York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 423  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 GSVY-MA  'A'                        2:08.09    2:06.49   32  
     1) Laurel Boyer 10               2) Olivia Fetterman 10          
     3) Roslyn Snyder 10              4) Emma Hopkinson 10            
                 31.54      1:03.51 (31.97)
        1:37.44 (33.93)     2:06.49 (29.05)
  2 SCAY-MA  'A'                        2:09.32    2:08.01   26  
     1) Emily Chen 10                 2) Sawyer Barshinger 9          
     3) Molly Staniar 9               4) Helen Kifer 9                
                 30.34      1:03.28 (32.94)
        1:36.73 (33.45)     2:08.01 (31.28)
  3 York Y-MA  'A'                      2:02.50    2:12.01   24  
     1) Lauren Kalmanowicz 10         2) Alison Stalfort 9            
     3) Delaney King 10               4) Leah Navarro 9               
                 32.07      1:06.35 (34.28)
        1:41.40 (35.05)     2:12.01 (30.61)
  4 Pocono Piranhas-MA  'A'             2:15.77    2:12.62   22  
     1) Sydney Wolbert 10             2) Camille Hubbs 10             
     3) Kayla Exil 10                 4) Caitlin Hoffman 10           
                 31.78      1:05.54 (33.76)
        1:43.84 (38.30)     2:12.62 (28.78)
  5 Stars-MA  'A'                       2:18.21    2:13.40   20  
     1) Lilah McClarin 10             2) Leah Onia 10                 
     3) Audrey Bloss - Ferry 10       4) Raelynn Yons 10              
                 38.06      1:06.30 (28.24)
        1:40.29 (33.99)     2:13.40 (33.11)
  6 Neys Bluefins-MA  'A'               2:17.84    2:14.06   18  
     1) Elena Brunetti 9              2) Olivia Troutman 10           
     3) Mallory Garland 10            4) Elizabeth Koza 10            
                 33.38      1:07.18 (33.80)
        1:40.83 (33.65)     2:14.06 (33.23)
  7 East Lyco Eels  'A'                 2:12.90    2:14.23   14  
     1) Addison Zettlemoyer 10        2) Elleana McConnell 10         
     3) Natalie Gemberling 10         4) Sammy Roarty 10              
                 32.27      1:07.10 (34.83)
        1:42.13 (35.03)     2:14.23 (32.10)
  8 GSY-MA  'A'                         2:15.42    2:14.48   10  
     1) Reagan Kearney 10             2) Veronica Zabiegala 10        
     3) Eva Kaszuba 10                4) Gianna Mariucci 10           
                 34.94      1:10.67 (35.73)
        1:42.40 (31.73)     2:14.48 (32.08)
  9 Lock Haven YMCA  'A'                2:16.64    2:16.26    8  
     1) Julia Hartman 10              2) Gabriella Hosley 9           
     3) Elle Christensen 10           4) Lily McWilliams 10           
                 32.69      1:08.87 (36.18)
        1:42.17 (33.30)     2:16.26 (34.09)
 10 JS Winter YMCA  'A'                 2:24.15    2:20.10    6  
     1) Makenna Robbins 10            2) Breann Robinett 10           
     3) Kyla Becker 10                4) Nora Furry 10                
                 34.93      1:10.67 (35.74)
        1:45.86 (35.19)     2:20.10 (34.24)
 11 HAZY  'A'                           2:19.17    2:22.00    4  
     1) Alexandra Geiger 10           2) Madison Geiger 10            
     3) Ashley Malaga 10              4) Lia Ochs 9                   
                 34.88      1:12.20 (37.32)
        1:46.72 (34.52)     2:22.00 (35.28)
 12 CC-MA  'A'                          2:25.55    2:22.29    2  
     1) Luna Golden 9                 2) Kaitlyn Fang 9               
     3) Audrey Keller 8               4) Brooke Reichelderfer 10      
                 34.38      1:13.62 (39.24)
        1:51.23 (37.61)     2:22.29 (31.06)
 13 NDCY-MA  'A'                        2:26.40    2:23.49  
     1) Mena Clark 9                  2) Lydia Engle 9                
     3) Hailey Popp 10                4) Sierra Rogers 9              
                 37.47      1:14.53 (37.06)
        1:49.25 (34.72)     2:23.49 (34.24)
 14 BAY-MA  'A'                         2:24.38    2:25.51  
     1) Samantha Fagan 9              2) Rylee Bobrowsky 10           
     3) Zoe Czech 9                   4) Lucy Diehl 10                
                 34.81      1:15.35 (40.54)
        1:51.82 (36.47)     2:25.51 (33.69)
 
                    Women - Team Rankings - Through Event 423                     
 
  1. York YMCA Swimming               1009   2. Greater Susquehanna Valley Ymc  395.5
  3. State College Area YMCA Aquali    379   4. Pocono Family YMCA              359.5
  5. Wsy Swimming                    305.5   6. Bloomsburg Area YMCA              210
  7. Greater Scranton YMCA             185   8. Bethlehem YMCA Stars Swim Team  169.5
  9. Upper Perkiomen YMCA              162  10. Chambersburg Chargers           139.5
 11. Schuylkill YMCA                   110  12. Lock Haven YMCA Loggerheads       109
 13. Wilkes-Barre Family YMCA          106  14. Lebanon YMCA Swimming              96
 15. Freeland YMCA                    76.5  16. Nazareth Easton YMCA Swim Team     70
 17. East Lycoming Y Electric Eels      69  18. Waynesboro Area YMCA               56
 19. Hanover YMCA Stingrays             41  20. Lancaster Family YMCA Lightnin     33
 21. TriValley YMCA                     28  22. Jersey Shore Winter YMCA Swim      27
 23. Bellefonte YMCA Stingrays          26  23. Carlisle Family YMCA               26
 25. Northern Dauphin County YMCA       25  26. Juniata Valley YMCA                 6