York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 402  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y-MA  'A'                      2:14.35    2:13.17   32  
     1) Roman Torres 10               2) William Rees 10              
     3) Ray Phifer 9                  4) Elkanah Flemister 10         
                 32.65      1:09.31 (36.66)
        1:42.65 (33.34)     2:13.17 (30.52)
  2 CC-MA  'A'                          2:13.01    2:13.40   26  
     1) Xavier Covington 10           2) Alex Kaczmark 10             
     3) Cristian Pong 10              4) Amir Tasker 10               
                 35.50      1:13.24 (37.74)
        1:44.31 (31.07)     2:13.40 (29.09)
  3 BAY-MA  'A'                         2:24.79    2:23.28   24  
     1) Bryce Moore 9                 2) Chase Moore 9                
     3) Dylan Welsh 9                 4) Grayson Reck 9               
                 37.13      1:18.06 (40.93)
        1:53.59 (35.53)     2:23.28 (29.69)
  4 SCAY-MA  'A'                        2:29.66    2:28.17   22  
     1) Will Rucker 10                2) Ryan Hillsley 10             
     3) Erik Sulman 9                 4) Dylan Siekman 10             
                 35.50      1:15.95 (40.45)
        1:53.54 (37.59)     2:28.17 (34.63)
  5 East Lyco Eels  'A'                 2:32.63    2:32.28   20  
     1) Eliott Deluca 10              2) Nick Delany 10               
     3) Jackson Albright 9            4) Logan Diehl 10               
                 40.63      1:24.45 (43.82)
        2:00.91 (36.46)     2:32.28 (31.37)
  6 Stars-MA  'A'                       2:38.12    2:33.11   18  
     1) Andrew Bays 10                2) Christian Hackett 10         
     3) Adam Barlow 9                 4) John Cornish 10              
                 42.27      1:23.82 (41.55)
        2:01.36 (37.54)     2:33.11 (31.75)
  7 UPY-MA  'A'                         2:36.10    2:34.03   14  
     1) Zachary Csekitz 10            2) Alex Zabinski 10             
     3) Brayden Favre 10              4) Adam Afellah 9               
                                1:25.17 ( )
        1:58.24 (33.07)     2:34.03 (35.79)
  8 Neys Bluefins-MA  'A'               2:38.69    2:37.77   10  
     1) Joseph Ellis 9                2) Kaine Vargo 9                
     3) Austin Olexa 10               4) Gavin Brunetti 9             
                 38.23      1:25.02 (46.79)
        2:02.79 (37.77)     2:37.77 (34.98)
  9 GSVY-MA  'A'                        2:40.41    2:38.88    8  
     1) Erik Schinnerer 9             2) Quentin Houtz 9              
     3) Colin Shannon 9               4) Malachi Moyer 10             
                 38.65      1:25.40 (46.75)
        2:07.57 (42.17)     2:38.88 (31.31)
 10 SKY-MA  'A'                         2:49.55    2:47.68    6  
     1) Xavier Page 9                 2) Wesley Urban 10              
     3) Porter Sarnes 9               4) Stephen Minahan 9            
                 39.73      1:27.90 (48.17)
        2:13.22 (45.32)     2:47.68 (34.46)
 11 WAY-MA  'A'                         2:49.07    2:47.71    4  
     1) Sawyer Zimmerman 9            2) Eli Harsh 9                  
     3) Alex Philp 9                  4) Zane Reichard 9              
                 40.12      1:25.26 (45.14)
        2:09.29 (44.03)     2:47.71 (38.42)
 12 GSY-MA  'A'                         2:49.37    2:47.89    2  
     1) Owen Slish 10                 2) Royli Ayala 10               
     3) Mason Sumski 9                4) Braedy Donovan 9             
                 42.55      1:26.48 (43.93)
        2:10.18 (43.70)     2:47.89 (37.71)
 13 Pocono Piranhas-MA  'A'             2:37.05    2:51.90  
     1) Adam Wakuluk 10               2) Eryk Mackowski 10            
     3) Sean Saffer 9                 4) Hayden DePete-McMahon 8      
                 41.15      1:30.41 (49.26)
        2:21.00 (50.59)     2:51.90 (30.90)
 
                     Men - Team Rankings - Through Event 402                      
 
  1. York YMCA Swimming              448.5   2. Wsy Swimming                      420
  3. Bloomsburg Area YMCA            294.5   4. State College Area YMCA Aquali  270.5
  5. Freeland YMCA                     214   6. Bethlehem YMCA Stars Swim Team    186
  7. Pocono Family YMCA                173   8. Chambersburg Chargers             164
  9. East Lycoming Y Electric Eels     156  10. Schuylkill YMCA                   152
 11. Hanover YMCA Stingrays            117  12. Nazareth Easton YMCA Swim Team  106.5
 13. Greater Scranton YMCA              82  14. Greater Susquehanna Valley Ymc     77
 15. Upper Perkiomen YMCA               62  16. Waynesboro Area YMCA               47
 17. Wilkes-Barre Family YMCA           45  18. Lebanon YMCA Swimming              37
 19. Jersey Shore Winter YMCA Swim      30  20. TriValley YMCA                     23
 21. Carlisle Family YMCA               22  22. Lancaster Family YMCA Lightnin     20
 23. Lock Haven YMCA Loggerheads         3