York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 324  Boys 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 WSY-MA  'A'                         3:10.80    3:13.21   32  
     1) Gabe Deiderick 17             2) Tyler Distenfeld 16          
     3) Wade Turlington 17            4) Logan Skiles 17              
                 23.16        48.30 (48.30)
        1:11.82 (23.52)     1:37.44 (49.14)
        2:01.00 (23.56)     2:26.67 (49.23)
        2:48.42 (21.75)     3:13.21 (46.54)
  2 HAZY  'A'                           3:18.74    3:17.44   26  
     1) Caleb Snyder 17               2) Dylan Schreffler 15          
     3) Tony Goulstone 15             4) Ryan Schreffler 17           
                 23.83        50.76 (50.76)
        1:14.21 (23.45)     1:40.07 (49.31)
        2:03.06 (22.99)     2:29.24 (49.17)
        2:51.84 (22.60)     3:17.44 (48.20)
  3 SCAY-MA  'A'                        3:16.37    3:18.06   24  
     1) Joseph Mao 17                 2) James ElDeiry 18             
     3) Anders Sonsteby 18            4) Nick Buckley 16              
                 24.29        50.82 (50.82)
        1:14.13 (23.31)     1:40.68 (49.86)
        2:04.60 (23.92)     2:30.83 (50.15)
        2:53.41 (22.58)     3:18.06 (47.23)
  4 Pocono Piranhas-MA  'A'             3:21.02    3:18.33   22  
     1) Adam Deemer 17                2) Stephen Crikelair 17         
     3) Benjamin Gonzalez 17          4) Kevin Oliver 17              
                 24.75        50.96 (50.96)
        1:14.26 (23.30)     1:40.79 (49.83)
        2:04.03 (23.24)     2:29.69 (48.90)
        2:53.01 (23.32)     3:18.33 (48.64)
  5 BAY-MA  'A'                         3:17.45    3:18.91   20  
     1) Connor Empie 17               2) Luke Stine 16                
     3) Bryant LaCroix 16             4) Mason Irwin 16               
                 23.98        49.91 (49.91)
        1:13.80 (23.89)     1:39.72 (49.81)
        2:03.42 (23.70)     2:29.56 (49.84)
        2:52.73 (23.17)     3:18.91 (49.35)
  6 York Y-MA  'A'                      3:08.20    3:22.38   18  
     1) Tanner Fatta 16               2) Cameron Speed 17             
     3) Alec Fatta 18                 4) Sam Lutter 16                
                 25.34        52.82 (52.82)
        1:16.90 (24.08)     1:42.81 (49.99)
        2:05.79 (22.98)     2:31.43 (48.62)
        2:55.08 (23.65)     3:22.38 (50.95)
  7 CC-MA  'A'                          3:30.53    3:27.70   14  
     1) Elijah Zinn 18                2) Andrew Jackson 15            
     3) Diego Gonzalez 15             4) Aidan McMillen 15            
                 23.59        49.39 (49.39)
        1:14.92 (25.53)     1:43.09 (53.70)
        2:08.43 (25.34)     2:36.75 (53.66)
        3:00.42 (23.67)     3:27.70 (50.95)
  8 Stars-MA  'A'                       3:17.52    3:28.87   10  
     1) Sam Capwell 17                2) Andrew Layne 16              
     3) Benjamin Service 16           4) Jake Evert 17                
                 24.67        52.85 (52.85)
        1:18.97 (26.12)     1:48.84 (55.99)
        2:14.33 (25.49)     2:42.55 (53.71)
        3:04.16 (21.61)     3:28.87 (46.32)
  9 East Lyco Eels  'A'                 3:34.55    3:30.21    8  
     1) Kurtis Johnson 18             2) Landon Corbin 16             
     3) Angelo Silvagni 16            4) Sam Jordan 17                
                 24.60        51.62 (51.62)
        1:17.89 (26.27)     1:47.81 (56.19)
        2:13.00 (25.19)     2:40.60 (52.79)
        3:04.18 (23.58)     3:30.21 (49.61)
 10 LANY-MA  'A'                        3:33.49    3:35.12    6  
     1) Christian Fulton 16           2) Auden Block 17               
     3) Andrew Zimmerman 16           4) Owen Woodard 16              
                 24.80        51.34 (51.34)
        1:16.92 (25.58)     1:44.97 (53.63)
        2:11.95 (26.98)     2:42.72 (57.75)
        3:07.54 (24.82)     3:35.12 (52.40)
 11 GSY-MA  'A'                         3:45.85    3:42.17    4  
     1) Peter Kawash 16               2) Joey Cholish 17              
     3) Nathan Micknick 15            4) Joey Slish 16                
                 24.77        52.34 (52.34)
        1:17.24 (24.90)     1:46.03 (53.69)
        2:12.98 (26.95)     2:43.71 (57.68)
        3:11.05 (27.34)     3:42.17 (58.46)
 12 JS Winter YMCA  'A'                 3:49.24    3:50.21    2  
     1) Cael Dick 15                  2) Daniel Lawrence 15           
     3) Blaine Mann 16                4) Riley Hockman 16             
                 26.37        56.89 (56.89)
        1:25.01 (28.12)     1:56.21 (59.32)
                          2:57.57 (1:01.36)
        3:22.10 (24.53)     3:50.21 (52.64)
 
                     Men - Team Rankings - Through Event 324                      
 
  1. Wsy Swimming                      420   2. York YMCA Swimming              416.5
  3. Bloomsburg Area YMCA            270.5   4. State College Area YMCA Aquali  248.5
  5. Freeland YMCA                     214   6. Pocono Family YMCA                173
  7. Bethlehem YMCA Stars Swim Team    168   8. Schuylkill YMCA                   146
  9. Chambersburg Chargers             138  10. East Lycoming Y Electric Eels     136
 11. Hanover YMCA Stingrays            117  12. Nazareth Easton YMCA Swim Team   96.5
 13. Greater Scranton YMCA              80  14. Greater Susquehanna Valley Ymc     69
 15. Upper Perkiomen YMCA               48  16. Wilkes-Barre Family YMCA           45
 17. Waynesboro Area YMCA               43  18. Lebanon YMCA Swimming              37
 19. Jersey Shore Winter YMCA Swim      30  20. TriValley YMCA                     23
 21. Carlisle Family YMCA               22  22. Lancaster Family YMCA Lightnin     20
 23. Lock Haven YMCA Loggerheads         3