M   12 ASC-MD               1:24.89    1:18.06        
              37.73   40.33                                                
  4 Anderson, Lauren M  12 RAYS-VA              1:21.40    1:18.48        
              37.96   40.52                                                
  5 Speed, Deanna L     12 York Y-MA            1:21.21    1:21.33        
              39.05   42.28                                                
  6 Kalmanowicz, Kate   11 York Y-MA            1:23.99    1:22.34        
              39.22   43.12                                                
  7 Hooper, Erin E      12 ASC-MD               1:21.07    1:24.43        
              40.55   43.88                                                
  8 Deppe, Sierra L     12 ASC-MD               1:25.75    1:24.56        
              41.12   43.44                                                
  9 Ludwig, Mairin E    12 North Baltimore-MD   1:29.83    1:26.67        
              42.50   44.17                                                
 10 Krucoff, Emily J    11 ASC-MD               1:26.82    1:28.57        
              42.44   46.13                                                
 11 Biuckians, Christi  12 North Baltimore-MD   1:41.75    1:29.37        
              43.85   45.52                                                
 12 Tan, Tracy V        11 North Baltimore-MD   1:36.26    1:30.57        
              43.55   47.02                                                
 
Event 22  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:29.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Welker, Nathan W    12 York Y-MA            1:16.66    1:13.64        
              35.99   37.65                                                
  2 Foran, Riley J      12 ASC-MD               1:28.71    1:14.60        
              36.81   37.79                                                
  3 Stoner, Sam R       12 York Y-MA            1:17.90    1:15.12        
              36.46   38.66                                                
  4 Quan, Jacob M       12 York Y-MA            1:19.44    1:19.08        
              39.19   39.89                                                
  5 Baroody, John W     12 RAYS-VA              1:22.74    1:21.14        
              39.50   41.64                                                
  6 Anderson, Ryan J    11 RAYS-VA              1:21.70    1:23.04        
              40.19   42.85                                                
  7 Matteini, Thomas J  12 North Baltimore-MD   1:31.86    1:24.86        
              41.95   42.91                                                
  8 Miller, Kyle J      12 York Y-MA            1:29.01    1:25.14        
              40.37   44.77                                                
  9 Tower, Graham J     11 ASC-MD               1:21.22    1:25.57        
              41.17   44.40                                                
 10 Walters, Riley J    12 North Baltimore-MD   1:32.93    1:27.37        
              42.55   44.82                                                
 11 Milman, Sean        12 North Baltimore-MD   1:35.87    1:30.26        
              43.70   46.56                                                
 12 Scigala, Victor     11 North Baltimore-MD   1:43.49    1:36.66        
              46.97   49.69                                                
 13 Wright, Tyler J     11 York Y-MA            1:37.43    1:36.68        
              46.96   49.72                                                
 
Event 23  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:45.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, McKenna  10 UN-MA                1:20.63    1:19.67        
              38.65   41.02                                                
  2 Chen, Madeline M    10 CBAC-MD              1:30.64    1:23.09        
              39.40   43.69                                                
  3 Villagomez, Eva     10 North Baltimore-MD   1:26.56    1:25.75        
              40.64   45.11                                                
  4 Marquez, Mary A     10 North Baltimore-MD   1:28.81    1:26.69        
              41.76   44.93                                                
  5 Hinson, Kaliyah J    8 York Y-MA            1:32.77    1:28.40        
              43.40   45.00                                                
  6 Kadoorie, Angela J   9 North Baltimore-MD   1:30.49    1:29.19        
              43.60   45.59                                                
  7 Smit, Olivia K      10 ASC-MD               1:34.49    1:29.68        
              43.35   46.33                                                
  8 Eraso, Gabriella N  10 North Baltimore-MD   1:29.97    1:29.88        
              42.79   47.09                                                
  9 Hirsch, Holly A     10 North Baltimore-MD   1:34.36    1:32.07        
              44.24   47.83                                                
 10 Folcomer, Tiffany   10 York Y-MA            1:34.25    1:32.12        
              44.93   47.19                                                
 11 Phifer, Izzy R       9 York Y-MA            1:29.09    1:32.48        
              45.76   46.72                                                
 12 Wehman, Blair R     10 North Baltimore-MD   1:34.21    1:32.51        
              44.05   48.46                                                
 13 Tan, Toni V          9 North Baltimore-MD   1:36.94    1:34.34        
              47.15   47.19                                                
 14 Meng, Amanda        10 North Baltimore-MD   1:37.31    1:35.14        
              46.35   48.79                                                
 15 Ramoy, Margaret S    9 North Baltimore-MD   1:35.41    1:35.45        
              46.82   48.63                                                
 16 Hopkins, Evie G     10 ASC-MD               1:38.07    1:36.25        
              45.82   50.43                                                
 17 Zeier, Ashlyn R      9 CBAC-MD              1:37.68    1:37.13        
              48.22   48.91                                                
 18 Luzar, Agnes M       9 North Baltimore-MD   1:37.39    1:37.19        
              46.29   50.90                                                
 19 Smith, Alexandra Y  10 North Baltimore-MD   1:39.79    1:38.33        
              47.75   50.58                                                
 20 Shener, Amanda R     9 North Baltimore-MD   1:40.03    1:40.50        
              50.27   50.23                                                
 21 Freedman, Jackie S   9 North Baltimore-MD   1:51.43    1:40.78        
              48.79   51.99                                                
 22 Snyder, Rebecca M   10 York Y-MA            1:45.99    1:43.25        
              51.41   51.84                                                
 23 Sasaki, Kumi         7 North Baltimore-MD   1:59.80    1:44.02        
              49.24   54.78                                                
 24 Prior, Sophia J      9 North Baltimore-MD   1:54.05    1:44.07        
              51.64   52.43                                                
 25 Braga, Jahniya P     9 North Baltimore-MD   2:02.62    1:46.35        
              51.96   54.39                                                
 26 Bendis, Carley J     9 North Baltimore-MD   1:37.48    1:46.49        
              52.35   54.14                                                
 27 Tyberg, Ellie A      8 North Baltimore-MD   2:11.60    1:50.21        
              54.11   56.10                                                
 28 Shener, Alison M     9 North Baltimore-MD   2:23.00    1:52.39        
              56.06   56.33                                                
 29 Arrington, Naomi G   9 North Baltimore-MD        NT    1:53.88        
              56.76   57.12                                                
 30 Tyberg, Maya S       9 North Baltimore-MD   2:07.04    2:02.27        
              57.36 1:04.91                                                
 -- Tyberg, Talli A      9 North Baltimore-MD   2:15.06         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
              57.77 1:03.62                                                
 
Event 24  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:43.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah A       10 York Y-MA            1:20.17    1:16.90        
              37.68   39.22                                                
  2 Henry, Christian J  10 York Y-MA            1:23.70    1:21.97        
              40.16   41.81                                                
  3 Deppe, Jack R       10 ASC-MD               1:29.77    1:24.75        
              41.37   43.38                                                
  4 Mytsak, Bogdan S     9 North Baltimore-MD   1:26.87    1:25.69        
              41.75   43.94                                                
  5 Rees, William H      8 York Y-MA            1:29.56    1:26.03        
              42.61   43.42                                                
  6 McQuaid, Liam H      9 North Baltimore-MD   1:28.11    1:27.17        
              42.65   44.52                                                
  7 Miller, Stevy A     10 York Y-MA            1:33.51    1:28.01        
              42.46   45.55                                                
  8 Fatta, Kaden L      10 UN-MA                1:33.83    1:28.50        
              43.30   45.20                                                
  9 Mets, Alexander L   10 North Baltimore-MD   1:34.53    1:31.56        
              44.16   47.40                                                
 10 Mesceda, Stanley    10 North Baltimore-MD   1:39.99    1:32.15        
              45.77   46.38                                                
 11 Mytsak, Yaroslav    10 North Baltimore-MD   1:35.22    1:35.56        
              46.77   48.79                                                
 12 Whitlock, Zach A    10 UN-MD                1:38.16    1:38.86        
              47.05   51.81                                                
 13 Pawloski, Jay M     10 CBAC-MD              1:35.61    1:38.87        
              47.82   51.05                                                
 14 Koff, Myles R        9 North Baltimore-MD   1:48.63    1:38.93        
              48.39   50.54                                                
 15 Scigala, Marcel      7 North Baltimore-MD   1:41.26    1:39.60        
              49.06   50.54                                                
 16 Mellendick, Dylan    9 North Baltimore-MD   1:39.78    1:39.79        
              47.85   51.94                                                
 17 Wang, Ben A          9 North Baltimore-MD   1:40.41    1:39.80        
              49.30   50.50                                                
 18 Walters, Cooper J    9 North Baltimore-MD   1:51.90    1:40.69        
              48.49   52.20                                                
 19 Chasm, Cooper H      9 North Baltimore-MD   1:40.72    1:42.87        
              49.88   52.99                                                
 20 Belbot, Spencer D    7 North Baltimore-MD   1:42.19    1:43.64        
              51.05   52.59                                                
 21 Farls, Ben A        10 North Baltimore-MD   1:47.77    1:44.34        
              51.02   53.32                                                
 22 Nava, Joshua M       9 North Baltimore-MD   1:55.83    1:44.35        
              49.47   54.88                                                
 23 Jennings, Julian E  10 North Baltimore-MD   1:51.33    1:44.42        
              51.89   52.53                                                
 24 Alaish, Harrison S   9 North Baltimore-MD   2:01.81    1:47.31        
 25 Pettit, Noah J       9 North Baltimore-MD   1:51.80    1:48.17        
 26 Spotte, Oscar W      9 North Baltimore-MD   1:55.96    1:56.73        
 27 Verdi, Thomas A      9 North Baltimore-MD   2:20.71    2:04.81        
              59.98 1:04.83                                                
 
Event 25  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:34.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Kacey S    13 North Baltimore-MD   1:19.90    1:20.68        
              38.24   42.44                                                
  2 Ramoy, Elizabeth A  14 North Baltimore-MD   1:19.55    1:20.72        
              37.70   43.02                                                
  3 Hudhud, Minna K     14 North Baltimore-MD   1:19.86    1:22.99        
              39.40   43.59                                                
  4 Arndt, Hannah E     13 NCAP-PV              1:23.83    1:23.09        
              38.64   44.45                                                
  5 Hooper, Kendall K   13 North Baltimore-MD   1:24.30    1:23.21        
              39.34   43.87                                                
  6 Jeon, Ashley S      14 North Baltimore-MD   1:31.22    1:23.57        
              39.44   44.13                                                
  7 Campbell, Tessa N   13 RAYS-VA              1:20.59    1:26.53        
              41.75   44.78                                                
  8 Gemma, Ava R        13 York Y-MA            1:32.42    1:26.77        
              41.35   45.42                                                
  9 O'Neill, Claire R   14 UN-MA                1:30.31    1:26.91        
              40.94   45.97                                                
 10 Baldinazzo, Natali  14 North Baltimore-MD   1:25.62    1:27.00        
              40.32   46.68                                                
 11 Twomey, Claire E    14 ASC-MD               1:28.29    1:27.63        
              41.78   45.85                                                
 12 McGee, Maeve G      13 North Baltimore-MD   1:27.67    1:28.08        
              42.07   46.01                                                
 13 Johnston, Rachel M  14 CBAC-MD              1:33.80    1:28.22        
              41.87   46.35                                                
 14 Raley, Savannah P   13 CBAC-MD              1:29.62    1:29.08        
              42.07   47.01                                                
 15 Hall, Kennedy A     14 ASC-MD               1:27.05    1:29.34        
              42.29   47.05                                                
 16 Kapp, Christine O   13 York Y-MA            1:30.80    1:31.09        
              43.49   47.60                                                
 17 Morris, Lydia G     14 CBAC-MD              1:22.36    1:31.36        
              43.18   48.18                                                
 18 Froman, Emily J     13 York Y-MA            1:28.44    1:32.84        
              44.83   48.01                                                
 19 Williams, Morgan L  14 RAYS-VA              1:31.58    1:34.35        
              44.28   50.07                                                
 20 Strayer, Catie L    13 UN-MA                1:32.32    1:34.60        
              45.43   49.17                                                
 21 Insley, Katia A     14 ASC-MD               1:32.70    1:36.47        
              44.72   51.75                                                
 
Event 26  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:28.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfson, Josh S     13 NCAP-PV              1:17.86    1:12.37        
              33.54   38.83                                                
  2 Zuo, Ben Long G     14 NCAP-PV              1:14.34    1:14.32        
              34.92   39.40                                                
  3 Zhang, Eric L       13 North Baltimore-MD   1:15.40    1:15.04        
              35.13   39.91                                                
  4 Fitch, David R      13 NCAP-PV              1:14.87    1:15.06        
              35.05   40.01                                                
  5 Fatta, Tanner J     14 UN-MA                1:21.42    1:18.01        
              36.40   41.61                                                
  6 Speciale, Matthew   13 ASC-MD               1:26.07    1:23.16        
              39.04   44.12                                                
  7 Sasaki, Sage        14 North Baltimore-MD   1:24.05    1:23.57        
              39.73   43.84                                                
  8 Hirsch, Tommy H     14 North Baltimore-MD   1:25.79    1:24.17        
  9 Rich, Noah J        14 North Baltimore-MD   1:23.92    1:24.57        
              39.95   44.62                                                
 10 Pechacek, Nathan S  14 RAYS-VA              1:16.23    1:27.91        
              40.56   47.35                                                
 11 Jantac, Luke P      13 North Baltimore-MD   1:24.80    1:29.20        
              41.91   47.29                                                
 12 Assoufid, Alexande  13 North Baltimore-MD   1:43.20    1:29.35        
              42.36   46.99                                                
 13 Ventura, Timmy J    13 York Y-MA            1:34.13    1:30.88        
              43.01   47.87                                                
 
Event 27  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  45.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sebring, Carly A    12 NCAP-PV                37.19      36.55        
  2 Ramoy, Bernadette   12 North Baltimore-MD     39.32      40.04        
  3 Alaish, Gabriella   12 North Baltimore-MD     40.01      40.98        
  4 Hooper, Madison E   11 North Baltimore-MD     43.20      43.40        
  5 Gershman, Sarah M   12 ASC-MD                 43.16      43.82        
  6 Biuckians, Christi  12 North Baltimore-MD     45.36      44.00        
  7 Deppe, Sierra L     12 ASC-MD                 42.87      44.02        
  8 Ludwig, Mairin E    12 North Baltimore-MD     48.64      45.52        
  9 Chao, Abigail       11 North Baltimore-MD     46.34      47.17        
 
Event 28  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  45.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walters, Riley J    12 North Baltimore-MD     41.79      41.35        
  2 Cashman, Connor J   12 ASC-MD                 40.40      41.65        
  3 Dagan, Yonathan D   11 North Baltimore-MD     42.86      42.12        
  4 Shkolnik, Peter M   11 North Baltimore-MD     44.26      43.69        
  5 Shkolnik, Paul A    11 North Baltimore-MD     43.63      45.18        
  6 Meyer, Peyton D     12 RAYS-VA                44.03      45.50        
  7 MacAdam, Noah J     11 North Baltimore-MD     45.34      45.86        
  8 Daugherty, Ethan E  11 North Baltimore-MD     45.09      46.90        
 -- Scigala, Victor     11 North Baltimore-MD     58.19         DQ        
      False start
 
Event 29  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  53.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eraso, Gabriella N  10 North Baltimore-MD     43.87      45.64        
  2 Johnston, Katelyn   10 CBAC-MD                47.78      47.50        
  3 Smit, Olivia K      10 ASC-MD                 50.65      47.64        
  4 Chen, Madeline M    10 CBAC-MD                48.85      47.96        
  5 Connor, Ashley E    10 ASC-MD                 50.74      51.57        
  6 Davis, Maribeth L   10 CBAC-MD                50.70      51.66        
  7 Hirsch, Holly A     10 North Baltimore-MD     49.73      52.47        
  8 Shener, Amanda R     9 North Baltimore-MD     52.58      53.39        
  9 Hopkins, Evie G     10 ASC-MD                 53.02      53.77        
 10 Kurzatkowski, Juli  10 North Baltimore-MD     53.71      55.33        
 11 Sasaki, Kumi         7 North Baltimore-MD   1:07.53    1:02.25        
 12 Jackson, Zoe A       8 North Baltimore-MD   1:05.49    1:05.71        
 
Event 30  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  53.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Grant G     10 ASC-MD                 43.56      42.16        
  2 Belbot, Harry C     10 North Baltimore-MD     46.50      43.12        
  3 Deppe, Jack R       10 ASC-MD                 45.63      44.74        
  4 Connor, Billy P     10 ASC-MD                 47.87      47.60        
  5 Cummings, Liam J     9 North Baltimore-MD     50.37      49.79        
  6 Sloan, CJ J         10 ASC-MD                 51.56      50.14        
  7 Miller, Stevy A     10 York Y-MA              52.15      51.01        
  8 Belbot, Spencer D    7 North Baltimore-MD     56.86      51.73        
  9 Scigala, Marcel      7 North Baltimore-MD     54.73      52.61        
 10 McQuaid, Liam H      9 North Baltimore-MD     50.79      52.91        
 11 Pawloski, Jay M     10 CBAC-MD                52.30      55.81        
 12 Pettit, Noah J       9 North Baltimore-MD   1:03.20    1:02.30        
 -- Verdi, Thomas A      9 North Baltimore-MD   1:04.16         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Event 31  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:42.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baroldi, Giulia     13 NCAP-PV              2:13.28    2:13.28        
              30.20   33.79   35.09   34.20                                
  2 Hallmark, Kate C    13 NCAP-PV              2:14.14    2:15.35        
              30.42   33.74   35.95   35.24                                
  3 Meyer, Payden R     13 NCAP-PV              2:23.38    2:16.79        
              31.08   34.70   35.52   35.49                                
  4 Benda, Caroline F   13 North Baltimore-MD   2:13.24    2:17.64        
              30.99   34.79   35.86   36.00                                
  5 Myers, Ella D       13 NCAP-PV              2:23.57    2:20.26        
              32.05   35.39   36.72   36.10                                
  6 Arndt, Hannah E     13 NCAP-PV              2:18.07    2:20.77        
              32.76   36.15   36.21   35.65                                
  7 McNerney, Danielle  13 North Baltimore-MD   2:19.73    2:21.14        
              31.24   35.91   37.20   36.79                                
  8 Foltz, Caroline A   13 UN-MA                2:20.34    2:24.10        
              31.58   35.84   37.71   38.97                                
  9 Hooper, Kendall K   13 North Baltimore-MD   2:22.72    2:24.27        
              33.69   36.56   37.78   36.24                                
 10 Fong, Malia C       13 NCAP-PV              2:29.20    2:26.26        
              32.87   36.77   38.35   38.27                                
 11 Ross, Tori M        14 North Baltimore-MD   2:20.65    2:26.57        
              33.19   36.93   38.07   38.38                                
 12 Polydefkis, Elizab  14 North Baltimore-MD   2:30.81    2:26.82        
              33.15   37.83   37.93   37.91                                
 13 Groff, Avery N      13 UN-MA                2:26.17    2:27.10        
              34.53   37.91   38.15   36.51                                
 14 Meyer, Lauren S     14 RAYS-VA              2:23.42    2:28.15        
              34.71   38.00   38.34   37.10                                
 15 Calder, Ella C      13 York Y-MA            2:31.72    2:28.27        
              34.93   37.35   38.40   37.59                                
 16 Laux, Laura V       14 York Y-MA            2:33.67    2:28.45        
              35.54   38.38   37.01   37.52                                
 17 Darensbourg, Kenne  14 RAYS-VA              2:35.91    2:28.59        
              35.11   38.06   39.24   36.18                                
 18 Hilty, Alexa K      13 York Y-MA            2:31.60    2:28.71        
              35.03   37.77   39.30   36.61                                
 19 Kambouris, Christi  14 ASC-MD               2:30.62    2:30.54        
              33.90   37.54   39.74   39.36                                
 20 Kapp, Christine O   13 York Y-MA            2:32.44    2:30.90        
              35.14   38.25   39.38   38.13                                
 21 Williams, Morgan L  14 RAYS-VA              2:20.61    2:31.93        
              35.63 1:56.30                                                
 22 O'Leary, Erin K     14 York Y-MA            2:31.69    2:32.75        
              36.10   39.47   39.89   37.29                                
 23 Campbell, Tessa N   13 RAYS-VA              2:33.37    2:33.21        
              35.93   38.68   40.03   38.57                                
 24 Brown, Nya N        14 York Y-MA            2:38.47    2:34.65        
              35.43   40.12   39.62   39.48                                
 25 Froman, Emily J     13 York Y-MA            2:41.04    2:36.19        
              35.42   38.98   41.12   40.67                                
 26 Gemma, Ava R        13 York Y-MA            2:39.27    2:40.55        
              37.54   40.48   42.01   40.52                                
 27 Heiner, Brooke A    14 York Y-MA            2:38.84    2:40.87        
              37.38   40.78   42.29   40.42                                
 28 DeGuzman, Yzabel Y  13 North Baltimore-MD   2:54.04    2:52.67        
              36.53   43.62   46.81   45.71                                
 29 Snoussi, Sophie K   14 North Baltimore-MD   2:54.95    3:02.93        
              41.43   47.78   48.35   45.37                                
 
Event 32  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:32.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feyerick, Brett W   14 NCAP-PV              2:02.84    2:03.13        
              28.55   31.37   31.73   31.48                                
  2 Greenberg, Cole P   13 NCAP-PV              2:10.21    2:04.94        
              29.36   31.67   32.49   31.42                                
  3 Rutberg, Noah J     14 NCAP-PV              2:08.37    2:05.41        
              29.51   32.30   32.23   31.37                                
  4 Fitch, David R      13 NCAP-PV              2:16.51    2:08.74        
              29.24   32.50   34.19   32.81                                
  5 Johnson, Luke M     14 RAYS-VA              2:06.32    2:11.51        
              30.22   33.78   34.66   32.85                                
  6 Arsenault, Liam E   14 North Baltimore-MD   2:15.25    2:12.04        
              30.64   33.29   34.45   33.66                                
  7 Doudna, Ethan M     13 ASC-MD               2:22.22    2:15.70        
              29.83   35.56   36.37   33.94                                
  8 Dietrich, Chandler  14 NCAP-PV              2:25.60    2:17.70        
              31.34   35.17   36.32   34.87                                
  9 Ross, William J     14 RAYS-VA              2:23.08    2:19.64        
              32.05   35.92   35.72   35.95                                
 10 Russell, Ben S      14 North Baltimore-MD   2:19.71    2:19.79        
              32.20   35.81   36.97   34.81                                
 11 Pechacek, Nathan S  14 RAYS-VA              2:09.65    2:21.24        
              31.74   35.47   36.78   37.25                                
 12 Speciale, Matthew   13 ASC-MD               2:17.13    2:21.83        
              31.81   35.32   37.33   37.37                                
 13 Turbyfill, Andrew   14 RAYS-VA              2:27.42    2:24.81        
              33.42   37.39   37.53   36.47                                
 14 Snoussi, Zakari S   14 North Baltimore-MD   2:33.06    2:26.17        
              33.59   37.44   38.74   36.40                                
 15 Fatta, Tanner J     14 UN-MA                2:22.03    2:34.01        
              34.23   39.52   40.74   39.52                                
 16 Arsenault, Evan G   13 North Baltimore-MD   2:39.24    2:35.07        
              34.61   40.13   41.71   38.62                                
 17 Driscoll, Moseley   13 York Y-MA            2:42.10    2:40.31        
              35.48   42.18   42.64   40.01                                
 
Event 33  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:50.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belbot, Maggie F    12 North Baltimore-MD   2:14.51    2:12.98        
              30.77   33.98   33.95   34.28                                
  2 Gemmell, Erin M     12 NCAP-PV              2:24.54    2:14.11        
              30.57   34.50   34.99   34.05                                
  3 Wang, Ashley L      12 RAYS-VA              2:24.31    2:17.71        
              31.60   34.91   36.00   35.20                                
  4 Harner, Alex R      12 North Baltimore-MD   2:18.25    2:18.75        
              31.03   35.39   36.74   35.59                                
  5 Clark, Lauren A     12 NCAP-PV              2:22.67    2:22.94        
              32.42   36.36   37.53   36.63                                
  6 Bilger, Skye L      12 North Baltimore-MD   2:28.77    2:24.94        
              32.53   37.25   37.89   37.27                                
  7 Kim, Lindsay S      11 North Baltimore-MD   2:31.89    2:33.23        
              34.57   38.48   41.00   39.18                                
  8 Lenham, Nora K      12 ASC-MD               2:39.22    2:34.18        
              34.15   39.34   41.37   39.32                                
  9 Hall, Sammy A       12 ASC-MD               2:47.52    2:35.02        
              36.79   39.62   41.21   37.40                                
 10 Speed, Deanna L     12 York Y-MA            2:43.99    2:36.12        
              35.52   39.83   41.09   39.68                                
 11 Titioura, Katia K   11 North Baltimore-MD   2:48.33    2:37.33        
              34.80   39.28   41.96   41.29                                
 12 Shinnick, Rain R    11 North Baltimore-MD   2:47.15    2:40.50        
              37.16   40.68   42.33   40.33                                
 13 McKenna, Eliza R    11 North Baltimore-MD   2:43.24    2:42.07        
              36.92   40.54   43.09   41.52                                
 14 Weichseldorfer, Sa  11 York Y-MA            2:40.98    2:42.65        
              37.78   42.52   41.33   41.02                                
 15 Arsenault, Tara H   11 North Baltimore-MD   2:47.32    2:45.61        
              36.00   41.07   44.23   44.31                                
 16 Biuckians, Christi  12 North Baltimore-MD   3:08.13    2:48.27        
              38.77   42.84   43.88   42.78                                
 17 Tan, Tracy V        11 North Baltimore-MD   3:08.51    2:50.59        
              38.61   43.69   45.10   43.19                                
 18 Jackson, Shelby M   11 North Baltimore-MD   2:57.78    2:54.94        
              40.72   45.61   46.38   42.23                                
 19 O'Leary, Anna C     11 York Y-MA            3:06.85    3:05.20        
              42.79   47.66   48.03   46.72                                
 
Event 34  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arndt, Nicholas M   12 NCAP-PV              2:17.24    2:14.33        
              30.01   34.32   35.41   34.59                                
  2 Quan, Jacob M       12 York Y-MA            2:30.86    2:22.97        
              33.19   36.18   37.37   36.23                                
  3 Stoner, Sam R       12 York Y-MA            2:39.76    2:31.97        
              34.02   37.55   40.73   39.67                                
  4 McQuaid, Teddy E    11 North Baltimore-MD   2:37.39    2:33.58        
              35.33   39.56   40.28   38.41                                
  5 Cashman, Connor J   12 ASC-MD               2:40.77    2:36.86        
              35.03   40.27   41.82   39.74                                
  6 Dagan, Yonathan D   11 North Baltimore-MD   2:35.87    2:36.92        
              35.06   40.02   41.79   40.05                                
  7 Baroody, John W     12 RAYS-VA              2:43.15    2:38.30        
              35.63   40.22   41.34   41.11                                
  8 MacAdam, Noah J     11 North Baltimore-MD   2:42.82    2:39.54        
              35.65   41.06   42.20   40.63                                
  9 Matteini, Thomas J  12 North Baltimore-MD   2:42.70    2:39.75        
              35.98   40.59   42.31   40.87                                
 10 Miller, Kyle J      12 York Y-MA            2:37.73    2:39.86        
              35.36   40.69   43.82   39.99                                
 11 Shapsay, Ilan J     12 North Baltimore-MD   2:42.61    2:40.21        
              35.65   40.36   42.67   41.53                                
 12 Milman, Sean        12 North Baltimore-MD   2:48.71    2:43.93        
              36.36   41.89   44.18   41.50                                
 13 Walters, Riley J    12 North Baltimore-MD   2:43.90    2:44.12        
              36.32   42.00   44.29   41.51                                
 14 Meyer, Peyton D     12 RAYS-VA              2:38.79    2:44.68        
              38.68   41.76   43.36   40.88                                
 15 O'Leary, Michael S  11 York Y-MA            2:54.77    3:00.70        
              41.67   47.99   48.26   42.78                                
 16 Wright, Tyler J     11 York Y-MA            3:05.68    3:03.03        
              42.26   48.25   47.64   44.88                                
 
Event 35  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:20.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, McKenna  10 UN-MA                2:35.65    2:33.26        
              34.61   39.13   40.65   38.87                                
  2 Villagomez, Eva     10 North Baltimore-MD   3:02.42    2:43.92        
              37.21   41.22   43.48   42.01                                
  3 Kadoorie, Angela J   9 North Baltimore-MD   3:00.92    2:51.49        
              39.84   44.51   44.48   42.66                                
  4 Wehman, Blair R     10 North Baltimore-MD   2:53.51    2:52.64        
              37.29   44.15   46.25   44.95                                
  5 Hinson, Kaliyah J    8 York Y-MA            3:05.82    2:53.87        
              38.20   44.87   46.75   44.05                                
  6 Folcomer, Tiffany   10 York Y-MA            3:02.81    2:56.89        
              41.24   46.86   46.78   42.01                                
  7 Phifer, Izzy R       9 York Y-MA            2:58.13    2:57.43        
              40.74   46.05   47.13   43.51                                
  8 Davis, Maribeth L   10 CBAC-MD              3:10.00    2:57.99        
              42.20   49.63   47.30   38.86                                
  9 Tan, Toni V          9 North Baltimore-MD   3:14.13    2:58.09        
              42.00   45.85   47.27   42.97                                
 10 Marquez, Mary A     10 North Baltimore-MD   3:03.57    2:58.58        
              40.61   46.92   45.81   45.24                                
 11 Chen, Madeline M    10 CBAC-MD              2:54.31    2:59.83        
              39.61   47.06   48.33   44.83                                
 12 Johnston, Katelyn   10 CBAC-MD              3:01.57    3:00.22        
              41.13   45.86   48.01   45.22                                
 13 Kurzatkowski, Juli  10 North Baltimore-MD   3:16.61    3:02.62        
              39.82   46.93   48.92   46.95                                
 14 Smit, Olivia K      10 ASC-MD               3:14.56    3:02.76        
              40.74   48.13   48.53   45.36                                
 15 Meng, Amanda        10 North Baltimore-MD   3:17.16    3:04.99        
              40.30   46.74   49.78   48.17                                
 16 Bendis, Carley J     9 North Baltimore-MD   3:07.25    3:08.90        
              42.66   48.81   49.60   47.83                                
 17 Snyder, Rebecca M   10 York Y-MA            3:05.85    3:15.04        
              43.37   51.40   52.25   48.02                                
 18 Ramoy, Margaret S    9 North Baltimore-MD   3:13.88    3:15.58        
              43.40   49.33   52.18   50.67                                
 19 Zeier, Ashlyn R      9 CBAC-MD              3:20.09    3:28.60        
              46.66   53.26   54.65   54.03                                
 20 Prior, Sophia J      9 North Baltimore-MD   3:52.43    3:29.73        
              49.74   55.33   54.71   49.95                                
 
Event 36  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:12.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah A       10 York Y-MA            2:30.50    2:25.48        
              33.84   37.45   37.26   36.93                                
  2 Murphy, Grant G     10 ASC-MD               2:31.88    2:27.00        
              33.75   37.02   38.17   38.06                                
  3 Henry, Christian J  10 York Y-MA            2:37.18    2:33.58        
              35.57   39.39   40.28   38.34                                
  4 Belbot, Harry C     10 North Baltimore-MD   2:38.78    2:34.22        
              35.34   39.13   40.39   39.36                                
  5 Connor, Billy P     10 ASC-MD               2:49.40    2:45.62        
              36.51   41.82   44.20   43.09                                
  6 McQuaid, Liam H      9 North Baltimore-MD   2:58.03    2:46.64        
              38.10   42.54   44.10   41.90                                
  7 Fatta, Kaden L      10 UN-MA                3:12.09    2:49.04        
              38.85   44.26   45.01   40.92                                
  8 Lauterbach, Sidney   9 York Y-MA            3:08.62    2:52.15        
              39.13   44.00   45.56   43.46                                
  9 Mesceda, Stanley    10 North Baltimore-MD   3:01.41    2:53.89        
              38.91   45.21   46.60   43.17                                
 10 Mytsak, Bogdan S     9 North Baltimore-MD   3:00.73    2:59.11        
              39.29   46.04   47.82   45.96                                
 11 Sloan, CJ J         10 ASC-MD               3:07.49    3:02.01        
              40.33   47.33   46.95   47.40                                
 12 Whitlock, Zach A    10 UN-MD                3:05.96    3:05.81        
              40.65   50.75   49.12   45.29                                
 13 Miller, Stevy A     10 York Y-MA            3:00.07    3:06.60        
              41.75   48.30   49.32   47.23                                
 14 Cummings, Liam J     9 North Baltimore-MD   3:29.14    3:08.40        
              41.94   48.95   49.22   48.29                                
 15 Mets, Alexander L   10 North Baltimore-MD   3:08.70    3:10.34        
              43.08   50.64   50.43   46.19                                
 16 Pawloski, Jay M     10 CBAC-MD              3:11.99    3:11.84        
              42.73   49.76   51.00   48.35                                
 17 Mytsak, Yaroslav    10 North Baltimore-MD   3:20.20    3:16.00        
              44.14   50.56   52.41   48.89                                
 18 Chasm, Cooper H      9 North Baltimore-MD   3:46.99    3:16.47        
              42.35   51.67   53.77   48.68                                
 19 Farls, Ben A        10 North Baltimore-MD   3:41.94    3:17.64        
              44.83   52.42   50.83   49.56                                
 20 Nava, Joshua M       9 North Baltimore-MD   3:36.62    3:18.88        
              42.32   53.00   51.87   51.69                                
 21 Jennings, Julian E  10 North Baltimore-MD   3:31.13    3:27.94        
              44.36   53.00   56.18   54.40                                
 
Event 37  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:21.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Anna          14 North Baltimore-MD   1:15.43    1:07.61        
              32.11   35.50                                                
  2 Hallmark, Kate C    13 NCAP-PV              1:05.48    1:08.04        
              31.28   36.76                                                
  3 Attar, Clara M      13 NCAP-PV              1:11.04    1:08.18        
              32.18   36.00                                                
  4 Arndt, Hannah E     13 NCAP-PV              1:08.86    1:09.13        
              32.18   36.95                                                
  5 Ramoy, Elizabeth A  14 North Baltimore-MD   1:08.12    1:09.47        
              32.76   36.71                                                
  6 Shinnick, Brooke C  13 North Baltimore-MD   1:12.20    1:09.98        
              33.14   36.84                                                
  7 Perdomo, Cristal L  13 RAYS-VA              1:12.94    1:11.84        
              34.29   37.55                                                
  8 Twomey, Claire E    14 ASC-MD               1:14.53    1:11.94        
              34.12   37.82                                                
  9 Ulmer, Sydney A     13 York Y-MA            1:10.82    1:11.95        
              33.37   38.58                                                
 10 Leydig, Camryn G    13 York Y-MA            1:14.32    1:12.45        
              34.29   38.16                                                
 11 Jeon, Ashley S      14 North Baltimore-MD   1:16.27    1:12.78        
              34.55   38.23                                                
 12 Fong, Malia C       13 NCAP-PV              1:14.58    1:13.06        
              32.93   40.13                                                
 13 O'Neill, Claire R   14 UN-MA                1:12.28    1:13.33        
              34.19   39.14                                                
 14 Hudhud, Minna K     14 North Baltimore-MD   1:12.51    1:14.12        
              34.43   39.69                                                
 15 McKenna, Kacey S    13 North Baltimore-MD   1:08.98    1:14.52        
              33.14   41.38                                                
 16 McCombs, Emma C     14 York Y-MA            1:14.44    1:15.03        
              34.14   40.89                                                
 17 Raley, Savannah P   13 CBAC-MD              1:17.40    1:16.42        
              35.70   40.72                                                
 18 Klinedinst, Molly   13 UN-MA                1:14.16    1:16.58        
              36.68   39.90                                                
 19 Strayer, Catie L    13 UN-MA                1:16.87    1:18.21        
              36.48   41.73                                                
 20 Sloan, Teagan D     13 ASC-MD               1:17.29    1:18.26        
              36.05   42.21                                                
 21 Szenas, Natalie M   13 RAYS-VA              1:19.60    1:18.69        
              36.94   41.75                                                
 22 Johnston, Rachel M  14 CBAC-MD              1:15.09    1:19.02        
              36.22   42.80                                                
 23 Kapp, Christine O   13 York Y-MA            1:14.68    1:20.84        
              37.71   43.13                                                
 24 Jackson, Bailey J   13 North Baltimore-MD   1:38.04    1:26.52        
              38.16   48.36                                                
 25 O'Leary, Erin K     14 York Y-MA            1:21.09    1:28.46        
              40.63   47.83                                                
 
Event 38  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hammer, Julian M    13 North Baltimore-MD   1:02.69    1:02.72        
              29.19   33.53                                                
  2 Rutberg, Noah J     14 NCAP-PV              1:03.93    1:03.53        
              29.38   34.15                                                
  3 Hayburn, Joe J      13 ASC-MD               1:07.45    1:04.34        
              29.48   34.86                                                
  4 Fitch, David R      13 NCAP-PV              1:05.61    1:04.40        
              29.25   35.15                                                
  5 Wolfson, Josh S     13 NCAP-PV              1:06.69    1:04.57        
              30.38   34.19                                                
  6 Ross, William J     14 RAYS-VA              1:10.43    1:05.98        
              31.10   34.88                                                
  7 Lenham, Eoin K      14 ASC-MD               1:14.73    1:06.33        
              30.18   36.15                                                
  8 Speciale, Matthew   13 ASC-MD               1:06.19    1:07.22        
              30.81   36.41                                                
  9 Zuo, Ben Long G     14 NCAP-PV              1:05.80    1:07.74        
              30.97   36.77                                                
 10 Johnson, Luke M     14 RAYS-VA              1:05.66    1:08.10        
              31.59   36.51                                                
 11 Doudna, Ethan M     13 ASC-MD               1:13.41    1:10.69        
              32.69   38.00                                                
 12 Bateman, Devin S    13 RAYS-VA              1:09.32    1:11.65        
              34.95   36.70                                                
 13 Tomsuden, Christop  13 North Baltimore-MD   1:08.28    1:12.09        
              34.01   38.08                                                
 14 Tun, Ethan W        13 NCAP-PV              1:10.57    1:12.34        
              33.73   38.61                                                
 15 Dietrich, Chandler  14 NCAP-PV              1:08.01    1:12.48        
              33.05   39.43                                                
 16 Barclay, Cameron R  14 NCAP-PV              1:08.48    1:14.49        
              33.65   40.84                                                
 17 Rich, Noah J        14 North Baltimore-MD   1:13.63    1:14.66        
              35.31   39.35                                                
 18 Gaffar, Asher B     14 North Baltimore-MD   1:14.56    1:14.86        
              33.47   41.39                                                
 19 Zhang, Eric L       13 North Baltimore-MD   1:13.22    1:15.06        
              34.20   40.86                                                
 20 Assoufid, Alexande  13 North Baltimore-MD   1:19.28    1:22.04        
              37.00   45.04                                                
 21 Ventura, Timmy J    13 York Y-MA            1:33.23    1:27.91        
              39.57   48.34                                                
 22 Verdi, Solomon K    14 North Baltimore-MD   1:36.45    1:29.30        
              39.48   49.82                                                
 
Event 39  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  38.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sebring, Carly A    12 NCAP-PV                30.03      29.99        
  2 Koff, Mabel A       12 North Baltimore-MD     31.03      31.74        
  3 Betkey, Logan M     12 North Baltimore-MD     33.52      32.76        
  4 Anderson, Lauren M  12 RAYS-VA                32.72      33.99        
  5 Kalmanowicz, Kate   11 York Y-MA              35.30      34.36        
  6 McNerney, Taylor J  12 North Baltimore-MD     34.20      34.85        
  7 Benda, Meghan E     12 North Baltimore-MD     35.47      35.22        
  8 Kim, Min Joo X      12 North Baltimore-MD     34.68      35.46        
  9 Jeon, Ellin k       12 North Baltimore-MD     35.61      35.63        
 10 Arsenault, Tara H   11 North Baltimore-MD     35.52      35.66        
 11 Hall, Sammy A       12 ASC-MD                 37.77      36.29        
 12 Bruning, Riley C    12 North Baltimore-MD     34.40      36.39        
 13 Hooper, Erin E      12 ASC-MD                 36.64      36.46        
 14 Shinnick, Rain R    11 North Baltimore-MD     35.50      36.50        
 15 Kim, Lindsay S      11 North Baltimore-MD     36.08      37.21        
 16 Deppe, Sierra L     12 ASC-MD                 38.71      38.19        
 17 Krucoff, Emily J    11 ASC-MD                 38.54      39.30        
 18 Jackson, Shelby M   11 North Baltimore-MD     41.16      39.35        
 19 McKenna, Eliza R    11 North Baltimore-MD     40.28      39.86        
 20 O'Leary, Anna C     11 York Y-MA              43.61      43.80        
 21 Tan, Tracy V        11 North Baltimore-MD     46.79      44.60        
 
Event 40  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  38.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arndt, Nicholas M   12 NCAP-PV                31.35      31.03        
  2 Foran, Riley J      12 ASC-MD                 35.21      31.95        
  3 Welker, Nathan W    12 York Y-MA              32.93      32.85        
  4 Schrepfer, Brody W  12 North Baltimore-MD     36.23      34.34        
  5 Shkolnik, Peter M   11 North Baltimore-MD     35.40      34.52        
  6 McQuaid, Teddy E    11 North Baltimore-MD     33.88      34.54        
  7 Tower, Graham J     11 ASC-MD                 34.97      35.24        
  8 Baroody, John W     12 RAYS-VA                38.52      35.32        
  9 Shkolnik, Paul A    11 North Baltimore-MD     35.25      36.34        
 10 Anderson, Ryan J    11 RAYS-VA                37.50      38.43        
 11 Meyer, Peyton D     12 RAYS-VA                38.62      38.74        
 12 O'Leary, Michael S  11 York Y-MA              38.23      39.04        
 13 Daugherty, Ethan E  11 North Baltimore-MD     40.39      41.17        
 
Event 41  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  47.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Maribeth L   10 CBAC-MD                38.03      38.84        
  2 Villagomez, Eva     10 North Baltimore-MD     39.97      39.57        
  3 Hinson, Kaliyah J    8 York Y-MA              38.14      39.89        
  4 Connor, Ashley E    10 ASC-MD                 45.43      41.55        
  5 Johnston, Katelyn   10 CBAC-MD                42.13      42.26        
  6 Eraso, Gabriella N  10 North Baltimore-MD     46.11      42.37        
  7 Kurzatkowski, Juli  10 North Baltimore-MD     41.97      42.89        
  8 Marquez, Mary A     10 North Baltimore-MD     47.12      44.86        
  9 Meng, Amanda        10 North Baltimore-MD     50.30      44.96        
 10 Ramoy, Margaret S    9 North Baltimore-MD     46.70      45.89        
 11 Wehman, Blair R     10 North Baltimore-MD     46.16      47.12        
 12 Tan, Toni V          9 North Baltimore-MD     47.02      48.96        
 13 Smith, Alexandra Y  10 North Baltimore-MD     49.10      48.97        
 14 Braga, Jahniya P     9 North Baltimore-MD   1:00.27      51.83        
 15 Tyberg, Maya S       9 North Baltimore-MD     52.43      54.14        
 16 Freedman, Jackie S   9 North Baltimore-MD     57.66      54.75        
 17 Tyberg, Ellie A      8 North Baltimore-MD     58.15      54.93        
 18 Luzar, Agnes M       9 North Baltimore-MD   1:00.65      55.00        
 19 Tyberg, Talli A      9 North Baltimore-MD     55.00      59.19        
 20 Shener, Alison M     9 North Baltimore-MD   1:08.28    1:00.91        
 21 Bendis, Carley J     9 North Baltimore-MD     55.43    1:01.63        
 22 Prior, Sophia J      9 North Baltimore-MD     59.61    1:05.32        
 23 Jackson, Zoe A       8 North Baltimore-MD   1:19.03    1:16.90        
 -- Arrington, Naomi G   9 North Baltimore-MD        NT         DQ        
 
Event 42  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  45.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Grant G     10 ASC-MD                 33.49      33.46        
  2 Henry, Christian J  10 York Y-MA              41.81      36.10        
  3 Mets, Alexander L   10 North Baltimore-MD     43.65      39.02        
  4 Rees, William H      8 York Y-MA              41.60      39.42        
  5 Lauterbach, Sidney   9 York Y-MA              44.84      40.43        
  6 Mesceda, Stanley    10 North Baltimore-MD     48.40      43.76        
  7 Mytsak, Bogdan S     9 North Baltimore-MD     43.78      43.77        
  8 Koff, Myles R        9 North Baltimore-MD     51.78      48.40        
  9 Alaish, Harrison S   9 North Baltimore-MD        NT      51.56        
 10 Wang, Ben A          9 North Baltimore-MD        NT      54.02        
 11 Mytsak, Yaroslav    10 North Baltimore-MD     51.41      55.45        
 12 Mellendick, Dylan    9 North Baltimore-MD     57.42      57.34        
 13 Walters, Cooper J    9 North Baltimore-MD   1:01.95    1:00.08        
 14 Spotte, Oscar W      9 North Baltimore-MD   1:14.16    1:15.75        
 
Event 43  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  34.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baroldi, Giulia     13 NCAP-PV                28.67      28.73        
  2 Meyer, Payden R     13 NCAP-PV                29.15      29.13        
  3 McNerney, Danielle  13 North Baltimore-MD     29.35      30.12        
  3 Brooks, Kinsey J    14 RAYS-VA                29.15      30.12        
  5 Welker, Sydney E    13 York Y-MA              30.44      30.21        
  6 Myers, Ella D       13 NCAP-PV                30.37      30.76        
  7 Laux, Laura V       14 York Y-MA              31.18      30.78        
  8 Baldinazzo, Natali  14 North Baltimore-MD     31.18      30.92        
  9 Ulmer, Sydney A     13 York Y-MA              31.12      31.11        
 10 McCombs, Emma C     14 York Y-MA              32.27      31.15        
 11 Williams, Morgan L  14 RAYS-VA                29.34      31.45        
 12 Meyer, Lauren S     14 RAYS-VA                31.20      31.51        
 13 Sloan, Teagan D     13 ASC-MD                 31.22      31.60        
 14 Insley, Katia A     14 ASC-MD                 31.84      31.63        
 15 Ross, Tori M        14 North Baltimore-MD     30.27      31.74        
 16 Hall, Kennedy A     14 ASC-MD                 31.44      32.00        
 17 Kambouris, Christi  14 ASC-MD                 32.55      32.22        
 18 Jackson, Bailey J   13 North Baltimore-MD     31.69      32.27        
 18 Darensbourg, Kenne  14 RAYS-VA                33.76      32.27        
 20 McGee, Maeve G      13 North Baltimore-MD     33.46      32.45        
 21 Calder, Ella C      13 York Y-MA              32.50      32.91        
 22 Brown, Nya N        14 York Y-MA              33.35      33.57        
 23 DeGuzman, Yzabel Y  13 North Baltimore-MD     34.12      33.64        
 24 Morris, Lydia G     14 CBAC-MD                32.89      33.80        
 25 Hinson, Jessica M   13 RAYS-VA                33.08      33.89        
 26 Heiner, Brooke A    14 York Y-MA              33.14      34.01        
 27 Gemma, Ava R        13 York Y-MA              33.67      34.22        
 28 Snoussi, Sophie K   14 North Baltimore-MD     35.26      37.56        
 
Event 44  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  31.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feyerick, Brett W   14 NCAP-PV                25.59      25.44        
  2 Hayburn, Joe J      13 ASC-MD                 28.09      26.68        
  3 Zuo, Ben Long G     14 NCAP-PV                28.12      27.45        
  4 Johnson, Luke M     14 RAYS-VA                26.23      27.64        
  5 Doudna, Ethan M     13 ASC-MD                 28.24      27.72        
  6 Ross, William J     14 RAYS-VA                26.37      28.05        
  7 Lenham, Eoin K      14 ASC-MD                 29.39      28.06        
  8 Pechacek, Nathan S  14 RAYS-VA                27.23      28.91        
  9 Dietrich, Chandler  14 NCAP-PV                27.64      29.34        
 10 Tomsuden, Christop  13 North Baltimore-MD     28.78      29.49        
 11 Jantac, Luke P      13 North Baltimore-MD     30.02      29.53        
 12 Bateman, Devin S    13 RAYS-VA                28.53      29.62        
 13 Hirsch, Tommy H     14 North Baltimore-MD     29.61      29.75        
 14 Fatta, Tanner J     14 UN-MA                  31.42      30.67        
 15 Russell, Ben S      14 North Baltimore-MD     31.05      30.99        
 16 Assoufid, Alexande  13 North Baltimore-MD     34.41      32.27        
 17 Verdi, Solomon K    14 North Baltimore-MD     33.64      33.84        
 
Event 45  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sebring, Carly A    12 NCAP-PV                27.98      27.92        
  2 Gemmell, Erin M     12 NCAP-PV                29.68      28.47        
  3 Wang, Ashley L      12 RAYS-VA                30.02      29.55        
  4 Clark, Lauren A     12 NCAP-PV                30.62      30.92        
  5 Alaish, Gabriella   12 North Baltimore-MD     30.97      31.28        
  6 Hurley, Caitlin M   12 North Baltimore-MD     33.27      31.94        
  7 Jeon, Ellin k       12 North Baltimore-MD     35.62      32.05        
  8 Hall, Sammy A       12 ASC-MD                 34.49      32.55        
  9 Hooper, Erin E      12 ASC-MD                 33.07      32.65        
 10 Krucoff, Emily J    11 ASC-MD                 33.64      32.88        
 11 Gershman, Sarah M   12 ASC-MD                 34.43      33.05        
 12 Titioura, Katia K   11 North Baltimore-MD     34.67      33.06        
 13 Hooper, Madison E   11 North Baltimore-MD     34.36      33.54        
 14 Lenham, Nora K      12 ASC-MD                 31.44      33.61        
 15 Ludwig, Mairin E    12 North Baltimore-MD     35.30      34.46        
 16 Weichseldorfer, Sa  11 York Y-MA              35.04      35.99        
 17 O'Leary, Anna C     11 York Y-MA              35.79      40.12        
 
Event 46  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  34.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foran, Riley J      12 ASC-MD                 31.45      28.92        
  1 Kamdin, Sam F       12 North Baltimore-MD     30.03      28.92        
  3 Welker, Nathan W    12 York Y-MA              31.01      30.99        
  4 Tower, Graham J     11 ASC-MD                 32.34      32.27        
  5 Cashman, Connor J   12 ASC-MD                 33.69      32.95        
  6 Miller, Kyle J      12 York Y-MA              32.72      33.01        
  7 Anderson, Ryan J    11 RAYS-VA                32.91      33.33        
  8 Milman, Sean        12 North Baltimore-MD     33.47      33.99        
  9 Matteini, Thomas J  12 North Baltimore-MD     33.78      34.25        
 10 Shapsay, Ilan J     12 North Baltimore-MD     35.27      35.00        
 11 Meyer, Peyton D     12 RAYS-VA                34.12      35.46        
 12 Scigala, Victor     11 North Baltimore-MD     39.27      36.04        
 13 O'Leary, Michael S  11 York Y-MA              34.69      38.75        
 14 Wright, Tyler J     11 York Y-MA              38.83      40.23        
 
Event 47  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  39.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, McKenna  10 UN-MA                  33.47      32.61        
  2 Hirsch, Holly A     10 North Baltimore-MD     35.23      34.88        
  3 Kadoorie, Angela J   9 North Baltimore-MD     38.62      37.58        
  4 Connor, Ashley E    10 ASC-MD                 37.68      37.76        
  5 Folcomer, Tiffany   10 York Y-MA              36.86      37.94        
  6 Phifer, Izzy R       9 York Y-MA              38.76      38.18        
  7 Shener, Amanda R     9 North Baltimore-MD     39.04      39.76        
  8 Smith, Alexandra Y  10 North Baltimore-MD     42.11      40.47        
  9 Snyder, Rebecca M   10 York Y-MA              38.26      41.67        
 10 Freedman, Jackie S   9 North Baltimore-MD     40.81      42.57        
 11 Luzar, Agnes M       9 North Baltimore-MD     41.87      43.08        
 12 Shener, Alison M     9 North Baltimore-MD     48.51      43.83        
 13 Arrington, Naomi G   9 North Baltimore-MD     49.50      45.08        
 14 Sasaki, Kumi         7 North Baltimore-MD     48.37      45.23        
 15 Tyberg, Maya S       9 North Baltimore-MD     47.59      46.53        
 16 Jackson, Zoe A       8 North Baltimore-MD     47.27      47.04        
 17 Tyberg, Talli A      9 North Baltimore-MD     48.44      47.40        
 18 Braga, Jahniya P     9 North Baltimore-MD     48.69      48.64        
 19 Tyberg, Ellie A      8 North Baltimore-MD     45.41      49.72        
 
Event 48  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  39.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah A       10 York Y-MA              33.31      31.53        
  2 Belbot, Harry C     10 North Baltimore-MD     31.61      31.74        
  3 Deppe, Jack R       10 ASC-MD                 35.35      33.47        
  4 Connor, Billy P     10 ASC-MD                 33.79      33.48        
  5 Fatta, Kaden L      10 UN-MA                  34.12      35.02        
  6 Rees, William H      8 York Y-MA              38.19      36.36        
  7 Lauterbach, Sidney   9 York Y-MA              37.23      36.68        
  8 Jennings, Julian E  10 North Baltimore-MD     37.90      37.14        
  9 Cummings, Liam J     9 North Baltimore-MD     38.13      37.72        
 10 Sloan, CJ J         10 ASC-MD                 37.63      38.85        
 11 Farls, Ben A        10 North Baltimore-MD     42.05      39.34        
 12 Chasm, Cooper H      9 North Baltimore-MD     44.82      39.42        
 13 Scigala, Marcel      7 North Baltimore-MD     38.81      40.24        
 14 Koff, Myles R        9 North Baltimore-MD     44.30      40.70        
 15 Alaish, Harrison S   9 North Baltimore-MD     46.33      41.22        
 16 Mellendick, Dylan    9 North Baltimore-MD     38.02      41.32        
 17 Belbot, Spencer D    7 North Baltimore-MD     49.35      41.94        
 18 Wang, Ben A          9 North Baltimore-MD     38.73      42.04        
 19 Nava, Joshua M       9 North Baltimore-MD     47.43      42.41        
 20 Pettit, Noah J       9 North Baltimore-MD     43.27      43.17        
 21 Walters, Cooper J    9 North Baltimore-MD     42.96      45.26        
 22 Spotte, Oscar W      9 North Baltimore-MD     52.37      49.57        
 23 Verdi, Thomas A      9 North Baltimore-MD     56.08      57.92        
 
Event 49  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:57.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Anna          14 North Baltimore-MD   5:17.25    5:18.80        
              33.20                                                   34.26
  2 Attar, Clara M      13 NCAP-PV              5:21.32    5:25.39        
              33.77   39.75   42.16   42.32   46.28   47.36   37.51   36.24
  3 Shinnick, Brooke C  13 North Baltimore-MD   5:50.16    5:32.08        
              33.67   39.12   43.19   42.38   50.68   51.44   36.75   34.85
  4 Benda, Caroline F   13 North Baltimore-MD   5:18.28    5:32.39        
              35.83   42.72   42.95   42.08   47.66   49.31   35.60   36.24
  5 Ramoy, Elizabeth A  14 North Baltimore-MD   5:39.09    5:37.89        
              34.91                                                   37.26
  6 Raley, Savannah P   13 CBAC-MD              5:39.64    5:38.41        
              36.37   43.39   44.85   43.26   47.77   48.72   38.28   35.77
  7 Hooper, Kendall K   13 North Baltimore-MD   5:31.71    5:38.59        
              33.93   39.24   44.87   44.38   48.50   48.73   40.16   38.78
  8 Jeon, Ashley S      14 North Baltimore-MD   5:40.62    5:38.95        
              35.25   40.67   44.48   43.76   47.67   49.45   39.78   37.89
  9 Baldinazzo, Natali  14 North Baltimore-MD   5:45.99    5:41.08        
              35.72   41.96   44.65   42.96   48.55   50.36   38.85   38.03
 10 Welker, Sydney E    13 York Y-MA            5:41.31    5:42.19        
              35.61   43.93   45.84   44.54   47.73   48.85   38.43   37.26
 11 Foltz, Caroline A   13 UN-MA                5:47.63    5:42.39        
              35.89                                                   36.52
 12 Leydig, Camryn G    13 York Y-MA            5:35.39    5:45.77        
              35.24   40.86   44.26   43.74   50.86   51.69   40.67   38.45
 13 Hudhud, Minna K     14 North Baltimore-MD   5:37.02    5:48.82        
              34.65   43.14   48.98   48.10   46.67   48.29   40.10   38.89
 14 Groff, Avery N      13 UN-MA                5:57.20    5:49.87        
              39.87   45.10   46.67   45.27   51.10   49.69   36.13   36.04
 15 Brooks, Kinsey J    14 RAYS-VA              5:41.07    5:49.95        
              36.12   42.24   46.55   44.96   48.44   49.06   42.15   40.43
 16 Klinedinst, Molly   13 UN-MA                5:42.18    5:50.98        
              37.05   44.27   45.71   45.71   49.98   52.00   38.34   37.92
 17 Perdomo, Cristal L  13 RAYS-VA              5:55.89    5:51.37        
              36.52                                                   37.77
 18 Fong, Malia C       13 NCAP-PV              5:34.44    5:51.93        
              34.85   43.78   45.51   45.45   52.07   53.85   38.65   37.77
 19 Strayer, Catie L    13 UN-MA                5:54.28    5:53.41        
              36.62   42.61   46.13   44.85   51.33   51.92   40.65   39.30
 20 Johnston, Rachel M  14 CBAC-MD              5:51.03    5:55.00        
              38.05   44.30   48.36   48.08   50.19   50.72   38.26   37.04
 21 Szenas, Natalie M   13 RAYS-VA              5:51.51    5:56.02        
              36.68                   44.50   51.59   50.44   42.37   41.53
 22 Polydefkis, Elizab  14 North Baltimore-MD   6:15.41    5:57.37        
              36.07   43.27   45.69   45.29   53.23   54.62   39.94   39.26
 23 Hilty, Alexa K      13 York Y-MA            5:40.51    6:02.32        
              37.32   44.07   47.66   46.36   52.95   54.04   40.63   39.29
 
Event 50  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:36.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfson, Josh S     13 NCAP-PV              4:56.41    4:59.41        
              30.78   35.97   40.52   40.03   41.29   42.86   34.96   33.00
  2 Greenberg, Cole P   13 NCAP-PV              5:22.53    5:00.12        
              31.09   35.20   38.78   39.07   45.48   45.62   32.93   31.95
  3 Hammer, Julian M    13 North Baltimore-MD   5:21.14    5:07.85        
              31.92   35.67   41.90   40.40   44.44   45.77   34.68   33.07
  4 Arsenault, Liam E   14 North Baltimore-MD   5:26.17    5:23.81        
              35.32   42.67   40.27   38.11   47.98   47.39   36.33   35.74
  5 Tun, Ethan W        13 NCAP-PV              5:19.25    5:26.09        
              37.34   43.72   40.70   41.13   45.50   45.37   37.46   34.87
  6 Russell, Ben S      14 North Baltimore-MD   5:19.71    5:26.79        
              35.13   41.99   42.50   40.96   46.65   47.03   37.01   35.52
  7 Zhang, Eric L       13 North Baltimore-MD   5:27.71    5:31.29        
              35.10   43.06   43.39   41.74   45.14   46.26   40.14   36.46
  8 Sasaki, Sage        14 North Baltimore-MD   5:32.83    5:35.52        
              34.66   41.55   44.17   44.05   46.73   47.24   40.63   36.49
  9 Turbyfill, Andrew   14 RAYS-VA              5:29.36    5:36.45        
              37.03   44.29   42.41   41.32   49.72   48.97   36.96   35.75
 10 Barclay, Cameron R  14 NCAP-PV              5:22.86    5:40.76        
              34.35   42.96   43.92   43.99   48.59   49.62   38.60   38.73
 11 Rich, Noah J        14 North Baltimore-MD   5:46.90    5:44.36        
              35.86   40.74   45.00   46.46   48.13   49.18   40.64   38.35
 12 Snoussi, Zakari S   14 North Baltimore-MD   5:58.98    5:45.37        
              36.54   43.09   45.32   44.10   50.40   49.68   38.95   37.29
 13 Arsenault, Evan G   13 North Baltimore-MD   5:57.87    5:57.90        
              36.17   43.22   46.17   45.41   52.97   53.37   39.85   40.74
 14 Gaffar, Asher B     14 North Baltimore-MD   6:27.50    6:09.31        
              36.72   43.20   50.92   50.38   53.65   55.13   40.98   38.33
 
Event 51  Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  6:16.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belbot, Maggie F    12 North Baltimore-MD   5:21.63    5:18.64        
              31.66   37.18   41.60   41.66   45.73   46.72   37.71   36.38
  2 Clark, Lauren A     12 NCAP-PV              5:40.23    5:34.71        
              35.57   42.44   42.87   42.24   48.86   50.39   37.78   34.56
  3 Koff, Mabel A       12 North Baltimore-MD   5:52.79    5:36.60        
              34.95   40.12   42.66   42.59   49.72   49.74   39.89   36.93
  4 Harner, Alex R      12 North Baltimore-MD   5:44.03    5:36.74        
              36.54   44.25   44.82   42.85   47.55   48.46   36.58   35.69
  5 Ramoy, Bernadette   12 North Baltimore-MD   5:59.73    5:49.19        
              37.15   44.39   43.93   45.67   47.82   48.54   41.12   40.57
  6 McNerney, Taylor J  12 North Baltimore-MD   5:52.97    5:49.46        
              36.16   42.55   46.96   44.56   50.78   50.98   39.27   38.20
  7 Bilger, Skye L      12 North Baltimore-MD   5:38.68    5:49.57        
              37.50   46.56   44.49   44.31   50.97   50.13   39.28   36.33
  8 Benda, Meghan E     12 North Baltimore-MD   5:49.94    5:49.97        
              36.62   42.83   45.64   45.74   50.05   50.27   40.41   38.41
  9 Hurley, Caitlin M   12 North Baltimore-MD   6:13.07    5:59.26        
              39.97   45.16   47.99   46.07   50.10   51.04   40.26   38.67
 10 Betkey, Logan M     12 North Baltimore-MD   5:53.50    6:03.57        
              34.71   42.41   47.45   46.07   55.53   58.56   39.59   39.25
 11 Kim, Min Joo X      12 North Baltimore-MD   6:09.88    6:05.37        
              37.75   47.93   46.70   45.32   54.01   52.72   40.86   40.08
 12 Speed, Deanna L     12 York Y-MA            5:50.08    6:07.28        
              37.31   45.00   47.67   44.85   53.54   54.72   42.28   41.91
 13 Bruning, Riley C    12 North Baltimore-MD   6:07.61    6:15.47        
              40.88   54.36   49.04   47.63   49.68   51.05   41.41   41.42
 14 Kalmanowicz, Kate   11 York Y-MA            6:04.82    6:16.49        
              40.65   45.29   47.83   47.96   53.96   55.81   43.56   41.43
 15 Chao, Abigail       11 North Baltimore-MD   6:40.30    6:30.45        
              40.68   54.59   49.92   48.29   55.66   56.29   43.19   41.83
 
Event 52  Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  6:08.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schrepfer, Brody W  12 North Baltimore-MD   5:53.69    5:22.25        
              34.87   41.00   41.02   39.74   46.73   45.68   37.56   35.65
  2 Kamdin, Sam F       12 North Baltimore-MD   5:50.28    5:42.20        
              37.39   44.63   43.13   43.85   48.89   50.97   37.36   35.98
  3 Quan, Jacob M       12 York Y-MA            6:06.94    5:43.33        
              38.65   43.72   44.04   43.58   51.10   49.65   37.33   35.26
  4 Stoner, Sam R       12 York Y-MA            5:43.51    5:59.44        
              36.91   44.82   46.77   45.02   50.91   51.70   41.54   41.77
 
Event 53  Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bacon, Phoebe M     14 NCAP-PV              2:28.31    2:21.69         20  
              30.21   36.17   42.09   33.22                                
  2 Poole, Lauren M     16 North Baltimore-MD   2:30.76    2:22.37         17  
              31.31   37.22   41.06   32.78                                
  3 Ai, Samantha M      15 North Baltimore-MD   2:32.07    2:27.35         16  
              32.51   39.07   42.46   33.31                                
  4 Reilly, Sophie R    16 NCAP-PV              2:28.94    2:28.23         15  
              31.42   38.50   44.54   33.77                                
  5 Travis, Brooke S    16 North Baltimore-MD   2:36.48    2:28.56         14  
              33.02   38.18   44.93   32.43                                
  6 Drumm, Megan P      15 UN-MD                2:34.68    2:29.53         13  
              31.74   38.29   44.99   34.51                                
  7 Shelly, Marget S    17 York Y-MA            2:30.08    2:31.88         12  
              32.63                   34.10                                
  8 Paff, Callie E      16 York Y-MA            2:37.30    2:39.00         11  
              33.61   40.65   47.73   37.01                                
B - Final
  9 Waire, Lauren A     14 North Baltimore-MD   2:40.70    2:33.32          9  
              32.61   40.77   46.44   33.50                                
 10 Smith, Samantha P   14 NCAP-PV              2:37.39    2:34.16          7  
              32.42   38.69   48.65   34.40                                
 11 Harnish, Meaghan K  12 York Y-MA            2:37.64    2:34.75          6  
              35.53   39.57   44.02   35.63                                
 12 Johnson, Sarah T    15 NCAP-PV              2:41.75    2:37.14          5  
              33.15   42.02   46.49   35.48                                
 13 Porter, Alexa J     14 North Baltimore-MD   2:39.48    2:37.99          4  
              33.13   41.65   48.27   34.94                                
 14 Uhlin, Brina N      15 UN-MA                2:41.07    2:40.19          3  
              34.14   41.22   49.85   34.98                                
 15 Reedy, Kayla M      15 York Y-MA            2:40.53    2:40.35          2  
              33.44   40.23   49.08   37.60                                
 16 Josey, Alana M      15 York Y-MA            2:40.58    2:42.32          1  
              34.47   43.17   48.86   35.82                                
C - Final
 17 Peacock, Greta S    14 North Baltimore-MD   2:45.23    2:33.96        
              33.99   38.37   47.51   34.09                                
 18 Lombardo, Annabell  16 UN-MD                2:42.89    2:35.62        
              34.12   42.76   43.50   35.24                                
 19 Potis, Grace A      17 North Baltimore-MD   2:46.22    2:36.65        
              33.67   42.81   45.46   34.71                                
 20 Behrens, Nicole N   15 North Baltimore-MD   2:44.31    2:38.11        
              35.17   39.57   47.95   35.42                                
 21 Selnick, Abigail A  15 North Baltimore-MD   2:44.19    2:38.81        
              34.22   41.88   46.42   36.29                                
 22 Chao, Naomi         14 North Baltimore-MD   2:43.45    2:42.06        
              34.36   40.50   48.73   38.47                                
 23 Blackwell, Rachel   15 NCAP-PV              2:43.79    2:42.55        
              34.12   44.93   45.79   37.71                                
 24 McMurray, Jessie L  15 York Y-MA            2:44.79    2:44.23        
              35.50   44.03   45.74   38.96                                
D - Final
 25 Annis, Maddie L     16 North Baltimore-MD   2:47.72    2:41.77        
              36.06   45.20   43.96   36.55                                
 26 O'Connell, Johnna   16 CBAC-MD              2:51.36    2:44.46        
              34.58   44.51   46.90   38.47                                
 27 Kuhaneck, Emma M    15 CBAC-MD              2:49.82    2:47.87        
              35.75   46.09   50.75   35.28                                
 28 Mara, Rokowati S    14 NCAP-PV              2:48.72    2:48.22        
              35.16   46.07   48.98   38.01                                
 29 Wheater, Tamara D   16 RAYS-VA              2:54.96    2:49.38        
              36.39   46.36   51.04   35.59                                
 30 Showers, Liz J      16 RAYS-VA              2:49.92    2:49.61        
              37.26   46.19   50.88   35.28                                
 31 Harris, Olivia S    15 North Baltimore-MD   2:49.52    2:50.99        
              38.00   45.28   49.00   38.71                                
 32 Hunt, Katelyn E     16 York Y-MA            2:59.33    3:00.78        
              42.27   46.67   50.23   41.61                                
Preliminaries
  7 Chlopak, Kate S     16 NCAP-PV              2:35.90                   
              33.15   40.47   47.05   35.23                                
  8 Grant, Sammie I     16 NCAP-PV              2:35.91                   
              32.25   41.87   46.69   35.10                                
 13 Carella, Emily R    18 ASC-MD               2:38.01                   
              31.83   41.40   49.51   35.27                                
 27 Penafiel, Gabby M   17 ASC-MD               2:45.28                   
              33.72   44.44   50.04   37.08                                
 28 Keating, Abby J     18 York Y-MA            2:46.18                   
              35.89   43.15   49.55   37.59                                
 32 Schillinger, Darah  16 North Baltimore-MD   2:48.78                   
                            1:26.58                                        
 33 Daugherty, Emma E   17 North Baltimore-MD   2:48.87                   
              34.98   45.55   49.88   38.46                                
 37 Zuo, Mei Mei G      15 NCAP-PV              2:50.83                   
              34.28   45.04   52.14   39.37                                
 39 Beck, Sarah P       16 York Y-MA            2:53.45                   
              39.12   44.99   50.56   38.78                                
 41 Burkhardt, Grace A  16 ASC-MD               2:54.99                   
              39.02   41.90   55.34   38.73                                
 43 Williams, Madison   17 RAYS-VA              3:10.41                   
                            1:41.04                                        
 -- Stahl, Nyah E       15 York Y-MA                DQ                    
              35.19   41.86   48.53   36.24                                
 
Event 53  Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bacon, Phoebe M           14 NCAP-PV              2:22.07    2:28.31 q      
              31.12   37.70   45.95   33.54                                
  2 Reilly, Sophie R          16 NCAP-PV              2:27.06    2:28.94 q      
              31.31   39.34   44.34   33.95                                
  3 Shelly, Marget S          17 York Y-MA            2:21.28    2:30.08 q      
              31.90   38.57   45.78   33.83                                
  4 Poole, Lauren M           16 North Baltimore-MD   2:23.00    2:30.76 q      
              33.04   39.98   42.78   34.96                                
  5 Ai, Samantha M            15 North Baltimore-MD   2:24.77    2:32.07 q      
              33.56   40.99   42.94   34.58                                
  6 Drumm, Megan P            15 UN-MD                2:37.06    2:34.68 q      
              32.33   39.48   47.09   35.78                                
  7 Chlopak, Kate S           16 NCAP-PV              2:44.54    2:35.90 q      
              33.15   40.47   47.05   35.23                                
  8 Grant, Sammie I           16 NCAP-PV              2:30.25    2:35.91 q      
              32.25   41.87   46.69   35.10                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Travis, Brooke S          16 North Baltimore-MD   2:27.23    2:36.48 q      
              34.29   41.05   47.17   33.97                                
 10 Paff, Callie E            16 York Y-MA            2:27.00    2:37.30 q      
              33.48   40.76   46.82   36.24                                
 11 Smith, Samantha P         14 NCAP-PV              2:34.78    2:37.39 q      
              32.45   39.64   50.69   34.61                                
 12 Harnish, Meaghan K        12 York Y-MA            2:37.18    2:37.64 q      
              36.97   39.63   45.45   35.59                                
 13 Carella, Emily R          18 ASC-MD               2:32.37    2:38.01 q      
              31.83   41.40   49.51   35.27                                
 14 Porter, Alexa J           14 North Baltimore-MD   2:37.14    2:39.48 q      
              33.27   41.96   49.10   35.15                                
 15 Reedy, Kayla M            15 York Y-MA            2:39.43    2:40.53 q      
              33.42   40.98   49.37   36.76                                
 16 Josey, Alana M            15 York Y-MA            2:41.23    2:40.58 q      
              35.53   41.84   47.49   35.72                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Waire, Lauren A           14 North Baltimore-MD   2:34.83    2:40.70 q      
              34.99   42.14   47.70   35.87                                
 18 Uhlin, Brina N            15 UN-MA                2:45.67    2:41.07 q      
              33.55   40.52   50.13   36.87                                
 19 Johnson, Sarah T          15 NCAP-PV              2:39.16    2:41.75 q      
              33.23   43.22   46.57   38.73                                
 20 Lombardo, Annabelle C     16 UN-MD                2:31.19    2:42.89 q      
              35.51   45.37   44.98   37.03                                
 21 Chao, Naomi               14 North Baltimore-MD   2:34.77    2:43.45 q      
              35.86   42.41   48.09   37.09                                
 22 Blackwell, Rachel L       15 NCAP-PV              2:38.16    2:43.79 q      
              34.56   44.61   47.28   37.34                                
 23 Selnick, Abigail A        15 North Baltimore-MD   2:36.50    2:44.19 q      
              35.09   43.35   48.21   37.54                                
 24 Behrens, Nicole N         15 North Baltimore-MD   2:38.24    2:44.31 q      
              37.49   40.94   49.42   36.46                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 McMurray, Jessie L        15 York Y-MA            2:37.44    2:44.79 q      
              35.17   44.97   45.48   39.17                                
 26 Peacock, Greta S          14 North Baltimore-MD   2:33.04    2:45.23 q      
              35.14   42.23   50.50   37.36                                
 27 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD               2:42.49    2:45.28 q      
              33.72   44.44   50.04   37.08                                
 28 Keating, Abby J           18 York Y-MA            2:32.23    2:46.18 q      
              35.89   43.15   49.55   37.59                                
 29 Potis, Grace A            17 North Baltimore-MD   2:37.28    2:46.22 q      
              36.51   45.53   47.39   36.79                                
 30 Annis, Maddie L           16 North Baltimore-MD   2:37.13    2:47.72 q      
              37.74   46.79   45.21   37.98                                
 31 Mara, Rokowati S          14 NCAP-PV              2:41.55    2:48.72 q      
              35.34   45.92   49.89   37.57                                
 32 Schillinger, Darah A      16 North Baltimore-MD   2:51.57    2:48.78 q      
                            1:26.58                                        
-------------------------------------------------------------------------
 33 Daugherty, Emma E         17 North Baltimore-MD   2:37.70    2:48.87        
              34.98   45.55   49.88   38.46                                
 34 Harris, Olivia S          15 North Baltimore-MD   2:46.93    2:49.52        
              37.90   44.54   49.02   38.06                                
-------------------------------------------------------------------------
 35 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD              2:42.12    2:49.82        
              35.62   46.01   52.19   36.00                                
 36 Showers, Liz J            16 RAYS-VA              2:44.29    2:49.92        
              35.99   44.88   52.17   36.88                                
 37 Zuo, Mei Mei G            15 NCAP-PV              2:44.87    2:50.83        
              34.28   45.04   52.14   39.37                                
 38 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              2:40.04    2:51.36        
              36.29   48.00   47.26   39.81                                
 39 Beck, Sarah P             16 York Y-MA            2:45.89    2:53.45        
              39.12   44.99   50.56   38.78                                
 40 Wheater, Tamara D         16 RAYS-VA              2:42.10    2:54.96        
              36.96   47.47   51.24   39.29                                
 41 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD               2:44.69    2:54.99        
              39.02   41.90   55.34   38.73                                
 42 Hunt, Katelyn E           16 York Y-MA            3:01.37    2:59.33        
                            1:30.97                                        
 43 Williams, Madison J       17 RAYS-VA              3:14.64    3:10.41        
                            1:41.04                                        
 -- Stahl, Nyah E             15 York Y-MA            2:38.00         DQ        
      False start - Misc
              35.19   41.86   48.53   36.24                                
 
Event 54  Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:31.39
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arzoni, Dylan J     17 North Baltimore-MD   2:15.92    2:12.26         20  
              27.93   33.90   39.40   31.03                                
  2 Sita, John R        17 NCAP-PV              2:17.39    2:17.58         17  
              31.47   36.47   38.96   30.68                                
  3 Brockway, Logan S   17 UN-MA                2:22.08    2:18.27         16  
              27.93   34.09   43.44   32.81                                
  4 Fischer, Fielding   18 NCAP-PV              2:23.09    2:18.67         15  
              28.65   34.40   43.37   32.25                                
  5 Redmond, Lawrence   17 NCAP-PV              2:18.81    2:18.97         14  
              28.69   33.50   43.78   33.00                                
  6 Tenpas, Will E      16 NCAP-PV              2:18.69    2:19.18         13  
              31.46   36.61   38.51   32.60                                
  7 Cox, Miles C        15 York Y-MA            2:21.18    2:22.07         12  
              28.58   34.82   44.22   34.45                                
  8 Gunn, Ted P         17 York Y-MA            2:20.91    2:22.67         11  
              30.51   35.19   43.54   33.43                                
B - Final
  9 Poulos, Nicholas S  15 North Baltimore-MD   2:24.33    2:20.13          9  
              30.82   37.87   41.12   30.32                                
 10 McFadden, Logan C   15 York Y-MA            2:23.70    2:20.58          7  
              30.32   38.39   41.31   30.56                                
 11 Spicer, Nick A      15 NCAP-PV              2:23.71    2:21.10          6  
              30.41   37.38   42.34   30.97                                
 12 Lawson, Kyle R      14 NCAP-PV              2:23.84    2:22.55          5  
              29.47   37.80   42.77   32.51                                
 13 Schweitzer, Frank   15 NCAP-PV              2:25.51    2:22.89          4  
              29.69   37.76   43.38   32.06                                
 14 Thomas, Riley M     14 York Y-MA            2:25.93    2:25.04          3  
              31.16   36.76   44.48   32.64                                
 15 O'Hara, John P      15 RAYS-VA              2:27.55    2:25.62          2  
              29.74   38.23   45.56   32.09                                
 16 Scott, Andrew T     18 CBAC-MD              2:27.54    2:30.00          1  
              32.11   40.19   44.12   33.58                                
C - Final
 17 Hurley, Tommy J     15 North Baltimore-MD   2:28.43    2:21.70        
              30.35   38.01   42.09   31.25                                
 18 Ferg, Andrew S      17 York Y-MA            2:29.95    2:27.10        
              30.86   38.70   44.57   32.97                                
 19 Lutter, Tyler A     17 UN-MA                2:29.03    2:27.19        
              29.99   40.14   43.61   33.45                                
 20 Marder, John M      16 NCAP-PV              2:28.85    2:27.37        
              30.91   37.97   45.93   32.56                                
 21 Gordon, Nick M      15 North Baltimore-MD   2:31.43    2:27.61        
              32.09   39.21   43.94   32.37                                
 22 Marder, James K     13 NCAP-PV              2:32.66    2:28.09        
              33.92   40.82   39.05   34.30                                
 23 Wheeler, Davis C    16 RAYS-VA              2:32.86    2:30.17        
              33.05   40.76   41.73   34.63                                
 24 Fatta, Alec S       16 UN-MA                2:29.23    2:32.39        
              31.24   38.78   48.33   34.04                                
D - Final
 25 Helf, Gideon C      13 NCAP-PV              2:34.14    2:30.83        
              32.29   40.89   44.63   33.02                                
 26 Ventura, Stephen P  16 York Y-MA            2:33.13    2:30.98        
              30.62   40.54   44.75   35.07                                
 27 Lutter, Sam A       15 UN-MA                2:35.45    2:35.12        
              32.55   43.91   45.03   33.63                                
 28 Hayungs, Parker C   16 RAYS-VA              2:39.86    2:36.03        
              31.84   39.52   49.16   35.51                                
 29 Hicks, Jared R      16 York Y-MA            2:35.75    2:36.31        
              33.03                   34.89                                
 30 Kuhaneck, Walter M  16 CBAC-MD              2:36.01    2:36.71        
              32.45   40.38   48.77   35.11                                
Preliminaries
  2 Sun, Alex J         16 York Y-MA            2:16.76                   
              29.04   34.48   41.61   31.63                                
 14 Spencer, Julian J   17 NCAP-PV              2:24.55                   
              30.88   37.96   42.98   32.73                                
 17 Falsone, Andrew V   17 ASC-MD               2:27.49                   
              31.26   40.14   43.66   32.43                                
 29 Lee, Brendan J      17 North Baltimore-MD   2:33.64                   
              31.85   41.06   47.48   33.25                                
 34 Marchelya, Quincy   15 North Baltimore-MD   2:36.51                   
              30.51   41.75   49.24   35.01                                
 
Event 54  Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:31.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Arzoni, Dylan J           17 North Baltimore-MD   2:12.37    2:15.92 q      
              29.01   35.19   40.11   31.61                                
  2 Sun, Alex J               16 York Y-MA            2:12.19    2:16.76 q      
              29.04   34.48   41.61   31.63                                
  3 Sita, John R              17 NCAP-PV              2:16.39    2:17.39 q      
              31.46   35.84   38.79   31.30                                
  4 Tenpas, Will E            16 NCAP-PV              2:20.86    2:18.69 q      
              31.25   36.57   38.57   32.30                                
  5 Redmond, Lawrence S       17 NCAP-PV              2:23.51    2:18.81 q      
              29.14   34.11   43.40   32.16                                
  6 Gunn, Ted P               17 York Y-MA            2:10.93    2:20.91 q      
              30.32   35.55   42.39   32.65                                
  7 Cox, Miles C              15 York Y-MA            2:19.60    2:21.18 q      
              28.82   35.01   43.84   33.51                                
  8 Brockway, Logan S         17 UN-MA                2:20.20    2:22.08 q      
              28.69   35.76   43.95   33.68                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fischer, Fielding S       18 NCAP-PV              2:19.95    2:23.09 q      
              29.91   36.43   44.08   32.67                                
 10 McFadden, Logan C         15 York Y-MA            2:19.19    2:23.70 q      
              30.91   37.59   44.24   30.96                                
 11 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              2:25.08    2:23.71 q      
              31.01   37.17   43.00   32.53                                
 12 Lawson, Kyle R            14 NCAP-PV              2:18.88    2:23.84 q      
              29.13   36.56   43.59   34.56                                
 13 Poulos, Nicholas S        15 North Baltimore-MD   2:22.97    2:24.33 q      
              31.24   39.70   42.16   31.23                                
 14 Spencer, Julian J         17 NCAP-PV              2:25.66    2:24.55 q      
              30.88   37.96   42.98   32.73                                
 15 Schweitzer, Frank J       15 NCAP-PV              2:24.92    2:25.51 q      
              29.95   38.52   44.43   32.61                                
 16 Thomas, Riley M           14 York Y-MA                 NT    2:25.93 q      
              31.01   39.14   42.34   33.44                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Falsone, Andrew V         17 ASC-MD               2:26.52    2:27.49 q      
              31.26   40.14   43.66   32.43                                
 18 Scott, Andrew T           18 CBAC-MD              2:20.11    2:27.54 q      
              32.00   38.89   42.98   33.67                                
 19 O'Hara, John P            15 RAYS-VA              2:18.82    2:27.55 q      
              29.58   37.71   44.98   35.28                                
 20 Hurley, Tommy J           15 North Baltimore-MD   2:26.67    2:28.43 q      
              31.07   40.21   44.53   32.62                                
 21 Marder, John M            16 NCAP-PV              2:30.11    2:28.85 q      
              30.72   36.91   47.37   33.85                                
 22 Lutter, Tyler A           17 UN-MA                2:23.60    2:29.03 q      
              30.29   39.98   44.91   33.85                                
 23 Fatta, Alec S             16 UN-MA                2:30.29    2:29.23 q      
              30.62   38.04   46.56   34.01                                
 24 Ferg, Andrew S            17 York Y-MA            2:26.13    2:29.95 q      
              31.18   39.37   45.80   33.60                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Gordon, Nick M            15 North Baltimore-MD   2:28.43    2:31.43 q      
              32.72   39.55   45.85   33.31                                
 26 Marder, James K           13 NCAP-PV              2:27.12    2:32.66 q      
              34.31   40.56   42.50   35.29                                
 27 Wheeler, Davis C          16 RAYS-VA              2:30.36    2:32.86 q      
              33.21   39.62   44.96   35.07                                
 28 Ventura, Stephen P        16 York Y-MA            2:27.84    2:33.13 q      
              30.97   41.46   45.74   34.96                                
 29 Lee, Brendan J            17 North Baltimore-MD   2:24.27    2:33.64 q      
              31.85   41.06   47.48   33.25                                
 30 Helf, Gideon C            13 NCAP-PV              2:28.08    2:34.14 q      
              32.48   40.98   46.60   34.08                                
 31 Lutter, Sam A             15 UN-MA                2:31.39    2:35.45 q      
              31.65   45.02   43.91   34.87                                
 32 Hicks, Jared R            16 York Y-MA            2:21.92    2:35.75 q      
              32.81   37.88   49.15   35.91                                
-------------------------------------------------------------------------
 33 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              2:30.62    2:36.01        
              31.73   40.55   48.71   35.02                                
 34 Marchelya, Quincy R       15 North Baltimore-MD   2:25.71    2:36.51        
              30.51   41.75   49.24   35.01                                
-------------------------------------------------------------------------
 35 Hayungs, Parker C         16 RAYS-VA              2:28.09    2:39.86        
              31.19   41.22   51.15   36.30                                
 
Event 55  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fischer, Maya       15 NCAP-PV              1:00.45      59.40         20  
              28.47   30.93                                                
  2 Ai, Samantha M      15 North Baltimore-MD   1:02.26      59.50         17  
              29.27   30.23                                                
  3 Drumm, Megan P      15 UN-MD                1:02.81    1:00.27         16  
              29.56   30.71                                                
  4 Chen, Erika B       14 NCAP-PV              1:00.91    1:00.56         15  
              29.54   31.02                                                
  5 Schere, Yvonne A    18 ASC-MD               1:00.82    1:01.07         14  
              29.24   31.83                                                
  6 Nalls, Madison P    16 UN-MA                1:03.80    1:01.72         13  
              29.86   31.86                                                
  7 Bacon, Phoebe M     14 NCAP-PV              1:02.32    1:02.41         12  
              29.80   32.61                                                
  8 Boucree, Jillian S  15 NCAP-PV              1:02.53    1:02.68         11  
              30.04   32.64                                                
B - Final
  9 Waire, Lauren A     14 North Baltimore-MD   1:04.72    1:01.95          9  
              30.24   31.71                                                
 10 Schere, Fiona D     13 ASC-MD               1:04.33    1:02.33          7  
              30.47   31.86                                                
 11 Travis, Brooke S    16 North Baltimore-MD   1:04.64    1:02.34          6  
              30.65   31.69                                                
 12 Lombardo, Annabell  16 UN-MD                1:05.71    1:03.31          5  
              30.46   32.85                                                
 13 Porter, Alexa J     14 North Baltimore-MD   1:06.04    1:05.45          4  
              31.95   33.50                                                
 14 French, Meghan P    16 York Y-MA            1:05.51    1:06.16          3  
              31.86   34.30                                                
 15 Blackwell, Rachel   15 NCAP-PV              1:06.05    1:06.29          2  
              31.59   34.70                                                
 16 Reedy, Kayla M      15 York Y-MA            1:04.77    1:06.72          1  
              32.04   34.68                                                
C - Final
 17 Potis, Grace A      17 North Baltimore-MD   1:07.09    1:03.58        
              31.01   32.57                                                
 18 Yankovich, Katrina  16 RAYS-VA              1:06.67    1:05.38        
              31.84   33.54                                                
 19 Boucree, Lauryn C   18 NCAP-PV              1:06.77    1:06.14        
              31.86   34.28                                                
 20 Harnish, Meaghan K  12 York Y-MA            1:07.22    1:06.50        
              32.36   34.14                                                
 21 Elder, Maelyn E     18 York Y-MA            1:06.17    1:06.52        
              32.19   34.33                                                
 22 Laux, Claire G      16 York Y-MA            1:07.05    1:06.91        
              32.33   34.58                                                
 23 Johnson, Sarah T    15 NCAP-PV              1:06.80    1:07.15        
              32.03   35.12                                                
 24 Josey, Alana M      15 York Y-MA            1:07.01    1:08.40        
              32.78   35.62                                                
D - Final
 25 Burkhardt, Grace A  16 ASC-MD               1:08.43    1:06.60        
              31.80   34.80                                                
 26 Selnick, Abigail A  15 North Baltimore-MD   1:08.93    1:07.84        
              32.95   34.89                                                
 27 Mara, Rokowati S    14 NCAP-PV              1:09.47    1:08.42        
              32.47   35.95                                                
 28 Scott, Laura E      15 CBAC-MD              1:08.24    1:08.57        
              32.37   36.20                                                
 29 Wheater, Tamara D   16 RAYS-VA              1:08.37    1:08.60        
              32.44   36.16                                                
 30 Kuhaneck, Emma M    15 CBAC-MD              1:09.36    1:09.03        
              33.60   35.43                                                
 31 Showers, Liz J      16 RAYS-VA              1:09.76    1:09.06        
              33.56   35.50                                                
 32 Trout, Riley E      14 York Y-MA            1:08.32    1:10.43        
              33.81   36.62                                                
Preliminaries
  4 Grant, Sammie I     16 NCAP-PV              1:01.06                   
              29.29   31.77                                                
  8 Higgins, Makenzie   15 NCAP-PV              1:02.55                   
              29.55   33.00                                                
 11 Chlopak, Kate S     16 NCAP-PV              1:04.29                   
              30.92   33.37                                                
 28 Penafiel, Gabby M   17 ASC-MD               1:08.14                   
              32.89   35.25                                                
 30 Beck, Ruth A        18 York Y-MA            1:08.27                   
              32.73   35.54                                                
 34 Keating, Abby J     18 York Y-MA            1:08.57                   
              32.87   35.70                                                
 35 Daugherty, Emma E   17 North Baltimore-MD   1:08.64                   
              32.48   36.16                                                
 37 Beck, Sarah P       16 York Y-MA            1:08.99                   
              33.18   35.81                                                
 38 Wang, Helen L       15 RAYS-VA              1:09.00                   
              33.13   35.87                                                
 39 Schillinger, Darah  16 North Baltimore-MD   1:09.28                   
              33.37   35.91                                                
 43 Panner, Mikey J     15 NCAP-PV              1:09.84                   
              33.38   36.46                                                
 44 Marston, Araby S    15 UN-MA                1:10.90                   
              33.07   37.83                                                
 45 Devine, Molly K     15 UN-MA                1:12.50                   
              34.11   38.39                                                
 46 Harris, Olivia S    15 North Baltimore-MD   1:15.09                   
              35.98   39.11                                                
 47 Williams, Madison   17 RAYS-VA              1:16.73                   
              35.78   40.95                                                
 
Event 55  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Fischer, Maya             15 NCAP-PV                59.25    1:00.45 q      
              28.85   31.60                                                
  2 Schere, Yvonne A          18 ASC-MD               1:00.39    1:00.82 q      
              29.44   31.38                                                
  3 Chen, Erika B             14 NCAP-PV              1:00.16    1:00.91 q      
              29.71   31.20                                                
  4 Grant, Sammie I           16 NCAP-PV                59.66    1:01.06 q      
              29.29   31.77                                                
  5 Ai, Samantha M            15 North Baltimore-MD   1:00.23    1:02.26 q      
              30.40   31.86                                                
  6 Bacon, Phoebe M           14 NCAP-PV              1:04.12    1:02.32 q      
              30.10   32.22                                                
  7 Boucree, Jillian S        15 NCAP-PV              1:04.05    1:02.53 q      
              29.87   32.66                                                
  8 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              1:01.60    1:02.55 q      
              29.55   33.00                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Drumm, Megan P            15 UN-MD                1:00.30    1:02.81 q      
              30.17   32.64                                                
 10 Nalls, Madison P          16 UN-MA                  59.52    1:03.80 q      
              31.53   32.27                                                
 11 Chlopak, Kate S           16 NCAP-PV              1:07.87    1:04.29 q      
              30.92   33.37                                                
 12 Schere, Fiona D           13 ASC-MD               1:00.86    1:04.33 q      
              31.28   33.05                                                
 13 Travis, Brooke S          16 North Baltimore-MD   1:01.32    1:04.64 q      
              31.43   33.21                                                
 14 Waire, Lauren A           14 North Baltimore-MD   1:01.77    1:04.72 q      
              31.07   33.65                                                
 15 Reedy, Kayla M            15 York Y-MA            1:03.24    1:04.77 q      
              30.62   34.15                                                
 16 French, Meghan P          16 York Y-MA            1:03.71    1:05.51 q      
              32.09   33.42                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lombardo, Annabelle C     16 UN-MD                1:02.07    1:05.71 q      
              31.45   34.26                                                
 18 Porter, Alexa J           14 North Baltimore-MD   1:05.05    1:06.04 q      
              31.79   34.25                                                
 19 Blackwell, Rachel L       15 NCAP-PV              1:05.50    1:06.05 q      
              31.91   34.14                                                
 20 Elder, Maelyn E           18 York Y-MA            1:04.45    1:06.17 q      
              31.65   34.52                                                
 21 Yankovich, Katrina A      16 RAYS-VA              1:03.91    1:06.67 q      
              31.49   35.18                                                
 22 Boucree, Lauryn C         18 NCAP-PV              1:05.25    1:06.77 q      
              31.84   34.93                                                
 23 Johnson, Sarah T          15 NCAP-PV              1:06.61    1:06.80 q      
              32.05   34.75                                                
 24 Josey, Alana M            15 York Y-MA            1:06.10    1:07.01 q      
              32.74   34.27                                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Laux, Claire G            16 York Y-MA            1:06.66    1:07.05 q      
              32.41   34.64                                                
 26 Potis, Grace A            17 North Baltimore-MD   1:03.56    1:07.09 q      
              32.21   34.88                                                
 27 Harnish, Meaghan K        12 York Y-MA            1:06.93    1:07.22 q      
              32.22   35.00                                                
 28 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD               1:05.63    1:08.14 q      
              32.89   35.25                                                
 29 Scott, Laura E            15 CBAC-MD              1:07.36    1:08.24 q      
              32.53   35.71                                                
 30 Beck, Ruth A              18 York Y-MA            1:06.57    1:08.27 q      
              32.73   35.54                                                
 31 Trout, Riley E            14 York Y-MA            1:07.89    1:08.32 q      
              32.56   35.76                                                
 32 Wheater, Tamara D         16 RAYS-VA              1:01.82    1:08.37 q      
              32.32   36.05                                                
-------------------------------------------------------------------------
 33 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD               1:04.85    1:08.43        
              32.13   36.30                                                
 34 Keating, Abby J           18 York Y-MA            1:02.59    1:08.57        
              32.87   35.70                                                
-------------------------------------------------------------------------
 35 Daugherty, Emma E         17 North Baltimore-MD   1:05.84    1:08.64        
              32.48   36.16                                                
 36 Selnick, Abigail A        15 North Baltimore-MD   1:06.35    1:08.93        
              33.38   35.55                                                
 37 Beck, Sarah P             16 York Y-MA            1:06.72    1:08.99        
              33.18   35.81                                                
 38 Wang, Helen L             15 RAYS-VA              1:07.32    1:09.00        
              33.13   35.87                                                
 39 Schillinger, Darah A      16 North Baltimore-MD   1:10.23    1:09.28        
              33.37   35.91                                                
 40 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD              1:04.78    1:09.36        
              32.92   36.44                                                
 41 Mara, Rokowati S          14 NCAP-PV              1:06.73    1:09.47        
              33.08   36.39                                                
 42 Showers, Liz J            16 RAYS-VA              1:04.38    1:09.76        
              33.26   36.50                                                
 43 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV              1:06.95    1:09.84        
              33.38   36.46                                                
 44 Marston, Araby S          15 UN-MA                1:06.69    1:10.90        
              33.07   37.83                                                
 45 Devine, Molly K           15 UN-MA                1:07.99    1:12.50        
              34.11   38.39                                                
 46 Harris, Olivia S          15 North Baltimore-MD   1:08.99    1:15.09        
              35.98   39.11                                                
 47 Williams, Madison J       17 RAYS-VA              1:45.97    1:16.73        
              35.78   40.95                                                
 
Event 56  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:01.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arzoni, Dylan J     17 North Baltimore-MD     54.85      54.40         20  
              26.68   27.72                                                
  2 Spencer, Julian J   17 NCAP-PV                56.73      56.41         17  
              26.14   30.27                                                
  3 Coe, Dalton R       18 North Baltimore-MD     58.43      56.88         16  
              27.39   29.49                                                
  4 Quan, Robert        14 York Y-MA              56.93      56.97         15  
              27.34   29.63                                                
  5 Vienneau, Conor R   15 CBAC-MD                57.24      57.21         13.5
              27.91   29.30                                                
  5 Brockway, Logan S   17 UN-MA                  57.04      57.21         13.5
              27.04   30.17                                                
  7 Roberts, Joshua J   15 NCAP-PV                58.39      57.41         12  
              27.76   29.65                                                
  8 Lawson, Kyle R      14 NCAP-PV                57.21      57.69         11  
              27.73   29.96                                                
B - Final
  9 Gordon, Nick M      15 North Baltimore-MD     59.23      57.75          9  
              28.25   29.50                                                
 10 Spicer, Nick A      15 NCAP-PV                58.65      58.00          7  
              27.88   30.12                                                
 11 Hurley, Tommy J     15 North Baltimore-MD     59.40      58.13          6  
              28.61   29.52                                                
 12 Lee, Brendan J      17 North Baltimore-MD   1:00.01      58.15          5  
              28.00   30.15                                                
 13 Speed, Cameron J    15 York Y-MA              59.75      58.97          4  
              28.69   30.28                                                
 14 Scott, Andrew T     18 CBAC-MD                59.09      59.68          3  
              28.72   30.96                                                
 15 Kuhaneck, Walter M  16 CBAC-MD              1:00.18    1:01.01          2  
              29.23   31.78                                                
 16 Wheeler, Davis C    16 RAYS-VA              1:02.44    1:01.72          1  
              29.31   32.41                                                
C - Final
 17 Hayungs, Parker C   16 RAYS-VA              1:02.51    1:00.99        
              29.91   31.08                                                
 18 Fissel, Orval M     16 York Y-MA            1:02.83    1:01.80        
              29.66   32.14                                                
 19 Miller, Ryan T      17 North Baltimore-MD   1:05.32    1:03.41        
              30.49   32.92                                                
 20 Hicks, Jared R      16 York Y-MA            1:02.93    1:03.43        
              30.05   33.38                                                
 21 Fuhrman, Garrett A  17 UN-MA                1:02.89    1:03.93        
              30.99   32.94                                                
Preliminaries
  3 Higgins, Nathaniel  17 NCAP-PV                56.93                   
              27.22   29.71                                                
  8 Falsone, Andrew V   17 ASC-MD                 57.30                   
              27.27   30.03                                                
 18 Marchelya, Quincy   15 North Baltimore-MD   1:01.44                   
              29.30   32.14                                                
 
Event 56  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:01.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Arzoni, Dylan J           17 North Baltimore-MD     52.87      54.85 q      
              26.88   27.97                                                
  2 Spencer, Julian J         17 NCAP-PV                57.76      56.73 q      
              26.78   29.95                                                
  3 Quan, Robert              14 York Y-MA              59.62      56.93 q      
              27.57   29.36                                                
  3 Higgins, Nathaniel S      17 NCAP-PV                56.95      56.93 q      
              27.22   29.71                                                
  5 Brockway, Logan S         17 UN-MA                  55.20      57.04 q      
              27.23   29.81                                                
  6 Lawson, Kyle R            14 NCAP-PV                56.33      57.21 q      
              27.68   29.53                                                
  7 Vienneau, Conor R         15 CBAC-MD                56.09      57.24 q      
              27.67   29.57                                                
  8 Falsone, Andrew V         17 ASC-MD                 56.47      57.30 q      
              27.27   30.03                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Roberts, Joshua J         15 NCAP-PV              1:00.06      58.39 q      
              28.12   30.27                                                
 10 Coe, Dalton R             18 North Baltimore-MD     57.72      58.43 q      
              27.92   30.51                                                
 11 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV                57.67      58.65 q      
              27.93   30.72                                                
 12 Scott, Andrew T           18 CBAC-MD                58.22      59.09 q      
              28.70   30.39                                                
 13 Gordon, Nick M            15 North Baltimore-MD     56.72      59.23 q      
              28.68   30.55                                                
 14 Hurley, Tommy J           15 North Baltimore-MD   1:00.17      59.40 q      
              28.86   30.54                                                
 15 Speed, Cameron J          15 York Y-MA              58.39      59.75 q      
              28.72   31.03                                                
 16 Lee, Brendan J            17 North Baltimore-MD     57.12    1:00.01 q      
              28.97   31.04                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD                58.52    1:00.18 q      
              28.42   31.76                                                
 18 Marchelya, Quincy R       15 North Baltimore-MD     58.49    1:01.44 q      
              29.30   32.14                                                
 19 Wheeler, Davis C          16 RAYS-VA              1:00.66    1:02.44 q      
              29.42   33.02                                                
 20 Hayungs, Parker C         16 RAYS-VA              1:00.87    1:02.51 q      
              30.48   32.03                                                
 21 Fissel, Orval M           16 York Y-MA            1:01.92    1:02.83 q      
              30.50   32.33                                                
 22 Fuhrman, Garrett A        17 UN-MA                1:00.88    1:02.89 q      
              30.55   32.34                                                
 23 Hicks, Jared R            16 York Y-MA            1:00.06    1:02.93 q      
              29.84   33.09                                                
 24 Miller, Ryan T            17 North Baltimore-MD   1:03.09    1:05.32 q      
              31.03   34.29                                                
 
Event 57  Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:41.39
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reilly, Sophie R    16 NCAP-PV              2:24.75    2:23.11         20  
              31.96   35.57   37.59   37.99                                
  2 Poole, Lauren M     16 North Baltimore-MD   2:33.78    2:28.95         17  
              32.83   37.71   38.84   39.57                                
  3 Carella, Emily R    18 ASC-MD               2:34.60    2:29.27         16  
              32.86   38.89   38.96   38.56                                
  4 Shelly, Marget S    17 York Y-MA            2:31.79    2:30.55         15  
              32.60   36.51   39.85   41.59                                
  5 Smith, Samantha P   14 NCAP-PV              2:35.70    2:33.48         14  
              33.26   38.62   40.44   41.16                                
  6 Stahl, Nyah E       15 York Y-MA            2:47.66    2:43.11         13  
              35.24   40.70   44.78   42.39                                
  7 French, Meghan P    16 York Y-MA            2:45.18    2:45.25         12  
              35.71   41.04   44.35   44.15                                
  8 Paff, Callie E      16 York Y-MA            2:47.49    2:49.56         11  
              34.93   41.60   46.27   46.76                                
B - Final
  9 Uhlin, Brina N      15 UN-MA                2:47.79    2:50.14          9  
              34.87   42.19   46.70   46.38                                
 10 Kuhaneck, Emma M    15 CBAC-MD              2:59.26    2:53.04          7  
              37.59   44.92   45.64   44.89                                
 11 Wheater, Tamara D   16 RAYS-VA              2:59.24    2:57.79          6  
              37.75   45.48   48.13   46.43                                
Preliminaries
  6 Penafiel, Gabby M   17 ASC-MD               2:38.11                   
              34.97   40.11   41.64   41.39                                
  8 Zuo, Mei Mei G      15 NCAP-PV              2:45.84                   
              35.31   42.23   44.74   43.56                                
 12 McMurray, Jessie L  15 York Y-MA            2:52.66                   
              37.20   41.17   46.26   48.03                                
 
Event 57  Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:41.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Reilly, Sophie R          16 NCAP-PV              2:21.20    2:24.75 q      
              31.82   37.02   37.68   38.23                                
  2 Shelly, Marget S          17 York Y-MA            2:22.42    2:31.79 q      
              32.58   36.84   40.41   41.96                                
  3 Poole, Lauren M           16 North Baltimore-MD   2:37.92    2:33.78 q      
              33.42   38.93   40.74   40.69                                
  4 Carella, Emily R          18 ASC-MD               2:31.51    2:34.60 q      
              33.13   38.80   41.48   41.19                                
  5 Smith, Samantha P         14 NCAP-PV              2:33.70    2:35.70 q      
              33.36   39.16   41.23   41.95                                
  6 Penafiel, Gabby M         17 ASC-MD               2:38.86    2:38.11 q      
              34.97   40.11   41.64   41.39                                
  7 French, Meghan P          16 York Y-MA            2:40.64    2:45.18 q      
              35.26   41.32   43.93   44.67                                
  8 Zuo, Mei Mei G            15 NCAP-PV              2:31.66    2:45.84 q      
              35.31   42.23   44.74   43.56                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Paff, Callie E            16 York Y-MA            2:32.29    2:47.49 q      
              34.58   41.10   45.46   46.35                                
 10 Stahl, Nyah E             15 York Y-MA            2:38.41    2:47.66 q      
              36.37   40.97   45.06   45.26                                
 11 Uhlin, Brina N            15 UN-MA                2:39.44    2:47.79 q      
              35.98   43.14   44.43   44.24                                
 12 McMurray, Jessie L        15 York Y-MA            2:41.32    2:52.66 q      
              37.20   41.17   46.26   48.03                                
 13 Wheater, Tamara D         16 RAYS-VA              2:56.03    2:59.24 q      
              37.82   45.51   47.93   47.98                                
 14 Kuhaneck, Emma M          15 CBAC-MD              2:34.22    2:59.26 q      
              39.38   47.03   46.74   46.11                                
 
Event 58  Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:27.99
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Smith, Andrew Q     16 NCAP-PV              2:16.11    2:14.09         20  
              29.83   33.61   35.02   35.63                                
  2 Schweitzer, Frank   15 NCAP-PV              2:19.66    2:17.86         17  
              30.97   34.37   36.06   36.46                                
  3 Lawson, Kyle R      14 NCAP-PV              2:28.44    2:23.34         16  
              31.32   35.94   37.00   39.08                                
  4 Speed, Cameron J    15 York Y-MA            2:25.51    2:24.47         15  
              31.03   36.58   37.92   38.94                                
  5 Thomas, Riley M     14 York Y-MA            2:35.62    2:27.29         14  
              32.72   38.46   39.46   36.65                                
  6 Fatta, Alec S       16 UN-MA                2:30.78    2:28.26         13  
              32.11   36.36   39.07   40.72                                
  7 Hayungs, Parker C   16 RAYS-VA              2:32.77    2:30.28         12  
              32.64   36.65   39.34   41.65                                
  8 Ferg, Andrew S      17 York Y-MA            2:36.30    2:35.37         11  
              31.83   38.89   41.62   43.03                                
B - Final
  9 Ventura, Stephen P  16 York Y-MA            2:40.58    2:34.39          9  
              31.81   38.48   41.89   42.21                                
 10 Helf, Gideon C      13 NCAP-PV              2:41.69    2:34.94          7  
              34.38   40.06   40.33   40.17                                
 11 Fuhrman, Garrett A  17 UN-MA                2:53.35    2:55.30          6  
              35.71   42.68   46.39   50.52                                
Preliminaries
  3 Sun, Alex J         16 York Y-MA            2:22.73                   
              30.13   35.44   37.96   39.20                                
 
Event 58  Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:27.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Smith, Andrew Q           16 NCAP-PV              2:17.50    2:16.11 q      
              30.38   34.51   35.60   35.62                                
  2 Schweitzer, Frank J       15 NCAP-PV              2:18.49    2:19.66 q      
              31.30   35.80   36.11   36.45                                
  3 Sun, Alex J               16 York Y-MA            2:18.61    2:22.73 q      
              30.13   35.44   37.96   39.20                                
  4 Speed, Cameron J          15 York Y-MA            2:18.63    2:25.51 q      
              31.30   36.41   38.62   39.18                                
  5 Lawson, Kyle R            14 NCAP-PV              2:16.65    2:28.44 q      
              31.43   37.25   39.13   40.63                                
  6 Fatta, Alec S             16 UN-MA                2:21.89    2:30.78 q      
              32.20   36.66   39.54   42.38                                
  7 Hayungs, Parker C         16 RAYS-VA              2:22.85    2:32.77 q      
              33.80   37.92   40.62   40.43                                
  8 Thomas, Riley M           14 York Y-MA                 NT    2:35.62 q      
              34.28   40.04   41.06   40.24                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ferg, Andrew S            17 York Y-MA            2:25.59    2:36.30 q      
              32.33   38.73   41.51   43.73                                
 10 Ventura, Stephen P        16 York Y-MA            2:23.50    2:40.58 q      
              33.80   39.83   44.05   42.90                                
 11 Helf, Gideon C            13 NCAP-PV              2:23.12    2:41.69 q      
              34.60   40.89   43.25   42.95                                
 12 Fuhrman, Garrett A        17 UN-MA                2:51.75    2:53.35 q      
              35.67   43.33   45.73   48.62                                
 
Event 59  Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.69
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bacon, Phoebe M     14 NCAP-PV              1:05.20    1:04.96         20  
              31.56   33.40                                                
  2 Drumm, Megan P      15 UN-MD                1:10.37    1:09.07         17  
              33.61   35.46                                                
  3 Fischer, Maya       15 NCAP-PV              1:11.35    1:11.03         16  
              34.29   36.74                                                
  4 Waire, Lauren A     14 North Baltimore-MD   1:14.60    1:12.09         15  
              35.86   36.23                                                
  5 Smith, Samantha P   14 NCAP-PV              1:12.02    1:12.72         14  
              35.17   37.55                                                
  6 Burkhardt, Grace A  16 ASC-MD               1:14.47    1:13.41         13  
              35.67   37.74                                                
  7 Chen, Erika B       14 NCAP-PV              1:13.09    1:13.48         12  
              35.66   37.82                                                
  8 Schere, Yvonne A    18 ASC-MD               1:13.71    1:13.72         11  
              36.75   36.97                                                
B - Final
  9 Elder, Maelyn E     18 York Y-MA            1:14.92    1:14.38          9  
              36.71   37.67                                                
 10 Stahl, Nyah E       15 York Y-MA            1:14.79    1:14.85          7  
              37.17   37.68                                                
 11 French, Meghan P    16 York Y-MA            1:15.09    1:15.50          6  
              37.03   38.47                                                
 12 Behrens, Nicole N   15 North Baltimore-MD   1:18.37    1:15.81          5  
              37.28   38.53                                                
 13 Uhlin, Brina N      15 UN-MA                1:14.74    1:16.15          4  
              37.62   38.53                                                
 14 Laux, Claire G      16 York Y-MA            1:16.56    1:16.52          3  
              37.85   38.67                                                
 15 Devine, Molly K     15 UN-MA                1:18.61    1:17.56          2  
              37.96   39.60                                                
 16 Boucree, Jillian S  15 NCAP-PV              1:18.08    1:19.36          1  
              38.15   41.21                                                
C - Final
 17 Peacock, Greta S    14 North Baltimore-MD   1:19.39    1:13.15        
              35.02   38.13                                                
 18 Yankovich, Katrina  16 RAYS-VA              1:20.30    1:20.17        
              39.02   41.15                                                
 19 Marston, Araby S    15 UN-MA                1:28.69    1:25.85        
              40.57   45.28                                                
Preliminaries
  2 Higgins, Makenzie   15 NCAP-PV              1:09.55                   
              33.43   36.12                                                
  7 Chlopak, Kate S     16 NCAP-PV              1:13.65                   
              35.90   37.75                                                
 15 Carella, Emily R    18 ASC-MD               1:16.06                   
              37.45   38.61                                                
 21 Beck, Ruth A        18 York Y-MA            1:19.84                   
              38.82   41.02                                                
 22 Schillinger, Darah  16 North Baltimore-MD   1:20.28                   
              39.09   41.19                                                
C - Final
 24 Panner, Mikey J     15 NCAP-PV              1:21.04                   
              39.42   41.62                                                
 
Event 59  Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bacon, Phoebe M           14 NCAP-PV              1:01.61    1:05.20 q      
              31.55   33.65                                                
  2 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              1:06.53    1:09.55 q      
              33.43   36.12                                                
  3 Drumm, Megan P            15 UN-MD                1:06.19    1:10.37 q      
              33.85   36.52                                                
  4 Fischer, Maya             15 NCAP-PV              1:10.44    1:11.35 q      
              34.61   36.74                                                
  5 Smith, Samantha P         14 NCAP-PV              1:11.19    1:12.02 q      
              34.76   37.26                                                
  6 Chen, Erika B             14 NCAP-PV              1:08.10    1:13.09 q      
              35.57   37.52                                                
  7 Chlopak, Kate S           16 NCAP-PV              1:10.05    1:13.65 q      
              35.90   37.75                                                
  8 Schere, Yvonne A          18 ASC-MD               1:10.96    1:13.71 q      
              37.33   36.38                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Burkhardt, Grace A        16 ASC-MD               1:09.42    1:14.47 q      
              36.56   37.91                                                
 10 Waire, Lauren A           14 North Baltimore-MD   1:12.97    1:14.60 q      
              37.06   37.54                                                
 11 Uhlin, Brina N            15 UN-MA                1:08.27    1:14.74 q      
              37.24   37.50                                                
 12 Stahl, Nyah E             15 York Y-MA            1:11.82    1:14.79 q      
              37.02   37.77                                                
 13 Elder, Maelyn E           18 York Y-MA            1:10.23    1:14.92 q      
              37.12   37.80                                                
 14 French, Meghan P          16 York Y-MA            1:12.61    1:15.09 q      
              36.83   38.26                                                
 15 Carella, Emily R          18 ASC-MD               1:09.86    1:16.06 q      
              37.45   38.61                                                
 16 Laux, Claire G            16 York Y-MA            1:12.55    1:16.56 q      
              37.77   38.79                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Boucree, Jillian S        15 NCAP-PV              1:14.96    1:18.08 q      
              37.45   40.63                                                
 18 Behrens, Nicole N         15 North Baltimore-MD   1:13.84    1:18.37 q      
              38.68   39.69                                                
 19 Devine, Molly K           15 UN-MA                1:15.69    1:18.61 q      
              38.41   40.20                                                
 20 Peacock, Greta S          14 North Baltimore-MD   1:09.63    1:19.39 q      
              37.80   41.59                                                
 21 Beck, Ruth A              18 York Y-MA            1:15.69    1:19.84 q      
              38.82   41.02                                                
 22 Schillinger, Darah A      16 North Baltimore-MD   1:17.54    1:20.28 q      
              39.09   41.19                                                
 23 Yankovich, Katrina A      16 RAYS-VA              1:13.69    1:20.30 q      
              39.33   40.97                                                
 24 Panner, Mikey J           15 NCAP-PV              1:10.73    1:21.04 q      
              39.42   41.62                                                
-------------------------------------------------------------------------
 25 Marston, Araby S          15 UN-MA                     NT    1:28.69 q      
              42.64   46.05                                                
 
Event 60  Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.89
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Arzoni, Dylan J     17 North Baltimore-MD   1:04.23    1:02.22         20  
              31.14   31.08                                                
  2 Redmond, Lawrence   17 NCAP-PV              1:02.30    1:02.26         17  
              30.28   31.98                                                
  3 Gunn, Ted P         17 York Y-MA            1:05.41    1:05.32         16  
              31.96   33.36                                                
  4 Fischer, Fielding   18 NCAP-PV              1:06.46    1:05.48         15  
              32.16   33.32                                                
  5 Quan, Robert        14 York Y-MA            1:06.71    1:05.98         14  
              32.44   33.54                                                
  6 Vienneau, Conor R   15 CBAC-MD              1:06.62    1:06.09         13  
              32.30   33.79                                                
  7 Cox, Miles C        15 York Y-MA            1:06.34    1:06.23         12  
              32.45   33.78                                                
  8 Spencer, Julian J   17 NCAP-PV              1:07.06    1:06.96         11  
              32.81   34.15                                                
B - Final
  9 O'Hara, John P      15 RAYS-VA              1:08.27    1:06.96          9  
              32.60   34.36                                                
 10 Roberts, Joshua J   15 NCAP-PV              1:10.05    1:08.15          7  
              33.79   34.36                                                
 11 Rombro, Lance S     16 North Baltimore-MD   1:10.85    1:08.80          6  
              33.87   34.93                                                
 12 Poulos, Nicholas S  15 North Baltimore-MD   1:09.60    1:09.97          5  
              34.79   35.18                                                
 13 Marder, John M      16 NCAP-PV              1:09.21    1:10.25          4  
              34.31   35.94                                                
 14 Lutter, Tyler A     17 UN-MA                1:10.74    1:11.32          3  
              34.40   36.92                                                
 15 Hicks, Jared R      16 York Y-MA            1:10.73    1:11.50          2  
              34.43   37.07                                                
 16 Kuhaneck, Walter M  16 CBAC-MD              1:13.40    1:11.81          1  
              35.27   36.54                                                
C - Final
 17 Fissel, Orval M     16 York Y-MA            1:16.78    1:14.77        
              36.28   38.49                                                
 18 Lutter, Sam A       15 UN-MA                1:15.82    1:17.38        
              36.74   40.64                                                
 19 Fuhrman, Garrett A  17 UN-MA                1:24.40    1:23.89        
              41.03   42.86                                                
Preliminaries
  3 Higgins, Nathaniel  17 NCAP-PV              1:04.88                   
              31.66   33.22                                                
 14 Coe, Dalton R       18 North Baltimore-MD   1:10.67                   
              34.40   36.27                                                
 
Event 60  Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Redmond, Lawrence S       17 NCAP-PV              1:04.35    1:02.30 q      
              30.31   31.99                                                
  2 Arzoni, Dylan J           17 North Baltimore-MD   1:02.69    1:04.23 q      
              31.79   32.44                                                
  3 Higgins, Nathaniel S      17 NCAP-PV              1:03.02    1:04.88 q      
              31.66   33.22                                                
  4 Gunn, Ted P               17 York Y-MA            1:02.32    1:05.41 q      
              31.83   33.58                                                
  5 Cox, Miles C              15 York Y-MA            1:05.92    1:06.34 q      
              32.74   33.60                                                
  6 Fischer, Fielding S       18 NCAP-PV              1:02.76    1:06.46 q      
              32.77   33.69                                                
  7 Vienneau, Conor R         15 CBAC-MD              1:04.62    1:06.62 q      
              32.32   34.30                                                
  8 Quan, Robert              14 York Y-MA            1:03.53    1:06.71 q      
              33.10   33.61                                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Spencer, Julian J         17 NCAP-PV              1:06.28    1:07.06 q      
              32.85   34.21                                                
 10 O'Hara, John P            15 RAYS-VA              1:05.02    1:08.27 q      
              33.01   35.26                                                
 11 Marder, John M            16 NCAP-PV              1:06.11    1:09.21 q      
              33.46   35.75                                                
 12 Poulos, Nicholas S        15 North Baltimore-MD   1:07.78    1:09.60 q      
              34.71   34.89                                                
 13 Roberts, Joshua J         15 NCAP-PV              1:07.93    1:10.05 q      
              33.81   36.24                                                
 14 Coe, Dalton R             18 North Baltimore-MD   1:05.98    1:10.67 q      
              34.40   36.27                                                
 15 Hicks, Jared R            16 York Y-MA            1:08.25    1:10.73 q      
              34.10   36.63                                                
 16 Lutter, Tyler A           17 UN-MA                1:08.31    1:10.74 q      
              34.06   36.68                                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rombro, Lance S           16 North Baltimore-MD   1:10.10    1:10.85 q      
              34.42   36.43                                                
 18 Kuhaneck, Walter M        16 CBAC-MD              1:06.87    1:13.40 q      
              35.77   37.63                                                
 19 Lutter, Sam A             15 UN-MA                1:08.20    1:15.82 q      
              36.45   39.37                                                
 20 Fissel, Orval M           16 York Y-MA            1:16.88    1:16.78 q      
              37.50   39.28                                                
 21 Fuhrman, Garrett A        17 UN-MA                1:20.91    1:24.40 q      
              41.89   42.51                                                
 
Event 61  Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:03.59
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Poole, Lauren M     16 North Baltimore-MD   2:53.73    2:45.79         20  
              37.67   42.53   42.68   42.91                                
  2 Harnish, Meaghan K  12 York Y-MA            2:51.98    2:49.59         17  
              39.10   42.38   43.79   44.32                                
  3 Johnson, Sarah T    15 NCAP-PV              3:01.04    2:57.22         16  
              39.94   45.38   46.25   45.65                                
  4 Shelly, Marget S    17 York Y-MA            3:00.34    2:57.70         15  
              41.21   45.09   45.61   45.79                                
  5 Lombardo, Annabell  16 UN-MD                3:00.86    2:58.51         14  
              39.18   45.70   47.03   46.60                                
  6 Schere, Fiona D     13 ASC-MD               3:04.02    3:01.54         13  
              39.85   47.49   47.69   46.51                                
  7 Nalls, Madison P    16 UN-MA                3:03.28    3:03.11         12  
              41.28   47.46   46.84   47.53                                
  8 Chao, Naomi         14 North Baltimore-MD   3:06.15    3:03.38         11  
              42.56   46.52   47.73   46.57                                
B - Final
  9 McMurray, Jessie L  15 York Y-MA            3:06.97    2:58.01          9  
              40.29   46.54   46.07   45.11                                
 10 Potis, Grace A      17 North Baltimore-MD   3:06.32    3:02.75          7  
              40.93   47.35   47.92   46.55                                
 11 Blackwell, Rachel   15 NCAP-PV              3:07.57    3:03.65          6  
              40.61   46.11   48.39   48.54                                
 12 Daugherty, Emma E   17 North Baltimore-MD   3:13.11    3:05.86          5  
              40.75   47.36   49.02   48.73                                
 13 Trout, Riley E      14 York Y-MA            3:09.65    3:06.71          4  
              44.22   48.97   47.06   46.46                                
 14 Selnick, Abigail A  15 North Baltimore-MD   3:12.03    3:08.41          3  
              43.01   47.78   48.15   49.47                                
 15 Paff, Callie E      16 York Y-MA            3:11.20    3:09.41          2  
              43.38   47.99   49.25   48.79                                
 16 Marston, Araby S    15 UN-MA                3:12.78    3:09.94          1  
              42.67   48.39   49.54   49.34                                
C - Final
 17 O'Connell, Johnna   16 CBAC-MD              3:13.76    3:07.15        
              44.06   47.55   48.02   47.52                                
 18 Josey, Alana M      15 York Y-MA            3:13.59    3:08.03        
              43.03   48.59   48.67   47.74                                
 19 Mara, Rokowati S    14 NCAP-PV              3:20.91    3:13.46        
              43.13   49.21   50.55   50.57                                
 20 Hunt, Katelyn E     16 York Y-MA            3:18.43    3:16.48        
              43.87   51.69   50.19   50.73                                
Preliminaries
 12 Annis, Maddie L     16 North Baltimore-MD   3:08.39                   
              42.42   47.84   49.28   48.85                                
 
Event 61  Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:03.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Harnish, Meaghan K        12 York Y-MA            2:50.26    2:51.98 q      
              39.93   44.69   42.97   44.39                                
  2 Poole, Lauren M           16 North Baltimore-MD   2:41.00    2:53.73 q      
              40.15   44.36   44.62   44.60                                
  3 Shelly, Marget S          17 York Y-MA            2:49.69    3:00.34 q      
              42.48   45.96   45.83   46.07                                
  4 Lombardo, Annabelle C     16 UN-MD                2:48.30    3:00.86 q      
              40.42   46.99   46.73   46.72                                
  5 Johnson, Sarah T          15 NCAP-PV              2:51.10    3:01.04 q      
              41.48   45.75   47.08   46.73                                
  6 Nalls, Madison P          16 UN-MA                2:48.70    3:03.28 q      
              42.59   46.94   47.24   46.51                                
  7 Schere, Fiona D           13 ASC-MD               2:54.62    3:04.02 q      
              40.76   47.38   48.12   47.76                                
  8 Chao, Naomi               14 North Baltimore-MD   2:55.26    3:06.15 q      
              42.79   47.21   47.96   48.19                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Potis, Grace A            17 North Baltimore-MD   2:54.13    3:06.32 q      
              42.72   47.92   48.25   47.43                                
 10 McMurray, Jessie L        15 York Y-MA            2:51.24    3:06.97 q      
              43.72   47.41   48.34   47.50                                
 11 Blackwell, Rachel L       15 NCAP-PV              2:59.07    3:07.57 q      
              42.03   47.98   48.57   48.99                                
 12 Annis, Maddie L           16 North Baltimore-MD   2:53.53    3:08.39 q      
              42.42   47.84   49.28   48.85                                
 13 Trout, Riley E            14 York Y-MA            2:57.48    3:09.65 q      
              45.22   47.69   48.85   47.89                                
 14 Paff, Callie E            16 York Y-MA            2:52.79    3:11.20 q      
              43.59   48.65   49.87   49.09                                
 15 Selnick, Abigail A        15 North Baltimore-MD   3:00.32    3:12.03 q      
              44.50   49.09   48.87   49.57                                
 16 Marston, Araby S          15 UN-MA                3:09.04    3:12.78 q      
              42.82   50.26   51.08   48.62                                
-------------------------------------------------------------------------
 17 Daugherty, Emma E         17 North Baltimore-MD   2:58.37    3:13.11 q      
              42.46   49.82   51.78   49.05                                
 18 Josey, Alana M            15 York Y-MA            3:03.59    3:13.59 q      
              43.71   49.35   50.28   50.25                                
 19 O'Connell, Johnna C       16 CBAC-MD              2:59.95    3:13.76 q      
              45.18   49.52   49.47   49.59                                
 20 Hunt, Katelyn E           16 York Y-MA            3:14.48    3:18.43 q      
              43.99   50.63   52.09   51.72                                
 21 Mara, Rokowati S          14 NCAP-PV              3:00.28    3:20.91 q      
              45.05   50.40   52.54   52.92                                
 
Event 62  Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:48.39
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tenpas, Will E      16 NCAP-PV              2:32.76    2:30.08         20  
              33.90   37.65   39.10   39.43                                
  2 Sita, John R        17 NCAP-PV              2:37.92    2:37.76         17  
              35.45   40.15   40.72   41.44                                
  3 Hurley, Tommy J     15 North Baltimore-MD   2:53.42    2:42.80         16  
              36.99   41.52   42.89   41.40                                
  4 Marder, James K     13 NCAP-PV              2:45.29    2:45.53         15  
              37.42   41.66   43.11   43.34                                
  5 McFadden, Logan C   15 York Y-MA            2:52.06    2:51.05         14  
              38.85   44.72   44.84   42.64                                
  6 Smith, Andrew Q     16 NCAP-PV              2:51.86    2:51.49         13  
              36.98   42.46   45.30   46.75                                
  7 Thomas, Riley M     14 York Y-MA            2:51.51    2:51.51         12  
              37.98   42.75   45.46   45.32                                
  8 Wheeler, Davis C    16 RAYS-VA              2:56.43    2:56.45         11  
              39.64   44.69   45.88   46.24                                
B - Final
  9 Miller, Ryan T      17 North Baltimore-MD   3:03.17    2:53.93          9  
              38.25   43.68   46.49   45.51                                
 10 Fissel, Orval M     16 York Y-MA            3:06.12    3:05.00          7  
              40.55   46.83   49.03   48.59                                
Preliminaries
  4 Sun, Alex J         16 York Y-MA            2:46.24                   
              35.72   41.33   44.37   44.82                                
  9 Falsone, Andrew V   17 ASC-MD               2:53.97                   
              39.27   44.42   45.31   44.97                                
 
Event 62  Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:48.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Tenpas, Will E            16 NCAP-PV              2:29.63    2:32.76 q      
              35.24   38.62   39.63   39.27                                
  2 Sita, John R              17 NCAP-PV              2:32.12    2:37.92 q      
              35.93   40.51   41.15   40.33                                
  3 Marder, James K           13 NCAP-PV              2:37.49    2:45.29 q      
              36.62   42.80   43.29   42.58                                
  4 Sun, Alex J               16 York Y-MA            2:34.86    2:46.24 q      
              35.72   41.33   44.37   44.82                                
  5 Thomas, Riley M           14 York Y-MA                 NT    2:51.51 q      
              39.19   44.87   44.67   42.78                                
  6 Smith, Andrew Q           16 NCAP-PV              2:40.55    2:51.86 q      
              38.25   43.97   44.36   45.28                                
  7 McFadden, Logan C         15 York Y-MA            2:42.38    2:52.06 q      
              39.64   44.45   44.11   43.86                                
  8 Hurley, Tommy J           15 North Baltimore-MD   2:35.29    2:53.42 q      
              39.61   45.25   44.78   43.78                                
-------------------------------------------------------------------------
  9 Falsone, Andrew V         17 ASC-MD               2:44.40    2:53.97 q      
              39.27   44.42   45.31   44.97                                
 10 Wheeler, Davis C          16 RAYS-VA              2:47.00    2:56.43 q      
              40.07   45.49   44.63   46.24                                
 11 Miller, Ryan T            17 North Baltimore-MD   2:41.59    3:03.17 q      
              40.08   46.49   48.81   47.79                                
 12 Fissel, Orval M           16 York Y-MA            3:01.30    3:06.12 q      
              42.01   46.94   48.86   48.31                                
 
Event 63  Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:54.49
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chen, Erika B       14 NCAP-PV              4:32.89    4:27.71         20  
              30.45   33.16   34.18   34.67   34.26   34.24   33.89   32.86
  2 Ai, Samantha M      15 North Baltimore-MD   4:39.26    4:29.77         17  
              30.97   33.59   34.04   33.83   35.04   34.24   34.78   33.28
  3 Travis, Brooke S    16 North Baltimore-MD   4:37.16    4:30.44         16  
              31.07   33.43   34.24   34.40   34.45   34.75   35.21   32.89
  4 Fischer, Maya       15 NCAP-PV              4:35.99    4:31.26         15  
              30.17   33.00   34.20   35.04   35.01   35.07   34.81   33.96
  5 Reilly, Sophie R    16 NCAP-PV              4:35.41    4:37.03         14  
              31.57   34.24   34.73   35.52   35.16   35.70   35.25   34.86
  6 Porter, Alexa J     14 North Baltimore-MD   4:46.49    4:44.86         13  
              31.72   34.90   36.12   36.32   36.55   36.60   36.83   35.82
  7 Behrens, Nicole N   15 North Baltimore-MD   4:53.80    4:45.92         12  
              32.53   35.89   36.12   36.29   36.48   36.70   36.76   35.15
  8 Reedy, Kayla M      15 York Y-MA            4:55.48    4:49.59         11  
              32.07   35.32   37.06   36.60   37.49   37.66   37.77   35.62
B - Final
  9 Nalls, Madison P    16 UN-MA                5:00.56    4:42.70          9  
              32.64   35.29   36.09   36.32   36.38   36.25   35.48   34.25
 10 Peacock, Greta S    14 North Baltimore-MD   5:06.65    4:44.74          7  
              31.91   35.37   36.52   36.47   36.41   36.55   36.06   35.45
 11 Elder, Maelyn E     18 York Y-MA            4:57.34    4:57.21          6  
              33.16   36.68   38.07   38.22   38.63   38.32   38.41   35.72
 12 Chao, Naomi         14 North Baltimore-MD   4:56.86    4:57.61          5  
              33.60   36.84   38.82   39.24   38.39   39.15   36.53   35.04
 13 Boucree, Lauryn C   18 NCAP-PV              5:16.77    5:03.36          4  
              33.92   37.07   37.92   38.31   38.80   39.00   39.48   38.86
 14 Annis, Maddie L     16 North Baltimore-MD   5:14.09    5:04.05          3  
              34.12   37.44   38.74   38.94   39.10   39.08   39.18   37.45
 15 Yankovich, Katrina  16 RAYS-VA              5:13.57    5:08.36          2  
              34.00   38.38   40.10   40.00   39.40   39.72   38.94   37.82
 16 Harris, Olivia S    15 North Baltimore-MD   5:17.60    5:17.72          1  
              34.99   39.90   40.77   40.57   40.71   40.64   40.88   39.26
C - Final
 17 Trout, Riley E      14 York Y-MA            5:29.07    5:12.05        
              35.17   39.53   40.52   39.64   39.38   40.24   39.60   37.97
 18 Hunt, Katelyn E     16 York Y-MA            5:46.57    5:46.46        
              38.67   42.43   43.89   44.28   44.68   44.61   45.05   42.85
Preliminaries
  7 Grant, Sammie I     16 NCAP-PV              4:47.73                   
              32.55   35.11   35.74   36.32   36.78   37.10   37.58   36.55
  8 Higgins, Makenzie   15 NCAP-PV              4:48.31                   
              31.18   35.18   36.32   36.78   37.11   37.77   37.62   36.35
  9 Schere, Yvonne A    18 ASC-MD               4:51.93                   
              34.07   36.09   38.02   36.78   37.84   36.57   37.43   35.13
 12 Schere, Fiona D     13 ASC-MD               4:56.44                   
              33.19   37.03   37.82   37.90   37.91   37.83   37.69   37.07
 16 Laux, Claire G      16 York Y-MA            5:01.45                   
              33.71   37.15   38.33   38.58   38.65   38.68   38.48   37.87
 18 Showers, Liz J      16 RAYS-VA              5:11.43                   
              34.90   38.96   39.57   39.91   40.13   39.75   40.14   38.07
 19 Keating, Abby J     18 York Y-MA            5:13.49                   
              34.48   38.26   40.13   40.62   39.99   40.48   40.36   39.17
 23 Beck, Sarah P       16 York Y-MA            5:17.34                   
              35.98   39.67   40.70   40.87   40.56   40.62   40.39   38.55
 25 Beck, Ruth A        18 York Y-MA            5:22.81                   
              34.79   38.20   41.15   41.47   42.48   42.41   42.26   40.05
 
Event 63  Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:54.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Chen, Erika B             14 NCAP-PV              4:31.59    4:32.89 q      
              31.55   34.03   34.74   34.96   35.09   35.27   34.96   32.29
  2 Reilly, Sophie R          16 NCAP-PV              4:34.88    4:35.41 q      
              31.64   34.59   35.17   35.38   35.13   35.59   34.76   33.15
  3 Fischer, Maya             15 NCAP-PV              4:29.67    4:35.99 q      
              30.79   34.09   34.89   35.32   35.37   35.64   35.16   34.73
  4 Travis, Brooke S          16 North Baltimore-MD   4:26.29    4:37.16 q      
              32.09   34.64   35.20   35.18   34.98   35.34   35.76   33.97
  5 Ai, Samantha M            15 North Baltimore-MD   4:34.60    4:39.26 q      
              32.17   34.97   35.41   35.41   35.54   35.62   35.53   34.61
  6 Porter, Alexa J           14 North Baltimore-MD   4:44.50    4:46.49 q      
              32.57   35.57   36.55   36.44   36.65   36.74   36.43   35.54
  7 Grant, Sammie I           16 NCAP-PV              4:38.25    4:47.73 q      
              32.55   35.11   35.74   36.32   36.78   37.10   37.58   36.55
  8 Higgins, Makenzie S       15 NCAP-PV              4:47.46    4:48.31 q      
              31.18   35.18   36.32   36.78   37.11   37.77   37.62   36.35
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schere, Yvonne A          18 ASC-MD               4:46.23    4:51.93 q      
              34.07   36.09   38.02   36.78   37.84   36.57   37.43   35.13
 10 Behrens, Nicole N         15 North Baltimore-MD   4:40.24    4:53.80 q      
              34.14   37.03   37.20   36.71   37.85   37.25   37.53   36.09
 11 Reedy, Kayla M            15 York Y-MA            4:53.99    4:55.48 q      
              32.79   35.73   37.76   37.33   38.33   38.01   38.47   37.06
 12 Schere, Fiona D           13 ASC-MD               4:43.15    4:56.44 q      
              33.19   37.03   37.82   37.90   37.91   37.83   37.69   37.07
 13 Chao, Naomi               14 North Baltimore-MD   4:48.37    4:56.86 q      
              33.35   36.70   38.16   38.07   37.95   38.72   38.12   35.79
 14 Elder, Maelyn E           18 York Y-MA            4:50.97    4:57.34 q      
              33.36   36.73   37.86   37.77   38.37   38.31   38.24   36.70
 15 Nalls, Madison P          16 UN-MA                4:34.35    5:00.56 q      
              33.43   36.71   38.09   38.36   38.68   38.31   38.69   38.29
 16 Laux, Claire G            16 York Y-MA            4:46.55    5:01.45 q      
              33.71   37.15   38.33   38.58   38.65   38.68   38.48   37.87
-------------------------------------------------------------------------
 17 Peacock, Greta S          14 North Baltimore-MD   4:43.41    5:06.65 q      
              33.74   37.67   38.86   39.57   39.42   39.92   38.76   38.71
 18 Showers, Liz J            16 RAYS-VA              4:44.01    5:11.43 q      
              34.90   38.96   39.57   39.91   40.13   39.75   40.14   38.07
 19 Keating, Abby J           18 York Y-MA            4:43.33    5:13.49 q      
              34.48   38.26   40.13   40.62   39.99   40.48   40.36   39.17
 20 Yankovich, Katrina A      16 RAYS-VA              4:52.15    5:13.57 q      
              35.42   39.81   40.58   40.51   40.23   40.06   39.43   37.53
 21 Annis, Maddie L           16 North Baltimore-MD   4:49.70    5:14.09 q      
              35.17   38.58   40.21   40.20   40.86   40.63   39.85   38.59
 22 Boucree, Lauryn C         18 NCAP-PV              4:49.89    5:16.77 q      
              35.17   37.73   39.52   40.16   40.92   40.66   41.46   41.15
 23 Beck, Sarah P             16 York Y-MA            4:54.49    5:17.34 q      
              35.98   39.67   40.70   40.87   40.56   40.62   40.39   38.55
 24 Harris, Olivia S          15 North Baltimore-MD   5:08.37    5:17.60 q      
              36.11   40.53   40.26   41.03   40.46   40.61   40.31   38.29
-------------------------------------------------------------------------
 25 Beck, Ruth A              18 York Y-MA            4:54.49    5:22.81 q      
              34.79   38.20   41.15   41.47   42.48   42.41   42.26   40.05
 26 Trout, Riley E            14 York Y-MA            4:51.63    5:29.07 q      
              37.38   41.24   42.66   42.22   41.83   40.98   42.05   40.71
 27 Hunt, Katelyn E           16 York Y-MA            6:00.36    5:46.57 q      
              38.16   42.74   44.19   44.58   44.88   44.75   44.32   42.95
 
Event 64  Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:34.19
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Poulos, Nicholas S  15 North Baltimore-MD   4:24.82    4:15.84         20  
              29.52   32.27   32.91   33.66   32.67   32.83   31.60   30.38
  2 Fischer, Fielding   18 NCAP-PV              4:24.51    4:17.34         17  
              29.01   31.52   32.61   32.97   33.11   33.30   33.19   31.63
  3 Sita, John R        17 NCAP-PV              4:19.98    4:18.01         16  
              29.40   32.21   33.10   33.34   33.13   33.42   32.68   30.73
  4 Vienneau, Conor R   15 CBAC-MD              4:22.41    4:22.52         15  
              29.51   32.03   32.96   33.52   33.30   33.29   33.57   34.34
  5 Spicer, Nick A      15 NCAP-PV              4:25.28    4:24.02         14  
              29.87   32.17   33.44   33.70   33.97   34.32   34.17   32.38
  6 McFadden, Logan C   15 York Y-MA            4:27.12    4:24.18         13  
              29.77   32.92   33.49   34.25   33.90   34.44   33.90   31.51
  7 Roberts, Joshua J   15 NCAP-PV              4:29.20    4:25.23         12  
              29.02   32.04   33.13   33.96   34.39   34.62   34.48   33.59
  8 Quan, Robert        14 York Y-MA            4:26.43    4:31.76         11  
              30.17   32.59   33.76   34.54   35.31   35.34   35.24   34.81
B - Final
  9 Coe, Dalton R       18 North Baltimore-MD   4:30.06    4:19.29          9  
              29.15   31.86   32.71   32.99   33.19   33.40   33.56   32.43
 10 Gordon, Nick M      15 North Baltimore-MD   4:31.04    4:27.48          7  
              30.14   33.62   34.14   34.33   34.36   34.54   34.03   32.32
 11 Tenpas, Will E      16 NCAP-PV              4:29.93    4:27.62          6  
              30.16   33.16   33.96   34.27   34.54   34.13   34.17   33.23
 12 Schweitzer, Frank   15 NCAP-PV              4:35.25    4:29.84          5  
              30.06   33.12   34.07   34.81   34.37   35.18   34.50   33.73
 13 Lee, Brendan J      17 North Baltimore-MD   4:36.49    4:30.68          4  
              29.93   32.68   34.18   34.42   35.13   35.29   35.70   33.35
 14 Brockway, Logan S   17 UN-MA                4:35.06    4:32.36          3  
              30.09   33.63   34.71   35.02   34.97   35.01   35.01   33.92
 15 Scott, Andrew T     18 CBAC-MD              4:31.80    4:38.27          2  
              30.90   34.03   35.25   35.49   35.69   35.66   35.99   35.26
 16 Cox, Miles C        15 York Y-MA            4:42.25    4:44.26          1  
              30.95   34.68   36.49   36.71   36.88   37.08   36.21   35.26
C - Final
 17 Marder, John M      16 NCAP-PV              4:45.91    4:36.38        
              30.83   33.70   35.08   35.51   35.54   35.53   35.66   34.53
 18 Lutter, Tyler A     17 UN-MA                4:44.61    4:40.65        
              30.92   34.30   35.64   36.45   36.90   36.65   36.15   33.64
 19 Gunn, Ted P         17 York Y-MA            4:42.64    4:41.81        
              31.60   35.45   36.09   36.70   36.64   36.85   35.52   32.96
 20 Miller, Ryan T      17 North Baltimore-MD   4:50.67    4:44.87        
              31.63   34.83   36.77   36.76   36.58   36.25   36.88   35.17
 21 Ferg, Andrew S      17 York Y-MA            4:56.95    4:47.31        
              31.78   35.87   37.61   37.56   36.86   37.27   36.10   34.26
 22 Rombro, Lance S     16 North Baltimore-MD   4:50.80    4:47.87        
              31.80   35.93   37.34   37.09   37.43   37.34   36.48   34.46
 23 Fatta, Alec S       16 UN-MA                4:47.75    4:47.90        
              31.56   34.95   36.44   37.41   37.09   37.39   37.70   35.36
 24 Ventura, Stephen P  16 York Y-MA            4:57.41    4:50.29        
              31.98   35.62   37.13   37.11   37.60   37.76   37.61   35.48
D - Final
 25 Lutter, Sam A       15 UN-MA                5:02.19    4:54.86        
              31.70   37.31   38.88   37.38   38.73   38.36   37.62   34.88
Preliminaries
 13 Speed, Cameron J    15 York Y-MA            4:34.82                   
              30.64   34.13   35.00   35.27   35.37   35.19   35.60   33.62
 17 O'Hara, John P      15 RAYS-VA              4:39.09                   
              30.83   33.77   34.83   35.60   36.26   36.11   36.27   35.42
 18 Redmond, Lawrence   17 NCAP-PV              4:41.94                   
              30.06   33.76   34.59   35.67   36.37   36.72   37.51   37.26
 24 Marchelya, Quincy   15 North Baltimore-MD   4:49.27                   
              32.27   36.37   37.88   37.52   37.40   37.85   37.19   32.79
 
Event 64  Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:34.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Sita, John R              17 NCAP-PV              4:17.10    4:19.98 q      
              29.39   33.10   33.10   33.36   32.74   33.54   32.72   32.03
  2 Vienneau, Conor R         15 CBAC-MD              4:24.55    4:22.41 q      
              29.80   32.43   33.42   33.88   33.15   33.89   33.59   32.25
  3 Fischer, Fielding S       18 NCAP-PV              4:18.61    4:24.51 q      
              29.72   32.51   33.43   33.94   34.04   33.78   34.01   33.08
  4 Poulos, Nicholas S        15 North Baltimore-MD   4:22.07    4:24.82 q      
              29.70   33.50   33.13   33.84   33.60   34.86   34.36   31.83
  5 Spicer, Nick A            15 NCAP-PV              4:24.65    4:25.28 q      
              29.68   33.05   33.60   33.91   34.19   34.13   33.90   32.82
  6 Quan, Robert              14 York Y-MA            4:30.64    4:26.43 q      
              29.24   31.89   33.08   34.47   35.50   34.81   34.71   32.73
  7 McFadden, Logan C         15 York Y-MA            4:21.76    4:27.12 q      
              30.35   33.58   34.15   34.59   34.19   34.48   33.50   32.28
  8 Roberts, Joshua J         15 NCAP-PV              4:32.58    4:29.20 q      
              29.62   33.01   34.19   34.56   34.70   34.82   35.21   33.09
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tenpas, Will E            16 NCAP-PV              4:32.47    4:29.93 q      
              30.79   33.73   34.21   34.79   34.07   34.53   34.44   33.37
 10 Coe, Dalton R             18 North Baltimore-MD   4:22.15    4:30.06 q      
              30.13   33.35   33.93   34.46   34.52   34.67   34.73   34.27
 11 Gordon, Nick M            15 North Baltimore-MD   4:22.10    4:31.04 q      
              30.08   33.75   34.34   35.39   34.46   35.45   34.19   33.38
 12 Scott, Andrew T           18 CBAC-MD              4:13.51    4:31.80 q      
              30.54   33.72   34.48   34.65   34.66   35.17   34.64   33.94
 13 Speed, Cameron J          15 York Y-MA            4:24.46    4:34.82 q      
              30.64   34.13   35.00   35.27   35.37   35.19   35.60   33.62
 14 Brockway, Logan S         17 UN-MA                4:20.20    4:35.06 q      
              29.97   34.01   34.41   35.09   35.26   35.31   35.71   35.30
 15 Schweitzer, Frank J       15 NCAP-PV              4:30.79    4:35.25 q      
              30.45   33.56   34.91   35.34   35.16   35.77   35.64   34.42
 16 Lee, Brendan J            17 North Baltimore-MD   4:24.80    4:36.49 q      
              31.06   33.54   35.14   35.59   36.00   35.79   35.29   34.08
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Hara, John P            15 RAYS-VA              4:23.24    4:39.09 q      
              30.83   33.77   34.83   35.60   36.26   36.11   36.27   35.42
 18 Redmond, Lawrence S       17 NCAP-PV              4:28.59    4:41.94 q      
              30.06   33.76   34.59   35.67   36.37   36.72   37.51   37.26
 19 Cox, Miles C              15 York Y-MA            4:27.15    4:42.25 q      
              30.45   34.08   35.65   36.33   36.71   37.04   36.94   35.05
 20 Gunn, Ted P               17 York Y-MA            4:31.09    4:42.64 q      
              31.25   34.79   36.40   36.14   36.75   36.39   36.44   34.48
 21 Lutter, Tyler A           17 UN-MA                4:31.20    4:44.61 q      
              31.55   34.82   36.08   36.09   36.40   36.78   36.93   35.96
 22 Marder, John M            16 NCAP-PV              4:25.11    4:45.91 q      
              31.37   34.65   36.50   36.70   36.82   36.88   37.14   35.85
 23 Fatta, Alec S             16 UN-MA                5:00.48    4:47.75 q      
              32.35   35.59   37.16   36.84   36.54   37.20   36.72   35.35
 24 Marchelya, Quincy R       15 North Baltimore-MD   4:44.18    4:49.27 q      
              32.27   36.37   37.88   37.52   37.40   37.85   37.19   32.79
-------------------------------------------------------------------------
 25 Miller, Ryan T            17 North Baltimore-MD   4:38.61    4:50.67 q      
              32.11   35.55   37.47   37.50   37.65   37.68   37.39   35.32
 26 Rombro, Lance S           16 North Baltimore-MD   4:45.32    4:50.80 q      
              32.21   36.55   38.12   37.53   37.74   37.94   36.43   34.28
 27 Ferg, Andrew S            17 York Y-MA            4:32.96    4:56.95 q      
              32.25   36.85   38.48   38.72   38.39   38.86   37.29   36.11
 28 Ventura, Stephen P        16 York Y-MA            5:09.99    4:57.41 q      
              33.52   37.32   37.52   38.22   38.52   37.62   38.13   36.56
 29 Lutter, Sam A             15 UN-MA                4:36.20    5:02.19 q      
              33.66   38.13   39.20   39.93   37.64   38.17   38.96   36.50
 
Event 65  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:03.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Anna          14 North Baltimore-MD   2:31.02    2:31.89         20  
              32.12   38.52   47.59   33.66                                
  2 Attar, Clara M      13 NCAP-PV              2:35.49    2:34.36         17  
              33.10   39.56   45.91   35.79                                
  3 Ramoy, Elizabeth A  14 North Baltimore-MD   2:32.52    2:36.14         16  
              32.90   41.79   45.62   35.83                                
  4 Hooper, Kendall K   13 North Baltimore-MD   2:36.96    2:36.51         15  
              32.82   40.69   47.42   35.58                                
  5 Benda, Caroline F   13 North Baltimore-MD   2:31.96    2:37.25         14  
              34.47   40.05   47.13   35.60                                
  6 Myers, Ella D       13 NCAP-PV              2:47.61    2:37.72         13  
              34.16   38.88   48.26   36.42                                
  7 Shinnick, Brooke C  13 North Baltimore-MD   2:42.16    2:38.62         12  
              33.23   42.87   48.15   34.37                                
  8 Jeon, Ashley S      14 North Baltimore-MD   2:41.90    2:38.79         11  
              33.77   41.76   46.33   36.93                                
  9 O'Neill, Claire R   14 UN-MA                2:45.47    2:39.69          9  
              33.73   40.94   47.60   37.42                                
 10 Welker, Sydney E    13 York Y-MA            2:39.55    2:40.30          7  
              34.52   41.98   47.09   36.71                                
 11 Raley, Savannah P   13 CBAC-MD              2:47.70    2:41.45          6  
              35.70   40.90   47.70   37.15                                
 12 Hudhud, Minna K     14 North Baltimore-MD   2:40.84    2:44.91          5  
              33.56   45.66   46.99   38.70                                
 13 Ulmer, Sydney A     13 York Y-MA            2:42.94    2:45.24          4  
              33.35   41.13   50.58   40.18                                
 14 Campbell, Tessa N   13 RAYS-VA              2:43.57    2:45.47          3  
              38.06   42.69   45.73   38.99                                
 15 Fong, Malia C       13 NCAP-PV              2:50.23    2:46.27          2  
              33.74   42.28   52.78   37.47                                
 16 Szenas, Natalie M   13 RAYS-VA              2:47.90    2:46.59          1  
              34.85   42.63   49.73   39.38                                
 17 Leydig, Camryn G    13 York Y-MA            2:49.61    2:46.74        
              34.18   40.97   51.36   40.23                                
 18 Sloan, Teagan D     13 ASC-MD               2:57.44    2:47.08        
              36.02   42.15   51.06   37.85                                
 19 Perdomo, Cristal L  13 RAYS-VA              2:46.86    2:47.49        
              34.35   43.61   52.33   37.20                                
 20 Klinedinst, Molly   13 UN-MA                2:48.31    2:48.31        
              35.42   45.08   50.05   37.76                                
 21 Hall, Kennedy A     14 ASC-MD               2:50.16    2:48.90        
              36.60   45.18   48.61   38.51                                
 22 Strayer, Catie L    13 UN-MA                2:49.32    2:49.71        
              36.84   44.29   49.97   38.61                                
 23 McCombs, Emma C     14 York Y-MA            2:47.00    2:49.75        
              35.07   42.43   53.59   38.66                                
 24 Meyer, Lauren S     14 RAYS-VA              2:51.39    2:50.24        
              38.21   43.62   51.71   36.70                                
 25 Hilty, Alexa K      13 York Y-MA            2:52.22    2:50.36        
              36.88   43.97   51.86   37.65                                
 26 Johnston, Rachel M  14 CBAC-MD              2:56.06    2:50.93        
              36.87   49.00   49.11   35.95                                
 27 Froman, Emily J     13 York Y-MA            2:59.38    2:51.42        
              37.34   43.02   51.18   39.88                                
 28 O'Leary, Erin K     14 York Y-MA            2:52.17    2:53.69        
              38.13   44.17   53.93   37.46                                
 29 Darensbourg, Kenne  14 RAYS-VA              2:53.50    2:53.93        
              38.88   41.87   54.81   38.37                                
 30 Keller, Sophia E    13 ASC-MD               2:53.52    2:54.16        
              40.52   43.58   52.01   38.05                                
 31 Groff, Avery N      13 UN-MA                2:54.22    2:54.22        
              41.98   44.78   52.46   35.00                                
 32 Gemma, Ava R        13 York Y-MA            3:01.70    2:54.82        
              37.81   46.57   48.97   41.47                                
 33 Williams, Morgan L  14 RAYS-VA              2:47.19    2:56.40        
              37.97   45.50   53.48   39.45                                
 34 Calder, Ella C      13 York Y-MA            2:51.85    2:57.11        
              36.99   47.19   54.33   38.60                                
 35 Morris, Lydia G     14 CBAC-MD              2:52.28    2:57.41        
              39.81   44.52   51.40   41.68                                
 36 Karr, Faith A       13 ASC-MD               2:50.41    2:58.27        
              39.58   45.99   53.54   39.16                                
 37 Brown, Nya N        14 York Y-MA            2:59.02    2:58.45        
              38.01   46.17   53.84   40.43                                
 38 Heiner, Brooke A    14 York Y-MA            2:56.91    3:04.22        
              37.88   48.72   54.91   42.71                                
 -- Laux, Laura V       14 York Y-MA            2:54.08         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters - fly
              35.32   42.96   54.32   37.66                                
 
Event 66  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:51.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfson, Josh S     13 NCAP-PV              2:28.42    2:20.12        
              29.85   37.63   40.59   32.05                                
  2 Greenberg, Cole P   13 NCAP-PV              2:26.32    2:21.76        
              29.87   35.40   45.25   31.24                                
  3 Hayburn, Joe J      13 ASC-MD               2:27.79    2:22.07        
              30.18   34.10   45.74   32.05                                
  4 Fitch, David R      13 NCAP-PV              2:31.78    2:23.31        
              29.38   37.31   43.39   33.23                                
  5 Zuo, Ben Long G     14 NCAP-PV              2:27.60    2:25.51        
              31.05   38.51   42.28   33.67                                
  6 McDermott, Will J   14 York Y-MA            2:36.39    2:27.84        
              32.05   37.21   44.03   34.55                                
  7 Lenham, Eoin K      14 ASC-MD               2:30.61    2:28.55        
              30.49   36.98   47.40   33.68                                
  8 Tun, Ethan W        13 NCAP-PV              2:40.19    2:31.17        
              32.73   38.49   44.58   35.37                                
  9 Zhang, Eric L       13 North Baltimore-MD   2:33.30    2:33.78        
              33.92   40.12   42.96   36.78                                
 10 Doudna, Ethan M     13 ASC-MD               2:41.42    2:35.29        
              32.06   41.10   48.53   33.60                                
 11 Davis, Zachary L    13 CBAC-MD              2:38.05    2:37.91        
              33.99   39.31   48.79   35.82                                
 12 Sasaki, Sage        14 North Baltimore-MD   2:40.58    2:38.09        
              34.40   41.44   45.99   36.26                                
 13 Barclay, Cameron R  14 NCAP-PV              2:39.34    2:38.10        
              33.43   40.05   48.02   36.60                                
 14 Hirsch, Tommy H     14 North Baltimore-MD   2:41.18    2:40.06        
              34.90   42.02   46.82   36.32                                
 15 Fatta, Tanner J     14 UN-MA                2:46.73    2:43.06        
              34.85   43.64   44.11   40.46                                
 16 Turbyfill, Andrew   14 RAYS-VA              2:43.51    2:43.67        
              35.82   43.11   49.57   35.17                                
 17 Rich, Noah J        14 North Baltimore-MD   2:43.79    2:43.68        
              34.29   42.32   48.26   38.81                                
 18 Eby, Sean D         13 CBAC-MD              2:47.74    2:47.18        
              35.86   39.95   54.72   36.65                                
 19 Arsenault, Evan G   13 North Baltimore-MD   2:51.07    2:47.67        
              35.29   43.33   54.21   34.84                                
 20 Ventura, Timmy J    13 York Y-MA            2:47.84    2:53.24        
              36.80   44.71   50.51   41.22                                
 21 Driscoll, Moseley   13 York Y-MA            3:09.64    2:59.37        
              40.07   46.22   52.54   40.54                                
 
Event 67  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:11.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sebring, Carly A    12 NCAP-PV              2:30.16    2:29.18        
              30.83   38.91   44.31   35.13                                
  2 Gemmell, Erin M     12 NCAP-PV              2:45.96    2:34.21        
              32.69   40.11   47.77   33.64                                
  3 Harner, Alex R      12 North Baltimore-MD   2:37.70    2:38.11        
              33.99   40.38   48.09   35.65                                
  4 Clark, Lauren A     12 NCAP-PV              2:44.57    2:39.92        
              33.95   42.54   47.29   36.14                                
  5 Bilger, Skye L      12 North Baltimore-MD   2:53.03    2:45.29        
              36.68   42.91   49.48   36.22                                
  6 Alaish, Gabriella   12 North Baltimore-MD   2:44.81    2:46.40        
              34.35   41.56   51.68   38.81                                
  7 Hurley, Caitlin M   12 North Baltimore-MD   2:55.85    2:48.71        
              37.72   45.73   48.51   36.75                                
  8 Betkey, Logan M     12 North Baltimore-MD   2:51.61    2:50.88        
              34.38   43.04   55.02   38.44                                
  9 Paxton, Madelyn L   11 York Y-MA            3:00.72    2:51.19        
              36.46   44.15   51.35   39.23                                
 10 Jeon, Ellin k       12 North Baltimore-MD   2:57.97    2:54.18        
              36.57   46.79   50.33   40.49                                
 11 Hall, Sammy A       12 ASC-MD               3:08.10    2:55.10        
              39.15   47.07   51.19   37.69                                
 12 Kalmanowicz, Kate   11 York Y-MA            3:02.56    2:55.98        
              35.83   43.66   55.15   41.34                                
 13 Speed, Deanna L     12 York Y-MA            2:52.00    2:58.82        
              37.11   46.52   54.29   40.90                                
 14 Deppe, Sierra L     12 ASC-MD               3:05.05    3:00.02        
              39.18   47.05   53.88   39.91                                
 15 Shinnick, Rain R    11 North Baltimore-MD   3:01.16    3:00.49        
              38.46   47.68   54.80   39.55                                
 16 Arsenault, Tara H   11 North Baltimore-MD   3:07.63    3:00.98        
              36.71   46.24   54.89   43.14                                
 17 Hooper, Madison E   11 North Baltimore-MD   3:09.02    3:02.48        
              42.64   47.44   51.48   40.92                                
 18 Ludwig, Mairin E    12 North Baltimore-MD   3:12.33    3:03.70        
              40.57   48.14   52.96   42.03                                
 19 Tse, Hannah Y       12 RAYS-VA              3:09.57    3:04.23        
              40.27   48.79   51.00   44.17                                
 20 Krucoff, Emily J    11 ASC-MD               3:06.93    3:04.81        
              39.81   47.03   54.59   43.38                                
 21 Biuckians, Christi  12 North Baltimore-MD   3:07.33    3:08.29        
              44.58   48.33   52.72   42.66                                
 22 Jackson, Shelby M   11 North Baltimore-MD   3:35.77    3:19.68        
              41.51   51.23 1:02.06   44.88                                
 23 O'Leary, Anna C     11 York Y-MA            3:34.57    3:24.97        
              47.22   52.69   59.75   45.31                                
 -- Tan, Tracy V        11 North Baltimore-MD   3:44.35         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
              45.00   52.33 1:03.25   41.66                                
 
Event 68  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:09.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arndt, Nicholas M   12 NCAP-PV              2:38.34    2:33.98        
              32.91   39.29   47.34   34.44                                
  2 Welker, Nathan W    12 York Y-MA            2:44.02    2:38.06        
              33.64   40.01   49.67   34.74                                
  3 Stoner, Sam R       12 York Y-MA            2:48.57    2:42.31        
              34.49   42.02   49.37   36.43                                
  4 Quan, Jacob M       12 York Y-MA            2:55.17    2:43.81        
              38.19   42.76   48.82   34.04                                
  5 Hudson, Trevor E    12 RAYS-VA              2:48.61    2:46.53        
              35.69   42.22   52.28   36.34                                
  6 McQuaid, Teddy E    11 North Baltimore-MD   3:17.56    2:53.54        
              36.36   41.59   57.22   38.37                                
  7 Cashman, Connor J   12 ASC-MD               3:04.08    2:56.77        
              38.06   45.97   52.20   40.54                                
  8 Miller, Kyle J      12 York Y-MA            3:01.24    2:59.61        
              39.87   47.82   50.54   41.38                                
  9 Meyer, Peyton D     12 RAYS-VA              3:00.08    3:03.22        
              40.97   45.77   56.67   39.81                                
 10 Shapsay, Ilan J     12 North Baltimore-MD   3:06.17    3:04.10        
              38.23   47.60   56.29   41.98                                
 11 O'Leary, Michael S  11 York Y-MA            3:09.29    3:23.02        
              41.90   54.30 1:02.11   44.71                                
 -- Milman, Sean        12 North Baltimore-MD   3:21.79         DQ        
      Scissors kick - breast
              39.92   48.78   58.00   39.81                                
 
Event 69  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:43.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, McKenna  10 UN-MA                2:58.07    2:50.60        
              36.92   43.71   51.26   38.71                                
  2 Kadoorie, Angela J   9 North Baltimore-MD   3:21.47    3:08.18        
              43.37   47.32   58.22   39.27                                
  3 Hinson, Kaliyah J    8 York Y-MA            3:09.25    3:09.06        
              38.90   50.14   56.61   43.41                                
  4 Villagomez, Eva     10 North Baltimore-MD   3:12.62    3:10.01        
              40.96   50.03   55.82   43.20                                
  5 Chen, Madeline M    10 CBAC-MD              3:16.04    3:11.07        
              44.31   46.17   55.51   45.08                                
  6 Eraso, Gabriella N  10 North Baltimore-MD   3:30.04    3:13.29        
              42.83   50.85   53.51   46.10                                
  7 Folcomer, Tiffany   10 York Y-MA            3:37.37    3:16.14        
              44.69   48.71   59.28   43.46                                
  8 Johnston, Katelyn   10 CBAC-MD              3:38.72    3:16.24        
              43.13   52.06   55.76   45.29                                
  9 Davis, Maribeth L   10 CBAC-MD              3:23.16    3:17.62        
              43.31   55.19   58.88   40.24                                
 10 Phifer, Izzy R       9 York Y-MA            3:20.94    3:18.35        
              46.29   51.26   58.55   42.25                                
 11 Wehman, Blair R     10 North Baltimore-MD   3:38.26    3:20.28        
              46.11   51.18   58.27   44.72                                
 12 Marquez, Mary A     10 North Baltimore-MD   3:33.69    3:21.43        
              48.93   51.24   55.25   46.01                                
 13 Meng, Amanda        10 North Baltimore-MD   3:38.58    3:24.27        
              45.66   50.31 1:01.58   46.72                                
 14 Kurzatkowski, Juli  10 North Baltimore-MD   3:35.48    3:34.33        
              45.11   55.75 1:05.94   47.53                                
 15 Smith, Alexandra Y  10 North Baltimore-MD   3:48.21    3:38.03        
              50.01   55.84 1:03.19   48.99                                
 16 Snyder, Rebecca M   10 York Y-MA            3:43.19    3:41.48        
              56.38   54.90 1:04.66   45.54                                
 17 Luzar, Agnes M       9 North Baltimore-MD   4:06.90    3:48.05        
              57.48   54.98 1:03.50   52.09                                
 18 Freedman, Jackie S   9 North Baltimore-MD   4:05.57    3:50.25        
              56.96   57.89 1:08.43   46.97                                
 19 Bendis, Carley J     9 North Baltimore-MD        NT    3:52.37        
            1:01.17 1:00.78 1:03.29   47.13                                
 -- Smit, Olivia K      10 ASC-MD               3:24.70         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
              47.65   50.80   55.97   46.69                                
 -- Prior, Sophia J      9 North Baltimore-MD   4:16.77         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
            1:05.44   58.98 1:06.72   51.48                                
 
Event 70  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:40.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Grant G     10 ASC-MD               2:47.45    2:44.97        
              34.01   42.36   50.35   38.25                                
  2 Rees, Jonah A       10 York Y-MA            2:51.17    2:46.10        
              37.68   42.53   49.41   36.48                                
  3 Henry, Christian J  10 York Y-MA            2:57.31    2:53.65        
              37.96   44.62   51.81   39.26                                
  4 Lauterbach, Sidney   9 York Y-MA            3:38.84    3:07.76        
              41.48   48.52   55.91   41.85                                
  5 Deppe, Jack R       10 ASC-MD               3:10.92    3:08.18        
              39.25   49.34   58.94   40.65                                
  6 Rees, William H      8 York Y-MA            3:12.30    3:09.73        
              41.76   47.69   58.54   41.74                                
  7 Fatta, Kaden L      10 UN-MA                3:32.86    3:11.55        
              41.74   52.34   56.81   40.66                                
  8 Barnes, Joey K      10 RAYS-VA              3:31.78    3:14.57        
              41.05   45.82 1:06.42   41.28                                
  9 Mets, Alexander L   10 North Baltimore-MD   3:38.71    3:17.49        
              42.94   50.42   59.08   45.05                                
 10 Miller, Stevy A     10 York Y-MA            3:33.73    3:19.46        
              50.13   47.44   58.46   43.43                                
 11 Mytsak, Bogdan S     9 North Baltimore-MD        NT    3:22.33        
              46.63   49.60 1:03.17   42.93                                
 12 Whitlock, Zach A    10 UN-MD                3:24.95    3:23.59        
              48.23   50.77   59.95   44.64                                
 13 Cummings, Liam J     9 North Baltimore-MD   3:35.12    3:26.03        
              48.37   52.43   58.36   46.87                                
 14 Pawloski, Jay M     10 CBAC-MD              3:33.84    3:36.50        
              54.41   53.16 1:00.95   47.98                                
 15 Chasm, Cooper H      9 North Baltimore-MD   4:01.70    3:38.24        
              48.99   59.27 1:02.69   47.29                                
 16 Mytsak, Yaroslav    10 North Baltimore-MD        NT    3:39.50        
              52.38   53.54 1:07.20   46.38                                
 17 Farls, Ben A        10 North Baltimore-MD   3:58.32    3:43.57        
              52.92   58.06 1:02.95   49.64                                
 18 Koff, Myles R        9 North Baltimore-MD   3:56.18    3:43.99        
              51.32   57.94 1:02.32   52.41                                
 19 Mellendick, Dylan    9 North Baltimore-MD   4:06.48    3:48.92        
              57.74   53.07 1:05.88   52.23                                
 20 Jennings, Julian E  10 North Baltimore-MD   3:59.80    3:58.29        
            1:00.33 1:02.19 1:04.63   51.14                                
 -- Mesceda, Stanley    10 North Baltimore-MD   3:23.94         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
              46.97   51.65   59.48   44.13                                
 
Event 71  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hallmark, Kate C    13 NCAP-PV              1:00.39    1:00.86        
              29.32   31.54                                                
  2 Baroldi, Giulia     13 NCAP-PV              1:00.78    1:01.36        
              29.54   31.82                                                
  3 Meyer, Payden R     13 NCAP-PV              1:03.71    1:02.80        
              30.27   32.53                                                
  4 Foltz, Caroline A   13 UN-MA                1:04.72    1:04.14        
              31.13   33.01                                                
  5 Arndt, Hannah E     13 NCAP-PV              1:04.48    1:04.83        
              31.39   33.44                                                
  6 McNerney, Danielle  13 North Baltimore-MD   1:04.69    1:04.88        
              30.73   34.15                                                
  7 Myers, Ella D       13 NCAP-PV              1:07.62    1:05.18        
              31.27   33.91                                                
  8 Ramoy, Elizabeth A  14 North Baltimore-MD   1:04.28    1:05.20        
              31.37   33.83                                                
  9 Baldinazzo, Natali  14 North Baltimore-MD   1:06.11    1:05.91        
              31.64   34.27                                                
 10 Welker, Sydney E    13 York Y-MA            1:05.16    1:06.02        
              31.45   34.57                                                
 11 Ross, Tori M        14 North Baltimore-MD   1:04.52    1:07.19        
              32.47   34.72                                                
 12 Johnston, Rachel M  14 CBAC-MD              1:08.66    1:07.36        
              32.46   34.90                                                
 13 Polydefkis, Elizab  14 North Baltimore-MD   1:07.43    1:07.58        
              32.46   35.12                                                
 14 Sloan, Teagan D     13 ASC-MD               1:06.89    1:07.67        
              32.77   34.90                                                
 15 Hilty, Alexa K      13 York Y-MA            1:09.24    1:08.09        
              33.50   34.59                                                
 16 Ulmer, Sydney A     13 York Y-MA            1:08.24    1:08.15        
              32.44   35.71                                                
 17 Meyer, Lauren S     14 RAYS-VA              1:06.25    1:08.40        
              33.24   35.16                                                
 18 Williams, Morgan L  14 RAYS-VA              1:05.34    1:08.87        
              32.46   36.41                                                
 19 Darensbourg, Kenne  14 RAYS-VA              1:12.97    1:09.94        
              33.93   36.01                                                
 20 Insley, Katia A     14 ASC-MD               1:10.58    1:10.08        
              33.58   36.50                                                
 21 O'Leary, Erin K     14 York Y-MA            1:09.35    1:10.36        
              34.72   35.64                                                
 22 Groff, Avery N      13 UN-MA                1:09.19    1:10.38        
              34.42   35.96                                                
 23 McGee, Maeve G      13 North Baltimore-MD   1:12.49    1:10.45        
              33.99   36.46                                                
 24 Keller, Sophia E    13 ASC-MD               1:13.00    1:11.10        
              34.59   36.51                                                
 25 Hall, Kennedy A     14 ASC-MD               1:10.43    1:11.41        
              34.24   37.17                                                
 26 Brown, Nya N        14 York Y-MA            1:13.13    1:12.39        
              34.95   37.44                                                
 27 Jackson, Bailey J   13 North Baltimore-MD   1:12.50    1:13.49        
              34.64   38.85                                                
 28 Karr, Faith A       13 ASC-MD               1:12.50    1:14.11        
              35.42   38.69                                                
 29 Heiner, Brooke A    14 York Y-MA            1:11.18    1:14.71        
              35.42   39.29                                                
 30 DeGuzman, Yzabel Y  13 North Baltimore-MD   1:13.84    1:15.46        
              34.48   40.98                                                
 31 Luce, Annika G      13 RAYS-VA              1:10.43    1:17.88        
              35.23   42.65                                                
 
Event 72  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rutberg, Noah J     14 NCAP-PV                58.03      56.77        
              27.42   29.35                                                
  2 Greenberg, Cole P   13 NCAP-PV                59.08      57.43        
              27.93   29.50                                                
  3 Hayburn, Joe J      13 ASC-MD                 59.76      58.24        
              28.19   30.05                                                
  4 Fitch, David R      13 NCAP-PV              1:00.06      58.38        
              28.13   30.25                                                
  5 Hammer, Julian M    13 North Baltimore-MD   1:00.94      59.63        
              29.06   30.57                                                
  6 Zuo, Ben Long G     14 NCAP-PV              1:00.95      59.74        
              28.38   31.36                                                
  7 Doudna, Ethan M     13 ASC-MD               1:02.70    1:00.45        
              28.86   31.59                                                
  8 Lenham, Eoin K      14 ASC-MD               1:04.14    1:00.63        
              29.19   31.44                                                
  9 Dietrich, Chandler  14 NCAP-PV              1:02.04    1:01.75        
              29.40   32.35                                                
 10 Arsenault, Liam E   14 North Baltimore-MD   1:03.02    1:01.77        
              29.88   31.89                                                
 11 Davis, Zachary L    13 CBAC-MD              1:00.89    1:01.86        
              29.14   32.72                                                
 12 Jantac, Luke P      13 North Baltimore-MD   1:06.05    1:05.22        
              31.37   33.85                                                
 13 Hirsch, Tommy H     14 North Baltimore-MD   1:05.63    1:05.70        
              30.74   34.96                                                
 14 Bateman, Devin S    13 RAYS-VA              1:05.38    1:05.76        
              31.62   34.14                                                
 15 Barclay, Cameron R  14 NCAP-PV              1:07.28    1:05.83        
              30.82   35.01                                                
 16 Eby, Sean D         13 CBAC-MD              1:04.22    1:06.25        
              31.56   34.69                                                
 17 Sasaki, Sage        14 North Baltimore-MD   1:06.15    1:06.39        
              31.43   34.96                                                
 18 Fatta, Tanner J     14 UN-MA                1:05.20    1:06.90        
              31.54   35.36                                                
 19 Snoussi, Zakari S   14 North Baltimore-MD   1:06.87    1:07.11        
              31.80   35.31                                                
 20 Turbyfill, Andrew   14 RAYS-VA              1:08.72    1:09.02        
              32.28   36.74                                                
 21 Assoufid, Alexande  13 North Baltimore-MD   1:17.24    1:11.08        
              33.99   37.09                                                
 22 Gaffar, Asher B     14 North Baltimore-MD   1:15.49    1:11.64        
              35.05   36.59                                                
 23 Driscoll, Moseley   13 York Y-MA            1:15.55    1:12.91        
              35.55   37.36                                                
 24 Ventura, Timmy J    13 York Y-MA            1:18.51    1:13.18        
              35.06   38.12                                                
 25 Verdi, Solomon K    14 North Baltimore-MD   1:14.26    1:14.75        
              35.29   39.46                                                
 
Event 73  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belbot, Maggie F    12 North Baltimore-MD   1:00.67    1:01.45        
              29.43   32.02                                                
  2 McNerney, Taylor J  12 North Baltimore-MD   1:07.73    1:06.27        
              31.71   34.56                                                
  3 Betkey, Logan M     12 North Baltimore-MD   1:07.40    1:06.66        
              31.40   35.26                                                
  4 Koff, Mabel A       12 North Baltimore-MD   1:09.46    1:06.99        
              32.52   34.47                                                
  5 Bilger, Skye L      12 North Baltimore-MD   1:09.81    1:07.15        
              32.76   34.39                                                
  6 Ramoy, Bernadette   12 North Baltimore-MD   1:09.74    1:07.58        
              31.91   35.67                                                
  7 Benda, Meghan E     12 North Baltimore-MD   1:10.74    1:07.72        
              32.37   35.35                                                
  8 Kim, Lindsay S      11 North Baltimore-MD   1:13.19    1:08.76        
              32.66   36.10                                                
  9 Kim, Min Joo X      12 North Baltimore-MD   1:16.52    1:10.31        
              33.40   36.91                                                
 10 Hall, Sammy A       12 ASC-MD               1:15.11    1:10.40        
              33.56   36.84                                                
 11 Bruning, Riley C    12 North Baltimore-MD   1:12.47    1:10.76        
              33.67   37.09                                                
 12 Titioura, Katia K   11 North Baltimore-MD   1:17.26    1:11.27        
              33.77   37.50                                                
 13 Gershman, Sarah M   12 ASC-MD               1:15.72    1:12.41        
              34.05   38.36                                                
 14 McKenna, Eliza R    11 North Baltimore-MD   1:15.43    1:12.54        
              34.31   38.23                                                
 15 Tse, Hannah Y       12 RAYS-VA              1:14.35    1:13.92        
              35.75   38.17                                                
 16 Chao, Abigail       11 North Baltimore-MD   1:15.44    1:13.97        
              35.19   38.78                                                
 17 Weichseldorfer, Sa  11 York Y-MA            1:15.20    1:14.68        
              35.59   39.09                                                
 18 Hooper, Madison E   11 North Baltimore-MD   1:11.63    1:14.70        
              35.11   39.59                                                
 19 Krucoff, Emily J    11 ASC-MD               1:17.32    1:16.56        
              35.17   41.39                                                
 20 Ludwig, Mairin E    12 North Baltimore-MD   1:20.65    1:16.62        
              37.97   38.65                                                
 21 Deppe, Sierra L     12 ASC-MD               1:18.62    1:16.75        
              36.41   40.34                                                
 22 Tan, Tracy V        11 North Baltimore-MD   1:25.47    1:16.95        
              36.45   40.50                                                
 23 O'Leary, Anna C     11 York Y-MA            1:18.49    1:25.23        
              40.68   44.55                                                
 
Event 74  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:15.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kamdin, Sam F       12 North Baltimore-MD   1:05.89    1:02.54        
              29.91   32.63                                                
  2 Schrepfer, Brody W  12 North Baltimore-MD   1:09.04    1:04.14        
              31.20   32.94                                                
  3 Quan, Jacob M       12 York Y-MA            1:10.00    1:07.91        
              33.39   34.52                                                
  4 Hudson, Trevor E    12 RAYS-VA              1:10.40    1:09.22        
              33.44   35.78                                                
  5 Tower, Graham J     11 ASC-MD               1:10.44    1:09.75        
              33.01   36.74                                                
  6 Dagan, Yonathan D   11 North Baltimore-MD   1:11.44    1:10.14        
              33.52   36.62                                                
  7 McQuaid, Teddy E    11 North Baltimore-MD   1:09.74    1:10.73        
              34.01   36.72                                                
  8 Walters, Riley J    12 North Baltimore-MD   1:13.53    1:11.20        
              33.94   37.26                                                
  9 MacAdam, Noah J     11 North Baltimore-MD   1:14.76    1:12.81        
              34.23   38.58                                                
 10 Cashman, Connor J   12 ASC-MD               1:14.08    1:12.87        
              34.34   38.53                                                
 11 Matteini, Thomas J  12 North Baltimore-MD   1:18.58    1:14.29        
              35.86   38.43                                                
 12 Daugherty, Ethan E  11 North Baltimore-MD   1:14.37    1:14.81        
              35.22   39.59                                                
 13 Shapsay, Ilan J     12 North Baltimore-MD   1:15.43    1:15.43        
              35.86   39.57                                                
 14 Milman, Sean        12 North Baltimore-MD   1:14.73    1:15.69        
              36.78   38.91                                                
 15 Meyer, Peyton D     12 RAYS-VA              1:14.15    1:17.49        
              37.47   40.02                                                
 16 Scigala, Victor     11 North Baltimore-MD   1:32.15    1:21.93        
              37.89   44.04                                                
 17 O'Leary, Michael S  11 York Y-MA            1:15.69    1:23.33        
              39.91   43.42                                                
 -- Foran, Riley J      12 ASC-MD               1:09.77         DQ        
      False start
              31.53   33.11                                                
 
Event 75  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:31.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hirsch, Holly A     10 North Baltimore-MD   1:20.82    1:18.78        
              36.20   42.58                                                
  2 Wehman, Blair R     10 North Baltimore-MD   1:18.66    1:20.25        
              37.04   43.21                                                
  3 Tan, Toni V          9 North Baltimore-MD   1:25.19    1:21.35        
              39.64   41.71                                                
  4 Connor, Ashley E    10 ASC-MD               1:28.84    1:22.13        
              37.50   44.63                                                
  5 Folcomer, Tiffany   10 York Y-MA            1:27.03    1:23.83        
              39.59   44.24                                                
  6 Barnes, Laney M      9 RAYS-VA              1:30.18    1:24.41        
              39.58   44.83                                                
  7 Phifer, Izzy R       9 York Y-MA            1:22.28    1:25.51        
              40.86   44.65                                                
  8 Johnston, Katelyn   10 CBAC-MD              1:22.79    1:25.77        
              40.78   44.99                                                
  9 Ramoy, Margaret S    9 North Baltimore-MD   1:25.89    1:26.81        
              40.61   46.20                                                
 10 Shener, Amanda R     9 North Baltimore-MD   1:28.38    1:26.85        
              41.79   45.06                                                
 11 Smit, Olivia K      10 ASC-MD               1:28.36    1:27.47        
              41.19   46.28                                                
 12 Bendis, Carley J     9 North Baltimore-MD   1:26.71    1:28.04        
              41.20   46.84                                                
 13 Snyder, Rebecca M   10 York Y-MA            1:28.54    1:28.54        
              42.82   45.72                                                
 14 Shener, Alison M     9 North Baltimore-MD   1:56.30    1:36.84        
              47.84   49.00                                                
 15 Freedman, Jackie S   9 North Baltimore-MD   1:33.83    1:39.43        
              45.55   53.88                                                
 16 Sasaki, Kumi         7 North Baltimore-MD   1:54.72    1:40.43        
              45.70   54.73                                                
 17 Jackson, Zoe A       8 North Baltimore-MD   1:53.46    1:41.40        
              47.91   53.49                                                
 18 Luzar, Agnes M       9 North Baltimore-MD   1:35.06    1:41.93        
              47.13   54.80                                                
 19 Tyberg, Talli A      9 North Baltimore-MD   1:50.31    1:45.39        
              47.85   57.54                                                
 20 Arrington, Naomi G   9 North Baltimore-MD   2:02.17    1:45.92        
              52.05   53.87                                                
 21 Tyberg, Maya S       9 North Baltimore-MD   1:55.31    1:46.76        
              49.05   57.71                                                
 22 Tyberg, Ellie A      8 North Baltimore-MD   1:43.87    1:49.93        
              51.04   58.89                                                
 23 Braga, Jahniya P     9 North Baltimore-MD   1:53.23    1:50.22        
              51.86   58.36                                                
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:30.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah A       10 York Y-MA            1:11.97    1:08.95        
              33.50   35.45                                                
  2 Belbot, Harry C     10 North Baltimore-MD   1:10.73    1:10.15        
              33.73   36.42                                                
  3 Henry, Christian J  10 York Y-MA            1:14.16    1:10.16        
              34.11   36.05                                                
  4 Connor, Billy P     10 ASC-MD               1:15.64    1:11.44        
              33.71   37.73                                                
  5 Barnes, Joey K      10 RAYS-VA              1:25.01    1:15.22        
              36.59   38.63                                                
  6 Deppe, Jack R       10 ASC-MD               1:20.97    1:15.56        
              36.08   39.48                                                
  7 McQuaid, Liam H      9 North Baltimore-MD   1:20.35    1:17.29        
              37.21   40.08                                                
  8 Fatta, Kaden L      10 UN-MA                1:21.23    1:18.07        
              37.21   40.86                                                
  9 Mesceda, Stanley    10 North Baltimore-MD   1:20.44    1:19.39        
              37.62   41.77                                                
 10 Rees, William H      8 York Y-MA            1:21.13    1:19.55        
              38.79   40.76                                                
 11 Mytsak, Bogdan S     9 North Baltimore-MD   1:19.77    1:20.34        
              38.66   41.68                                                
 12 Miller, Lukas J     10 RAYS-VA              1:19.72    1:23.40        
              39.35   44.05                                                
 13 Mytsak, Yaroslav    10 North Baltimore-MD   1:26.04    1:26.81        
              40.35   46.46                                                
 14 Jennings, Julian E  10 North Baltimore-MD   1:28.59    1:26.83        
              41.06   45.77                                                
 15 Pawloski, Jay M     10 CBAC-MD              1:26.91    1:27.01        
              40.67   46.34                                                
 16 Cummings, Liam J     9 North Baltimore-MD   1:25.94    1:27.11        
              40.03   47.08                                                
 17 Scigala, Marcel      7 North Baltimore-MD   1:27.18    1:27.90        
              40.67   47.23                                                
 18 Whitlock, Zach A    10 UN-MD                1:28.94    1:29.30        
              42.30   47.00                                                
 19 Belbot, Spencer D    7 North Baltimore-MD   1:47.24    1:32.01        
              42.31   49.70                                                
 20 Nava, Joshua M       9 North Baltimore-MD   1:44.24    1:34.22        
              44.04   50.18                                                
 21 Wang, Ben A          9 North Baltimore-MD   1:33.81    1:34.46        
              44.27   50.19                                                
 22 Alaish, Harrison S   9 North Baltimore-MD   1:44.62    1:35.56        
              45.47   50.09                                                
 23 Pettit, Noah J       9 North Baltimore-MD   1:42.24    1:36.28        
              45.64   50.64                                                
 24 Lenham, Caleb O      9 ASC-MD               1:46.12    1:37.78        
              44.64   53.14                                                
 25 Walters, Cooper J    9 North Baltimore-MD   1:48.67    1:45.38        
              47.03   58.35                                                
 26 Spotte, Oscar W      9 North Baltimore-MD   1:56.88    1:48.23        
              51.67   56.56                                                
 27 Verdi, Thomas A      9 North Baltimore-MD   2:08.65    2:03.87        
              56.46 1:07.41                                                
 
Event 77  Girls 11-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:55.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Attar, Clara M      13 NCAP-PV              2:28.87    2:29.54        
              33.52   38.02   39.00   39.00                                
  2 Shinnick, Brooke C  13 North Baltimore-MD   2:37.20    2:30.61        
              33.26   38.04   39.33   39.98                                
  3 Arndt, Hannah E     13 NCAP-PV              2:33.50    2:34.69        
              32.92   38.81   41.83   41.13                                
  4 Wang, Ashley L      12 RAYS-VA              2:38.18    2:35.38        
              35.41   38.64   41.29   40.04                                
  5 Koff, Mabel A       12 North Baltimore-MD   2:42.73    2:38.66        
              35.28   41.13   40.89   41.36                                
  6 Clark, Lauren A     12 NCAP-PV              2:39.06    2:40.32        
              35.49   41.48   42.52   40.83                                
  7 Perdomo, Cristal L  13 RAYS-VA              2:45.35    2:40.98        
              35.91   41.53   41.71   41.83                                
  8 Leydig, Camryn G    13 York Y-MA            2:49.30    2:44.41        
              35.06   41.80   43.86   43.69                                
  9 Strayer, Catie L    13 UN-MA                2:46.05    2:44.53        
              36.32   41.36   43.78   43.07                                
 10 Fong, Malia C       13 NCAP-PV              2:53.66    2:45.45        
              34.30   39.96   43.96   47.23                                
 11 Raley, Savannah P   13 CBAC-MD              2:49.20    2:48.32        
              37.97   43.15   43.14   44.06                                
 12 Szenas, Natalie M   13 RAYS-VA              2:53.86    2:51.87        
              37.60   43.24   45.49   45.54                                
 13 Klinedinst, Molly   13 UN-MA                2:49.92    2:52.09        
              37.77   44.78   45.52   44.02                                
 
Event 78  Boys 11-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:53.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfson, Josh S     13 NCAP-PV              2:41.49    2:24.86        
              30.95   35.63   39.27   39.01                                
  2 Arndt, Nicholas M   12 NCAP-PV              2:33.14    2:30.56        
              33.36   38.77   39.47   38.96                                
  3 McDermott, Will J   14 York Y-MA            2:24.82    2:32.47        
              33.18   38.16   40.09   41.04                                
  4 Bateman, Devin S    13 RAYS-VA              2:45.59    2:44.33        
              35.41   41.50   44.99   42.43                                
  5 Stoner, Sam R       12 York Y-MA            2:51.19    3:03.40        
              36.91   46.67   50.59   49.23                                
 
Event 79  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:28.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belbot, Maggie F    12 North Baltimore-MD   1:06.07    1:06.65        
              31.29   35.36                                                
  2 Sebring, Carly A    12 NCAP-PV              1:10.33    1:07.87        
              31.35   36.52                                                
  3 Gemmell, Erin M     12 NCAP-PV              1:13.69    1:10.87        
              33.00   37.87                                                
  4 McNerney, Taylor J  12 North Baltimore-MD   1:16.23    1:17.03        
              36.07   40.96                                                
  5 Kalmanowicz, Kate   11 York Y-MA            1:20.38    1:17.79        
              36.67   41.12                                                
  6 Benda, Meghan E     12 North Baltimore-MD   1:19.69    1:18.66        
              36.45   42.21                                                
  7 Ramoy, Bernadette   12 North Baltimore-MD   1:19.90    1:19.06        
              37.32   41.74                                                
  8 Shinnick, Rain R    11 North Baltimore-MD   1:24.16    1:19.83        
  9 Lenham, Nora K      12 ASC-MD               1:26.91    1:20.98        
              36.67   44.31                                                
 10 Speed, Deanna L     12 York Y-MA            1:20.93    1:21.38        
              37.22   44.16                                                
 11 Kim, Min Joo X      12 North Baltimore-MD   1:26.06    1:22.51        
              37.45   45.06                                                
 12 Paxton, Madelyn L   11 York Y-MA            1:27.72    1:22.86        
              37.62   45.24                                                
 13 Jeon, Ellin k       12 North Baltimore-MD   1:26.04    1:24.22        
              38.82   45.40                                                
 14 Hall, Sammy A       12 ASC-MD               1:19.60    1:25.39        
              39.68   45.71                                                
 15 Bruning, Riley C    12 North Baltimore-MD   1:40.41    1:27.56        
              40.26   47.30                                                
 16 Jackson, Shelby M   11 North Baltimore-MD   1:44.63    1:29.07        
              40.62   48.45                                                
 17 McKenna, Eliza R    11 North Baltimore-MD   1:32.47    1:31.19        
              40.44   50.75                                                
 
Event 80  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:26.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Welker, Nathan W    12 York Y-MA            1:13.80    1:12.51        
              33.62   38.89                                                
  2 Schrepfer, Brody W  12 North Baltimore-MD   1:23.93    1:15.80        
              35.56   40.24                                                
  3 Kamdin, Sam F       12 North Baltimore-MD   1:25.25    1:17.71        
              35.55   42.16                                                
  4 Hudson, Trevor E    12 RAYS-VA              1:17.46    1:19.88        
              37.18   42.70                                                
  5 Shkolnik, Peter M   11 North Baltimore-MD   1:26.14    1:21.67        
              36.45   45.22                                                
  6 Shkolnik, Paul A    11 North Baltimore-MD   1:35.86    1:23.12        
              37.07   46.05                                                
  7 Tower, Graham J     11 ASC-MD               1:20.01    1:27.32        
              38.23   49.09                                                
  8 Dagan, Yonathan D   11 North Baltimore-MD   1:33.19    1:27.91        
              39.33   48.58                                                
  9 Matteini, Thomas J  12 North Baltimore-MD   1:33.64    1:31.77        
              42.10   49.67                                                
 -- O'Leary, Michael S  11 York Y-MA            1:23.16        DNF        
      Did not finish
 
Event 81  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:52.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hinson, Kaliyah J    8 York Y-MA            1:24.59    1:25.56        
              39.77   45.79                                                
  2 Kadoorie, Angela J   9 North Baltimore-MD   1:40.87    1:31.65        
              44.08   47.57                                                
  3 Davis, Maribeth L   10 CBAC-MD              1:37.52    1:32.60        
              44.74   47.86                                                
  4 Johnston, Katelyn   10 CBAC-MD              1:36.45    1:34.17        
              45.65   48.52                                                
  5 Villagomez, Eva     10 North Baltimore-MD   1:41.58    1:36.03        
              42.15   53.88                                                
  6 Connor, Ashley E    10 ASC-MD               1:37.21    1:37.26        
              44.18   53.08                                                
  7 Chen, Madeline M    10 CBAC-MD              1:37.34    1:41.42        
              46.42   55.00                                                
  8 Kurzatkowski, Juli  10 North Baltimore-MD   1:41.64    1:42.23        
              46.74   55.49                                                
  9 Marquez, Mary A     10 North Baltimore-MD   1:51.43    1:54.69        
              54.24 1:00.45                                                
 
Event 82  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:51.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Grant G     10 ASC-MD               1:14.01    1:14.52        
              34.72   39.80                                                
  2 Belbot, Harry C     10 North Baltimore-MD   1:25.85    1:22.11        
              37.35   44.76                                                
  3 Lauterbach, Sidney   9 York Y-MA            1:43.90    1:28.56        
              42.96   45.60                                                
  4 Mets, Alexander L   10 North Baltimore-MD   1:34.60    1:31.25        
              42.61   48.64                                                
  5 Fatta, Kaden L      10 UN-MA                1:36.59    1:40.98        
              44.41   56.57                                                
  6 Miller, Lukas J     10 RAYS-VA              1:48.33    1:53.58        
              49.40 1:04.18                                                
 
Event 83  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:23.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Payden R     13 NCAP-PV              1:10.00    1:09.69        
              33.79   35.90                                                
  2 Hallmark, Kate C    13 NCAP-PV              1:07.96    1:10.44        
              33.89   36.55                                                
  3 Kwon, Anna          14 North Baltimore-MD   1:09.95    1:10.52        
              34.67   35.85                                                
  4 Baroldi, Giulia     13 NCAP-PV              1:08.95    1:11.34        
              34.09   37.25                                                
  5 Myers, Ella D       13 NCAP-PV              1:12.29    1:12.32        
              35.44   36.88                                                
  6 Benda, Caroline F   13 North Baltimore-MD   1:10.79    1:14.71        
              36.24   38.47                                                
  7 Fong, Malia C       13 NCAP-PV              1:13.21    1:14.81        
              35.81   39.00                                                
  8 McCombs, Emma C     14 York Y-MA            1:17.26    1:15.55        
              37.02   38.53                                                
  9 McNerney, Danielle  13 North Baltimore-MD   1:16.11    1:15.64        
              37.11   38.53                                                
 10 Perdomo, Cristal L  13 RAYS-VA              1:16.20    1:15.78        
              37.08   38.70                                                
 11 O'Neill, Claire R   14 UN-MA                1:16.09    1:16.71        
              37.92   38.79                                                
 12 Foltz, Caroline A   13 UN-MA                1:17.17    1:17.04        
              37.45   39.59                                                
 13 Baldinazzo, Natali  14 North Baltimore-MD   1:15.61    1:17.26        
              37.86   39.40                                                
 14 Ross, Tori M        14 North Baltimore-MD   1:12.95    1:17.39        
              37.68   39.71                                                
 15 Sloan, Teagan D     13 ASC-MD               1:16.82    1:17.92        
              37.79   40.13                                                
 16 Laux, Laura V       14 York Y-MA            1:21.03    1:18.01        
              37.53   40.48                                                
 17 Froman, Emily J     13 York Y-MA            1:15.50    1:18.58        
              38.73   39.85                                                
 18 Meyer, Lauren S     14 RAYS-VA              1:17.77    1:19.32        
              39.55   39.77                                                
 19 Polydefkis, Elizab  14 North Baltimore-MD   1:20.57    1:19.85        
              38.57   41.28                                                
 20 Szenas, Natalie M   13 RAYS-VA              1:17.15    1:19.88        
              38.80   41.08                                                
 21 Klinedinst, Molly   13 UN-MA                1:17.66    1:20.10        
              39.23   40.87                                                
 22 Morris, Lydia G     14 CBAC-MD              1:22.57    1:20.22        
              38.43   41.79                                                
 23 Darensbourg, Kenne  14 RAYS-VA              1:19.02    1:20.42        
              39.90   40.52                                                
 24 Campbell, Tessa N   13 RAYS-VA              1:18.20    1:20.59        
              39.84   40.75                                                
 25 Keller, Sophia E    13 ASC-MD               1:19.19    1:20.87        
              40.48   40.39                                                
 26 O'Leary, Erin K     14 York Y-MA            1:20.17    1:22.46        
              41.43   41.03                                                
 27 Hudhud, Minna K     14 North Baltimore-MD   1:20.29    1:23.76        
              40.99   42.77                                                
 28 Groff, Avery N      13 UN-MA                1:19.05    1:24.04        
              41.74   42.30                                                
 29 Insley, Katia A     14 ASC-MD               1:21.10    1:24.23        
              40.02   44.21                                                
 30 Calder, Ella C      13 York Y-MA            1:20.28    1:24.97        
              41.40   43.57                                                
 31 DeGuzman, Yzabel Y  13 North Baltimore-MD   1:25.46    1:26.99        
              41.20   45.79                                                
 32 Jackson, Bailey J   13 North Baltimore-MD   1:24.85    1:29.12        
              42.68   46.44                                                
 
Event 84  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hayburn, Joe J      13 ASC-MD               1:06.01    1:02.79        
              31.36   31.43                                                
  2 Rutberg, Noah J     14 NCAP-PV              1:04.20    1:03.01        
              30.93   32.08                                                
  3 Greenberg, Cole P   13 NCAP-PV              1:08.02    1:05.85        
              32.34   33.51                                                
  4 Lenham, Eoin K      14 ASC-MD               1:09.90    1:08.42        
              33.11   35.31                                                
  5 Arsenault, Liam E   14 North Baltimore-MD   1:09.84    1:08.72        
              33.83   34.89                                                
  6 Tun, Ethan W        13 NCAP-PV              1:11.95    1:09.08        
  7 Hammer, Julian M    13 North Baltimore-MD   1:16.13    1:10.34        
              34.70   35.64                                                
  8 Doudna, Ethan M     13 ASC-MD               1:11.20    1:11.09        
              34.60   36.49                                                
  9 Eby, Sean D         13 CBAC-MD              1:10.98    1:12.18        
              35.51   36.67                                                
 10 Dietrich, Chandler  14 NCAP-PV              1:15.95    1:12.44        
              34.73   37.71                                                
 11 Jantac, Luke P      13 North Baltimore-MD   1:15.54    1:16.18        
              37.65   38.53                                                
 12 Bateman, Devin S    13 RAYS-VA              1:13.64    1:17.04        
              37.93   39.11                                                
 13 Arsenault, Evan G   13 North Baltimore-MD   1:14.70    1:18.42        
              38.42   40.00                                                
 14 Rich, Noah J        14 North Baltimore-MD   1:19.99    1:20.51        
              38.73   41.78                                                
 15 Assoufid, Alexande  13 North Baltimore-MD   1:30.28    1:21.83        
              40.39   41.44                                                
 16 Driscoll, Moseley   13 York Y-MA            1:27.98    1:23.19        
              40.42   42.77                                                
 17 Gaffar, Asher B     14 North Baltimore-MD   1:28.84    1:26.05        
              41.70   44.35                                                
 18 Verdi, Solomon K    14 North Baltimore-MD   1:30.06    1:32.81        
              45.73   47.08                                                
 
Event 85  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  41.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koff, Mabel A       12 North Baltimore-MD     34.10      33.72        
  2 Gemmell, Erin M     12 NCAP-PV                34.17      33.79        
  3 Harner, Alex R      12 North Baltimore-MD     34.86      34.22        
  4 Wang, Ashley L      12 RAYS-VA                35.43      34.36        
  5 Alaish, Gabriella   12 North Baltimore-MD     34.72      35.07        
  6 Bilger, Skye L      12 North Baltimore-MD     35.73      35.81        
  7 Clark, Lauren A     12 NCAP-PV                40.30      36.26        
  8 Gershman, Sarah M   12 ASC-MD                 38.76      37.39        
  9 Lenham, Nora K      12 ASC-MD                 36.42      37.44        
 10 Betkey, Logan M     12 North Baltimore-MD     36.09      37.79        
 11 Kim, Lindsay S      11 North Baltimore-MD     36.94      37.98        
 12 McNerney, Taylor J  12 North Baltimore-MD     37.98      38.08        
 13 Hurley, Caitlin M   12 North Baltimore-MD     37.26      38.45        
 14 Chao, Abigail       11 North Baltimore-MD     37.22      38.88        
 15 Titioura, Katia K   11 North Baltimore-MD     39.17      39.37        
 16 Arsenault, Tara H   11 North Baltimore-MD     40.95      40.18        
 17 Jackson, Shelby M   11 North Baltimore-MD     41.14      40.90        
 18 Shinnick, Rain R    11 North Baltimore-MD     40.00      41.35        
 19 Krucoff, Emily J    11 ASC-MD                 41.18      42.20        
 20 Biuckians, Christi  12 North Baltimore-MD     40.70      42.24        
 21 Tan, Tracy V        11 North Baltimore-MD     43.99      42.30        
 22 Ludwig, Mairin E    12 North Baltimore-MD     43.53      42.76        
 23 Weichseldorfer, Sa  11 York Y-MA              48.11      43.98        
 24 O'Leary, Anna C     11 York Y-MA              41.19      48.18        
 
Event 86  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  40.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kamdin, Sam F       12 North Baltimore-MD     32.56      32.61        
  2 Arndt, Nicholas M   12 NCAP-PV                35.24      34.39        
  3 Stoner, Sam R       12 York Y-MA              37.02      34.73        
  4 Foran, Riley J      12 ASC-MD                 38.29      35.31        
  5 McQuaid, Teddy E    11 North Baltimore-MD     36.00      35.87        
  6 Shkolnik, Peter M   11 North Baltimore-MD     37.02      37.43        
  7 Shkolnik, Paul A    11 North Baltimore-MD     38.59      38.09        
  8 Cashman, Connor J   12 ASC-MD                 40.55      38.10        
  9 MacAdam, Noah J     11 North Baltimore-MD     40.80      39.85        
 10 Tower, Graham J     11 ASC-MD                 38.49      40.07        
 11 Miller, Kyle J      12 York Y-MA              40.88      40.14        
 12 Shapsay, Ilan J     12 North Baltimore-MD     39.43      40.33        
 13 Walters, Riley J    12 North Baltimore-MD     42.31      41.70        
 14 Milman, Sean        12 North Baltimore-MD     42.43      42.04        
 15 Scigala, Victor     11 North Baltimore-MD     47.90      42.66        
 16 Daugherty, Ethan E  11 North Baltimore-MD     41.32      42.80        
 
Event 87  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  48.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, McKenna  10 UN-MA                  39.48      38.49        
  2 Chen, Madeline M    10 CBAC-MD                42.75      38.97        
  3 Villagomez, Eva     10 North Baltimore-MD     40.94      39.50        
  4 Eraso, Gabriella N  10 North Baltimore-MD     41.90      41.81        
  5 Marquez, Mary A     10 North Baltimore-MD     41.13      42.12        
  6 Ramoy, Margaret S    9 North Baltimore-MD     43.53      42.40        
  7 Kurzatkowski, Juli  10 North Baltimore-MD     41.44      43.00        
  8 Hirsch, Holly A     10 North Baltimore-MD     44.97      43.01        
  9 Meng, Amanda        10 North Baltimore-MD     46.25      44.77        
 10 Shener, Amanda R     9 North Baltimore-MD     45.41      44.87        
 11 Tan, Toni V          9 North Baltimore-MD     45.15      45.22        
 12 Sasaki, Kumi         7 North Baltimore-MD     53.10      46.86        
 13 Smith, Alexandra Y  10 North Baltimore-MD     47.50      47.30        
 14 Barnes, Laney M      9 RAYS-VA                44.73      48.53        
 15 Prior, Sophia J      9 North Baltimore-MD     51.88      48.97        
 16 Arrington, Naomi G   9 North Baltimore-MD   1:02.82      49.80        
 17 Jackson, Zoe A       8 North Baltimore-MD     49.75      51.45        
 18 Braga, Jahniya P     9 North Baltimore-MD     55.41      52.03        
 19 Shener, Alison M     9 North Baltimore-MD   1:07.33      53.47        
 20 Tyberg, Talli A      9 North Baltimore-MD   1:03.49      55.80        
 21 Tyberg, Ellie A      8 North Baltimore-MD     55.21      56.04        
 22 Tyberg, Maya S       9 North Baltimore-MD     55.30      57.36        
 23 Barnes, Kelsey R     7 RAYS-VA              1:20.00    1:06.71        
 
Event 88  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  49.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connor, Billy P     10 ASC-MD                 38.98      36.28        
  2 Murphy, Grant G     10 ASC-MD                 38.04      36.50        
  3 Deppe, Jack R       10 ASC-MD                 41.20      40.37        
  4 McQuaid, Liam H      9 North Baltimore-MD     42.11      41.93        
  5 Mytsak, Bogdan S     9 North Baltimore-MD     41.82      42.19        
  6 Barnes, Joey K      10 RAYS-VA                41.47      42.45        
  7 Miller, Stevy A     10 York Y-MA              43.79      43.05        
  8 Mesceda, Stanley    10 North Baltimore-MD     43.78      44.07        
  9 Miller, Lukas J     10 RAYS-VA                43.17      44.14        
 10 Mellendick, Dylan    9 North Baltimore-MD     45.84      45.30        
 11 Pawloski, Jay M     10 CBAC-MD                45.74      45.40        
 12 Scigala, Marcel      7 North Baltimore-MD     45.81      46.11        
 13 Whitlock, Zach A    10 UN-MD                  47.58      46.21        
 14 Wang, Ben A          9 North Baltimore-MD     44.91      46.64        
 15 Chasm, Cooper H      9 North Baltimore-MD     47.59      47.36        
 16 Walters, Cooper J    9 North Baltimore-MD     48.83      47.39        
 17 Koff, Myles R        9 North Baltimore-MD     46.67      47.43        
 18 Alaish, Harrison S   9 North Baltimore-MD     55.38      48.44        
 19 Farls, Ben A        10 North Baltimore-MD     46.35      49.43        
 20 Lenham, Caleb O      9 ASC-MD                 47.12      50.15        
 21 Pettit, Noah J       9 North Baltimore-MD     50.44      52.09        
 22 Nava, Joshua M       9 North Baltimore-MD     56.50      52.25        
 23 Spotte, Oscar W      9 North Baltimore-MD   1:00.71      53.18        
 24 Verdi, Thomas A      9 North Baltimore-MD   1:02.04      58.34        
 -- Belbot, Spencer D    7 North Baltimore-MD     55.81         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Event 89  Girls 11-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:19.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belbot, Maggie F    12 North Baltimore-MD   2:55.82    2:50.67        
              38.70   43.64   43.71   44.62                                
  2 Hudhud, Minna K     14 North Baltimore-MD   2:54.97    2:56.77        
              40.40   44.78   45.39   46.20                                
  3 Ramoy, Elizabeth A  14 North Baltimore-MD   2:55.25    2:59.22        
              40.47   45.99   46.51   46.25                                
  4 Ramoy, Bernadette   12 North Baltimore-MD   3:06.72    3:01.73        
              42.19   46.74   45.88   46.92                                
  5 Jeon, Ashley S      14 North Baltimore-MD   3:04.03    3:02.19        
              40.88   46.39   47.17   47.75                                
  6 Hooper, Kendall K   13 North Baltimore-MD   2:58.18    3:02.29        
              41.31   46.36   46.81   47.81                                
  7 McGee, Maeve G      13 North Baltimore-MD   3:18.37    3:03.68        
              43.25   46.22   47.03   47.18                                
  8 Foltz, Caroline A   13 UN-MA                3:00.30    3:04.89        
              41.91   47.66   48.15   47.17                                
  9 Wang, Ashley L      12 RAYS-VA              2:57.70    3:05.35        
              42.88   46.61   47.50   48.36                                
 10 Gemma, Ava R        13 York Y-MA            3:12.51    3:06.11        
              43.20   47.25   47.85   47.81                                
 11 Benda, Meghan E     12 North Baltimore-MD   3:08.10    3:08.60        
              42.53   48.78   48.05   49.24                                
 12 Hurley, Caitlin M   12 North Baltimore-MD   3:10.95    3:09.81        
              43.32   49.58   49.12   47.79                                
 13 Titioura, Katia K   11 North Baltimore-MD   3:11.18    3:11.48        
              42.46   48.50   50.37   50.15                                
 14 Hall, Kennedy A     14 ASC-MD               3:10.22    3:11.66        
              43.98   48.70   48.59   50.39                                
 15 Bruning, Riley C    12 North Baltimore-MD   3:08.66    3:13.83        
              45.06   49.55   50.51   48.71                                
 16 Paxton, Madelyn L   11 York Y-MA            3:13.65    3:14.41        
              43.57   49.59   50.91   50.34                                
 17 Morris, Lydia G     14 CBAC-MD              3:03.32    3:14.93        
              43.84   48.95   51.20   50.94                                
 18 Jeon, Ellin k       12 North Baltimore-MD   3:09.52    3:19.30        
              46.04   50.01   52.08   51.17                                
 19 Biuckians, Christi  12 North Baltimore-MD   3:16.76    3:20.71        
              46.08   51.34   51.72   51.57                                
 20 McKenna, Eliza R    11 North Baltimore-MD   3:24.76    3:21.28        
              48.12   51.61   51.27   50.28                                
 21 Froman, Emily J     13 York Y-MA            3:13.67    3:21.54        
              45.34   50.02   54.04   52.14                                
 22 Hooper, Madison E   11 North Baltimore-MD   3:30.11    3:21.68        
              48.63   51.15   52.01   49.89                                
 23 Kim, Min Joo X      12 North Baltimore-MD   3:14.96    3:23.39        
              47.35   52.07   52.45   51.52                                
 24 Luce, Annika G      13 RAYS-VA              3:14.48    3:26.12        
              47.00   53.28   53.07   52.77                                
 25 Karr, Faith A       13 ASC-MD               3:19.48    3:30.47        
              47.93   55.27   54.15   53.12                                
 26 Deppe, Sierra L     12 ASC-MD               3:22.62    3:31.73        
              46.72   54.79   54.98   55.24                                
 
Event 90  Boys 11-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:12.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wolfson, Josh S     13 NCAP-PV              2:48.49    2:39.54        
              35.76   40.79   40.98   42.01                                
  1 Zhang, Eric L       13 North Baltimore-MD   2:39.91    2:39.54        
              35.98   40.48   41.90   41.18                                
  3 Zuo, Ben Long G     14 NCAP-PV              2:40.98    2:41.49        
              36.05   40.39   42.43   42.62                                
  4 Tun, Ethan W        13 NCAP-PV              2:54.21    2:50.61        
              39.98   44.16   43.21   43.26                                
  5 Fatta, Tanner J     14 UN-MA                2:57.30    2:50.81        
              38.02   42.63   45.24   44.92                                
  6 Schrepfer, Brody W  12 North Baltimore-MD   2:49.32    2:55.99        
              40.40   45.48   45.72   44.39                                
  7 McDermott, Will J   14 York Y-MA            2:43.93    2:56.12        
              40.84   45.89   45.07   44.32                                
  8 Sasaki, Sage        14 North Baltimore-MD   3:00.82    2:56.61        
              41.41   45.03   45.57   44.60                                
  9 Hirsch, Tommy H     14 North Baltimore-MD   3:04.91    2:57.56        
              40.00   45.24   47.10   45.22                                
 10 Rich, Noah J        14 North Baltimore-MD   3:01.99    3:03.76        
              41.79   46.93   48.06   46.98                                
 11 Barclay, Cameron R  14 NCAP-PV              2:51.44    3:05.20        
              41.08   47.90   48.11   48.11                                
 12 Snoussi, Zakari S   14 North Baltimore-MD   3:02.19    3:07.96        
              43.46   47.75   47.53   49.22                                
 13 Ventura, Timmy J    13 York Y-MA            3:05.42    3:13.58        
              44.12   48.86   50.38   50.22                                
 14 Matteini, Thomas J  12 North Baltimore-MD   3:22.96    3:16.04        
              44.64   49.77   51.63   50.00                                
 15 Dagan, Yonathan D   11 North Baltimore-MD   3:31.96    3:26.41        
              45.90   53.32   53.86   53.33                                
 16 Daugherty, Ethan E  11 North Baltimore-MD   3:19.44    3:35.11        
              47.59   54.76   55.96   56.80                                
 
Event 91  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:41.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sebring, Carly A    12 NCAP-PV              1:21.40    1:21.15        
              37.78   43.37                                                
  2 Harner, Alex R      12 North Baltimore-MD   1:27.10    1:26.87        
              41.05   45.82                                                
  3 Alaish, Gabriella   12 North Baltimore-MD   1:29.89    1:30.72        
              43.31   47.41                                                
  4 Gershman, Sarah M   12 ASC-MD               1:36.69    1:34.36        
              45.83   48.53                                                
  5 Speed, Deanna L     12 York Y-MA            1:35.51    1:35.27        
              45.76   49.51                                                
  6 Tse, Hannah Y       12 RAYS-VA              1:37.07    1:35.30        
              45.32   49.98                                                
  7 Kalmanowicz, Kate   11 York Y-MA            1:37.65    1:38.38        
              46.85   51.53                                                
  8 Arsenault, Tara H   11 North Baltimore-MD   1:37.49    1:39.41        
              47.65   51.76                                                
  9 Lenham, Nora K      12 ASC-MD               1:38.80    1:40.08        
              46.49   53.59                                                
 10 Chao, Abigail       11 North Baltimore-MD   1:39.26    1:40.75        
              47.88   52.87                                                
 11 Kim, Lindsay S      11 North Baltimore-MD   1:47.00    1:41.06        
              48.33   52.73                                                
 12 Weichseldorfer, Sa  11 York Y-MA            1:54.18    1:45.97        
              50.35   55.62                                                
 
Event 92  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:38.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quan, Jacob M       12 York Y-MA            1:34.50    1:28.44        
              42.51   45.93                                                
  2 Walters, Riley J    12 North Baltimore-MD   1:30.82    1:28.60        
              42.11   46.49                                                
  3 Foran, Riley J      12 ASC-MD               1:35.73    1:31.79        
              43.69   48.10                                                
  4 Miller, Kyle J      12 York Y-MA            1:32.00    1:34.42        
              44.86   49.56                                                
  5 Welker, Nathan W    12 York Y-MA            1:34.13    1:35.98        
              46.77   49.21                                                
  6 Shkolnik, Peter M   11 North Baltimore-MD   1:37.37    1:36.93        
              45.87   51.06                                                
  7 MacAdam, Noah J     11 North Baltimore-MD   1:35.84    1:39.55        
              46.25   53.30                                                
  8 Shkolnik, Paul A    11 North Baltimore-MD   1:36.03    1:39.59        
              47.08   52.51                                                
  9 Scigala, Victor     11 North Baltimore-MD   2:09.05    1:55.13        
              54.08 1:01.05                                                
 
Event 93  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:01.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Potteiger, McKenna  10 UN-MA                1:44.98    1:34.59        
              44.81   49.78                                                
  2 Eraso, Gabriella N  10 North Baltimore-MD   1:40.42    1:39.73        
              46.93   52.80                                                
  3 Wehman, Blair R     10 North Baltimore-MD   1:45.17    1:44.73        
              49.67   55.06                                                
  4 Phifer, Izzy R       9 York Y-MA            1:47.04    1:44.96        
              51.79   53.17                                                
  5 Smit, Olivia K      10 ASC-MD               1:51.70    1:45.13        
              49.87   55.26                                                
  6 Hinson, Kaliyah J    8 York Y-MA            1:40.44    1:45.95        
              50.58   55.37                                                
  7 Kadoorie, Angela J   9 North Baltimore-MD   1:46.66    1:47.93        
              52.00   55.93                                                
  8 Folcomer, Tiffany   10 York Y-MA            1:55.18    1:51.39        
              53.68   57.71                                                
  9 Connor, Ashley E    10 ASC-MD               1:57.47    1:51.45        
              52.31   59.14                                                
 10 Ramoy, Margaret S    9 North Baltimore-MD   1:49.41    1:51.86        
              53.83   58.03                                                
 11 Tan, Toni V          9 North Baltimore-MD   1:52.68    1:53.18        
              55.17   58.01                                                
 12 Davis, Maribeth L   10 CBAC-MD              1:57.04    1:53.61        
              54.44   59.17                                                
 13 Meng, Amanda        10 North Baltimore-MD   1:55.99    1:53.82        
              52.92 1:00.90                                                
 14 Shener, Amanda R     9 North Baltimore-MD   2:25.81    1:54.05        
              53.62 1:00.43                                                
 15 Hirsch, Holly A     10 North Baltimore-MD   1:51.09    1:54.70        
              53.95 1:00.75                                                
 16 Bendis, Carley J     9 North Baltimore-MD   1:59.76    1:55.58        
              53.43 1:02.15                                                
 17 Braga, Jahniya P     9 North Baltimore-MD   1:58.70    1:56.52        
              55.27 1:01.25                                                
 18 Snyder, Rebecca M   10 York Y-MA            1:58.80    1:59.31        
              57.84 1:01.47                                                
 19 Arrington, Naomi G   9 North Baltimore-MD   2:02.88    2:02.44        
            1:01.62 1:00.82                                                
 20 Luzar, Agnes M       9 North Baltimore-MD   1:58.80    2:03.24        
              59.84 1:03.40                                                
 21 Freedman, Jackie S   9 North Baltimore-MD   2:14.81    2:03.89        
              59.11 1:04.78                                                
 22 Smith, Alexandra Y  10 North Baltimore-MD   2:10.59    2:04.08        
              59.94 1:04.14                                                
 23 Tyberg, Maya S       9 North Baltimore-MD   2:13.84    2:08.27        
            1:01.96 1:06.31                                                
 24 Prior, Sophia J      9 North Baltimore-MD   2:16.88    2:10.06        
            1:03.73 1:06.33                                                
 25 Shener, Alison M     9 North Baltimore-MD   2:15.14    2:11.54        
            1:03.57 1:07.97                                                
 26 Sasaki, Kumi         7 North Baltimore-MD        NT    2:15.94        
            1:06.02 1:09.92                                                
 27 Jackson, Zoe A       8 North Baltimore-MD        NT    2:18.94        
            1:05.74 1:13.20                                                
 28 Tyberg, Talli A      9 North Baltimore-MD   2:17.17    2:23.60        
            1:07.99 1:15.61                                                
 29 Tyberg, Ellie A      8 North Baltimore-MD        NT    2:30.90        
            1:13.38 1:17.52                                                
 
Event 94  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:57.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rees, Jonah A       10 York Y-MA            1:35.67    1:30.20        
              43.69   46.51                                                
  2 Henry, Christian J  10 York Y-MA            1:36.96    1:37.76        
              45.84   51.92                                                
  3 Belbot, Harry C     10 North Baltimore-MD   1:36.70    1:39.76        
              46.38   53.38                                                
  4 Connor, Billy P     10 ASC-MD               1:46.27    1:43.50        
              49.45   54.05                                                
  5 Rees, William H      8 York Y-MA            1:49.55    1:46.67        
              52.28   54.39                                                
  6 Belbot, Spencer D    7 North Baltimore-MD   1:51.69    1:46.70        
              51.47   55.23                                                
  7 Cummings, Liam J     9 North Baltimore-MD   1:52.61    1:47.57        
              52.91   54.66                                                
  8 Lauterbach, Sidney   9 York Y-MA            1:48.49    1:47.96        
              52.36   55.60                                                
  9 Mets, Alexander L   10 North Baltimore-MD   1:47.69    1:48.76        
              51.61   57.15                                                
 10 Miller, Stevy A     10 York Y-MA            1:51.51    1:50.56        
              53.84   56.72                                                
 11 Koff, Myles R        9 North Baltimore-MD   1:54.31    1:54.34        
              52.82 1:01.52                                                
 12 Farls, Ben A        10 North Baltimore-MD   1:57.24    1:55.92        
              55.18 1:00.74                                                
 13 McQuaid, Liam H      9 North Baltimore-MD   1:47.05    1:55.96        
              55.64 1:00.32                                                
 14 Chasm, Cooper H      9 North Baltimore-MD   1:56.31    1:56.36        
              54.37 1:01.99                                                
 15 Scigala, Marcel      7 North Baltimore-MD        NT    1:57.42        
              56.86 1:00.56                                                
 16 Mellendick, Dylan    9 North Baltimore-MD   2:04.85    1:57.86        
              56.04 1:01.82                                                
 17 Jennings, Julian E  10 North Baltimore-MD   1:56.69    2:00.72        
              56.64 1:04.08                                                
 18 Nava, Joshua M       9 North Baltimore-MD   2:01.77    2:01.18        
              57.65 1:03.53                                                
 19 Mytsak, Yaroslav    10 North Baltimore-MD   2:06.47    2:05.97        
              59.60 1:06.37                                                
 20 Wang, Ben A          9 North Baltimore-MD   2:03.27    2:09.79        
            1:01.52 1:08.27                                                
 21 Lenham, Caleb O      9 ASC-MD               2:20.09    2:14.37        
            1:02.50 1:11.87                                                
 22 Pettit, Noah J       9 North Baltimore-MD   2:15.54    2:14.84        
            1:05.19 1:09.65                                                
 23 Verdi, Thomas A      9 North Baltimore-MD   2:13.74    2:17.24        
            1:03.76 1:13.48                                                
 24 Spotte, Oscar W      9 North Baltimore-MD   2:25.88    2:23.13        
            1:09.36 1:13.77                                                
 -- Walters, Cooper J    9 North Baltimore-MD   2:58.19         DQ        
      Alternating Kick
            1:13.64 1:29.25                                                
 -- Alaish, Harrison S   9 North Baltimore-MD   2:09.35         DQ        
      Downward butterfly kick
              57.37 1:06.43                                                
 
Event 95  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:14.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hallmark, Kate C    13 NCAP-PV              4:42.52    4:36.49        
              30.47   34.48   36.17   35.68   35.93   35.60   34.94   33.22
  2 Kwon, Anna          14 North Baltimore-MD   4:35.40    4:37.26        
              31.51   35.02   35.46   35.90   35.57   35.91   34.62   33.27
  3 Baroldi, Giulia     13 NCAP-PV              4:42.96    4:39.49        
              31.00   35.11   35.68   35.96   35.67   35.92   35.17   34.98
  4 Benda, Caroline F   13 North Baltimore-MD   4:38.50    4:46.01        
              31.69   35.13   36.45   36.21   36.42   37.15   36.87   36.09
  5 Shinnick, Brooke C  13 North Baltimore-MD   4:52.68    4:46.21        
              32.65   35.89   36.19   36.89   36.47   36.95   35.94   35.23
  6 Arndt, Hannah E     13 NCAP-PV              4:48.37    4:46.52        
              32.60   35.12   36.31   36.72   36.67   36.98   36.71   35.41
  7 Attar, Clara M      13 NCAP-PV              4:49.68    4:51.71        
              33.49   36.73   37.15   37.56   37.27   36.89   36.96   35.66
  8 Welker, Sydney E    13 York Y-MA            4:56.13    4:52.03        
              33.93   36.94   37.41   37.39   36.92   37.24   36.06   36.14
  9 Meyer, Payden R     13 NCAP-PV              5:00.07    4:52.95        
              33.21   36.68   37.10   37.70   37.66   38.19   36.13   36.28
 10 Myers, Ella D       13 NCAP-PV              4:47.86    4:53.77        
              33.04   36.75   38.04   37.52   36.97   37.98   37.32   36.15
 11 Baldinazzo, Natali  14 North Baltimore-MD   5:05.97    4:56.78        
              33.99   36.82   38.08   38.38   37.99   38.01   36.75   36.76
 12 O'Neill, Claire R   14 UN-MA                5:05.43    4:57.28        
              34.28   36.97   38.43   38.14   38.06   37.75   37.62   36.03
 13 McNerney, Danielle  13 North Baltimore-MD   4:55.40    4:57.43        
              33.61   37.30   37.81   38.16   37.91   38.25   37.33   37.06
 14 Raley, Savannah P   13 CBAC-MD              5:11.39    5:01.01        
              35.03   38.61   38.10   38.30   38.45   38.23   37.87   36.42
 15 Ross, Tori M        14 North Baltimore-MD   4:57.40    5:02.84        
              34.38   38.06   38.43   38.51   38.68   38.45   38.58   37.75
 16 Johnston, Rachel M  14 CBAC-MD              5:02.75    5:04.39        
              34.42   38.48   38.79   39.69   38.46   39.20   38.12   37.23
 17 Jeon, Ashley S      14 North Baltimore-MD   5:03.53    5:07.76        
              34.73   38.07   39.52   38.63   40.09   39.57   38.97   38.18
 18 Groff, Avery N      13 UN-MA                5:09.74    5:07.99        
              35.63   39.64   39.40   38.98   39.27   39.64   38.19   37.24
 19 Polydefkis, Elizab  14 North Baltimore-MD   5:05.19    5:09.58        
              35.05   38.81   39.68   39.74   39.96   39.57   38.99   37.78
 20 Darensbourg, Kenne  14 RAYS-VA              5:00.60    5:09.63        
              34.86   38.23   39.22   39.77   39.68   39.88   39.84   38.15
 21 Ulmer, Sydney A     13 York Y-MA            5:10.67    5:09.93        
              35.57   39.79   39.94   39.85   38.80   39.67   38.79   37.52
 22 Meyer, Lauren S     14 RAYS-VA              5:09.69    5:10.18        
              35.97   39.38   39.72   40.03   39.47   39.43   39.12   37.06
 23 Hilty, Alexa K      13 York Y-MA            5:02.47    5:11.21        
              34.38   38.05   39.32   40.56   40.73   40.09   40.20   37.88
 24 Strayer, Catie L    13 UN-MA                5:34.03    5:17.38        
              36.30   40.13   41.27   40.86   40.37   40.23   40.02   38.20
 25 Leydig, Camryn G    13 York Y-MA            5:12.27    5:17.59        
              36.26   40.12   41.22   40.74   40.49   40.01   39.85   38.90
 26 Calder, Ella C      13 York Y-MA            5:07.01    5:17.65        
              34.69   38.56   40.72   41.17   41.88   41.34   40.31   38.98
 27 Laux, Laura V       14 York Y-MA            5:03.78    5:20.22        
              35.87   39.38   41.23   41.68   39.23   41.49   41.13   40.21
 28 McGee, Maeve G      13 North Baltimore-MD   6:09.58    5:21.22        
              36.67   40.06   41.62   41.25   41.40   41.13   40.65   38.44
 29 McCombs, Emma C     14 York Y-MA            5:05.02    5:27.89        
              36.78   40.05   41.29   42.01   41.96   42.20   42.27   41.33
 30 Jackson, Bailey J   13 North Baltimore-MD   5:51.10    5:34.95        
              37.78   42.84   42.17   42.96   42.99   42.76   43.59   39.86
 31 Gemma, Ava R        13 York Y-MA            5:14.69    5:36.12        
              37.35   41.25   42.26   42.75   43.56   43.86   43.72   41.37
 32 DeGuzman, Yzabel Y  13 North Baltimore-MD   6:07.90    5:59.51        
              36.96   43.75   45.68   46.64   46.59   47.81   47.11   44.97
 
Event 96  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:59.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Greenberg, Cole P   13 NCAP-PV              4:31.67    4:21.51        
              29.21   31.91   32.91   33.18   33.90   33.91   34.02   32.47
  2 Hammer, Julian M    13 North Baltimore-MD   4:36.87    4:27.51        
              30.67   33.03   34.07   34.18   34.69   34.55   34.05   32.27
  3 Rutberg, Noah J     14 NCAP-PV              4:30.40    4:28.52        
              29.66   33.42   34.68   34.87   33.94   34.51   34.36   33.08
  4 Fitch, David R      13 NCAP-PV              4:57.61    4:30.10        
              29.70   33.63   34.29   34.89   34.65   35.58   34.12   33.24
  5 Arsenault, Liam E   14 North Baltimore-MD   4:45.62    4:36.97        
              31.23   34.95   35.18   35.67   35.65   35.72   35.11   33.46
  6 Dietrich, Chandler  14 NCAP-PV              4:42.66    4:50.23        
              31.31   35.05   37.52   37.45   37.91   37.54   38.15   35.30
  7 Davis, Zachary L    13 CBAC-MD              4:42.22    4:56.29        
              31.34   35.56   37.36   37.95   38.66   38.68   39.60   37.14
  8 Zhang, Eric L       13 North Baltimore-MD   5:01.97    4:57.43        
              31.70   36.58   38.10   38.03   38.76   38.33   38.92   37.01
  9 Turbyfill, Andrew   14 RAYS-VA              4:59.15    5:00.84        
              32.70   37.09   38.30   38.07   38.93   39.39   39.08   37.28
 10 Jantac, Luke P      13 North Baltimore-MD   5:06.77    5:04.28        
              33.02   37.37   38.07   39.38   38.92   40.06   39.62   37.84
 11 Assoufid, Alexande  13 North Baltimore-MD   6:05.74    5:22.86        
              35.73   42.41   41.33   41.35   41.31   42.26   40.86   37.61
 12 Snoussi, Zakari S   14 North Baltimore-MD   5:26.01    5:24.89        
              34.33   39.74   41.40   42.12   42.49   41.56   42.72   40.53
 13 Gaffar, Asher B     14 North Baltimore-MD   5:49.42    5:32.03        
              36.53   43.09   42.89   42.69   42.53   42.36   43.34   38.60
 14 Arsenault, Evan G   13 North Baltimore-MD   5:35.70    5:38.57        
              35.75   42.44   43.84   43.69   43.33   44.66   43.90   40.96
 15 Verdi, Solomon K    14 North Baltimore-MD   6:12.10    5:55.83        
              37.93   43.63   45.40   45.78   46.47   47.18   46.70   42.74
 
                    Combined Team Scores - Through Event 96                    
 
  1. Nation's Capital Swim Club       1439.5   2. North Baltimore Aquatic Club        849
  3. York YMCA Swimming                  755   4. Unattached                        242.5
  5. Annapolis Swim Club                 227   6. Unattached                          130
  7. Chesapeake Bay Aquatic Club        92.5   8. Stingrays Swim Team                82.5
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 96                    
 
  1. Nation's Capital Swim Club        644.5   2. North Baltimore Aquatic Club        551
  3. York YMCA Swimming                  378   4. Annapolis Swim Club                 159
  5. Unattached                          130   6. Unattached                          107
  7. Stingrays Swim Team                17.5   8. Chesapeake Bay Aquatic Club          13
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 96                     
 
  1. Nation's Capital Swim Club          795   2. York YMCA Swimming                  377
  3. North Baltimore Aquatic Club        298   4. Unattached                        135.5
  5. Chesapeake Bay Aquatic Club        79.5   6. Annapolis Swim Club                  68
  7. Stingrays Swim Team                  65