York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 301  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y-MA  'A'                      1:44.60    1:46.48   32  
     1) Riley Trout 16                2) Jessie McMurray 17           
     3) Brina Uhlin 16                4) Kayla Reedy 17               
                 26.60        56.57 (29.97)
        1:22.12 (25.55)     1:46.48 (24.36)
  2 GSVY-MA  'A'                        1:50.21    1:50.60   26  
     1) Lauren Michaels 17            2) Gabrielle Doss 15            
     3) Abigail Doss 17               4) Jordan O'Connor 16           
                 29.01        59.27 (30.26)
        1:26.10 (26.83)     1:50.60 (24.50)
  3 BAY-MA  'A'                         1:53.19    1:52.36   24  
     1) Sarah McHenry 15              2) Abby Ferguson 16             
     3) Coyla Bartholomew 15          4) Mia Doll 16                  
                 28.43        59.67 (31.24)
        1:26.83 (27.16)     1:52.36 (25.53)
  4 GSY-MA  'A'                         1:55.67    1:52.84   22  
     1) Alison Prushinski 17          2) Erica Prushinski 15          
     3) Grace Hollister 17            4) Victoria Wrobleski 18        
                 27.15      1:00.15 (33.00)
        1:27.60 (27.45)     1:52.84 (25.24)
  5 Stars-MA  'A'                       1:52.28    1:53.55   20  
     1) Samantha Taylor 16            2) Natalie Richardson 17        
     3) Talia Lehr 15                 4) Abigail Mack 17              
                 28.69      1:01.84 (33.15)
        1:28.71 (26.87)     1:53.55 (24.84)
  6 SCAY-MA  'A'                        1:58.82    1:54.22   18  
     1) Colleen Adams 15              2) Natasha Hoffman 16           
     3) Lily Bang 15                  4) Abbey Whipple 17             
                 28.10      1:00.84 (32.74)
        1:29.20 (28.36)     1:54.22 (25.02)
  7 Pocono Piranhas-MA  'A'             1:59.50    1:56.88   14  
     1) Julia Delaney 16              2) Hannah Persaud 16            
     3) Aviah Dahlgren 16             4) Paige Jackett 17             
                 30.36      1:03.43 (33.07)
        1:31.10 (27.67)     1:56.88 (25.78)
  8 LEBY-MA  'A'                        2:11.46    1:57.13   10  
     1) Krysta Weik 18                2) Madison Ortiz 15             
     3) Gabrielle Talys 16            4) Kennedy Haugh 16             
                 29.86      1:01.81 (31.95)
        1:30.06 (28.25)     1:57.13 (27.07)
  9 WSY-MA  'A'                         1:58.75    1:57.26    8  
     1) Alexis Majka 18               2) Ilana Jacobson 16            
     3) Lila DiCarlo 15               4) Carolyn Bolden 17            
                 29.85      1:03.81 (33.96)
        1:31.91 (28.10)     1:57.26 (25.35)
 10 HAZY  'A'                           2:01.77    1:58.48    6  
     1) Madison Dando 15              2) Alberiluz Alcantara 17       
     3) Sydney Lloyd 16               4) Bridget Reed 15              
                 28.73      1:05.73 (37.00)
        1:32.24 (26.51)     1:58.48 (26.24)
 11 East Lyco Eels  'A'                 2:02.55    1:59.62    4  
     1) Madesyn Brelsford 16          2) Jayla Felix 15               
     3) Karlee Wallis 15              4) Schyler Keller 17            
                 29.40      1:04.77 (35.37)
        1:33.27 (28.50)     1:59.62 (26.35)
 12 UPY-MA  'A'                         2:10.66    2:03.26    2  
     1) Madison Griffin 17            2) Laura Cooney 15              
     3) Noel Fresa 16                 4) Kayman Heater 15             
                 30.71      1:09.52 (38.81)
        1:36.55 (27.03)     2:03.26 (26.71)
 13 CC-MA  'A'                          2:07.09    2:03.94  
     1) Teddi Powell 17               2) Cara Toney 15                
     3) Breanna Kratz 17              4) Emily Stroble 15             
                 31.55      1:06.53 (34.98)
        1:36.72 (30.19)     2:03.94 (27.22)
 14 JS Winter YMCA  'A'                 2:13.13    2:04.39  
     1) Hunter Jean Lucas 15          2) Brenna White 17              
     3) Ally Moore 16                 4) Izzy Griswold 16             
                 34.01      1:08.67 (34.66)
        1:38.91 (30.24)     2:04.39 (25.48)
 
                    Women - Team Rankings - Through Event 301                     
 
  1. York YMCA Swimming                541   2. Wsy Swimming                      205
  3. State College Area YMCA Aquali    180   4. Bloomsburg Area YMCA              132
  5. Pocono Family YMCA                130   6. Chambersburg Chargers             114
  7. Schuylkill YMCA                    93   8. Greater Susquehanna Valley Ymc     82
  9. Greater Scranton YMCA              65  10. Lebanon YMCA Swimming              54
 11. Upper Perkiomen YMCA               39  12. Waynesboro Area YMCA               34
 12. Lock Haven YMCA Loggerheads        34  14. TriValley YMCA                     27
 15. Carlisle Family YMCA               26  16. Nazareth Easton YMCA Swim Team     23
 17. Bethlehem YMCA Stars Swim Team     20  18. Bellefonte YMCA Stingrays          16
 19. Freeland YMCA                      10  20. Northern Dauphin County YMCA        8
 21. Wilkes-Barre Family YMCA            7  22. East Lycoming Y Electric Eels       4
 23. Lancaster Family YMCA Lightnin      3  24. Juniata Valley YMCA                 2