York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 302  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 SCAY-MA  'A'                        1:43.05    1:34.03   32  
     1) Noah Witt 18                  2) Foster Heasley 16            
     3) Matthew Brownstead 16         4) Nick Buckley 16              
                 23.94        50.85 (26.91)
        1:12.63 (21.78)     1:34.03 (21.40)
  2 York Y-MA  'A'                      1:36.20    1:35.16   26  
     1) Alex Sun 17                   2) Riley Thomas 16              
     3) Miles Cox 16                  4) Logan McFadden 17            
                 24.72        51.17 (26.45)
        1:13.95 (22.78)     1:35.16 (21.21)
  3 WSY-MA  'A'                         1:40.97    1:35.32   24  
     1) Josiah Lauver 18              2) David Oren 16                
     3) Logan Skiles 17               4) Gabe Deiderick 17            
                 24.14        51.61 (27.47)
        1:14.00 (22.39)     1:35.32 (21.32)
  4 BAY-MA  'A'                         1:40.79    1:39.78   22  
     1) Luke Stine 16                 2) Colten Bennett 16            
     3) Mason Irwin 16                4) Connor Empie 17              
                 24.70        53.45 (28.75)
        1:17.79 (24.34)     1:39.78 (21.99)
  5 SKY-MA  'A'                         1:39.77    1:41.65   20  
     1) Derrick Yuengling 16          2) Paul Flowers 18              
     3) Adam Mahler 18                4) Ty Rabenstein 17             
                 28.05        55.59 (27.54)
        1:18.47 (22.88)     1:41.65 (23.18)
  6 Pocono Piranhas-MA  'A'             1:44.98    1:41.81   18  
     1) Justin Oliver 15              2) William Cerbone 16           
     3) Juan Hernandez 16             4) Tyler Mui 15                 
                 25.71        53.95 (28.24)
        1:19.31 (25.36)     1:41.81 (22.50)
  7 HAZY  'A'                           1:45.15    1:42.71   14  
     1) Tony Goulstone 15             2) Caleb Snyder 17              
     3) Ryan Kovalick 15              4) Dylan Schreffler 15          
                 26.20        53.51 (27.31)
        1:20.46 (26.95)     1:42.71 (22.25)
  8 CC-MA  'A'                          1:46.62    1:42.91   10  
     1) Andrew Jackson 15             2) Michael Johnson 16           
     3) Diego Gonzalez 15             4) Elijah Zinn 18               
                 28.22        56.44 (28.22)
        1:21.21 (24.77)     1:42.91 (21.70)
  9 East Lyco Eels  'A'                 1:48.20    1:44.14    8  
     1) Sam Jordan 17                 2) Angelo Silvagni 16           
     3) Landon Corbin 16              4) Kurtis Johnson 18            
                 25.16        54.44 (29.28)
        1:21.51 (27.07)     1:44.14 (22.63)
 10 UPY-MA  'A'                         1:52.46    1:45.93    6  
     1) Justin Heimes 16              2) Kevin Kovalenko 15           
     3) David Pyfer 15                4) Nathan Spak 17               
                 24.28        55.06 (30.78)
        1:21.31 (26.25)     1:45.93 (24.62)
 11 GSY-MA  'A'                         1:48.47    1:46.90    4  
     1) Peter Kawash 16               2) Joey Cholish 17              
     3) Nathan Micknick 15            4) Joey Slish 16                
                 25.71        53.22 (27.51)
        1:21.63 (28.41)     1:46.90 (25.27)
 12 Stars-MA  'A'                       1:49.91    1:47.83    2  
     1) John Jones 17                 2) Andrew Layne 16              
     3) Jake Evert 17                 4) Benjamin Service 16          
                 30.31      1:00.70 (30.39)
        1:23.33 (22.63)     1:47.83 (24.50)
 13 HAY-MA  'A'                         1:59.48    1:48.73  
     1) Spencer Toth 15               2) Ryan West 15                 
     3) Daniel Gordon 15              4) Jon Clinton 16               
                 30.39      1:01.24 (30.85)
        1:24.61 (23.37)     1:48.73 (24.12)
 14 JS Winter YMCA  'A'                 2:00.15    1:51.16  
     1) Blaine Mann 16                2) Riley Hockman 16             
     3) Matthew Beard 17              4) Cael Dick 15                 
                 32.83      1:02.97 (30.14)
        1:26.86 (23.89)     1:51.16 (24.30)
 
                     Men - Team Rankings - Through Event 302                      
 
  1. Wsy Swimming                      304   2. York YMCA Swimming              243.5
  3. Bloomsburg Area YMCA              157   4. Freeland YMCA                     150
  5. Bethlehem YMCA Stars Swim Team    129   6. State College Area YMCA Aquali    122
  7. East Lycoming Y Electric Eels      96   8. Hanover YMCA Stingrays             87
  9. Nazareth Easton YMCA Swim Team   71.5  10. Chambersburg Chargers              69
 11. Schuylkill YMCA                    62  11. Pocono Family YMCA                 62
 13. Greater Scranton YMCA              56  14. Greater Susquehanna Valley Ymc     46
 15. Wilkes-Barre Family YMCA           45  16. Waynesboro Area YMCA               43
 17. Lebanon YMCA Swimming              35  18. Upper Perkiomen YMCA               33
 19. TriValley YMCA                     23  20. Lancaster Family YMCA Lightnin      8
 21. Jersey Shore Winter YMCA Swim       7