York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 424  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 CC-MA  'A'                          1:57.18    1:57.94   32  
     1) Cristian Pong 10              2) Ethan White 10               
     3) Amir Tasker 10                4) Alex Kaczmark 10             
                 28.39        59.78 (31.39)
        1:30.14 (30.36)     1:57.94 (27.80)
  2 LANY-MA  'A'                        2:08.16    2:08.11   26  
     1) Henry Paterson 10             2) Josh Margevich 10            
     3) Felix Mikula 9                4) Colin Trowbridge 10          
                 30.96      1:03.33 (32.37)
        1:37.63 (34.30)     2:08.11 (30.48)
  3 Neys Bluefins-MA  'A'               2:13.29    2:10.72   24  
     1) Joseph Ellis 9                2) Austin Olexa 10              
     3) Adam Lapham 9                 4) Nick Berger 10               
                 35.73      1:08.76 (33.03)
        1:44.15 (35.39)     2:10.72 (26.57)
  4 BAY-MA  'A'                         2:09.17    2:11.12   22  
     1) Dylan Welsh 9                 2) Bryce Moore 9                
     3) Casey Bennett 10              4) Grayson Reck 9               
                 33.92      1:07.43 (33.51)
        1:41.00 (33.57)     2:11.12 (30.12)
  5 GSVY-MA  'A'                        2:15.52    2:12.47   20  
     1) Colin Shannon 9               2) Erik Schinnerer 9            
     3) Clay Brininger 9              4) Malachi Moyer 10             
                 34.24      1:06.93 (32.69)
        1:40.96 (34.03)     2:12.47 (31.51)
  6 WSY-MA  'A'                         2:10.40    2:13.39   18  
     1) Grant Keefer 9                2) Drew Koslowski 10            
     3) Cohen Murray 10               4) Mitch Hearn 10               
                 33.42      1:07.21 (33.79)
        1:43.93 (36.72)     2:13.39 (29.46)
  7 East Lyco Eels  'A'                 2:18.38    2:18.06   14  
     1) Jackson Albright 9            2) Eliott Deluca 10             
     3) Nick Delany 10                4) Logan Diehl 10               
                 32.50      1:11.88 (39.38)
        1:45.88 (34.00)     2:18.06 (32.18)
  8 York Y-MA  'A'                      1:58.96    2:18.58   10  
     1) Tayvon Thomas 8               2) AJ Romyn 10                  
     3) Max Ferroni 9                 4) Chase Reed 10                
                 34.29      1:11.38 (37.09)
        1:47.95 (36.57)     2:18.58 (30.63)
  9 SKY-MA  'A'                         2:19.94    2:18.93    8  
     1) Stephen Minahan 9             2) Owen Mentzer 8               
     3) Xavier Page 9                 4) Wesley Urban 10              
                 35.37      1:13.79 (38.42)
        1:47.45 (33.66)     2:18.93 (31.48)
 10 Stars-MA  'A'                       2:18.80    2:19.14    6  
     1) John Cornish 10               2) Adam Barlow 9                
     3) Everett Collins 9             4) Christian Hackett 10         
                 34.26      1:09.74 (35.48)
        1:47.86 (38.12)     2:19.14 (31.28)
 11 WAY-MA  'A'                         2:28.53    2:23.29    4  
     1) Luke Halstead 8               2) Eli Harsh 9                  
     3) Alex Philp 9                  4) Logan Detwiler 9             
                 35.83      1:11.85 (36.02)
        1:49.69 (37.84)     2:23.29 (33.60)
 12 GSY-MA  'A'                         2:24.47    2:24.57    2  
     1) Owen Slish 10                 2) Braedy Donovan 9             
     3) Mason Sumski 9                4) Royli Ayala 10               
                 36.24      1:16.12 (39.88)
        1:52.44 (36.32)     2:24.57 (32.13)
 13 NDCY-MA  'A'                        2:18.97    2:25.05  
     1) Lucas Popp 9                  2) Brayden McLenegan 10         
     3) Conrad Brown 9                4) Ethan Roe 10                 
                 39.31      1:15.72 (36.41)
        1:53.16 (37.44)     2:25.05 (31.89)
 14 Pocono Piranhas-MA  'A'             2:23.09    2:30.68  
     1) Sean Saffer 9                 2) Adam Wakuluk 10              
     3) Eryk Mackowski 10             4) Hayden DePete-McMahon 8      
                 39.52      1:15.17 (35.65)
        1:55.49 (40.32)     2:30.68 (35.19)
 
                     Men - Team Rankings - Through Event 424                      
 
  1. York YMCA Swimming              598.5   2. Wsy Swimming                      510
  3. Bloomsburg Area YMCA            423.5   4. Chambersburg Chargers             340
  5. State College Area YMCA Aquali  321.5   6. Freeland YMCA                     216
  7. Bethlehem YMCA Stars Swim Team    214   8. East Lycoming Y Electric Eels     186
  9. Nazareth Easton YMCA Swim Team  184.5  10. Pocono Family YMCA                176
 11. Schuylkill YMCA                   160  12. Hanover YMCA Stingrays            148
 13. Upper Perkiomen YMCA              114  14. Greater Susquehanna Valley Ymc    105
 15. Lancaster Family YMCA Lightnin     94  16. Greater Scranton YMCA              91
 17. Lebanon YMCA Swimming              87  18. Carlisle Family YMCA               82
 19. Waynesboro Area YMCA               59  20. Wilkes-Barre Family YMCA           45
 21. Northern Dauphin County YMCA       38  22. TriValley YMCA                     35
 23. Jersey Shore Winter YMCA Swim      30  24. Lock Haven YMCA Loggerheads         3
 25. Bellefonte YMCA Stingrays           2