York YMCA Aquatic Club                                 3/10/2019 - 3:44 PM
   2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019   
             2019 YMCA Central District Swimming Championships             
  MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1  
 
 Event 502  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 York Y-MA  'A'                      1:56.69    1:58.60   32  
     1) Jonah Rees 12                 2) Grant Schwalm 12             
     3) Christian Henry 12            4) Kaden Fatta 12               
                 29.77      1:04.25 (34.48)
        1:32.57 (28.32)     1:58.60 (26.03)
  2 WAY-MA  'A'                         2:14.56    2:10.91   26  
     1) Gabe Blake 11                 2) Sean Detwiler 11             
     3) Aiden Hess 11                 4) JB Bonner 11                 
                 34.93      1:09.74 (34.81)
        1:43.51 (33.77)     2:10.91 (27.40)
  3 JS Winter YMCA  'A'                 2:16.71    2:10.99   24  
     1) Keller Griswold 12            2) Kaden Robinett 12            
     3) Abraham Passetti 12           4) Jason Love-Ritchey 11        
                 30.56      1:05.33 (34.77)
        1:40.37 (35.04)     2:10.99 (30.62)
  4 LEBY-MA  'A'                        2:14.80    2:12.90   22  
     1) Luke Campbell 12              2) Christian Newton 11          
     3) Dayton Dibiaso 12             4) Daniel Kline 12              
                 35.08      1:13.37 (38.29)
        1:46.66 (33.29)     2:12.90 (26.24)
  5 Neys Bluefins-MA  'A'               2:12.27    2:12.96   20  
     1) Sebastian Malaver 12          2) Leo Quaranta 12              
     3) Jack Fitzgerald 12            4) Rafael Fennell 12            
                 34.66      1:13.55 (38.89)
        1:44.74 (31.19)     2:12.96 (28.22)
  6 WSY-MA  'A'                         2:18.98    2:13.08   18  
     1) Ryan Shoen 12                 2) James Gaudion 12             
     3) Peter Gaudion 12              4) Jonathan Brettschneider 11   
                 34.56      1:10.49 (35.93)
        1:42.94 (32.45)     2:13.08 (30.14)
  7 Pocono Piranhas-MA  'A'             2:15.85    2:14.34   14  
     1) John Dunham 12                2) Kamil Soja 12                
     3) Luke Nugent 12                4) Ian Peterson 11              
                 37.64      1:12.99 (35.35)
        1:45.48 (32.49)     2:14.34 (28.86)
  8 HAY-MA  'A'                         2:20.42    2:18.12   10  
     1) Sean Filipovits 11            2) James Raub 12                
     3) Sam Raub 12                   4) Alex Stoner 11               
                 31.46      1:12.11 (40.65)
        1:46.76 (34.65)     2:18.12 (31.36)
  9 GSVY-MA  'A'                        2:20.18    2:19.88    8  
     1) Nicholas Doss 11              2) Joey Best 12                 
     3) Benjamin Rogovin 11           4) Vir Gogoi 12                 
                 37.63      1:14.96 (37.33)
        1:50.08 (35.12)     2:19.88 (29.80)
 10 UPY-MA  'A'                         2:24.31    2:21.40    6  
     1) Hunter Francisco 11           2) Kaiden Favre 12              
     3) Dylan Smith 11                4) Evan Harter 11               
                 34.39      1:16.53 (42.14)
        1:51.17 (34.64)     2:21.40 (30.23)
 11 BEFY  'A'                           2:21.33    2:21.88    4  
     1) Cedric Bagwell 11             2) Isaiah Johnson 11            
     3) Colten Woomer 12              4) Anthony Woomer 12            
                 38.46      1:13.61 (35.15)
        1:50.05 (36.44)     2:21.88 (31.83)
 12 SKY-MA  'A'                         2:27.72    2:26.92    2  
     1) Gavin Mentzer 11              2) Billy Davis 11               
     3) Noah Bevan 11                 4) Turner Ryon 11               
                 34.58      1:22.45 (47.87)
        1:54.55 (32.10)     2:26.92 (32.37)
 13 GSY-MA  'A'                         2:31.90    2:32.78  
     1) Adrian Agnello 12             2) Jake Laboranti 11            
     3) Anthony Bonavoglia 11         4) Daniel Fisher 12             
                 39.60      1:24.93 (45.33)
        2:01.49 (36.56)     2:32.78 (31.29)
 14 HAZY  'A'                           2:31.81    2:42.26  
     1) Ethan Fogarty 11              2) Jay Rosenstock 11            
     3) Landon Yakubowski 12          4) Luke Pecora 12               
                 44.47      1:23.58 (39.11)
        2:02.50 (38.92)     2:42.26 (39.76)
 
                     Men - Team Rankings - Through Event 502                      
 
  1. York YMCA Swimming              630.5   2. Wsy Swimming                      528
  3. Bloomsburg Area YMCA            423.5   4. Chambersburg Chargers             340
  5. State College Area YMCA Aquali  321.5   6. Freeland YMCA                     216
  7. Bethlehem YMCA Stars Swim Team    214   8. Nazareth Easton YMCA Swim Team  204.5
  9. Pocono Family YMCA                190  10. East Lycoming Y Electric Eels     186
 11. Schuylkill YMCA                   162  12. Hanover YMCA Stingrays            158
 13. Upper Perkiomen YMCA              120  14. Greater Susquehanna Valley Ymc    113
 15. Lebanon YMCA Swimming             109  16. Lancaster Family YMCA Lightnin     94
 17. Greater Scranton YMCA              91  18. Waynesboro Area YMCA               85
 19. Carlisle Family YMCA               82  20. Jersey Shore Winter YMCA Swim      54
 21. Wilkes-Barre Family YMCA           45  22. Northern Dauphin County YMCA       38
 23. TriValley YMCA                     35  24. Bellefonte YMCA Stingrays           6
 25. Lock Haven YMCA Loggerheads         3