York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 401  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y-MA  'A'                      2:19.22    2:19.64   32  
     1) Ella Navari 8                 2) Zhoie Clark 8                
     3) Kaliyah Hinson 10             4) Brianna Miller 10            
                 36.98      1:19.22 (42.24)
        1:49.57 (30.35)     2:19.64 (30.07)
  2 Stars-MA  'A'                       2:29.44    2:25.69   26  
     1) Lilah McClarin 10             2) Leah Onia 10                 
     3) Audrey Bloss - Ferry 10       4) Raelynn Yons 10              
                 38.91      1:17.77 (38.86)
        1:53.83 (36.06)     2:25.69 (31.86)
  3 UPY-MA  'A'                         2:34.31    2:28.52   24  
     1) Leighton Keith 10             2) Katie Kovalenko 10           
     3) Lily Jeffers 10               4) Beatriz Santos 10            
                 39.02      1:20.37 (41.35)
        1:57.77 (37.40)     2:28.52 (30.75)
  4 Lock Haven YMCA  'A'                2:34.69    2:30.15   22  
     1) Biz Nestor 10                 2) Gabriella Hosley 9           
     3) Addison Lindsay 9             4) Elle Christensen 10          
                 38.47      1:19.95 (41.48)
        1:58.80 (38.85)     2:30.15 (31.35)
  5 WSY-MA  'A'                         2:33.86    2:31.59   20  
     1) Summer Evans 8                2) Allison Tinsley 10           
     3) Chloe Ludwick 10              4) Ava Buhrman 7                
                 43.91      1:20.37 (36.46)
        1:57.48 (37.11)     2:31.59 (34.11)
  6 GSY-MA  'A'                         2:37.44    2:31.93   18  
     1) Grace James 9                 2) Eva Kaszuba 10               
     3) Gianna Mariucci 10            4) Reagan Kearney 10            
                 39.77      1:19.70 (39.93)
        1:58.36 (38.66)     2:31.93 (33.57)
  7 GSVY-MA  'A'                        2:37.72    2:34.35   14  
     1) Roslyn Snyder 10              2) Anna Pachucki 10             
     3) Olivia Fetterman 10           4) Laurel Boyer 10              
                 39.94      1:24.18 (44.24)
        2:03.82 (39.64)     2:34.35 (30.53)
  8 HAZY  'A'                           2:44.74    2:45.93   10  
     1) Lia Ochs 9                    2) Madison Geiger 10            
     3) Alexandra Geiger 10           4) Ashley Malaga 10             
                 41.49      1:32.34 (50.85)
        2:12.33 (39.99)     2:45.93 (33.60)
  9 BAY-MA  'A'                         2:44.93    2:50.97    8  
     1) Samantha Fagan 9              2) Zoe Czech 9                  
     3) Rylee Bobrowsky 10            4) Tianni Davies 9              
                 40.24      1:31.25 (51.01)
        2:12.70 (41.45)     2:50.97 (38.27)
 -- JS Winter YMCA  'A'                 2:44.27         DQ  
     1) Kyla Becker 10                2) Makenna Robbins 10           
     3) Nora Furry 10                 4) Breann Robinett 10           
                 42.83      1:29.10 (46.27)
        2:13.15 (44.05)          DQ (35.34)
 -- East Lyco Eels  'A'                 2:33.67         DQ  
     1) Sammy Roarty 10               2) Elleana McConnell 10         
     3) Addison Zettlemoyer 10        4) Natalie Gemberling 10        
                 37.41      1:21.05 (43.64)
        1:56.94 (35.89)          DQ (35.64)
 -- Neys Bluefins-MA  'A'               2:38.63         DQ  
     1) Olivia Troutman 10            2) Mallory Garland 10           
     3) Elizabeth Koza 10             4) Elena Brunetti 9             
                 38.37      1:24.31 (45.94)
        2:01.02 (36.71)          DQ (32.41)
 -- SCAY-MA  'A'                        2:32.76         DQ  
     1) Jingyang Wan 10               2) Aubrey Coble 10              
     3) Charlotte Delaney 10          4) Lilyana Williams 10          
                 37.74      1:23.09 (45.35)
        2:00.31 (37.22)          DQ (31.63)
 
                    Women - Team Rankings - Through Event 401                     
 
  1. York YMCA Swimming                773   2. Pocono Family YMCA                289
  3. Greater Susquehanna Valley Ymc    276   4. Wsy Swimming                      269
  5. State College Area YMCA Aquali    253   6. Bloomsburg Area YMCA              191
  7. Greater Scranton YMCA             125   8. Chambersburg Chargers             120
  9. Schuylkill YMCA                   110  10. Wilkes-Barre Family YMCA          106
 11. Bethlehem YMCA Stars Swim Team  100.5  12. Upper Perkiomen YMCA               95
 13. Freeland YMCA                    68.5  14. Lebanon YMCA Swimming              61
 15. Lock Haven YMCA Loggerheads        56  16. Waynesboro Area YMCA               42
 17. Lancaster Family YMCA Lightnin     33  17. Nazareth Easton YMCA Swim Team     33
 19. TriValley YMCA                     28  20. Bellefonte YMCA Stingrays          26
 20. Carlisle Family YMCA               26  22. Hanover YMCA Stingrays             20
 23. Northern Dauphin County YMCA       16  24. East Lycoming Y Electric Eels      14
 25. Juniata Valley YMCA                 6