York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 224  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 Stars-MA  'A'                       1:37.79    1:36.18   32  
     1) Addison Collins 14            2) Sean McGuire 14              
     3) Caleb Stein 14                4) Patrick Gilhool 14           
                 22.83        47.54 (24.71)
        1:12.15 (24.61)     1:36.18 (24.03)
  2 HAZY  'A'                           1:41.37    1:38.10   26  
     1) Tommy Pollock 14              2) Logan Yakubowski 13          
     3) Liam Leonard 14               4) Antonio Daiute 14            
                 24.20        48.16 (23.96)
        1:14.36 (26.20)     1:38.10 (23.74)
  3 WSY-MA  'A'                         1:39.85    1:38.15   24  
     1) Jonathan Chang 13             2) Brandon Geray 14             
     3) Nick Shelly 14                4) Logan Smith 14               
                 24.89        51.19 (26.30)
        1:15.94 (24.75)     1:38.15 (22.21)
  4 BAY-MA  'A'                         1:41.05    1:38.24   22  
     1) Ryan Hause 13                 2) Mikel Salas-Warner 13        
     3) Brady Madden 14               4) Ahmed Elbeltagy 14           
                 25.46        52.13 (26.67)
        1:15.31 (23.18)     1:38.24 (22.93)
  5 HAY-MA  'A'                         1:39.90    1:38.32   20  
     1) Peter Raub 14                 2) Cam Toth 13                  
     3) Nick Croghan 13               4) Trey Smith 14                
                 25.12        49.89 (24.77)
        1:15.09 (25.20)     1:38.32 (23.23)
  6 Neys Bluefins-MA  'A'               1:44.21    1:38.92   18  
     1) Nicholas Ritter 13            2) Jack Drake 13                
     3) Ross Ellis 13                 4) Jack Hasker 14               
                 24.74        49.69 (24.95)
        1:14.92 (25.23)     1:38.92 (24.00)
  7 GSY-MA  'A'                         1:45.23    1:40.49   14  
     1) Ethan Haggerty 14             2) Aaron Fontanella 14          
     3) Dominico Spataro 14           4) Kevin Noldy 14               
                 25.30        52.86 (27.56)
        1:16.97 (24.11)     1:40.49 (23.52)
  8 York Y-MA  'A'                      1:37.39    1:43.95   10  
     1) Moseley Driscoll 14           2) Ethan Ferroni 13             
     3) Asher Clarke 13               4) Kyle Miller 14               
                 26.02        51.64 (25.62)
        1:18.53 (26.89)     1:43.95 (25.42)
  9 GSVY-MA  'A'                        1:49.08    1:44.60    8  
     1) Mitchell Malusis 13           2) Mason Cianflone 13           
     3) Robert McTammany 13           4) Matthew Chen 14              
                 26.31        51.96 (25.65)
        1:20.16 (28.20)     1:44.60 (24.44)
 10 TriValley-MA  'A'                   1:45.44    1:45.03    6  
     1) Cole Chukoskie 14             2) Jerrion Newton 13            
     3) Aiden Adamski 14              4) Noah DeLong 14               
                 26.10        53.33 (27.23)
        1:20.34 (27.01)     1:45.03 (24.69)
 11 LANY-MA  'A'                        1:47.43    1:45.21    4  
     1) Ardan McHugh 14               2) Aiden Paterson 13            
     3) Caz Mikula 13                 4) Brian Meck 13                
                 26.56        53.42 (26.86)
        1:19.74 (26.32)     1:45.21 (25.47)
 12 JS Winter YMCA  'A'                 1:52.45    1:51.69    2  
     1) Nick Bellomo 14               2) Pete Bellomo 14              
     3) Calum Hockman 13              4) Carter Stackhouse 13         
                 28.51        56.98 (28.47)
        1:25.30 (28.32)     1:51.69 (26.39)
 13 East Lyco Eels  'A'                 1:54.15    1:51.97  
     1) Owen Clayton 13               2) Xavier Godown 13             
     3) Hunter Zettlemoyer 13         4) Aiden Barlett 13             
                 27.32      1:00.55 (33.23)
        1:27.39 (26.84)     1:51.97 (24.58)
 14 Pocono Piranhas-MA  'A'             1:52.96    1:53.69  
     1) Jason Zhao 13                 2) Adam Yagan 13                
     3) Andrew Brinker 13             4) Brandon Poveromo 13          
                 25.55        56.09 (30.54)
        1:24.22 (28.13)     1:53.69 (29.47)
 
                     Men - Team Rankings - Through Event 224                      
 
  1. Wsy Swimming                      280   2. York YMCA Swimming              217.5
  3. Freeland YMCA                     136   4. Bloomsburg Area YMCA              135
  5. Bethlehem YMCA Stars Swim Team    127   6. State College Area YMCA Aquali     90
  7. East Lycoming Y Electric Eels      88   8. Hanover YMCA Stingrays             87
  9. Nazareth Easton YMCA Swim Team   71.5  10. Chambersburg Chargers              59
 11. Greater Scranton YMCA              52  12. Greater Susquehanna Valley Ymc     46
 13. Wilkes-Barre Family YMCA           45  14. Pocono Family YMCA                 44
 15. Waynesboro Area YMCA               43  16. Schuylkill YMCA                    42
 17. Lebanon YMCA Swimming              35  18. Upper Perkiomen YMCA               27
 19. TriValley YMCA                     23  20. Lancaster Family YMCA Lightnin      8
 21. Jersey Shore Winter YMCA Swim       7