Licensed to York YMCA Aquatic Club  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/4/2017 08:45 PM
                      YSCAP Meet at WAY July 1 - 7/1/2017                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 11 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Estep, Colby T      14 CC-MA                2:38.96    2:36.01         20  
              34.49   38.79   40.27   42.46                                
  2 Gonzalez, Diego     13 CC-MA                2:45.64    2:44.66         17  
              36.13   41.38   43.40   43.75                                
  3 Terrazas, Olivia    13 CC-MA                     NT    3:01.25         16  
  4 Clarke, Asher L     12 York Y-MA                 NT    3:14.74         15  
              37.77   45.14   48.87 1:02.96                                
 -- Eckels, Alex X      15 WAY-MA               2:49.46         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 2  Mixed 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waynesboro Area YMCA-MA  'A'                1:23.91    1:17.06         40  
     1) Rundquist, Ireland B W10        2) Harsh, Chesley A W10           
     3) Phillips, Eve M W10             4) Bonner, JB W M10               
              43.53    33.53                                                      
  2 York YMCA Swimming-MA  'A'                  1:30.10    1:27.24         34  
     1) Flemister, Elkanah D M9         2) Ferroni, Max G M7              
     3) Reed, Chase T M9                4) Bortner, Maddie N W10          
              50.87    36.37                                                      
  3 York YMCA Swimming-MA  'B'                       NT    1:27.82         32  
     1) Phifer, Ray J M7                2) Lucas, Ella P W10              
     3) Fatta, Kaden L M10              4) Stalfort, Alison J W8          
              50.57    37.25                                                      
  4 Chambersburg Chargers-MA  'A'               1:40.14    1:27.90         30  
     1) Detwiler, Sean M9               2) Reichelderfer, Brooke W9       
     3) Pong, Cristian M9               4) Richards, Serafina W8          
              50.67    37.23                                                      
  5 Waynesboro Area YMCA-MA  'B'                1:51.39    1:47.00         28  
     1) Barker, Mady L W7               2) Harsh, Eli W M7                
     3) Tritle, Rylie D W7              4) Beck, Ruby A W7                
              57.10    49.90                                                      
 
Event 3  Mixed 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chambersburg Chargers-MA  'A'               2:35.97    2:24.32         40  
     1) Casto, Tanner M12               2) Rydbom, Layne W12              
     3) Estep, Brandon M M12            4) Kahsay, Bethany W11            
              36.76    40.25    33.27    34.04                                    
  2 Waynesboro Area YMCA-MA  'A'                2:32.89    2:29.83         34  
     1) Zhang, Yifan M12                2) Decker, Joseph M M12           
     3) Seibert, Megan C W12            4) Pullin, Brooklyn T W12         
              36.23    41.77    37.98    33.85                                    
  3 York YMCA Swimming-MA  'A'                  2:51.02    2:39.41         32  
     1) Knarr, Trevor M M11             2) Pacifico, Ben J M12            
     3) Clarke, Asher L M12             4) Havice, Julia J W11            
              46.92    43.44    39.55    29.50                                    
 
Event 4  Mixed 13 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 York YMCA Swimming-MA  'A'                  2:10.81    2:01.75         40  
     1) Fatta, Tanner J M14             2) Foltz, Caroline A W13          
     3) Fatta, Alec s M16               4) Brockway, Logan S M17          
              33.69    35.66    27.88    24.52                                    
  2 York YMCA Swimming-MA  'B'                       NT    2:09.46         34  
     1) O'Neill, Claire R W14           2) Nalls, Madison P W16           
     3) Uhlin, Brina N W15              4) Gemma, Anthony M18             
              35.26    37.17    31.77    25.26                                    
  3 Chambersburg Chargers-MA  'A'               2:32.04    2:17.36         32  
     1) Terrazas, Olivia W13            2) Gonzalez, Diego M13            
     3) Estep, Colby T M14              4) Toney, Cara L W13              
              36.56    38.15    31.69    30.96                                    
 -- Waynesboro Area YMCA-MA  'A'                2:21.67         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: Non-simultaneous arms - fly
     1) Baginski, Amanda M W18          2) O'Connor, Sean P M14           
     3) Eckels, Alex X M15              4) Andrade, Sophia S W13          
              34.52    35.16    46.62    31.00                                    
 
Event 5  Mixed 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Richards, Serafina   8 CC-MA                  23.24      20.91         20  
  2 Barker, Mady L       7 WAY-MA                 25.33      22.07         17  
  3 Harsh, Eli W         7 WAY-MA                 23.98      22.45         16  
  4 Beck, Ruby A         7 WAY-MA                 23.57      22.46         15  
  5 Roberts, Sam H       8 York Y-MA              28.00      24.43         14  
  6 Tritle, Rylie D      7 WAY-MA                 25.12      24.69         13  
  7 Halstead, Luke W     7 WAY-MA                 26.54      25.52         12  
  8 Gentzel, Luke C      8 WAY-MA                 28.73      26.85         11  
  9 Eriksson, Karl       7 Cuy Sea Otters-MD      30.41      28.58          9  
 10 Valentine, Maliah    8 WAY-MA                 29.46      29.35          7  
 11 Ferroni, Gabby G     5 York Y-MA                 NT      29.68          6  
 12 Siecker, Sarah J     8 WAY-MA                 39.14      34.66          5  
 13 Stains, Reagan R     5 WAY-MA                 52.18      44.22          4  
 
Event 6  Mixed 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McMillen, Owen      12 CC-MA                1:04.59    1:05.57         17  
              31.66   33.91                                                
  2 Estep, Brandon M    12 CC-MA                1:06.31    1:05.58         16  
              31.87   33.71                                                
  3 Casto, Tanner       12 CC-MA                1:06.21    1:07.44         15  
              32.29   35.15                                                
  4 Rydbom, Layne       12 CC-MA                1:10.72    1:09.52         14  
              32.91   36.61                                                
  5 Estep, Derek T      10 CC-MA                1:09.12    1:09.76         13  
              33.41   36.35                                                
  6 Zhang, Yifan        12 WAY-MA               1:13.78    1:11.20         12  
              33.01   38.19                                                
  7 Fatta, Kaden L      10 York Y-MA            1:16.47    1:13.00         11  
              34.74   38.26                                                
  8 Phillips, Eve M     10 WAY-MA               1:14.56    1:13.25          9  
              35.35   37.90                                                
  9 Beck, Mya J         11 WAY-MA               1:15.36    1:14.02          7  
              35.49   38.53                                                
 10 Pong, Roby D        12 CC-MA                1:15.82    1:14.14          5.5
              35.19   38.95                                                
 10 Peterson, Rhiannon  12 CC-MA                     NT    1:14.14          5.5
              34.66   39.48                                                
 12 Ferroni, Ethan J    11 York Y-MA            1:15.68    1:15.98          4  
              36.62   39.36                                                
 13 Pullin, Brooklyn T  12 WAY-MA               1:23.78    1:16.46          3  
              35.56   40.90                                                
 14 Parrott, Neilson A  10 WAY-MA               1:20.25    1:17.70          2  
              36.64   41.06                                                
 15 Kahsay, Bethany     11 CC-MA                1:22.63    1:20.10          1  
              35.43   44.67                                                
 16 Bonner, JB W        10 WAY-MA               1:20.12    1:20.35        
              37.81   42.54                                                
 17 Shener, Amanda       9 York Y-MA                 NT    1:21.06        
              42.20   38.86                                                
 18 Kahsay, Daniel      12 CC-MA                1:22.23    1:21.14        
              38.58   42.56                                                
 19 Rundquist, Ireland  10 WAY-MA               1:20.21    1:21.45        
              39.38   42.07                                                
 20 Tasker, Amir         8 CC-MA                1:23.46    1:22.50        
              37.33   45.17                                                
 21 Bortner, Maddie N   10 York Y-MA            1:22.75    1:23.02        
              39.49   43.53                                                
 22 Buhrman, Kay M      11 WAY-MA               1:24.46    1:26.11        
              40.48   45.63                                                
 23 Greenwood, Brynn    10 CC-MA                1:33.74    1:26.81        
              40.87   45.94                                                
 24 Wolgemuth, Ethan    11 CC-MA                1:49.30    1:26.89        
              39.03   47.86                                                
 25 Shener, Alison       9 York Y-MA                 NT    1:28.31        
            1:10.12   18.19                                                
 26 Tritle, Connor D    12 WAY-MA               1:25.64    1:29.33        
              37.73   51.60                                                
 27 Hess, Belle G       11 WAY-MA               1:32.86    1:30.59        
              40.86   49.73                                                
 28 Nowaczyk, Jake      10 Cuy Sea Otters-MD    1:25.15    1:31.40        
              41.75   49.65                                                
 29 Pong, Cristian       9 CC-MA                1:34.75    1:31.45        
              40.25   51.20                                                
 30 Lulo, Edward        12 York Y-MA            1:28.33    1:31.66        
              43.21   48.45                                                
 31 Kahsay, Gabriel     10 CC-MA                1:30.05    1:31.93        
              42.10   49.83                                                
 32 Fives, Kathryn E    10 York Y-MA            1:35.98    1:32.47        
              42.47   50.00                                                
 33 Hess, Aiden R        9 WAY-MA               1:39.90    1:34.33        
              44.63   49.70                                                
 34 Finnigan, Erin S    11 York Y-MA            1:32.23    1:35.66        
              44.23   51.43                                                
 35 Welker, Harper      10 CC-MA                1:34.64    1:36.17        
              45.68   50.49                                                
 36 Flemister, Elkanah   9 York Y-MA            1:40.24    1:36.94        
              47.06   49.88                                                
 37 Ferroni, Max G       7 York Y-MA            1:37.91    1:38.53        
              45.78   52.75                                                
 38 Stains, Delaney E   10 WAY-MA               1:40.57    1:38.54        
              46.41   52.13                                                
 39 Reichelderfer, Bro   9 CC-MA                1:42.58    1:41.25        
              44.02   57.23                                                
 40 Lauterbach, Eli J    9 York Y-MA            1:50.48    1:46.22        
 41 Stalfort, Alison J   8 York Y-MA            1:46.24    1:46.41        
 42 Phifer, Ray J        7 York Y-MA                 NT    1:47.61        
              50.31   57.30                                                
 43 Dowling, Christian   9 Cuy Sea Otters-MD    1:44.71    1:47.73        
              51.77   55.96                                                
 44 Calder, Philip T    10 York Y-MA            1:42.36    1:48.09        
 45 Lucas, Johnny M      7 York Y-MA            1:52.75    1:48.39         20  
 46 Dahle, Alexa P      10 York Y-MA            2:09.14    1:50.53        
              53.68   56.85                                                
 47 Schaffer, Chloe R    9 WAY-MA                    NT    1:53.98        
            1:15.82   38.16                                                
 48 Skoczen, Rachel L   10 WAY-MA               2:03.78    1:57.43        
              54.41 1:03.02                                                
 49 Dewitt, Camryn       7 Cuy Sea Otters-MD         NT    1:58.71        
              51.06 1:07.65                                                
 50 Altman, Leah A      10 York Y-MA                 NT    2:00.20        
              59.84 1:00.36                                                
 51 Shetler, Noah       10 CC-MA                     NT    2:06.05        
            1:02.21 1:03.84                                                
 52 Rhone, Khaylin      11 York Y-MA                 NT    2:09.93        
              58.72 1:11.21                                                
 53 Heine, Everitt N    10 York Y-MA                 NT    2:12.77        
              59.19 1:13.58                                                
 54 Vink, Colin          9 CC-MA                2:35.97    2:15.93        
            1:02.44 1:13.49                                                
 55 Ehlke, Izzy R        9 York Y-MA                 NT    2:17.36        
              39.91 1:37.45                                                
 56 Gentzel, Cora A     10 WAY-MA                    NT    2:17.55        
 57 Stambaugh, Finleig   8 York Y-MA                 NT    2:23.08        
 58 Beck, Ava E          9 York Y-MA                 NT    2:24.79        
            1:03.11 1:21.68                                                
 59 Eriksson, Hannah    10 Cuy Sea Otters-MD    3:57.52    4:18.60        
 -- Valentine, Domenic   9 WAY-MA                    NT         DQ        
              51.28                                                        
 -- Detwiler, Alyssa     5 CC-MA                3:07.04         DQ        
      Did not finish
            3:10.71                                                        
 
Event 7  Mixed 13 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Greenwood, Jacob    16 CC-MA                  52.81      53.63         20  
              26.02   27.61                                                
  2 Pong, CJ C          15 CC-MA                  54.06      55.00         17  
              26.70   28.30                                                
  3 Brockway, Logan S   17 York Y-MA              55.44      55.29         16  
              26.27   29.02                                                
  4 Fatta, Alec s       16 York Y-MA              54.73      58.38         15  
              27.86   30.52                                                
  5 Lutter, Tyler A     17 York Y-MA              54.89      58.39         14  
              27.58   30.81                                                
  6 Kahsay, Ethan       16 CC-MA                1:01.83      59.96         13  
              28.80   31.16                                                
  7 Lutter, Sam A       15 York Y-MA            1:02.46    1:00.21         12  
               4.92   55.29                                                
  8 Foery, Luke K       15 York Y-MA            1:01.96    1:01.00         11  
               4.00   57.00                                                
  9 Nalls, Madison P    16 York Y-MA              57.92    1:01.09          9  
              29.91   31.18                                                
 10 O'Connor, Sean P    14 WAY-MA               1:01.85    1:01.23          6.5
              28.62   32.61                                                
 10 McMillen, Aidan     14 CC-MA                1:01.72    1:01.23          6.5
              29.01   32.22                                                
 12 Fuhrman, Garrett A  17 York Y-MA              59.68    1:01.48          5  
              29.91   31.57                                                
 13 Kahsay, Seth        14 CC-MA                1:02.32    1:01.95          4  
               3.00   58.95                                                
 14 Foltz, Caroline A   13 York Y-MA            1:02.44    1:02.15          3  
               3.00   59.15                                                
 15 Merrifield, Morgan  16 York Y-MA            1:02.12    1:02.67          2  
              29.47   33.20                                                
 16 Gemma, Anthony      18 York Y-MA              53.86    1:03.00          1  
              28.24   34.76                                                
 17 Uhlin, Brina N      15 York Y-MA            1:00.53    1:03.26        
               4.15   59.11                                                
 18 Pong, Danielle A    17 CC-MA                1:04.38    1:04.59        
              30.54   34.05                                                
 19 Vink, Gavin         14 CC-MA                1:03.04    1:04.90        
               4.45 1:00.45                                                
 20 O'Neill, Claire R   14 York Y-MA            1:05.44    1:05.38        
              31.30   34.08                                                
 21 Fatta, Tanner J     14 York Y-MA            1:03.92    1:05.41        
              31.94   33.47                                                
 22 Forsythe, Timothy   16 CC-MA                     NT    1:07.71        
              32.08   35.63                                                
 23 Baginski, Amanda M  18 WAY-MA               1:03.80    1:09.31        
              32.14   37.17                                                
 24 Bingaman, Cheryl A  15 York Y-MA            1:33.38    1:09.33        
              32.76   36.57                                                
 25 Andrade, Sophia S   13 WAY-MA               1:10.62    1:09.88        
              33.36   36.52                                                
 26 Terrazas, Olivia    13 CC-MA                1:09.69    1:10.45        
              33.44   37.01                                                
 27 Brown, Nya N        14 York Y-MA            1:10.79    1:11.10        
              34.41   36.69                                                
 28 Toney, Cara L       13 CC-MA                1:10.45    1:11.42        
              34.25   37.17                                                
 29 Hughes, Ian T       16 WAY-MA               1:11.32    1:11.45        
              34.79   36.66                                                
 30 Price, Jordan       14 WAY-MA               1:11.71    1:11.51        
              34.51   37.00                                                
 31 Stroble, Emily      14 CC-MA                1:12.56    1:13.30        
              35.30   38.00                                                
 32 Parrott, Patience   14 WAY-MA               1:16.07    1:15.01        
              35.84   39.17                                                
 33 Kough, Audrey       13 CC-MA                1:15.51    1:16.73        
              36.40   40.33                                                
 34 Seibert, Claire M   14 WAY-MA               1:20.65    1:16.99        
              35.77   41.22                                                
 35 Hinson, Emily R     13 York Y-MA            1:23.79    1:22.67        
              38.92   43.75                                                
 
Event 8  Mixed 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McMillen, Owen      12 CC-MA                1:19.01    1:17.61         17  
              35.81   41.80                                                
  2 Havice, Julia J     11 York Y-MA            1:21.55    1:18.05         16  
              34.80   43.25                                                
  3 Rydbom, Layne       12 CC-MA                1:24.85    1:22.00         15  
              38.02   43.98                                                
  4 Decker, Joseph M    12 WAY-MA               1:26.42    1:27.36         14  
              42.30   45.06                                                
  5 Shackley, Leah      10 Cuy Sea Otters-MD         NT    1:28.14         13  
            1:22.42    5.72                                                
  6 Parrott, Neilson A  10 WAY-MA               1:26.46    1:28.22         12  
              40.89   47.33                                                
  7 Detwiler, Sean       9 CC-MA                1:27.27    1:29.85         11  
              41.04   48.81                                                
  8 Seibert, Megan C    12 WAY-MA               1:35.55    1:30.84          9  
              40.78   50.06                                                
  9 Rundquist, Ireland  10 WAY-MA               1:30.09    1:31.29          7  
              41.64   49.65                                                
 10 Caltrider, Abby     11 CC-MA                1:36.07    1:32.20          6  
              43.02   49.18                                                
 11 Pacifico, Ben J     12 York Y-MA            1:33.29    1:32.80          5  
              44.39   48.41                                                
 12 Harsh, Chesley A    10 WAY-MA               1:35.60    1:34.96          4  
              45.07   49.89                                                
 13 Reed, Chase T        9 York Y-MA            1:42.01    1:35.43          3  
              43.01   52.42                                                
 14 Balog, Sylvia E     12 York Y-MA            1:47.84    1:37.30          2  
              46.87   50.43                                                
 15 Buhrman, Kay M      11 WAY-MA               1:40.32    1:38.78          1  
              45.20   53.58                                                
 16 Shener, Alison       9 York Y-MA            1:52.36    1:42.65        
              46.83   55.82                                                
 17 Lucas, Ella P       10 York Y-MA            1:48.57    1:43.13        
              50.48   52.65                                                
 18 Fives, Kathryn E    10 York Y-MA            1:45.86    1:43.69        
              50.54   53.15                                                
 19 Greenwood, Brynn    10 CC-MA                1:58.50    1:44.60        
              46.87   57.73                                                
 20 Welker, Harper      10 CC-MA                2:00.91    1:49.82        
              54.79   55.03                                                
 21 Flemister, Elkanah   9 York Y-MA            1:50.61    1:51.86        
              55.37   56.49                                                
 22 Knarr, Trevor M     11 York Y-MA            1:52.71    1:51.98        
              52.65   59.33                                                
 23 Phillips, Ruth J     8 WAY-MA               1:58.06    1:54.18         20  
 24 Finnigan, Erin S    11 York Y-MA            1:44.29    1:56.43        
              54.63 1:01.80                                                
 25 Richards, Serafina   8 CC-MA                2:19.40    2:02.15        
              56.51 1:05.64                                                
 26 Adamek, Griffin      9 CC-MA                2:11.60    2:02.66        
              52.77 1:09.89                                                
 27 McGarity, Aidan C   11 WAY-MA               2:06.73    2:03.77        
              58.88 1:04.89                                                
 28 Dewitt, Camryn       7 Cuy Sea Otters-MD    2:04.32    2:04.28        
              57.76 1:06.52                                                
 29 Skoczen, Rachel L   10 WAY-MA                    NT    2:06.18        
            1:00.55 1:05.63                                                
 30 Harsh, Eli W         7 WAY-MA               2:11.19    2:08.74        
            1:04.81 1:03.93                                                
 31 Dewitt, Carson       7 Cuy Sea Otters-MD         NT    2:24.46        
            1:08.42 1:16.04                                                
 32 Tritle, Rylie D      7 WAY-MA                    NT    2:28.79        
            1:08.02 1:20.77                                                
 33 Schaffer, Chloe R    9 WAY-MA                    NT    2:31.78        
            1:14.72 1:17.06                                                
 -- Heine, Everitt N    10 York Y-MA                 NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
              39.39                                                        
 -- Hammond, Donovan D  11 WAY-MA                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
            1:12.43 1:18.33                                                
 -- Ferroni, Claudia G   7 York Y-MA                 NT         DQ        
      No touch - fly
            1:07.61 1:14.36                                                
 
Event 9  Mixed 13 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Sean P    14 WAY-MA               1:14.21    1:10.52         20  
              32.96   37.56                                                
  2 Andrade, Sophia S   13 WAY-MA               1:24.01    1:23.03         17  
              38.47   44.56                                                
  3 Calder, Ella C      13 York Y-MA            1:21.14    1:23.76         16  
              38.67   45.09                                                
  4 Clarke, Kristen F   15 York Y-MA            1:23.02    1:26.22         15  
              39.19   47.03                                                
  5 Seibert, Claire M   14 WAY-MA               1:54.02    1:29.53         14  
              42.08   47.45                                                
  6 Baumgardner, Jules  16 WAY-MA               1:31.06    1:32.57         13  
              40.79   51.78                                                
  7 Paglio, Matthew R   13 York Y-MA                 NT    1:35.07         12  
              44.58   50.49                                                
  8 Finnigan, Mick T    14 York Y-MA            1:50.62    1:39.67         11  
              48.01   51.66                                                
 
Event 10  Mixed 11 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Greenwood, Jacob    16 CC-MA                1:51.22    1:56.13         20  
              27.56                   58.93                                
  2 Pong, CJ C          15 CC-MA                1:57.26    2:03.35         17  
               9.28   19.88   31.37 1:02.82                                
  3 Kahsay, Ethan       16 CC-MA                2:12.58    2:11.83         16  
               4.14   25.38   32.92 1:09.39                                
  4 Foery, Luke K       15 York Y-MA            2:12.42    2:14.77         15  
               4.41   25.92   33.89 1:10.55                                
  5 McMillen, Aidan     14 CC-MA                2:14.41    2:15.20         14  
              30.71                 1:10.14                                
  6 Kahsay, Seth        14 CC-MA                2:14.70    2:15.50         13  
               5.14   25.06   34.44 1:10.86                                
  7 Estep, Colby T      14 CC-MA                2:19.69    2:17.73         12  
              31.85   35.07   35.48   35.33                                
  8 Vink, Gavin         14 CC-MA                2:17.88    2:20.25         11  
              32.64   35.89   36.88   34.84                                
  9 Estep, Brandon M    12 CC-MA                2:22.95    2:23.41          9  
              33.31   36.35   37.05   36.70                                
 10 Diehl, Daniel       11 Cuy Sea Otters-MD    2:29.69    2:23.54          7  
              33.71   37.36   37.55   34.92                                
 11 Casto, Tanner       12 CC-MA                2:25.18    2:28.02          6  
              33.65   38.55   39.42   36.40                                
 12 Zhang, Yifan        12 WAY-MA               3:12.40    2:35.03          5  
              35.35   39.90   40.54   39.24                                
 13 Price, Jordan       14 WAY-MA               2:36.05    2:36.02          4  
              35.24   39.46   41.20   40.12                                
 14 Eckels, Alex X      15 WAY-MA               2:37.37    2:37.07          3  
              35.40   40.08   41.84   39.75                                
 15 Parrott, Charity J  13 WAY-MA               2:38.20    2:39.21          2  
              36.51   40.38   41.80   40.52                                
 16 Clarke, Kristen F   15 York Y-MA            2:24.68    2:39.87          1  
              36.35   40.16   41.64   41.72                                
 17 Parrott, Patience   14 WAY-MA               2:39.64    2:40.51        
              37.10   41.28   41.95   40.18                                
 18 Peterson, Rhiannon  12 CC-MA                     NT    2:41.92        
               4.30   31.73   41.01 1:24.88                                
 19 Hughes, Ian T       16 WAY-MA               2:42.52    2:42.07        
              39.17   43.04   40.60   39.26                                
 20 Beck, Mya J         11 WAY-MA               3:02.80    2:43.88        
              38.41   42.38   42.69   40.40                                
 21 Pacifico, Ben J     12 York Y-MA            2:51.52    2:50.61        
              39.15   43.81   44.72   42.93                                
 22 Tritle, Connor D    12 WAY-MA                    NT    2:59.72        
               5.02   33.47   45.86 1:35.37                                
 23 Toro, Gwen          14 WAY-MA               2:52.06    3:00.06        
              39.66   45.84   48.47   46.09                                
 24 Paglio, Matthew R   13 York Y-MA                 NT    3:03.33        
              40.78 1:35.70   46.85                                        
 25 McCarthy, Emma O    13 York Y-MA            3:05.22    3:03.76        
              42.03   47.41   48.98   45.34                                
 26 Balog, Sylvia E     12 York Y-MA            3:15.54    3:05.20        
              42.07   46.57   48.04   48.52                                
 27 Kahsay, Bethany     11 CC-MA                3:19.72    3:06.56        
              39.52 2:27.04                                                
 28 Finnigan, Mick T    14 York Y-MA            3:15.04    3:09.25        
              41.59   48.22   50.02   49.42                                
 29 Lulo, Edward        12 York Y-MA            3:20.65    3:25.17        
                                      51.01                                
 30 Knarr, Trevor M     11 York Y-MA                 NT    3:46.37        
              49.68 1:00.44   58.14   58.11                                
 
Event 11  Mixed 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Detwiler, Logan      8 CC-MA                  30.06      29.83         20  
  2 Barker, Mady L       7 WAY-MA                 31.47      30.51         17  
  3 Dewitt, Carson       7 Cuy Sea Otters-MD         NT      39.26         16  
  4 Stambaugh, Finleig   8 York Y-MA              40.26      40.04         15  
  5 Roberts, Sam H       8 York Y-MA                 NT      40.54         14  
  6 Ferroni, Gabby G     5 York Y-MA                 NT      41.05         13  
  7 Eriksson, Karl       7 Cuy Sea Otters-MD         NT      41.18         12  
 -- Halstead, Luke W     7 WAY-MA                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Eppley, Ada L        8 York Y-MA                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 12  Mixed 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rydbom, Layne       12 CC-MA                  41.43      41.68         20  
  2 Mchedeishvili, Giv  12 York Y-MA                 NT      42.90         17  
  3 Decker, Joseph M    12 WAY-MA                 41.16      43.18         16  
  4 Pullin, Brooklyn T  12 WAY-MA                 44.74      43.62         15  
  5 Clarke, Asher L     12 York Y-MA              46.83      46.56         14  
  6 Ferroni, Ethan J    11 York Y-MA              50.11      46.57         13  
  7 Phillips, Eve M     10 WAY-MA                 47.03      47.80         12  
  8 Pong, Roby D        12 CC-MA                  49.75      47.97         11  
  9 Hess, Belle G       11 WAY-MA                 48.04      48.18          9  
 10 Fegan, Hailey       11 CC-MA                  50.31      48.27          7  
 11 Harsh, Chesley A    10 WAY-MA                 47.79      49.01          6  
 12 Shener, Amanda       9 York Y-MA              51.66      50.41          5  
 13 Bortner, Maddie N   10 York Y-MA              51.24      50.94          4  
 14 Hess, Aiden R        9 WAY-MA                 55.07      52.16          3  
 15 Kahsay, Daniel      12 CC-MA                  54.63      52.20          2  
 16 Seibert, Megan C    12 WAY-MA                 50.96      52.52          1  
 17 Dowling, Christian   9 Cuy Sea Otters-MD      54.86      53.48        
 18 Welker, Harper      10 CC-MA                  57.33      57.12        
 19 Lucas, Ella P       10 York Y-MA              55.57      57.24        
 20 Kahsay, Gabriel     10 CC-MA                  57.47      57.63        
 21 Harsh, Eli W         7 WAY-MA                 58.28      58.06        
 22 Ferroni, Max G       7 York Y-MA              57.10      58.52        
 23 Stains, Delaney E   10 WAY-MA               1:01.39      59.45        
 24 Calder, Philip T    10 York Y-MA            1:05.02    1:01.37        
 25 Phillips, Ruth J     8 WAY-MA               1:06.23    1:01.48        
 26 Phifer, Ray J        7 York Y-MA            1:00.06    1:01.56        
 27 Rhone, Khaylin      11 York Y-MA                 NT    1:02.15        
 28 McGarity, Aidan C   11 WAY-MA               1:02.83    1:02.60        
 29 Pong, Cristian       9 CC-MA                1:16.17    1:04.52        
 30 Dahle, Alexa P      10 York Y-MA            1:12.57    1:06.14        
 31 Adamek, Griffin      9 CC-MA                1:10.83    1:09.98        
 32 Altman, Leah A      10 York Y-MA            1:15.83    1:12.65        
 33 Beck, Ava E          9 York Y-MA            1:17.78    1:14.21        
 34 Cristadoro, Angela   9 York Y-MA                 NT    1:29.08        
 -- Ehlke, Izzy R        9 York Y-MA                 NT         DQ        
      One hand touch
 -- Vink, Colin          9 CC-MA                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Event 13  Mixed 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pong, Danielle A    17 CC-MA                  35.06      35.79         20  
  2 Vink, Gavin         14 CC-MA                  45.23      37.46         17  
  3 Toney, Cara L       13 CC-MA                  42.38      40.93         16  
  4 Calder, Ella C      13 York Y-MA              45.11      46.04         15  
  5 Seibert, Claire M   14 WAY-MA                 59.56      47.70         14  
  6 Finnigan, Mick T    14 York Y-MA            1:08.34      52.81         13  
  7 McCarthy, Emma O    13 York Y-MA              52.53      53.53         12  
 
Event 14  Mixed 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stalfort, Alison J   8 York Y-MA              24.04      23.06         20  
  2 Lucas, Johnny M      7 York Y-MA              25.82      26.89         16.5
  2 Beck, Ruby A         7 WAY-MA                 28.25      26.89         16.5
  4 Barker, Mady L       7 WAY-MA                 26.29      27.96         15  
  5 Ferroni, Claudia G   7 York Y-MA              27.74      28.02         14  
  6 Dewitt, Carson       7 Cuy Sea Otters-MD      30.48      29.17         13  
  7 Valentine, Maliah    8 WAY-MA                 31.90      31.31         12  
  8 Halstead, Luke W     7 WAY-MA                 35.07      32.02         11  
  9 Ferroni, Gabby G     5 York Y-MA                 NT      34.45          9  
 10 Eriksson, Karl       7 Cuy Sea Otters-MD      35.30      35.77          7  
 11 Detwiler, Alyssa     5 CC-MA                  33.62      36.77          6  
 12 Eppley, Ada L        8 York Y-MA              37.65      40.81          5  
 13 Siecker, Sarah J     8 WAY-MA                 52.84      47.34          4  
 14 Stains, Reagan R     5 WAY-MA                 54.62      47.97          3  
 
Event 15  Mixed 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Estep, Derek T      10 CC-MA                  35.86      36.23         20  
  2 Shackley, Leah      10 Cuy Sea Otters-MD      39.44      39.03         17  
  3 Parrott, Neilson A  10 WAY-MA                 39.05      39.81         16  
  4 Ferroni, Ethan J    11 York Y-MA              40.17      39.97         15  
  5 Pong, Roby D        12 CC-MA                  38.93      41.18         14  
  6 Clarke, Asher L     12 York Y-MA              41.91      42.31         13  
  7 Detwiler, Sean       9 CC-MA                  40.68      42.45         12  
  8 Fegan, Hailey       11 CC-MA                  42.53      42.47         11  
  9 Beck, Mya J         11 WAY-MA                 42.09      42.85          9  
 10 Caltrider, Abby     11 CC-MA                  42.95      43.49          7  
 11 Phillips, Eve M     10 WAY-MA                 43.72      43.81          6  
 12 Rundquist, Ireland  10 WAY-MA                 39.45      44.23          5  
 13 Reed, Chase T        9 York Y-MA              43.92      45.75          4  
 14 Bonner, JB W        10 WAY-MA                 45.92      45.79          3  
 15 Tasker, Amir         8 CC-MA                  44.40      46.01          2  
 16 Wolgemuth, Ethan    11 CC-MA                  54.82      46.65          1  
 17 Greenwood, Brynn    10 CC-MA                  48.91      46.89        
 18 Hess, Aiden R        9 WAY-MA                 47.19      47.04        
 19 Harsh, Chesley A    10 WAY-MA                 32.46      47.19        
 20 Shener, Alison       9 York Y-MA              51.10      47.42        
 21 Nowaczyk, Jake      10 Cuy Sea Otters-MD      54.02      47.89        
 22 Reichelderfer, Bro   9 CC-MA                  52.50      51.00        
 23 Detwiler, Logan      8 CC-MA                  54.41      51.60        
 24 Dahle, Alexa P      10 York Y-MA              59.27      53.38        
 25 Lauterbach, Eli J    9 York Y-MA              53.66      53.51        
 26 Dowling, Christian   9 Cuy Sea Otters-MD      56.30      57.44        
 27 Stains, Delaney E   10 WAY-MA                 50.66      57.59        
 28 Skoczen, Rachel L   10 WAY-MA                 59.52      57.89        
 29 Dewitt, Camryn       7 Cuy Sea Otters-MD         NT      58.94        
 30 Richards, Serafina   8 CC-MA                  56.02    1:00.95        
 31 Gentzel, Cora A     10 WAY-MA               1:12.21    1:03.49        
 32 Schaffer, Chloe R    9 WAY-MA               1:01.84    1:03.55        
 33 Thompson, Layla     10 CC-MA                1:09.01    1:03.86        
 34 Hammond, Donovan D  11 WAY-MA                    NT    1:04.66        
 35 Tritle, Rylie D      7 WAY-MA                    NT    1:06.47        
 36 Ehlke, Izzy R        9 York Y-MA                 NT    1:08.53        
 37 Heine, Everitt N    10 York Y-MA            1:08.53    1:10.40        
 38 Vink, Colin          9 CC-MA                1:09.11    1:14.04        
 39 Shetler, Noah       10 CC-MA                     NT    1:16.38        
 40 Valentine, Domenic   9 WAY-MA               1:19.72    1:16.99        
 41 Cristadoro, Angela   9 York Y-MA                 NT    1:22.75        
 42 Detwiler, Alyssa     5 CC-MA                1:19.83    1:22.89        
 43 Eriksson, Hannah    10 Cuy Sea Otters-MD         NT    2:11.88        
 -- Gentzel, Luke C      8 WAY-MA                    NT         DQ        
      Pulling on lane line
 
Event 16  Mixed 11 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pong, CJ C          15 CC-MA                  59.71    1:03.02         20  
              30.57   32.45                                                
  2 Gonzalez, Diego     13 CC-MA                1:08.90    1:08.31         17  
              34.01   34.30                                                
  3 Kahsay, Seth        14 CC-MA                1:13.47    1:10.17         16  
              33.83   36.34                                                
  4 McMillen, Aidan     14 CC-MA                1:06.90    1:10.37         15  
              34.22   36.15                                                
  5 Diehl, Daniel       11 Cuy Sea Otters-MD    1:09.09    1:10.95         14  
              34.84   36.11                                                
  6 Kahsay, Ethan       16 CC-MA                1:09.39    1:11.45         13  
              34.66   36.79                                                
  7 Foery, Luke K       15 York Y-MA            1:15.38    1:14.46         12  
              36.39   38.07                                                
  8 Terrazas, Olivia    13 CC-MA                1:13.78    1:14.59         11  
              35.62   38.97                                                
  9 Havice, Julia J     11 York Y-MA            1:22.17    1:16.89          9  
              37.50   39.39                                                
 10 Zhang, Yifan        12 WAY-MA               1:21.66    1:17.69          7  
              37.19   40.50                                                
 11 Casto, Tanner       12 CC-MA                1:18.52    1:19.25          6  
              38.47   40.78                                                
 12 Forsythe, Timothy   16 CC-MA                     NT    1:20.44          5  
              39.01   41.43                                                
 13 Stroble, Emily      14 CC-MA                1:23.25    1:23.77          4  
              40.66   43.11                                                
 14 Kough, Audrey       13 CC-MA                1:23.57    1:25.43          3  
              41.88   43.55                                                
 15 Parrott, Charity J  13 WAY-MA               1:22.36    1:25.52          2  
              41.37   44.15                                                
 16 Parrott, Patience   14 WAY-MA               1:26.68    1:26.37          1  
              43.04   43.33                                                
 17 Kahsay, Daniel      12 CC-MA                1:29.03    1:26.92        
              42.40   44.52                                                
 18 Clarke, Kristen F   15 York Y-MA            1:19.66    1:28.66        
              42.96   45.70                                                
 19 Pullin, Brooklyn T  12 WAY-MA               1:44.13    1:29.13        
            1:30.60                                                        
 20 Toro, Gwen          14 WAY-MA               1:25.97    1:29.39        
              43.60   45.79                                                
 21 Calder, Ella C      13 York Y-MA            1:16.82    1:30.69        
              44.05   46.64                                                
 22 Decker, Joseph M    12 WAY-MA               1:31.21    1:30.99        
              44.86   46.13                                                
 23 Hinson, Emily R     13 York Y-MA            1:32.95    1:32.25        
              45.28   46.97                                                
 24 Pacifico, Ben J     12 York Y-MA            1:37.64    1:33.16        
              45.96   47.20                                                
 25 Baumgardner, Jules  16 WAY-MA               1:26.74    1:33.48        
              43.85   49.63                                                
 26 Buhrman, Kay M      11 WAY-MA               1:32.11    1:34.58        
              47.06   47.52                                                
 27 McCarthy, Emma O    13 York Y-MA            1:41.98    1:44.67        
              53.82   50.85                                                
 28 Knarr, Trevor M     11 York Y-MA            1:54.83    1:46.51        
 29 Lulo, Edward        12 York Y-MA            1:50.11    1:47.15        
 30 Finnigan, Erin S    11 York Y-MA            1:45.05    1:51.66        
              54.08   57.58                                                
 
Event 17  Mixed 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Ruth J     8 WAY-MA                 21.71      24.19         20  
  2 Ferroni, Max G       7 York Y-MA              23.80      25.35         17  
  3 Lucas, Johnny M      7 York Y-MA              31.07      25.90         16  
  4 Ferroni, Claudia G   7 York Y-MA              33.55      31.59         15  
  5 Roberts, Sam H       8 York Y-MA              43.37      37.15         14  
  6 Eppley, Ada L        8 York Y-MA              39.05      37.77         13  
  7 Stambaugh, Finleig   8 York Y-MA              34.29      39.87         12  
 
Event 18  Mixed 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Estep, Brandon M    12 CC-MA                  32.27      33.67         20  
  2 McMillen, Owen      12 CC-MA                  34.12      33.91         17  
  3 Diehl, Daniel       11 Cuy Sea Otters-MD         NT      34.19         16  
  4 Havice, Julia J     11 York Y-MA              37.24      35.02         15  
  5 Shackley, Leah      10 Cuy Sea Otters-MD      35.32      35.80         14  
  6 Estep, Derek T      10 CC-MA                  34.95      35.95         13  
  7 Shener, Amanda       9 York Y-MA              42.94      39.94         12  
  8 Seibert, Megan C    12 WAY-MA                 39.83      40.16         11  
  9 Tritle, Connor D    12 WAY-MA                 40.55      41.15          9  
 10 Detwiler, Sean       9 CC-MA                  40.84      41.25          7  
 11 Bonner, JB W        10 WAY-MA                 40.80      41.93          6  
 12 Caltrider, Abby     11 CC-MA                  46.12      43.07          5  
 13 Kahsay, Bethany     11 CC-MA                  44.43      43.57          4  
 14 Reed, Chase T        9 York Y-MA              44.81      44.55          3  
 15 Pong, Cristian       9 CC-MA                  42.32      44.58          2  
 16 Bortner, Maddie N   10 York Y-MA              45.13      46.48          1  
 17 Fegan, Hailey       11 CC-MA                  46.64      48.59        
 18 Tasker, Amir         8 CC-MA                  42.99      48.97        
 19 Lucas, Ella P       10 York Y-MA              47.85      49.26        
 20 Kahsay, Gabriel     10 CC-MA                  47.19      51.19        
 21 Flemister, Elkanah   9 York Y-MA              44.02      51.70        
 22 Balog, Sylvia E     12 York Y-MA              54.48      52.77        
 23 Hess, Belle G       11 WAY-MA                 49.97      53.81        
 24 Reichelderfer, Bro   9 CC-MA                     NT      54.80        
 25 Fives, Kathryn E    10 York Y-MA              55.33      54.91        
 26 Nowaczyk, Jake      10 Cuy Sea Otters-MD         NT      56.46        
 27 Phifer, Ray J        7 York Y-MA              48.50      56.96        
 28 Stalfort, Alison J   8 York Y-MA              58.33    1:00.93        
 29 Adamek, Griffin      9 CC-MA                1:00.96    1:04.83        
 30 Detwiler, Logan      8 CC-MA                1:08.64    1:04.85        
 31 Altman, Leah A      10 York Y-MA            1:10.92    1:10.60        
 32 Lauterbach, Eli J    9 York Y-MA            1:06.02    1:11.52        
 33 Calder, Philip T    10 York Y-MA            1:05.91    1:12.35        
 34 Beck, Ava E          9 York Y-MA                 NT    1:34.17        
 -- McGarity, Aidan C   11 WAY-MA                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 19  Mixed 13 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Sean P    14 WAY-MA                 30.71      29.84         17  
  2 Gonzalez, Diego     13 CC-MA                  34.99      30.91         16  
  3 Estep, Colby T      14 CC-MA                  32.29      31.00         13  
  4 Pong, Danielle A    17 CC-MA                  35.31      31.15         20  
  5 Eckels, Alex X      15 WAY-MA                 38.31      35.48         12  
  6 Forsythe, Timothy   16 CC-MA                     NT      35.68         11  
  7 Toney, Cara L       13 CC-MA                  33.20      35.83         15  
  8 Price, Jordan       14 WAY-MA                 38.34      36.81          9  
  9 Andrade, Sophia S   13 WAY-MA                 36.26      37.06          7  
 10 Baumgardner, Jules  16 WAY-MA                 35.16      37.95         14  
 11 Stroble, Emily      14 CC-MA                  38.48      38.36          6  
 12 Parrott, Charity J  13 WAY-MA                 37.76      39.15          5  
 13 Kough, Audrey       13 CC-MA                  39.45      40.94          4  
 14 Toro, Gwen          14 WAY-MA                 39.13      42.28          3  
 15 Hinson, Emily R     13 York Y-MA              46.53      45.87          2  
 16 Paglio, Matthew R   13 York Y-MA                 NT      46.93          1  
 
Event 20  Mixed 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chambersburg Chargers-MA  'A'                    NT    1:15.83         40  
     1) Estep, Derek T M10              2) Welker, Harper W10             
     3) Detwiler, Logan M8              4) Tasker, Amir M8                
              36.63    39.20                                                      
  2 Waynesboro Area YMCA-MA  'A'                1:25.62    1:22.27         30  
     1) Phillips, Ruth J W8             2) Schaffer, Chloe R W9           
     3) Stains, Delaney E W10           4) Hess, Aiden R M9               
              42.61    39.66                                                      
  3 Chambersburg Chargers-MA  'B'                    NT    1:22.46         26  
     1) Kahsay, Gabriel M10             2) Greenwood, Brynn W10           
     3) Shetler, Noah M10               4) Adamek, Griffin M9             
              48.62    33.84                                                      
  4 York YMCA Swimming-MA  'A'                  1:31.19    1:24.79         32  
     1) Shener, Amanda W9               2) Heine, Everitt N M10           
     3) Fives, Kathryn E W10            4) Lucas, Johnny M M7             
              42.98    41.81                                                      
  5 York YMCA Swimming-MA  'B'                       NT    1:28.28         28  
     1) Shener, Alison W9               2) Altman, Leah A W10             
     3) Calder, Philip T M10            4) Lauterbach, Eli J M9           
              37.88    50.40                                                      
  6 Waynesboro Area YMCA-MA  'C'                1:57.98    1:50.96         24  
     1) Gentzel, Luke C M8              2) Halstead, Luke W M7            
     3) Siecker, Sarah J W8             4) Beck, Ruby A W7                
              55.49    55.47                                                      
  7 Waynesboro Area YMCA-MA  'B'                     NT    1:52.47         34  
     1) Valentine, Domenic T M9         2) Gentzel, Cora A W10            
     3) Valentine, Maliah E W8          4) Skoczen, Rachel L W10          
              42.39  1:10.08                                                      
  8 York YMCA Swimming-MA  'D'                       NT    1:56.45         22  
     1) Beck, Ava E W9                  2) Stambaugh, Finleigh R W8       
     3) Ferroni, Gabby G W5             4) Dahle, Alexa P W10             
            1:04.70    51.75                                                      
  9 York YMCA Swimming-MA  'C'                       NT    2:22.31         18  
     1) Ehlke, Izzy R W9                2) Eppley, Ada L W8               
     3) Ferroni, Claudia G W7           4) Roberts, Sam H M8              
            1:04.09  1:18.22                                                      
 
Event 21  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chambersburg Chargers-MA  'A'                    NT    2:16.57         40  
     1) McMillen, Owen M12              2) Caltrider, Abby W11            
     3) Peterson, Rhiannon W12          4) Pong, Roby D M12               
              29.91    36.85    33.96    35.85                                    
  2 Waynesboro Area YMCA-MA  'A'                2:29.32    2:29.14         34  
     1) Beck, Mya J W11                 2) Buhrman, Kay M W11             
     3) Hess, Belle G W11               4) Tritle, Connor D M12           
              35.54    38.19    38.70    36.71                                    
  3 York YMCA Swimming-MA  'A'                  2:20.09    2:38.62         32  
     1) Ferroni, Ethan J M11            2) Finnigan, Erin S W11           
     3) Balog, Sylvia E W12             4) Lulo, Edward M12               
              35.99    42.44    39.57    40.62                                    
 
Event 22  Mixed 13 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chambersburg Chargers-MA  'A'                    NT    2:01.25         40  
     1) Kahsay, Ethan M16               2) Stroble, Emily W14             
     3) Pong, Danielle A W17            4) Vink, Gavin M14                
              27.66    34.17    30.53    28.89                                    
  2 Waynesboro Area YMCA-MA  'A'                2:10.98    2:16.21         34  
     1) Seibert, Claire M W14           2) Hughes, Ian T M16              
     3) Baumgardner, Jules Q W16        4) Price, Jordan W14              
              34.18    34.15    35.97    31.91                                    
  3 York YMCA Swimming-MA  'A'                  2:10.01    2:16.40         32  
     1) Finnigan, Mick T M14            2) Hinson, Emily R W13            
     3) Paglio, Matthew R M13           4) Calder, Ella C W13             
              38.96    37.03    28.10    32.31                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 22                    
 
  1. Chambersburg Chargers            1084.5   2. York YMCA Swimming                963.5
  3. Waynesboro Area YMCA                859   4. Cumberland YMCA Sea Otters          138
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Waynesboro Area YMCA              387.5   2. York YMCA Swimming                  261
  3. Chambersburg Chargers             236.5   4. Cumberland YMCA Sea Otters           44
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Chambersburg Chargers               600   2. York YMCA Swimming                366.5
  3. Waynesboro Area YMCA              213.5   4. Cumberland YMCA Sea Otters           94